|
|
| ZPRÁVY
V DUBNU 2002 |
úterý
2. dubna - MirekTi
Schanim
co mozna nejuplnejsi verzi VELVAR. Dekuji mockrat. ««
NAHORU |
středa 3. dubna - JkV(D)
Tura 163-2.
0M8R4KGxGuEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAPgADAP7/CQAAAAAEAAAMA
AEAAAD+////AAAAAC0AAAD///////////////AAAAAAABAAAehEAAA4AYmpiarKzsrM
AAAAAAAA...atd. ««
NAHORU |
středa 3. dubna - ZuVla
Ahoj všichni,
kolaudační večírek u Nadi vypadal zpočátku spíše na dámskou
jízdu profesionálně obsluhovanou dvěma muži Pavlem Tichým a bráchou
Nadi, ale pak se dostavili i upracovaní čtrnáctkoví muži a do panelákového
3+1 se nás pohodlně ke švédským stolům vešlo 35. Hudba ve složení
dvou kytar podporovaná rytmikou koštěte z vedlejšího bytu zněla
až do půl druhé. Včera jsme na Bělce přivítali na svět Johanku,
vnučku Soni K. všemi barvami a v samém závěru večera Petr Kopp jako
jediný zástupce Hudby Praha zachraňoval vztahy s Německem, když
zahrál několik vypalovaček s Petrem II, který si bandžo přivezl
až z Frankfurtu.
V pátek Masarykovy koleje, v sobotu Baráčnická rychta a případně
Heleniny uhry, v neděli odpoledne kuličky na Kampě.
Příští sobotu 13. dubna nás čeká Poklad Řevnice, o který
se zřejmě poperem převážně jen my dospělí. Vlak odjíždí z Hlavního
v 8:11, ze Smíchova 8:20. Pro opozdilce : Sraz je v Berouně před
nádražím v 9:15 a pak pokračujeme po modré směr Tetín, modrá, zelená
směr Tobolka. Pak budeme v terénu, kde nás nikdo nenajde, ale určitě
se stavíme ve Vinařicích v parádním hotelu Český Kras. Od 17 hodin
(dřív tam nemůžeme dorazit, neb závěr cesty strávíme ve vlaku) nás
v Řevnicích čeká sud a ostatní jako obvykle, jak decentně píše v
pozvánce Pavel. Celá pěší trasa údajně měří 14 km, kdo chce dobrodružství
tak svítící baterku s sebou.
P.S. Zdá se ti… že jsi opuštěný?
že nikoho nezajímáš?
že jsi úplně bezvýznamný?
že na tobě nikomu nezáleží?
že nikdo nechce o tobě nic vědět?
že nikoho nezajímá, co vlastně děláš?
Tak zkus letos nepodat daňové přiznání!!! ««
NAHORU |
středa 3. dubna - ZuVla
Ahoj,
Vávrovi se to trochu vymklo, jestli Vás opravdu zajímá, co
0M8R4KgxGuEAAAAVDFA... znamená, posílám Tůru jako přílohu
T Ů R A - Ročník 24 - Číslo 163/2 - Ceskomoravského SK TURAS
Praha - Brno - aneb doplňky po vydařeném Přechodu Krkonoš Už je
to tady!, tedy HOSPODA na ty naše středy a to tam jak dříve naznačeno
MALOSTRANSKÁ PIVNICE U RASA, Cihelná ulice č. 3 (zezadu od 2 Srdcí),
od Klárova (metro A - Malostranská), 150 kroků!!! Středa 3.4. 18.00
Fuxa FOTO Galerie Navrátil v_Tomášské ulici vedle 3+3+3 (pak Umprum,
ale taky něco jiného) 23. BLUES BÁL TURAS The Džem session desítky
muzikantů budou jamovati k_poslechu i tanci stovkám našinci, snad
bude i divadlo. BARAČNICKÁ RYCHTA - Nerudova 15, lépe přes Tržiště.
S_o b o t a 6 . d u b n a 2 0 0 2, 20.02 02.02 (?). Předprodej Rychta
a Umprum Café, sezení na sále i nad v_lokále. Zadejte si stoly nebudou!
Vstupné 99 Kč, úbor rasvolněný !!!!!! Tradiční KULIČKY v_neděli
po Bále 7.4. odpoledne, nebudou v_Šárce, ale na Pláži U dvou srdcí
vedle Hergetovy cihelny, že! Bude zde improvizované zahradní posezení,
respektive postání s_Českou pivní holí Jardy Šusty pivo přes ulici
od Rasa , cca od 14 hodin, při nepohodě uvnitř. JARNÍ KŘIVOKLÁT
19.-21.4. PECKA KUKS Pátek hotel Roubal postele event. zem, překrasný
salonek s_pianem a výhledem na hrad. Sobota hřebenem přes panorama
Krkonoš na Zvičinu, zde pozdní oběd, dále pěšky nebo vlakem do Špitálu.
Dole v_Kuksu zadána hospoda i sál, spaní ve vlastních spacácích.
Doprava i doleva nejlépe vlakem, že. Pátek: Praha Hlavní nádr. 16:15,
přes Chlumec nad Cidlinou, s_napojením Brna? do Borovnice (19:07)
a pěšky 4 km do Pecky. HOJ TURAS!!! |
sobota 6. dubna - JiVr
Prosíme trasovní poštu posílat na adresu: vrbaj.lbc@...cz
Díky ««
NAHORU |
pondělí 8. dubna - ZuVla
Ahoj všichni,
do příštího úterka bych určitě něco zapomněla, tak píšu už
teď. Bál TAKu se velmi vydařil, vzdor původně 5 !!! prodaným lístkům
čtrnáctce nakonec dorazilo asi 20 lidí a moc si pochvalovali předtančení,
masky, konverzaci, jen s Pleší na rozdíl od skinů nebyli moc spokojeni.
V sobotu na Blues bálu TURASu zabezpečila Hanka Papežová
nejlepší stůl na sále, ale pak jsme jej musely vlastními těly, kabelkami
a svetry bránit před dotírajícími návštěvníky pro liknavou čtrnáctku.
Pak už skvělá hudba do 3/4 na 2, prohibice bohužel (naštěstí) už
od půl jedné.
A kdo přišel na pláž mezi Mánesův a Karlův most v nedělní
slunečné odpoledne, určitě nelitoval. U stolku a pivních holí plných
donesených piv přes ulici v nosičích, jak je známe z Granátky, konečně
došly původního uplatnění Nikotinovy nablejskaný koule (ty darované).
Kučera se několik měsíců snažil popasovat se čtrnáctkovým
předvedením Velvar a na Přechodu na to konečně káp'. Posílá opožděně
k MrDŽ všem čtrnáctkovým dámám kytku. Chodily jsme to na Výrovce
na pisoár přepočítávat a skutečně na každou K. připadají dvě dírky.
Zároveň zve Jirka Kučera všechny Jiříky (Bubeníčku, Dušáku, Jindro,
Kostrbo, Marku, Michle, Navrátile, Rouline, Veverko, Vlachu) i všechny
ostatní, kteří chtějí alespoň pro jeden večer býti Jirky, na sv.
Jiří ve středu 24. dubna do Malostranské pivnice v Cihelné ulici.
Musíme přeci Kučerovi poděkovat za čtrnáctkovou kytku. Ahoj v sobotu
ve vlaku na Beroun (8:20 ze Smíchova) ««
NAHORU |
pondělí 8. dubna - JiJi
Při krásném předtančení na plese fotilo pár lidí z jiných
tras digi-fotákama. Nevíte o někom konkrétném (popř. poslat obecnou
poptávku), aby dobrý člověk (pokud snad ještě žije mezi námi) poslal
po mejlu lidem něco obrázků ?? ««
NAHORU |
pondělí 15.
dubna - Chapadlo
Divné
věci se dějou. "Perpetuum
mobile" bylo patentováno v USA... ««
NAHORU |
čtvrtek 18. dubna - ZuVla
Ahoj
všichni,
poklad se zase vydařil. Mapy ve voděodolném obalu zahnaly
déšť, a tak jsme se mohli kochat trasou, kostely, výhledy i barrandovskými
kulisami (místo utopenců) v hotelu Český Kras. Šéf opět potvrdil,
že je muž na svém místě, ze 46členné smečky dětí, dorostenců, dospělých
a jednoho Norrise našel poklad, o lentilky se porvaly děti, my jsme
nad nimi vychutnávali v působivých kulisách lomu Kobyla Bojkovickou
hořkou. Odpoledne a večer se přidalo k táboráku ještě dalších 14
hostů a všichni jsme usilovně pořádali nekončící chody lahůdek,
které připravila Boženka s rodinou. Kdy už konečně, rodino Tichých,
dostanete rozum?
Včera salónek plný, Americká piva přistávala na táckách Tonda,
jen nesmím prozradit, kdo nás na to celý večer opakovaně upozorňoval.
Jinak hovory decentní, JiMi a JaVor měli mimořádnou příležitost
po dlouhé době hrát do relativního ticha. Příští hospoda bude, i
když možná bude připomínat hospodu na Mýtince, jsou totiž čarodejnice.
Tento pátek odjíždí TURAS a jeho příznivci vlakem na jarní
Křivoklát v 16:15 z Hlavního do Borovnice, odkud jdeme 4 km pěšky
do hotelu Roubal v Pecce. My znalí se shromáždíme před pokladnami
a zakoupíme skupinovou jízdenku.
Rozhodli jsme se, že Kučerovi za tu čtrnáctidírkovou kytku
ve středu 24. dubna na sv. Jiří zahrajeme. Snadno je převálcuje
jedna kytara, protože pražský Turas nemá hudbu vůbec žádnou, ale
kdyby se podařila hudba podobná té Na Marjánce, tak bude Kučera
muset vymýšlet další dárek. Takže v Malostranské pivnici v Cihelné
ulici v 8 hodin. Kytary, housle, banjo (je to tak správně, Miloši
?), basu, valchu s sebou.
1. máje bude 2. ročník cykločundru uprostřed týdne (tentokrát
ve znamení menhirů). Odjezd je v 10:14 od prvního z nich na Skalce
před Albertem. Pojedeme stále na východ, tak ušetřím zbytečné cesty
na západ ty, co bydlí téměř v okresu Kolín a prozradím, že první
soustředění bude v hospodě v Sibřině.
«« NAHORU |
čtvrtek 25. dubna Chapadlo
Už je to tady! Dlouho očekávaný den nadešel! Opět se ulice
nedaleko mého bydliště stala nejkrásnější v Praze, neboť jí ozdobilo
celkem 219 krásně rozkvetlých růžových sakur. Pro představu zasílám
snímky sakurové aleje, sakurové větve a sakurového květu. <<alej.jpg>>
<<sak_bliz.jpg>> <<sak_nejb.jpg>> A koho
zajímá, jak se k nám dostane, tak je to staniceˇStrašnická na metru
A. A když vylezete, tak se Vám naskytne pohled na prvních 10 rozkvetlých
sakur (s jedenáctou v pozadí)! Viz: <<sak_vstup.jpg>>
Dávám návrh na přejmenování této ulice z názvu V olšinách (žádné
jsem tam neviděl) na název V kvetoucích sakurách! Lidé se pod nimi
procházejí a většina z nich se usmívá, jak na ně ta krása působí.
Nechcete se taky pousmát? ««
NAHORU |
pátek 26. dubna - ZuVla
Mietek přijede do Prahy ve středu ráno (ale po osmé) a rád
by se s někým spojil na Stezku. Kdo jede během dopoledne, poledne
atd, ozvěte se na adresu serwis@...pl ««
NAHORU |
úterý 30. dubna - AlKo
Milé dámy,
přijměte moji gratulaci k našemu dnešnímu svátku a doufám
že se večer dostavíte na slet !!! Vítr je příhodný. ««
NAHORU |
|
|
|