Zprávy - říjen 2004
ZPRÁVY V ŘÍJNU 2004
   05.10.2004 IvŠi - TAKová schůze 2004-10-04
### STALO SE
## LESNÍ HRY - Patřily k povedenějším, přestože pršelo... Pochvala Ondrovi Šimůnkovi za organizaci v obtížných podmínkách. Nadprůměrná spokojenost. V příštím roce bude téma Saturnin.
## STEZKA ...a 1/2 - Vyúčtování bude v príštím Poradníku. Líbila se. Příští Stezka ...a 1/2 by mohla být kolem 5.května 2005.
### AKCE
## ZAKONČENÍ CYKLOSEZONY - Bude spolu s 16kovou ministezkou a množstvím kulatých narozenin (tzv. "gerontologický kongres")...
## STŘÍBRNÁ HARFA
## STEZKA na Slovensku 28.9.-2.10.2005 v duchu zbojnickém BUDE. Zakončení: asi Těrchová nebo Varín u Strečna. Vlak odjede v úterý večer, návrat do Prahy v neděli do 24.00.
Vlak by mohl stát ca 500 na člověka (obě cesty).
## BÁL 2005 - Hledá se organizační výbor - hlašte se !
### RŮZNÉ
# Klubovna po inspekci Radních již uklizena # TAKové stránky udržuje Jana Vorlová se střídavými úspěchy.
# Trasa 15. pořádá kontrolu kamenné mohyly (2x15) na Plešivci. Sraz u pokladen žst. Prahy-Smíchov ca 8.50; odjezd v 9.04 podbrdskou lokálkou pod Plešivec. Dobrou náladu, hudební nástroje, občerstvení s sebou.
# Příští Schůze bude 1.11. ; Rada 18.9.2004
# Blanka Chvojova ma u sebe oranzovou bundu s khaki podsivkou. Pokud se nikdo k vlaku nalezene bunde neprihlasi, bude dana po case bezdomovcum
# 15ka porada kontrolu mohyly tuto sobotu, tj. 9.10.2004 «« nahoru
  05.10.2004 ZuVla
  Ahoj všichni, není čas na popis. Ostatně vy, co nevíte, co je to fosílie, že mezi sebou máme tyrolského i rumunského zachránce, simultánního překladatele, zachráněnou toaletní taštičku Ivanky Provazek (čti Pro facek), neviděli jste shozené parohy či tancovat zlomeninu, nezažili jste nedělní Život na zámku a jízdu vlakem v uličce se čtyřmi láhvemi vína, nemáte předčasně odjíždět. Něco se můžete dovtípit už od neděle na webu, ale prosluněné dopoledne na zámeckém nádvoří s pravidelným přísunem piv přes ulici, s rozcvičkou, skoro utajenými narozeninami, s panenkou v okně, s basou, kytarami a Jarem nad Bretaní vám virtuální realita fotek nenahradí.
  A za tenhle nádherný víkend, kde odchod v 10 byl opravdu v deset, 18 kilometrů bylo opravdu 18 kilometrů, jeskyně ve 14 byly ve 14 hodin, obědy, snídaně, večeře, vidličky a nože byly na svém místě (i když buřty na pivě byly na místě pouze okamžik) a za pípou, dokud byl v lokále jediný člověk svolný ke konzumaci, stála obsluha, by se už konečně měl vymyslet nějaký důstojný Čtrnáctkový řád práce a udělit Ivance Černohorské a Mirku Škrabálkovi. foto...
  V neděli 10.10. je 11. vycházka po usedlostech, sejdeme se ve 12:46 na konečné na Barrandově. 21.století si zažijete v tramvaji, výhledy a usedlosti společně pěšky.
  V úterý 12.10. je Bělka v Austrii a ve Čtvrtek Čtrnáctého října si zajdeme na Čtvrtníčka do divadla na Zábradlí After Play (neplést s After Dinner). Lístky si rezervujte u naší dealerky Lenky (mobil 605 ...).
  Tradiční Podzimní Pivoklát TURASu se bude odehrávat 15. - 17. října na trase Sázava - Kostelec nad Černými lesy - Kouřim. Předběžný odjezd 17:22 z Hlavního nádraží. «« nahoru
  13.10.2004 ZuVla
  Ahoj všichni, včera se salónek místy proměnil v podomní prodej. Byly nabízeny šátky, podlahové krytiny i místa na podlaze v penzionu Heidi. Vypadá to, že změna působiště svědčí exotickým návštěvám, včera nás třeba navštívil Ivčův smíchovský švagr. Nicméně od ledna budou mít šanci jiní usedlíci, budeme se opět muset stěhovat, tak nezbývá než opět vyhlásit soutěž o novou hospodu.
  Tak jsme absolvovali další vycházku. Jestli nás v 21. století čekají takové světlé zítřky, jaké jsme zažili v neděli, tak to bude paráda. V nádherném slunci jsme uvítali nové století výstřelem šampaňského a pak už jsme v doprovodu cyklisty prošli údolí, tunel, jezírko, sluneční lázně, židovský hřbitov, podívali se, jak hospodaří tři bratři v hlubočepské usedlosti, pozorovali z ptačí perspektivy cvrkot na Somrákově mostu a hlavně se kochali blízkými i dalekými výhledy z Dívčích hradů - tu krásu nelze popsat slovy. Neandrtálci ve skále byli zavrhnuti, a tak jsme skončili na smíchovské Bělce, ovšem s velmi ochotnou obsluhou. foto...
  Tento víkend je Pivoklát TURASu. Odjezd potvrzen v 17:22 z Hlavního do Sázavy, další Austrie je 26.10. A pak už nás čekají Jizerského hory, Noris a možná přijde i Michal. Už je nás tolik, že omladina (cca 17 ks) získá vlastní místnost a vlastní zem, takže je na nich, aby si k tomu vzali i vlastní spacík a vlastní karimatku. A možná tak dopadnou i vybraní muži, že budou mít tu čest spát u nohou svých žen. JaVor nabízí, že by bylo možné objednat autobus, aby řidiči nemuseli být v neděli zasmušilí, že nemohou pít. Ale musí se zjistit, jestli touha po tomto výdobytku je silnější než touha přijet a odjet kdykoliv. Zájemci o autobus dejte vědět (jana.vorlova@...cz).
  Jirka posílá odkaz na adresu, kde se dozvíte přiřazení kmitočtů k jednotlivým rádiím - http://www.dxradio.cz/jidxc/fm_cr.htm.
  A Helena Kestř. nabízí další pobyt na horách, kam zatím jede ona a Pauci. Základní údaje 11.2. - 17.2. 2005 lyžování 3x Speikbodenu a 2x na Klausbergu, polopenze, 10 600 Kč. Všechno ostatní Vám sdělí Helena, ale je třeba se zajímat urychleně.
  Konec placené inzerce, teď Vám bezplatně doporučím jednu adresu, kde jsou báječné fotky z našich báječných akcí: www.trasa.ctrnactka.net.
«« nahoru
   13.10.2004 ZuVla
  Ahoj všichni,
kromě Michala, Věry a Noriser, rámec představení je dán - budeme zpívat Zlaté střevíčky s upraveným textem, od nikoho jiného než od osvědčené Ally v kostýmu, který by alespoň náznaky (ušima) připomínal psa (zlatého). Pro nácvik bude potřeba jedné schůzky, která se uskuteční příští úterý 19. října. Sraz je na našem starém dobrém známém Lobkovicově náměstí před školou v 18 hodin, odkud si nás vyzvedne osprchovaná Ivana Č. přezůvky a vytištěný text písně (viz příloha) s sebou, především je vítána účast hudebníků s nástroji. Mimopražští a absentéři z Prahy i pro Vás mám úkol: Shánějte žlutá trička, krepový papír okr. čís 115 na uši a na ramena a výmýšlejte materiál na sloku 3 - zlaté prciny si vyžadují zlatý staniol nebo lesklý balicí papír. Když to omladina nebude bojkotovat, mohli bychom se přiblížit k magickému 100 + 1 Norisů. Další zlaté nápady vítány
«« nahoru
   15.10.2004 VrPe
  Vazeni,
zvu vas vsechny na krest Cd naseho pritele Zdenka Fabiana, ktery svymi satirickymi texty zaujal mnohe pisnickare uz pred 1989 napr J. Nohavicu. Sbornik starsich pisni je na http://www.statspol.cz/bulletiny/ib-00-x.pdf . Krest se kona v Balbinove poeticke hospudce ve stejnojmenne ulici.. c 6 ve stredu 20.10. 2004 v 17 00. Pivo je tam dobre a vyjimecne je mozno si objednat burtgulas. Dejte na mne a prijdte v hojnem poctu, Zdenek je usedlost sama. «« nahoru
   18.10.2004 MiMa
  Ahojky všichni , Velmi mě potěšilo že je mezi lidmi takový zájem o Jizerské hory. Dobře děláte, neboť Jizerské hory jsou na podzim opět nejkrásnější. Je nás 94. Z toho plyne, že Vás musím upozornit na pár maličkostí.
  A) Vypracoval jsem direktivní zalehací pořádek (viz příloha - není zveřejněna)
1) postel a přistýlka je vybavená kompletním povlečením (100kč )
2) protože je více lidí než postelí, tak na některých pokojích budou spát lidé zemi ( 50Kč)
3) veškeré šťastné mládí se bude válet v učebně ( 50Kč)
S noclehem nevidím žádný problém, stezkař se vždycky někam vejde.
  B) Původně velká a prostorná hospoda se stává v poměru k počtu přihlášených lidí jakousi menší.
Majitel hospody šel lehce do mdlob, když uslyšel počet přihlášených lidí. Prý se budeme mačkat. Měl už zde svatbu o 100 lidech, bylo prý to dobré ale dost husto. Tak na to buďte připraveni, že se budeme trochu tulit
  C) Psi jsou povoleni, ale večer jim nedoporučuji pobyt hospodě, protože bude dost natřískaná
  D) Stravování - Vaří tady výborně.
1) páteční večeře - potřebuji od Vás zprávu kdo zde bude večeřet
2) Snídaně - ke snídani bude párek, nebo polívka, atd.
  Pro organizaci stravování potřebuje vedoucí vědět, přibližné počty lidí na páteční večeři a na sobotní a nedělní snídani. Pro rychlý kontakt telefon Michal 602..., Věra 602...
Ahoj NORIS
«« nahoru 
  20.10.2004 JaVor
  Ahoj všichni,
bus do Jizerek by mohl jet v pátek z Černého Mostu kolem 18:00 hod. přímo k pensionu v Hraběticích (tedy bez přestupu) a v neděli zpět v 16 - 17 hod. zase na Čerňák, za 120 Kč jedna cesta, pokud se přihlásí do 28. října 2004 čtyřicet osob. Je to přibližná polovina všech účastníků. Zatím je přihlášeno 21 lidí, viz příloha. Pokuste se kontaktovat své kamarády, kteří nejsou na mejlu, pokud chcete jet busem, ve kterém může být sranda tam i zpět. Sonja K. je po operaci páteře a v případě, že bus pojede, potřebovala by odvoz autem - hlaste se Luďkovi L. Pokud bude bus, přibereme u Staré Boleslavi Jitku B. Mějte se fajn, když ne nejlíp.
  P.S. Ad zpráva ZuVla: > Konec placené inzerce, teď Vám bezplatně doporučím jednu adresu, kde jsou báječné fotky z našich báječných akcí: www.trasa.ctrnactka.net. Ad já: Nedávno mně jeden z nás řekl, že asi nemá cenu mi dát informaci pro zveřejnění na webu, protože stránky stejně nikdo nečte. I když stav počítadla je za 20 měsíců života stránek 6 098 (14.1.2003 - 20.10.2004 11:40), což je cca 300 návštěv měsíčně, přišlo mi to trošku líto. Stránky aktualizuji a zdokonaluji doslova ve dne v noci a kromě fotek je v nich i spousta informací (nejen o nás, i když hlavně). Takže, přátele, přijímám všechny příspěvky, návrhy, připomínky, fotky... A děkuji velmi té hrstce, která tak činí, jmenovitě pak Zuzaně V. a Zdeňkovi B. (ten řád T14 bychom skutečně měli vymyslet), kteří mi dodávají sílu pracovat ku slávě Čtrnáctky.   «« nahoru
  20.10.2004 ZuVla - přísně tajné
  Ahoj všichni,
kromě ... však už víte, včera jsme nacvičovali, a toto je výsledek. V příloze definitvní text. Pokud jste si první verzi vytiskli, tak ji komisionelně zničte, ať se neplete a vytiskněte si tuto přílohu. Obě verze od sebe snadno poznáte tak, že v té správné je malými písmeny naznačena i choreografie. V podstatě budeme stát, zpívat, štěkat a na jeden verš se otočíme a vystrčíme na Michala naše pr...lky. Je to tedy poměrně nenáročné, pokud se dokážeme všichni shodnout, že nejlepší je to doprava.
  Tuto partituru byste měli mít vloženu do desek, které si vyrobíte z právě prošlých Zlatých stránek. Uši byste si měli vyrobit sami, rezignovali jsme na velikost uší Norise a uděláme si uši větší (rozměr je zhruba 20 x 12), nejlépe ze čvrtky a polepit krepákem (okr odstín 115). K uším si přibalte zavírací špendlíky, přiděláme je na roušku, kterou buď nenápadně předám v hospodě 26.10. nebo až v Jizerkách.
  Zlaté prdelky (30 ks) pro nás vyrábějí žáci ZŠ Lobkovicovo nám., pokud si někdo vyrobí prdelku chlupatou či jinak zajímavou, bude moci účinkovat v první řadě.
Věra Ouředníková si na nácvik přinesla i čumák, vyrobený z kelímku od jogurtu (kulaté obdélníky od Danone) potažený punčochou, velice inspirativní.
  Měly byste mít žluté tričko, pokud nevlastníte zahalte se do žlutého krepáku, měli bychom vytvořit alespoň busty Norisů.
  Samozřejmě vlastní invenci se meze nekladou, obojky, čumáky, packy vítány, ale hlavně mějte na paměti, že barva večera je zlatá. Haf Haf... «« nahoru
  27.10.2004 ZuVla
Ahoj všichni,
  včera jsme v Austrii nevěřili svými očím i uším. Tak málo obsazenou a tak tichou hospodu jsme už dlouho nazažili. V pouhých třinácti jsme za vozovou hradbou z půllitrů odolávali nájezdu Žižky a jeho klientů.
  Jinak se už všichni těšíme do Jizerek, penzion Heidi je v Hraběticích, údajně těsně u vleku na Severák (typická jizerskohorská podlouhlá dřevěná bouda s červenou střechou). Dopravu si každý bude muset zajistit sám, protože Janina iniciativa s busem zkrachovala na malém zájmu (26 lidí).
  Po další Austrii 9. listopadu snad s lepší účastí ?!? jsme zváni Pařízkovými v pátek 12.11. do Pyšel. Od 19:30 zde v sokolovně budou místní ochotníci hrát (převážně pro nás) Cimrmanovo představení Dlouhý, široký a krátkozraký. Poté hudba v podání Bundáš + Pařízek + přítomní hudebníci ze Čtrnáctky. V sokolovně je možné i přespat - vlastní karimatky a spacáky, případně ráno se můžeme projít s listopadovými písněmi v zádech.
  V úterý 16.11. je Klub starých diváků opět zván Lenkou do divadla Na zábradlí na Náměstí hrdinů (jedno je jisté, Suchařípa v tomto kuse nehraje) a v neděli 21.11. Vás squatteři zvou do svých bývalých usedlostí. Sraz ve 13:46 na Vypichu.
  Vánoční nadílka už je zajištěna, včera dostala Alena Podráská zadání a dnes už máme zamluvenu Střešovickou vozovnu (to je tam, co vloni, teď to ještě vysvětlete panu architektovi Pošmournému) na úterý 14. 12. od půl sedmé do 12. Pak se uvidí, pravila významně obsluha. Takže nejezte doma, pro modrou armádu se vaří jídla do 50 Kč.
«« nahoru
  27.10.2004 ZuVla - teď pro změnu tajné
  Ahoj skoro všichni, včera v hospodě jsem musela rozptylovat nedorozumění, co se týče propriet. Tak tedy nejen opakování je matkou moudrosti, ale zřejmě i vysvětlování.
  1. Neberte s sebou celé Zlaté stránky, pouze odpreparujte horní a dolní svrchní stranu, slepte je a do nich vlepte vlastnoručně vytištěnou partituru - verze 2... Komu nepůjde vytisknout, vezme si desky, partituru dostane na místě.
  2. Na místě též dostanete síťku na hlavu (ve vojenské nemocnici teď pozorují zvýšený počet plešatějících operatérů) , ke které si připnete vlastními spínacími špendlíky vlastnoručně vyrobené uši. Kdo bude toužit po zlaté prdelce, dostane se jen na prvních 30 zájemců, přibalí si další minimálně dva špendlíky (pokud možno zavírací).
  3. Seženete si žluté tričko, nebo se zabalíte do žlutého krepáku - prostě je potřeba vytvořit alespoň busty zlatých Norisů.
  Bez těchto atributů nebudete připuštěni na jevištní prkna, která znamenají svět. A totéž platí i pro naši omladinu. Kdo chce se psy býti, musí s nimi výti. Vyřiďte svým potomkům, že psí uši si v sobotu nasadíme prostě všichni.
  P.S.Nenechávejte objednávání pátečních večeří a nedělních jídel na poslední chvíli, po nás přijde potopa a hlavně zavření penziónu, takže personál bude kupovat potraviny jen pro nás a ve čtvrtek a pátek se už zřejmě bude připravovat na nájezd kobylek a psů. «« nahoru
  27.10.2004 MiMa
  Ahojky, v pondělí se mi budou z penzionu Heidi ptát, kolik z Vás bude večeřet v pátek a snídat v sobotu a v neděli. Zatím je ke stravě přihlášen odběr (viz příloha - nepřiložena). Páteční večer 24 porcí. Sobotní snídaně 23 porcí. Nedělní snídaně 23 porcí Jak znám stezkaře, něco tu nehraje. Že byste si přinesli balíčky z domova, to se mi nechce věřit. Takže počítám s tím, že ti co se mi neozvali berou stravování jako automatické přes celý víkend. «« nahoru
  27.10.2004 VrPe
  Nabizim predbezne prvnim 7 ozvavsim se dopravu slavnym mikrobusem, odjezd spise drive nez pozdeji a to v patek. Zpet v nedeli pak dle pocasi, pokud mozno s malym vyletem/prochazkou v Ceskem Raji. «« nahoru
  27.10.2004 Kestř
  Nabízím v pátek 3-4 místa v autě z Kolína do Jizerek. kestř. i zpět se zastávkou v Příšovicích «« nahoru
 
Opravné, doplňující
a nové informace zasílejte na adresu javor@ctrnactka.net
ROČNÍK 2004
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
ZPRÁVY V ŘÍJNU 2004
05.10. IvŠi
05.10. Zuvla
13.10. ZuVla
13.10. ZuVla
15.10. Vrpe
18.10. MiMa
20.10. ZuVla
20.10. JaVor
27.10. ZuVla
27.10. ZuVla
27.10. MiMa
27.10. VrPe
27.10. Kestř
[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Paměť T14 | Zprávy 2003 | Zprávy 2005 ]