|
|
| ZPRÁVY
V KVĚTNU 2004 |
4.
května - IvSi zpráva ze schůze TAKu
#### TAKOVÁ SCHŮZE 2004-05-03 se konala jako i minulý měsíc v sousední
posluchárně 136 pod vedením Ivana F.
# ### STALO SE
## DEZOB se v režii 13ky povedl. Vyhráli Vlachovi ze 14ky
# ### AKCE
## 46. STEZKA # 4ka má 12.5. volná místa v autobuse do Karlových
Varů. Odj. 18h od Lékařského domu. Info MaPe 606529351 Zastávky
posilového (stezkového) vlaku: Mar. Lázně, Planá, Stříbro, Plzeň,
Rokycany, Zdice, Beroun, Pha Smíchov a Praha hl.n. Podrobnosti jsou
na webu 14. trasy
## CESTA TAM 5.-6.6. Honza Maňák začal vybírat 100Kč
## LPH 18.-20.6. Soběslav budou i netradiční discipliny pro schátralejší
schránky tělesné. Vložné dospělec 200/dítko 100
## VÍTÁNÍ LÉTA snad 22.6. zatím ještě neproběhlo povolovací řízení...
## Prázdninové náhradníky akceptují jak Luděk L., tak i Leoš Hořínek
(viz předchozí Poradníky)
## 26. LH 10.-12.9. viz http://lh.26.cz , kde budou i online přihlášky.
On-line peníze budou vybírány na schůzi září.
## ...a 1/2 snad 24.-28.9. organizuje Pepa Brzák
## BÁL 2.4.2005 téma by mělo být - kvůli sponzoringu - známo na
příští schůzi. |
4. května - JiJi
Ahoj lidi, MDŽ nám zrušili, první máj si taky neužijem, ale
Svátek matek si vzít nedáme. Posílám obrázek všem čtrnáctkovým matkám
(protože od dětí to nemůžete čekat). Pánové to mohou předat dál
- určitě každý zná nějakou matku |
11. května - Chapadlo
Hola Stezkaři! I po Stezce nás čekají velké události! Beseda
WM- magazínu bude po roce opět v Praze v Městské knihovně 01.06.2004.
http://www.mwm.cz/box_redakce/besedy04/praha-plzen04.htm
Vypadá to, že bych mohl předvést i hexalifter - létající kondenzátor.
www.mici.cz Doufám, že se na besedě uvidíme. |
12. května - šéf
TAK prece jenom se jeste ozyvam kvuli Stezce. I kdyz uznavam,
ze si to nekteri uz nebudou moci precist.
Nize je uveden text, kteri si muzete precist i na nasich
webovych strankach a ktery byl zverejnen pro stezkovy lid v TAKovem
poradniku. To posilam jen pro pripomenuti, v jakem duchu se ponese
zakonceni. Uz po vas nic nechci, jen bych vas prosil, po vcerejsi
posledni domluve v hospode u Karla IV, aby jste si pokud mozno na
zakonceni vzali na sebe obleceni se zlutymi a cernymi prvky (samozrejme,
ze se mysli svrchni obleceni !) nebo alespon neco zluteho (tricko,
osili, kalhoty a pod).
Pripadne pokud by nejaka dama nasla doma obleceni ve stylu
knezny Zahanske (ve stylu prvni poloviny 19.stoleti) a toto obleceni
si vzala s sebou a na zakoncen si ho oblekla, byl by ji tam pritomnymi
panovniky vzdan hold a ctrnactou trasou provolana ctrnactkrat slava
a byla by zlatym pismem nesmazatelne zapsana do dejin ctrnactky
!!
Tak to je vse, ahooooj na Stezce a ted uz slibeny text (autor
ZSV): Pod taktovkou knížete Metternicha (aneb po 86 letech opět
spolu v žaláři národů)
Jásejme ! Konečně dostalo se nám opět milosti, že můžeme
svobodně, byť po cestách nejistých, avšak bez listu průvodního,
cestovati do Haliče či Pešti, ba i k moři Jaderskému.
Při této příležitosti se uráčila Jeho Jasnost, Klement Wenzel
Nepomuk Lothar kníže von Metternich - Winneburg přijmout nás na
svém panství Kynžvart na západní výspě království českého. Audience
bude se odehrávati na sportovním kolbišti v Lázních Kynžvartských.
Všecka ta sláva bude se jistě konati v duchu doby, tj. v rytmu tance
( jak si žádá Vídeňský kongres) a v myšlénkách časů, které sepisovatelé
historie nazývají období mezi revolucí a restaurací (nebo opačně?).
Očekává se, že se dostavíte nejpozději 14 minut před 14 hodinou
a že semknuté zástupy jednotlivých družin vzdají hold přítomným
Veličenstvům, panovníkům Svaté aliance ( ostatně mávátka vám jistě
zbyla od 1. máje, a pokud ne, máte nepochybně zlaté české ručičky).
Jeho Jasnost se dále uvolila přijmout dary od jednotlivých družin,
které budou vhodným příspěvkem do věhlasného Kabinetu kuriozit (jež
je ozdobou blízkého zámku Jeho Jasnosti) a které jistě naleznete
na své pouti po vlastech českých a zemích přilehlých a jimž dodá
lesku vaše výmluvnost.
Připomeňme si proto, že mírný pokrok v mezích zákona nevynalezl
jakýsi Jaroslav Hašek, ale Jeho Jasnost pan kancléř! Spěchejme na
západ! Stezky oschly a ta naše nás volá již po 46!
V.R. von Vier-Zehn herold Jeho Jasnosti |
12.
května - ZuVla
Ahoj všichni,
vzdor blížící se Stezce jsme obsadili salónek ve ztichlé hospodě
v počtu 20 kusů. Jinak ticho
a klid před metternichovskou bouří. Ani v posledních čtrnácti dnech
se kromě slavné prohry našich hokejistů a slavné výhry Čtrnáctky
v DEZOBu nic nestalo.
Dnešní frakce odjíždí z Hlavního nádraží ve 14:20, po druhé
máme sraz před pokladnami, čtvrteční frakci velí Náměstek, pátečníci
plánovali autobus v 15:45 z Florence (velitel vozu Alla). A kdo
to máte možnost ještě ovlivnit, nezapomeňte na hrníček na čtvrtek
(i když mi není jasné na co, budou tam jen lahváče a ty si ještě
musíme zajistit sami) a na závěr v Kynžvartu bychom měli být oblečeni
v rakousko-uherských barvách (černo-žlutá). Navrhovala jsem neúspěšně
včelku Máju, ale zvítězila kněžna Záhaňská (viz dopis šéfa).
Empír si můžete zopakovat s TURASem ještě o týden později
v Hostačově u Čáslavi 22. - 23. května.
4.
- 6. června jsou čtvery narozeniny v Milíčevsi, 18. - 20. června
organizuje Luděk Ledvina PanTAKové hry v Soběslavi ? a o týden později
se sjedeme u Brádků na českomoravském pomezí v Anenské Studánce
na kolech. Ahoj na Stezce |
18. května - ZuVla
Ahoj všichni,
dnes jen stručně okomentuju fotky, které JaVor vystavila na našem
webu (adresa je už rok www.trasa.ctrnactka.net Stáňo, Kociáne, Marcelo)
v neděli ve 23:14.
Cesta vlakem s točeným pivem, Boženčinými koláči a postupně
zkonzumovanou horní a dolní šestkou a sedmičkou ve tvaru šampaňského,
čokoládového likéru a griotky dala sílu Vráťovi zařídit návštěvu
nádražního císařského salónku v Mar. Lázních.
První večer ve skanzenu s ostříhanou Ribanou se nás sešlo
neuvěřitelných 28 včetně čtyř kytar, mandolíny, basy, valchy a žáby
(viz obr.0.- nucený výsek muzikantů). Kalné ráno před skanzenem
hudební produkce pokračovala (obr.1). pak už jsme odešli do lesů,
někteří blouznivci na Bob Dyleň. Obávaný nocleh ve skautských srubech
bez vody, jídla, světla a tepla se ukázal jako poplašná zpráva (obr.3),
pozdní večer i ráno jsme strávili u ohně před Orlím hnízdem místní
Hitlerjugend (obr.4.)
V Michalových Horách jsme se nakonec sešli všichni v jedné
hospodě (agent na obr. 007 vypátral rozdíl mezi čtrnáctkou na čtyřkou
na obr.006). Páteční večer ve sklepení pivovarské hospody ovládly
po kulinářských hodech a Q | | | | | (každý si opraví podle své
konzumace) Spojené kapely Čtrnáctky (obr.9.). Při ranní exkurzi
do pivovaru (obr.12) jsme dozvěděli zase skoro všechno, kromě informace,
kde získávají kvasinky (dotaz zopakován Tondou 5x) a pili pivo rovnou
z kašny (obr.13).
Zato v Mariánských Lázních jsme se beznadějně poztráceli a zase
záhadně s jinými našli. A pak už cestou někteří necestou do Kynžvartu
(obr.15.). Nácvik hymny Čehona na sametu místní kinokavárny(obr.16.),
zatímco Tonda Mar..ně hledal klíče Jitce za výstřihem (nezdokumentováno).
Pak už tanec (Ivanko, tančil i Provázek obr. 17 zcenzurován) a nad
ránem Kometa šlehla nás.
A
pak zúročení pečlivých příprav především našeho šéfa, ZSV, JaVora
a dalších.
Okolo velkého Bolševníka na hřiště, kde postaven přístřešek (zapůjčil
Jirka Navrátil obr.18. vpravo), nástup císařů, cara a zcela zhuleného
Metternicha (obr.19) a vzdávání holdu jednotlivými trasami (nedělali
náhodou tihle Metternichovi pápá? obr.21). Tak kvůli těmto nádherným
medailím muselo posečkat i projektování ruzyňského letiště (obr.22).
Kat a katík v rakouských barvách (obr.23), není ti vrchní Ydeologu
rakousko-uherského mocnářství líto neúčasti? A pak už soutěž v kvapíku
(obr.24), příspěvky do kabinetu kuriozit (obr.25) v sídle jeho Výsosti
(obr.1) a
odchod panstva za zpěvu rakouské hymny (obr.26). Tajní byli tak
tajní, že po nich zbyl jen orlíček (obr.27), tak vyzradím, že naši
Brettschneidři byli Ivana Č., Michal, Tonda a Noris.
P.S. Nechce někdo čirou náhodu jít dnes večer na Palmovku
(jeden lístek)? Možná uvidíte kromě hry i některé členy Klubu mladých
diváků trasy 14. |
18. května - HoBr
Posílám pozvánku na avizovaný cykloweekend v Anenské
Studánce.
více... |
19. května - šéf
TAK ahoj vsem,
i kdyz jsem to mel udelat uz v pondeli, tak jsem se k tomu pro naval
navalene prace a zavirovany pocitac dostal az ted.
Chtel bych podekovat vam vsem, co jste prijeli na 46.Stezku
a podileli se s jeji organizaci.
Zvlaste vsak bych chtel podekovat: Zdenkovi
V. za scenar zakonceni a skvelou teoretickou pripravu (viz www),
Vere O. za zajisteni skveleho pana Prokese a prubezne udrzovani
styku s nim, Jane V. za propagaci Stezky na www, pokryvky hlav katu
a dalsi nemalou pomoc, vytvarnikum Jirkovi S., Jirkovi B. (a jiste
i Jardovi Pl.) za navrhy stezkoveho odznaku a plakatu, Jirkovi B.
jeste za ukazku rychleho otvirani dvou lahvi piva bez otevreni batohu,
Zdence M. a Jirkovi N. a jejich Propagacnimu Atelieru za nezistnou
vyrobu znaku s cisarskym orlem a za zapujceni panovnickeho stanu,
Alene P. za dodani peknych medaili pro mysi a usiti cernozlutych
serp, Radkovi Ch. za obetave zajisteni zapujceni kostymu a za postavu
pruskeho cisare, Pavlu T., Igorovi H. a Jirkovi Vev. za historicke
postavy, a jejich damam - Lorete P. Alle K., Helene J. a Pavline
A., Pavline jeste za to, ze vydrzela obetave az do konce a zabranila
tak nepokojum ve stezkovem vlaku (a vlastne za vlak vubec), Ivane
C. a Michalovi M. a samozrejme Norisovi za skvele Bretschneidery,
zvlaste 2.trasa je miluje (asi tak, jako ctrnactka miluje Ladu Hlavateho),
Honzovi K. za to, ze vydrzel i politi lakem od okurek, Helene K.
za dodani pokryvek hlav pro kneznu Zahanskou a tajnou policii, Milosi
N. za zajisteni textu a nacvik rakouske hymny, Antoninu Dvorakovi
za korepetitorske poznamky, a vsem ostatnim hudebnikum za zajistovani
dobre nalady v prubehu Stezky (zvlaste v patek to skvele rozjeli)
a za hudbu na zakonceni Milade V. a jejim pomocnicim za vydej odznaku
a plakatu Vratovi P. za romanticky ctvrtecni nocleh Ivanovi P. za
obetovou nekolikanasobnou cestu na nadrazi a zpet Lence H. za zajisteni
daru pro pana Prokese, Tondovi V. za dalsiho tajneho, ktery byl
tak tajny, ze chvilemi sam nevedel, ze je tajny, ridicum Fancovi
a Vaclavu P. a jejich autum za odvoz veci na zakonceni a vam vsem
ostatnim, kteri jste na zakonceni pomahali s oznacenim, stavbou
a bouranim pristresku, zpevem hymny a dalsimi pripravnymi vecmi
i v prubehu sobotniho vecera.
Pokud jsem na nekoho ve vyctu zapomnel, tak se hluboce omlouvam,
neni to vubec ze zleho umyslu, ale proto, ze jsem prece jen starsi
clovek a uz zapominam.
Vy vsichni jste vse skvele zvladli (o cemz svedci bezprostredni
reakce ucastniku Stezky) na rozdil ode mne, ktery spoustu veci naprosto
nezvladl (nebyl rytir trasy, odznaky jsem rozdal jen nekomu, plakaty
jsem nerozdal vubec, atd. atd.) Velice se omlouvam a jen diky vam
to vsak dopadlo nakonec dobre.
foto...
PS: A vy ostatni, co jste neprijeli, muzete jen litovat!
PSS: Jo a jeste, jestli jste nekdo na zaver prosel misto
zakonceni a nasel nejake veci a event. je i vzal, dejte mi, prosim,
vedet. Uz mi par lidi rikalo, ze tam asi neco zapomneli. (Ha, dalsi
vec, na kterou jsem zapomnel) |
19.
května - MiMa
Teda přátelé, stezka neměla chybu. Já i Noris jsme byli moc
happy. Když jsem však s Norisem seděl u počítače a prohlíželi jsme
si společně webové stránky slovutné trasy 14 a hlavně fotografie
ze stezky, ptal se mi Noris svým psím hlasem: "To jsou fotky
ze stezky, že? A proč tam nejsem vyfocen? Všichni mě pořád hladili,
a kamarádili se se mnou. Já dřel jako pes a jako kdybych tam nebyl.
Na zakončení jsem to měl všechno pevně pod psím palcem" Tak
to mi Noris řekl a teď je naštvanej. A já nevím jak mu to mám vysvětlit.
|
19. května - VrPe
Ahoj, ja jsem tomu jesitovi Norisovi poslal fotky pres www.uschovna.cz,
myslis, ze si to vyzvedl? Jen ma blbe reci. |
19.
května - JaVor
Ještě ahoj všem,
ve výčtu děkování chybí ovšem velké poděkování Vláďovi R., který
si to všechno sice původně spískal sám, ale:
1. umožnil nám se zase jednou dobře vyblbnout;
2. zajistil perfektně organizaci celé 46. VS;
3. a přestože je to přece jen starší člověk (stejně jako my) je:
Ó náš pán! |
19. května - PeKo
A nejni ten Tvůj Noris trochu nerváček? Všechno totiž nejde
tak honem. Řekni mu lidským hlasem, že dnes si půjdu vyzvednout
film, Noris v malebném zákoutí zahrady u srubů, tak to aspoň teď
vidím vnitřním zrakem, inu, realita může být jiná... Mám nejasnej
dojem, že jsi byl dokonce při tom, když jsem ho fotil. |
19.
května - MiMa
Tak to bude Noris moc rád. A koupím mu buřta. |
19. května - JaVor
Měl si mu, Michale, přečíst, co je u fotek psáno, pak by
nemohl být naštvanej. Navíc on, na rozdíl od nás, celé pondělí pěkně
spal v pelíšku. Na http://takpraha.cz je zrovna jedna povedená fotka.
Vysvětli mu, že 600 fotek se nedá zpracovat mávnutím ocasu a Norisů
bude habaděj. |
24. května - MiMa
Vážení, než se vydáte do hor informujte se zda v nich není
nebezpečno.
Specialně rumunské a slovenské hory jsou plné medvědů . posílám
vám výstražnou momentku z jejich života . hoj a hoj Michal. Jo a
přijďte zítra na Bělku |
25. května - Chapadlo
Hola Stezkaři! Beseda WM-magazínu už se přiblížila na dosah.
Poprvé se koná v Plzni (viz link) a po roce opět v Praze. Tentokrát
v Městské knihovně na Mariánském náměstí (metro A Staroměstská)
01.06.2004 v Malém sálev 17 hodin.
Chtěl bych Vás osobně pozvat na setkání s kontroverzním spisovatelem
a šéfredaktorem WMm Jiřím Wojnarem, který již v loňském roce dovedl
magazín k Zlatému balvanu Spolku skeptiků SIsyfos. Stojí to za to.
Dozvíte se například, jak by mohl svět vypadat po ropném krachu
(začátek už tu máme?) a zdali italské pyramidy jsou vyšší než ty
egyptské. Možná okolo nich jezdíte do Dolomitů na lýže. http://www.mwm.cz/box_redakce/besedy04/praha-plzen04.htm
Vypadá to, že bych osobně mohl předvést i hexalifter - létající
kondenzátor - na obou besedách. www.mici.cz Rád Vás na besedách
uvidím. |
26.
května - ZuVla
Ahoj všichni,
včera narvaný salónek ovládaly ještě dozvuky Stezky (nejen)
v podobě fotek. JaVor nám koupila šampaňské ke svému svátku a zato,
jak parádně vede naše webové stránky a poté se k ní připojil náš
šéf a daroval nám další čtyři láhve zato, jak hezky pro nás připravil
Stezku. Zdráv buď, ó Pane náš, a dej, ať už mě z Tvých darů nebolí
hlava. Tak a včera jsme si doufám všechno vyříkali a příští Karel
8.6. na Medarda bude heslem večera BezKydy, protože se bude hrát!!!
Před tím nás ještě čeká Milíčeves a potom parádní zakončení
divadelní sezóny Klubu mladých diváků - ve čtvrtek 10.6. Vodní družstvo
s Petrem Nárožným v Činoherním klubu. Lenka (605 ...) má posledních
pět lístků za 190 Kč.
18. - 20. června se konají Pantakovky v Soběslavi. My staří
můžeme vynechat a šetřit si úrazy ze sportu až na náročnou cyklistickou
sezónu, ale naše omladina je srdečně zvána Luďkem Ledvinou a především
svými vrstevníky z trasy 23 k účasti.
Zatím nikdo nevyvrátil, že Vítání léta je v úterý 22. června
ve Vojanových sadech.
Následující víkend 25. - 27. 6. je další vícegenarační příprava
na Domov důchodců (někteří naši potomci berou přípravu tak vážně,
že se v Domově důchodců rovnou žení - podrobnosti Ivan H.). Tato
příprava ovšem bude v poetické Anenské Studánce, kola, stany, nástroje
s sebou. Popis cesty poslal Honza v samostatné pozvánce, kterou
jste předpokládám už vymazali, podrobnosti ode mne nyní nečekejte,
pošlu je až bezpotředně před, protože mi je jasný osud i tohoto
mailu.
A po tomto víkendu kola z auta ani nesundávejte, protože
další prodloužený víkend se sejdeme v autokempu Skalná na naší obvyklé
trase nevařících hospod. |
26. května - ZuVla
Ahoj všichni,
stačilo napsat několik vět a už musí následovat několik dementi.
Opravdu nebylo mým úmyslem posílat totéž dvakrát.
Letošní Pantakové hry jsou koncipovány tak, aby si nějakou
formou mohli
zasoutěžit i ti, kterým jejich pozvolna chátrající tělesná stránka
nedovoluje větší fyzické vypětí. (petang, fyzickynenáročný víceboj
apod), aspoň jak Luděk Ledvina už dva měsíce říká. Takže jeďte na
Pantakovky, kromě otravy alkoholem Vám nic nehrozí - Je ta oprava,
Luďku, takhle dobře?
Nezapoňte napsat Honzu Brádkovi (j..@..cz), jestli jedete
na Svatojánský víkend (Lidi napsané v Úřadě jsem snaživě nahlásila,
ostatní se dohlašte).
A Cykločundr začíná U Skalníků ve Stráži nad Nežárkou ne
ve Skalné u Nedvědů
P.S. Lahví šampaňského bylo opravdu jenom pět |
26.
května - šéf
Taky ahoj všem,
na žádost pořadatelů rozesílám následující:
Termín spojené narozeninové akce v Milíčevsi se přiblížil. Pro ty,
kteří už ztratili pozvánku, opakujeme:
místo: obec Slatiny - Milíčeves
datum: pátek 4.6. až neděle 6.6.2004
Program bude pro cyklisty i pěšáky.
Materiálně technické zabezpečení: Prosíme účastníky, kteří
vlastní "bretaňské" sedačky či jiná obdobná zařizení a
přijedou autem, aby si vzali je vzali s sebou. Rovněž nějaké nádoby
na konzumaci tekutin by se hodily - bude pivo i víno...
K mapám uvedeným v pozvánce doplňujeme, že hlavní turistický
program se bude odehrávat v oblastech zachycených na mapě KČT č.23
Podkrkonoší
Kdo by chtěl přijet autobusem a nemá odvoz pro svůj velocipéd,
nechť se ozve co nejrychleji. Neumanovi můžou zajistit dopravu omezeného
množství strojů.
Na cílové místo je možno dostavit se v pátek během celého
dne. Kdo by si chtěl prodloužit víkend, může dorazit již ve čtvrtek
večer. V tomto případě prosíme o zprávu!!
V příloze je uvedeno to samé, ale navíc údaje o možné dopravě
veřejnými prostředky pro ty šťastlivce, kteří nevlastní nebezpečného
žrouta peněz (osobní automobil), či se nechtějí omezovat v konzumaci.
Již se těšíme! Blanka, Alena, Věra a František |
27. května - Kestř
Hlásím se do Milíčevsi a v pátek odpoledne bych mohla z Kolína
vzít jednoho pěšáka,event. ještě jednoho útlého. Těším se a zdravím. |
28.
května - šéf
Tak jeste jednou ahoj vsem,
omlouvam se, ze zase otravuju, ale v utery u Karla jsme nejak nestacili
definitivne domluvit, cim eventualne obdarujeme oslavence pristi
vikend v Milicevsi. Darek pro Blanku je, doufam, uz jasny, ale pro
ostatni jeste ne. Ourednici dostanou ten nadherny obraz, co jsem
ukazoval v utery v hospode (jeste ho dam zaramovat), ale neco by
to jeste chtelo. Padl taky nazor, ze maji radi jidlo a ze by se
mozna mohl darovat darkovy kos, neni to spatny, ale nejak cejtim,
ze to asi neni uplne ono. No a Alene uz vubec nevim co (ze by volejbalovy
mic ?). Zkuste zapremejslet a neco nadhodit (a doufam, ze nebudete
mlcet, jak byva zvykem !!). Jinak ohledne predavani padlo, ze bychom
se mohli prevleknout za doktory a (hlavne panove) za sestricky.
Zkuste si s sebou vzit alespon bily plast a kdyby nekdo mohl jeste
sehnat par sesterskych uboru, nemelo by to chybu.Pripadne by mozna
nase doktorky, pokud tam pojedou, mohli vzit jeste par doktorsky
propriet. Zatim
ahoj |
|
|
|