|
|
| ZPRÁVY
V SRPNU 2004 |
04.08.04
ZSV
Ahoj všichni,
s menším zpožděním navazuji na prezentaci mojí verze evropské vlajky
a protože při tom všichni už nebo vůbec nebyli, posílám malý přívažek
pro lepší orientaci. Takže pokud chcete něco vědět nebo vidět a
nevíte, kde to je, podívejte se do přiloženého souboru, třeba to
tam bude. Takže pěkné léto a třeba se někde u nás v Evropě potkáme.
Eurokompas...
Motto: I cesta může být cíl …
Co, proč a jak aneb vysvětlení k Eurokompasu
Za všechno může samozřejmě ten Němec, co nám krade věci a
vzpomínky. Všechno začalo tehdy, když nás přestalo bavit trmácet
se přes Evropu nočními autobusy, které člověka akorát zmuchlají
a ráno někde vyplivnou rozespalého, aniž tuší, jak se tam dostal.
a tudíž mu uniknou souvislosti. A protože cestovek, které nejezdí
v noci, je stále minimum, nezbývá než se vypravit autem. A tím vzniká
problém plánování cesty: vybrat kam chci dojet a co chci po cestě
vidět. Informací je více, než mi zmíněný Němec dovolí udržet v hlavě.
Poté co jsme ve Francii projeli 50 m od památky zapsané v seznamu
UNESCO (což jsem zjistil až doma), aniž bychom zastavili, rozhodl
jsem se pořídit si přídavnou paměť. Postupně jsem dospěl k názoru,
že nestačí jen poznamenat, co se kde vyskytuje, ale právě kvůli
souvislostem je třeba vědět do jaké oblasti místo patří a kde ho
najdu na mapě. Tak vznikl seznam, který jsem nazval Eurokompasem.
Jako nejuniverzálnější jsem zvolil soubor v Excelu, neboť
umožňuje nejen hledání, ale i třídění. Takže pomocí filtru je možno
najít třeba zámky v Hessensku (nejdříve vyberu Německo=D, pak Hessen,
a pak typ Z) nebo klášter či kostel ve Francii, kolem kterého teče
Loira (nejdříve vyberu F, pak typ K a nakonec vodstvo Loire). Nebo
si prostě jen najdu, kam šel císař do Cannosy nebo odkud znám své
Pappenheimské (pomocí počátečního písmene ve žlutém sloupci). Podrobnější
popis je v souboru Regiony. doc. Tak nezavařte kolečko na myši ZSV
«« nahoru |
04.08.04
VrPe
Ahoj, vcera na Belce jsme se v polovine ctrnactky (7) mackali ve
skoroprazdne hospode U Olmeru. Po prichodu osme navstevnice jsme
zcela zaplnili kdysi tak velkokapacitni salonek. Dominantou salonku
je harmonium a krb prikryte gambrinusovitymi prehozy (-gambrinus
sice za 16 ale podle mne tez zmena k horsimu -), coz se po blizsim
pruzkumu ukazalo byti hracimi automaty. Hraci automaty tez lemuji
cestu k toaletam, ktere v panskem pripade jsou jen nove okachlikovane
a drive prutocne neovladatelne polevani celych zachodu vodou je
nyni predelano na casovane tlacitkove. Dvere ze salonku uz nejsou
zajisteny priborovym nozem, lec klika k nim se zatim nenasla. Krome
vymeny stolu, zidli a typu piva a vymalovani a lakovani (ne naruzovo)
doslo jen ke kosmetickym upravam a mozna predelani zbylych hajzliku
- to jsem nezkoumal, cili ta doba rekonstrukce pripomina doby (ne)davno
minule. Telecommost do Uher se povedl, lec ponekud rozpacite. Jo
a jidlo je jen v jakesi susene forme. Pokud bychom se tam meli dale
schazet, bylo by potreba rozdavat mistenky do maximalne 14 ucastniku,
bud losem, nebo dle zasluh nebo podle abcedniho poradi. ««
nahoru |
10.08.04
ZuVla
Ahoj všichni,
na poslední Bělce jsme prozřetelně zvolili maďarskou hymnu: Za deset
deset už nejede nic - do Maďarska. To jsme netušili, že místo loňské
basy budeme vyzvedávat na Žižkově spící Ivanu. Nezkontrolovala si
odjezdy autobusů, a tak jsme v písni museli změnit i časový údaj
na Za deset jedna.
A pak už jsme začali zjišťovat, že v Maďarsku se mluví opravdu
jen maďarsky a rychle si osvojili potřebná slova sör (pivo), bór
(víno) a Égeszségéré (na zdraví), zatímco znalost jídla jsme zredukovali
na pátrání po halászlé. A s nostalgií jsme v maďarských "rovinách"
vzpomínali na Brádkovy kopce. Nicméně nadpoloviční většina dotlačila
mezi závodníky a motorkáři svá kola na tisícovku Kékeš a zopakovala
tak dobytí bájné hory SPASem po čtvrtstoletí.
Počet navštívených sörözo a vendéglö nedokážu spočítat, ale
určitě jsme navštívili osm rozcviček, čtyři rozhledny, čtyři jeskyně,
z toho dvě s ulámanými krápníky v Aggteléku a Domici, čtyři termální
lázně, z nichž dvě - maďarské Pammukale a Széchenyiho lázně jsme
většinou jen obíhali, čtyři hrady a málem jednu zříceninu, jeden
minaret, jeden pomník vitamínu C, jednu astronomickou věž, jednu
fotbalovou tribunu a jednu nemocnici. Martinova zlomená klíční kost
byla jen drobný náznak úrazů, které přicházely v úvahu při jeho
jízdě na kole z maďarských kopců do rovin.
Oslavili jsme Helenčiných sladkých sedmnáct a nespecifikované narozeniny
Věry Martinové (opět bez hrníčku). A taky už si všichni pamatujeme,
že maďarské záchodky jsou dovnitř a doleva. Sevřený šik Ktož sú
Božích bojovníků cikánskou vesnicí korunovaný maďarský výkladem
našeho vrchního architekta se simultánním překladem našeho vrchního
šéfa překvapil i našeho vrchního vedoucího Maďara. Hlídačky, které
Tondovi ze všech jím zakoupených pohárů piv dělaly piccolo, aby
ho uchránily spárů alkoholu, musel nakonec v Tokaji sám carský důstojník
dovléci do autobusu.
Loňský Míšův slovník se výrazně nezměnil, takže nás opět
nabádal, ať neděláme Zagorku, pouze vedoucímu Štefanovi zakázal
dělat Margitu. Všechno se hodilo: kytary, banjo, svíčky, louče,
vodní dýmka, fotbalový míč, Helenin řetěz, stolečky, Ivanin masážní
gel (ten obzvláště), oblíbené nápoje, nesnesitelné množství buráků,
jen igelitový altánek byl zbytečný, opět nám totiž nepršelo.
Foto...
TAK příští rok v jihozápadní Anglii, na to si snad můžeme
plácnout Susy (bývalá Zsuzsi) «« nahoru |
10.08.04
Sonja
Děkuji Zuzaně za vyčerpávající výpověď o naší vydařené cyklo dovolené
a zároveň bych chtěla jí i všem dalším Zuzanám na T14 (Brádková,
Sopoušková, ?) popřát vše nej nej k jejich zítřejšímu svátku. Přeji
hezký den «« nahoru |
13.08.04
MiMa
K indické večeři je prý důležité aby barva naší pleti byla dostatečně
tmavá. Prosím nezanedbejte to, Večeře musí být stylová. Posílám
instrukce, jak se státi snadno Indem (v příloze hambatý obrázek)
«« nahoru |
13.08.04
VrPe
Bacha na Inda, co ho rychle vynda! Ale i tak se tam mejte dobre.
«« nahoru |
13.08.04
Sonja
Přátelé, na cyklotrasu do Dobřichovic (cca 25 km po krásné cyklostezce
nejdřív podél Vltavy a poté podél Berounky) se ke mně přidali Zuzana
a Michal. Mohou se samozřejmě přidat i další, upozorňuji však, že
se změnilo místo srazu oproti původně oznámenému. Takže sraz je
v 17 hodin na Výtoni u železničního mostu. Pokud se rozhodnete přece
jenom jet na kole, dejte mi vědět - tel. 602 ..., abychom na Vás
popřípadě počkali. Přeji hezký den a těším se večer ««
nahoru |
16.08.04
ZuVla
Ahoj, po krásném víkendu v Dobřichovicích a přilehlém okolí jen
upozorňuji: zítra je možná historicky poslední Bělka a ve středu
jsou u Ally Windows (Ablak) 2004. Bude další vlna fotekz Maďarska,
ale hlavně, kdo chcete jíst, přineste si svou vlasní rybu (případně
něco jiného na gril). «« nahoru |
17.08.04
JkV(D)
Maďarské turistické mapy jsou pouze v Ústřední knihovně a jejich
signatury jsou:A Mátra EM 1543, Az Aggteleki-karszt és környékének
EM 2401, A Zempléni-hegység EM 1590, A Bükk EM 2402. Dnes jsem je
vrátil (moje výp. lhůta už na doraz ...). ««
nahoru |
18.08.04
ZuVla
Ahoj všichni,
včera jsme se jen v malém rodinném kruhu rozloučili s Bělkou, takže
židle stačily, na jednu z nich jsme dokonce mohli i posadit Jirku
Šilhána, který se shodou okolností též loučil se svým působištěm
a tím i s Bělkou. Čest její památce. Příště 31.srpna se pokusíme
o salónek hospody Na slupi (přímo u stanice téhož jména, dvě stanice
blíže centru než Bělka). Kdyby se JaVoru nepodařilo přesvědčit personál
o skvělosti naší společnosti, budeme u Karla - včas a několikrát
zdůrazníme, že Ivane!
O víkendu jsme se měli báječně, byli jsme doslova světoběžníky.
V pátek večer jedna skutečná Indka a několik napodobenin ve společnosti
ajatolláha N. a Kaddáfího se živě zajímaly o zemi tak vzdálenou,
jako je Maďarsko. A Pařízkům se to tak líbilo, že nás opakovaně
navštěvovali, vyhodili jsme je dveřmi a vrátili se přes plot.
V sobotu jsme pro změnu vtrhli na americký kontinent a navštívili
Ameriku, Mexiko, Chattanoogu a Bivoje (zřejmě už je taky v Mexiku).
Zažili jsme vernisáž Marka Čermáka, fontánu pro Norise, striptýz
na pěší zóně, zpívání v dešti a Brádkovi se konečně seznámili s
Boženčinými krůtami. Večer byly Mexičanky, byl i Mohamed (opět ve
formě Kadddáfího), jen z toho nevznikly náboje a kulomet (pokud
do toho nepočítáme fazole ve vynikajícím chilli con carne). V neděli
jsme si vychutnali napodobeninu maďarských kopců Babka-tetö, esoterickou
Skalku, kde se konečně naučili rychle čepovat pivo, pak už na skok
do Aljašky a na kafe do Haloun. A všichni jsme se utvrdili, že všude
hezky, ale doma je to stejně nejhezčí.
foto...
Tak dneska večer opět Kopce fotek a fotky kopců (maďarských) u Ally
(u A... 33). Vlastní ryba vítána.
A už je tu jízdní řád pro září :
3. - 5. září budou opět maďarská fota, videa a kopce tentokrát v
Brandově,
10.-12. září - 26. lesní hry, 24.-28. září - půltá Stezka. A naše
malá Stezka bude hned následující víkend 1. - 3. října. Celý víkend
strávíme na zámku v Ratibořských horách. Ale pozor ne ve společnosti
babičky a Sultána a Tyrla (ti jsou v Ratibořicích), my budeme spíš
odolávat nájezdu husitů (poblíž je město Tábor) a Norise.
P.S. Ivance už na starý mobil nevolejte, rušili byste sviště
v rakouské strži, nový mobil má číslo 737 .... ««
nahoru |
18.08.04
ZuVla
Ahoj, tak jestli jste hned volali na nové číslo Ivance, tak jste
volali do výše zmíněné strže. Protože opravdu nové číslo je: 604
... JaVore, díky za prověrku. «« nahoru |
18.08.04
MiMa
Tak abyste věděli přesně, co je to Norisova fontána. Tak to je fontána
s úplně čistou vodou na náměstí v Řevnicích, ze které se omylem
napil i náměstek, protože mu voda připomínala slivovici, že Petře.
No a pak se tam Noris koupal. «« nahoru |
23.08.04
ZuVla
Ahoj všichni,
nejdříve se ještě musím vrátit k předchozí opravě čísel Ivančinýho
mobilu. Tak aby bylo jasno, zatímco předminulý víkend se konal pod
taktovkou i vařečkou Ivany Černohorské, mobil (společně s baťohem)
spadl do rokle Ivance Provázkové.
Dále oznamuji blokaci dalšího víkendu. Letos příprava na DD odpadá,
nahradí ho 5.- 7. listopadu MM oslavami své L Jeho choť Věra už
zamluvila penzión v Jizerských horách, postel ukecala za 100 Kč
za noc, tak se přihlašujte včas, s dětmi, se psy, koly, pohorkami,
lyžemi atd.
Rozhodnutí opustit Bělku není tak jednoduché. Hospoda Na
Slupi má salónek obsazený každé poslední úterý v měsíci. Takže hned
první termín, který bychom tam měli jít, 31. srpna, tam vlastně
nemůžeme. JaVor iniciativně přesunula termín "Bělky" o
týden až na 7.září, ale tím se problém neřeší. Každý třetí měsíc
bychom se ocitli ve stejné situaci a pravidelný čtrnáctidenní cyklus
by přišel vniveč. Proto se přimlouvám za jinou hospodu. Jde o to,
jestli někdo sežene ještě do příštího úterka jinou přijatelnou hospodu
nebo budeme řešit problém až 7. září Na Slupi. Pravidelní účastníci,
nebojte se projevit svůj názor a nebojte se zajít pozeptat do nějaké
perspektivní hospody se salónkem.
P.S. Protože je možné, že se do Brandova (3. - 5. září) nesejdeme,
dejte mi, případní zájemci, vědět. Zatím se všichni vejdeme do chalupy,
neohlášení by si už zřejmě museli vzít stan. «« nahoru |
23.08.04
MiMa
Ahojky, v příloze je pozvánka Do Jizerek.
Pozvánka...
«« nahoru |
24.08.04
ZuVla
Ahoj všichni,
voják se stará, voják má. Jako voják se projevila pouze JaVor, která
obratem sehnala hospodu na původní termín Bělky úterý 31.8. Restaurace
Austria, Štefánikova 25, Praha 5 - Smíchov, zamluvena na úterý 31.8.2004
od 20:00 do 23:00 hod., s tím, že kdybychom sedomluvili, je možno
zadat salónek v úterý co 14 dnů pravidelně. Do salónku se jde kolem
výčepu (po pravé ruce) a stále rovně. Skutečně vaří, pivo Gambrinus
10 za 17,- Kč, Plzeň 12 za 23,50 Kč, JaVor.
Mapka...
Takže v úterý pro změnu na levém břehu Vltavy, od metra Anděl
pěšky zpět do Prahy nebo stanici tramvají 20, 12, 9, 6. ««
nahoru |
30.08.04
MiTi
Horam zdar! Vytvoril jsem popis nasi cesty Rumunskem,
takovy mensi cestopis,
aby nase výprava neupadla do zapomneni. Take timto Javor prosim
o zverejneni v archivu udalosti. «« nahoru |
31.08.04
ZuVla
Ahoj, vidi v ichni, e dnes je hospoda v Austrii ? P.S. A pamatuji
si to ? «« nahoru |
31.08.04
MiMa
vidi a pimitiji «« nahoru |
| |
|
|