|
|
| ZPRÁVY
V ÚNORU 2004 |
2. února šéf
Ahoj všem,
posílám pár informací k letošní Stezce (12.-16. května), kterou
zase jednou (po deseti letech) zajišťujeme. Tak tedy: první, středeční
nocleh je zatím předběžně zamluven v Doubravě, to je vesnice pod
Chebem, západně od Lázní Kynžvart poslední nocleh máme zajištěn
přímo v Lázních Kynžvart v tělocvičně školy. Zakončení Stezky je
již domluveno díky Věře Ouředníkové na místním fotbalovém hřišti.
Jak jste si jistě všimli, chybí dva prostřední noclehy -
čtvrteční a páteční. Zatím máme představu, že by se z Doubravy do
Kynžvartu šlo takovým severním obloukem. Máte-li někdo nějaký tip,
či případně chuť tyto noclehy zajistit, dejte, prosím, obratem vědět.
Jinak prosím ty, kteří se chtějí podílet na organizaci Stezky
a zúčasnit se výjezdu na místo zakončení k jeho obhlídce, aby přišli
zítra do hospody. Domluvíme se na termínu výletu a případně i na
zajištění chybějících noclehů.
Všem ostatním oznamuji, že zítra bude opět náhradní Bělka
a to tam co minule - U Karla IV, Neklanova 5. Přijďte včas. Konec
hlášení ««
NAHORU |
2. února - šéf
No a protože už nejsem erotik, ale jenom sklerotik, tak otravuji
ještě jednou. Zítra před hospodou nezapomeňte na Trinidad a Tobago
od Ivany Černohorské a Mirka Škrabálka na nám. Jiřího z Lobkovic
22, sraz v 18.14 ve škole.
A pak jsme ještě Vás i formou e-mailu (jinak už je to delší
dobu na našich stránkách !) chtěli s Natašou pozvat na velokonoční
(to není překlep) víkend opět do Polesí. Objedeme zase další krásné
přírodní útvary v okolí. Zúčastnit se mohou samozřejmě i pěší. Je
to 9-12.dubna. Spaní bude podle zájmu, buď se vejdem na chalupu
nebo to bude v nějakém ubytovacím zařízení v okolí. No tak teď už
je to snad vše ««
NAHORU |
3. února - MiMa
O víkendu bylo sněhu dost. Několik záběrů z cesty
k nám na chalupu do Jizerských hor. Je to super a vypadá to úplně
jako v KANADĚ, že? ««
NAHORU |
4. února - ZuVla
Ahoj všichni, za posledních čtrnáct dní jsme prožili krutý
mráz, pouštní sucho v Mongosku, jizerský slejvák i tropy Trinidadu
a Tobaga, abychom skončili v lahodném objetí Karla. Ten nám po odchodu
těch rozumných s omluvou vnutil ještě tři piva a my si pak dobrovolně
přiobjednali ještě několik dalších: velkých, malých, griotek i Rallye
na cestu pro Loretu.
Minulou sobotu JKV uspořádal lyžařskou objížďku Jihozápadního
města, v neděli jsem zavlekla Čtrnáctku o trochu severněji. Mráz
z Kremlu (Rudého vrchu) )už trochu polevil, takže když jsme mezi
sebou přivítali bobra horkou medovinou, bylo nám docela i teplo.
Zažili jsme Breughelovy bruslaře na libockém rybníku a uskakovali
lyžařům ve Hvězdě. A kdo způsobil, že z nedělní vycházky se stala
normální osmihodinová šichta? Čech Vráťa Peřina. Po následné rekonstrukci
našeho pobytu v Holečkově restauraci jsme se někteří rozpomněli,
že po celovečerním objednávání ještě jednoho piva nás zazdil čtyřmi
malými rumy.
V Jizerkách jsme se téměř všichni sešli u Prezidenta, pěšáci
s lyžaři, Jirka Staněk s blonďákem, Alla s Jitkou Birnerovou a psem,
jen Hořejší celé dva dny bloudili okolo přehrady spojeni s námi
pouze telemostem. A šéf ztratil jeden z našich nejcennějších darů
- chrániče do uší, takže Jackův smích mu zněl v uších od sobotního
půl třetí rána údajně až do včerejška.
A teď si připravte diáře - začíná smršť termínů Víkend 20. - 22.
února je věnován kultuře. Na pátek 20.2. má Lenka 20 lístků do Ypsilonky
na Rusalku, v sobotu jede šéf a další dobrovolníci zabezpečovat
Stezku v Kynžvartu, my ostatní můžeme jít na masopust na Kampě.
V neděli 22.2. se koná 8. vycházka: I na Vinohradech jsou usedlosti,
sraz je ve 13:14 na stanici Jana Masaryka (stanici za Mírákem tram
22, 23, 4), hned v úterý potom 24.2. jsou Steamboati na Jižním Městě.
Středa 10. března Alla, v neděli 14.3. zřejmě další vycházka (pokud
udržím stolici po Egyptě).
V sobotu 3.4. je bál, o týden později 9.4. - 12.4. velikonoce u
Roithů, za další týden 17.4. obnovené Řevnice spojené s kolaudací
podkroví, za další týden 23.4. - 25.4.Turasí Křivoklát tentokrát
na ÚsteckoOrlicku.
Je snad někdo, kdo neví, že jarní Stezka je od 12. května (nocleh
u Ribany) do 16. května?
A na prázdniny přibyly v Ouřadě další dvě akce. Hned po Maďarsku
si víkend 13. - 15. srpna rezervujte pro Dobřichovice Open. Kolaře
i pěšáky zve Ivana Černohorská + Mirek Škrabálek. Slibují indickou
kuchyni, Ameriku, večerní dixík (vloni byli Steamboat Stompers)
a mnoho dalšího.
Slovenské
hory tentokrát organizuje Pavel Tuchý v Rumunsku v termínu 20. srpna
až 31. srpna. Howgh ««
NAHORU |
4.
února - MiMa
DOPORUČUJI VŠEM, DEJTE SI JEDNODUCHÝ TESTÍK SEBEPOZNÁNÍ !!
TEST - poznej sám sebe
1. Jsi hezký ? / ano - 1 bod / ne - 0 bodů
2. Jsi chytrý ? / ano - 1 bod / ne - 0 bodů
...
VYHODNOCENÍ:
2 body: Jsi hezký a chytrý
1 bod : Jsi buď hezký nebo chytrý
0 bodů: Jsi škaredý debil ««
NAHORU |
6. února - ZdHá
Ahoj Jano,
vrátil jsem flašky od rumu a konečně si piřídil jiný PC náhradou
za ten, který mi loni v červnu zničil blesk. Nevím, zda ještě platí
tato Tvoje adresa, na je to jediná, které jsem se dopídil. Rád bych
se totiž zase zařadil do okruhu příjemců stezkovní pošty, abych
nebyl odtržen od života.Naši původní adresu z důvodů dlouhé nečinnosti
zrušili, nešla obnovit a tak jsme u tiscali. Mrzí mě to, to Raz-dva
znělo tak sokolsky....
Dej mi, prosím, vědět, zda Ti to došlo, případně mi pošli
emajl na Zuzanu. Chtěl jsem to na sherpovi, ale válí se po operaci
v nemocnici a tak je mimo. Zdravím!
PS. Kudýš byl zvídavý zajíc, který uměl číst a pro svoje
vzdělání byl v lese metařem. Tuto přezdívku má i náš synek ««
NAHORU |
12. února JiJi
Mrtvý kůň
««
NAHORU |
18. února - ZuVla
Ahoj všichni,
včera v salónku nad našimi hlavami trůnil velbloud, aby zvěstoval,
že se blíží Cestovatelský bál v sobotu 3. dubna. Ale stejně nejzajímavější
bylo, když většina cestovatelů odešla spolu s velbloudem domů. Pily
se griotky (vlastní i cizí), pan vrchní se svěřoval s milostnými
zážitky v ranním oparu na Vyšehradě a Maruška Kestřánková byla jelen
z toho, že dostala lístky do divadla, ale jinak nám nerozumí.
Zde je nabídka Lenčiných lístků, které zatím neudala ani
po griotkách: ve čtvrtek 25. března v Rokoku komedii, která se i
po překladu jmenuje After dinner a na Palmovce ve středu 21.dubna
Ubohý vrah (Stáňo, teď opravdu s Langmajerem).
Ostatní akce zůstávají, tak jen zopakuju nejbližší: Tento
pátek Rusalka alias Altánek, v sobotu je Malostranský masopust,
v půl jedné můžete dorazit s vlastní maskou do Malostranské besedy,
každopádně v jednu bude odchod průvodu i čumilů Nerudovou ulicí
k Černému volovi, kde bude u piva následovat proslov a poté je plánován
přesun na Kampu. Odpočatý Kučera z Mexika už tomu celému bude pravděpodobně
velet.
V neděli ve 13:14 8. vycházka po usedlostech Vinohrad, sraz
na stanici Jana Masaryka (stanici za Mírákem a stanici před Adventurou
- už jste byli?).
Ve středu 10.března je tradiční Alla a v neděli 14.3. plánuju
lahůdku mezi usedlostmi s názvem 7 K. Sraz je ve 13:14 na náměstí
Kinských u usedlosti K1 ««
NAHORU |
18. února - Kolmani
Kamárádi,
Co děláte v sobotu 28. února po 18.00? Máte-li čas a chuť na spoustu
muziky, přijďte na 1.hlubočepský festival, který pořádá Sváťa Vacek.
Bude tam hrát několik skupin (tramské, country, folk), mezi nimi
i poměrně nová kapela SV-Band, což je: Sváťa(banjo) a Jarka(zpěv)
Vackovi, Pavel Eichenmann(kytara) a Honza Kolman (basa). Všichni
jsou srdečně zváni, přijďte nás morálně podpořit! Pozvánku vyrobil
a na všechny se těší Honza Kolman (Adyk) Místo konání: Besední restaurace,
Praha 5 Hlubočepy, Slivenecká 7 vstupné 50,-Kč ««
NAHORU |
26. února - MiMa
Akce T14 v kultůrnám středisku OPATOV. Nejdříve musím poděkovat
Aleně Podrázské, za zajištění lístků. Koncert STEAMBOAT STOMPERS
byl vynikající. Strhující atmosféra, jako vždy při koncertech této
skupiny, rozjásala všechny přítomné. Zvláště všichni členové T14
to dokázali pořádně rozjet. Ten rozjezd trochu kazila pani, která
prodávala pivo a víno hlemýždím tempem. Ale ten super jazzík, dokázal
i tento nedostatek na kráse překonat. Kolem půlnoci jsme se potáceli
domů. Počet zůčastněných osob z T 14: 2. Kdo: Věra a Michal, Noris
musel zůstat sám doma a bylo mu to líto. Ahoj a těším se na další
kulturní akci T14 ««
NAHORU |
|
|
|