|
|
| ZPRÁVY
V ČERVENCI 2004 |
středa
7. července - MiNo
Ahoj, hledám odvoz z Prahy na akci "Lhota rok poté"
- jedno místo včetně kola. Případně mohu vzít auto a s ním 2 až
3 zájemce a jejich velocipédy. ««
NAHORU |
čtvrtek 8. července - ZuVla
Ahoj všichni, úterní Bělka byla nahražena 21 hospodami na
cykločundru, takže některých popisů návštěv a konzumace Vás protentokrát
ušetřím. Ovšem nejdřív musím poděkovat Stáně za b e z v a
d n o u návštěvu rozhlasu.
V počtu 25 kusů jsme nejdříve zablokovali poslední pater
noster v zemích EU, pokochali se z dámského WC výhledem na Prahu,
Stáňa nám předvedla, jak může interview pomocí techniky postavit
hlavou dolů i vzhůru. Technická inteligence zhodnotila pohledové
betony i obrovská péra, zatímco dámy pozdravily cenzora (pardon
editora) Panušku ze Sedmnáctky a všichni včetně dětí si oslechli
naživo Hajaju. Zdařilé bloudění po Rozhlase jsme pak kladně zhodnotili
v zahradní restauraci v Riegráku.
Po víkendu u Brádků vypadal cykločundr spíš
jako sraz větší rodiny, celkově se prostřídalo 22 lidí, ale nikdy
se nás v hospodě nesešlo víc než osmnáct neboli dvacet bez dvou.
I tak na nás budou někde dlouho vzpomínat. Třeba trojitá návštěva
na terase ve Stráži, kde nás obsluhoval usměvavý Baroš, nebo u Skalníků,
kde Ivan s Petrem a JaVorem docílili, že uřvaná mládež (180 decibelů)
začala tančit kluci s klukama a holky s holkama, obědvající hosté
v posádkové restauraci Medenice zase určitě nezapomenou na ideatorního
bulimika, jak hlasitě polemizoval s doktorkami, kterým koncem se
paví péro kam strká.
My zase nezapomeneme na unesenou nevěstu v Hamru, na Hanku, která
boj s alkoholem vzala z opačného konce a začala sérii rund griotek,
která ovšem skončila vyčerpáním zásob nikoliv nás, na pana a paní
hostinskou v Mníšku, kteří nám uvařili guláš v nevařící hospodě
a ráno otevřeli zavřenou hospodu, na pana Václava, který zlikvidoval
zakoupený vlnitý plech dlouhý půl kilometru, abychom se mohli kochat
parádním zámkem a restaurací, kde jsme se na závěr dokonce dočkali
i obsluhy nahoře bez.
A Leoš, Rosťa, Karel, Zdeněk a Jirka Jindra už snad nezapomenou,
že každoroční Vávrovo motto "Každá Ydeologie je dokonalá teprve
svým Revizionismem" opravdu platí a nejeli na sever, když my
už jeli dávno na jih. Ostatně poprvé nám letos JKV písemně nabídl
dvě trasy A a B, které, jak už to bývá v demokratickém centralismu,
byly totožné.
foto...
Ivan Collina nejen vymyslel fiktivní góly, ale začal i s
udělováním žlutých karel za kecy při hraní, v Mníšku jsme zcizili
i kartu červenou, a tak se máte v obnovené Bělce v úterý 20. července
(od 1.7. otevřená, pivo za 16 Kč) na co těšit.
Ještě předtím ale budeme od zítřka kolaudovat pokroky na
chalupě Navrátilů (čtyři roky po památné bitvě dětskými granáty,
vzpomínáte ?) ««
NAHORU |
pátek
9. července - AlKo
Stojí za to věnovat 3 minuty k přečtení
tohoto mailu.
Na tomhle se mi líbí, že to nevyhrožuje co se stane když to nepošleš
. ««
NAHORU |
pátek 9. července - ZuVla
Na tomhle výčtu mě jen zaráží, proč se homosexuálům říká
4% menšina, když jich v téhle vesnici je 11. Doufám, že ostatní
čísla sedí o trochu líp. ««
NAHORU |
čtvrtek
15. července - ZuVla a LeJa
Ahoj všichni,
přeposílám Leošovy zážitky, zřejmě neobyčejně silné, přestože s
námi strávil jediný den a ani jednu noc (fotbalové finále totiž
sledoval na slámě v bájné stodole v Mníšku). A vyhlašuji soutěž
na to, co je PVP ? - můj tip Porucha velitelských povinností ?
Hola, se zpožděním ještě reaguji na cykločundr (nazval bych
ho Okolo Stráže cestička). Vím, že Pražáci už mají za sebou další
akce, ale pro nás přespolní je to zážitek pobýt s těmi báječnými
lidmi. Ale dohnat je opravdu nebylo snadné. Revizionizmus trasy
14 mi není neznám, ale že sobotní etapa povede ze Stráže nad Nežárkou
do Stráže taky nad Nežárkou, to mě, přiznám, zaskočilo. A navíc
jsem zmátl našeho pana praesa, který si to namířil přímo do Bukovska,
kdysi to kolébky Vávrů. Pak se to částečně vysvětlilo. Ideologie
byla slába, neb JKV trpěl akutní PVP a nevelel, důsledkem čehož
se cykločundr změnil na Dámský klub. Co je PVP? Vysvětlím oklikou,
že PPP je porucha příjmu potravy a největším mágem této vědní (sic!)
disciplíny jest hpap. Jinak byli na nás přespolní milí(é), popíjely
se nápoje různých kategorií a vedly hovory líté vybroušenosti. Byla
i Lásenice, Sedlo, Peršlák, Lutová, Texas, Františkov. A nocleh
v bájné stodole v Mníšku. A plzeňská frakce zahájila i zakončila
v bistru U kapra v Třeboni - sladké to chviličky. Ne vše bylo podle
mého gusta, ale pak mi hpap vysvětlila, že dámy ze 14ky jsou vesměs
silné osobnosti a mně při pohledu na ně nezbývalo než souhlasit,
a zakrátko se i rozloučit, neb bylo pondělí a nadcházel čas návratu.
A tak z tohoto místa děkuji všem účastníkům za fšecko co bylo i
nebylo a přeju mnoho úspěchů v dalekém Magyaroszsagu. Eljén! Leoš
P.S. Dceru Radku jsem úspěšně provdal a dobře se přitom pomněl.
««
NAHORU
|
čtvrtek 15. července - Sonja
Domnívám se , že Leoš měl pod zkratkou PVP na mysli "poruchu
vylučování potravy" lidově též zvanou hnačku. Mohu se ovšem
mýlit a jsem zvědavá na další typy. Přeji hezký den ««
NAHORU |
čtvrtek
15. července - MiMa
To vysvětlení Soni - porucha vylučování potravy
- vypadá velmi logicky, jak však rozlišit, zda se jednalo o zácpu,
či hnačku? Kdo to ví? ««
NAHORU |
čtvrtek 15. července - HoDu
Přikláněl bych se k názoru Sonji. Ale můj brácha Jirka (je
teď mimo území ČR), ten by pod tím jistě viděl, a aby také Fanča
měl radost, "Pohár vítězů pohárů", či jak se ta fotbalová
soutěž jmenovala. ««
NAHORU |
středa
21. července - ZuVla
Ahoj všichni,
tak jsme se, majore Gagarine, po dvaceti sedmi letech konečně dočkali,
na Bělce mají nové záchody, a přesto nejsme tak úplně spokojeni.
Náš salónek je nově obložen (viz příloha 1), ale mimo záběr jsou
dva automaty a zatím chybějící gambleři, kterým musel ustoupit druhý
stůl, a tak se většina včerejšího osazenstva přikláněla spíše vrátit
se ke Karlovi a jeho výborné kuchyni.
Zřejmě dojde na hlasování, nejlépe, až se nás na Bělce sejde
40, protože
posledních 12 příchozích z celkové účasti 18 lidí a dvou právníků
(Čtrnáctka legislativně výrazně posiluje) si muselo dotáhnout do
salónku masivní židle ze sálu. JaVor hrála, já jsem udělovala žluté
karty za kecy jak o život (viz příloha 1), červené za předčasné
odchody a za deset 11 jsme konečně nalezli novu hymnu pro naši expedici:
Za deset 10 už nejede nic (do Maďarska).
Předminulý víkend se uzavřela triáda 14tkových víkendů na
kole. Báječní hostitelé Zdena s Jirkou pro nás za rok ve Lhotě připravili
tři možnosti koupele, dvě koupelny a jeden bazén, i když v něm nakonec
skončil nedobrovolně sám oslavenec. Bouchali jsme šampaňské před
Jirkovou stoletou chalupou i na exkurzi v přilehlých nemovitostech
(byly postupně tři) tak, že si o tom domorodci povídali v lesích
u Madony, zpráva o šampaňském se donesla i profesoru Fiedlerovi
u Cimrmanova křížku, zatímco na Lahváčích jsme na něj už jen vzpomínali
se slzou v oku. A pak jsme hlavně hodovali na chalupě, na Skalce
i v Holanech a hráli a zpívali za vydatné pomoci sousedů. Jen účast
mohla být větší, u Brádků nás byl peleton 45 lidí, na cykločundru
20, ve Lhotě i se sousedkami se nás na kole vydalo 10. Jestli to
půjde tak dál, tak do Maďarska odjedu jen já a Tonda. A to sami
uznáte je menší než malé množství kamzíků na odchyt.
Před Maďarskem se ještě uvidíme, pokud se Vám podaří vyšplhat
do osmého patra. Máme na trase tak skromné umělce, že se musíme
dozvídat o jejich výstavách z druhé ruky. Jirka Staněk svou výstavu
téměř dokonale utajil, na Roulina se to provalilo naštěstí ještě
před vernisáží (viz příloha 2). Fotky z Mexika můžete spatřit v
pondělí 26.července v 18 hodin v galerii Černá Labuť. Kde to je?
Nebuď labuť Černá a Bílá labuť téměř jedno jsou.
Další Bělka 3.srpna se budet muset obejít bez Uhrů, takže
to se na těch osm židlí pohodlně vejdete. Zkusíme uskutečnit telehíd
Féhérvendöglö (Bělka) - Aggtelék, pokud správně otipneme mobilního
Bělkaře (Vráťo, už sis pořídil mobil?). Viszontlátasra Zuzana ««
NAHORU |
středa 28. července - ZuVla
Ahoj všichni,
v pondělí nahradilo balení do Maďarska Mexico a nevšední výhled
přes střechy domů na Prahu. Odplutí do Hamburku nezdařilo se, protože
nejeli jsme do Karlína, ale jen do hospody za roh, což jsme hlavnímu
protagonistovi dost názorně nevysvětlili. No nic, v hospodě jsme
si prohlédli fotky, které neprošli sítem, zopakovali si několikrát
Égesszégéré a mladí nám připomněli, že starou Mexičanku teď nejspíš
nahradí sidol (jestli jste nepochopili není divu, Nikotin už nám
dost dlouho neosvěžil paměť Velvarami). Pokud jste vernisáž parádních
fotek nestihli, můžete si dát kafe pod Roulinovými fotkami ještě
do konce srpna.
Bělku 3.8. nestihnu já ani Ouřad, oba se budeme vláčet po
Bukových horách a sklípcích, tak Vám musím připomenout akci, která
se koná o víkendu 13. - 15. srpna u Ivany Černohorské v Dobřichovicích.
Bude tam opravdový světový mišmaš. Čerstvé zážitky z Uher, indická
kuchyně a americký tradiční jazz v českém podání. Budeme jezdit
na kole, ale je to tak blízko Prahy, že můžete přijet třeba jen
na večer. Podrobnosti budou, zatím si dojeďte na své chalupy, ať
máte v půlce srpna volno. ««
NAHORU |
|
|
|