|
|
| ZPRÁVY
V ČERVNU 2004 |
úterý
1. června - IvŠi - zpráva ze schůze TAKu
####TAKová schůze 2004-05-31 (tzv. červnová)
### STALO SE
# Vláďa R. hodnotil 46. STEZKU: byla výdělečná cca + 15t Kč, domácí
si pochvalovali, jak bylo po nás uklizeno...
### AKCE
## CESTA TAM 5.-6.6. Sraz je v parčíku poblíž bývalé rest. Plzeňky.
Znalci Smíchova ví, že je to u "Severního nástupiště",
z něhož odjíždějí vláčky mj. "Pražským Semeringem" a které
není v rámci budovy nádraží Praha-Smíchov.
V historickém motoráčku "Hurvínek" bude pivo 10... Od
vlaku na místo noclehu to má být přes kopec asi 5 km. Vláček není
zdaleka obsazen a protože je akce otevřená všem příznivcům TAKu,
propagujte ji na trasách. Dodateční zájemci nechť přijdou v sobotu
v 9.30 na místo srazu!
## LPH 18. - 20.6. budou. Zatím chybí ředitelé volejbalu, nohejbalu,
ping-pongu a plavání. Otázkou zůstává, zda bude dost dětí na soutěže.
na VCL je přihlášeno 9 lidí. Dávajte reklamní předměty jako ceny.
# ## VÍTÁNÍ LÉTA snad 22.6. Prosba: "neberte své náhodné známé,
leč příznivce TAKu!" Oblečení stylové NUTNÉ!
## 25. výročí táborů v KEBLANECH 25.-27.6 viz Řezákům mail...
## 26. LESNÍ HRY 10.-12.9. Na http://lh.26.cz je pátá ukázka z knihy
a přihláška
## STEZKA ...a 1/2 24.-28.9. by měla být v severovýchodních Ćechách
(Orlické hory?)
### RŮZNÉ
# Zdenka Rozsívalová má 3 lístky do Violy na 3.6. Citadela
# LaHla prodá asi 8m dlouhé stropní trámy
# Červencová schůze by mohla být jako loni na Cindě snad 12.7. (čtete
Poradník) ... ««
NAHORU |
čtvrtek 3. června - EvVr
Kulturní příznivci, nechcete jít někdo jít příští středu
9.6. od 19 hodin do zkušebny Vinohradského divadla na představení
I. Bergmana Scény z manželského života? Lístky jsou po 70 Kč. těší
se Eva Vrbová. eva...@....cz, 603 ... ««
NAHORU |
pátek 4. června - ZuVla
Ahoj, Nikotin s Marcelou nejedou do Milíčevse, takže JaVor
má v sobotu odpoledne dvě místa volná v autě. Není teď na mailu,
musíte jí zavolat 602 ... ««
NAHORU |
pondělí 7. června - Sonja
Přátelé, vzhledem k zájmu o mé
"Povídání Pro Padesátníky"
na oslavách prošlého víkednu, posílám toto v příloze. Původně to
bylo připraveno pouze pro Františka - při přednesu jsem upravila,
aby se hodilo i pro oslavující dámy, a zkrátila, abych tak dlouho
neotravovala. Přeji hezký den ««
NAHORU |
pondělí
7. června - šéf
Ahoj vsem, tak mame za sebou zase jeden velmi narocny vikend
s 50kou, 50kou a 50kou a jeste 55kou.
Vse zacalo ochutnavkou Staninyho kralika v patek vecer a
pak uz to jelo raz na raz a skoncilo v nedeli neco pred ctvrtou
odpoledni kafickem a dorty od Very O.
Ale poporade: ze ctrnactky se nas sjelo (krome oslavencu)
neco k padesati (ovsem s urcitou pomoci zastupcu trasy 16). Po ochutnavce
kralika to pokracovalo burtiky opekanymi nad ohnem, gambacem (cepovanym),
event. vinem, zpevy (i nejaka ta zena se nasla) az do pozdnich nocnich
hodin.
V sobotu rano to pokracovalo destem, diky kteremu se opozdil
odjezd a tak se proflaklo pripravovane prekvapeni v podobe cunika
Bozetecha pripravovaneho nad ohnem profesionalem (a tyden predem
!!! nalozeneho ve specialnim laku, jehoz slozeni nechtel mistr prozradit).
Teda v tom laku byl nalozen ten cunik, ne ten profik. Pocasi se
i nadale pravidelne stridalo, ale Bozetech se nastesti ukazal jako
vodotesny, takze bez uhony se otacel nad ohnem az do uplneho sezrani
(viz
obrazky od Jany V. na notoricky zname adrese www.trasa.ctrnactka.net
) Na obr. pic000-002 je pred pouzitim, na obr. pic039 po pouziti.
Behem Bozetechovy pripravy se konal cyklo a peso vylet na tajemstvimi
opredeny hrad Pecka. Pocasi se opet velmi vydarilo, nebot ihned
po absolvovani prohlidky zacalo pro menu opet prset. Ovsem nastesti
se ukazalo, ze uz je to jen labuti pisen (i kdyz dost dlouha) a
vecer a noc pak probehla jiz v suchu.
A tak ihned po prijezdu zpet k Bozetechovi jsme mohli byt
zaplaveni ruznymi jedno, dvoj i trojhubkami (piti teklo prubezne).
Ale nejen jidlem ziv je clovek, tak jsme mohli zhlednout zivy obraz
mistniho kulaka jak prohani sve tri devecky (obr. pic005-008) za
doprovodu pisne Jarka Nohavici "Tri cunici jdou". Za pozorne
sledovani jsme pak byli odmeneni prednesem zkracene basne o socialistickych
zemedelcich jejiz nazev a text uz jsem uspesne zapomnel. A vse probihalo
pod vystavkou fotodokumentace oslavencu z rozpuku jejich zivota
(pic003).
No pak uz prislo to hlavni. Vzhledem k tomu, ze Frantisek
O. tento vikend
neslouzil, musela ho zastupovat ctrnactka, nebot oslavencum se dle
naseho nazoru neudelalo volno (pic015 a pic023). Nejprve byli pouceni
tiskovou mluvci ministerstva zdravotnictvi, jak se chovat po padesatce
(Sonja vam to dnes take rozeslala) a pak uz byli radne vysetreni
pritomnymi doktory a lepymi sestrickami (pic014-pic020). Ovsem nakonec
se toho museli ujmout nemocnicni zrizenkyne (pic021-pic023).
No a ted uz to vemu zkratka, byly predany dary a pak uz konecne
prisel na
radu vynikajici Bozetech, pivo, vino, zeny, zpev. V nedeli likvidace
zbytku,
vylet na zajimavy cedicovy kopecek nad Jicinem s vyhledem na Jested
a
Snezku. Po navratu pro zmenu polivcicka, utopenci a jiz zminene
dorticky s kafickem.
Takze mili oslavenci (a Milosi) jeste jednou velke diky za
vydareny vikend a vubec hodne zdravi do druhe pulky zivota. Vlada
R. + ctrnactka.
Tolik k probehlemu vikendu a jeste si dovolim par slov o
tom co nas ceka:
- toto utery je hraci (!!!) Karel IV
- 18.-20.cervna jsou v Sobeslavi Pantakovky !!
- v utery 22.6. bude Belka (resp. Karel) ve Vojankach, kde budeme
vitat s TAKem leto (zde poradatele durazne vyzyvaji k ustrojove
kazni a zaroven zadaji, aby prisli pouze ti, kteri jezdi na TAKove
akce jako je Stezka apod. Neberte s sebou zadne nahodne znamosti
a pod.)
- na dalsi vikend zvou Bradkovi do Annenske Studanky
- v utery 29.6. zve ctrnactku zase Stana D. na exkurzi do Ceskeho
rozhlasu (sraz v 18.00)
- no pak uz jsou prazdniny a pravidelny Vavruv Cyklocundr.
Nebojte, uz konecne koncim, mejte se jak sami chcete Vlada
R.
PS: Zaroven s timto mailem posilam jeste e-mail vikedovych
oslavencu
PSS: Jo uz jsem vam rikal, ze jsem se o vikendu prezral ??
««
NAHORU
|
7. června - VěOu
Vážená čtrnáctko, zejména účastníci oslav v Milíčevsi, děkujeme
Vám všem za dary velké, střední i miniaturní, praktické i ty pro
potěšení, za zdravotní péči čtrnáctkových lékařů, vyvinutých sestřiček
i starostlivého pomocného personálu, za Vaše hezká trefná slova
a úsměvy. Díky patří i nečtrnáctkovým...
Snažili jsme se udělat vše pro to, aby se Vám oslava líbila
asi tak jako se líbila nám. Snad se to povedlo. Ještě jednou díky
Blanka, Věra a František, Alena ««
NAHORU |
středa
9. června - ZuVla
Ahoj všichni,
včera byla opravdu hrací Bělka. JaVor s Koppem hráli na kytary a
ostatní a nebojme se být adresní - všechny ženy - hrály na nervy
hudebníkům svým štěbetáním, přestože hovor měl povolen pouze čerstvý
bakalář (soustavným sebe(v)zděláváním jsme přišli o sestru a bratra
v jedné osobě). Ještě dozvuky víkendových oslav opožděné dary a
závěr večera věnován jedné barvě duhy - griotce.
Program na červen už napsal včera šéf, ke Karlovi se zřejmě
dostaneme až 20. července, protože příště jsou Vojanky a za čtyři
týdny se budeme vracet z
cykločundru. ««
NAHORU |
středa 9. června - JiJi
Ahoj lidi,
mám tu poptávku na doplnění malého cyklo-zájezdu do Bretaně v termínu
od 1.7.2004 za cenu těsně nad 8 tisíc Kč. Já tam nejedu, jen mne
oslovila spolužačka jako cyklistu, jestli o někom nevím. Je to parta
částečně z TAKu - trasa 7, kontaktní osoba Aťka Drvotová, tel. 604
...
Jedou mikrobusem + jedno osobní auto, klasicky jim vypadli
někteří předběžní účastníci. Chtějí to pojmout jako nenáročné cestování
v poklidu. Popř. volejte Atku ««
NAHORU |
středa
9. června - ZuVla
Ahoj všichni,
tentokrát ne dementi, pouze dodatky.
Jirka Kostrba a Gymansion nabízí 3 až 5 míst v autobuse do
Skotska od 1. srpna,
já jen doufám, že touto anoncí mi cyklisti nepřeběhnou z Maďarska
do Skotska.
Hanka se stává mediální hvězdou díky sporu s ředitelm Miss
České republiky Milošem Zapletalem. Její boj můžete sledovat na
www.pppinfo.cz
a pokud se Vám taky nelíbí vychrtlé missky, připojte svůj podpis
pod petici na této stránce. Tak za nás za Jižany, za oblé tvary
««
NAHORU
|
středa 9. června - JiJi
Zpráva od Zuzany o cyklo-akcích mi připomněla, že jsem lidu-14
nesdělil informaci o loňské skvělé akci
Alpské průsmyky 2003.
Je to napsané už vloni jen jednoduchým doplněním a opravením přípravných
propozic a kilometráže. Nevím jak to kdo přijme, ale já si občas
také přečtu o nadšení někoho pro něco, co sám nedělám a nebo zatím
nestíhám. ««
NAHORU |
pondělí
14. června - ZuVla
Ahoj všichni, tento týden jste osvobozeni od TAKových akcí,
pokud nebudete v Soběslavi vrhat nablýskanými koulemi, ale příští
týden si můžete užívat.
V pondělí 21.6. je vernisáž výstavy Malostranské dvorky v
Malostranské besedě, zahraje Lili Marlene s Martinem Němcem a v
půl osmé HaF & Co. budou vítat léto zpěvem pod Karlovým mostem,
v úterý budeme vítat léto ve Vojanových sadech a kdo toho nebude
mít dost a bude chtít zavzpomínat na podařený TURAS bál v Beethovenově
paláci, může přijít na Ozvěny bálu ve středu 23.6. od 18 hodin.
Pravda je to trochu z ruky v areálu ZŠ na Barrandově (ul. V Remízku),
ale kromě bubnů Západní Afriky a Míchaček betonu bude hrát i Čechomor,
a to vše za 150 Kč.
Hned po zveřejnění adresy www.pppinfo.cz,
kde lze podpisem bojovat proti hubeným, se mi ozvaly ženy, že nejdou
stránky otevřít. Ale jak říká dr. Chocholoušek i dr. Papežová to
se stává maximálně jednou za deset let, takže zkuste to znovu a
podepisujte a podepisujte.
P.S. V příloze naleznete odznak, kterým se nám bude prokazovat
František, až
nás bude nutit pít semafor se šlehačkou. ««
NAHORU |
úterý 15. června - JiNa
Ahoj všichni,
dovoluji si doplnit program na červenec. 9. - 11. (pátek - neděle)
se koná oslava prvního výročí dobytí chalupy ve Lhotě. Zároveň slavíme
sté výročí chalupy (na střeše je létapočet 1904) a také mé nekulaté
narozky. Vhodné bude vzít ssebou kola, neboť plánujeme vyjížďky
po okolních hradech a zříceninách a také návštěvu místa skonu Járy
Cimrmana. Zdejší terény jsou taktéž vhodné i pro pěšáky. Budižte
všichni zváni a nezapomeňte si plavky a muzikanti nástroje. Dispozice
k dopravnímu spojení ještě pošlu. Těší se na vás Jirka a Zdenka
««
NAHORU
|
čtvrtek
17. června - JkV(D)
Zdvořilý dotaz. Kdo jede na Letní cykločundr T14 do Stráže
nad Nežárkou až v sobotu 3. července ráno a měl by volné jedno místo
v autě (jen člověk, nikoli kolo a bágl) ??????????????? Jde mi o
toto: Vypravuji našeho Honzu na skautský tábor, takže mohu z Prahy
odjet právě až v sobotu ráno (i brzo ráno). Kateřina bude ve Lhotce
už od čtvrtka 1. 7. a do Stráže dorazí v sobotu ráno i s koly a
s báglovitostí. Jde tedy jen o sobotní odvoz stařičkého (osamělého
a neškodného) velmi bývalého Ydeologa Trasy 14 jkv(D) na místo určení!
Na Stráž! Předhánějte se v nabídkách (event. s uvedením předpokládaného
času a místa odjezdu). Balšoje spasíbo!!!!! ««
NAHORU |
čtvrtek 17. června - Sonja
Připadá
mi to jako blbost, ale na 2. stranu v jednotě je síla ««
NAHORU |
pátek
18. června - MiNo
Ahoj, nepostrádáte někdo šusťákové kalhoty? Zůstaly v Milíčevsi
a dosavadní pátrání po majiteli (majitelce?) je bezvýsledné. ««
NAHORU |
pondělí 21. června - ZuVla a HoBr
Ahoj všichni,
Čtrnáctce zdar, řidičům a navigátorům do Anenské Studánky zvlášť.
Honza Brádka poslal dokonalý
instruktážní mail pro cestu k nim na chalupu tento víkend.
Pomněte, že po zítřejších Vojanových sadech budete určitě
zesláblí, tak si tento popis společně s 12 přílohami vytiskněte
hned, fota nezapomeňte seřadit (budete-li nejdříve hledat transformátor
a potom temný les, nikdy Brádkovy nespatříte) a vložte do auta,
nejlépe do toho, kterým pojedete. Tak tedy: Obvyklá motoristická
trasa Praha - Hradec Králové - Vamberk. - Č. Třebová - Třebovice
- Anenská Studánka je v pátek vražedná. Neprojedete v Chlumci kruhovým
objezdem. Potíže bývají i za Hradcem. - nevhodná cesta. Nejpříjemnější
je trasa Praha - Čáslav -Chrudim - Vysoké Mýto - Litomyšl a potom
přes Č. Třebovou nebo přes Svitavy na Třebovické sedlo a do A.S.
I v pátek je cesta volná, povrch je vloni nově upraven, pěkný (snad
trochu delší). Majitelé silných vozů jezdí i po dálnici Praha -
Humpolec - Havlíčků Brod - Hlinsko - Svitavy - Třebovické sedlo.
Je to o dost delší. Rychlé jen když není zácpa (zkušenost nemám,
nejezdíme to). Pořád je zajímavá i cesta vlakem. V České Třebové
je přípoj. Anenské Studánka je 2.stanice na Moravskou Třebovou.
Lepší je to ale bez kol (dvě a půl hodiny). Těšíme se, Honza B.
PS: Fotky jsou aktuální dnes. Pršelo vytrvale. Počasí umí
být i přívětivější
P.P.S. Už jste Honzovi (j.bradka@...cz) nahlásili, že taky
chcete v pátek přelézt jejich plot? ««
NAHORU |
středa 23. června - ZuVla
Ahoj všichni,
tak zase jedno vítání léta je to tam, tentokrát ozvláštněné
Somrákovou verzí vlajky Evropské unie. Odteď si snad každý bude
pamatovat, že hvězdiček alias šampaňských je a zůstane dvanáct.
Program na příští víkendy je nabitý : tento víkend jsme u
Brádků, příští na cykločundru, další ve Lhotě u Navrátilů, ale ani
během týdne to nebude na flákání. Koho nezmohly hvězdy, může dneska
dorazit na Barrandov do Remízku, kde budou od 18 hodin bubny (Afrika
černá) a Čechomor. Příští úterý 29.6. nás v 18 hodin očekává Stáňa
před hlavním vchodem Československého rozhlasu. Určitě nezůstane
jen u exkurze, po ní bude následovat zahradní restaurace nejspíš
v Riegráku.
A do konce měsíce ještě musíte stihnout jednu výstavu. Náš
skromný výtvarník Jirka Staněk se zapomněl pochlubit, že vystavuje
v usedlosti alias pivovaru alias Domově důchodců alias místu svatebního
veselí syna Hořejších alias Domově Sue Ryder v Michelské ulici.
Čas pro společnou návštěvu už asi nevymyslíme, tak si tam budete
muset sjet sami, asi nejlépe jedenáctkou do stanice Michelská. ««
NAHORU |
pondělí 28. června - IvČe
Ahoj,
protože už brzy opouštím své pracoviště, využívám ještě počítač
k rozeslání upřesňujících informací na léto. Ještě chci upozornit,
že NIC neslavíme. Kdo nejede K Brádkům, do Maďarska ani k nám, tomu
přeji krásné léto.
Pozvánka...
««
NAHORU |
úterý
29. června - ZuVla
Ahoj všichni,
zatímco některé akce si pracně léta budují reputaci a počet účastníků
(cykločundr jsme např.začínali v devíti), do poslední výspy Čech
přijelo hned napoprvé 44 cykloturistů a pět čumilů (mohu si dovolit
takové označení, protože Pauk to stejně nečte). Všechny cesty k
Brádkům byly ucpané, ale zato v závěru jsme díky Honzově obrazovému
průvodci věděli včas, kdy máme ubrat plyn. A pak nás Brádkovi dostali,
my Vlachovi jsme ještě dokázali překousnout velikost pozemku (členitost
už ne), ale co Roithi? Po setmění se buřtový oheň převezl v kolečku
do stodoly a basa s kytarami odhalila další netušenou přednost obrovského
prostoru - skvělou akustiku.
Ráno jsme si přečetli denní rozkaz a vydali se malebnými
cestičkami zatím spíše vzhůru dolů za zážitky. Zřejmě inspirován
Českým snem nám Honza předvedl Český rybník II, v Lanškrouně ukázal
zámeček, kde se ženil Ivan Hořejší s Lucií Bílou (mezitím si Ivan
ovšem našel náhradní nevěstu) a po obědě nám předvedl místní kopce
na všechny způsoby - prudké, táhlé, nekonečné, po silnici i v terénu.
V neděli tak urychlen odjezd na místní atrakci - mladějovskou
úzkokolejku, že některé dámy zabloudily. Stačilo vykolejit lokomotivu,
dámy nezmeškaly a my mohli sledovat jak české ručičky a mozečky
dostávají vše zpět do starých kolejí. Pak už následovala šestikilometrová
jízda tam zpět, fotografické orgie, dolévání oleje a virtuální sběr
hub. Před obědem i po obědě nezbytný řácký kopec, nicméně do Studánky
jsme k překvapení všech poprvé přijeli dolů. Zahrada lákala k poklidné
odpolední siestě, ale 22 upocenců honících se za kulatým nesmyslem
nás donutilo předčasně k ústupu. Za víkend jsme ujeli přes 100 kilometrů
a ať se na mě fyzikální zákony nezlobí, oba okruhy byly převážně
do kopce. No nic, i my Uhři dobře víme: Těžko na cvičišti, lehko
na bojišti.
foto...
Ahoj dnes v šest před rozhlasem
«« NAHORU |
úterý 29. června - MiMa
Ahojky všichni kdo jedou do Maďarska i ti co nejedou. Na
adrese www.hungarian-grotto.cz
můžete navštívit maďarskou restauraci a
naladit chuťové pohárky. Doufám,
že ve lastní HUNGÁRII bude laciněji. ««
NAHORU |
středa
30. června - MiNo
Ahoj, k bohatému sportovnímu programu následujících dní se
nabízí i něco kultury: V pátek 9.července se v Muzeu v Jílovém u
Prahy koná představení Zpěvy sladké Francie. Hraje Divadelní soubor
Sokola Pyšely. Účinkují
mj.: Jarda Pařízek, Bundáš (ze Čtyřky) a další Pařízkovi. Začátek
v 19:00 hod. ««
NAHORU |
|
|
|
|
|