|
|
| ZPRÁVY
V PROSINCI 2004 |
09.12.04
PaAd
Milí moji, Od Mikuláše jsem dostala v práci novou mejlovou adresu
(vlastní – prý jsem byla hodná!). Tak Vám ji posílám, abyste mi
taky mohli něco poslat. Pá-pá-pá Pavlína J «« nahoru |
09.12.04
Kestř
Zdravím všechny! Kdo potřebujete přivézt na besídku nějaký recept,hlaste
se!!co nejdříve!! kestř. A taky mi chtějí porazit jedli,chcete někdo
přivézt chvojí? «« nahoru |
10.12.04
ZuVla - T14 - Klub starých diváků na poslední chvíli
Ahoj, kdo by chtěl jít ve čtvrtek 16.12. do Dlouhé na představení
Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou, ať zavolá Lence 605...
do neděle do večera, jinak lístky předá mladým divákům.
Další nabídka: Ypsilonka pondělí 10.1.2005 Praha stověžatá
Divadlo na Vinohradech sobota 22.1: Macbeth (netradiční inscenace
s Vilmou Cibulkovou a 120 Kč ) «« nahoru |
15.12.04
ZuVla
Ahoj jeden z Vás, kdo by chtěl jít zítra s Klubem starých diváků
místo kamarádky Aleny Podráské do divadla v Dlouhé na Ještě žiju
s věšákem, ať zavolá Aleně na mobil 776 ... «« nahoru |
15.12.04
ToVo
Pro hrace: Pf 2005 z karosy, Tonda http://www.karosa.cz/pf2005 ««
nahoru |
15.12.04
ZdBá
Tondo, díky, užil jsem si to ! Ostatní obťěžuji nevyžádaným sdělením
o mém současném osobním rekordu 30 nasbíraných dárečků a poznatku,
že Karosa je zde bus s velmi dobrými manévrovacími schopnostmi.
Všem, i těm bez rychlého a levného připojení k internetu, přeji
příjemný adventní čas ... «« nahoru |
15.12.04
JaVor
Přeposílám - kdyby měl někdo zájem, tak mejlujte Zdeně Rozsívalové
z T13 mailto:rozsivalova@...cz
uvolnily se listky na vyprodane predstaveni ve velkem sale Svandova
divadla 10.1. pondělí 19:00 VÁCLAV HAVEL + LOU REED 650,- Kc. zkuste
prosim nabidnout i znamym diky zdenka «« nahoru |
15.12.04
JaVor
Ahoj, omlouvám se, že tam fotky z nadílky ještě nejsou. Jednak
mám ve foťáku 20× tentýž záběr, druhak právě stahuju Vráťovu nadílku
fotek (díky), kterou vnořím na web zítra pokud mi choroba dovolí
- a to je zatřetí.Přeju všem krásné, pohodové Vánoční svátky Jana
«« nahoru |
15.12.04
ZuVla a Leoš
Ahoj všichni, tak jsme dneska po půlnoci opouštěli s pocitem
dobře odvedené rozbalovací práce sběrnu vánočního papíru, tolik
bylo dárků. Plzeň se ukázala vzdálenější nejen než Choceň či České
Budějovice, ale dokonce i než Trondheim. Svein létá do Prahy tak
často, že kvůli němu už zřídili přímý spoj na úterní sleziny.
V sobotu 18. prosince jsme zváni Intimním životem od půl
osmé na Slamník (Wolkerova 12). A nebojte se názvu, nic nehrozí,
věkový průměr skupiny odpovídá našemu a jejich decentní beat doprovázel
i Vávrův Šumný Děčín. A kromě toho si aspoň nacvičíte cestu na oslavu
XL - L 12.února.
V úterý 21.12. je poslední hospoda v Austrii, bude to takové
malé Sarajevo, Gavrilo Princip už ustřílel hospodě všechna patra,
ale salónek snad ještě uhájíme.
A na Štěpána t.j. 26.12. to jest ten poslední svátek vánoční
půjdeme zase do Haloun (Honza Brádka už ví). Sejdeme se v 10 před
pokladnami Smíchovského nádraží, rozdělíme se na důchodce a skupiny
po 14 a zakoupíme lístky do Dobřichovic. Po 10:20 se už nerozpočítávejte
a rychle utíkejte na perón.
První hospoda v novém roce bude v novém resp. staronovém.
Sejdeme se u Karla v Neklanově ulici v úterý 4. ledna a uvidíme,
co dál.
A v neděli 9. ledna nás čeká výlet za usedlostmi do třech
údolí (Trois vallés). Sraz je na rohu Kulaťáku a Jugoslávských partyzánů
(a pak že nemůžou být kulaté obdélníky) ve 13:30. A vězte, že řidič
se nezakecá, ve 13:41 už ani do Francie nejede nic. Ahoj Zuzana
P.S. A rozbalili jste všichni Ivančiny stříbrné oříšky pro
Čtrnáctku?
P.P.S. Tady je důkaz, že Plzeň je dál než polární kruh, o
Strašnicích a Střešovicích radši nemluvě.
Takto prosím vyřiď pozdrav ode mě a vůbec všech
zez Plzně staroslavné Trase 14, kde obdivuji mnoho silných osobností,
najmě žen zralé krásy! Zvažovali jsme s Ichem účast, ale já mám
moc práce a Karel taky něco má, a Miller má nemocnou ženu a ostatní
stejně nejezdí. Snad nás zastoupí směšní Pražáci Chapadlo a Ifča.
Takže šťastné a veselé a určitě se uvidíme napřesrok! Leoš ««
nahoru |
16.12.
MiMa
Tak já jsem dosáhl na magické číslo 14 a dále mi to nepustilo. 14ka
je 14ka
Včera po vánočním večírku jsem si doma pustil videokazetu kterou
jsem dostal od Luďka Ledviny z Jizerek. No to byla bomba. Znova
jsem tam byl a znova jsem se perfektně bavil. Tak že díky Ježíškovi.
Hoj a Hoj Michal «« nahoru |
21.12.
šéf
Slovutná čtrnáctá traso !! už je tady zase konec roku a tak
si zase dovoluji popřát Vám všem příjemné prožití vánočních svátků
a hodně štěstí zdraví (což je už pro nás zřejmě už to nejdůležitější)
v roce 2005 - v roce 20+14 tého výročí vzniku Trasy.
Letos se toho opět událo dost - zase smršť oslav životních jubileí
(a ty se letos vskutku vydařily - tedy ty oslavy).
A abychom nevyšli za cviku, tak nás čeká z kraje roku (teda
skoro) hned další.
Vrcholem byl zcela určitě vydařený závěr 46.Stezky v naší režii,
který poctili svou návštěvou nejvýznačnější evropští panovníci,
i když zlí jazykové tvrdí, že při odchodu našeho hostitele - knížete
Metternicha, tento utrousil něco jako "tschechische vierzehnte
trasse" a "schmutzig bande". Ale doprovázejícím dámám
jsme zřejmě padli do oka, neboť nás na další, tentokrát malé Stezce
znovu poctily svou návštěvou (vůbec nechápu, jak je někdo mohl nazvat
"fosíliemi" !?). O ostatních akcích si můžete pořád stále
a stále lépe a více přečíst na www.trasa.ctrnactka.net !!!
Takže velký dík vám všem, co jste pro Trasu něco udělali
a stále děláte ( a je vás pořád dost !) a všichni se mějte TAK jak
chcete, ale něco pro to dělejte !!
PS: Jo a lepší vykročení do Nového roku !!!
a nezapomeňte, dnes ještě do Austrie a pak hned 4.ledna ke Karlovi
(ale ne Provázkovi, ale IV. ) do Neklanky ««
nahoru |
21.12.
MiMa
K vánoční pohodě patří nutně krocan. Tak tady je recept.
Užívejte života, Michal.
Krocánek na whisky - Vánoční Recept - Krocan na whisky
Koupíme pětikilového krocana (pro šest osob) a láhev whisky.
K tomu sůl, pepř, olivový olej a proužky špeku. Krocana poklademe
špekem, zavážeme, osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Předehřejeme
troubu na 200 °C. Nalejeme si sklenku whisky a připijeme na úspěch
díla. Poté uložíme krocana na pekáč a vložíme do trouby. Nalejeme
si dva bleskové panáky whisky a připijeme opět na úspěch díla. Po
dvaceti minutách nastavíme termostat na 250 °C, ať trouba pořádně
bručí. Dame si další tři whisky. Po půl hodině ptáka otočíme a nadále
bedlive hlídáme. Občas se chopíme flašky ffiskie nalejem si do řepy.
Po další bůlhodince se uopatrně vydáme k lince a krocanou prodočíme.
Přidom dáuáme bacha, abyzme se neupálili uo ty pojebaný dvéře vod
trouby. Si dalších pěét nebo zedm fixki vevnitř sklenice si a pak
a tak. Kurvacana pečem další dři hodinkýý (ale je to vcelku fuk)
a každých deset minud dem čúlat. Je-li to aáspoň drožku možný, dolezem
ke sforákua úytáhnem troubu z grozana. Dofřejem si ježdě jedoóo
loka a znoúua se pokuzíme tu mrchu dostad uen. Zúédnem tóo prokladýo
ffóógla z éé zeměéa prrrrrrrrdnemho na boddnos. Dáúuúáme uéélkýho
majzla na uk! louznutí na zamaštťěnýým liinoúlluélu. Néllsze-li
tomu zabránid, szskuszszsimesze zsznoúúa póószszsdááuitna nohýýýáááaúú
uonojetostejnějedno !!!!!! Tošku se plospíme Príští den sníme krocana
studenýho s majonézou a s aspirínem. «« nahoru |
22.12.
ZuVla
Ahoj všichni,
tak nám zabili Ferdinanda. Včera byla poslední Austrie, kromě Hanky
Papežové, která nás na tomto místě navštívila poprvé a naposledy
se nás okolo stolu sešlo symbolických čtrnáct, jako poslední dorazil
neartikulující Náměstek. Pokud jsme mu porozuměli, byli jsme včera
jeho třetí štací, ale vypadal tak na čtrnáctou, takže promítané
obrázky z posledních akcí i Jingle bells jeho smysly nezasáhly.
Jana je nastydlá, kašle a polyká mýdlovou pěnu, ale zase
to má tu výhodu, že pilně aktualizuje a doplňuje náš web www.trasa.ctrnactka.net.
Takže na naši vánoční vycházku 26.12. okamžitě umístila upoutávku
z naší letní návštěvy Haloun. Sejdeme se v deset před pokladnami
Smíchovského nádraží, pojedeme do Dobřichovic, přes Skalku dojdeme
k Zrzavému paviánovi a u kamen budeme vzpomínat na to, jak vypadá
teplo.
Během prosince se mi nashromáždily tři PF, tak Vám je s přáním
hezkého Silvestra a Nového roku přeposílám. Zatímco u prvních dvou
je spojení profese či chalupy s autory je prvoplánové, třetí PF
vyžaduje zvláště, když ne všichni byli už v Maďarsku, trochu vysvětlení.
Jestli Vám obrázek něco připomíná, nebojte se, nejste sprosťáci,
jen máte stejné myšlenkové pochody jako vymýšleči pojmenování v
jeskyni Domici, kteří tento útvar poeticky nazvali Lůno matky Země.
Ahoj Zuzana «« nahoru |
27.12.
ZuVla
Ahoj všichni, všichni, co jsme měli strach o Škrabálkovy, kteří
nyní dlí na Bali, je tady bezvadná SMS. Na pozdrav z Haloun přišla
odpověď "díky za pozdrav a prejeme veselého Silvestra"
- posláno 27.12. 13:23:49. «« nahoru |
| |
|
|