|
|
| ZPRÁVY
V LISTOPADU 2004 |
01.11.2004 ZuVla
Ahoj, Hanka nabízí nikoliv směr, ale dopravu pro dvě osoby
v pátek do Hrabětic. Pište na hpap@...cz nebo hpap@...cz nebo telefonujte
na 723... «« nahoru |
02.11.2004
IvŠi - TAKová schůze
### STALO SE
## STEZKA ...a 1/2 - přišel dopis z Hynčic, kde starosta účtuje
500 za úklid "nepřehledného nepořádku" v kuchyňce.
## 16ka slavila - kdo tam byl - viděl, kdo ne může litovat!
### CHYSTÁ SE
## STŘÍBRNÁ HARTFA - 15.12. - Hospoda připravena, jinak viz Poradník
## VÝROČNÍ SCHŮZE - 28.1.2005 se blíží. Hledejme vhodné místo. Brzák:
"Uvažujte o nové krvi do Rady..." Hlavatý: "Souhlasím
s plénem, že tato Rada je nejlepší, můžete nás zase zvolit."
## SPANILKA - Zatím nic nevíme.
## BÁL - 1.4.2005 - Byly podány návrhy: Honza Pelich - La fiesta
- návrh získal 25 hlasů Pavel Stulík - České Obrození - návrh získal
18 hlasů (1 se zdržel) Třeba by mohl býti předem i malý kurz salsy;
Honza dá včas vědět.
### RŮZNÉ
##Fotky z 26. Lesních her na CD budou až na prosincové schůzi
## O http://www.takpraha.cz se stará Jana Vorlová, které byly vysloveny
díky. Posílejte jí příspěvky. Rovněž 3. Almanach se těší na vaše
příspěvky.
## O KČT informoval Mirek Dvořák. Základní členský příspěvek jest
110Kč KČT bude pořádat cyklistickou olympiádu, kde budou používána
kola od Authora (Stratos, Klasik). Po ujetí ca 250 km budou s 30%
slevou prodána. (nutná předchozí akontace 4kKč a osobní odběr v
Plzni v srpnu 2005).
## KOLEDY - 13.12 od 17.30 Trasa 1. pořádá jako každoročně zpívání
v Kapli (doufám, že) u Apolináře
## CO BY MĚLO ZŮSTAT PO TAKU ? - Láďa Hlavatý navrhl opravu drobné
památky někde v krajině, nejlépe mající vztah k TAKu. Jest třeba
se dohodnout, co vlastně chceme a kolik jsme schopni vybrat. Mluvme
o tom na trasách.
## SCHODY pro ROZHLEDNU - Opět připomněl Petr Řehák (viz http://www.rozhledna-nasedle.cz).
Zde se jedná o záležitost cílenou poněkud šíře. Jeden ze 142 schodů
za 5kKč si již předplatily trasy 3, 12, 13, 23 a 26.
## MIKULÁŠové - - 13kový Mikuláš je o týden dříve - viz mail Zdeny
Rozsívalové. T: 257213247 nebo 603 220 614; - 15kový Mikuláš je
již obsazen...
## Příští schůze bude 6.12.2004; Rada 22.11.2004 ««
nahoru |
02.11.2004
MiMa
Tak ahojky,
Jak jsem již dříve psal, objednal jsem na tento víkend pěkné
počasí . Cyklo trasa po hřebenech jizerských hor nemá chybu. Milí
mládežníci, je Vás asi 20 ,kontaktujte Honzu nebo Vojtu a dohodněte
se na podrobnostech - Honza 777..., Vojta 604... V dosahu Hrabětic
jsou super plavecké areály - Jablonec bazén - 2 tobogány, sauna,
pára, (do Jablonce jede MHD) - Liberec. 1) bazén - 2 tobogány, sauna,
pára 2) BABYLON - (10 - 22hod) vodní areál pro blbnutí na celý den
až do úplného zblbnutí . PLAVKY S SEBOU ! do Jablonce požadují plavky
bez nohavic. Doporučuji vzít s sebou též mapu Jizerských hor. A
kdyby náhodou pršelo, tak vězte, že v Jizerkách prší krásně. ««
nahoru |
03.11.2004
Kestř
Ahoj všichni!
Nechtěl byste někdo jet v červnu do Petrohradu na bílé noce
a za kulturou? Prodloužený víkend, aso 10 tis. ad 2/ když se mnou
nechce nikdo jet, nenabral byste mě někdo v Příšovicích na benz.
pumpě Shell v pátek odpoledne.? ««
nahoru |
05.11.2004
MiMa
Jizééééééééérky zaléhání - Po různých přihlášení a odhlášení Vám
posílám závěrečný zalehací pořádek. Hojky odpoledne ««
nahoru |
05.11.2004
IvSl
Veselý společník na cestě do Jizerek v pátek 5.11.2004. Pokud
má ještě někdo volné místo v autě nebo typ na jinou dopravu, nabízím
se jako Veselý společník - sdělte obratem možnosti (čas , Místo
apd.). ««
nahoru |
07.11.2004
MiTi
Ztráty a nálezy. V nasi mladeznicke ubytovne jsem objevil
podezrele pozustatky, kteresto mne nepatri. Konkretne se jedna o
jedny kalhoty hnedee mansestrove terranovaa jednu cepici cernou
hazard. Takze, vzhledem k tomu, ze mi ani jedna z veci nesedi, nabizim
je timto pravoplatnemu majiteli. «« nahoru |
08.11.2004
MiNo
Doplnuji nabidku: v hospode na Nove Louce po odchodu nasi
velke skupiny zustala cerna mikina - v soucasne dobe je ulozena
u nas. |
08.11.2004
ZuVla
Ahoj, konec konspirace, teď už zase všichni, prožili jsme
krásný prozlacený víkend. Jak sliboval Michal, počasí mimořádně
vyšlo a my můžeme potvrdit, že v Jizerkách prší i sněží krásně.
Všechno zlé je k něčemo dobé, díky tradičnímu pozdnímu přihlašování
se Michal naučil perfektně ovládat Excel - přesouvání nocležníků
a psů z pokoje do pokoje, z Heidi I do Heidi II, z postelí na zem
a vice versa i přidávání sloupců do učebny pro další omladinu a
Japonce Akima už zvládal s mobilem u ucha. Ze sobotního výletu si
určitě Ouředníci budou pamatovat návštěvu přehrady ze všech stran
a z nedělního my zbylí zase veselého společníka, který z lesa neustále
aportoval lysohlávky (zřejmě jen ty, které nestačil sám zkonzumovat).
A hlavně si budeme pamatovat zlatý hřeb pobytu. Stačilo zadat
heslo večera "Pes nad zlato" (Zlato nad psa bylo okamžitě
za-vrh-nuto) a už jsme mohli sledovat mohutný výron invence, nápadů
a dokonce i realizací. Všech 84 včetně naší Zlaté mládeže si ochotně
nasadilo zlaté uši, psí hlavu a někteří stáhli z kůže i vlastní
zvěř. Kýženého počtu 100 Norisů jsme dosáhli dary fotek, soch a
vinět a toho 101. Norise zabezpečil z široké plejády našich umělců
J. V. Staněk svou olejomalbou Canis Bramberkus (nejen Noris, i rozhledna,
jak jsme se v neděli přesvědčili, je jako živá).
A pak už se hrálo, zpívalo, tančilo a kolem běžel čas a mně
neuniklo, že v takové krásné společnosti se dá přežít i ta padesátka
(jsem další na řadě).
foto...
Tak a teď se dostávám k druhé části nadpisu. Tento pátek
jsme očekáváni v Pyšelích, nebudu informace zhušťovat, Vy si pak
pamatujete půlku a to většinou tu nepodstatnou, proto přeposílám
pozvánku celou:
Velký den, kdy HROB (herecký roj ohrobeckých buditelů) -
ke všemu ochotný sbor ochotnických dramatických umělců z Ohrobce,
mající ve svém středu slovutného, nezapomenutelného Mistra J.R.Votánka,
opět stane na prknech kamenného pyšelského divadla, se blíží!
V pátek 12. listopadu t.r. v 19:30 hodin se v Pyšelích v
sokolovně rozevře opona jeviště, na kterém výše zmínění umělci vyjeví
slavný kus z péra nehynoucího J. CIMRMANA, včetně zázraků jevišťní
techniky:
DLOUHÝ, ŠIROKÝ A KRÁTKOZRAKÝ - pohádka, která u dětí propadla. Po
divadelním představení bude následovat hudební večírek s hudbou,
zpěvy, tancem, tombolou, rautem a cyklem krátkých přednášek z oblasti
cimrmanologie. Tekuté občerstvení poskytne restaurace. Vstupné na
divadelní představení činí Kč 70, "rautné" se patrně bude
pohybovati mezi Kč 30 - 40. V přístavbě sokolovny jest jako obvykle
možno přespat ve spacácích.
Zpěváci nechť si přivezou hlasy a muzikanti hudební nástroje,
neboť si hrajeme sami! Moc se těšíme ... na Vás i na divadlo Ahoj
Bundáš + pyšelští.
A před hospodou 23.11. nezapomeňta na usedlosti v neděli 21.11.
««
nahoru |
08.11.
MiMa
Tak ahoj vy povahy 14kové, Ještě jednou Vám moc děkuji, byli
jste úplně super.
Tolik zlatých retrívrů jsem v životě neviděl. Ani
ve snu. A jak pěkně zpívají. A
ten vynikající text společné písně. A to nasazení při zpěvu. No
a ten profesionální štěkot. Dokonce, fenka
Lenka Hnízdilová, která se výborně vžila do své role, mě místo pusy
olízla Fantastický obraz Canise Bramberkuse
již má své místo. Noris však na povel CANISI
BRAMBERKUSI K NOZE neslyší. Z toho důvodu ho stále oslovuji Norisi.
A co jste říkali počasí? To vyšlo, co?! No prostě
Jizerské hory. Tak ještě jednou díky všem
a ahoj někde na akci.
foto...
. ««
nahoru |
11.11.2004 MiMa
Potkají se dva kamarádi, jeden vypadá strašně smutně:
Proč jsi smutný? Byl jsem na dovolené na jednom opuštěném ostrově.
Jednoho dne jsem zašel trošku dál od pobřeží do džungle, tam jsem
najednou uviděl orangutana a taaak mě vojel!! Nebuď smutný! - utěšuje
ho kamarád - prdel se ti zahojí a orangutáni nemluví!! No právě!!
Nemluví, nenapíše, nezavolá.... ««
nahoru |
14.11.2004 MiZa
Ahoj vsem, zprava pro Prazaky. Petr Novak lezi od ctvrtka
v Thomayerce v Krci se zapalem plic, pavilon G1, 2.patro, pokoj
c.9 - zadni (sama 9-ka je pruchozi), navst. doba 14-18 celodenne.
Nic k jidlu ani piti nenosit. Predpoklad propusteni domu - nedele
21.11. MFZ
«« nahoru |
15.11.2004 ZuVla
Ahoj všichni,
nejdříve povinný referát. V pátek nás bylo 14 ze Čtrnáctky o psu
a Čtyřce nemluvě v Pyšelích na Cimrmanovi. Připomněli jsme si po
letech klasické hlášky, klasické postavy - pozdravujeme tímto (obryni)
Stáňu a hlavně jsme na vlastní chuťové pohárky zažili "Vemte
si, co hrdlo ráčí". Bratři Bundášové totiž připravili bohaté
pohoštění nejen pro hladové herce, ale i nás diváky.
A teď už se mohu věnovat polosoukromé inzerci. Jednak už
týden nosím v tašce jakýsi černý kablík (asi 25 cm dlouhý), nejspíš
od foťáku, který někdo z Vás zapomněl v Heidi.
Michal Martina objevil bezvadnou hospodu na nadílku, v tělocvičně
Bohemians v Riegráku s hrozně ochotnou obsluhou. Už máme ale objednanou
Střešovickou vozovnu. Je vůle to změnit už letos?
Honza (syn) konečně dopsal deník z Altaje s příznačným názvem
Blbci na Altaji, tak si ho můžete přečíst na adrese r-h-blax.wz.cz/altaj.htm.
Jsou tam i jeho fotky sice focené mobilem, ale zase na nich můžete
vidět nejen ledovce ve 4000 metrech, ale i Auroru a letiště Omsk,
kam se Jágr dostal až tři měsíce po těhle blbcích.
Zároveň Honza zve omladinu na filmový festival Eintopf III,
který pořádá o víkendu 26. - 27. 11. na Hanspaulce. Mladí, tentokrát
opravdu věkem, volejte 724... a obrňte se trpělivostí (bere mobil
asi tak jako já) nebo pište na adresu honza_vlach@...cz.
A nezapomeňte, že 12. vycházka po usedlostech je tuto neděli.
Sejdeme se Na Vypichu za 14 minut 14 na konečné tramvaje, tuším,
25 (rozhodně to není osmička). |
23.11.2004 ZuVla
Ahoj klube starých - mladých diváků, přeposílám nabídku na
divadlo, pozor, pozor zájemci, nevolejte Lenku, ale tentokrát Evu
Vrbovou. Na tuto nedeli 28.11. od 19:30 jsem koupila listky do divadla
v Reznicke na hru Kral UBU. Groteska vypravejici pribeh Otce Ubu,
hulvata a chvastouna, ztelesnujiciho nejhruznejsi lidske vlastnosti
a pudy, ktery odstrani vse, co mu stoji v ceste na polsky trun.
Sejdeme se v 19:15 a listek stoji 180 Kc. Eva Vrbova 233... zaznamnik
nebo eva.vrbova@...cz. «« nahoru |
23.11.2004 EvVr
Na tuto nedeli 28.11. jsem koupila listky do divadla v Reznicke
na predstaveni Kral UBU. Sejdeme se v 19:15 pred divadlem,listek
stoji 180 Kc. Listky si zamluvte na eva.vrbova@..cz nebo 233...
- zaznamnik «« nahoru |
25.11.2004 ZuVla
Ahoj všichni,
v úterý jsme se namačkáni nakonec vešli k jednomu stolu, přes který
se Pracant s jistou Jiřinou Hájíčkovou trumfovali, kdo dýl nebyl
na "Bělce" (byly to řádově desetiletí).
Nevím, jaký vítr vane přes haličské pláně, ale přes břevnovské
pláně vál v neděli vítr opravdu zlý. Eště, že jsme měli rum. Ve
slunci, ve větru, ve sněhu jsme sledovali, jak vypadají usedlosti
po nájezdu squatterů. A výsledek sledování: Šafránku přestavují
na byty, Spiritku už opět vlastní vnitro a z opravované Ladronky
bude zahradní restaurace. Před ní jsme si slíbili, že zde v létě
uskutečníme víkend uprostřed týdne. Takže po squatterech už ani
vidu, potkali jsme jen cyklisty, běžce, bruslaře a pejskaře Mánu.
A minuli jsme otevřenou hospodu Na blbém místě, na fotbalovém stadiónu,
na Závěrce i na Hrádku, kde zamáčkl slzu i Vávra (jó, to jsem ještě
chodil do hospody). Povolila jsem jim až závěrečnou Starobřevnovskou
krčmu, kterou pomaloval zvenku i zevnitř pan Pivovarský. Zatímco
Hanka nám blonďáka neukázala, Alla se přišla pochlubit i s Moučkou.
7. prosince je zřejmě předposlední Austrie a 21.12. poslední.
Situace je vážná, od ledna by se mělo začít rekonstruovat. Zatím
jediný návrh je kajícný návrat ke Karlovi. V počtu, ve kterém nyní
chodíme, se ke Karlovi pohodlně vejdeme.
Všelidové hlasování o místě vánoční nadílky Střešovická vozovna
: Riegrák dopadla 1(hlas) : 1(hlas). Takže po sečtení včech hlasů
prohlašuji referendum za neplatné a zůstáváme ve vozovně. Přijďte
v úterý 14.12. v šest, nemusíte domů na večeři, dají Vám tam i najíst.
13. vycházka po usedlostech bude hned v neděli 9.ledna 2005
s názvem Trois vallées - Tři údolí (lyže nebrat, zato dobrou turistickou
obuv určitě).
A na 14. vycházku po usedlostech by měli zbystřit i jejich
nepřátelé. Název Z Vlachovky na Vlachovku dává tušit, že budu, ač
nerada, středem pozornosti. Sejdeme se opravdu na Vlachovce (možná
i s Pepíčkem Zímů) výjimečně v sobotu!!! 12. února 2005 a půjdeme
po usedlostech na Slamník - nepřátelé usedlostí mohou dorazit až
tam v 17 hodin. Když jsem v Austrii po několika pivech předestřela,
že se tna Slamníku budu zařazovat z velikosti XL do L, netvářili
se moji kamarádi příliš chápavě, ale Vy zastřízliva a v uklidňujícim
šeru svých mionitorů jistě pochopíte, že nehodlám radikálně hubnout.
Dlouho jsem váhala, jestli mám poslat
tuto přílohu. Ale
nakonec radost z toho, že moji slovenští kolegové informatici naozaj
aktivně používají Najkratší slovník slovenského jazyka, převážila.
Vaše informa.ička Zuzana «« nahoru |
25.11.2004 ZuVla
Ahoj všichni,
málem bych zapomněla. V sobotu byla v knihovně Hanka Papežová a
když jsem jí ukazovala náš skvělý vyhledávací program Koniáš, nejen
že jsme zjistili, že je Hanka zastoupena v databázi personálií (stejně
jako Stáňa Dufková, Honza Libiger a Jirka Michl), ale že knihovna
nakoupila několik desítek exemplářů její odborné publikace pro naše
hubnoucí čtenářky a co víc, zařadila její tři roky starou knihu
na výstavku našich horkých novinek (kde obvykle trůní Harry Potter
nebo Viewegh). Chcete důkaz? V příloze Hanka nezúčastněně stojí
vedle své knihy - není to Řeč těla, ale ta vedle. [JaVor: Vy,
co nejste v adresáři, máte smůlu] «« nahoru |
29.11.2004 VrPe
A 22.12. jsou jazzove vanoce na Olsance, pivo z KH tece proudem
zadarmo! PS Listky je treba zakoupit predem, myslim 250 Kc. ««
nahoru |
29.11.2004 VrPe
Opozdena vzpominka na Pysely.
Opet po 7 dni pristupne na adrese http://www.ujf.cas.cz/ upload/1104pysely.zip.
Omlouvam se za dlouhou dodaci lhutu. «« nahoru |
| |
|
|