Zprávy - leden 2003
ZPRÁVY V LEDNU 2003
  6. ledna - KaKu
  Tak jsme si ve vánoční poště přečetli dva příběhy, podobné jak vejce vejci, a přece tak jiné. Příběh starého redaktora a Santa Clause na nás dýchl laskavou moudrostí, zatímco ten druhý... Těžko se mi to dere na monitor, ale nemohu najít mírnější výrazy než ignorance, jízlivost a snad i žlučovitost. Ještě před několika měsíci bych si řekl: oukej, taky humor. Ale od onoho letního odpoledne na chatě už věci vidím docela jinak.
«« NAHORU 
  6. ledna - MiMa
Přináším radostnou novinu všem do nového roku. Noris si užil a to sice 3x po sobě s fenkou Bety. Je hrozně spokojený a pořád se směje. Všechny zdraví Michal
«« NAHORU 
####TAKová schůze 2003-01-06
### AKCE
# VÝLET - 10.-12.1.2003
Do Nového Města v Jáchymově pořádá Jirka Rada - urychleně se mu hlaste.
# VÝROČKA - 7.2.2003 od 19h.
V Dolních Chabrech s možností přespání a fakultativním následným výletem.
Bude se volit Rada.
# SHNILÁ JÍZDA - 28.-30.3.03
"Schnilka" bude na Benecku - chata 5. trasy - přihlášky bude vybírat Ruda Mráz na výročce.
# BÁL - 29.3.03
bude ve stylu "Rakousko-Uhersko" v Masarykových kolejích. PaS chce na výročce počty lidí, měl by mít již lístky. Předtančení bude o čtvrtkách (19-21h) pod patronací Jany Dohnalové (místo bude upřesněno). Přihlašte se na předtančení (stulik@cmail. cz, 603 227 967 - Pavlovi Stulíkovi). Pomozte s prodejem lístků.
# SPANILKA -
doplňující informace nejsou
### INZERCE
# Pepa Beran nabízí 500m2 skladové plochy za hubičku... T 233554166
«« NAHORU 
  08. ledna - ZuVla
  V první hospodě v novém roce se nás sešlo symbolických čtrnáct. Kopp porušil svou tradici a hrál na Bělce společně s JaVorem. Vůbec jsme nehlučeli a zpívali jsme sobě pro radost i do mobilu Heleně, která už zahájila cyklistickou sezónu (píchla cestou na Bělku). Zuzana (Nebylo to cyklo, nýbrž auto, JaVor)
  Na Štěpána se nás sedmnáct proklouzalo Brdy až k Zrzavému paviánovi, z toho
jeden se proklouzal na dno rybníčka na Skalce a dva ledopádem Kundu až do
potoka.
  Silvestr na Šumavě bez sněhu zato se spoustou vody se, myslím, vydařil.
Rekordní datum koupele ve volné přírodě jsme posunuli až na 30. prosinec. A
zatímco televizní hvězda komentovala z mostu rozbouřenou Vydru, my jsme brodili
rozvodněnou Studenou Vltavu. Nasadili jsme vlastní zdraví, protože přímo za řekou
byla hospoda. Krátký silvestrovský výsadek jedné osádky auta začal čekáním na
bramborové knedlíky, opravou auta, zabráněním výstupu z auta Hanky Pavlíčkové
už v Bráníku a pokračoval několikahodinovou navigací Pohádkáře přes několik
motorestů a hor. Tak se jim podařilo přijet doprostřed noci a tmy. Přesto major
Karabec točil pivo i za svitu svíček a my jsme na PVS hráli a pořádali nekonečné
tácy chlebíčků. Potmě šilá noc byla zakončena petardami a světlem, kterým nás
podarovala JČE přesně o půlnoci. Tak P.F. 2003 všem, kteří slavili někde jinde.
- 20. ledna jdeme do Dejvického divadla, ale už nevím na co. Jeden lístek je volný.
- 27. ledna má Lenka lístky na Happy-end. Zde zase nevím, kam.
- Ve středu 5.3. pořádá Alla 55. večírek spojený s exkurzí za Kocourky.
- V sobotu 22.3. je Kopp a o týden později je opět v Masarykových kolejích Takový
bál ve stylu C.K. Rakouska.
- A víkend 31.5. - 1.6. si už zablokujte, to totiž pořádají Neumani letos už tradiční
cyklistický víkend v Milíčevsi.
  P.S. Přeposílám od Nikotina Najkratší slovník slovenského jazyka upravený pro
potřeby NATO. «« NAHORU
  8. ledna - JaVor
  Jenom Vám chci, vážení přátelé, připomenout, že příští Bělka je 21. ledna a to má svátek, takže bychom zase mohli hrát a oslavovat «« NAHORU
  9. ledna - PaSk - Subject: Nabídka ubytování
Možnost ubytování v Jizerských horách - místo: Josefův Důl čp. 232 (bývalý objekt NADAS)
  Nabízíme ubytování v soukromí: o celkové kapacitě 23 lůžek v 5 samostatných pokojích (1 x 6 lůžek, 3 x 4 lůžka, 1 x 5 lůžek). 4 pokoje vybaveny umyvadlem s teplou a studenou vodou, WC na společném patře s pokoji, soc. zařízení tj. 2 x sprch. kout + 2 x umyvadlo, 2 x WC a 1 x sprcha v přízemí.
  K dispozici: společenská místnost s barevnou TV + satelit, vybavená
samoobslužná kuchyň pro individuální vaření (2 x plynový sporák s troubou, 2x lednice, 2 x dřez, MW trouba, rychlovarná konvice, nádobí + kuch. náčiní), dále lyžárna ( v létě kolárna ), venkovní posezení u ohniště.
  Příjezd po udržované obecní cestě až k objektu. Parkování možné na vlastním pozemku 20 m od objektu. Nemovitost je vytápěna plynovým ústředním topením, dodávka vody z veřejné sítě. Vhodné pro rodinnou i skupinovou rekreaci.
Upřednostňujeme týdenní pobyty od soboty do soboty.
  V místě a blízkém okolí dostatek možností k cyklistice a pěší turistice, v zimě pak lyžování ( lyžařské vleky a běžecké tratě ).
  Dostupnost Josefova Dolu veřejnými dopravními prostředky BUS a ČD. Přímé autobusové spojení Pha - Jos. Důl.
  Pozn. pro vážné zájemce též k dispozici pianino ve společenské místnosti a dále pak pro milovníky žlutého moku k použití místnost pro individuelní posezení vybavená výčepním zařízením (nutno předem projednat).
  Ceny: leden - duben .. Kč 200,- za lůžko a noc, květen - listopad Kč 150,- za lůžko a noc, od 1.12. do 23.12. Kč 200,- za lůžko a noc «« NAHORU
  14. ledna - JaVor
Ahoj všem, http://ctrnactka.webzdarma.cz/ částečně donucena, částečně s radostí nad víceméně zhodnocením samostatného tápání v bludišti počítačovém Vám oznamuji výše uvedenou adresu. Připomínky, materiál, dotazy, nadávky a rady mně adresujte pouze na domácí e-mail: mailto:javor@...cz «« NAHORU
  14. ledna - JiJi
Ano, ano, TAK TAK, díky díky. To opravdu chybělo. Jirka «« NAHORU
  20. ledna - šéf
  Ahoj vsem,
jeden clen z nasi trasy (14) se prihlasil na TAKove lyzovani v Alpach poradane Milosem Neumanem a nemuze jet. Shanime proto 2 (dva) nahradniky. Jedna se o lyzovani v terminu 7.-12. unora v oblasti Bormia. Pokud by nekdo mel zajem, at se ozve bud mne (Vlada Roith tz: 257... nebo primo jemu - Pavel Tichy - mobil 721...). Specha !!
  PS: Pro zlepseni nalady prikladam snimek Alp ve vecernim svetle.
     22.01.03 šéf
  Ahoj všem, včera jsme se sešli na Bělu pod Bělkou ve standartním počtu (i s
přespolními hosty z Brandýsa a Chocně), avšak tentokrát i s živou Bělkou! (pro méně znalé: takto dcerou Lenky Hnízdilové) (tedy i Pavla, samozřejmě). Její příchod byl oslaven veselými kalíšky, mezi kterými tentokrát převládaly jedny z posledních vzorků českého rumu (griotkové znalkyně tentokrát v silné defenzivě). Zároveň její příchod byl rovněž popudem k povzdechu některých přítomných - "To je hrozný, když jsem začal chodit na Bělku, tak ona ještě zdaleka nebyla na světě !". Obdobnou kolekcí byl následně se čtyřdenním předstihem oslaven i Miloš N.
  Jinak se díky JaVor a Petrovi K. opět zpívalo (i když na druhém konci stolu se stále kecalo, stále kecalo, stále kecalo .....).
  Zase to vypadá, že program bude nabitý (viz dále). V této souvislosti si dovoluji upozornit, že pokud jste to minulý týden (14 !!! ledna) nezaregistrovali, tak JaVor (sláva jí) vytvořila čtrnáctkové stránky (http://ctrnactka.webzdarma.cz). Takže pokud někdo budete něco pořádat a pod. dejte jí vědět, aby to tam mohla uvést. Stránky fungují, i když dle jejích slov přece ještě ne úplně podle jejích představ (například fotografie zůstávají stále malé, přestože prý ať se snaží jak se snaží - pořád se to
nezvětšuje. Její problém byl přítomnými pány přijat s velkým pochopením).
Takže, co nás čeká (něco již bylo avizováno minule):
- Tuto neděli 26.ledna nás zvou Vlachovi na vlastivědnou vycházku - Usedlosti
Dejvic a Hanspaulky. Sraz ve 14.00 na stanici tramvají č. 20 a 26 Hadovka (na Evropské). Odchod ve 14:14 !! Zakončení v usedlosti Hendlův dvůr (dnes restaurace U Matěje). Odborný výklad zajištěn. Ovšem !! Akce se koná pouze v případě, že v pohraničních horách zvaných Krušné nenapadne sníh (sledujte sněhové zpravodajství). Jinak předpokládám, že Vlachovi se ještě ozvou.
- Další víkend 31.1 - 2.2. zve Noris (ve spolupráci s Michalem a Věrou Martinovými) na běžky do Jizerek a na jejich chalupu v Lučanech. Máme přijít pobejt.
- Ve středu 5.března bude Večůrek 55. u Ally K. a U Andělky 33.
- V sobotu 22.března nezapomeňte na Petrův fakultativní výlet okolo hostivických rybníků zakončený slavbou Na hrázi (věčnosti)
- Další sobotu 29.3. TAKový bál ve stylu Rakousko-Uhersko (na cestě do Evropy). P.T. zájemce prosím o neprodlené sdělení zájmu !!
- A další sobotu 5.dubna čeká další skvělá akce. Boženka a Pavel Tichých si letos zase nedali říct a zase pořádají skvělou akci - Poklad Řevnice. (stále vzpomínám na svoji první účast, kdy při zakončení boje bylo přede mne postaveno cosi dobrého o rozměrech třetího hradního nádvoří)
- O stejném víkendu se však rovněž koná TAKová akce "Shnilá jízda". Takto jízda na běžkách pro nesoutěživé typy a to na chatě "Pětky" na Benecku v Krkonoších.
- Jarní malé Stezky se letos ujala JaVor. Bude v Českém Středohoří (ta Stezka)
a bude po dlouhé době delší díky svátkům (předběžně asi 8.-11.května).
Uf, už končím.
«« NAHORU
  24. ledna - JiJi
  Dovol mi poblahopřát Tobě osobně i nám všem k vyřazení M.Zemana z presidentských voleb.
  24. ledna - KaKu
  Vážení,
kdopak z vás si přečetl Chapkovu výzvu, abychom prohlédli své staré fotky a hledali v nich UBO? To není překlep, UBO je pravděpodobně Chapkův originální termín a znamená Unidentified Ball-shaped Objects. Tyto objekty nemusí nutně mít kulovitý tvar - ostatně fotka je tak jako tak placatá. Mohou to být dle Chapky kruhy, kuličky, koule, oblouky, válce apod. Na jeho stránkách www.mici.@cz jsou převážně šmouhy.
  Dovolím si pochlubit se, že já jsem uposlechl a zavrtal se do svého archivu. Bohužel vytrvalost není mojí nejsilnější stránkou, a tak jsem po první tisícovce odpadl. Nicméně řekl jsem si, že se nedám zahanbit, jen na to musím jít jinak. Zkusil jsem přilákat UBO k nám do bytu. První co mě napadlo, byl černý švihák. Je mi líto, ale v zájmu vědecké pravdy musím přiznat, že dotyčné objekty nereagovaly ani na fernet, ani na jiné, nám tak drahé značky. Nicméně nevzdal jsem se a nakonec jsem zjistil silnou afinitu na Absolut vodku. Objekty nepohrdly a za pohoštění, mimochodem nijak levné, se odměnily docela pěknými kreacemi. Ty nejzdařilejší přikládám. «« NAHORU
  25. ledna - Chapko
  Karle! Tohle bylo skoro, skoro kulaté. Ale jinak ani šmouhy, ani koule neprůhledné, ani koule průhledné - to vše u mne na stránce najdeš. Asi k tomu nemáš ten správný poměr. Musíš se hodně, hodně učit. Nechtělo by to více Absolutna? «« NAHORU
  25. ledna - Mietek
  Ja si myslim, ze je to zajic nebo veverka!! «« NAHORU
  27. ledna - MiMa
  U nas na chalupě v jizerkách se často setkáváme s nepochopitelnými věcmi. Hlavně v pozdních nočních hodinách, když člověk vyššího vzrůstu (170 cm) neopatrně projde skrz futra uvidí tisice hvězdiček a mnoho neznámých těles a na hlavě mu vyrůstá boule jako pěst. Věřím, že tuto skutečnost mohou mnozí ze 14ky potvrdit.Proto si myslím, že naše chalupa je hodná podrobného ufologického prozkoumání. «« NAHORU
   27. ledna - KaKu
  Rád se poučím. Jestli mi můžeš oplatit moje lekce o focení informací o Absolutnu, budu jen rád. Pokud se týká teorie fotografování UBO, tak se obávám, že neexistuje. Jestli jsou autoři tvých obrázků s UBO schopni říci o focení cokoli, co má hlavu a patu, budu velmi překvapen, ale rád se poučím i od nich.
  Ale obávám se, že se budu muset učit vlastními silami. Abych se snažil napodobit fotografické kiksy neumětelů je mi poněkud líto materiálu a času. Podstatná informace by byla, jak má UBO vypadat. Na tvých stránkách sám píšeš, že kromě koulí a kruhů to mohou být i válce a šmouhy, které tam ostatně předvádíš v míře vrchovaté. Informace, že na fotce má být koule, je, upřímě řečeno, nesmysl. Je-li ten objekt neviditelný, nelze říci, jaký má tvar, zda kulový nebo kruhový. Na fotce vzhledem k jejímu plošnému charakteru bude v nejlepším případě jen kruh.
  Takže prosím, vyjádři se, jak má fotka UBO podle tvých představ vypadat a já využiji svých znalostí a zkušeností a fotografii vyrobím. «« NAHORU
  28. ledna - VrPe
  Doporucuji dnesni akci v zenskych domovech - klub Akcent - u druheho vychodu z metra u Andela. Pivo z medu stoji tez za povsimnuti. http://www.cernisvihaci.cz/ «« NAHORU
 
 
Opravné, doplňující
a nové informace
zasílejte
...
ZPRÁVY 2003
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
ZPRÁVY V LEDNU 2003
06.01. KaKu
06.01. MiMa
06.01. TAK
08.01. ZuVla
08.01. JaVor
09.01. PaSk
14.01. JaVor
14.01. JiJi
20.01. šéf
22.01. šéf
24.01. JiJi
24.01. KaKu
25.01. Chapko
25.01. MiWi
27.01. MiMa
27.01. KaKu
28.01. VrPe
[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Paměť T14 | Zprávy 2002 | Zprávy 2004 ]