|
|
| ZPRÁVY
V SRPNU 2002 |
středa 7. srpna - ZuVla
Ahoj
všichni,
včera se nás nakonec na Bělce sešlo 2 x 14 včetně nejvzdálenější
stezkařky Jitky Peacock s manželem a v závěru tradičně hlučného
večera jsme velkými panáky oslavili Vráťovu malou Elišku.
Přesně mezi dvě Bělky se vměstnala naše spanilá jízda do
Pobaltí. Bez jednoho dne 14 dní se nás 15 ze čtrnáctky projíždělo
na kolech mírně zvlněnou Litvou, Lotyšskem a Estonskem, koupali
se v řekách, jezerech, vodopádu a moři, po večerech seděli při kytarách
u ohňů, loučí i v barasech, měnili EURa za lity, laty, kroony, abychom
si pak ve všech měnách kupovali šampaňské, švytořivé pivo a balzám.
Kdo bude chtít osobně vysvětlit výrazy zeppeliny, rolety, Tu rajdu,
Ute Ute Utenos, vyzvědět výsledek mezinárodního mače ve volejbalu,
poptat se Michala Martiny, jaké to bylo v muzeu píchání, Míši Papeže,
jaké jsou nejlepší roštěnky, zeptat se Hanky, kolik vypila piv,
Heleny, jak se jezdí po plážích a nás všech, jak to vypadá v estonské
K., přijeďte k Martinům do Jizerek 23. - 25. srpna nebo k Vlachům
do Brandova, kde bude 6. - 8. září vzpomínka na Pobaltí ve formě
fotek, videa i cyklistiky.
Ve čtvrtek 12. září v 17 hodin v sále architektů na Staroměstské
radnici je vernisáž Tvůrčí skupiny MHMP. Do MHMP patří naše Alena
Hořejší, takže připravte si klobouky a fyzičku, je to spousta schodů.
13. - 15. září jsme srdečně zváni na Lesní hry, které pořádá
Sonja Kuchařová.
Jak už napsal pan Ouřad, Stezka bude 11. - 13. října, kde?
to nesmí prozradit ani Stáňa. Ahoj Zuzana
P.S. Jirka Bubeníček je nový člověk. Pořídil si nový mobil
a už se těší, že ho přivítáte v novém světě bez hranic na čísle
0721 ...
P.P.S. A na závěr kontrola. Otevřete si přílohu. (Obr pštrosa,
kteý říká "Jen jsem se chtěl kouknout, co děláš!"
««
NAHORU
|
středa 14. srpna - šéf
Ahoj
Všem!
a doufám, že všem do SUCHA !! a pevně doufám, že to platí
i pro SPAS v Plzni a v Českém Krumlově a taky i v Dobříni u Roudnice!!!
Jestli někdo máte problémy, tak dejte vědět!!
Já se omluvám, že tento mail neposílám všem a jestli ho posílám
někomu na špatnou adresu, ale poslední revidovaný adresář mám, bohužel,
v počítači v práci a ten je v evakuovaném pásmu a tudíž k němu nemůžu.
TAK tedy pevně doufám, že trasa dopadla stejně jako při posledních
velkých záplavách před pěti lety, tedy dobře !!
Jinak: V úterý bude pravidelná Bělka, hostinec U Olmerů funguje.
Protože právě na čtrnáct dní odjíždím za rodinou a do hospody nepřijdu,
dávám, alespoň takto, první hlášku o podzimní Stezce: Už se díky
Stáně D. i ví kde bude - mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem. Páteční
nocleh bude v Jabkenicích Sobotní v Loučeni. Začátkem září dáme
podrobnější údaje.
Jinak se jistě uvidíme poslední celosrpnový víkend u Martinových.
Zatím všem suché Ahoj ««
NAHORU |
sobota 17. srpna - JaVor
Ahoj všem,
- Rosťa v Českém Krumlově vytopený sklep nebo garáž, jinak snad
v pohodě.
- Bártovi v Budějicích bydlí na kopci, avšak velmi vytopená pracoviště.
- Plzeňáci podle Karla Ichy v pořádku, některá pracoviště vytopená.
- Řevnice Tichých i se zvířátky v pořádku - voda se dostala "jen"
ke trati, Jirkovi Veverkovi jsem se nedovolala.
- Třebáň - Ouředníci v pořádku neboť na kopci, ale dole je spoušť,
že srdce usedá. Na nábřeží u Palačáku se voda zastavila 3 cm před
přelitím, takže maximálně sklep o kterém zatím neví.
- V Ústí Vávrovi jsou také v pořádku - bydlí nahoře. (Městská knihovna
má vytopené sklepy - až 2m vody).
- Větrovcovi na Smíchově měli zatopenou ulici, takže z jedné strany
domu 65 cm, z druhé strany téměř 2 m vody. Ale chata ve Žloukovicích
je pryč, Milada ujela téměř na poslední chvíli.
- Milena Tichá má na chalupě na Berounce u Dolanského mostu vytopený
sklep a zatopenou garáž v Libni. (Má konečně nové kolo!)
- Náměstek byl v Janovského ul. v p7 jeden den bez proudu, jinak
dobré.
- Hance se voda zastavila v Řeži u podezdívky, ale všechno je podmáčené.
- V Jevanech u Ally díky podmáčené půdě spadl strom těsně vedle
chaty, odnesl to jen okap.
- V Brandově taky voda byla, ale Vlaši jsou na kopci (jak jsme na
něj my kolisti loni nadávali!), takže dobré.
- Roulin má v Malovicích vytopenou chalupu - už suší.
- Hájkům v Roudnici nejde telefon a bydlí dost blízko u vody, mám
obavy.
To je vše, co jsem zjistila během dvou hodin telefonování. Na koho
jsem zapomněla, odpuste a hlavně - ozvěte se!
Helča Kestřánková nabízí postiženým bydlení v Kolíně. Celkem
pochopitelně pouze "ověřeným" lidem, tedy lidem ze 14
nebo jejich příbuzným. Dále je schopna uspořádat sbírku peněz pro
potřebné. Má stejný názor jako já, že různá konta nejsou spolehlivá,
ale pomoc konkrétní osobě či rodině je žádoucí.
|
pondělí 19. srpna - Hpap
Zaslužná
práce, diky ««
NAHORU |
středa 21. srpna - ZuVla
Ahoj
všichni,
včera na Bělce došlo jídlo ještě než jsme přišli, točené
pivo po prvním pivu a lahvové po druhém. Stejně jsme u Suchánků
a u povodní vydrželi až do půl dvanácté.
Tiché hory, na kterých jsme stačili absolvovat muzeum Ondreja
Varholu v Medzilaborciach, dřevěné kostelíčky, legendární Duklu,
hřeben Nízkých Beskyd přerušovaný návštěvami krčem a reštaurácií,
byly násilně ukončeny neuváženou návštěvou cukrárny ve Snině, kde
běželo povodňové zpravodajství ČT1 a předpověď pičasí. Kremenec
- momentálně hraniční hora Slovenska, Ukrajiny a Polska tak zůstal
nezdolán. "Kremenec dobyt, no nic moc" si snad řekneme
příští rok.
V pátek se sjedeme u Martinů. Z Jablonce tam jede autobus
č. 4 do Horních Lučan (směr Tanvald), poté doleva na Horní Maxov
a na kopci u křížku doprava po polní cestě na samotu u lesa. Kdo
nemá výslovně domluven s Martinovými nocleh na chaloupce, vezměte
si stan.
P.S. V příloze je ještě připomenuta naše spanilá jízda do
Pobaltí aneb Z Čech až na kraj K. (k ceduli) a zpět. Na obr.1 se
ty vole, čtrnácka už blíží na otočku a na druhém už dosáhla kýžené
mety. ««
NAHORU |
neděle 25. srpna - ZdHá
Ahoj
Jano,
konečně jsem se trochu vzpamatovala a vzpomněla si, že existuje
internet. Povodeň se zastavila 14 cm před prahem domu. Odnesla to
garáž v řadovce blíže k Labi, tam byl metr vody. Více než týden
jsme byli bez pevné linky a snad čtyři dny bez proudu. Můj zaměstnavatel
je téměř beze škod, ze Zdeňkova učiliště bylo ve čtvrtek při kulminaci
vidět 20 cm střechy. Podařilo se mu zachránit dvě fotografie a píšťalku.
Pár ele-přístrojů zkouší vysušit. Kromě toho přišel o veškeré své
přípravy za 20 let učitelské praxe-většinu si psal perem, ale i
tak by asi byly k ničemu. A tak jsme letos k našim vodáckým zážitkům
přidali Nežárku, Ohři, Lužnici i Labe-"sjižděli" jsme
ho ve vlastní vsi. Ve vsi bylo zatopeno asi 60-65% stavení, pár
jich je k demolici. Je to stále velmi depresívní a člověk si málem
připadá blbě, že nemá téměř žádné škody, když vidí to zoufalství
kolem. Pomáhala jsem vyklízet po opadnutí vody u staré paní, které
zůstaly jen matrace a lůžkoviny-ty dala na skříň. Pak jsem se dověděla,
že má ve vsi tři syny. Všichni byli beze škod a vlastní matku nechali
doslova utopit. Teď máme trochu obavy ze Spolany, hodně lidí u mě
ve fabrice je z Mělnicka a tak tamější poměry znají. Nashledanou
v sušších časech. Zdraví Hájci z Dobříně
««
NAHORU
|
pondělí 26. srpna - ZuVla
Ahoj Jano, u Martinů jsme si vzpomněli, že vůbec nevíme, jak dopadli
Hájkovi, ale neměli jsme na něj mobil. Nemáš na ně nějaký kontakt
mimo e-mail ? ««
NAHORU |
pondělí 26. srpna - JaVor
Hájkům už jde telefon, jak zjistila Helča a tak taky zjistila, že
jim byl vytopen jen sklep. TD: 416...; TZ-Mirka 416 ... (od 2.9.02).
Ti co byli ve Lnářích mohou uronit slzu nad vyplaveným přízemím
hospody, říkal Niki. Pak taky hlásil Karel Kužel, že ségra v Plzni
má vytopený též sklep.
Jestli uznáš za vhodné doplňující údaje přeposlat, tak prosím.
Já jsem měla službu a byla jsem v sobotu v Karlíně fotit zatopenou
ústřednu. Je to šok, šílený puch, špína, nesmírný nepořádek, jaké
to tedy musí být pro lidi, kterých se to přímo dotýká!!
««
NAHORU |
úterý 27. srpna - ZuVla
Ahoj
všichni,
Při výčtu potencionálně zatopených stezkařů jsme zapomněli
na nejvíce ohrožené Hájkovi z Dobříně u Roudnice nad Labem. Vzdor
hrozivě vyhlížející mapce (viz příloha 1) a tomu, že bylo v Dobříni
zatopeno 162 ze 192 domů, Hájkům se voda zastavila 14 !!! cm pod
domem a vytopila pouze garáž. Zato z dvacetiletého působení ve škole
Zdeňkovi zbyly pouze dvě fotografie a píšťalka. Zato slíbil, že
na Stezce bude vyprávět a přehánět.
Stáňa, která už snad zná všechny, co mají něco společného
s povodněmi, rozmlouvala i s Jaroslavem Lhotou, spolumajitelem Adventury,
který zachraňoval v pražské ZOO zvířata a ten jí mj. řekl, že jestli
chceme zájezd více méně pro nás (vzpomeňte na letošní rezervace
do Pobaltí), tak je nejvyšší čas začít jednat. V příloze č. 2 posílám
letošní nabídku zájezdu do Bretaně. Kdo by měl chtěl jet s námi
(nemusí to být nutně 14, celý bus bychom asi neobsadili), přihlašte
se mi, ať vím, jestli mám vůbec začít jednat o zájezdu, večeřích,
termínu atd. Jinak bychom čekali až na regulérní vyhlášení nabídky
zájezdů Adventury.
P.S. U Martinů bylo zase krásně, nakonec jsme vypili všechno
včetně sedmičky vpravo nahoře (dárek vděčného pacienta) i sudu,
který padl 10 minut před odjezdem. Jídlo, vzdor tomu, že bylo všechno
tak hrozně dobré, se nám zdolat nepodařilo. Slunečno, hospody na
každém rohu, vyasfaltované cyklistické trasy, útulná chaloupka -
to se prostě nedá překonat. Připravte se na Brandov, bude hůř. ««
NAHORU |
čtvrtek 29. srpna - ZuVla
Ahoj
všichni,
kdo nemá ani teoretický zájem o Bretaň, je muž a nebyl u
Martinů, může tento dopis rovnou vymazat, ženy bez zájmu, ale od
Martinů přeskočte na P.S., ostatním doporučuji prokousat se následujícím
sdělením.
Dneska jsem byla v Adventuře - pozitivní zpráva je, že polopenze
t.j. snídaně i večeře budou v každém případě. Horší je to s termíny.
Ještě teď zhruba 2 týdny máme možnost ovlivnit, kdy Bretaň bude,
pak už s tím nejde hýbat. Jsou v podstatě tři možnosti.
1. so 28.6. - ne 13.7. Ten je normálně naplánován, Lhota- spolumajitel
by ho nejvíce preferoval. Nevýhoda - je to přes cykločundr, který
ovšem příští rok bude stejně jen přes víkend (5.7.a 6.7. je sobota
a neděle) a už tam určitě jede nějaká parta jeho známých (sice asi
stejně stará jako my), ale jak početná jsem z něj nevyrazila.
2. st.30.7. - st. 13.8. Tento zájezd by byl o den kratší, aby se
vešel mezi dětské Bretaně, nevýhoda je, že je od půlky týdne do
půlky týdne, tudíž je potřeba o den dovolené více.
3. so 26.7. - ne 10.8. tento termín není jistý, protože to předpokládá
hýbat s více zájezdy.
Nemusíme samozřejmě obsadit celý zájezd, můžeme se domluvit
na x místech, která nám bude držet třeba do konce února, pak by
doobsadil zbytek. Tu cenu 11780 by byla o cca 1000 Kč větší díky
večeřím, zase by nám dal nějakou slevu na skupinu.
Takže tímto prosím, kdo alespoň trochu o zájezdu uvažuje,
přihlašte se mi do skupiny Bretaň, ať zbytečně neposílám dopisy
těm, co nemají rádi kola, Francii nebo zájezdy. A hlavně se začněte
urychleně vyjadřovat, kterému termínu dáváte přednost a proč.
P.S. Když malý Roith vyvlekl na Černou studnici Natašino
kolo se slovy:To je všechno, co zbylo po nebožce, netušila jsem,
že tu větu budu moci použít také. Takže hledá se nebožka, po které
zbyla v koupelně u Martinů černá podprsenka a doufám, že nebudu
muset použít takové detektivní metody jako po cykločundru, když
jsme měsíc pátrali po majiteli stanu Coleman (byl to Pauk). ««
NAHORU |
| |
|
|
|