|
|
| ZPRÁVY
V ZÁŘÍ 2002 |
středa 4. září - ZuVla
Ahoj všichni,
včera nás bylo tolik a dělali jsme takový randál, že Michl
předčasně prchl z hospody se svou squadrou i kytarou.
Ti postarší manželé, kteří se v Brandově otrávili houbami,
jsme nebyli my s Jirkou, takže víkend u nás se koná. Ale, vezměte
si teplé spodní i vrchní prádlo, protože se v chalupě budeme asi
střídat. Jako asertivní člověk jsem zcela zklamala, nepodařilo se
mi odradit od návštěvy ani ty, co vědí, jaké jsou rozměry naší největší
místnosti.
Ve čtvrtek 12. září v 17 hodin se koná vernisáž mj. Aleny
Hořejší na Staroměstské radnici v sále architektů. Je to spousta
schodů, protože sál je až ve čtvrtém patře, ale možná pojede i výtah.
A uvědomte si, že bez klobouku Vás nepřipustí na hromadné foto.
Lesní hry jsou přesunuty z 13. - 15. září na 18. - 20. října.
Půltá stezka 27. - 29. září v podhůří Orlických hor má deadtime
přihlášek 16. 9. v 17:59 hod. / Pro pořádek naše malá Stezka je
11. - 13. října v jabkenické myslivně.
A Helena hlásí Domov důchodců, tentokrát zcela nenápaditě
v Kutné Hoře 15. - 17. listopadu.
A co Silvestr ?????
A už se hlásí nabídka Dolomit Blanky a Miloše Neumanových,
Bormio a Sestriere jsou v přílohách.
Do Bretaně, pokud dožijeme, nás už jede asi 20. ««
NAHORU |
čtvrtek
5. září - JaVor
PROGNÓZA: Stoletá voda
zaplaví Prahu (LN, 1995) Tomáš Pudil ««
NAHORU |
pondělí 9. září - ZuVla
Ahoj
všichni,
Brandov zažil rekordních 32 osob o psu nemluvě. Sobotní nechtěný
kros způsobený povodní vystřídalo v neděli prosluněné a upravené
Německo (Stáňa na požádání přeloží do němčiny). Došlo i na "cestopisné"
video z Litvy, kde Míša během dvaceti minut zdokumentoval, kdo kolik
čeho během prvních dvou dnů vypil. A tak jsme si za zvuku kvadrofonní
hudby (v každém rohu jedna kytara s živým kytaristou) připomněli
Dlouhého Hermana a Tlustou Markétu jen ve zkapalněném stavu. Soutěž
o nejvzdálenějšího účastníka vyhrál nad Jardou Bártou Honza Brádka
s rodinou, který z vagónu odjel rovnou do tanečních.
V neděli k večeru jsme ještě v počtu pěti aut zkontrolovali
stav opon na Granátce. Jedna chybí, ale 1.-3. listopadu, kdy bychom
zde měli slavit Rok poté, budou určitě obě na svém místě.
Rozhovor s provozovateli restaurace (viz příloha č. 1), kde
jsme strávili nejvíce času, a panem Pakostou z Hory sv. Kateřiny,
majitelem lam (Rosťo, vzpomínáš ?) a neuvěřitelného bordelu na pozemku,
vysílá Stáňa v pondělí 16. září na ČRO 2. Recepty v cca 11:40, lamy
v 9:25 - 9:35.
Zatímco vlastník veselé krávy se přihlásil hned po odjezdu,
my hledáme doufám, že existujícího dočasného majitele obálky s fotkami
pro HPap (byly na okně v hlavním shromaždišti). / P.S. Příloha č.
1. Tak už nám do hor vezou restauraci.Příloha č. 2 a 3. Rozhledna
v Kateřině v roce 2001 a rok poté.
P.S. A nezapomeňte, že klobouky vyvětráte už tento čtvrtek
v pět.
««
NAHORU
|
úterý 10. září - šéf
Ahoj
všem,
protože jsem sklerotik a nejsem tak pohotový jako Zuzana,
posílám až teď oficiální pozvánku na plánované podzimní Stezky,
které však již byly částečně předem avizovány, takže vlastně stejně
už asi všechno víte:
1. Poslední víkend v září koná TAK stezku ..... a půl v podhůří
Orlických hor. Pro zapomětlivé, tzv. půltá Stezka se podobá Velké
s tím rozdílem, že členové jednotlivých tras jsou ze zájemců losováni.
V poslední době bývalo zájemců na cca tři trasy. Stezka se koná
27.-29.září. Zájemce z naší trasy musím nahlásit příští pondělí
(16.9.). Zápisné činí 200,-Kč (teda je vysoké, ale v ceně bude asi
i nocleh). Kdo má zájem, ať se mi ozve do pondělka do 16:00 (mailto
v.roith@...cz) do 17:59 (telefonicky).
2. Naše malá trasová Stezka se koná druhý říjnový víkend
11.-13.10. v prostoru mezi městem aut a nymburským pivovarem: páteční
nocleh je v Jabkenicích v restauraci "U Obory", sobotní
v Loučeni "U Otomanských"
Všude je zamluvena večeře a snídaně (tak s tím počítejte),
nocleh v Jabkenicích je na parketách v sále, v Loučeni je k dispozici
12 postelí po 139,- Kč, pár lidí v pokojích na zemi, nenáročný zbytek
v místní sokolovně.
Letošní povodně zasáhly co mohly, proto jsou i odloženy letošní
Takové Lesní hry až na víkend po naší Stezce. Pokud někdo chce zjistit
svoji odolnost vůči přírodě a říjnovému počasí, ozvěte se. Fakt
je, že i v klimaticky příznivějším období nebývala účast členů naší
trasy zrovna masová, ALE příští rok by je měla pořádat naše trasa.
PS: Brandov byl fakt dost dobrej. Nevím jak to Vlachovi udělali,
ale letos, oproti loňskému roku, počasí zvládli mnohem lépe. A jejich
chalupa je snad nafukovací. Díky za pěknou akci. ««
NAHORU |
úterý 10. září - SoKu
Přidávám se k Vláďovi, že víkend u Vlachů byl opravdu špičkový a
nejen kvůli počasí.
Na všeobecnou žádost se tímto zbavuji svého "know how"
ohledně plněných hermelínů. Nevadí, začnu vám vyrábět něco jiného.
Tak tedy: Koupené hermelíny necháme cca 12 hod.odpočinout
mimo lednici, aby změkly. Potom je rozkrojíme podél a opatrně lžičkou
vydlabeme vnitřek z obou půlek do misky. K tomu přidáme utřený česnek
(na 4 hermelíny dávám asi 8 stroužků), špetku soli, kousek másla
(asi 3 lžičky) a nahrubo sekané ořechy (vlašské či lískové, asi
50 g - já dávám víc). Vše rozmícháme (našleháme), znovu naplníme
hermelíny a spojíme, zabalíme do původního obalu a dáme do lednice
přes nos ztuhnout. Výsledek už znáte. Stejně si myslím, že se Vám
nemohou povést jako mně, já je totiž dělám s láskou a těším se,
že bude kamarádům chutnat. Hezký den všem ««
NAHORU |
středa
11. září - ZuVla
Ahoj,
kdo by zítra tak usilovně pracoval, že by neměl čas přijít
v pět na vernisáž, může umělkyni poblahopřát od půl sedmé v Týnské
literární kavárně. Ta je, jak název napovídá v Týnské (nikoliv Týnské
uličce), která vede ze Staromáku. Týnský chrám a posléze Galerii
hlavního města necháte po pravé ruce a za podloubím je vpravo nenápadný
vchod do kavárny viz plánek. Nebojte se, kavárna je jen krycí název
pro nejlevnější točenou desítku na Starém Městě, rozlévané víno
a burčák.
««
NAHORU
|
čtvrtek 12. září - ZuVla
Ahoj přeposílám dopisy, které posílá Zdeněk
Hájek z Dobříně Heleně Kestřánkové do Kolína
Dopis č. 1 Ahoj Heleno! Děkujeme předem za potenciální obdarované,
ale situace je v naší obci následující. Obecní úřad během září zpracuje
potřebné seznamy co a jak bude potřeba. V pátek přijelo nákladní
auto z Pecky plné nábytku a přivezlo 180 000 Kč. Z toho se bude
asi muset zaplatit darovací daň 37 %. Nábytek se horko-těžko nacpal
do jedné ze stodoly jsou plné nábytku který se podařilo zachránit
z vytopených domů. Do nich se nemůže nic dávat, suší se a otlouká
se omítka zvenku i zevnitř, aby to rychleji vyschlo. Řada lidí nám
chce pomoci, řídí se heslem kdo rychle dává, dvakrát dává, ale zde
to neplatí, vše je postavené na hlavu. To některé dárce znechucuje,
ale situace je taková. Je nutno vyčkat a modlit se, aby příznivé
počasí pro vysychání trvalo co nejdéle.Ranní mlhy se však již neůprosně
hlásí a kdo nezavře přes noc okna, je znova mokrý. Na rozdíl od
jiných obcí a měst, má náš OÚ po celou dobu situaci pevně v rukou.
Jsem na ně hrdý a vím, koho budu na podzim volit. Nechceme zbytečné
hromadit přeměty, které nemáme ani kam uložit.
Heleno, ještě jednou děkujeme za sebe i celou obec a měj
s námi ještě chviličku strpení. Chystám se na Stezku a tam snad
o tom všem udělám tiskovou konferenci, protože dotazů je mnoho a
času na odpovědi málo. Plný dvůr mám všelijakých elektronických
přístrojů od vytopených sousedů, které suším a někdy to taky musím
dávat dohromady. Závěrem promiň ten sloh, ale mám po tom všem IQ
tykve.
A dopis č. 2 konkrétnější / Heleno, tak to číslo účtu je
33323-471/ 0100 jak jsem dnes znova ověřil. Starostou je Ing.Emil
Filippi (skutečně 2 p) mobil 0605 ... Místostarostou je Miroslav
Kvintus mobil 0602..., nebo do práce 041..., případně domů po 20té
hodině 041... Občané se zvolna začínají navracet domů a začíná poptávka
po nábytku. Největší je po skříních s poličkami, nebo půlka s tyčí
na kabáty a půlka s poličkami. Taky sem tam nějaká válenda by se
šikla. Tak kdybys o něčem věděla, zaemajluj. Omlouvám se za stručnost,
ale jsem dnes nějak vyždímanej a těším se do postele jako malé dítě
na dudlík. Zdraví tě Z + z + M. ««
NAHORU |
pátek
13. září - ZuVla
Eva Vrbová (z Prahy) nabízí: Mám lístky na pondělí 16.9. od 19 hod
do Vinohradského divadla na představení Král Jan. Lístky jsou po
90 a 130 Kč a přihlaště se na e.vrb@..cz nebo 33... - záznamník.
Sejdeme se v 18:45 před pokladnou.
P.S. O přestávce si s ní můžete popovídat o Pobaltí. Byli
na témže zájezdu o čtrnáct dní později. ««
NAHORU |
středa 18. září - ZuVla
Ahoj
všichni,
včera byla tak decentní Bělka, že by si mohl zahrát nejen
Michl, ale i jakýkoliv hudebník s vyšeptalým hlasem, pokud by ovšem
přišli s kytarou.
Každou vernisáží získáváme novou přezdívku. Po Pražských
starožitnostech nás na na Staroměstské věži (viz příloha) otipovali
na Klub za starou Prahu. Blíže ve vysvětlujícím Aleniným
P.S. Datum Stezky 11. - 13. října je už snad dostatečně profláklé,
ale zaznamenejte si též Granátku 1. - 3. listopadu (tam si bude
asi Vráťa přát vědět účast jen rámcově), a o 14 dní později 15.
- 17. listopadu v Kutné Hoře. Počet účastníků v DD bude chtít Helena
vědět relativně přesně kvůli postelím, večeřím, snídaním atd. Takže
ti, co se nedostanou do hospody, dejte Heleně mailem vědět, ať ví,
kolik má zamluvit hotelů.
TURAS zve spřízněnou čtrnáctku na podzimní Křivoklát - tentokrát
s názvem Pivo proti vínu od 18. - 20. října (týden po Stezce). Začíná
se v chatě Živec nad Pískem a víno v názvu Pivoklátu neznamená změnu
orientace (v pití), ale pouze to, že v sobotu večer dorazíme do
Proti vína na exkurzi do pivovaru. ««
NAHORU |
úterý 24. září - ZuVla
Ahoj
všem,
Stáňa D. o víkendu objela noclehy malé Stezky a přišla s
nápadem, že pokud by měl někdo zájem jet na Stezku už ve čtvrtek,
tak by byla možnost přespat v hospodě v Pěčicích. Paní hostinská
prý byla velmi vstřícná. Takže pokud by někdo měl zájem, ozvěte
se do konce tohoto týdne (!!!!!) přímo (!!!!!) Stáně (sta.duf@...cz;
tz-22..., mob. 728...), aby to mohla do Pěčic sdělit. Dá se tam
prý dostat pohodlně busem z Prahy z Černého mostu (busy směr Dolní
Bousov). ««
NAHORU |
úterý 24. září - Kestř přes ZuVla
Ahoj
všichni,
Helena posílá naprosto vyčerpávající pozvánku do Kutné Hory
15. - 17. listopadu. Vypadá to, že si bude muset pořídit píšťalku,
abychom dostáli časovému rozvrhu. Nicméně hlašte se na kestra@..l.cz,
ať v tom Helena nemá hokej.
Pozvánka do Kutné Hory - příprava na DD HK v KH tentokrát
skutečně v Kutné Hoře VI.ročník
Kdy: 15.-17.l.2002
Kde: Kutná Hora - restaurace a pension U Kata, Uhelná 596 vedle
kostela Na Náměti
Program - Pátek 19 hod. vstupní prohlídka -restaurace U Kata 19-20.00
večeře- po večeři -dospělí - volná zábava, mládež- příprava besídky
pro důchodce
Sobota - 8.00 -9.00 snídaně - U Kata 35,-Kč
10:30 procházka a prohlídka zámku Kačina a kostela ve Sv.Jakubu,
oběd cestou 16 - 18:00 jestli chcete, bude otevřeno Kloboučnictví
Barči Jelínkové- "Meluzina",Jakubská ul. 19.00-20.00 večeře
20.30 Besídka pro důchodce
Neděle - 8.00 snídaně od 9.30 Pro zájemce bude otevřena dermatologicko-kosmetická
/Kestřa/ a interní a rheumatologická /Poklemba/ ambulance na poliklinice
UPOZORNĚNÍ!!! Rodiče zodpovídají za své děti.
Ubytování i juchání je pod jednou střechou. Hlaste se mi na tel.
327..., nebo radši emailem kestra@...cz
Ubytování: 61 postelí s povlečením, cena 160,- Večeře cca 70,- Kč-možnost
výběru ze 2 jídel Pivo lO° Gambrinus -13.30
Těší se Helena ««
NAHORU |
| |
|
|