|
|
| ZPRÁVY
V ŘÍJNU 2002 |
středa 2. října - ZuVla
Ahoj
všichni,
včera nás Bělka vítala mohutnou hudbou. Nebyl to Chapadlo
(podle hlasu), ani Michl nebo JaVor, ale obstarožní zápasníci, kteří
si sice pletou lichý a sudý týden, ale vyvažují to vyvinutější muskulaturou
a obsazením salónku už v šest.
Naděje na čtvrteční frakci na Stezku stále existuje, zrovna
tak jako hospoda Naděje v Přečicích, kde je objednán čtvrteční nocleh.
Spojte se s Vráťou a Jirky Bubeníčkem a Staňkem. Páteční možnosti
dojezdu pošle sám velký šéf, ale vypadá to na autobus z Černého
Mostu až do Jabkenic.
Protože mnozí stále ještě nezjistili výhody diáře, znovu
připomínám, že : týden po Stezce (18. - 20. 10) jsou Lesní hry nebo
Podzimní Pivoklát TURAsu, za čtrnáct dní (1. - 3. 11.) Vráťa na
Granátce a 15. - 17. listopadu je Domov důchodců v Kutné Hoře. Tentokrát
to vypadá, že pojede i dost potomků - potencionálních ošetřovatelů.
Protože mnozí si Heleninu pozvánku ani neotevřeli, vězte, že nejdůležitější
údaj je ten, abyste na kestra@...cz nahlásili svoji účast. Zájemce
zapsané v Ouřadě napíšu Heleně hromadně.
O Silvestru se budeme dohadovat na Stezce, jinak se budeme
zase zřejmě snažit o Mrákotín. Ahoj Zuzana
P.S. Abyste si cvičili otevírání příloh, jednu Vám posílám:
Večerní škola pro muže
Večerní kurzy pro muže v našem místním vzdělávacím středisku začínají
- zápis do 1. října 2002
(Upozornění: vzhledem k vysokému stupni náročnosti a spletitosti
hodin,je maximální počet účastníků v jedné skupině osm.)
LEKCE 1 - Jak naplnit láhev na led. Krok za krokem, promítání diapozitivů.
LEKCE 2 - Role toaletních papírů: Rostou na držácích? Beseda u kulatého
stolu.
LEKCE 3 - Je možné močit a používat přitom techniku zvednutého prkýnka
bez toho, aby utrpěly okolní zdi a podlaha? Skupinové cvičení
LEKCE 4 - Základní rozdíly mezi košem na prádlo a podlahou. Obrázky
s názornými popisky.
LEKCE 5 - Nádobí a příbory po večeři: Mohou levitovat a doletět
až do dřezu? Příklady na videu.
LEKCE 6 - Ztráta identity: Získání ovladače drahou polovičkou. Linka
pomoci a skupinové terapie.
LEKCE 7 - Výuka hledání věcí, začátek hledání na správném místě
místo pobíhání a řevu po celém bytě. Otevřené fórum.
LEKCE 8 - Koutek zdraví: Nošení květin není zdravotně závadné!.
Video a audio nahrávky.
LEKCE 9 - Pravý muž se zeptá na cestu. Těžké situace každodenního
života.
LEKCE 10 - Je geneticky nemožné tiše sedět, když drahá polovička
parkuje? Simulace na trenažéru.
LEKCE 11 - Lekce života: Základní rozdíly mezi matkou a manželkou.
Diskuse ve třídě, hraní scének.
LEKCE 12 - Jak být ideálním společníkem na nákupech. Relaxační cvičení,
techniky dýchání a meditace.
LEKCE 13 - Jak zabránit mozkové atrofii: Pamatujeme si narozeniny,
výročí, ostatní důležitá data a zavoláme, pokud přijedeme později.
Mozkové šokové terapie plus nabídka plné lobotomie.
**Po ukončení kurzu budou těm, kteří přežijí předány diplomy.**
««
NAHORU
|
středa 2. října - šéf
Taky Ahoj všichni,
doplňuji údaje poslané Zuzanou ke Stezce: pro nás, co pojedeme
na Stezku v pátek z Prahy, tak asi bude nejlepší jet autobusem z
Černého mostu (pozor, autobusy z Florence ještě stále nejezdí a
pro tento směr jezdí právě z Černého Mostu !!) Podle posledních
informací jezdí na Černý Most metro B z Hloubětína a do Hloubětína
nejlépe tramvají XB nebo 8 (a trvá to dlouho !).
Autobusy: Praha Č.M. - 16:45 - Jabkenice, křižovatka - 17:59
anebo později: Praha Č.M. - 18:00 (přibližný odjezd, protože tenhle
spoj jezdil z Florence a podle údajů na internetu je odjezd přesunut
právě na Č.M., ale už chybí údaj o době odjezdu) Semčice - 19:05
a přestup na další autobus - Jabkenice, křižovatka - 19:17
Vlaky do Jabkenic nejezdí, musí se vystoupit v Luštěnicích
a pak několik km pěšky. Pro ortodoxní železničáře: Praha, hl.n.
- 15:15 - Nymburk, hl.n. - 15:55, přestup - 16:00 - Luštěnice -
16:21 nebo Praha, Masarykovo - 17:42 - Nymburk, hl.n. - 18:44, přestup
- 18:49 - Luštěnice - 19:10
Ke čtvteční frakci uvádím, že začátek by měl být v případě
zájmu v PĚČICÍCH (ne v Přečicích). Frakce ať se příští týden ozve
Stáně do rozhlasu (mob. 728 229283), ať to tam může domluvit.
Jinak v pátek budou k večeři plněné knedlíky a na snídani
horká zelňačka (a i něco jiného, kdo zelňačku nemá rád), pak možná
bude návštěva myslivny Bedřicha S. Tak to je vše, TAK ahoj na Stezce.
Vláďa R. / PS: ohledně DD v KH fakt dejte HK vědět. ««
NAHORU |
pátek 4. října - IvČe
Ahoj
Praľáci,
v pátek kolem 17:30 budeme odjíľdět na stezku. Máme dvě až
tři volná místa v autě. Chce někdo svézt? Nepražáky takto alespoň
zdravím a těším se na všechny. Hezký víkend ««
NAHORU |
pondělí 7. října - SoKu
Doplňuji
Vláďovu informaci o další možnost, jak se dostat jednoduše na Černý
Most: Z Masarykova nádraží jezdí kyvadlově vlak (směr Libeň, Běchovice)
každých 10 až 20 min.(15:10, 15:20,15:40, 15:50, 16:10, 16:20) do
Kyjí, délka jízdy 11 min.! Na vlaky navazují na nádraží Kyje autobusy
č.701 a 702, které jedou na Černý most, délka jízdy 10 min.! Můľete
se tak z centra dostat až na Černý Most za necelou půlhodinu. Těším
se na Stezce. ««
NAHORU |
čtvrtek 10. října - šéf
Ještě
doplňuji informace pro normálně pracující k odjezdu na Stezku z
Prahy. Posílám to všem, protože jsem línej vybírat z adresáře jen
pražáky. Tímto se mimopražským omlouvám obtěžováním a zdravím je
sokolským pozdravem: NAZDAR !!
Po konzultaci se Stáňou posílám ještě další možná spojení
do Jabkenic. Pokud by byl problém se dostat do autobusů, které jsem
již poslal, je prý lepší jet přes Mladou Boleslav: Praha 16:00 16:05*
16:30 16:35* 16:40* 16:55*
Mladá Boleslav 17:00 17:05 17:33 17:35 18:20 18:15 autobusy
jezdí z Černého Mostu ze stání č. 7 nebo 8, spoje označené * by
však měly zastavovat na výpadovce a neměly by tudíž zajíždět do
autobusového nádraží. Mladá Boleslav 17:10 18:25
Jabkenice rozc. 17:46 19:17
Ti, kterým ujede úplně všechno, mají ještě možnost jet z
Mladé Boleslavi do Jabkenic autobusem ve 22:35. Spojení do M.B.
si najděte už sami.
Ještě doplňuji skvělou informaci Sonji K. o vlakovém spojení
z Masaryčky přes Kyje a autobusy 701 a 702 na Č.M. / odjezdy vlaků
z Masarykova n. : 15:30 15:50 16:00 16:20 16:50 17:00 17:17 17:30
Je to trochu zmatek, snad se v Jabkenicích sejdeme. Jinak
informaci o obnovení provozu autobusového nádraží Florenc v sobotu
12.10 v 5:00 ráno beru jako naschvál úřadů vůči trase 14. Ale nezoufejte
určitě vše dobře dopadne, mimochodem, ještě toto úterý to vypadalo
na to, že nebudeme mít sobotní nocleh. ««
NAHORU |
čtvrtek
10. října - ZuVla
Prosím
Vás vyškrtněte si z hromadného mailu adresy do Zlatých stránek,
mají zprovozněnu jen jednu hromadnou adresu a všechny naše informace
o odjezdech autobusů lezou jejich výkonnému řediteli na stůl. Dočasně
ji nahraďte soukromou Věřinou adresou v.ma...@...cz a smiřte se
s tím, že Věra poštu doma nečte. ««
NAHORU |
čtvrtek 10. října - HaPav
Ahoj
vsichni, nejede nekdo na Stezku az v sobotu rano nebo behem dopoledne?
Zdravi Hana ««
NAHORU |
čtvrtek 10. října - šéf
Aby
tech e-mailu nebylo dneska malo, tak jeste jeden zase ode mne, kdyz
uz budete v tom skrtani Martinovych, skrtne si i u mne vsechny adresy
a napiste bud: v.roith@...cz nebo ode tedka novou adresu vladimir.roith@...cz
Diky a ze se panu vykonemu rediteli omlouvam. ««
NAHORU |
pátek 11. října - ZuVla
Ahoj, jestli, jste dostali v pátek ráno poštu
od Vládi, neotevírejte ji. Včera je připojili na síť a hned přes
ní přeběhl vir ««
NAHORU |
pátek 11. října - ZdMa
Ahoj, ten vir rozeslala Sonja. ««
NAHORU |
pátek 11. října - RoTa
Pozorka
na ukvapene zavery, chtel bych upozornit Zdenu a ostatnim mene znalym
o tom viru (BugBear) dat informaci. Zaktivovany vir si prohledne
mailovy adresar nakazeneho picitace, pouzije urcite kombinace textu
z ulozenych zprav (aby text vypadal duveryhodne), prida do prilohy
sama sebe jako spustitelny soubor a ZFALSUJE pole FROM (Od) za nekoho,
koho najde v adresari. Je proto skoro nemozne zjistit skutecneho
odesilatele infikovane zpravy. Je pouze jiste, ze tento (zavirovany)
picitac obsahuje adresar se stezkovnimi adresami. Klidne to muze
byt vas stroj a naopak, je velmi nepravdepodobne ze je to stroj
Sonji.
Jinak se omlouvam ze nejedem s Jitkou na Stezku. Jitka churavi
a na mne taky neco leze. Pozdrav vsem, MFZ ««
NAHORU |
pondělí
14.10.02 14:28 JiJi
Posílám
článek z časopisu Reflex.
Skoro bych navrhovala vyučovat na školách nový předmět - "Mediální
manipulace a jak se bránit". V současné době budeme masírováni
uvahami o morálním profilu ODS a jejich postoji k přímé volbě prezidenta.
Dnešní tisk referuje o výroku pana Špidlína, že nemůžeme být půl
roku bez hlavy státu a jak je ČSSD zodpovědná, že odmítne přímou
volbu. Pan Špidla asi nezná náš volební systém, nebo z nás možná
dělá blbce (zcela záměrně a účelově). Pročež posílám analýzu situace
od Bohumila Pečinky - možná řada lidí prohlásí, že je taky pěkný
blbec, ale jedno mu nelze upřít. Volební systém má v malíku - na
rozdíl od většiny "prostých obyvatel".
Neposílám proto, abych vyvola vášnivé debaty, ani proto,
abych ovlivnila něčí názory. Jen si myslím, že jednostrané informace
taky nejsou to pravé. Tak si rozšiřujme obzory. Jiskra / Abych všem
ušetřila trápení s úvahami, jaký je můj osobní názor: ztotožňuji
se s názorem, který publikoval pan Steigerwald v MF Dnes včera (14.10.)
- prezidentem se v této situaci může stát jedině někdo naprosto
bezvýrazný, kdo nebude nikomu vadit. (Na mediální úrovni se ovšem
dočkáme tisíců úvah, jak to musí být OSOBNOST nabo alespoň Osobnost,
nejméně vesmírného formátu ) Pod názvem "Trocha prezidentské
aritmetiky" zde http://www.reflex.cz/archiv/index.html
Trocha prezidentské aritmetik
Za čtyři měsíce skončí druhé prezidentské období Václava
Havla a na starobylém hradě českých králů ho vystřídá XY. Jak k
tomu dojde? Po volbách do Poslanecké sněmovny se očekávalo, že součástí
dohod tří stran vládní koalice (ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU) bude i shoda
na jménu společného prezidentského kandidáta. Nestalo se, protože
sociální demokracie (a levice vůbec) má v této chvíli v české politice
takové postavení, že se nepotřebuje ucházet o podporu svých menších
koaličních partnerů. Vyplývá z toho první závěr: příštím prezidentem
bude s největší pravděpodobností socialistický kandidát. ««
NAHORU |
středa
16. října - ZuVla
Ahoj všichni,
když jsme minule tak slavně vybojovali salónek Bělky nazpět,
krčilo se nás tam včera devět povětšinou s lehce podlomeným zdravím.
Z podzimní Stezky se totiž předpona pod vytratila už na sále v Seleticích
a kdybychom si z ranního sněhu v Loučeni postavili v sokolovně sněhuláka,
stál by tam zřejmě až do jarní Stezky.
Jinak paráda. Díky Stáně už pro nás jabkenická myslivna není
pouhé sousloví z hudební nauky a díky povídavé průvodkyni, na které
by Cimrman mohl předvádět, jak je obtížné udržet myšlenku, jsme
se naučili všechny Dvořákovy opery. Celá Stezka byla orámována ujíždějícími
spoji. Zatímco v pátek v podvečer František & comp. nechávali
na Černém Mostě při láhvi meruňky ujíždět jeden autobus za druhým,
v neděli poslední neautomobilová frakce při parádní hudbě!!! a pivu
v Loučeni a poté ve Vlkavě nechávala ujíždět vlaky. I vlak v Mladé
Boleslavi na nás nepočkal, ale tak jsme alespoň objevili nefalšovaný
slovenský folklór a prostředí ve Výčapu piva přímo na rušném hlavním
nádraží.
Na Stezce jste obdrželi v černobílém provedení, já Vám posílám
zádumčivého Vráťu (kolik vlastně přijede lidí?) v barvách. Přijeďte,
vloni pro samou oslavu nebyl čas na pořádný výlet, letos bychom
měli na klouzání po sopkách čas celý sobotní den.
Allina kamarádka a zároveň Koljova babička Lilian Malkina
pořádá derniéru svého představení Kulatá a veselá v Dejvickém divadle.
Je to v termínu přespříští Bělky - úterý 12. 11., kterou tímto přesuneme.
Lístky zajistí Alla zadarmo a ostatně, kdo nevydrží příval mluvené
azbuky, může večer strávit ve velice příjemném podzemním divadelním
baru s pivem, vínem, hermelínem, příjemnou obsluhou a velice příjemnými
cenami. Takže 12.11. vzhůru dolů do Dejvic
Helenina Kutná Hora nepotřebuje reklamu, tam zřejmě čtrnáctka
vytlačí původní obyvatelstvo, ale co Silvestr ??? Tam zřetelně chybí
nějaký organizátor.
A ještě jedny otazníky. Nadílka už v týdnu od 9.12. ? a může
to Roulin zařídit tam, kam už všichni trefíme ?
Ahoj lehce zavirovaná Zuzana ««
NAHORU |
středa
16. října - Kestř přes ZuVla
hoj,
HK z DD v KH ztrácí přehled, a tak posílá seznam lidí, které si
pamatuje, že se přihlásili. Pokud chcete jet a neobjevíte své jméno
níže, napište Heleně kestra@..l.cz nebo jí zavolejte na mobil 603...
Přihlášení: Kostrba,
Javor, Tichý, Novák, Paukovi, Hnízdilovi, Bártovi, Ledvinovi, Naďa
Kouhoutová, Sopoušková, Hořejší, Kuželovi, Coufal, Kopp, Peřinovi,
Mentbergovi, Santulíková, Chapadlo, Provázci, Lucka, Halaškovi,
Veverkovi, Vlachovi, Sonja, Pavlína, Náměstkovi, Navrátilovi, Alla,
Roithovi, Brádkovi, Hájkovi, Markovi ----- Zdraví ředitelka ««
NAHORU |
středa 16. října - IvČe
VIR
mobilnich telefonu!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestlize obdrzite hovor, pri
kterem se na displeji vaseho mobilniho telefonu objevi ACE-? - NEZVEDEJTE
TELEFON A OKAMZITE HOVOR UKONCETE! Jestlize na hovor odpovite (zvednete
sluchatko), vas mobil bude napaden virem, ktery znici vsechny IMEI
a IMSI informace jak z vaseho telefonu, tak z vasi SIM karty, coz
znemozni spojeni vaseho mobilniho telefonu s mobilni siti. Budete
si muset koupit novy telefon. Tuto informaci potvrdily jak spolecnost
Motorola, tak spolecnost Nokia.V soucasnosti je timto virem nakazeno
pres 3 miliony mobilnich telefonu v USA. Prosim, informujte kohokoliv,
kdo mobilni telefon pouziva, o tomto nebezpečí ««
NAHORU |
čtvrtek 17. října - ZuVla
Ahoj,
JaVor se vzepjala k mimořádnému výkonu a poslala mobily,
emaily a nové !!! telefony po přečíslování v oddělených wordovských
souborech. Po Vás už se jen chce, abyste si přečetli, co se o Vás
píše, a pokud to jsou nepravdy, pošlete Janě na javor@...cz opravu.
Jana by chtěla nové a pokud možno správné seznamy vytisknout a slavnostně
rozdat v DD v KH.
Lenka sehnala lístky do DD (tentokrát značí Dejvické divadlo)
na Bratry Karamazovy na čtvrtek 28. listopadu. Už teď se máte rozmýšlet,
jestli chcete patřit do Klubu mladých diváků.
Vánoční nadílka se bude muset konat jinde, Roulinův kamarád
dostal výpověď. Roulin má nějaký tip na změnu konání (s KutnoHorskou
dvanáctkou), ale kdyby někdo věděl o sále, kam se vejde alespoň
70 lidí a může se tam dělat bordel všeho druhu(hudba, balicí papíry),
tak určitě taky dejte vědět.
A naposled ztráty. Jirka, můj muž, který si zakládá na tom,
že na ztrácení jsem v naší rodině já, ztratil nebo zapomněl v hospodě
Loučeni mapu Mladoboleslavska. Tak, jestli jste ji našli po našem
odchodu za ujíždějícími vlaky, ozvěte se. Konec hlášení ««
NAHORU |
středa 30. října - ZuVla
hoj
všichni,
zprávy ze včerejší hospody mám jen zprostředkovaně, protože
jsem tam nebyla, konečně jako většina ostatních. Nedorazil ani víkendový
hostitel Vráťa, zanechal jen po sobě vzkazy : Ceske drahy zrejme
v ramci socialistickeho zavazku zavedly na trati Praha Kralupy puvodni
jizdni rad s tim, ze ho nedodrzuji; tedy dodrzuji v toleranci -30
-90 minut. Odjezdy jsou vsechny z Masarykova nadrazi a to 16:17
rychlik a 18:03 spesny. V Lovosicich prijezdy/odjezdy 17:47/17:52,
19:43/19:50. V.P. v.r. / Pokud vím, prvním vlakem se chystá nevolič
Kopp, ostatní neautomobilisti jedou v šest hodin. Na Granátce nás
čekají 3 sudy (snad se po nás nežádá, abychom to vše vypili) a utonulci.
Helena mi poslala další Schindlerův seznam, tak se tam zase
vyhledejte, a pokud tam nejste, zachraňte svou postel a napište
kestra@...cz.
Nadílka? Roulin usilovně testuje hospody a co ostatní ?
Další nosné téma Silvestr. Mrákotín už má obsazený někdo
jiný. Je možné a včerejší osazenstvo hospody to schválilo, že bychom
mohli jet do Českých Žlebů u Stožce na Šumavě. Ubytovna patří střední
škole z Čáslavi, má kapacitu 160 lidí v pokojích po šesti. Na každém
patře (zřejmě tedy asi dvě) je společenská místnost. Musí se vzít
polopenze za 272 Kč, vlastní vaření není možné. Do hospody je 150
metrů, v okolí skvělé běžky, např. po zrušené trati do Heidmühle.
doprava celkem bez problémů (vlak ve Stožci 2km, přímý autobus Praha
- Strážný (z Hliniště 5 km), dvakrát denně autobus z Volar.
Zatím jsem zamluvila 4 pokoje t.j. 24 lůžek, ale všechna
lůžka na pokoji se zřejmě nemusí obsadit. Co se ale musí, je, po
poslání objednávky se jmenným seznamem, celý pobyt po pokojích zaplatit
u Komerční banky. Tedy od teď urychleně přijímám závazné objednávky
kdo od kdy do kdy. Kdo dosud neví, tady má číslo do Čáslavi na paní
Širákovou (327 302 224), ať si to dohodne indiviuálně. Ahoj v pátek
u utopenců Zuzana
P.S. Koho neotráví české dráhy cestou na Granátku, mám zde
nabídku mého muže Společná nabídka Českých a Spolkových drah je
na adrese http://skrblik.mesec.cz/ article.php4?id=905. Mám k tomu
jednu poznámku. Z článku plyne, že si jízdenky na hranice mohu koupit
už v Praze. Před dvěma lety s jízdenka do hraničního bodu musela
kupovat jen ve vymezené oblasti. Buď se něco změnilo a nebo je v
něm nepřesnost, takže si to zjistěte přesně na nádraží. J.V.
DDKH, Halašková 3, Veverka 2 so, Vlachovi 2+2, Sonja 1, Adamcová
1+2, Náměstek 2, Navrátil 2, Alla 1, Roith 3, Brádka 2+2, Marková
1+1, Sopoušková 1, Hořejší 2, Kužel 2+2, Coufal 1, Kopp 1, Peřina
2 Vlasta až so, Mentbergerovi 2+2, Santulíková 1, Chapadlo 2, Provázci
2, Lucka 1, Kostrba 1+1, Javor 2, Tichý 2+2, Novák 0+1, Hnízdilová
?, Bártovi 2, Kohoutova 1, Ledvina 2, Slavíkovi 2, Míša Papež 0+1,
Pavlíčková 1, Paukovi 0+2
««
NAHORU
|
středa 30. října - šéf
Taky ahoj všem,
jen bych chtěl doplnit zprávu od Vlachů:
- ohledně nadílky: včera jsme se domluvili na termínu - úterý 17.
prosince (je to týden po poslední Bělce v tomto roce) a zatím to
vypadá, že by to mohlo být v jedné hospodě na Vinohradech, ještě
upřesním, tedy pokud nebude mít někdo něco jiného, iniciativě se
teda fakt meze nekladou !!
- ohledně termínu příští Bělky 12.11. - připomínám nabídku Ally
na představení Lilian Malkiny v Dejvickém divadle, podle posledních
zpráv to sice nebude úplně zadarmo, ale 20,-Kč nás určitě nezruinuje,
takže zcela výjimečně stočte své kroky místo pod nuselák do Zelené.
- a nakonec malé předběžné upozornění - na sobotu 15.března příštího
roku si ve svém diáři nechte volné okénko. ««
NAHORU |
čtvrtek 31. října - JkV(D)
Zda-liš kdo z Vás nejede na Granátku autmo v sobotu ráno
???? Aneb ranní spojení do Třebívlic Českými drahami (budiž proklety!!!)
a taktéž i busmo stojí za veliké všesvazové hovno ... Pakliže kdo
jedete a máte jednoho volného místa, ozvete se mi..... Díky ««
NAHORU |
| |
|
|
|