|
|
| ZPRÁVY
V ÚNORU 2002 - |
2. února 09:30 JiJi
Nechtěla bych tímto otvírat politické debaty, ale jako vedlejší
produkt své pracovní činnosti objevím občas celkem zajímavé články.
Někdy mám chuť se podělit o zážitek - až doposud jsem se ovládala,
ale tohle nevydržím. Je
to už hezky přeložené, tak si můžete číst. Z nedůvěřivosti
jsem si šla ověřit zdroj - opravdu vyšlo ve Frakfurter Allgemeine
dne 5.6.2001 na str 12. Překlad je přesný, jen chybí podtitulek.
Der Wind pfeift durch die Burg. Václav Havels "Partei des Parteilosen"
festigt ihren Einfluss auf Politik und Medien. Tak takhle to vidí
naši sousedé. Nemusíte souhlasit. http://www.
bohumildolezal.cz/texty/u039-03.htm pro ty, co nemají internet též
jako txt zpráva. Osobně si myslím, že poté, co jsme vyřešili úspěšně
různé pseudoproblémy jako je hvízdání první dámy a hod mobilem,
se ctí se popereme i s tímto volebním trhákem, jehož vyřešení zkvalitní
naše životy a posune naši mladou demokracii kupředu.
PS. možná, že jsem hnusná, ale mě už vážně víc zajímá důchodová
reforma ««
NAHORU |
2. února 12:22 JiJi
Ač v sobotu, juž mi došla odpověď. Podotýkám důrazně, že ten článek
jsem nenapsala já ale jakýsi Karl-Peter Schwarz. S výhradami se
obracejte prosím na Frakfurter Allgemeine Zeitung na www.faz.net
Proč bych měla mít v hlavě zmatek, když upozorním na nějaký článek
- chtěli jsme přece svobodu slova? Umí si vůbec někdo představit,
co všechno přijde rešeršérovi pod ruku? ««
NAHORU |
2. února 17:53 JiJi
Opravdu
nechci vířit vášně. Vynadejte mi až na Stezce. Ten Hrad je z mé
strany skutečně trochu zlomyslnost. Na druhé straně - před půl rokem
jsem se ovládla (právě proto, abych nevyvolala debatu) a dnes
jsou tyto příspěvky už pouze zajímavé. Hlavně tím, že jsou
staré několik měsíců. Aspoň doufám. Myslím, že poslední dny zbavily
tyto články emocionálního náboje. ««
NAHORU |
6 února 09:34 ZuVla
Ahoj
všichni,
lyžaři se vrátili z hor, Fanča z Modřan, a tak bylo narváno.
Stáňa nám na oslavu svých (blíže neurčených) narozenin přidělila
hodinu, griotkami odstartovala naši další neuváženou konzumaci a
zmizela. Jimi, JaVor a houslový virtuóz celý večer perlili, v závěru
na přání české učitelky mezi nás pohodili i něco sprostých písní.
I přes hektický prodej zbyly Lence ještě dva lístky na Tragedii
mstitele do divadla Na Zábradlí 20. února. Můžete si je zajistit
na čísle 74 .... Alla s číslovkami žádný problém nedělá.
Ve středu 6. března budeme U Andělky 33 slavit 4 roky poté.
Intelektuálové, už si můžete kupovat lístky na bál. Pavel Tichý
napsal tajně do Ouřadu do čtrnáctkového kalendáře datum 13. dubna
bez názvu akce, tak si to přeberte.
P.S. Do Pobaltí na kola je nás ze čtrnáctky už přihlášeno
11, nechce nám někdo pomoct překonat magické číslo 14 ?
««
NAHORU
|
6. února 10:40 ZuVla
Ahoj
ještě jednou,
včera kromě fotek putoval po Bělce ještě tento soupis životních
pocitů, tak je pro ty, co se z postele už nezvedli, přeposílám.
Při sledování čtoucích fotkařů mi nejvýstižnější připadal bod 19.
Milý příteli, konečně jsi se v poměrně slušném stavu dokodrcal
k významnému věku a vstupuješ nyní do super období života:
1. Budeš mít moře volného času, ale žádný nápad, co s ním.
2. Posadíš-li se někde na lavičku, aby ses kochal přírodou, usneš.
3. Budou se Ti čím dál víc Iíbit mladé holky, ale oslovovat Tě budou
staré báby.
4. Když si budeš chtít pořídit něco na sebe, budeš poslouchat řeči,
že už to neunosíš a do rakve se to nehodí.
5. Pán Bůh Ti sílu vezme, ale chut' nechá.
6. Začnou Ti říkat pamětník právě v době, kdy začneš zapomínat.
7. Budeš víc číst, ale na konci stránky nebudeš vědět, o co na ní
šlo.
8. Budou Ti říkat, jak krásně vypadáš, jakoby nevěděli, že doma
máš zrcadlo.
9. Všechny boty Tě budou tlačit nebo se Ti budou vyzouvat.
10. Obouvací lžíci budeš potřebovat metr dlouhou.
11. Čím míň budeš mít zubů, tím budeš kousavější.
12. Bude Ti tak dlouho hučet v uších, že když Ti spadne na nohu
žehlička. ani to neuslyšíš.
13. At' Ti uvaří cokoliv, dostaneš po tom páleni žáhy, zácpu nebo
sračku.
14. Vlasů budeš mít pořád dost, ale čím dál na menší hlavu.
15. Do vany polezeš po hlavě, protože neohneš nohy v koleně.
16. Budeš mít moře zkušeností, ale žádné posluchače.
17. Když si budeš chtít u stánku koupit tisk a upadne Ti peněženka,
budeš dělat, že si oprašuješ koleno, pak lýtko, pak Ti rupne v zádech,
čímž Tvé ohýbáni skončí a Ty peněženku vzteky kopneš do kanálu.
18. Budeš čůrat tak často a tak dlouho, že se skoro nebudeš mít
čas napít.
19. Budeš mít brejle na blízko, na dálku, na šířku, bifokální, trifokální
a pak jedny s jednou nožičkou, kterými budeš vidět.
20. Strávíš hodně času v posteli, nikoli kvůli odpočinku nebo radovánkám.
ale protože se nebudeš moci zvednout.
21. Ti někdo přijde přát, aby ses dožil stovky, pošleš ho do prdele.
««
NAHORU
|
6. února 11:32 JiJi
Předmět:
Nové tarify Ceského
Telecomu ««
NAHORU |
20. února 10:05 ZuVla
Ahoj
všichni,
lyžaři opět někam ujeli, tak jsme se konečného počtu 14 účastníků
dobrali až tradičním Příchodem Pana Provázka Po Půl jedenácté.To
už jsme zdárně absolvovali díky Bubeníčkovi vlastivědu, oslavu narozenin
i zlata (Věra Martinová, Valenta) i něco JiMiho písní, do kterých
ztichla i Loreta.
Dnes se v hojném počtu sejdeme v úzkých uličkách Na Zábradlí,
Lenka preventivně nejde. Doufám, že název kusu (Tragédie mstitele)
neinspirovalo ji ani nebude inspirovat nás. Ještě teď vstřebáváme
Hadí klubko z minulého týdne ( vzpomínáte na červený míč v Táně,
Táně?, tady vše zastínila morčata). Absurdita představení volně
přetekla na bar, kam si po představení chodili herci ke čtrnáctce
pro podpisy.
Za čtrnáct dní nás čeká dvojboj, v úterý Bělka, ve středu
Alla ««
NAHORU |
25.
února 19:17 JkV(D)
Zvažte: Protože ýmejly svým množstvím jsou poněkud kalamitní záležitost
a protože kalamita je anarchie a anarchie je nepřítelem civilizace
(a to věděl dobře už císař pán František Josef)... anarchie je nejen
nepřítelem civilizace, ale logicky i předstupněm bolševismu .......jak
tomu čelit?? Zcela asi nelze, ale ulehčit trudný osud mohou třeba
i ýmejlová "pravidla pro třídění pošty" - pročež navrhuji
toto: Pišme my všichni z T14 ve všech dopisech, které se týkají
šíření Trasovních a TAKových informací (i dezinformací) do názvu
slovo T14. Může být první, poslední, uvnitř textu, každopádně jeho
existece v názvu umožní kvantitativně mejlově zahlceným individuím
nastavit si algorytmýček, kterým si TrasoidněTAKovou poštu sesypou
na ouhlednou hromádku vcelku bez práce!!!!!! Tedy součástí názvu
vždy slovo T14 !!!!!!!!!!!!!!!!! Na počátku budiž slovo - slovo
T14 !!!!!!!!!!!!!!!!! Balšoje Dankešén!!!!!!!!!!!!! ««
NAHORU |
|
|