|
|
| ZPRÁVY
V LISTOPADU 2002 |
pátek 1. listopadu - ZuVla
Ahoj,
kdo by chtěl vidět Jirku Michla v jiné úloze než jako hajzblbábu
z čísla 6, přijďte už toto pondělí 4. listopadu do Národního muzea
do přednáškového sálu. Od půl šesté má přednášku Úvahy o chronologii
pražských grošů Václava IV. Když přežiju i tohle, tak to snad půjdeme
někam zapít. / Na Silvestra se zatím přihlásilo celých 6 lidí. Ještě
počkám do pondělka a pak objednám jeden pokoj a pozdějším zájemcům
poskytnu informace, jak se přihlásit samostatně. ««
NAHORU |
pátek 1. listopadu - JaVor pro ZuVla
Ahoj,
konečně jsem rozpracovala naši webovou stránku, ale skutečně
je ještě v prenatálním stavu, takže zatím ani tobě neřeknu, kde
se najde, snad za týden prozradím. Jen Tě chci poprosit, aby sis
připsala do seznamu v adresáři i moji domácí adresu javor@...cz
a posílala mi zprávy na obě adresy. A pak taky fotky - ty jen z
domů. Pošli prosím nějaké starší (cyklo, vernisáže apod.). Díky
««
NAHORU
|
pondělí 4. listopadu - ZuVla
Ahoj všichni,
Ptáte se, jaké to bylo? Skvělé, jiné akce snad ani čtrnáctka
nepořádá. Po slavnostním odhalení opon, když čelné místo zaujal
pasáček pod sopkami, nastaly zase hody. Inzerovaní utonulci byly
jen spodkem ledovce pokrmů a pochoutek, které pro nás připravila
pozorná hostitelka. V sobotu jsme zdolali na čtrnácti kilometrech
tři sopky, tři hrady, vyplenili jeden krám od zákusků a zodpověděli
nejméně deset telefonátů s jediným tématem déšť. Tak tedy vězte
i vy, co jste se nedovolali: nezmokli jsme, déšť jsme zřejmě zahnali
tím, že jsme vůbec na výlet vyrazili a odměnou nám byly výhledy
na neuvěřitelné panorama Středohoří mezi stále se roztrhávající
mlhou. V sobotu večer dorazila další hudba, a tak jsme měli hned
dva houslisty a dva klavírní virtuózy, jednoho mistra a jednoho
začínajícího, zato velice nadějného. Škoda jen, že víkend začína
končit už v neděli ráno, takhle třetí !!! sud dopíjel v neděli jen
náš šéf.
Příští Bělka není u Olmerů, ale v Dejvickém divadle. Lístek
dostanete za dvacku v pokladně divadla před půl osmou. Bar funguje
už tuším od šesti. Dojedete na Vítězné náměstí alias náměstí VŘSR
alias Platz der Wermacht tramvají X-A nebo 26, tramvají 5 a 25 můžete
dojet až do stanice Lotyšská. Z obou zastávek pokračujete Jugoslávských
partyzánů směrem k Internacionálu, pardon Hollyday Inn a za parkem
s Koněvem zahnete doleva do ulice Zelené, kde je za bývalou prodejnou
skript kýžený vchod do DD.
P.S. Musím končit, za chvíli vyrážím nahoru na Václavák na
Michlovy groše ««
NAHORU |
úterý
5. listopadu - Chapadlo
Český spisovatel dr. Ludvík Souček je nejen uznávaným autorem
a patronem sci-fi literatury, ale také průkopníkem české záhadologie.
Byl výjimečným člověkem, žil výjimečný život, zanechal nám výjimečné
dílo a jeho odchod z tohoto světa také nebyl obyčejný. Pusťte si
televizi ve středu 7.11. večer, na ČT1 dávají od 20.35h pořad "Předčasná
úmrtí", věnovaný osobě L. Součka. Repríza je ve čtvrtek na
ČT2 v 15.30h. Tak se dívejte!
Kometa s velmi dlouhou dráhou letu se po mnoha a mnoha letech
opět ocitá poblíž Země a volá na ni. "Země co je s tebou, že
jsi tak šedivá a unavená, posledně jsi vypadala mnohem lépe."
A Země schlíple odpoví. "Ále mám člověka." Kometa na to
chlácholivě: "To přejde."
Tak jak se Vám to líbí? Nabíječka
N-1.0"ALADIN" 4.11.2002 WM magazín: Neobvyklý
časopis pro nevšední lidi! Světlo pro každého...Krůček po krůčku
««
NAHORU |
středa 13. listopadu - ZuVla
Ahoj všichni,
tak jsme se včera nakonec snad všichni po větším či menším
usilovném hledání sešli ve sklepních prostorách Dejvického divadla
a strávili velice příjemný večer v hledišti i v baru. Na konci večera
nám nám jedna z protagonistek večera Věra Nerušilová nejhlubším
kontraaltem v ČR zazpívala společně s Koppem staropražské písně
a pozvala nás tímto na své představení Židovské písně příští úterý
v 18 hodin do Maiselovy ulice č. 15.
Tento pátek (nikoliv minulý Lucko, ale snad si cestu do KH
ráda zopakuješ) se sejdeme v Kutné Hoře. Vše se bude odehrávat v
penziónu U kata v Uhelné ulici, která vychází z náměstí Na Náměti.
( v přiložené mapce je Náměť zelená ploška zhruba ve středu). Helenin
popis + startovka + jídelníček je v další příloze.
Páteční vlaková frakce jede z Hlavního v 17:25, z Libně 17:35
do Kutné Hory hl. nádraží v 18:19, které je kdesi v polích. V sobotu
jedeme už v 10:04!!! vlakem přes Kutnou Hora hl. nádraží do Církvice
a odtud půjdeme přes Jakub na Kačinu. (Heleno, nezlob se, že opisuju
Tvůj program, ale i počítačově gramotní lidé si stěžují, že Tě nemůžou
otevřít). Sobotní ranní odjezd znamená, že jediný možný příjezd
pro neautomobilisty z Prahy je vlak v 8:30 z Masaryčky, 8:38 z Libně
do Kolína v 10:09 a zde přestup na vlak do Havl Brodu, do kterého
my v Kutné Hoře přistoupíme. Helena ještě nabádá, ať si vezmeme
blikačky z kola, v sobotu večer se budeme vracet za tmy po silnici.
Bude nás sice 81, ale stejně by bylo škoda početních ztrát.
Kdo bude mít ještě sílu v neděli večer na nějaký společenský
život, je srdečně zván Kučerou na bluesový večer v Malostranské
besedě od zhruba 20 hodin. Lístky budou k mání na místě.
Na Silvestra už jsou v Českých Žlebech zaplaceny 4 pokoje,
kdo se chce přihlásit v další várce, zavolejte buď rovnou pí Širákové
do Čáslavi 327 ... nebo Nadě Halaškové, ta si vzala na starost jak
telefon, tak následnou písemnou objdnávku, kde už je nutné přesně
uvést kdo a oddky dokdy. Každý den přijde na 277 Kč.
Petr Kopp má tak rád lyžaře, že kvůli nim posune své narozeniny
a bude je tedy slavit ne 15., ale až v sobotu 22. března.
P.S. A pokud se vám z přemíry čísel už točí hlava, tak si
ještě zaznamejte něco písmen. Jirka Bubeníček si pořídil nejen mobil,
ale i mail a sichruje si posílání zpráv hned dvěma adresami. Jiri.Bubenicek@..cz
a Bubu@...cz. ««
NAHORU |
pondělí 18. listopadu - SoKu
Posílám další informaci, třeba se Vám bude hodit. Přeji hezký
den Sonja Subject: FW: ohlášené protestní akce proti NATO Importance:
High. ««
NAHORU |
pondělí 18. listopadu - ZuVla
Ahoj všichni,
jen zvolna se vzpamatovávám z griotkové smrště. 16 lahví
griotky došlo v neděli nad ránem, a tak jsme Natašiny narozeniny
už byli nuceni slavit z jejích osobních zásob a na závěr jsme dokonce
museli uznat, že i modrá je dobrá. Helenin minutovník fungoval dokonale:
Vozy najížděly a rozjařená vlaková frakce vzala hotýlek útokem rovnou
z obou stran. První večer se opravdu tančilo všude, všichni a na
všem. Náš šéf si dokonce odbyl svou taneční premiéru na kolenou.
Ráno jsme kupodivu naprosto všichni stihli vlak a udiveným
nádražákům Lenka ochotně sdělovala, že jedeme na technoparty do
Církvice. Časový harmonogram byl pouze ohrožen v Jakubu, kde musela
Helena paní průvodkyni přerušit, když se ve výkladu právě dostávala
ke druhé světové válce. Poté Prčice na Kačinu, a když jsme se divili,
proč je v zámeckém divadle tak málo židlí, brzy se nám dostalo vysvětlení:
byly zapůjčeny do nedaleké Husy, aby si nás tam všech 67 mělo kam
sednout.
Zatímco první večer byl ve znamení tanečních dvojic, druhý
už i s Pařízkovou basou ovládla stále se zvětšující rytmická sekce.
Ale stejně k nečekanému vrcholu celého pobytu patřila besídka. Už
jsme se smířili s tím, že si budeme plnit heslo "Důchodci sobě",
když nám naše rozvíjející se poupátka dokonale předvedla, jak nás
vidí už teď.
Jinak ti lékaři v honbě za body jsou neuvěřitelní. Helena
si pozvala do Kutné Hory 81 vděčných pacientů, někteří z nich ji
plnili v prosluněné nedělní Kutné Hoře ordinaci ještě v jednu hodinu,
Alla na to šla jinak, ta si v sobotu vyrobila pacienta už i sama
ze sebe. Tak s rozbolavělými ledvinami, jak my důchodci říkame Na
n a š e zdraví
P.S. Vypadá to, že kromě zítřejšího sanitárního už máme všechny
úterky obsazeny. 26. 11. je po delší době Bělka opravdu na Bělce,
3. 12. bychom mohli navštívit Blue Velvet (Underground) Café v Čerchovské
ulici, kde hraje po večerech Eva Kuželová. Tento by byl jen pro
nás. 17.12. je nadílka čtrnáctky, 24.12. Štědrý den - stromeček,
kapr, chlebíčky, dort, griotka vzpomínáte ? 31.12. Sivestr v Českých
Žlebech na Šumavě.Váhavci, volné pokoje už nejsou, když tak musíte
vzít za vděk jednotlivými postelemi už v objednaných pokojích. ««
NAHORU |
pondělí 18. listopadu - ZuVla
Žádná sanita se nekoná, zítra v 18 hodin jsou Židovské písně
s Věrou Nerušilovou v Maiselově ulici č. 15, pozoruhodně ve 3. patře
a zdánlivá díra 10. 12. je samozřejmě vyplněna poslední Bělkou tohoto
roku.
P.S. A na čtvrtek 28. listopadu má Lenka ještě lístky na
Bratry Karamazovy v DD. ««
NAHORU |
pondělí 18. listopadu - PeJá
Těch 16 lahví se nevypilo jen tak zbůhdarma...bylo totiž
nutné neustále secvičovat a pilovat ROZVÍJEJ SE POUPÁTKO.. nádhernou
uměleckou kreaci, kterou obohatila kulturní život trasy 14 Loreta...(pro
toho, kdo tuto multimediální show na vlastní oko neviděl jen informace,
že se jedná o řádově vyšší umělecký zážitek nežli Krávy jdou pít)
(zvláště je li dobrý pestík, že Pavle!).
Další dobrou zprávou je, že máme na trase nového gynekologa.
Děvčata hlaste se na preventivní prohlídky u MUDr. Zdeňka Hájka
ml. (7 let). Skutečně, jablko nepadlo daleko od stromu. Detaily
si nechte vyprávět od JaVor. ««
NAHORU |
pondělí 18. listopadu - PaTi
V neděli ráno došlo ke ztrátě mobilu Nokia 3330 Helenky Tiché
v ojektu penzionu. Jakákoliv informace o mobilu bude odměněna griotkou.
««
NAHORU
|
úterý 19. listopadu - ZuVla
Ahoj všichni,
trochu se nám ten program zahušťuje. Příští týden je v úterý
26. Bělka, ve čtvtek 28. Bratři Karamazovi v DD, v pátek 29. se
sejdou účastníci zájezdu do Pobaltí v hospodě na Mělníce a na středu
nám pro změnu připravila program Alena Hořejší. Slyšte, zde je její
nabídka: Pí Nesvadbová z Galerie Gambit mě vyzvala abych se zúčastnila
kolektivní výstavy "DÁMSKÝ GAMBIT", která bude v oblíbene
galerii hned vedle "Pražských starožitností" v ulici Mikulandské
č. 6, Praha 1 a to v termínu od 28.11.2002 do 17.1.2003. Vernisáž
společné výstavy malířek, sochařky a fotografky se koná již příští
středu 27.11.2002 v 18 hodin. Tak přijďte, údajně skromnější pohoštění
si můžeme vynahradit někde jinde. ««
NAHORU |
úterý 19. listopadu - Kestř
A neviděl jste někdo můj bílý propínací svetr, který jsem
pohodila u televize. Měla jsem ho tam do posledního večera, ráno
už se nenašel. Díky ««
NAHORU |
úterý 19. listopadu - JiJi
Jakákoliv, tedy i negativní informace.... Tak Pavle, my jsme
tam nebyli, nemáme ho, ani o něm nevíme. - znáš to, zimmermanovský
výzkum slepých uliček... Ahoj, JirkaJ. (jinak Vám přeji další pozitivní
inf.) ««
NAHORU |
středa 20. listopadu - ZuVla
Ahoj,
došlo k malé změně. Přepište si v diáři úterý 3.12. - Eva
Kuželová na pondělí 2.12. ««
NAHORU |
středa 20. listopadu - MiMa
V Kutné Hoře jsem bohužel nebyl, což mě mrzí a musím to příště
napravit. Dostal se mi do počítače film z Kutné Hory z nějaké hospody
a nemohu zjistit v které hospodě to bylo. Prosím zkontrolujte zda
hospodu nepoznáváte. Ahoj Micha (přiložena video sekvence na pánském
záchodku). ««
NAHORU |
čtvrtek 21. listopadu - JiJi
Jak vést Prahou bojovníka.... JirkaJ. (přiložen obrázek)
««
NAHORU
|
čtvrtek 21. listopadu - VrPe
To byl mozna pokus o vtip? Inu mas-li skodu, o posmech se
nestarej! ««
NAHORU |
čtvrtek 21. listopadu - JiJi
Ty jseš dobrej - něco jako POSMĚCH a ještě vůči kamarádovi,
to by mne nikdy nenapadlo. Je to prostě jen komunikace. JirkaJ.
««
NAHORU
|
čtvrtek 21. listopadu - ZuVla
Ahoj všichni,
kulturní referent hlásí : Rozložte si příští týden síly,
v úterý je Bělka a hned ve středu po dámském gambitu v Mikulandské
ulici nás čeká žaludský král v ulici Na zbořenci. Po vernisáži elegantních
dam trochu změníme styl a přesuneme se do salónku hospody U Žaludů,
kde nás čekají mezi sedmou a půl osmou. V salónku se může hrát !!!,
a to nejen maryáš, jak by napovídaly nástěnné malby.
P.S. Turas zdaleka neobsadí veškerou kapacitu chaty Lajdáček
na Přední Labské v Krkonoších na konci ledna v době pololetních
prázdnin. Jsou tam dvou i více lůžkové pokoje, kuchyňka na vaření.
Kdo by měl zájem o pobyt od cca čtvrtka, pátku do pondělí, zavolejte
urychleně Jirkovi Kučerovi 604 ... ««
NAHORU |
pátek 22. listopadu - ZuVla
Ahoj,
na mě se hrne takových nabídek akcí, že posílám jen zlomek.
Vyřazuji akce kolidující s Bělkou a přeposílám. Jen nevím, kdo to
zvládne všechno absolvovat. Příští týden : út Bělka, st Dámský gambit
+ U Žaludů, čt Bratři Karamazovi, pá Mělník (jen pro vybrané), Přespříští
týden - po Blue Velvet s Evou Kuželovou, út - 3.12. nabízí Lenka
lístky na Fidlovačku - Loupežník pouhých 100 Kč za lístek
A v prosinci po naší nadílce zve Vráťa ve středu 18.12. na
Olšanku na Steamboat Stompers a pivo KUTNOHORSKE Dačický - vzpomínáte
? světlé, černé je tam zdarma a ještě po koncerte nás prosí, abychom
jim to pomohli dopít.
P.S. Taky Lenku napadlo, že bychom někdy o víkendu mohli
udělat čtrnáctkový výpad na socialistický realismus v Rudolfinu.
V grupě bychom to asi lépe snášeli. ««
NAHORU |
pondělí 25. listopadu - ZuVla
Ahoj,
při sobotním volání jsme s Hankou Papežovou zjistily, že
jednak já mám blbě telefon domů (Jirka ho má správně) a jednak,
že Naďa Halašková má telefon domů ještě původní na Halašku. Takže
Naďa domů: 274 ..., do práce 274 ..., Ivanka mobil 723 ... ««
NAHORU |
pondělí 25. listopadu - Kestř přes ZuVla
Přeposílám dopis od Heleny
Zuzano, prosím Tě,poslala bys to důchodcům. Je mi hrozně
líto, ale zdá se, že v době našich příprav na DD, běhala po baráku
nějaká škodná. Můj svetr se nenašel, nevím jak Helenčin mobil a
také se ztratily 4 židle, překřížené, s polštářkem, původně byly
v pokoji u Tichých. Podezíráni nejsme! Ale prosí nás paní Kolářová,
jestli by si někdo nevzpomněl, zda ty židle viděl v neděli nad ránem,
nebo ráno, v místnosti u TV. Nebo neviděl někoho cizího, či z personálu,
pohybovat se v pensionu. Nebo jestli nebyly v neděli ráno ty židle
v restauraci. Já si nevšimnu nikdy ničeho, bohužel. Nezlobte se,
že s tím otravuju a díky Helena ««
NAHORU |
středa 27. listopadu - ZuVla
Ahoj všichni,
včera jsme na Bělce seděli u stolu s vítězi. Jirka Bubeníček
slavil, že stihnul doběhnout, zato z druhého vítěze Jirky Veverky
ani investigativní Stáňa nevytáhla, čeho je vlastně vítěz. A Tak
jsme plánovali.
Dnes v šest v Mikulandské bez klobouku, ale zato zřejmě s
deštníky. Od půl osmé minimálně do 11 v salónku hospody U Žaludů
v ulici Na Zbořenci. Hudební nástroje vítány.
V pondělí vyměníme hospodské prostředí za modrý samet kavárny
v Čerchovské ulici (viz dodatek). Od sedmi !!! bude hrát Eva Kuželová
jen pro nás. V hlavní místnosti je 16 míst, a když je neobsadíme
včas, budou tam sedět nějací cizí milovníci hudby. I když pivo asi
není dominantním nápojem tohoto podniku, ceny jsou prý příznivé.
Je silně doporučen oděv nebo alespoň doplňky v barvě modré.
Předběžne jsme se dohodli, že socialistický realismus bychom
mohli absolvovat místo tradičních jesliček v sobotu odpoledne 14.
prosince. A potom bychom si spravili chuť na Blues Jam Session v
Baráčnické rychtě. Kdo navštívili Session na jaře, může vřele doporučit
velice příjemnou hudbu za velice příznivou cenu 99 Kč. Zve Turas.
V úterý 17. prosince nadílka bude, jen stále ještě není jasné,
kde. A hned druhý den zve Vráťa na Steamboaty a Dačického sud. V
minulém dopise ve snaze ušetřit mimopražské s telefonním připojením
megové pozvánky, jsem tuto tak menšila a menšila, až se z ní stal
rozsypaný čaj. Pošlu příště. ««
NAHORU |
| |
|
|
|