|
|
| ZPRÁVY
V BŘEZNU 2004 |
1.
března - ZuVla
Ahoj všichni,
zítřejšího Karla Vám popíše Vláďa, já jen zrekapituluju minulých
čtrnáct dní.
Až Vám bude někdo nabízet lístky, tak si vezměte příklad
z Heleny. V pátek v sedm jí hpap zavolala z Ypsilonky do Kolína,
že má lístek navíc a v osm hodin už seděla Helena v hledišti, jen
se trochu divila, že má Rusalka nějaké zvláštní obsazení. A zatímco
my jsme v sobotu odpočívali po náročné dopitné (zloděj znovu řádil)
v baru po představení, naše generalita kompletně zařídila Stezku
v lázeňském trojúhelníku.
Čím známější čtvrť, tím větší zájem (až budu chtít účastnický
rekord, tak Vás zřejmě pozvu na usedlosti Staromáku). Nedělní vycházka
po vinohradských usedlostech totiž dokonce přilákala 6 novicek mezi
nimi dokonce i poddanou Jejího Veličenstva. Hpap pozdním příchodem
minula svou usedlost, ale pak už jsme si všichni plnili další usedlosti
jako fretky. Na terase zahrady Maurice Gröbeho jsme připili na slovanskou
vzájemnost červeným a bílým šampanským, potkali dva Mexičany a vzápětí
potratili Náměstka. Našli jsme v Luďkovi skvělého průvodce po hřbitově
(až dojdou usedlosti), navštívili rodný Cimrmanův domek, zbrojovku
a nakonec se vznášeli v kině, zatímco všesokolský úhel (podobně
jakov listopadu Medvěd) nám zbyl za domácí úkol.
V příloze slavíme kromě vzájemnosti i padesátou navštívenou
usedlost. Na přespříští neděli 14. března slibuju dalších 7K usedlostí
plus nějaké bonusy. Sraz je na náměstí Kinských ve 13:14. ««
NAHORU |
4. března - šéf
Ahoj vsem, takze, jak vas uz Zuzana varovala, pisu informace
o predvcerejsi hospode a dalsich akcich ja. Vcera se nas diky prazdninam,
horam a Africe seslo ve vyhrazene casti salonku jen ctrnact, ale
do toho ovsem pocitam i servirku a vedouciho. Sesli jsme se opet
U Karla IV, neb Belka je stale zavrena, ale jak hlasi zpravodajci,
zacalo se tam konecne uz neco dit. Tak se nechame prekvapit, co
z nasi stare dobre Belky udelaji. Ale za ctrnact dni se zase sejdeme
U Karla (Neklanova 5), prijdte v hojnem poctu a to hned z nekolika
duvodu.
1. Jednak jsem vcera tvrdil vedoucimu, ze nam musi salonek
vyhradit cely, ze nas bude hodne, 2. jednak je treba, aby zajemci
o TAKovy "Cestovatelsky" bal si prisli pro listky ! (210,-
Kc). Bal je v sobotu 3.dubna. Zajemci hlaste se, at je ctrnactka
zase jednou videt. 3. jednak budeme vybirat z navrhu na stezkovy
odznak a plakat. Uz vcera jsme si prohlizeli navrhy, ktere prinesli
Jirka Bubenicek a Jirka Stanek. Vypadaji pekne (ty navrhy, ....
ale vlastne Jirkove taky). 4.a jednak hospoda neni holubnik, tam
se chodi pravidelne.
Jinak hospoda probehla v komornim klidu, jedinou vyznamnou
udalosti (krome prohlizeni navrhu) bylo, a to zduraznuji, ze jako
prvni prisla Stana D.
Apropos Stezka. Berte tohle jako prvni pozvanku na letosni
velkou Stezku, kterou porada nase trasa. Stezka se kona od stredy
12.kvetna do nedele 16.kvetna. Zakonceni je na fotbalovem hristi
v laznich Kynzvart. Na webu uz jste si mohli precist noclehy. Musi
rici, ze je to velmi pestre: z penzionu a od cepovane plzne v Doubrave
do srubu k lahvacum v Pistove, pak do telocvicny a skalni pivovarske
restaurace v Chodove Plane a nakonec zase do telocvicny a velmi,
velmi zajimave hospody v Kynzvartu, no a pak to budeme mit strasne
(asi 300 m) daleko na zakonceni.
Ted uz jen strucne, co nas ceka: ve stredu 10.brezna nezapomente
na Andelku 33 a Allu, v nedeli 14.brezna pak na usedlosti 7K, v
sobotu 3.4. Cestovatelsky bal, v nedeli po bale (4.4) jsou pak dalsi
usedlosti, tentokrat na periferii - Liben, Vysocany; dalsi vikend
jsou velikonoce - pripominam velokonoce v Polesi; v patek 16.4.
ma bal Turas a v sobotu zase po odmlce Poklad Revnice u Tichych
a na 21.dubna nabizi listky do divadla Pod Palmovkou (hra Pavla
Kohouta Ubohy vrah s Lagmajerem v hl. roli) hadejte kdo, a vubec,
kouknete se radsi na www.trasa.ctrnactka.net
ale jeste malickost - po Stezce prvni vikend v cervnu je
Miliceves - ocekavam vase navrhy ! (my co vime a neotravuje nas
ten Nemec, vime o co jde) ««
NAHORU |
8.
března - IvČe
Z hor jsme se vrátili zdraví a šťastní. Utvořila se perfektní
parta, lyžování bylo super, večírky s dvěma kytarami a špičkovými
houslemi se jen těžce rozpouštěly. Toníček má novou přezdívku Hrošík
- podrobnosti doplní sám. Posílám jen pár fotek, další informace
možná dodá někdo jiný /Jánský?/. Hezký den přeje Ivana ««
NAHORU
|
9. března - Kestř
Rosta Hedvicek si me oblíbil, dneska mi to pripadá zajímavé,
tak to preposílám
««
NAHORU
|
16. března - šéf
Ahoj všem, i kdyz uz zrejme vsechno vite ze ctrnactkovych
stranek a z drivejsich e-mailu, presto posilam tuto oficialni pozvanku
na 46. Stezku, neb neni nikdy od veci si dulezite veci
nekolikrat zopakovat. Takze: Stezka se kona v terminu 12. - 16.kvetna,
zakonceni na fotbalovem hristi v Laznich Kynzvart.
Noclehy nasi trasy: 1. streda 12.kvetna - Doubrava, penzion
Salajna. Doubrava lezi JV od Chebu pobliz zeleznicni trati / 2.
ctvrtek 13.kvetna - Pistov, skautske sruby. Pistov lezi v trojuhelniku
Marianske Lazne, Tepla, Chodova a je to vpravo nad silnici z Chodove
Plane do Pistova, kousek pred Pistovem) / 3. patek 14.kvetna - Chodova
Plana, telocvicna na ulici Pohranicni straze (!), vecer v Pivovarske
skalni restauraci / 4. sobota 15.kvetna - Lazne Kynzvart, skolni
telocvicna, vecer Pizza restaurant na rozcesti.
Vsude objednana strava (!!!!!!), krome Pistova. Tam vsak
zase bude romantika (ale pokusime se tam neco dovezt). V Chodove
Plane by byla moznost v patek ve 14:00 exkurse do pivovaru (ovsem
za 50,-Kc/osoba).
Poplatky za Stezku jsou letos: 100,- Kc zakl. poplatek, jizdne
zvlastnim vlakem zpet 85,- Kc (vlak pojede cca v 18:00 do Prahy,
kde by mel byt cca v 21:00)
Takze se, prosim, hlaste ! a to: s terminem prijezdu, zda
pojedete vlakem zpet a pripadne vyjadrete zajem o exkursi v pivovaru
a snazte se to sdelit alespon do poloviny dubna.
Dekuji. Mejte se jak sami chcete (ale taky pro to neco delejte)
a sledujte www.trasa.ctrnactka.net ««
NAHORU |
16. března - MiMa
Fero má vydatú frajerku. A ked raz tak drsno súlozia, zbadá
Fero, ako popri posteli lezie sváb. Už sa ho chystal papučou zabit,
ked tu sváb prehovoril ludským hlasom: - Nezabíjaj ma, este ti budem
uzitočný.
Tak ho teda nezabil a pokračoval v 'práci'. V tom zvoncek!
- Preboha, to je muz! Kde sa schovás? Fero uz začal zmätkovat, ale
tu zase vyliezol sváb a prehovoril ludským hlasom: - Potiahni sa
jeden raz za vtáka a premeníš sa na švába. Keď nebezpečenstvo pominie,
potiahneš sa dva razy za vtáka a premeníš sa zase na človeka. Tak
sa aj stalo. Fero sa potiahol za svojho vtáka, premenil sa na svába,
ukryl sa pod posteľ a vyčkal kým milenkin manžel nezaspal. Potom
sa dvakrát potiahol za vtáka... A nič ...zostal švábom. Zúrivo si
začal šklbať vtákom, ale nič nepomáhalo.
Potom začul nad sebou ostrý hlas: - Kolega, vy nielen ze
zaspíte na porade, ale este tu aj vspánku onanujete! ««
NAHORU |
17.
března - ZuVla
Ahoj všichni,
kdy už se konečně opraví Bělka, kde nás pravidelně vyhazovali v
jedenáct? Včera asi 30 rozumných Stezkařů, poté, co zvolili Metternicha,
odešlo domů před půlnocí a nás zbylých šest se snažilo držet pivní
krok s Františkem, aniž jsme vzali v potaz, že počet kroků do jeho
obydlí a našeho se diametrálně liší.
Teď už mohu odtajnit, co se skrývalo pod názvem nedělní vycházky
7K. Byly to překvapivě usedlosti: letohrádek Kinských, Kobrová,
Královodvorská, Kanclířka, Klamovka, Klikovka a Kotlářka. Kdo si
pod tím představoval něco jiného, měl by se nad sebou zamyslet,
i když i Milena Tichá byla svou usedlostí K7 viditelně potěšena
stejně jako ulicí slepou Tichou. Když jsme v zahradě Kinských právě
chtěli oslavit, že se nás sešlo 14, dorazila šestnáctka a rázem
jsme oslavovali konkurenční trasu. Nakonec nás stejně bylo osmnáct,
přes plot už jsme lezli s vyšňořenými Provázky. Kromě několika bonusů
v podobě usedlostí od jiných písmen jsme navštívili ústav hluchých,
slepých, psychiatrii, Svět zvířat a školu Milady Větrovcové. Když
jsme vylezli na Skalku nahoru, vzpomněli jsme na Káhiru a vyžahli
přemrzlou Sakaru. V poslední usedlosti jsme zahájili sezónu zahradních
restaurací a zbytek odpoledne a večera jsme s Jirkou fungovali jako
placení agenti cestovní kanceláře Exim tour.
Další cestování nás ovšem čeká v Masarykových kolejích v
sobotu 3. dubna na TAKovém bále. Hned v neděli (4.4.) po bále nás
čeká další cestování po usedlostech Od pivovaru k pivovaru s Dědečkovým
mottem: "Vysočany Libeň, to jsou pražský čtvrti, kdo sem večer
zajde, ten je synem smrti", proto nebudeme čekat do večera,
ale vyrazíme už ve 13:14 z Hráze věčnosti 24. Hrabalův dům poslalo
na věčnost autobusové nádraží, které je hned vedle stanice metra
Palmovka.
Po velikonocích dirigovaných Roithovými nás Kučera společně
s Davidem Vávrou zve v pátek 16.dubna na TURAS bál do Beethovenova
paláce v Lázeňské ulici 11 na Malé Straně. Palác je před rekonstrukcí,
tak se uvolněný oděv snese, páni zaplatí 250, pro ženy je vstup
archivní víno (hlavně ho nenoste v PET láhvi). O co bude lepší slibovaná
zábava, o to bude horší ranní vstávání na Poklad v Řevnicích. Vlak
ze Smíchova jede už v 8:34, jedeme jen čtvrthodinku do Černošic
do hotelu Slánka. Další podrobnosti jsou v první příloze.
O týden později (23.4. - 25.4) se koná tradiční Jarní Křivoklát,
tradičně někde úplně jinde. Tentokrát půjdeme z Brádkova Ústí nad
Orlicí (hotel Poprad) do Brandýsa nad Orlicí a v neděli navštívíme
Toníčka v Chocni.
Pak už nás čeká Stezka, která se začíná organizovat už v
příští hospodě od sedmi.
P.S. Přátelé usedlostí, nenechte si ujít výstavu Praha panoramatická
ve čtvrtém patře Staroměstské radnice (pamatujete na vernisáž Aleny
a zúčastněný Klub za starou Prahu?) Tak tam to je, sice bez vína,
ale zadarmo. Jsou tam úžasné zvětšené fotky z dvacátých let, na
kterých je Praha jen s usedlostmi.
P.P.S. JaVor mi psala, že bychom měli podniknout nějaký menší
cyklistický výlet. Termín mi nenapadá, zato o náplni bych věděla.
viz příloha 2 ««
NAHORU |
31. března - ZuVla
Ahoj všichni, včera v brzkých večerních hodinách zasedal
přípravný výbor Stezky. Výsledek jednání Vám nemohu sdělit neboť
nepřítel naslouchá nebo určitě alespoň čte naše webové stránky.
Jinak situace je setrvalá, ani jiný hospodský nás nevyhazuje, obsah
kalíšků se též nemění, jen roli Františka převzala jeho žena Věra
a Loreta, aby nemusela pít Rallye, přijela do hospody na kole. O
půlnoci už to bylo na sebrání ventilků, ale zbaběle jsem prchla,
tak ani nevím, jak začal noční Závod míru do Malešic.
V sobotu je Cestovatelský bál, kdo se ještě na poslední chvíli
rozmyslel, může zavolat Vládovi, má ještě nějaké volné (levnější)
lístky. A v neděli doražte do Libně Na hráz věčnosti 24. Č.p. je
nepodstatné, ulice je poměrně krátká, ale hlavně si zafixujte 13:14.
Po velikonocích a TURAs bále ve vybydleném Beethovenově paláci
nás čeká další hon na Poklad v sobotu 17.dubna. Jedeme do Černošic
a poté nás čeká tříkilometrový pochod do hospody ve Vonoklasech.
Tak nesnídejte (ostatně vlak v 8:34 ze Smíchova vám k tomu ani nedá
příležitost) a vezměte s sebou svoje hladové děti, ať si tu hezkou,
jen pro nás otevřenou hospůdku užijeme my i pan hostinský. Do Řevnic
se dostaneme po dalších devíti kilometrech. A budeme tam oslavovat
nejen Mirkovo podkroví.
Včera jsme se také oficiální cestou dozvěděli, že cyklistický
víkend v Milíčevsi 4. - 6. června je jen krycí pláštík pro hromadnou
oslavu narozenin Blanky, Aleny Podráské a Věry a Františka Ouředníkových.
Nicméně kola si vezměte, budou se taky hodit.
P.S. JaVor na webu (je snad někdo, kdo ještě nezná www.trasa.ctrnactka.net
?) kromě průběžného doplňování informací, novinek a mailů strávila
spoustu večerů a dnů vybíráním a scanováním dřevních fotek z let
1981 - 1992. Podívejte se na "Takoví jsme byli" a zapátrejte
ve svých fotografických archívech, jestli nemáte nějaké fotky na
doplnění. ««
NAHORU |
31.
března - VěOu
Přijeďte s námi oslavit naše kulatiny
"NEJEN
CYKLISTICKÉ NAROZENINY NA JIČÍNSKU"
Na všechny se těší Blanka, Alena, Věra a František. Svoji
účast prosím potvrďte pokud možno brzy. ««
NAHORU |
31. března - PaTi
POKLAD - ŘEVNICE - sobota 17.4.2004 & čerpání
Vlak ze Smíchova 8.34 hod. - Černošice 8.48 hod.
Vlak z Řevnic - 8.35 hod. - Černošice 8.49 hod.
Sraz na zahrádce hotelu Slánka proti nádraží. Hospoda a všechny
ostatní v okolí zavřeny! Nákup v krámech možný.
Po cca 3,5 km chůze po modré značce je ve Vonoklasech speciálně
pro nás objednáno dřívější otevření pěkné hospody v 10.30 hod. -
Staropramen 10o - 14 Kč, Prazdroj 20 Kč, jídla teplá, studená, polévka,
brambůrky apod.
Do Vonoklas se dá jet též autobusem č. 414 z Černošic.
Z Vonoklas pokračujeme po žluté značce cca 2,5 km na zbytky
hradu Karlík. Odtud již bez značky (nutno se nechat vést vůdci -
Pavel + Mirek), překročíme Karlické údolí a vyjdeme k Menhiru, který
ční nad vesnicí Mořinka (cca 2 km). Zde nastane čerpání pozitivní
energie, které je tady plno. Též bude hledán poklad.
Poté sestoupíme do obce Mořinka, kde jsou staré lípy, statky,
dřevěnice a také menší hostinec, kde je povoleno poslední občerstvení
před cestou do Řevnic, Fibichova 775 (opět po neznačených cestách).
Celková délka trasy cca 12 km.
V Řevnicích Vás čeká kolaudační řízení, podkroví, Gambrinus,
oheň a ostatní.
Předpoklad příchodu do Řevnic 14.00-16.00 hod.
Odjezdy vlaků z Řevnic do Prahy: 14.35, 15.35, 16.05, 16.35,
17.05, 17.35, 18.05, 18.35, 19.18, 20.05, 21.05, 22.05, 23.05, 04.35
hod.
Zve P+B+M+Z+H Tichý ««
NAHORU |
|
|