|
|
| ZPRÁVY
V ZÁŘÍ 2004 |
01.09.2004
ZuVla
Ahoj všichni,
tak jsme včera testovali. Salónek dobrý i v 25 jsme se pohodlně
vešli, počítačový stolek pro maďarskou slide show, tlačenku i šampaňský
(nejen pro Pavlínu) mají, hudba a řev nevadí ani po policejní hodině,
jenom kdyby uměli vyhazovat. Závěrečná malá piva (proč 21, když
nás bylo deset mi až teď nejde na rozum, zum zum) jsme každopádně
dopíjeli až v září a mohu potvrdit, že za deset jedna už nejede
(skoro) nic.
Předminulý týden jsem u Ally slibovala maďarská fota, nová
okna a vyhrožovala hladem. Všechno bylo jinak. Tváří v tvář hromadě
pochutin byla fota zahozena za hlavu a za okna a my jsme se na zahradě
ve svitu loučí věnovali konzumaci. Paní Papežová nás Pochválila
Při Překonávání PPP, Prostě jsme se Pořádně Přecpali. Představte
si, představte si, co jsme měli u Ally: grilované makrely, hejky,
pstruhy, řecký salát, česnekový salát, ještě víc česnekový salát,
Hujerovy švestky, Helenin koláč a pak různé šestky, sedmičky a dvojky
(víceméně celý chrup) v tekutém i sladkém stavu. To koukáte, to
koukáte, co jsme měli u Ally.
Tento víkend budeme zdolávat rovinu Krušných hor, další víkend
čeká hravé Hlava 22 na Lesních hrách a 14. (zdůrazňuji čtrnáctého)
nás opět čeká Austria, (hledáme vyhazovače zn. Spolehlivého).
Ouřad v hospodě nebyl, ale Michal měl v hospodě barevnou
přihlášku do JIzerských hor (5. - 7. 11.), ovšem skoro prázdnou..
Ukázalo se, že všichni přítomní chtějí jet, ale nikoho nenapadlo
to Michalovi sdělit. Jste na tom taky tak ? TAK neváhejte a přiznejte
na mmartina@...cz svou účast. Omladina vítána, možná bude mít detašovaný
nocleh na chaloupce u Martinů. ««
nahoru |
01.09.2004
MiMa
TAK abyste netápali v příloze jsou všichni TI odvážní (již
35 kusů), kteří chtějí být v JIZERKÝCH při TOM. Dále Vám
posílám foto Honzy Brádky ve kterém je jasně patrný údiv z održené
informace. Takže
dovnitř a doleva ne? «« nahoru |
07.09.2004
Ivši - TAKová schůze 2004-09-06
Pod vedením Maňáka začala v 18.20
###AKCE
## 26. Lesní hry - 10.-12.9. - vybírány přihlášky a peníze. Místa
jsou prakticky obsazena.
## STEZKA ..a 1/2 - 24.-28.9.04 - využívá státní svátek a trvá až
do úterý. Přihlášky jsou na Internetu (a v minulém Poradníku. V
přihlášce je chyba: lístek je do Meziměstí a nikoli Meziříčí, které
byste ostatně na mapě KČT 26 marně hledali. Tedy Javoří hory. Ustředění
v údolí Uhlířského potoka (jezírko, lovecká chata) v neděli ve 12h.
Cena 200/150 ne/člen Odj. z Prahy např. rychlíkem 16.43 do Meziměstí.
Losování po 15. 9.
## Lyžování 14.3.-20.3.05 SESTRIERE s polopenzí 6.200Kč organizuje
Neuman
## Koncert RELIEF 8.9.04 (info) bluegrass ve středu v Malostranské
Besedě od 20.30
## VLAJKOVOU hru - 8.-10.10.04 pořádá v Keblanech 26ka. Všichni,
kteří se cítí na ideálních 25 a neúčastní se náhodou nějakého gerontologického
kongresu, najdou info na http://vlajkova.26.cz
## Blanka Chvojová/T15 zve na reprízu promítání a povídání o cestě
z Kathmandu do Lhasy 15.září od 17.30 hod. do Fyzikálního ústavu
ak. věd , Praha 8 Na Slovance 2. Vchod z ulice Pod vodárenskou věží
kousek pěšky od stanice metra Ládví.
### RŮZNÉ
# Pepa Beran chce na TAKové stránky info o službách (pohřby, vrtání
studen apod.) Mírná diskuse o právní nenapadnutelnosti takových
hodnocení.
# JAK JE TO S POŠTOU?
Protože Petr Havránek informoval o nedoručených mailech, "aktuálních"
TAKových stránkách atd., chtěl bych věc doplnit 1. Kde jsou seznamy
e-mailových adres zájemců o TAKové zprávy? Ten správný seznam, který
je používán k rozesílání mám já (ivsi@ct.cz).
Jsou v něm i adresy lidí, kteří si nepřejí, aby byly tyto adresy
zveřejňovány a tak se o to snažím... Na TAKových stránkách jsou
adresy, které se dají upravovat a mazat "ručně", právo
na to má - jak doufám - Vašík Řezák Řehák. Přidávat údaje může prakticky
kdokoli, záruky za správnost nejsou. V TAKovém adresáři jsou adresy,
jak byly nahlášeny Petrovi Ř., či některému z jeho pomocníků. Jsou
někdy neaktuální, ale za to Petr opravdu nemůže.
2. Proč pošta někdy někomu nedochází? Uživatelé elektronické pošty
si určitě všimli, že dostávají značné množství nevyžádaných emailů
("SPAM") a že jsou ohrožováni zprávami, které obsahují
viry nebo chcete-li červy. Tyto zprávy bývají podvržené, tedy odesílané
buď jménem neexistujícího uživatele nebo naopak jménem důvěryhodného
uživatele bez jeho vědomí. Provozovatelé poštovních systémů se pochopitelně
brání a nedůvěryhodnou poštu nedoručují. Jedna ze strategií šíření
viru/červu je ztížit nalezení svého zdroje přeposíláním přes řetěz
poštovních serverů. Cílový poštovní server bývá proto někdy nastaven
tak, že dostane-li zprávu, která putovala přes více než např. 8
serverů (angl. hops = "hopů" tedy skoků), tak ji zahodí.
Protože strategii přeposílání používáme z důvodu ochrany skutečné
adresy seznamu emailových adres i při distribuci TAKových emailů,
výsledek se dostavil.
Řešení je známé, ale znamená mít zcela pod kontrolou poštovní server
a to teď nemáme (platíme za doménu, ale nikoli za využívání výpočetní
techniky).
# Počínaje říjnovým Poradníkem má Petr Havránek mobil 731 205 057....
# Mirda Hoza zhnusen některýmy neTAKovými účastníky Vítání léta.
Příště chce najmout ochranku.
# STEZKA na Slovensku v roce 2005 - Velmi předběžná cena za vlak
na Slovensko cca 210.000 Kč/600 lidí
# Pavel Stulík upozornil na nadcházející plesovou sezonu - předkládejme
návrhy. Honza Pelich rezervoval 2.4.2005 termín v Masarykových kolejích.
Kdo chce do plesového výboru?
# Rada bude 20.9.2004 v Klubovně, schůze bude po Stezce ... a 1/2
4.10.2004
# Lenka dříve Vintrová je už zase pod čepcem
# Míša Borges ostatně od 13.8. zrovna nechodí jak ten holůbek...
nebo, že by šlo o zasazení věci do právního rámce?
# Hasič má miminko, tedy dceru Kateřinu, nar. 26.8.2004 3030g/48cm
- prospívá a neřve Blahopřejeme!
... a to bylo skoro vše ««
nahoru |
07.09.2004
HoDu
Turistický průvodce Kokořínsko, který vyšel letos v nakladatelství
Olympia, uvádí pod lokalitou Šemánovice na straně 69 mj.: známé
kulturně společenské centrum Ondřeje Suchého Nostalgická myš ukončilo
činnost v roce 2003. Jo, kde jsou ty časy, říjen 1998 a Malá Stezka
s noclehem tamtéž. «« nahoru |
07.09.2004
VrPe
Von ten barak bohuzel nebyl jeho. Skoda, skoda. ««
nahoru |
12.09.2004
JaVor
Hospodu chce majitel pouze prodat, již bylo několik zájemců
na pronájem a neuspěli. Teď v okolí pracuje pro oblast jeden podnikatel,
který by možná Nostalgickou myš uvedl opět do provozu. Jinak je
v okolí v provozu spousta dalších hospod, např. Truskavna a Březinka.
«« nahoru |
12.09.2004
ZSV
Ahoj, omlouvám se všem, kteří našli svoji schránku zavalenou
několika mými pozdravy ze začátku léta. Nebylo to dáno mojí sebestředností,
ale zpitomělým serverem, který pořád hlásil, že pošta nebyla odeslána,
takže jsem to snažil napravit a v časovém stresu těsně před odjezdem
do Itálie jsem se pokoušel asi hodinu zprávu znovu odeslat, než
mě napadlo, že jí posílám také svojí ženě, takže jsem zjistil, že
už jich několik dostala. Nebyl ale už čas, abych to napravil, tak
to činím až teď.
Protože doufám, že jste si všichni schránky po prázdninách
vyčistili, posílám jako omluvu Eurokompas doplněný, opravený a vylepšený.
Nakonec léto ještě neskončilo a třeba do Německa to není daleko.
Eurokompas...
A ostatně je nejvyšší čas začít plánovat příští dovolenou
(třeba do Anglie) ... Takže příjemné babí léto přeje ««
nahoru |
13.09.2004
JaVor
Ahoj, posílám v příloze nabídku pracovních míst v ČTc, na
žádost o konkrétní pozici pošlu podrobnosti. «« nahoru |
15.09.2004
šéf
TAK zase jednou ahoj vsem, konecne
jsem si vysetril chvilku a dokopal se k napsani teto oficialni
POZVANKY:
Jak jiz vite z drivejsich e-mailu, bude letosni
mala Stezka nasi trasy prvni vikend v rijnu, tedy 1.-
3. rijna 2004 a protoze jste skvele zvladli
zakonceni letosni jarni Velke Stezky, tak si uzijeme neco zameckeho
zivota.
A to na zamku v Ratiborskych Horach, ktere lezi zhruba na polovine
cesty mezi Taborem a Mladou Vozici, tedy na severnim okraji jiznich
Cech.
Ubytovani bude tedy na zamku na postelich. Pravda nebudou s nebesy,
ale zato na nich muzete lezet ve vlastnich spacacich, pripadne si
muzete privest vlastni perinu. (ted mne napada, ze mezi nami jsou
i taci, kteri si mohou privest jak Perinu, tak perinu). Jidlo je
zajisteno, piti bude take. Na zameckem nadvori je i volejbalovy
kurt, takze muze byt i neco sportovnich vykonu. Dale bude s nejvetsi
pravdebodobnosti zajistena i navsteva Chynovske jeskyne. Vse zajistuje
Ivana C. a Mirek (Vladimir) S. (slava jim). Tak to je zatim vse,
po dvacatem zari sdelime jeste nejake dalsi podrobnosti.
PS: Jo a myslim to UPRIMNE (kdo chcete a muzete,
podivejte se do prilohy, ale varuju, je to síla !!, ale mozna to
uz davno znate) ««
nahoru |
15.09.2004
JaVor
Ahoj, ten obrázek vyjadřuje moji myšlenku, která mě napadla,
když jsem sledovala Špidlovo sesazení. I když úmysl je (snad proboha)
jiný, rétorika obou pánu je dost podobná. Jen jsem to raději nikde
neventilovala. «« nahoru |
15.09.2004
ZuVla
Ahoj všichni,
včera se nás sešlo sedm ve Čtrnáctkových uniformách, jedna se štólou,
jedna s mašlí a zbylých 24 přestrojených do civilu. I tak příchod
některých způsobil zmatek v našich řadách. Objevil se vrchní Ydeolog,
který už léta považuje hospody za sobě nepřátelská území, a korunu
(norskou) všemu nasadil Sven, který si na "Bělku" odskočil
z nových chodníků v Trondheimu. Znovu jsme si promítali fotky, které
si v klidu můžete prohlédnout na www.trasa.ctrnactka.net, i když
Rosťovo pojetí Cykločundru (50x sedící Zuzana) najdete na webu naštěstí
jen v silně redukovaném tvaru.
Předminulý víkend jsme si vybrali nejhezčí počasí v Krušnohoří
za celý rok. Babí léto, báby na kolech (tedy dámy a děvčátka, každopádně
(zase Leoši) silné ženské osobnosti převládaly), babky v lese (a
taky hřiby a křemenáče). Míšovo video i s přestávkou na konzumaci
neodolalo naší zvědavosti už v pátek, v sobotu nastoupil zájezdový
pořádek: snídaně, rozvička, rozdání map, brífink a vzhůru do maďarských
rovin. Hora sv. Šebestiána dobyta, čekání na brokolici zpestřeno
Stániným natáčením motokolistů. Večer skoro vypadalo, že po halászlé
vyhrají Televizní noviny a Bretaň, ale nakonec jsme se všichni sešli
u ohně a měsíce nad Brandovem. V neděli jsme se pochlubili mostky
opravenými po předloňských povodních a když odjely nejvzdálenější
účastnice (Zuzana B. s Hankou) a nerváčci (radši nebudu jmenovat),
vychutnali jsme si na Lesné pivo v trávě, výhledy do pánve, zakoupili
v Kateřině cyklistická trička, navštívili (zvenku) Domov důchodců,
vyhlásili vítěze o Cenu Primátora a bouchli šampaňské jako takovou
hezkou tečku za těmi našimi kopci. Příště už pojedeme ke Kolínu.
foto...
Nemůžu být všude, z Rumunska se hlásí nový dopisovatel Mirek
Tichý, jeho zpráva je na webu poměrně ukryta, ale proklikáte se
k ní přes T14 - zprávy a Měsíc Srpen a stojí za to!!! (pozn. red:
to už neplatí)
deník z Rumunska... a
fotky...
Tak teď už k blízkým setkáním čtrnáctého druhu. Příští úterý
21.9. v 17 hodin se koná vernisáž m.j. Aleniných obrazů na Staroměstské
radnici 4. patro (viz příloha 1). Klub za starou Prahu vyžaduje
důstojné oblečení a od dam klobouky. Jinak nebudete připuštěny ke
společnému fotu. Následně se zřejmě odebereme do Žatecké kavárny
a restaurace v Žatecké ulici (kolmá na Kaprovku, v podstatě se sejdeme
na hřbitově).
Slavit sv. Václava v nepřátelské Austrii je dost nepatřičné,
takže příště hospoda odpadá, ale hned ve středu 29.9. by si to přátelé
usedlostí a burčáku mohli vynahradit. Dřevěný pavilón v Gröbovce
(rekonstruovaný při vinohradské vycházce - vzpomínáte?) bude již
otevřen. Ztraceného Náměstka provedu proti proudu (kdo se bude chtít
připojit, začneme na Ohradě), ale po šesté už bychom se mohli všichni
kochat výhledem na Prahu se sklenkou v ruce.
Stezka 1. - 3. října je zcela v režii Ivany Černohorské, podrobný
itinerář přepošlu po víkendu.
Následující neděli 10.10. je další už 11. vycházka po usedlostech.
Trať na Barrandov (oceněnou včera Grand prix architektů, což nám
Ivan H. přišel neprodleně v jedenáct sdělit) si prohlédnete individuálně,
ale za výhledy a usedlostmi vyrazíme z konečné za 14 minut 13 společně.
5. - 7. 11. Notorický nepřihlašeč MM na nás výhružně míří
prstem s dotazem : Už ses přihlásil i Ty? (viz příloha 2).
A nakonec vás dobiju informací, že 12. vycházka po usedlostech
bude v neděli 20.11. Po stopách squatterů (Za čtrnáct čtrnáct).
Ahoj, víc ze mě nevyrazíte
I když Last but not least: Do jižní Anglie jedeme od 27.7. do 7.8.
«« nahoru |
15.09.2004
ZuVla
Ahoj, a já Vám naprosto UPŘÍMNĚ a hlavně nasraně říkám: Premiérem,
který to s námi myslí TAK upřímně, se stal tento člověk díky V a
š i m hlasům a V a š i m zástupcům, které jste volili, Vy voliči
Unie svobody. «« nahoru |
15.09.2004
JisJi
Myslela jsem, že opět vydržím držet hubu, ale když vono to
někdy nejde.
Pamatujete si, jak v době nedávné hlava mnohem pomazanější než ty
naše nám doporučovala "proč volit ČSSD"? Myslím tím pochopileně
naše Pehe. A hlava úplně nejpomazanější toho nadějného mládence
doporučovala naší pozornosti s tím, že od něj očekává "velké
věci" - taky že jo. Co je to proti tomu, že do fukce nejvyšší
byla doporučena madam Buzková. Tak pamatujete, nebo to mám dohledat?
Omlouvám se Vláďovi, který myslel, že to bude jen sranda,
ale dovolím si připomenout, že oba zobrazení pánové preferují stejné
priority: vobyčejnýho člověka, rodinu a POŘÁDEK. Literatura o vzniku
totality vesměs uvádí jako jeden z velice varovných příznaků posilování
policejních složek (často na úkor armády) - tak se podívejme na
rozpočet, kdo dostane víc a hlavně kdo má navržené skoro třicetiprocentní
navýšení platů. Když ono to začíná tak nenápadně, že. Oni ti Němci
taky netušili co z toho může být. Ale tohle si můžete dohledat sami
v učebnici dějepisu.
Inu "aspoň máme vyzbrojeno". Sranda to je, ale
k smíchu mi to nepřipadá. PS. Patřím mezi
nasraté - hodně. ««
nahoru |
15.09.2004
MiMa
Ahojky, chci tímto poděkovat Zuzce, za vytvoření zdařilé
a nenucené náborové pozvánky na akci v Jizerkách. Musím přiznat,
že funguje, obratem se přihlásilo dalších 5 lidí. Posílám Vám za
odměnu Všem takový malý hádankový testík. Schválně, jestli Vám dokáži
číst myšlenky «« nahoru |
20.09.2004
šéf/IvČe
Ahoj, na zámku bylo moc fajn, počasí nám přálo. Posílám informace
k rozeslání, vy oba máte určitě aktuálnější adresář. Do pátku, 24.10.,
bych chtěla přihlášky na svou e-mailovou adresu /kvůli jídlu a pití/
i kdo kdy přijede - stačí pátek, sobota.
Je dohodnuto následující: Zámek bude otevřen od 16 hodin
v pátek, 1.10.
Příjezd autem - od Mladé Vožice - vlevo samoobsluha, hasičárna,
zámek vpravo. Vypadá jako velký statek. Má číslo popisné 1. od Tábora
- na konci náměstíčka /projet kolem Second hand a vraty dovnitř/
Příjezd autobusem /nebo vlak, autobus/ - z Tábora autobus do Ratobořských
Hor - stanice přímo u zámku, přikládám jízdní řády.
Postelí je 59, kdo dřív přijede, ten spí na posteli. Vlastní spacáky
nutné. Oba večery budeme trávit na zámku.
Pátek večer - večeře z vlastních zdrojů + vuřty na pivě pečené v
černé kuchyni, točené pivo, víno bílé, červené, něco málo kořalek,
káva.
Sobota - snídaně v hospodě vzdálené 100 m/čaj, káva, pečivo, máslo,
marmeláda, polévka, ev. párek/.
Pak odchod směr Chýnovská jeskyně - jednám s majitelem, zda ji pro
nás otevře, záleží to na ochotě průvodců porušit si víkend/. Když
to nevyjde, zvolíme jiný cíl. V poledne v Dolní Hořici hospoda,
pití i něco k jídlu /celkem 18 km/.
Večeře - opékané brambory, kuřecí steak, obloha /68Kč/
Večer opět na zámku, pití stejné jako v pátek, asi i něco studeného
- utopenec, uzel, mates ap.
Neděle - snídaně opět v hospodě - podobný výběr.
Pak houbový vandr do okolních lesů - rostou! nebo po modré do Tábora.
V případě nepříznivého počasí zpívání na zámku a dopíjení sudů.
Nic dalšího mě zatím nenapadá. Fotku posílám zvlášť.
Hezký den přeje IVČE «« nahoru |
20.09.2004
ZuVla
Ahoj všem,
Ivana pro nás připravila Stezku takto: Následuje stejný text, který
poslal šéf.
Připojuji :
Kdo nepojede autem, je možné jet do Tábora autobusem nebo
vlakem. Vřele doporučuji vlak, silnice na Tábor je neuvěřitelně
zasekaná, je možné okolo Benešova klidně hodinu popojíždět. Takže
milovníci autobusů si spoje zjistí z Roztyl sami, výběr vlak - bus
(z Tábora do R.H.) se zužuje tímto na tyto možnosti:
Praha hl. nádr. | 15:17
| 16:17
| 18:17
Tábor | 16:42
| 17:48
| 19:40
Tábor | 17:35
| 18:30|
20:40
Rat. Hory | 17:53 | 18:46
| 20:56.
Vzhledem ke skupinovým slevám nehledě jiným skupinovým řekněme
výhodám bych se přimlouvala na domluvu na určitý vlak, co takhle
16:17 ?
A na závěr použiju metodu cukru a biče. V příloze si prohlédněte
cukr (takhle to tam vypadá) a bič je v podobě data 24. 9. (to je
za 4 dny !!!), do kdy se máte Ivaně Černohorské (cernohorska@lobkovicovo.cz)
přihlásit - stačí oznámit příjezd pátek nebo sobota kvůli jídlu
(jestli se nepřihlášení vrhnou na přihlášené a sežerou jim buřty,
tak se rozzlobíme a budeme zlí). Stezkařům zdar, přihlášeným jídlo.
««
nahoru |
23.09.2004
KáVá
|
23.09.2004
ZuVla
Na úterní vernisáž dorazilo tak obrovské množství milovníků
obrazů a chlebíčků, že obrazy i naše trikolóra klobouků skoro zmizely
v davu. Nicméně obrazy zůstaly a Vy máte do 24. října možnost se
ujistit, že naše Alena má ty svoje obrázky nejhezčí. My jsme se
o tom ujišťovali v Žatecké i po pátém pivu.
Další příležitost požít jsme si domluvili na příští středu
29.9. Podnikneme antivycházku po vinohradských usedlostech. Z časových
důvodů se nesejdeme v kině Aero, ale na refýži tramvaje Biskupcova
(stanici před Ohradou, jedete-li z želivského) o půl páté. Okolo
páté nás určitě zastihnete na Parukářce (pivo a výhledy zajištěny)
a po šesté už na vinici pod Grébovkou vyměníme pivo za burčák (výhledy
zůstanou).
P.S. Vzkaz pro Káču: O jízlivost by se mohlo jednat, pokud
by ten upřímný hoch vládl jen voličům Unie svobody, ale bohužel
tenhle sběratel plyšáků je i můj premiér. «« nahoru |
27.09.2004
IvČe
Ahoj, všem,
co jedou na stezku posílám trochu historie Ratibořských Hor. Na
stezku je přihlášeno 57 lidí,ti mají jisté postele i jídlo.Počasí
je objednáno polojasné. Hezké dny až do pátku přeje Ivana
«« nahoru |
29.09.2004
VrPe
Auswahl von Ballettsolisten = vyber z baletnich solistu,
kteri ucinkovali v nove hale v Baden Badenu (lazne vyznamem odpovidajici
nasim Karlovym Varum). A koho jsem tam nenasel, nez naseho ctrnactkoveho
tanecnika. Gratulujeme! (Jiri.Bubenicek @...cz). Hala je mimochodem
pristavena k budove byvaleho nadrazi. «« nahoru |
30.09.04
ZuVla
Ahoj budoucí pasažéři vlaku v 16:17, včera jsme se v altánku
dohodli, že sraz ve čtyři při naší dochvilnosti je moc pozdě, a
tak se sejdeme u pokladen Hlavního nádraží už za deset minut čtyři
(t.j. 15:50). Ramenatí Stezkaři pro nás půjdou vybojovat nějaká
kupé a my ostatní si budeme po patnácti stoupat do fronty na skupinové
lístky. «« nahoru |
| |
|
|