|
|
| ZPRÁVY
V ČERVNU 2002 |
pondělí 3. června - ZuVla
Ahoj všichni,
nejen Třeboňsko je naše zaslíbená cyklistická zem.
U Jičína, když zrovna nejedeme na Klepandu, se také krásně
prohání po rovinkách na kolech, což může potvrdit všech 3 X 14 (ano,
opravdu 42) účastníků Cykločundru se základnou v Milošově téměř
rodném domku v Milíčevsi. Neumanovi připravili pečlivě program celého
víkendu a zapálený zapadlý vlastenec Miloš nás provázel krajem svého
mládí.
Pravda, začali jsme v Domově důchodců, sešli jsme se na hřbitově
a téměř skončili ve věznici ve Valdicích, ale mezitím jsme viděli
včelín, lidovou architekturu, opravené i zchátralé zámky, vyřezávaný
kostel, zatoulaného Psohlavce, keltské valy, Komárkovu Křížovou
cestu, Libosad, zasněžené!!! Krkonoše, a v neděli ve čtyři jsme
z Kumburku spatřili jak mávajícího Mietka z Hejšoviny, tak Sudeťáka
přehlížejícího naši zem z německého Hvozdu.
Když přidám večerní a ranní jam sessiony po stříbrným smrkem,
šampaňské s kaviárem, oslavu Dne dětí alias 2X14 výročí Aleny a
Ivana poháry a večerními kremrolemi, tak už mi nezbývá než obdivně
zmínit Natašu (dobrovolně) a Allu, závodnici Helenu a JaVor (ty
si pochvalu v mailu ihned po dojezdu vymínily), že vyšláply táhlý
kopec na Klepandu, navíc i při tak dlouhém stoupání došlo mezi námi
k velmi malému (časovému) rozptylu.
P.S. Klasický Cykločundr, jak už Honza napsal, začíná ve
Stráži v kempu, kam je možné dojet ve čtvrtek večer 4.7. a přespat
nebo případně přijet až v pátek ráno. Další možnost je vzít si den
dovolené a začít už ve středu 3. července na Lhotce, absolvovat
okruh bez báglů, přespat ještě ve Lhotce a v pátek ráno přesun do
Stráže do kempu. Bylo by dobré dát vědět, kdo uvažuje o jaké variantě
z toho důvodu, že např. JaVor není ani bezradná ani bezprizorní,
ale zatím neví, jestli se ve středu vejde k někomu do auta a nebo
jestli má vzít do vlastního auta někoho dalšího t.č. ještě bezprizorného.
««
NAHORU
|
pondělí 3. června - SoKu
Přidávám se k Zuzaně a jménem přidružené 16kové sekce (4+2
děti) též chválíme a děkujeme Neumanům i všem dalším účastníkům
za vydařený víkend. ««
NAHORU |
pondělí 3. června - Mietek (Výpis z dopisu
zaslaného ZuVla)
Ahojky vsem, >.... ve čtyři jsme z Kumburku spatřili jak
mávajícího Mietka z Hejšoviny ... > Ano, jsem ne mohl bejt z
Vama, tak aspon jsem zamaval. ««
NAHORU |
středa 5 června - ZuVla
Toto všechno kromě prázdných lahví po nás zbylo v Milíčevsi.
- malý nerez hrníček - velký modrý šál s třásněmi - plastová krabička
na potraviny. Majitelé, ozvěte se Milošovi: neuman@...cz. ««
NAHORU |
středa 5. června - JkV(D)
6. LETNÍ CYKLOČUNDR TRASY ČTRNÁCT - ČERVENEC 2002 OBLIGÁTNÍ TŘEBOŇSKO
S PROLOGEM KOLEM JAVOŘICE
Dobře si všimni, že každá Ydeologie je dokonalá teprve svým
Revizionismem!!!!!!!
Co je léto? Léto je Letní Cykločundr Trasy Čtrnáct a to znamená
jediné - 6. Letní Cykločundr bude i letos!!!! Tentokráte jest o
den ouředního volna méně a proto půjde o rafinovanou kombinaci osvědčeného
Třeboňska ve dnech 5. -6. VII. (Pá, So, Ne), jemuž pro statečné
bude předcházet přídavný čtvrteční okruh po rybnících a zatopených
lomech vůkol Telče a Javořice.
Na Stezce rozdávaná kilometrage pro pátek až neděli byla
na četná přání lidových mas radikálně upravena! Takže ji zahoď a
použij tu dnes v příloze zaslanou jako jedinou oprávněnou!
Zde jsi názorně viděl, že každá Ydeologie je dokonalá teprve
svým Revizionismem!!!!!!! Proto mi věř, i když Ti říkám, abys mi
nevěřil!
Tak jsem pravil jako Generální tajemník Cykločundru!!!! (A
také jako bývalý Ydeolog T14!)
P.S. Sdělte změny Trasy Cykločundru těm, o nichž víte, že
se chystají, ale nejsou při tom v ýmejlové smečce T14. .... (další
údaje v dění roku 2002) ««
NAHORU |
čtvrtek 6. června - JkV(D)
Včera jsem rozeslal upravenou (pro Pá, So, Ne) kilometrage
letošního cykločunru; okruh čtvrteční se neměnil / Budete-li kdo
chtít zaslat také naskenované mapy s trasou, napište mi: Můžete
mít: - Čtvrteční okruh kolem Lhotky, Javořice a Telče - 1 str. A4
cca 250 kilo v horší kvalitě, cca 2 mega v lepší - Hlavní trasa(pátek
až neděle), - 2 str. A4 každá cca 250 kilo v horší kvalitě, cca
2 mega v lepší ««
NAHORU |
úterý 11. června - JiJi
Zdravim vsechny ze 14
a sdeluji, ze v ramci pripravy na Vavruv Cyklo-cundr 2002
(a v ramci realizace uz nekolikaletych klukovskych snu) vyrazim
zitra s kamaradem (snad opravdu odjedeme) na cyklo-prujezd Alp.
Startujeme zitra busem do Livorna (primo na fr. Rivieru jsem nesehnal
levnou dopravu) a pak uz jedeme sami. Cesta proto bude z Livorna
po italskem pobrezi do Nice a odtud na sever franc. Primorskyma
Alpama do Savojskych, pak do Svycarska, dal na vychod na Sv.Moric
a Rakouskem pres Krimml na Dunaj a Sumavu..... Cil mame v Sobeslavi
nekdy zac. cervence, bude na nas cekat auto v servisu ( - takze
přima navaznost na Cyklo-cundr.)
Tot plan a teorie, praxe zacne (snad) ve Ctvrtek 13.6. dopoledne
v Livornu. Drzte nam palce, at nas minou prusery zdravotni a dopravni,
pocasi MUSI byt a libit se nam tam jiste bude. Pak uz jen sily na
ty vsechny prusmyky apod.
Ostatne vime do ceho jdeme.
Realizace předchozího je možná jen díky mé skvělé, dokonalé,
přející a fandící Jiskérce, která snáší mé plány a pokusy realizovat
je, bláznivé tréninky po večerech a víkendech téměř denně už několik
let apod. Já se jí odměnuji jen tím, že někde na závodě uštvu některé
mladé kluky a na všech cestách hledám v tom potu krásná místa, kam
se jí pak někdy snažím dovést. Ale už jsem to asi začal přehánět,
takže AHOJ. ««
NAHORU |
středa 12. června - ZuVla
Ahoj všichni,
včerejší předvolební Bělka byla poslední (v červnu), protože
Ivan vyslyšel volání víkendářů a oslaví své kulatiny v úterý 25.
června Na tý louce zelený. Komu se, Heleno, nepodaří otevřít přiloženou
pozvánku, věz, že se sejdeme v hospodě za krčskou nemocnicí asi
4 stanice od metra Kačerov. V hejnu čtrnáctek zaniklo, že hospoda
je zamluvena od 14 hod + (1+ 4 + 14) x 14 minut, no prostě od šesti.
Další pozvánku tlumočím od Aleny Hořejší. Hned po cykločundru
bude vernisáž jejích obrazů v úterý 9. července v 18 hodin v Galerii
Gambit v ulici Mikulandské 6, Praha, odkud nás pak bude čekat veselá
jízda osmnáctkou na Bělku.
Nezapomeňte příští úterý na Vojanovy sady a ve čtvrtek 27.
června na Prodanou nevěstu.
P.S. Nedá mi to, ale až půjdeme k urně, hlavně my blbí zaměstnanci,
kteří neovlivníme velikost svých daní, vezměmě v potaz, kdo v parlamentu
schválil tyto zákony: 1. Ombudsmana; 2. Zelenou naftu; 3. Krajské
uspořádání s tím, že se zruší okresy.; 4. Zrušení 78 okresů, jejichž
pravomoce se převedly na 210 pověřených měst.; 5. Zákon o odpadech
s placením na hlavu.; 6. 6 000 000 000 Kč na zvýšení odškodnění
kampeličkářům z 100 000 na 400 000 Kč.; 7. 100 000 000 000 Kč na
nákup gripenů. · ZASE ŇÁKÁ OSLAVA !
· Ani nevím, jak se to přihodilo, že za několik dní budu taky slavit
50, což je, viděno z té lepší stránky, vlastně kulatých 14 (viz
matematický důkaz uvedený níže ).
Nechal jsem se umluvit, a původně zamýšlené víkendové oslavy
jsem zredukoval na jeden večer všedního dne, neb prý lid čtrnáctkový
se o víkendu věnuje jiným, bohulibějším činnostem. Oslava měla začít
pro každého úkolem nalézt v krajině o souřadnicích 50° severní šířky
a 14° 14' 14" východní délky nejbližší pivo, a dalšími soutěžemi.
Toho vás ušetřím, ale nebojte se, každý své pivečko najde, i když
třeba o 14 km jinde. Základní bod programu splníme (a překročíme!):
zachlastáme!
Kdy: v úterý 25. června
Kde: V zahradní restauraci "Na tý louce zelený"
v Krči. ( cca 14 minut od metra Kačerov - busem č.114 do zastávky
Zelená louka, pak kousek dolů k lesu za nový IKEM)
Sezení bude venku na čerstvém vzduchu, ale pro jistotu pod
střechou (velký otevřený altán), aby nám případný deštík neředil
nápoje.
· Budu tam za 14 dní od odpoledních hodin očekávat přátele ze Čtrnáctky
i další spřízněné lidičky. Možno vzít s sebou dítka všech věkových
kategorií, je zde dětský koutek i les s romantickými temnými kouty.
· 11. 6. 2002 Ivan Pažout
Další přístupové možnosti: Použitelné jsou všechny busy jedoucí
k Thomayerově nemocnici, buď od metra C ( Kačerov, Budějovická),
nebo od Smíchova přes Braník. Od vchodu nemocnice je hospoda vzdálená
cca 1400 m pěšky, víc lze nablížit busem 114 nebo 193. Zdatní a
odvážní turisté mohou jít také přes les od metra Chodov. Motoristé(?!!)
od Thomayer. nem. nahoru po Vídeňské, na světelné křižovatce vlevo
a až dolů k lesu. Cyklisté po cyklostezce.
Matematický důkaz, že 50 = 14: 50 rozložíme na 5 a 0, nulu
můžeme zanedbat, 5 vyjádříme jako součet: 5 = 1 + 4. 1 a 4 složíme
jako 14 ! Tím je důkaz, že 50 = 14 proveden! Matematici jistě prominou
drobná zjednodušení. ««
NAHORU |
čtvrtek 13. června - Chapadlo
Ještě něco z dnešního komentáře p. Hofmana na ČR 1: Temelín
se začal stavět za vlády komunistů, za vlády Klause (ODS + dnešní
US + lidovci) se pokračovalo a za vlády Zemana (socdem) se dokončil
a spustil I. blok. A já k tomu dodám: nestačí to? Co takhle někdo
nový? ««
NAHORU |
čtvrtek 13. června - KáVá
Ta nová vláda bude ten Temelín provozovat, to bude jediný
rozdíl. (Pokud bude provozuschoný on - anebo ta vláda).
Poslyšte, pojďme toho nechat. Ačkoli jsem asi mimo mainstream
trasovních diskusí, neboť mě leckdo nemá v adresáři, jakési ozvuky
ke mě zaléhají. Tak jen toto: Beru na vědomí, že spousta lidí na
trase má spoustu názorů na volby, politiku, politiky, já tyto jejich
názory akceptuji, ale víc to řešit nehodlám a zejména z toho nechci
dělat problém. Buď vás mám ráda, pak vás mám ráda i když volíte
někoho jiného než já, nebo nemám, což na mě každý pozná, a je mi
pak taky jedno, koho volí. Ale vadí mi, když jsem vlastně (spolu
se všemi ostatními na rozesílacím seznamu) podprahově napadána z
"neamerické činnosti", pokud si snad myslím něco jiného,
případně čtu něco jiného, nebo snad věřím v něco jiného. Čímž teď
tedy nemyslím Chapkovu poznámku o poznámce. Mějte se hezky, volte
koho chcete a Bůh s vámi - pokud chcete. ««
NAHORU |
čtvrtek 13. června - ToVo
Volte Voly volte Kravy jen nevolte Klerikaly! (Ti by zakazali
vsechny rozkose), ahoj Tonda (dneska mam svuj den). |
čtvrtek 13. června - JiJi
Hlavně nezapomínejte, že VŠICHNI CHTĚJÍ VAŠE DOBRO! NEDEJTE
SI HO VZÍT !!!!! Jiskra ««
NAHORU |
čtvrtek 13. června - šéf
Na životě miluju zejména tu jeho rozmanitost .... Každý den
mne nasere někdo jiný ... (Anonym). Nemám rád takovéto diskuze před
volbami. Jen stručně - Hlavně si do toho nenechte od nikoho KECAT
!!!!! ««
NAHORU |
pátek 14. června - HaBe
Prosím Vás Stezkaři, zapomeňte na mojí adresu a neposílejte
mi nadále Vaše zprávy, názory atd. Nemám na ně čas ani náladu. Mějte
se krásně, zdraví Vás Hanka Beránková ««
NAHORU |
sobota 15. června - IrKo
Vážení a milí,
zveme vás na tancovačku do restaurace Dívčí skok v Divoké
Šárce, a to ve čtvrtek 20. června od 18 do 24 hodin. Místo se nachází
hned vedle koupaliště, 20 minut podle Šáreckého potoka, který nahmatáte
hned když seběhnete dolů mezi luka nicméně po betonu z konečné zastávky
" Divoká Šárka"- tramvaj 2, 20, 26. Na místě samém bude
hudba reprodukovaná a snad i živá (záleží, kde se mi ozve), ve 20
hodin večeře za cca 80 korun a předtím i potom tanec, atd. Tento
společenský podnik pořádám pro Géčko, ale uvítám i zájemce ze 14.
trasy, případně odjinud. Prosím zájemce, aby se mi ozvali nejpozději
do 16. června na tel. 0606... Irena ««
NAHORU |
 
středa 26. června - JkV(D)
V příloze najdete k překopírování znak
Trasy Čtrnáct ve dvojí grafické podobě - pro použití na Trasovní
pozvánky, apod. ««
NAHORU |
čtvrtek 27. června - ZuVla
Ahoj všichni,
poslední dva týdny byly ve znamení zahrad a zahradních restaurací.
Ivan Pažout vybral na své narozeniny mimořádně příjemnou
restauraci, která měla jen jednu nepříjemnou vlastnost, že si ji
někteří spletli s jinou, naštěstí poměrně blízkou. Vše bylo bezvadné:
hudba, tanec, pivo, jídlo a především pozorná obsluha Ivanových
hostesek (pardon dcer).
Vojanovy sady byly tradičně skvělé, stejně jako tancovačka
v Divoké Šárce organizovaná Štaflíky o dva dny později, škoda, že
účast čtrnáctky byla spíše symbolická.
A teď vzhůru do prázdnin: 3. 7. - 7.7. Vávrův cykločundr.
Je-li snad někdo lichý (zdráhám se říct bezprizorný), ozvěte se.
Zkusíme Vás nacpat k někomu do auta. Jinak plánovaná páteční hospoda
v Mníšku vybouchla, budeme muset zřejmě improvizovat.
9.7. Vernisáž Aleny Hořejší v galerii Gambit v Mikulandské
ulici už v 18 !!! hodin. Poté nás čeká veselá jízda tramvají číslo
18 na Bělku.
Do 10.7. musíte zaplatit Pavlu Tichému zálohu na vlak (1300
Kč), pokud s ním chcete jet 9. - 18.8. až do nejzazšího cípu Slovenska
na Kremenec.
23.7. Bělka - poslední soustředění před Litvou.
6.8. Bělka - dtto před Slovenskem
23.8. - 25.8. Pohodový víkend na kolech i pěšky v Horních
Lučanech v Jizerských horách u Martinů. ««
NAHORU |
pátek 28. června - JkV(D)
Cykločundr se koná dle propozic z 5. 6. 2002 - žádná další
změna není. Očekávám Vás ve středu večer ve Lhotce či v pátek ráno
ve Stráži n. Než. Telefon do Lhotky je 066..., Mobil Kateřina 0604...
««
NAHORU
|
pátek 28. června - IvPa
Abych neotravoval lid čtrnáctkový sérií mailů, shrnu vše
do jednoho: Úvodem chci poděkovat za dary a projevy účasti těm,
kteří absolvovali v úterý moji oslavu. Omlouvám se, pokud někdo
bloudil, měl jsem za to, že popis, kudy jít, je jednoznačný. Příště,
pro jistotu, popíšu i všechny cesty, kudy nejít, včetně názvů hospod,
kde to není.
Dále: Rozhodl jsem se též pro separaci mailů služebních a
ostatních; jednak proto , že občas nějaký důležitý čtrnáctkový mejllík
přehlídnu mezi záplavou slintů z nadřízených orgánů a taky proto,
že mi není umožněn přístup do mé schránky z vnějšího Internetu,
ani její přesměrování do jiné, což je nepříjemné třeba o dovolené.
Takže mi mailujte raději na: p.ivan@...cz
Teď něco inzerce (budu chvíli suplovat personální agentury):
1) Moje drahá choť se konečně odhodlala ukončit dosavadní zaměstnání
a hledá něco v bližším okolí (Praha 4) nebo kratší úvazek. Vzdělání
je technického (SPŠE), praxi má i v administrativě. Nástup by byl
možný někdy od půlky srpna.
2) Další, kdo hledá uplatnění pro svý bezmocný tlapy, je Míla Fuxa,
jehož asi většina z vás zná. Má VŠ ekonomickou a praxi v zahraničním
obchodě. Víte-li o něčem, kontakt na něho mám. Slíbil jsem mu ,
že se poptám.
Mimochodem, Míla Fuxa vystupuje zítra , 29.6., ve Lhotě u
Dolních Břežan (jižní okraj Prahy), asi po 20. hodině. To je už
vše. Ivan P. ««
NAHORU |
|
|
|