Zprávy - červen 2004
ZPRÁVY V ČERVNU 2004
  úterý 1. června - IvŠi - zpráva ze schůze TAKu
####TAKová schůze 2004-05-31 (tzv. červnová)
### STALO SE
# Vláďa R. hodnotil 46. STEZKU: byla výdělečná cca + 15t Kč, domácí si pochvalovali, jak bylo po nás uklizeno...
### AKCE
## CESTA TAM 5.-6.6. Sraz je v parčíku poblíž bývalé rest. Plzeňky. Znalci Smíchova ví, že je to u "Severního nástupiště", z něhož odjíždějí vláčky mj. "Pražským Semeringem" a které není v rámci budovy nádraží Praha-Smíchov.
V historickém motoráčku "Hurvínek" bude pivo 10... Od vlaku na místo noclehu to má být přes kopec asi 5 km. Vláček není zdaleka obsazen a protože je akce otevřená všem příznivcům TAKu, propagujte ji na trasách. Dodateční zájemci nechť přijdou v sobotu v 9.30 na místo srazu!
## LPH 18. - 20.6. budou. Zatím chybí ředitelé volejbalu, nohejbalu, ping-pongu a plavání. Otázkou zůstává, zda bude dost dětí na soutěže. na VCL je přihlášeno 9 lidí. Dávajte reklamní předměty jako ceny. # ## VÍTÁNÍ LÉTA snad 22.6. Prosba: "neberte své náhodné známé, leč příznivce TAKu!" Oblečení stylové NUTNÉ!
## 25. výročí táborů v KEBLANECH 25.-27.6 viz Řezákům mail...
## 26. LESNÍ HRY 10.-12.9. Na http://lh.26.cz je pátá ukázka z knihy a přihláška
## STEZKA ...a 1/2 24.-28.9. by měla být v severovýchodních Ćechách (Orlické hory?)
### RŮZNÉ
# Zdenka Rozsívalová má 3 lístky do Violy na 3.6. Citadela
# LaHla prodá asi 8m dlouhé stropní trámy
# Červencová schůze by mohla být jako loni na Cindě snad 12.7. (čtete Poradník) ...
«« NAHORU
  čtvrtek 3. června - EvVr
  Kulturní příznivci, nechcete jít někdo jít příští středu 9.6. od 19 hodin do zkušebny Vinohradského divadla na představení I. Bergmana Scény z manželského života? Lístky jsou po 70 Kč. těší se Eva Vrbová. eva...@....cz, 603 ...
«« NAHORU
  pátek 4. června - ZuVla
  Ahoj, Nikotin s Marcelou nejedou do Milíčevse, takže JaVor má v sobotu odpoledne dvě místa volná v autě. Není teď na mailu, musíte jí zavolat 602 ...
«« NAHORU
  pondělí 7. června - Sonja
  Přátelé, vzhledem k zájmu o mé "Povídání Pro Padesátníky" na oslavách prošlého víkednu, posílám toto v příloze. Původně to bylo připraveno pouze pro Františka - při přednesu jsem upravila, aby se hodilo i pro oslavující dámy, a zkrátila, abych tak dlouho neotravovala. Přeji hezký den
«« NAHORU
  pondělí 7. června - šéf
  Ahoj vsem, tak mame za sebou zase jeden velmi narocny vikend s 50kou, 50kou a 50kou a jeste 55kou.
  Vse zacalo ochutnavkou Staninyho kralika v patek vecer a pak uz to jelo raz na raz a skoncilo v nedeli neco pred ctvrtou odpoledni kafickem a dorty od Very O.
  Ale poporade: ze ctrnactky se nas sjelo (krome oslavencu) neco k padesati (ovsem s urcitou pomoci zastupcu trasy 16). Po ochutnavce kralika to pokracovalo burtiky opekanymi nad ohnem, gambacem (cepovanym), event. vinem, zpevy (i nejaka ta zena se nasla) az do pozdnich nocnich hodin.
  V sobotu rano to pokracovalo destem, diky kteremu se opozdil odjezd a tak se proflaklo pripravovane prekvapeni v podobe cunika Bozetecha pripravovaneho nad ohnem profesionalem (a tyden predem !!! nalozeneho ve specialnim laku, jehoz slozeni nechtel mistr prozradit). Teda v tom laku byl nalozen ten cunik, ne ten profik. Pocasi se i nadale pravidelne stridalo, ale Bozetech se nastesti ukazal jako vodotesny, takze bez uhony se otacel nad ohnem az do uplneho sezrani (viz obrazky od Jany V. na notoricky zname adrese www.trasa.ctrnactka.net ) Na obr. pic000-002 je pred pouzitim, na obr. pic039 po pouziti. Behem Bozetechovy pripravy se konal cyklo a peso vylet na tajemstvimi opredeny hrad Pecka. Pocasi se opet velmi vydarilo, nebot ihned po absolvovani prohlidky zacalo pro menu opet prset. Ovsem nastesti se ukazalo, ze uz je to jen labuti pisen (i kdyz dost dlouha) a vecer a noc pak probehla jiz v suchu.
  A tak ihned po prijezdu zpet k Bozetechovi jsme mohli byt zaplaveni ruznymi jedno, dvoj i trojhubkami (piti teklo prubezne). Ale nejen jidlem ziv je clovek, tak jsme mohli zhlednout zivy obraz mistniho kulaka jak prohani sve tri devecky (obr. pic005-008) za doprovodu pisne Jarka Nohavici "Tri cunici jdou". Za pozorne sledovani jsme pak byli odmeneni prednesem zkracene basne o socialistickych zemedelcich jejiz nazev a text uz jsem uspesne zapomnel. A vse probihalo pod vystavkou fotodokumentace oslavencu z rozpuku jejich zivota (pic003).
  No pak uz prislo to hlavni. Vzhledem k tomu, ze Frantisek O. tento vikend
neslouzil, musela ho zastupovat ctrnactka, nebot oslavencum se dle naseho nazoru neudelalo volno (pic015 a pic023). Nejprve byli pouceni tiskovou mluvci ministerstva zdravotnictvi, jak se chovat po padesatce (Sonja vam to dnes take rozeslala) a pak uz byli radne vysetreni pritomnymi doktory a lepymi sestrickami (pic014-pic020). Ovsem nakonec se toho museli ujmout nemocnicni zrizenkyne (pic021-pic023).
  No a ted uz to vemu zkratka, byly predany dary a pak uz konecne prisel na
radu vynikajici Bozetech, pivo, vino, zeny, zpev. V nedeli likvidace zbytku,
vylet na zajimavy cedicovy kopecek nad Jicinem s vyhledem na Jested a
Snezku. Po navratu pro zmenu polivcicka, utopenci a jiz zminene dorticky s kafickem.
  Takze mili oslavenci (a Milosi) jeste jednou velke diky za vydareny vikend a vubec hodne zdravi do druhe pulky zivota. Vlada R. + ctrnactka.
  Tolik k probehlemu vikendu a jeste si dovolim par slov o tom co nas ceka:
- toto utery je hraci (!!!) Karel IV
- 18.-20.cervna jsou v Sobeslavi Pantakovky !!
- v utery 22.6. bude Belka (resp. Karel) ve Vojankach, kde budeme vitat s TAKem leto (zde poradatele durazne vyzyvaji k ustrojove kazni a zaroven zadaji, aby prisli pouze ti, kteri jezdi na TAKove akce jako je Stezka apod. Neberte s sebou zadne nahodne znamosti a pod.)
- na dalsi vikend zvou Bradkovi do Annenske Studanky
- v utery 29.6. zve ctrnactku zase Stana D. na exkurzi do Ceskeho rozhlasu (sraz v 18.00)
- no pak uz jsou prazdniny a pravidelny Vavruv Cyklocundr.
  Nebojte, uz konecne koncim, mejte se jak sami chcete Vlada R.
  PS: Zaroven s timto mailem posilam jeste e-mail vikedovych oslavencu
  PSS: Jo uz jsem vam rikal, ze jsem se o vikendu prezral ??
«« NAHORU 
  7. června - VěOu
  Vážená čtrnáctko, zejména účastníci oslav v Milíčevsi, děkujeme Vám všem za dary velké, střední i miniaturní, praktické i ty pro potěšení, za zdravotní péči čtrnáctkových lékařů, vyvinutých sestřiček i starostlivého pomocného personálu, za Vaše hezká trefná slova a úsměvy. Díky patří i nečtrnáctkovým...
  Snažili jsme se udělat vše pro to, aby se Vám oslava líbila asi tak jako se líbila nám. Snad se to povedlo. Ještě jednou díky
Blanka, Věra a František, Alena
«« NAHORU
  středa 9. června - ZuVla
  Ahoj všichni,
včera byla opravdu hrací Bělka. JaVor s Koppem hráli na kytary a ostatní a nebojme se být adresní - všechny ženy - hrály na nervy hudebníkům svým štěbetáním, přestože hovor měl povolen pouze čerstvý bakalář (soustavným sebe(v)zděláváním jsme přišli o sestru a bratra v jedné osobě). Ještě dozvuky víkendových oslav opožděné dary a závěr večera věnován jedné barvě duhy - griotce.
  Program na červen už napsal včera šéf, ke Karlovi se zřejmě dostaneme až 20. července, protože příště jsou Vojanky a za čtyři týdny se budeme vracet z
cykločundru.
«« NAHORU
  středa 9. června - JiJi
  Ahoj lidi,
mám tu poptávku na doplnění malého cyklo-zájezdu do Bretaně v termínu od 1.7.2004 za cenu těsně nad 8 tisíc Kč. Já tam nejedu, jen mne oslovila spolužačka jako cyklistu, jestli o někom nevím. Je to parta částečně z TAKu - trasa 7, kontaktní osoba Aťka Drvotová, tel. 604 ...
  Jedou mikrobusem + jedno osobní auto, klasicky jim vypadli někteří předběžní účastníci. Chtějí to pojmout jako nenáročné cestování v poklidu. Popř. volejte Atku
«« NAHORU
  středa 9. června - ZuVla
  Ahoj všichni,
tentokrát ne dementi, pouze dodatky.
  Jirka Kostrba a Gymansion nabízí 3 až 5 míst v autobuse do Skotska od 1. srpna,
já jen doufám, že touto anoncí mi cyklisti nepřeběhnou z Maďarska do Skotska.
  Hanka se stává mediální hvězdou díky sporu s ředitelm Miss České republiky Milošem Zapletalem. Její boj můžete sledovat na www.pppinfo.cz a pokud se Vám taky nelíbí vychrtlé missky, připojte svůj podpis pod petici na této stránce. Tak za nás za Jižany, za oblé tvary
«« NAHORU 
  středa 9. června - JiJi
  Zpráva od Zuzany o cyklo-akcích mi připomněla, že jsem lidu-14 nesdělil informaci o loňské skvělé akci Alpské průsmyky 2003. Je to napsané už vloni jen jednoduchým doplněním a opravením přípravných propozic a kilometráže. Nevím jak to kdo přijme, ale já si občas také přečtu o nadšení někoho pro něco, co sám nedělám a nebo zatím nestíhám.
«« NAHORU
  pondělí 14. června - ZuVla
  Ahoj všichni, tento týden jste osvobozeni od TAKových akcí, pokud nebudete v Soběslavi vrhat nablýskanými koulemi, ale příští týden si můžete užívat.
  V pondělí 21.6. je vernisáž výstavy Malostranské dvorky v Malostranské besedě, zahraje Lili Marlene s Martinem Němcem a v půl osmé HaF & Co. budou vítat léto zpěvem pod Karlovým mostem, v úterý budeme vítat léto ve Vojanových sadech a kdo toho nebude mít dost a bude chtít zavzpomínat na podařený TURAS bál v Beethovenově paláci, může přijít na Ozvěny bálu ve středu 23.6. od 18 hodin. Pravda je to trochu z ruky v areálu ZŠ na Barrandově (ul. V Remízku), ale kromě bubnů Západní Afriky a Míchaček betonu bude hrát i Čechomor, a to vše za 150 Kč.
  Hned po zveřejnění adresy www.pppinfo.cz, kde lze podpisem bojovat proti hubeným, se mi ozvaly ženy, že nejdou stránky otevřít. Ale jak říká dr. Chocholoušek i dr. Papežová to se stává maximálně jednou za deset let, takže zkuste to znovu a podepisujte a podepisujte.
  P.S. V příloze naleznete odznak, kterým se nám bude prokazovat František, až
nás bude nutit pít semafor se šlehačkou.
«« NAHORU
  úterý 15. června - JiNa
  Ahoj všichni,
dovoluji si doplnit program na červenec. 9. - 11. (pátek - neděle) se koná oslava prvního výročí dobytí chalupy ve Lhotě. Zároveň slavíme sté výročí chalupy (na střeše je létapočet 1904) a také mé nekulaté narozky. Vhodné bude vzít ssebou kola, neboť plánujeme vyjížďky po okolních hradech a zříceninách a také návštěvu místa skonu Járy Cimrmana. Zdejší terény jsou taktéž vhodné i pro pěšáky. Budižte všichni zváni a nezapomeňte si plavky a muzikanti nástroje. Dispozice k dopravnímu spojení ještě pošlu. Těší se na vás Jirka a Zdenka
«« NAHORU 
  čtvrtek 17. června - JkV(D)
  Zdvořilý dotaz. Kdo jede na Letní cykločundr T14 do Stráže nad Nežárkou až v sobotu 3. července ráno a měl by volné jedno místo v autě (jen člověk, nikoli kolo a bágl) ??????????????? Jde mi o toto: Vypravuji našeho Honzu na skautský tábor, takže mohu z Prahy odjet právě až v sobotu ráno (i brzo ráno). Kateřina bude ve Lhotce už od čtvrtka 1. 7. a do Stráže dorazí v sobotu ráno i s koly a s báglovitostí. Jde tedy jen o sobotní odvoz stařičkého (osamělého a neškodného) velmi bývalého Ydeologa Trasy 14 jkv(D) na místo určení! Na Stráž! Předhánějte se v nabídkách (event. s uvedením předpokládaného času a místa odjezdu). Balšoje spasíbo!!!!!
«« NAHORU
  čtvrtek 17. června - Sonja
  Připadá mi to jako blbost, ale na 2. stranu v jednotě je síla
«« NAHORU
  pátek 18. června - MiNo
  Ahoj, nepostrádáte někdo šusťákové kalhoty? Zůstaly v Milíčevsi a dosavadní pátrání po majiteli (majitelce?) je bezvýsledné.
«« NAHORU
  pondělí 21. června - ZuVla a HoBr
  Ahoj všichni,
Čtrnáctce zdar, řidičům a navigátorům do Anenské Studánky zvlášť. Honza Brádka poslal dokonalý instruktážní mail pro cestu k nim na chalupu tento víkend.
  Pomněte, že po zítřejších Vojanových sadech budete určitě zesláblí, tak si tento popis společně s 12 přílohami vytiskněte hned, fota nezapomeňte seřadit (budete-li nejdříve hledat transformátor a potom temný les, nikdy Brádkovy nespatříte) a vložte do auta, nejlépe do toho, kterým pojedete. Tak tedy: Obvyklá motoristická trasa Praha - Hradec Králové - Vamberk. - Č. Třebová - Třebovice - Anenská Studánka je v pátek vražedná. Neprojedete v Chlumci kruhovým objezdem. Potíže bývají i za Hradcem. - nevhodná cesta. Nejpříjemnější je trasa Praha - Čáslav -Chrudim - Vysoké Mýto - Litomyšl a potom přes Č. Třebovou nebo přes Svitavy na Třebovické sedlo a do A.S. I v pátek je cesta volná, povrch je vloni nově upraven, pěkný (snad trochu delší). Majitelé silných vozů jezdí i po dálnici Praha - Humpolec - Havlíčků Brod - Hlinsko - Svitavy - Třebovické sedlo. Je to o dost delší. Rychlé jen když není zácpa (zkušenost nemám, nejezdíme to). Pořád je zajímavá i cesta vlakem. V České Třebové je přípoj. Anenské Studánka je 2.stanice na Moravskou Třebovou. Lepší je to ale bez kol (dvě a půl hodiny). Těšíme se, Honza B.
  PS: Fotky jsou aktuální dnes. Pršelo vytrvale. Počasí umí být i přívětivější
  P.P.S. Už jste Honzovi (j.bradka@...cz) nahlásili, že taky chcete v pátek přelézt jejich plot?
«« NAHORU
  středa 23. června - ZuVla
  Ahoj všichni,
tak zase jedno vítání léta je to tam, tentokrát ozvláštněné Somrákovou verzí vlajky Evropské unie. Odteď si snad každý bude pamatovat, že hvězdiček alias šampaňských je a zůstane dvanáct.
  Program na příští víkendy je nabitý : tento víkend jsme u Brádků, příští na cykločundru, další ve Lhotě u Navrátilů, ale ani během týdne to nebude na flákání. Koho nezmohly hvězdy, může dneska dorazit na Barrandov do Remízku, kde budou od 18 hodin bubny (Afrika černá) a Čechomor. Příští úterý 29.6. nás v 18 hodin očekává Stáňa před hlavním vchodem Československého rozhlasu. Určitě nezůstane jen u exkurze, po ní bude následovat zahradní restaurace nejspíš v Riegráku.
  A do konce měsíce ještě musíte stihnout jednu výstavu. Náš skromný výtvarník Jirka Staněk se zapomněl pochlubit, že vystavuje v usedlosti alias pivovaru alias Domově důchodců alias místu svatebního veselí syna Hořejších alias Domově Sue Ryder v Michelské ulici. Čas pro společnou návštěvu už asi nevymyslíme, tak si tam budete muset sjet sami, asi nejlépe jedenáctkou do stanice Michelská.
«« NAHORU
  pondělí 28. června - IvČe
  Ahoj,
protože už brzy opouštím své pracoviště, využívám ještě počítač k rozeslání upřesňujících informací na léto. Ještě chci upozornit, že NIC neslavíme. Kdo nejede K Brádkům, do Maďarska ani k nám, tomu přeji krásné léto. Pozvánka...
«« NAHORU
  úterý 29. června - ZuVla
  Ahoj všichni,
zatímco některé akce si pracně léta budují reputaci a počet účastníků (cykločundr jsme např.začínali v devíti), do poslední výspy Čech přijelo hned napoprvé 44 cykloturistů a pět čumilů (mohu si dovolit takové označení, protože Pauk to stejně nečte). Všechny cesty k Brádkům byly ucpané, ale zato v závěru jsme díky Honzově obrazovému průvodci věděli včas, kdy máme ubrat plyn. A pak nás Brádkovi dostali, my Vlachovi jsme ještě dokázali překousnout velikost pozemku (členitost už ne), ale co Roithi? Po setmění se buřtový oheň převezl v kolečku do stodoly a basa s kytarami odhalila další netušenou přednost obrovského prostoru - skvělou akustiku.
  Ráno jsme si přečetli denní rozkaz a vydali se malebnými cestičkami zatím spíše vzhůru dolů za zážitky. Zřejmě inspirován Českým snem nám Honza předvedl Český rybník II, v Lanškrouně ukázal zámeček, kde se ženil Ivan Hořejší s Lucií Bílou (mezitím si Ivan ovšem našel náhradní nevěstu) a po obědě nám předvedl místní kopce na všechny způsoby - prudké, táhlé, nekonečné, po silnici i v terénu.
  V neděli tak urychlen odjezd na místní atrakci - mladějovskou úzkokolejku, že některé dámy zabloudily. Stačilo vykolejit lokomotivu, dámy nezmeškaly a my mohli sledovat jak české ručičky a mozečky dostávají vše zpět do starých kolejí. Pak už následovala šestikilometrová jízda tam zpět, fotografické orgie, dolévání oleje a virtuální sběr hub. Před obědem i po obědě nezbytný řácký kopec, nicméně do Studánky jsme k překvapení všech poprvé přijeli dolů. Zahrada lákala k poklidné odpolední siestě, ale 22 upocenců honících se za kulatým nesmyslem nás donutilo předčasně k ústupu. Za víkend jsme ujeli přes 100 kilometrů a ať se na mě fyzikální zákony nezlobí, oba okruhy byly převážně do kopce. No nic, i my Uhři dobře víme: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. foto...
  Ahoj dnes v šest před rozhlasem
«« NAHORU
  úterý 29. června - MiMa
  Ahojky všichni kdo jedou do Maďarska i ti co nejedou. Na adrese www.hungarian-grotto.cz můžete navštívit maďarskou restauraci a
naladit chuťové pohárky.
Doufám, že ve lastní HUNGÁRII bude laciněji. «« NAHORU
  středa 30. června - MiNo
  Ahoj, k bohatému sportovnímu programu následujících dní se nabízí i něco kultury: V pátek 9.července se v Muzeu v Jílovém u Prahy koná představení Zpěvy sladké Francie. Hraje Divadelní soubor Sokola Pyšely.
Účinkují mj.: Jarda Pařízek, Bundáš (ze Čtyřky) a další Pařízkovi. Začátek v 19:00 hod. «« NAHORU
 
Opravné, doplňující
a nové informace zasílejte na adresu javor@ctrnactka.net
ROČNÍK 2004
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
ZPRÁVY V ČERVNU 2004

[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Paměť T14 | Zprávy 2003 | Zprávy 2005 ]