Zprávy - srpen 2004

ZPRÁVY V SRPNU 2004
  04.08.04 ZSV
Ahoj všichni,
s menším zpožděním navazuji na prezentaci mojí verze evropské vlajky a protože při tom všichni už nebo vůbec nebyli, posílám malý přívažek pro lepší orientaci. Takže pokud chcete něco vědět nebo vidět a nevíte, kde to je, podívejte se do přiloženého souboru, třeba to tam bude. Takže pěkné léto a třeba se někde u nás v Evropě potkáme. Eurokompas...
  Motto: I cesta může být cíl …
Co, proč a jak aneb vysvětlení k Eurokompasu
  Za všechno může samozřejmě ten Němec, co nám krade věci a vzpomínky. Všechno začalo tehdy, když nás přestalo bavit trmácet se přes Evropu nočními autobusy, které člověka akorát zmuchlají a ráno někde vyplivnou rozespalého, aniž tuší, jak se tam dostal. a tudíž mu uniknou souvislosti. A protože cestovek, které nejezdí v noci, je stále minimum, nezbývá než se vypravit autem. A tím vzniká problém plánování cesty: vybrat kam chci dojet a co chci po cestě vidět. Informací je více, než mi zmíněný Němec dovolí udržet v hlavě. Poté co jsme ve Francii projeli 50 m od památky zapsané v seznamu UNESCO (což jsem zjistil až doma), aniž bychom zastavili, rozhodl jsem se pořídit si přídavnou paměť. Postupně jsem dospěl k názoru, že nestačí jen poznamenat, co se kde vyskytuje, ale právě kvůli souvislostem je třeba vědět do jaké oblasti místo patří a kde ho najdu na mapě. Tak vznikl seznam, který jsem nazval Eurokompasem.
  Jako nejuniverzálnější jsem zvolil soubor v Excelu, neboť umožňuje nejen hledání, ale i třídění. Takže pomocí filtru je možno najít třeba zámky v Hessensku (nejdříve vyberu Německo=D, pak Hessen, a pak typ Z) nebo klášter či kostel ve Francii, kolem kterého teče Loira (nejdříve vyberu F, pak typ K a nakonec vodstvo Loire). Nebo si prostě jen najdu, kam šel císař do Cannosy nebo odkud znám své Pappenheimské (pomocí počátečního písmene ve žlutém sloupci). Podrobnější popis je v souboru Regiony. doc. Tak nezavařte kolečko na myši ZSV «« nahoru
  04.08.04 VrPe
Ahoj, vcera na Belce jsme se v polovine ctrnactky (7) mackali ve skoroprazdne hospode U Olmeru. Po prichodu osme navstevnice jsme zcela zaplnili kdysi tak velkokapacitni salonek. Dominantou salonku je harmonium a krb prikryte gambrinusovitymi prehozy (-gambrinus sice za 16 ale podle mne tez zmena k horsimu -), coz se po blizsim pruzkumu ukazalo byti hracimi automaty. Hraci automaty tez lemuji cestu k toaletam, ktere v panskem pripade jsou jen nove okachlikovane a drive prutocne neovladatelne polevani celych zachodu vodou je nyni predelano na casovane tlacitkove. Dvere ze salonku uz nejsou zajisteny priborovym nozem, lec klika k nim se zatim nenasla. Krome vymeny stolu, zidli a typu piva a vymalovani a lakovani (ne naruzovo) doslo jen ke kosmetickym upravam a mozna predelani zbylych hajzliku - to jsem nezkoumal, cili ta doba rekonstrukce pripomina doby (ne)davno minule. Telecommost do Uher se povedl, lec ponekud rozpacite. Jo a jidlo je jen v jakesi susene forme. Pokud bychom se tam meli dale schazet, bylo by potreba rozdavat mistenky do maximalne 14 ucastniku, bud losem, nebo dle zasluh nebo podle abcedniho poradi. «« nahoru
  10.08.04 ZuVla
Ahoj všichni,
na poslední Bělce jsme prozřetelně zvolili maďarskou hymnu: Za deset deset už nejede nic - do Maďarska. To jsme netušili, že místo loňské basy budeme vyzvedávat na Žižkově spící Ivanu. Nezkontrolovala si odjezdy autobusů, a tak jsme v písni museli změnit i časový údaj na Za deset jedna.
  A pak už jsme začali zjišťovat, že v Maďarsku se mluví opravdu jen maďarsky a rychle si osvojili potřebná slova sör (pivo), bór (víno) a Égeszségéré (na zdraví), zatímco znalost jídla jsme zredukovali na pátrání po halászlé. A s nostalgií jsme v maďarských "rovinách" vzpomínali na Brádkovy kopce. Nicméně nadpoloviční většina dotlačila mezi závodníky a motorkáři svá kola na tisícovku Kékeš a zopakovala tak dobytí bájné hory SPASem po čtvrtstoletí.
  Počet navštívených sörözo a vendéglö nedokážu spočítat, ale určitě jsme navštívili osm rozcviček, čtyři rozhledny, čtyři jeskyně, z toho dvě s ulámanými krápníky v Aggteléku a Domici, čtyři termální lázně, z nichž dvě - maďarské Pammukale a Széchenyiho lázně jsme většinou jen obíhali, čtyři hrady a málem jednu zříceninu, jeden minaret, jeden pomník vitamínu C, jednu astronomickou věž, jednu fotbalovou tribunu a jednu nemocnici. Martinova zlomená klíční kost byla jen drobný náznak úrazů, které přicházely v úvahu při jeho jízdě na kole z maďarských kopců do rovin.
Oslavili jsme Helenčiných sladkých sedmnáct a nespecifikované narozeniny Věry Martinové (opět bez hrníčku). A taky už si všichni pamatujeme, že maďarské záchodky jsou dovnitř a doleva. Sevřený šik Ktož sú Božích bojovníků cikánskou vesnicí korunovaný maďarský výkladem našeho vrchního architekta se simultánním překladem našeho vrchního šéfa překvapil i našeho vrchního vedoucího Maďara. Hlídačky, které Tondovi ze všech jím zakoupených pohárů piv dělaly piccolo, aby ho uchránily spárů alkoholu, musel nakonec v Tokaji sám carský důstojník dovléci do autobusu.
  Loňský Míšův slovník se výrazně nezměnil, takže nás opět nabádal, ať neděláme Zagorku, pouze vedoucímu Štefanovi zakázal dělat Margitu. Všechno se hodilo: kytary, banjo, svíčky, louče, vodní dýmka, fotbalový míč, Helenin řetěz, stolečky, Ivanin masážní gel (ten obzvláště), oblíbené nápoje, nesnesitelné množství buráků, jen igelitový altánek byl zbytečný, opět nám totiž nepršelo. Foto...
  TAK příští rok v jihozápadní Anglii, na to si snad můžeme plácnout Susy (bývalá Zsuzsi) «« nahoru
  10.08.04 Sonja
Děkuji Zuzaně za vyčerpávající výpověď o naší vydařené cyklo dovolené a zároveň bych chtěla jí i všem dalším Zuzanám na T14 (Brádková, Sopoušková, ?) popřát vše nej nej k jejich zítřejšímu svátku. Přeji hezký den «« nahoru
  13.08.04 MiMa
K indické večeři je prý důležité aby barva naší pleti byla dostatečně tmavá. Prosím nezanedbejte to, Večeře musí být stylová. Posílám instrukce, jak se státi snadno Indem (v příloze hambatý obrázek) «« nahoru
  13.08.04 VrPe
Bacha na Inda, co ho rychle vynda! Ale i tak se tam mejte dobre. «« nahoru
  13.08.04 Sonja
Přátelé, na cyklotrasu do Dobřichovic (cca 25 km po krásné cyklostezce nejdřív podél Vltavy a poté podél Berounky) se ke mně přidali Zuzana a Michal. Mohou se samozřejmě přidat i další, upozorňuji však, že se změnilo místo srazu oproti původně oznámenému. Takže sraz je v 17 hodin na Výtoni u železničního mostu. Pokud se rozhodnete přece jenom jet na kole, dejte mi vědět - tel. 602 ..., abychom na Vás popřípadě počkali. Přeji hezký den a těším se večer «« nahoru
  16.08.04 ZuVla
Ahoj, po krásném víkendu v Dobřichovicích a přilehlém okolí jen upozorňuji: zítra je možná historicky poslední Bělka a ve středu jsou u Ally Windows (Ablak) 2004. Bude další vlna fotekz Maďarska, ale hlavně, kdo chcete jíst, přineste si svou vlasní rybu (případně něco jiného na gril). «« nahoru
  17.08.04 JkV(D)
Maďarské turistické mapy jsou pouze v Ústřední knihovně a jejich signatury jsou:A Mátra EM 1543, Az Aggteleki-karszt és környékének EM 2401, A Zempléni-hegység EM 1590, A Bükk EM 2402. Dnes jsem je vrátil (moje výp. lhůta už na doraz ...).
«« nahoru
  18.08.04 ZuVla
  Ahoj všichni,
včera jsme se jen v malém rodinném kruhu rozloučili s Bělkou, takže židle stačily, na jednu z nich jsme dokonce mohli i posadit Jirku Šilhána, který se shodou okolností též loučil se svým působištěm a tím i s Bělkou. Čest její památce. Příště 31.srpna se pokusíme o salónek hospody Na slupi (přímo u stanice téhož jména, dvě stanice blíže centru než Bělka). Kdyby se JaVoru nepodařilo přesvědčit personál o skvělosti naší společnosti, budeme u Karla - včas a několikrát zdůrazníme, že Ivane!
  O víkendu jsme se měli báječně, byli jsme doslova světoběžníky. V pátek večer jedna skutečná Indka a několik napodobenin ve společnosti ajatolláha N. a Kaddáfího se živě zajímaly o zemi tak vzdálenou, jako je Maďarsko. A Pařízkům se to tak líbilo, že nás opakovaně navštěvovali, vyhodili jsme je dveřmi a vrátili se přes plot.
  V sobotu jsme pro změnu vtrhli na americký kontinent a navštívili Ameriku, Mexiko, Chattanoogu a Bivoje (zřejmě už je taky v Mexiku). Zažili jsme vernisáž Marka Čermáka, fontánu pro Norise, striptýz na pěší zóně, zpívání v dešti a Brádkovi se konečně seznámili s Boženčinými krůtami. Večer byly Mexičanky, byl i Mohamed (opět ve formě Kadddáfího), jen z toho nevznikly náboje a kulomet (pokud do toho nepočítáme fazole ve vynikajícím chilli con carne). V neděli jsme si vychutnali napodobeninu maďarských kopců Babka-tetö, esoterickou Skalku, kde se konečně naučili rychle čepovat pivo, pak už na skok do Aljašky a na kafe do Haloun. A všichni jsme se utvrdili, že všude hezky, ale doma je to stejně nejhezčí. foto...
Tak dneska večer opět Kopce fotek a fotky kopců (maďarských) u Ally (u A... 33). Vlastní ryba vítána.
A už je tu jízdní řád pro září :
3. - 5. září budou opět maďarská fota, videa a kopce tentokrát v Brandově,
10.-12. září - 26. lesní hry, 24.-28. září - půltá Stezka. A naše malá Stezka bude hned následující víkend 1. - 3. října. Celý víkend strávíme na zámku v Ratibořských horách. Ale pozor ne ve společnosti babičky a Sultána a Tyrla (ti jsou v Ratibořicích), my budeme spíš odolávat nájezdu husitů (poblíž je město Tábor) a Norise.
  P.S. Ivance už na starý mobil nevolejte, rušili byste sviště v rakouské strži, nový mobil má číslo 737 .... «« nahoru
  18.08.04 ZuVla
Ahoj, tak jestli jste hned volali na nové číslo Ivance, tak jste volali do výše zmíněné strže. Protože opravdu nové číslo je: 604 ... JaVore, díky za prověrku. «« nahoru
  18.08.04 MiMa
Tak abyste věděli přesně, co je to Norisova fontána. Tak to je fontána s úplně čistou vodou na náměstí v Řevnicích, ze které se omylem napil i náměstek, protože mu voda připomínala slivovici, že Petře. No a pak se tam Noris koupal. «« nahoru
  23.08.04 ZuVla
  Ahoj všichni,
nejdříve se ještě musím vrátit k předchozí opravě čísel Ivančinýho mobilu. Tak aby bylo jasno, zatímco předminulý víkend se konal pod taktovkou i vařečkou Ivany Černohorské, mobil (společně s baťohem) spadl do rokle Ivance Provázkové.
Dále oznamuji blokaci dalšího víkendu. Letos příprava na DD odpadá, nahradí ho 5.- 7. listopadu MM oslavami své L Jeho choť Věra už zamluvila penzión v Jizerských horách, postel ukecala za 100 Kč za noc, tak se přihlašujte včas, s dětmi, se psy, koly, pohorkami, lyžemi atd.
  Rozhodnutí opustit Bělku není tak jednoduché. Hospoda Na Slupi má salónek obsazený každé poslední úterý v měsíci. Takže hned první termín, který bychom tam měli jít, 31. srpna, tam vlastně nemůžeme. JaVor iniciativně přesunula termín "Bělky" o týden až na 7.září, ale tím se problém neřeší. Každý třetí měsíc bychom se ocitli ve stejné situaci a pravidelný čtrnáctidenní cyklus by přišel vniveč. Proto se přimlouvám za jinou hospodu. Jde o to, jestli někdo sežene ještě do příštího úterka jinou přijatelnou hospodu nebo budeme řešit problém až 7. září Na Slupi. Pravidelní účastníci, nebojte se projevit svůj názor a nebojte se zajít pozeptat do nějaké perspektivní hospody se salónkem.
  P.S. Protože je možné, že se do Brandova (3. - 5. září) nesejdeme, dejte mi, případní zájemci, vědět. Zatím se všichni vejdeme do chalupy, neohlášení by si už zřejmě museli vzít stan. «« nahoru
  23.08.04 MiMa
Ahojky, v příloze je pozvánka Do Jizerek. Pozvánka... «« nahoru
  24.08.04 ZuVla
  Ahoj všichni,
voják se stará, voják má. Jako voják se projevila pouze JaVor, která obratem sehnala hospodu na původní termín Bělky úterý 31.8. Restaurace Austria, Štefánikova 25, Praha 5 - Smíchov, zamluvena na úterý 31.8.2004 od 20:00 do 23:00 hod., s tím, že kdybychom sedomluvili, je možno zadat salónek v úterý co 14 dnů pravidelně. Do salónku se jde kolem výčepu (po pravé ruce) a stále rovně. Skutečně vaří, pivo Gambrinus 10 za 17,- Kč, Plzeň 12 za 23,50 Kč, JaVor. Mapka...
  Takže v úterý pro změnu na levém břehu Vltavy, od metra Anděl pěšky zpět do Prahy nebo stanici tramvají 20, 12, 9, 6. «« nahoru
  30.08.04 MiTi
Horam zdar! Vytvoril jsem popis nasi cesty Rumunskem, takovy mensi cestopis, aby nase výprava neupadla do zapomneni. Take timto Javor prosim o zverejneni v archivu udalosti. «« nahoru
  31.08.04 ZuVla
Ahoj, vidi v ichni, e dnes je hospoda v Austrii ? P.S. A pamatuji si to ? «« nahoru
  31.08.04 MiMa
vidi a pimitiji «« nahoru
 
Opravné, doplňující
a nové informace zasílejte na adresu javor@ctrnactka.net
ROČNÍK 2004
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
ZPRÁVY V SRPNU 2004
04.08. ZSV
04.08. VrPe
10.08. ZuVla
10.08. Sonja
13.08. MiMa
13.08. VrPe
13.08. Sonja
16.08. ZuVla
17.08. JkV(D)
18.08. ZuVla
18.08. ZuVla
18.08. MiMa
23.08. ZuVla
23.08. MiMa
24.08. ZuVla
30.08. MiTi
31.08. ZuVla
31.08. MiMa
[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Paměť T14 | Zprávy 2003 | Zprávy 2005 ]