Zprávy - leden 2005
ZPRÁVY V LEDNU 2005
  04.01.2005 šéf
Ahoj vsem v novem roce, skoncil cas flakani, odpocivani a obzerstvi a nastal zase cas tvrde prace!!! A je nutne zacit s ni co nejdrive, nejlepe jeste dnes a to na pracovisti u Karla IV v Neklanove ulici. Nastup je ve 20:00 (mozno i drive). Dochazka bude kontrolovana!!! Behem pracovniho procesu si udelame plenarku, na ktere budeme resit umisteni naseho noveho pracoviste v prubehu roku 2005 a pokud mozno i v nasledujicich letech. Ke strojům!!! «« nahoru

  04.01.2005 Zpráva z TAKové schůze
TAKová schůze 2005-01-03
  Byla poměrně krátká a měla spíše informativní chrakter
  SPANILKA bude se odjíždět 4.2. z Radlic
  SHNILKA bude se odjíždět 11.2. v 17h od Večerní Prahy z ulice Na Florenci
  VÝROČNÍ SCHŮZE bude v Holyni, na sobotu se plánuje výlet proti proudu Dalejského potoka Zdá se, že většina z pléna by s ulehčením přivítala, kdyby Rada vydržela i v dalším volebním období...
  BÁL - Honza Pelich prodává vstupenky do "Tanečních". Celkem je asi 6O míst.
Čtyři večery v Sokolovně P7, U studánky 2 (např. St,St,Út,Út od 20-22h) jsou za 400Kč. Na vlastní předtančení, které pak bude následovat, je příhlášeno asi
13 párů.
  Jirka Rada zve 14.-16.21.05 do Jáchymova - vybíral 200Kč zálohy.
  LYŽE 27.2.-4.3. Passo Tonale - 6dní permice, 7.900Kč - info Moravec (příp. Luděk Ledvina)
  NORA odehraje se do konce února, bližší bude dohodnuto na výročce
  KČT Mirek Dvořák vybírá příspěvky
  Koncert pro ASII Jana Klimszová upozorňuje na benefiční koncert na pomoc Asii, kterou zasáhla přírodní katastrofa.
  Koncert se koná v neděli 9. ledna 2005 od 19 hodin ve Velkém sále pražské Lucerny. Vstupenky za 200 korun v síti Ticketpro nebo přímo v pokladně Lucerna za 220 korun. Kompletní výtěžek ze vstupného bude věnován v hotovosti přímo na místě velvyslanectví Indonésie. «« nahoru

    04.01.2005 JaVor skoro všem
  Ahoj, sobota 12. února se kvapem blíží a mně se zdá, že se zatím nic neděje !!!
  1. Měla jsem nápad a s HPap jsme ho na jakési polní cestě dopilovaly. Tak dávám dohromady všechny zprávy, které ZuVla poslala za posledních 2,5 roku. Chci k tomu přidat některé zprávy související a pár fotografií a celé to nechat svázat do knihy, kde by byl volný dvoulist pro naše podpisy. No a celé by to mohl být jeden trasovní dar. Souhlasíte-li, navrhněte název knihy.
  2. Je vymyšlena scénka? Napadlo mě, že bychom mohli na oslavě dělat jakoby nic - na nic se nechystat, zachlastat, zazpívat si. Pak by Vláďa pronesl oslavnou a zároveň omluvnou řeč v tom smyslu, že když se přípravy na oslavu nechopila Zuzana se svými nápady, my břídilové nic nevymysleli. Předaly by se trasové dary a pak by cca 10 vybraných šlo předávat osobní dary. Tím by Zuzaně svými těly zabránili ve výhledu a ostatní by se nějakým jednoduchým způsobem proměnili v modré ptáky (napadlo Helču). Například bleděmodré papírové čepice na hlavu, rychle navlečené bleděmodré tričko apod. (dopilujte). Muzikanti by byli připraveni ke hře, všichni ke zpěvu. Myslím, že modifikace Písničky pro Zuzanu by byla vhodná - slova by určitě zase skvěle zvládla Alla.
No a pak by se dopogratulovalo. Co vy na to, kamarádi? Mějte se dobře «« nahoru
    05.01.2005 šéf skoro všem
Takže taky ahoj všem,
  tak jsem se chystal, že budu o tomto tématu psát, ale Jana už mne předběhla. Čekal jsem však až na včerejší hospodu, kde jsem jsem to chtěl v rámci možností probrat.
  Včera jsem o tom mluvil v podstatě jen s Větrovcovými (Zuzana tam byla od začátku do konce a nejdřív nás tam bylo málo a pak zase málo):
  - společný dar: padl nápad, který je tak málo originální a nápáditý, že je vlastně velmi originální a nápaditý a nadto zcela určitě vysoce funkční:
darovat to co Jirkovi - houpací křeslo, aby se nemuseli doma o něj prát (nevím jak teď, ale zkraje o něj prý byla bitva) I když teď mne napadá, že není zrovna levné (před lety jsme Jirkovi na něj jen přispívali). Dávám to k úvaze.
  - předání daru: jde o to, jestli Zuzanu aktivně vtáhneme do děje nebo ne.
Při aktivním zapojení mne napadlo, že bychom to mohli pojednat jako putování po "usedlostech".
  Vlastně celá akce 12.února je ze strany oslavenkyně pojednána jako 14.putování po usedlostech (od Vlachovky v Kobylisích na Slamník). A protože my nejsme tak zběhlí v "názvech usedlostí" přečetl by se popis "usedlosti" (mezi usedlosti by mohl patřit třeba i její muž a pod.) a Zuzana by ji musela uhádnout. Pokud bychom jí přisoudili jen pasivní roli, tak nad tím jsem ještě nepřemýšlel, ale myslím si, že přeměna v modré ptáky je výborný nápad a dobrou písní se rozhodně nic nezkazí, ba naopak. Modré ptáky bychom třeba mohli umocnit vyvěšením billboardu (viz příloha).
  Tak, to je pro úvod vše, neočekávám bouřlivou diskuzi, ale nějaké nápady zcela určitě !! a to co nejdříve, buď e-mailem ještě dnes nebo třeba tuto neděli na další vycházce po usedlostech.
  O ní a o dalších akcích vám už určitě napíše sama Zuzana V. «« nahoru
  05.01.2005 ZuVla
PF 2005 všem,
  včera jsme zažili kajícný návrat ztracených synů a dcer ke Karlu IV., a protože pan vrchní, salónek i špagety Fosati byly na svém místě a připravené jen pro nás, rozhodli jsme se je zatím neopouštět (v úterý 18.1.nás tedy čeká další návrat). Ke Karlu IV se z Bali navrátila i Ivanka Černohorská, tsunami naštěstí dál zná jen z učebnic zeměpisu, o katastrofě se dozvěděla až z telefonátu z Čech.
  Na Boží hod jsme byli tradičně v Halounech. (není čas už na nějakou inovaci?) Zatímco na Hvíždenci bouchala šampaňská a kolovalo cukroví tradičních i netradičních tvarů (Bělka), na Skalce byl raut s bramborovými saláty pod širým nebem. A tak jsme do plně obsazené hospody v Halounech dorazili až o půl čtvrté. Poté, co jsme se pochlubili rekordní účastí SMSkami na všechny strany, Čtrnáctka uprchla na vlak. A tak Ouředníky přivítalo jen torzo, které si na oslavu shledání objednalo tři sady 5 + 1. Jako morální zadostiučení jsme pak brali, když nám Ivanka sdělila sladké tajemství, že přímo z Haloun jede autobus až do Prahy.
  Teď bych chtěla apelovat na ty, kteří mají v úmyslu organizovat nějakou víkendovou akci před prázdninami. Z loňských zkušeností je patrné, že tři akce za sebou jsou pro Čtrnáctku (alespoň co se týče účasti) smrtelné. Prosím, oznamte včas termín, ať pokud to půjde, nějak termíny zkoordinujeme.
  Takže zatím oznámemé akce :
  neděle 9.ledna - Vycházka Trois vallées. Sraz na rohu Kulaťáku a Jugoslávských partyzánů ve 13:30.
  sobota 12.2. - 14. vycházka Z Vlachovky na Vlachovku, i když o vycházku půjde až v druhé řadě, hlavně budu celý večer na Slamníku slavit a pevně doufám, že společně s Vámi.
  Sobota 16. dubna bude opět Hon za pokladem. Po dlouhém přemlouváním jsme Pavla Tichého umluvili, aby odjezd posunul až na devátou.
  Kdo jezdí na kole a nejezdí na půltou Stezku, mohl by jet s námi okolo Drávy v jižním Rakousku. Obě akce se konají 6. - 8. května.
  Termín Stezky jsme stanovili na 13. - 15. května, zatím se hledá pořadatel a noclehy. Zámek není podmínkou.
  3. - 5. června se bude opět konat cyklistická Milíčeves.
  P.S. Z našeho silvestrovského pobytu posílám pro příznivce Najkratšího slovníku slovenského jazyka jednu kokotinu - pohled do okna garáže plné německých píčovin. «« nahoru
    09.01.2005 JaVor skoro všem
  Ahoj, níže jsou návrhy, které mně byly doručeny. Navrhuji koordinační výbor určený Vláďou, který by se tento týden sešel a na základě vašich hojných návrhů dal dohromady konečný ráz akce, která by pak bez diskuse byla předvedena všemi.
  Dnes jsme na usedlostech dopilovali knihu, pokusím se ji tento týden dodělat a kontaktovat lidi, kteří mi pomohou s její realizací. Stále postrádám další návrhy na název knihy, kterou bude editovat Káťa. Fotky nebudou v textu, ale vždy na zvláštním listu (Bubča a Věra - technicky jednodušší). Bubča vytvoří úvodní stránku knihy. No a podpisy, pokud s nimi souhlasíte, se budou sbírat až na místě? Jinde se již asi nesejdeme a hlavně ZuVla je všude.
  Moje návrhy na název knihy: "Co se stalo na Čtrnáctce", "Zprávy z mejlu", "Nezapomeň", "14", "Nevíš o čem je řeč? Tvoje chyba", "Sklerotikon T14"...
Alla se ujala textu písně - díky
  K modrým ptákům: netrvám na nich, ale převlek by mohl být jednoduchý - papírové čepice s modrým ptákem, mávátko modrého ptáka, Vláďův plakát je skvělý... Přemýšlejte. A hlavně nahlas - tedy všem !!! (skoro všem) Netrvám ani na nápadu dělat jako že jsme nic nevymysleli.
  Zatím jsou na světě tři návrhy oslavy. Lidičky, ty čtyři týdny utečou (nechce se mi říkat, že jako voda), nemáme již příležitost se sejít a ZuVla si zaslouží (ne)důstojnou oslavu - dnešní usedlosti byly zase skvělé, však se dočtete.
HoDu navrhuje:
a) Jak šla léta (podzimy, zimy a jara za sebou)
b) A léta běží..........to byl název jednoho rozhlasového pořadu. Úplný název byl: " A léta běží, vážení".
c) Od zimy do zimy a od Zuzany k Zuzaně...........to mne napadlo až teď na závěr. Ráno moudřejší večera, třeba zítřejší ráno bude inspirativnější.
2) skvěle promyšlené. Jenom to rychlé převlečení s příslušnou dávkou utajení si nedovedu dost dobře představit (v zimních podmínkách k tomu, když se mi vybavuje převlékání za zdravotnický personál v červnu 2004 v Miličevsi u Neumannů). Leda mít bleděmodré triko na sobě, nějakým dalším překryté a to vrchní pak hbitě odhodit.
Alla navrhuje: takže text bude - díky
Dumám o textu na Zuzanu suchého, Zuzanu ze sjíždím z hor do údolí a ještě třetí ,ale teď si nevzpomenu protože spěchám Nápad s modrými ptáky se mi nezdá, já bych to spíše směřovala k vlachům , čili Italům, ale ještě lépe bych to viděla že bychom byli oblečeni jako klub důchodců na vycházce s PIS průvodce - "zastávky" by se vždy vázaly k určité její aktivitě např. literární ,-zprávy., (maketa počítače, vycházky- kniha průvodce apod. Prosím Tě pokračování příště běžím na sál
připomínám Vláďu:
- předání daru: jde o to, jestli Zuzanu aktivně vtáhneme do děje nebo ne.
Při aktivním zapojení mne napadlo, že bychom to mohli pojednat jako putování po "usedlostech".
Vlastně celá akce 12.února je ze strany oslavenkyně pojednána jako 14.putování po usedlostech (od Vlachovky v Kobylisích na Slamník). A protože my nejsme tak zběhlí v "názvech usedlostí" přečetl by se popis "usedlosti" (mezi usedlosti by mohl patřit třeba i její muž a pod.) a Zuzana by ji musela uhádnout. Pokud bychom jí přisoudili jen pasivní roli, tak nad tím jsem ještě nepřemýšlel, ale myslím si, že přeměna v modré ptáky je výborný nápad a dobrou písní se rozhodně nic nezkazí, ba naopak. Modré ptáky bychom třeba mohli umocnit vyvěšením billboardu (viz příloha). «« nahoru
    11.01.2005 šéf skoro všem
Tak konečně taky ahoj,
  konečně jsem se dostal k tomu, abych zase napsal ohledně oslav. Jak už napsala Jana, základní věci, myslím, jsou dohodnuty a určitě by se měl sejít koordinační výbor.
  Bohužel tento týden nemám vůbec čas, takže buď se dohodněte a sejděte se sami nebo navrhuji sejít se v úterý 18.1. u Karla o něco dříve cca v 19,00 a domluvit to tam.
  Jinak zasílejte další podněty, ozvalo se vás zatím dost málo. Jo, Lenko, jak to vypadá ?? Vláďa R. «« nahoru
  12.01.2005 ZuVla
Ahoj všichni milovníci múzických umění, mám dvě téměř konkurenční nabídky.
  Lenka nabízí na pondělí 24.1. lístky na Habaďůru na Fidlovačce s Petrem Rychlým v hlavní roli. Lístky za pouhých 100 Kč (neslibuji slevu 200%, jak jsem slyšela včera v televizi, ale i tak docela slušnou 80% slevu z ceny v tomto divadle obvyklé.
Nepište, volejte 605 583 799.
  A Eva Vrbová nabízí : Divadlo v Dlouhé uvádí v úterý 25.1.2005 od 19 hod. představení Epochální výlet pana Broučka do XV. století s Arnoštem Goldflamem v hlavni roli. Přeneseme se o pár století dozadu, do doby husitské. Představení prý voní člověčinou a nefalšovanými hospodskými vůněmi. Ozvěte se na Eva.vrbova@email.cz nebo 233 555 319 záznamník. Sejdeme v 18.45 před divadlem a lístky stojí 130 Kč. «« nahoru
    13.01.2005 JaVor skoro všem a hlavně JiKo
  Ahoj, takhle už prosím tě nikdy nic nepřeposílej, nebo smaž původní zprávu. V této zprávě byly úmyslně vynechané některé adresy a bylo to zdůrazněno v předmětu zprávy. Teď jsi totiž poslal instrukce týkající se Zuzanina výročí. Ty jsou schované kdesi dole pod hromadou adres - málokdo čte mejl pozorně, ale někteří zase prošmejdí vše. A ti nepozorní pak všechno pinknou zase dál a dál a dál...
  A je po překvapení, což může mrzet nejen autory. Měj se fajn Jana
  P.S. smažte, prosím, Jirkovu zprávu, aby jste ji omylem někam nepinkli. Tuhle si můžete ponechat i s Jirkovou zajímavou informací. Ponechala jsem pro ukázku jen dlouhou řadu adres pod níž byla citovaná příprava na Slamník. Díky «« nahoru
    16.01.2005 JaVor skoro všem
Ahoj skoro všem,
  věnujte, prosím, pozornost tomuto mejlu (třeba ho vytiskněte a přečtěte cestou v MHD).
  Schůzku koordinačního výboru svolávám na úterý 18. ledna 2005 v 18:30 U Karla IV. v Neklanově ulici pod Vyšehradem. Tak je jisto, že se v sedm konečně sejdeme.
  Alla měla dobrý nápad – zítra zavolám Jirku, aby Zuzanu nějak zdržel, aby přišla až po osmé – ona totiž je všude první a taky až do konce, že. Navrhuji, aby přišli: šéf, Alla, ZSV, JaVor, Michal. Samozřejmě přijďte, kdo máte nějaký nápad, ale čím víc nás bude, tím hůře se domluvíme.
Co jsme si, to jsme si – Zuzana si za svou aktivitu zaslouží také velkolepou oslavu!!!
  Kniha: Vytahala a připravila jsem zprávy z let 2000 – 2004. Určitě bude pod názvem „díl první“. Je toho přes 100 stran v A4. Pravděpodobně formát zůstane. Ještě sháním informace. Z mejlů jsou vybrány nejen zprávy Zuzany, ale i některé další, související, a to tak, aby při četbě si každý vzpomněl na léta uplynulá nejen co se týká akcí. A tak je tam vzorek o ufonech, o politických hádkách (nebojte se – jen v náznaku), o kulturním vyžití, o nešvarech týkajících se mejlování. Aby to byl průřez děním na 14, myslím, že to tam patří. Obrazové i textové přílohy nepřidávám, pak by kniha měla stran nejméně 14 × 14.
  Chtěla jsem na vazbě znak 14, ale to by vyžadovalo štoček, tedy velké náklady, tak se spokojme s názvem. Knihu připraví k tisku a vytiskne ZdeňkoJirka. Již jsme ve spojení. Zdeněk B. dodal nápaditou první fotografii – přinesu ukázat. Petr K. dodal nějaké fotky. Taky jich pár mám. V knize bude několik samostatných listů s fotkama (někteří znalí poradili, já mám taky tu zkušenost, že je to pro formátování i tisk snazší). Padly žádosti o knihu. Tedy navrhuji, že by se vytisklo 14 číslovaných výtisků
  Návrhy na název knihy – přemýšlejte ještě, teď, když víte, jak kniha bude vypadat: - Jak šla léta (podzimy, zimy a jara za sebou); - A léta běží; - Jak léta běží, Čtrnáctko; - Od zimy do zimy a od Zuzany k Zuzaně; - Co se stalo na Čtrnáctce; - Zprávy z mejlu; - Nezapomeň; - 14; - Nevíš o čem je řeč? Tvoje chyba; - Sklerotikon T14; - Tak jsem se, volové, voženil; - Zuzana není zase doma; - Zuzana není zase doma a Čtrnáctka také ne; - Vlašská kronika trasy 14 aneb zprávy z "bojiště“; - Letopisy Trasy 14; - 14 – první poločas; - Veď mě dál, cesto má; - zuzana@14.14.14; - zuzana@atidruzi.14
  Návrhy na scénku: Na oslavě dělat jakoby nic - na nic se nechystat, zachlastat, zazpívat si. Pak by Vláďa pronesl oslavnou a zároveň omluvnou řeč v tom smyslu, že když se přípravy na oslavu nechopila Zuzana se svými nápady, my břídilové nic nevymysleli. Předaly by se trasové dary a pak by cca 10 vybraných šlo předávat osobní dary. Tím by Zuzaně svými těly zabránili ve výhledu a ostatní by se nějakým jednoduchým způsobem proměnili v modré ptáky (napadlo Helču). Například bleděmodré papírové čepice na hlavu, rychle navlečené bleděmodré tričko apod. (dopilujte). Muzikanti by byli připraveni ke hře, všichni ke zpěvu.
  Za modré ptáky se přimlouvá dost lidí – je tedy potřeba domyslet další a může se to uskutečnit i při aktivním zapojení Zuzany.
  Hádejte kdo vymyslel, že by v jistém okamžiku předstoupili muži a předvedli Zuzaně své modré ptáky? Myslím, že to je dobrá sranda. Dají se vyrobit z modrého balónku, z bleděmodré ponožky, Boženka ptáka určitě ušije (psí uši jste vymysleli také skvělé) ...
  Předběžně domluveno s Allou, že modré ptáky zakomponuje do textu písně. No a zatímco muži předvedou modré ptáky, ženy by si nasadily papírové čepice s namalovaným modrým ptákem (skutečně opeřencem), nebo vytáhly mávátka.
  Že bychom byli oblečeni jako klub důchodců na vycházce s PIS průvodce - "zastávky" by se vždy vázaly k určité její aktivitě např. literární ,-zprávy., (maketa počítače, , vycházky- kniha průvodce apod. (Pozn. důchodci už byli, myslím, že bychom mohli být optimističtější)
  Zda Zuzanu aktivně vtáhneme do děje nebo ne. Při aktivním zapojení mne napadlo, že bychom to mohli pojednat jako putování po "usedlostech". Vlastně celá akce 12.února je ze strany oslavenkyně pojednána jako 14. putování po usedlostech (od Vlachovky v Kobylisích na Slamník). A protože my nejsme tak zběhlí v "názvech usedlostí" přečetl by se popis "usedlosti" (mezi usedlosti by mohl patřit třeba i její muž a pod.) a Zuzana by ji musela uhádnout. (pozn. podobné jako u Pavla T. či Vaška P., ale proč ne).
Já jsem pro aktivní zapojení, jen jestli bude mít někdo čas to připravit. Knihu usedlostí a fotky zmizelé Prahy (8 dílů), jakož i další knihy o historii Prahy, mohu zapůjčit.
  Další nápad byl směřování scénky k Vlachům (Italům). Trochu nevím - přijde mi to trochu překombinovaná souvislost a pak - jak bychom se převlékali za Italy? Nebo jak by se to pojalo? – Přemýšlejte.
Secvičnou můžeme mít zase ve škole u Ivany, Lobkovicovo nám. – díky.
  Píseň: Alla již veršuje při trhání mandlí i ve snu. Text bude na melodii písně Zuzana od Rangers (sjíždím z hor do údolí, kde hučí Tennessee). Zájemcům zašlu původní text, aby byli v obraze s frázováním, melodii snad každý zná. Písnička je v „G“ – myslím zpívatelná tónina pro většinu.
  Dary: Kniha, houpací křeslo, a zdá se, že Lenka má nějaký tajný úkol. Jiné nápady? Howgh Jana
  Pro ZSV: Chtěla bych jako přílohu dát jména všech členů 14 (i těch, co již nechodí i těch, co chodit budou) – prosím dodat do středy 15:00 na adresu jana.vorlova@...cz
  Pro Káťu: Napiš mi, co všechno by mělo být v tiráži knihy – autor, redakce, vydal ... – prosím dodat do středy 15:00 na adresu jana.vorlova@...cz
  P.S. Pokud vás něco napadne až v úterý, pište na jana.vorlova@...cz nebo volejte 602 ...
  P.P.S S hrůzou jsem zjistila, že mi chybí půlka 2004 – jdu do toho «« nahoru
    17.01.2005 JaVor skoro všem
  Zase ahoj – stručně, po Zuzanině výzvě a Jirkovo obavám, zda se mu podaří Zuzanu zdržet, vás vyzývám k dochvilnosti na zítřejší válečnou poradu. úterý 18.1. v 18:30 – určitě. Jana
  P.S. Pokud mně budete chtít něco důležitého v úterý, pište do 15:30 na jana.vorlova@...cz
  P.P.S. Zdeňku B. díky za další nápady. «« nahoru
    19.01.2005 šéf skoro všem
  Ahoj všem, takze já se pokusím doplnit Zuzaninu zpravu o vcerejsim Karlovi a to o tajne casti, ktera se odehrala před Zuzaninym prichodem. Pisu to bez nabodenicek, protoze u nekterych adresatu pocitac stale ještě neumi cestinu.
  Nejdrive k darum: jsou jiz vicemene pripraveny - Jana predvedla pracovni verzi knihy na jejimz nazvu jsme se nemohli shodnout, abych pravdu rekl ted si vubec nemohu vzpomenout, ktere verze jsme nakonec poslali do dalsiho kola. Jinak kniha je velkolepa a nekteri se do ni zacetli a vubec se aktivne nazapojili do debaty.
  Hlavni dar - houpaci kreslo - je jiz zakoupen a ulozen u Vlachu ve sklepe, nemame se podle Jirkova tvrzeni obavat, ze by ho Zuzyna objevila, je pry umne skryt mezi dalsimi picovinami.
  Ted k programu: Alla tvori texty ke dvema jiz zminenym pisnim. Na pocatku budeme jako chodit opet po "usedlostech", ktere podle popisu bude
Zuzana muset uhodnout. Meli by to byt tyto: - jejich bydliste na Kladenske ulici (vtipne simulovany platkem kladenske pecene), - manzel, - deti, - Brandov, - Mestska knihovna (jeji pracoviste), - klavesnice (jeji pracovni nastroj), - ona sama, - trasa (asi nebudou vsechny, jeste provedeme selekci).
  Pokud "usedlost" uhodne, tak ji zazpivame jednu sloku z pisne (tu od
Rangers), pokud ne, tak ji taky zazpivame. Posledni usedlost (ctrnactka) bude predstavovat nekolik cloveku z nas (nutna trasova tricka !!), kteri pred uhodnutim budou zakryti prehozem (nejlepe modrym) - nema nekdo neco takoveho ?? (nemusi byt nutne modry, ale mel by byt velky).
Ostatni se zatim shromazdi a hlavne srovnaji pod podiem a po odhaleni ctrnactky ji vsichni azpivame druhou pisen (Zuzanu od Sucheho). Tady je nutne, aby panove meli pripraveny modre ptaky (neurcujeme velikost ani tvar - pojednejte je kazdy po svem, ale podoba alespon vzdalena by tam byt mela). Jen sest panu musi mit jeste dlouhy plast - plášť -(typ exhibicionista), ti pak budou mit tu cest, ze jim na nej Alla pripichne pismeno (Z,U,A,N). Panove s plastem (pláštěm) hlaste se !! Damy musi mit zase bud modra mavatka (typ totalitni holubice na klacku - vzpominate ?), cepicky s ptakem (modrym) a pod.(muzete i vymyslet neco sami, podminka je modra a ptak).
  Po dospivani budou predany dary, nejdrive mensi (kniha) a pak bude usazena do "zapomenute" usedlosti - do houpaciho kresla.
No a to je zatim vse. Pocitejte s tim, ze az budou texty k pisnim , tak bude nacvik !!
  Pokud vam vyse uvedene scenky a dary neco pripominaji, mate pocit, ze uz jste to nekdy nekde videli, tak vezte, ze to neni nahoda a mate pravdu. Ja uz jen doufam, ze jsem si to dobre zapatoval a ze mi Jana a ZSV nebudou nadavat. Ale asi stejne jeste budeme modifikovat.
  Nebojte, uz koncim, jen pripominam - oslava zacina jako 14. vychazka po
usedlostech a to v sobotu (!!!!!) 12.unora, sraz je na Vlachovce v Kobylisich. s odchodem ve 14:00. «« nahoru
  19.01.2005 ZuVla
Ahoj všichni,
  včera doběhl ke Karlovi i maratónec (a když se objevil ve dveřích, kladli si mnozí otázku, je to vůbec bezpečné?) a hlavně jsme oslavovali dvouleté narozeniny našeho webu. Každý, kdo dokázal přeříkat wwwteckatrasateckactrnactkateckanet,si mohl přiťuknout šampaňským s JaVorem - tady by řád Za zásluhy o výstavbu(webu) měl být opravdu udělen. A metro nám ujelo, protože se dva zelináři František a vrchní dohadovali, kdo líp šidil při prodávání banánů a vrchní přitom počítal a počítal, až mu vyšla útrata 1414 (opravdu nelžu).
  Minulou neděli jsme absolvovali 13. vycházku po usedlostech. Zatímco Stáňa poslušně čekala na domluveném kulatém rohu (a nepřišlo jí zvláštní, že čeká sama), my zatím odjížděli do Třech údolí. Naštěstí byl autobus přistaven jen pro nás, a tak pan řidič zastavil. Díky vynucené zastávce a tomu, že jsme si po letech (dvou) pořídili na vycházku psa, doplnila Stáňa a Apina počet účastníků na magických 2 x 14. V lednovém slunci jsme v Lysolajském, Šáreckém i vltavském údolí a na kopcích nad nimi obcházeli a porovnávali usedlosti. A všichni m u s e l i uznat, že usedlost Zuzanka je daleko zachovalejší než Emilka, o zmalované Babě ani nemluvě. Po překonání druhého údolí jsme si dali odpolední kávičku s nesnědeným vánočním cukrovím a při pohledu do Třetího údolí jsme bouchli šampanská nevypitá ze Silvestra (jak se to mohlo vůbec stát?). Zatímco Kužel po dvou pivech tradičně ztratil v hospode baťůžek, nás zbylých devět ztratilo soudnost a objednávalo si jednu výbornou griotku za druhou...
  Tak a teď zbystřete:
  Tuto sobotu 22.1. se koná TURAS bál, i když s bálem to má společné jen název. Spousta hudebníků bude hrát blues, oblečte se rozvolněně a připravte si 120 Kč na vstup. Je to poslední příležitost vidět Malostranskou besedu ve starém kabátě, pak bude následovat blíže časově a typově neurčená rekonstrukce.
  V úterý 1.2. budeme po 3. u Karla 4.
  Následující víkend 4.2. - 6.2. je dospělácká akce u Martinů v Jizerkách, ale k tomu lze říci pouze tolik: Kdo do hospody nechodí, sám sobě škodí - už je totiž obsazeno.
  Naopak na Vlachovku v sobotu 12.2. jsou zváni všichni, hudebníci obzváště.
  Ve středu 23.2.zve Lenka do Vinohradského divadla na britskou komedii Pokorný Felix s M. Vančurovou a J. Šťastným.
  A teď zbystřete ještě víc, přichází nabídka dvou víkendových akcí. Chcete jezdit na kole a nechcete žádné kopce? Nejezděte do Maďarska, ale ke Kolínu. Helena nás zve na víkend 29.4- 1.5. k sobě. Budeme spát u ní doma povětšinou na zemi, takže práh jejího domu bude moci přestoupit pouze prvních 20 přihlášených. A tuhle podmínku myslí Helena opravdu upřímně.
  A na konci června skutečně na sv. Jána (24.6. - 26.6) bude už druhý Svatojánský víkend v Anenské Studánce. Honza Brádka tentokrát slibuje, že se s kopci polepší - moc mu sice při pohledu na jeho zalesněné PFko nevěříme, ale protože genius loci i majitelů je tak podmanivé, bude nás anglickou konverzaci i kuchyni cvičit ve stodole určitě větší než malé množství. «« nahoru
  19.01.2005 MiMa
  Co se s tím dá dělat? Nic! Musíme se s tím naučit žít. Pak se vole vožeň, že? «« nahoru
  19.01.2005 ZdBá
Třeba se nechat zaškolit od nějaké šikovné rozumné ženské, která to umí ... (s vyhledavačem Google) :-) ! Hezké zimní dny všem, i těm bez internetu přeje ... «« nahoru
  19.01.2005 JiJi
No já tedy nevím jak Michal hledal, ale na vyhledávači www.jixo.cz se mi na dotaz "rozumná žena" objevilo 963 odkazů za 0,02 sec. Co s tím? Jiskra «« nahoru
  19.01.2005 JaVor
Rozumný muž použije jiný vyhledávač, že. Seznam.cz - nalezeno 18 053. «« nahoru
  19.01.2005 Fanča
Proste. Hledal mezi obrazkama. Je to tam napsane. Ale o tom to snad neni. MFZ. «« nahoru
   25.01.05 ZuVla
 Ahoj všichni, Pařízkovi Vás zvou na reprízu veleúspěšného představení Malované na skle (hudbu skládal Jarda na zámku v Ratibořských Horách) v sobotu 5. února v sokolovně v Pyšelích. Představení začíná v 19 hodin a máte se na co těšit, Loreta slibuje půl tuny Pařízků na jevišti. (Foto) «« nahoru
   27.01.05 JiJi
 Nechci dělat agitku, ale jestli to někomu není jedno a chcete podpořit petici, tak se můžete podepsat sem www.porg.cz/petice. Nás se to zrovna velice týká a myslím, že je to mimořádně sprosté od dámy, která vlastnímu dítěli platí prestižní školu, aniž by se dcerunka musela poměřovat s ostatními dětmi v nějaké trapné přijímací zkoušce. Patrně vůbec nechápe, jak je to pro ty děti stresující. Jeden pokus a dost. Přitom se tím
rozhoduje o jejich budoucnosti. Jiskra «« nahoru
 
ROČNÍK 2005
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
ZPRÁVY V LEDNU 2005
04.01. šéf
04.01. TAK
04.01. JaVor
05.01. šéf
05.01. ZuVla
09.01. JaVor
11.01. šéf
12.01. ZuVla
13.01. JaVor
16.01. JaVor
17.01. JaVor
19.01. šéf
19.01. ZuVla
19.01. MiMa
19.01. ZdBá
19.01. JiJi
19.01. JaVor
19.01. Fanča
25.01. ZuVla
27.01. JiJi
[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Paměť T14 | Zprávy 2004 | Zprávy 2006 ]