|
|
| ZPRÁVY
V KVĚTNU 2002 |
čtvrtek 2. května - ZuVla
Ahoj
všichni,
ve středu 24. 4. jsme překvapili Jirku Kučeru svou mohutnou
účastí v Malostranské pivnici. Troufám si říct, že jsme TURAS včetně
Kučerova rozsáhlého potomstva přečíslili v množství, v počtu Jiříků
jsme TURAS porazili na hlavu (Kučerovu) v poměru 7:1 a v hudbě nekonečně
krát, poměr našich nástrojů 7:0 hovoří za vše. Pouze někteří nevhodně
odění jedinci (tričko Staropramen) si stěžovali na váznoucí přísun
Plzní. Pak se, vole, obleč.
Na Bělku kupodivu vzdor čarodějnicím v Řevnicích, Třebáni
a jinde dorazilo 14+1 statečných, 6 čarodejnic nahradilo žár ohně
červenou.
Čtrnáctka překvapila svou dochviloností, k prvnímu menhiru
na Skalce na cykločundr uprostřed týdne dorazilo do 10:14 přesně
22 lidí, včetně nejvzdálenějších účastníků Pavla, Mirka Tichého
a Pavlova narozeninového kola. Cestou jsme ještě posbírali 4 Neumany
a 4 hodiny lesem bloudící Lenku (s mapou, ale bez kola). Kvůli menhiru
až někde u Kolína jsme ujeli 60 km, ale nakonec jsme se shodli,
že nejhezčí menhiry jsou ty zlatohnědé v zahradních restauracích
u Pifonů v Sibřině, v Doubku a Na rychtě v Říčanech.
Chcete-li zažít další víkend uprostřed týdne, nemusíte čekat
celý rok. V úterý 7.5. odjíždíme v 15:50 (sraz 15:35 před pokladnami,
protože budeme kupovat hromadnou jízdenku) do Lnářů do spřízněné
hospody. Druhý den (8. - volno) se přesuneme cca 7 kilometrů mezi
rybníky do Blatné. Ti, co hodlají vyplácat veškerou dovolenou na
Kréty, Egypty atd., odjedou do Prahy, my ostatní budeme pokračovat
na Šumavu.
Vybouchl čtvrteční nocleh ve Filipově Huti!!! Vláďa Roith
inzenzivně obvolává Kvildu, Modravu a okolí. Sledujte mail, jak
se vyvíjí bojová situace, když se nic nesežene, zůstali bychom zřejmě
U černého vlka v Borové Ladě po dva večery. ««
NAHORU |
pátek 3. května - šéf
Ahoj všichni,
snad posílám už poslední informaci o 44.Stezce, na které
se, doufám, sejdeme v hojném počtu. Jak jste se již dozvěděli ze
včerejšího mailu od Zuzany, byly problémy s noclehem ve Filipově
Huti. Místo toho bude nocleh na Kvildě v Chatě u Černého potoka.
K dispozici 40 postelí po 110,- Kč, zbytek může spát na zemi. Ovšem
je nutné, aby všichni měli spacáky (i ti na postelích)!!. Podmínky
budou o něco horší, protože chata je bez obsluhy, k dispozici je
však kuchyňka a společenská místnost. Avšak večeře je zajištěna
na 8 hodinu večerní v chatě U pily (prosím o dochvilnost a odběr).
Snídani si buď uklohníme buď v kuchyňce nebo v okolí je možností
poměrně dost. Večer však asi strávíme s lahváčem nebo má někdo pípu?
Takže pro jistotu ještě jednou zopakuji noclehy:
úterý 7.5. Lnáře
středa 8.5. Borová Lada, hospoda u Černého vlka, večeře, snídaně
čtvrtek 9.5. Kvilda, Chata u Černého potoka, večeře chata U pily
pátek 10.5. Srní, penzion Forward (46 postelí po 130,- musíme obsadit),
večeře, snídaně
sobota 11.5. Kolinec, sál u hospody, večeře, snídaně. Tady jsem
se, blbec, Jirky Michla nezeptal, jak se hospoda jmenuje, ale hostinský
se jmenuje Oliva a je to jinde, než před 10ti lety.
zakončení 12.5. hrad Velhartice, zahájení zakončení ve 12.30
K noclehu v Srní mám připomínku, aby v případě, že tam dorazíte
dříve než já, jste v žádném případě neplatili za ubytování. Je tam
již zaplacena záloha a vznikl by tak bordel. Protože všichni na
trase nemají e-mail a na posílání dopisů je již pozdě, prosím proto
všechny, pokud mají možnost, aby informovali ty, kteří nejsou tzv.
"on line".
A na závěr k dopravě na Stezku: Zuzana informovala o odjezdu
maratonců v úterý, já nabízím odjezd ve středu 8.května ráno. Nejlepší
jsou následující možnosti (samozřejmě pro normální stezkaře co jezdí
hromadnou dopravou - byť již v některých případech pekelně dráhou):
odjezd busem ze Smíchova Na Knížecí v 7:30 ze stanoviště č.16 s
přestupem v Předoticích - Nová hospoda na bus s příjezdem do Lnářů
v 9:24, kde vzbudíme úterní frakci nebo odjezd vlakem ze Smíchova
v 9:20 s přestupem ve Zdicích a Březnici s příjezdem do Blatné ve
12:07, kde by měla být možnost se setkat s poutníky přicházejícími
mezi rybníky ze Lnářů. Já osobně se, zatím, chystám jet busem.
S pozdravem 14,14,14 AHOJ na STEZCE / PS: pokud mi poslat
email, tak prosím na adresu v.roith@...cz nebo roithovi@...cz a
ne na adresu ze které posílám tento (Stáňo!!) ««
NAHORU |
úterý 7. května - JkV(D)
Propozice a kilometrage
6. Letního Cykločundru Trasy Čtrnáct, obligátní Třeboňsko
s prologem kolem Javořice ««
NAHORU |
úterý 7. května - JiKo
Ahoj
vespolek,
vzal jsem seznam z posledniho mailu Honzy Vavry, protoze
mam naspech. Urcite pisu vetsine zbytecne. Tak mi to prominte Musim
zustat v praci i v patek a pojedu az pak. Chtel bych jet autem a
nekoho vzit. Po pate hodine ze Smichova. ««
NAHORU |
úterý 14. května - ZuVla
Ahoj
všichni,
Stezka byla orámována, jak už se stalo téměř zvykem, oslavami
narozenin.
V Přístavu ve Lnářích jsme přijali do Čtrnáctky Sonju. Večer
byl v pohodě, každý do sebe nalil piv podle své povahy - Peřinovi
kupříkladu 20, Igor 1ks, ale ranní čekání na Roitha při 5 Bohemkách
(Boženkách) nám dost znesnadnilo cestu na vlak. Další nečekanou
oslavu nám přichystali Jirka Kostrba sladkými dorty, zatímco Honza
Brádka oslavy tvrdil mužnou whisky.Šlehačkové svatozáři neunikl
ani jeden z nich.
Ne všichni pochopili, že Stezka končí až v neděli. A tak
přišli o to, jak nám Nikotin zkazil písničku (Měly jsme trička,
nablejskaný koule i sedm cestovních K., jenom jsme zapomněly naučit
Nikotina jednoduchý text naší sloky). Dále nezažili frakci Radobýl,
Toníčkovy vyhrnovací kraťasy, ranní hudební terasu v Kolínci, odkud
jsme dirigovali májové průvody ostatních tras, Pařízkovu 6x zabalenou
a vybalenou basu, poutavé vystoupení našeho rytíře i návrat ztraceného
Nadinýho baťohu (zřejmě i s Vráťou). Nechte si to všechno vyprávět,
nebo raději příště zůstaňte.
P.S. Přikládám text básně složené a recitované *** R.M.V.
*** t.č. IV a VI.praes. SPASu na zakončení 44. Stezky na hradu Velhartice
L.P. 2002. Citlivý přednes, žluť blatouchů i samotného recitátora
si už musíte domyslet sami.
Tu kvetou šeříky a onde tulipány.
A láska vábí dámy,
A láska vábí pány.
A JARO tryská ze všech sopouchů!!!
Je nejkrásnější roční doba!
Doba BLATOUCHŮ !!!!!!! ««
NAHORU |
středa 15. května - Nikotin
Zuzana Vlachova píše: Měly jsme trička, nablejskaný koule i sedm
cestovních K., jenom jsme zapomněly naučit Nikotina jednoduchý text
naší sloky.
Přece jen bych se k těm nablejskanejm koulím zatím hlásil.
Vypadaly byste s nimi asi trochu nepatřičně. ««
NAHORU |
středa 15. května - ZuVla
Ahoj
všichni,
včera jsme na Bělce čekali až do půl jedenácté na čtrnáctého
účastníka - a přišel Igor celý v černém. Tak rychle další akce,
ať ještě něco stihneme.
Na příští pondělí 20.5. Lence zbývají dva lístky na Soudné
sestry od Terry Pratchetta do divadla v Dlouhé. Divákům Běsů Lenka
slibuje krátké představení. (hnizdilova@...cz).
31.5. - 2.6. zvou Miloš a Blanka Neumanovi na cyklovíkend
v Milíčevsi. Všechny vyčerpávající informace o příjezdech, pamětihodnostech,
možnostech stravování jsou na konci mailu a v příloze.
14. - 16. června jsou Letní Pantakové hry v Soběslavi a hned
v úterý (18.6.) po tom je vítání léta ve Vojanových sadech.
Víkend 22.- 23. 6. si zamluvil Ivan Pažout na své oslavy,
ale ještě mu domlouváme, ať slaví radši uprostřed týdne s vyhlídkou
na větší účast. ««
NAHORU |
středa 15. května - šéf
Ahoj
všem,
pro změnu posílám taky něco, a to pár technických informací
ještě ke Stezce a dále k tomu co bude.
Ke Stezce jen pár technických informací: nejvíce nás bylo
v pátek večer a to 75 (tedy i s tříčlenou posilou a nepočítaje Norrise).
Ráno paní správcová prohlásila, že teda tohle tady teda ještě neměli,
ještě že nepřijel majitel. V ostatní dny počet dost kolísal, zpátky
do Prahy stezkovým vlakem nás jelo 16. K příjezdu na Stezky a k
přihlašování budu mít po letošních i předchozích zkušenostech zásadní
připomínku, ale o tom radši až někdy příště.
Ztráty a nálezy: ráno v Kolinci byly na sále nalezeny sluneční
brýle (jsou u mne), v terénu byly dalšími lidmi nalezeny další brýle
(jedny s futrálem a jedny bez futrálu) a na zakončení skládací deštník
u prken. Pokud někdo něco takového postrádá, ozvěte se.
Jinak ostatní základní události o Stezce vám včera poslala
Zuzana (já jen, že ty cestovní byly moc pěkné, ale pro naše oči
už poněkud malé).
A teď k tomu co nás čeká:
- na přelomu května a června pořádají cykloweekend Neumanovi na
Jičínsku
- o volbách 14.-16.června se konají v Soběslavi Pantakovky. Ideální
příležitost, jak se zbavit stresu z volební místnosti. Sportovní
příležitosti budou pro všechny věkové a fyzické kategorie !! Očekávám
záplavu přihlášek, abychom mohli kvalitně obsadit i trasové soutěže.
Přihlášky do června.
- hned následující úterý 18.6. si o sportovních úspěších a volebních
vítězstvích můžeme popovídat na Vítání léta ve Vojanových sadech
v Praze na Malé Straně. Začátek je v 19:00, ústrojová kázeň pro
zahradní slavnost nutná !!
- o cykločundru na začátku července vám Honza Vávra už informace
poslal
- po prázdninách budou 13.-15.září "Lesní hry" - ideální
příležitost, jak se v přírodě vyblbnout s mladými i těmi zkušenými.
Přihlášky do června
- poslední víkend v září se chystá "půltá Stezka", přihlášky
po prázdninách
- naše trasová malá Stezka bude buď první nebo druhý víkend v říjnu.
A na závěr: Na Stezce mě Honza Dušák upozornil na text na
zadní straně obálky, ve které nám Telecom posílá vyúčtování telefonních
poplatků za pevné linky. Tak se na ní podívejte!! Pro ty, kdo s
Telecomem nechtějí mít nic společného posílám obrázek v příloze.
TAK Ahoj Vláďa R.
««
NAHORU
|
středa 15. května - Chapadlo
Zasílám
Knížecí pláně v zimě a 2x poslední okamžiky sakur - skoro vše na
zemi a opravdu poslední kvítky v korunách - dlouho jsem je hledal.
Teď se vrhnu na blatouchy, když president .... <<planezima.jpg>>
<<zemsakur.jpg>> <<poslsak.jpg>> ««
NAHORU |
čtvrtek 16. května - ZuVla
Ahoj,
po Běsech jsem se zařekla, že už nebudu kupovat žádné hromadné
lístky, ale dnes jsem šla okolo Ypsilonky a paní mi nabízela neomezený
počet lístků na Prodanou nevěstu na čtvrtek 27. června (200 repríza
!!!) a 150 Kč. Vzala jsem jich 8. Když projevíte závazný !!! zájem
a bude vás víc než 8, můžu přikoupit.
««
NAHORU
|
pondělí 20. května - Chapadlo
Už
to funguje http://www.volny.cz/jmars/meg/
|
pátek
24. května - JkV(D)
Škrtněte si u Honzy Libigera mobilní telefon 0723..., alébrž byste
se dovolali jeho synovi. Novej telefon na Honzu zatím nemám...
««
NAHORU
|
středa 29. května - ZuVla
Ahoj
všichni,
včerejší Bělka byla zahlcena fotkami a korunována pokutovými
kopy ve výčepu, kde se zasekli všichni, co tak hrozně spěchali domů.
O tomto víkendu se sjedeme v Milíčevsi u Neumanů. Automobilisté,
vezměte si radši stan, a nemohli byste někdo ještě přibalit do auta
Koppa ? (třeba i bez kola), ale s kytarou, je bezradný, bezprizorný,
ale rád by jel.
Na Pantakovky o volebním víkendu (14.6. - 16.6.) se chystá
loňská čtrnáctková parta a uvítá další posily z řad dospělých i
mládežníků.
O víkendu 22.6. - 23.6. zve Helena K. na Stříbření v Kutné
Hoře. Program je na http://stribreni.kutnohorsko.cz. Spát se může
u ní v Kolíně doma.
Pavel Tichý organizuje tradiční Slovenské hory v termínu
9. - 18. srpna v oblasti Staré Lubovni, Čergova a Ondavské vrchoviny.
Zálohu na lehátka a jízdenky přijímá do konce června.
Pro velký úspěch cyklistického víkendu v Jizerských horách,
Martinovi opakují akci na stejném místě a o stejném víkendu jako
vloni. Takže rezervujte si 23. - 25. srpna. Cyklisté, pěšáci i psi,
kteří se vyrovnají s Norisem, jsou vítáni.
A pro velký neúspěch v hledání hub Vlachovi opakují akci
Houby v Brandově na stejném místě a o stejném víkendu jako vloni.
Takže 6. - 8. září pěšáci, cyklisté i psi, kteří se dokážou vyrovnat
s faktem, že zase neporostou, jsou vítáni. ««
NAHORU |
středa 29. května - PeKo
Šmarjá
Zuzano, nedělej ze mě na veřejnosti takovýho blbce!!!!!!!!!! Co
si lidi pomyslej?????? Dyť jsem dohodnutej s JaBlouVor, se Somráky,
teď jsem napsal Roithovi, když nedpoví, tak je tu ještě Alena........Už
zavolal Luděk (dozvěděl jsem se to od něj dřív, než jsem četl Tvou
zprávu!!!), jede v sobotu ráno, s díky jsem odmítnul.
Tvůj bezradný, bezprizorný a veskrze politováníhodný kopp
<<< tak promiň, to bylo v nadsázce. Hlavní účel
byl, aby Tě někdo odvezl. Zuzana
««
NAHORU
|
čtvrtek 30. května - JiJi
Ahoj
lidi.
Čtete? Čtěte! Občas něco jiného než lidovky. Provětrá to
hlavu. "Nespokojenost se společností roste tam, kde masová
média mají komerční zájem soustřeďovat pozornost k vadám společnosti.
Horlivě kritičtí - z ideologických, méně už sobeckých důvodů - bývají
navíc intelektuálové, kteří v médiích pracují." CALDA, Miloš.
Političtí poutníci. Encyklopedie naivity. (k Hollanderově knize
Političtí poutníci). In: Přítomnost 1991, roč. 11, č.3., str.10-11.
ISSN 0862-764. Jiskra
««
NAHORU
|
|
|
|