|
|
| ZPRÁVY
V DUBNU 2004 |
6. dubna - IvŠi zpráva ze schůze TAKu
####TAKová schůze 2004-04-05 (byla ve vedlejší posluchárně)
### STALO SE
## Cestovatelský BÁL - Byly vzdány díky za vydařený Bál s "nejlepší
kapelou za posledních deset let"... Prodaných (zatím ne vždy
organizátorům zaplacených) lístků bylo 272, což by mělo vést ke
kladné bilanci (ca 5000Kč). Honza Pelich dle vlastních záznamů strávil
organizací 162 hodin a na jednom z předtančení, kde měl krokoměr,
urazil ca 5,8 km... Příští Bál by mohl být tamtéž na Josefa - 19.3.2005.
### AKCE
## 46. STEZKA - Vláďa R. vybíral peníze, nejzazší řádný termín je
na 14-kové slezině 13.4. v Neklanově 5 "U Karla IV.".
Potom na květnové TAKové schůzi s penále 20Kč. Vložné jest TAK/neTAK
66/99 + 85 vlak zpět.
## CYKLOČARODĚJNICE - 30.4. - ve Zlenicích organizuje Ruda Mráz
## LPH 18.-20.6. - budou. Vložné 200 nebo 100 pro účastníka do 15
let. Hlaste se závazně na VCL - nebude-li předem dost zájemců/kyň,
bude zrušena, případně se poběží kratší trať.
## ALPY - 7.-8.8. - přihlášení potvrďte LuďkoviL účast. Jsou registrováni
náhradníci. ## LESNÍ HRY Stránky http://lh.26.cz jsou opět aktualizovány.
## TÁBORY V KEBLANECH - Pepa Hránek informoval o chystaném dění
na tábořišti: Brigády: 1.-2.5., 22.-23.5., 5.-6.6., Stavění tábora:
19.-20.6.; 26.6.-30.6. Oslavy 25. výročí pořádání TAKových táborů;
1.7. -18.7. hosté; 18.7.- 1.8. VLCI (Petr Šach); 1.8. -22.8. ĎÁBLÍCI
(Honza Pecka); 27.8.-29.8. Sraz nejstarších ĎÁBLÍKŮ (Koboš); 3.9.
- 5.9. ROBINSONI (Petrof)
## DEZOB 29.4.2004 - 13ka zve na DEZOB "Žižkov 2000 + 4"
- 2. pokus (veřejný)
ve čtvrtek 29. dubna 2004; hlaste se sami či ve dvojicích Přihlášky
přijímá do čtvrtka 22.4. Zdeňka Rozsívalová t: 22... m: 60... ...@...cz
nebo ...@...cz (abychom věděli, kolik asi připravit podkladů). Sraz:
od 16:30 v hospodě U dvou hrabalů v Chelčického 14 (samozřejmě na
Žižkově) Start: od 17:00 do 18:30 tamtéž.; Startovné: 50,- Kč tamtéž;
Doprava na sraz: tram 5, 9, 26, bus 136 - zastávka Olšanské náměstí.
Nutné vybavení: tužka Doporučené vybavení: baterka, podložka na
psaní, plán Žižkova (Prahy 3, Prahy), pohodlná obuv Cíl: dozvíte
se na startu
### JINÉ INFORMACE
* Pepa Brzák "kousl do kyselého jablka" s názvem ALMANACH
* Helena Volfíková shání 3/4 nebo celý kontrabas a pevný
futrál. (M 602 614 157) * Příští schůze je 3.5.2004
* Zdenka Rozsívalová opětovně nabízí CD Šrubaře po 100Kč...
* Uvažuje se o cestě TAM ... (další Pepa Brzák) ...
a to bylo skoro všechno ««
NAHORU
|
9. dubna - Kestř
Všem vám přeju vydařené velikonoce a těším se na shledání
v květnu
máma kestřa ««
NAHORU |
14. dubna - ZuVla
Ahoj všichni,
včera se u Vládi na křesle pro hosta vystřídal celý orloj platičů.
Všichni se ze začátku divili, že je nás tak málo, ale když příchodem
dámské složky naší trasy se obsazenost lavic a množství decibelů
zvedlo na obvyklou míru, zbaběle prchali po jednom pivu přímo Kryštofovi
do náruče.
Virtuální cestování už zřejmě tolik neláká, Cestovatelský
bál byl moc pěkný, ale účast Čtrnáctky byla menší než obvyklá, ostatně
skutečný velbloud nalákal letos do Egypta víc členů 14ctky než ten
papírový do Masarykových kolejí.
foto...
Nedělní vycházka začala jako Slavnosti sněženek, sledovali
jsme stopy (povětšině zaniklé) Hrabalovy přítomnosti v Libni a hlavně
se dozvěděli, kdo za to může. Náměstek totiž 14 let z usedlosti
Kotlaska soustavně řídil bourání staré Libně a z ušetřeného materiálu
si postavil železniční trať a svou garáž. Poznali jsme libeňské
pivovary od A do Z, na začátku vycházky Anglický na závěr Zámecký,
po letech zažili Somrákův travers, tentokrát po břehu Rokytky, prošli
mnohá adrenalinová lákadla - kamenné bludiště v Podvinní, lanové
centrum, bobovou dráhu, ale zůstali jsme nad věcí tedy vlastně nad
bobovou dráhou a s jedním povoleným pivem jsme obhlíželi nejen výkony
jezdců v plechovém korytě, ale i překupníky před Sazkou
Arénou. Uprostřed lesa mezi Prosekem a Libní zapředli rozhovor dva
pamětníci - majitel soukromých rukou a usedlosti Císařecká a Náměstek,
kteří se přeli, odkdy usedlost opravovaly tyto soukromé ruce. Kniha
je rozsoudila. Všechno se mění na virtuální realitu, v automatě
Svět (taky zaniklá usedlost) jsme místo skutečné konzumace koukali
zvenku na pivní řeči o Hrabalovi v televizi. A tak jsme pivo nakonec
pili v posledním zachovaném domě libeňského židovského města v hospodě
u Žida Kohna.
Ti, kteří nevěří prognostikům, a vzali si na velikonoce do
Polesí kola, udělali dobře. Zatímco pěšáci celý první den hledali
po lese Koppův svetr a druhý nejdřív pospíchali na Hvozd a poté
zase z něj, my jsme zvolna kroužili krajinou do průrvy Ploučnice,
kde se udělali vodáci jen pro naši radost a v neděli z Hvozdu vysílali
pěšákům přímý přenos otevírání šampaňského. Nataša nás celý víkend
zahrnovala a zahambovala svým kuchařským uměním a my jsme při tom
zdolávali jednoho Konráda za druhým. Za vlast a mládí dokonce i
skoro padla archivní zelená.
Podmínky účasti na pátečním Turasím bálu v Lázeňské 11 se
změnily, mužům stačí ke vstupu archívní víno, ženám archívní foto.
V sobotu 17.4. je vše, jak oznámeno. Vlak jede (a vyjíždí
pouze ze Smíchova) v 8:34, ani si nesedejte, z Černošic poběžíme
(ti bez lístků určitě). Nerada to oznamuji, ale kdyby snad náhodou
jel někdo do Řevnic až odpoledne a navíc autem, tak Pavel hlásí,
že silnici Dobřichovice - Řevnice je uzavřena, takže musíte jet
přes Pičín, Kozomín a Řitku. Něco z toho je nepovinné, zkonzultujte
mapu, ostatně tímto se alespoň duševně připravíte na obnovený DEZOB,
který po letech pořádá Třináctka pro trasovou veřejnost. Ten se
koná ve čtvrtek 29. dubna v 17:30, sraz je zatím utajen, ale můžete
se zatím přihlásit u Vládi (vladimir.roith@....cz) nebo přímo na
13tce (rozs@...cz) a začít trénovat v žižkovských hospodách znalost
místopisu. ««
NAHORU |
14. dubna - JaVor
Taky ahoj všem, chtěla bych poděkovat Zuzaně ZuVla za skvělé
vlastivědné vycházky po usedlostech pražských. Skvělá a dlouhodobá
práce.
A pak bych chtěla poděkovat Mirce Mucce za překlad úvodního
slova na webu do angličtiny. Navštívil nás nejeden cizinec, tak
si teď všichni mohou přečíst o čem to všechno vlastně je.
A nakonec vůbec všem, kteří dělají cokoli pro kamarády. Mějte
se všichni úplně nejlíp ««
NAHORU |
15. dubna - šéf
Taky ahoj všem, měl bych jen pár věcí ke Stezce. Protože
jsem lempl a dělám vše na poslední chvíli, tak řeším organizaci
letošní 46. Stezky, která je, jak již všichni víte v naší péči,
tímto způsobem.
V minulém Karlovi samozvaný realizační tým rozhodl, že zakončení
na fotbalovém hřišti v lázních Kynžvart se ponese v duchu ...
A ještě pár slov ke Stezce jako takové, - přihlásilo se strašně
málo mimopražských, přestože jsem psal, že to potřebuji vědět do
poloviny dubna !! Riskujeme, že budeme mít na večerech malé prostory
!!
- a ještě jedna španá zpráva - páteční exkurse v pivovaru
nebude, přednost dostali němci (je jich víc a vůbec), ale prý by
bylo možné, aby se pár lidí od nás k nim připojilo, ovšem bude nutné
vyslechnout výklad v němčině.
No a to je už vše, díky pokud jste dočetli až sem a jěště
větší dík, pokud pomůžete se zakončením něčím výše uvedeným ««
NAHORU |
15. dubna - šéf
Ještě jednou ahoj všem, na žádost Věry O. v příloze
přeposílám pozvánku
na nejen cyklo Milíčeves. Věra to poslala ve formátu PDF. Protože
to nemusí umět všichni přečíst, tak jsem se to pokusil převést ještě
do wordu. Tak se nezapomeňte přihlásit ««
NAHORU |
16.
dubna - JkV(D)
Letní Cykločundr T14 v r. 2004
viz příloha ««
NAHORU |
21. dubna - IvČe
Dolomity 2005 - Vážení přátelé, přestože za okny svítí slunce
a zima nedávno skončila, zimní zájezdy s CK Víkend jsou již rozplánované.
Vzhledem k přeplněnému" loňskému" zájezdu jsem pro rok
2005 vybrala dva termíny. Pokud chcete mít místo jisté, přihlaste
se brzy. Předběžná přihláška se závaznou stává až po zaplacení zálohy,
nejpozději do konce října /2000 Kč/.
San Fosca - pondělí 14.3. - neděle 20.3.2005 Jižní Dolomity
Apartmány s vybavenou kuchyní - bez jídla
Lyžování 5 dní - možnosti Civetta, Arabba, Cortina d´Ampezzo,
Tre Valli, Alta Badia. Cena 3800 Kč
Rodeneck - Penzion Rauchegger - středa 23.3. - pondělí 28.3.2005
- Velikonoce! Dvou, výjimečně třílůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím,
snídaně - bufet, večeře 4 chody /předkrm, salát, masité jídlo, moučník/.
Lyžování 4 dny - Helm, Kronplatz, Speikboden, Plose Cena 4300 Kč.
Ceny mohou narůst vstupem do EU /max.rozdíl 200 Kč/.
Těším se na vás a doufám, že vytvoříme stejně dobrou partu
jako v roce 2004. Vaše
Ivana Černohorská ««
NAHORU |
21.
dubna - Kolmani
Přátelé, kamarádi, opět si dovoluji vás pozvat na vystoupení
skupiny Šerbel ve složení: Karel Pěnkava a Martin Pulec - kytary
a zpěv, Dana Koklesová - zpěv a mini percusion a Honza Kolman bezpražcová
baskytara.
Hudební styl: převážně folk vlastní produkce.
Místo akce: Smíchovská vinárna, Štefánikova 44, Praha 5 Smíchov
(200m od "tanku" směrem k Andělu, po levé straně).
Čas: 3. května 2004 od 19,45 Vstupné: dobrovolné
Pozvánku sestavil a na všechny se těší Honza Kolman. ««
NAHORU |
22. dubna - JiJi
Do společnosti moc nechodím, ale pamatuji si, že se mezi
námi vyskytovali intelektuálové a dokonce i nějací vzdělanci. Protože
nechci kamarády nijak škatulkovat posílám to všem - uvažte sami,
koho z vás to zajímá.
Předpokládám, že když někde inzerují, že je to "for
- all", tak je to i pro nás.
Na jeden týden byla zpřístupněna bezplatně databáze nakladatelství
Thomson Gale od 18 do 24 dubna. Placený přístup je tak drahý, že
nelze doufat, že by to někdo v dohledné době koupil. Tak využijte
příležitosti - dostanete se částečně i k plným textům. Cesta je
např. přes Albertinu Icom www.aip.cz
v pravém sloupci "novinky" je nabídka na bezplatný
přístup a tam se prokliknete přímo do nabídky Thomson Gale. Ahoj
Jiskra ««
NAHORU |
22.
dubna - PeJá
http://www.blisty.cz/2004/4/22/art17806.html
- recenze
na nový zpěvník ««
NAHORU
|
26. dubna - šéf
Ahoj všem, nebudu dlouho otravovat, jen bych chtel pripomenout
zitrejsího Karla IV s tim, ze bychom meli opet domlouvat dalsi podrobnosti
k zakonceni Stezky. Takze kdo chce pomoci, prijdte o neco drive,
tak neco okolo pul osme. Zakonceni nabira cim dal vetsi podrobnosti,
ale je jeste spousta veci na doreseni. Napriklad shanime predstavitele
batusky cara !! Taky potrebujeme kata !! a dalsi veci, jak jsem
jiz psal minule. Hlavne bychom potrebovali nejakou peknou konyvku
nebo konev (kovovou, ne zadny plast), podivejte se, jestli neco
nemate doma. A pak by to chtelo nekoho, kdo pojede v patek autem
z Prahy na odvoz veci. Kdyz tak dejte vedet.
No to je vse. Jinak predpokladam, ze ti co se dosud neozvali,
tak ze na Stezku neprijedou (to kvuli poctum do noclehu). Uz jsou
taky jasne poplatky za prespani:
streda - 200,- (je to na posteli s povlecenim v penzionu !!)
ctvrtek - 40,- (taky by to melo byt na posteli, ale ve vlastnim
spacaku)
patek - 50,- (ve spacaku v zasedaci sini)
sobota - 30,- (ve spacaku v telocvicne). Vsude (krome ctvrtka) zajistena
vecere a snidane !! ««
NAHORU |
28.
dubna - ZuVla
Ahoj všichni, včera jsme byli nuceni obývat hlavní místnost
společně s omladinou a hokejovými fanoušky. Nevím, jak se domlouvali
kati, ale na našem konci stolu už nepomáhalo ani odezírání z úst,
nejvyšší čas naučit se znakovou řeč. Věra s Loretou na nás o půl
dvanácté zkoušely své osvědčené triky, ale v jejich spárech uvízl
jen Vráťa, který právě doslavil všechny známé Jirky, Jaroslavy a
Roberty, a byl tedy snadnou kořistí.
Předminulý pátek sezval Kučera do paláce Beethoven půlku
Prahy a určitě celou Malou Stranu a kdo jste v té půlce chyběl,
můžete litovat. Velice příjemný večer plný hudby, potkávání známých,
ordinačních hodin dr. Davida Vávry, výhledů na malostranské střechy,
fotek a spousty dobrého vína (že, Lenko). Prostě Óda na radost.
foto...
A druhý den si zase pro změnu skoro celá Čtrnáctka (75 ks)
nenechala pod průhlednou zástěrkou kolaudace podkroví ujít hody
v Řevnicích. Na rozdíl od psů (5 ks) jsme se na výletě dokázali
udržet pohromadě, a tak měla obsluha hospod poměrně problém natočit
najednou padesát piv prokládaných miskami s vodou. Že pod svícnem
resp. betonovým křeslem bývá tma a tedy poklad, nám všem
ukázal nejmladší člen naší výpravy Míša Pažout. A pak už jsme přelezli
trať mezi rychlíky a začali slavit a hodovat. Škoda, že bylo jídla
tolik, že hudba začala hrát až těsně před naším odjezdem do Prahy.
foto...
Ti, co se nemohou dočkat Ribany, odjíždějí na Stezku ve středu
12. května už ve 14:20 z Hlavního. Sraz bude po druhé před pokladnami,
ne abyste si iniciativně kupovali lístky každý zvlášť. A ne abyste
si mysleli, že kvůli nějaké Stezce odpadá Karel. Hospoda je normálně
v úterý 11. května, pátečníci by se zde mohli domluvit, jak nás
budou stíhat.
Zbytek mailu patří polosoukromé inzerci. Protože na vernisáž
obrazů Aleny
Hořejší (v neděli 2. května v 17 hodin) dorazí asi jen Východočeši,
neboť se koná v Jablonném nad Orlicí, její imaginární galerii může
navštívit každý, stačí zadat http://home.tiscali.cz/alenahorejsi.
Komu se v pátek nechce k ohni, mohl by s námi jít na ostrov.
V Praze se od čtvrtka do soboty konají koncerty na deseti pražských
ostrovech za hubičku resp.
za 1 euro, problém je si vybrat. V pátek bychom mohli společně vyrazit
na Kampu nebo Císařský ostrov. Prostudujte www.unitedislands.cz
a pak mi když tak pošlete mail.
Vloni byl zájezd beznadějně vyprodán, letos, když je nutné
vzít si jeden den dovolené, je ještě volno. Nechce někdo s námi
jet tři dny z kopce dolů podle Innu? Termín je 6. 5. - 9. 5., spí
se v penziónech se snídaní. ««
NAHORU |
28. dubna - JaVor
Co Zuzana neodežřela je zjištění, že někteří stále ještě
neznají adresu, nebo dokonce neviděli www.trasa.ctrnactka.net,
což je skoro
trestuhodné!!!
Pro jistotu připomínám, že heslo do adresářů je ... (i na
to se různí ptají). Jsou v Zipu, v Excelu a zamčené pro přepis.
Překopírovat do vlastního PC lze. Mějte
se dobře v EU.
P.S. Kdo chcete, připište si do adresáře Marcelu Vaverovou
Nikotinovou - v..@..cz ««
NAHORU |
30.
dubna - šéf
TAK zase jednou ahoj vsem, slibuji, ze toto je uz posledni
e-mail ohledne Stezky (alespon doufam). V utery u Karla IV jsme
doladili v podstate posledni podrobnosti tykajici se zakonceni.
Zbyvaji jen malickosti:
1. potrebujeme jeste jednoho mensiho (vzrustem, ne vyznamem) pomocnika
kata. Kata jsme uz urcili. Kapi budeme mit taky, takze uz jen toho
jedince. Ocekavam zaplavu nabidek, pomocnik to bude mit jednoduchem,
zadnou velkou praci, jen by si mel vzit nejake cerne obleceni.
2. a pak jeste potrebujeme alespon dva (ovsem mohou se hlasit i
zeny) dobrovolniky na tajne, kteri se budou prochazet na zakonceni
mezi davem a kontrolovat loajalitu. Burinky budou (alespon doufam),
jen si vemte nejake tmavsi sako (to kvuli klope !). Nebo alespon
nabidnete nejake starsi sako, dobrovolnika urcime na miste.
3. Na zakonceni nebudeme jako trasa nic predvadet, jen budeme zpivat.
Text doda Milos N. a tak se pripravte, ze na poslednim noclehu probehne
kratka zkouska. Jo a jen se podivejte jeste po nejake te pekne konvi,
muze byt i mala (pokojova). Nekteri mi uz prislibili, ze se podivaji
(chvalim je !), ale klidne jich muze byt vice (nez zadna). Odvezeme.
No a posledni, ale dulezita vec !! Na ctvrtecni nocleh si
vezmete (samozrejme ti co jedou v patek, nemusi) hrnecek nebo neco
z ceho budete rano pit kafe nebo caj. Mejte
se ««
NAHORU |
|
|
|