Zprávy - leden 2006
ZPRÁVY V LEDNU 2006
  úterý 3. ledna - TAKová schůze
- Schuze zahajena s tradicni 15ti minutovou prodlevou.
- Valna hromada TAKu se bude konat v patek 3.2.2006 od 19:00 hod v Uneticich (za hranicemi Prahy 6 - Suchdol, bus 355 ze stanice Dejvická), Restaurace SOKOLOVNA. Pozvanky + jizdni rady budou vcas rozeslany
- Akce Za vetsi slavu TAKu - doposud doslo na ucet Kc 8.500,-. Mirda Hoza otevre na webovych strankach diskuzi na tema Je akce rozhledna to, co TAKovi lidi cekaji??
- TAKovy bal bude v patek 31/3/2006 - listky na unorove schuzi (tj. na VALNE HROMADE!!!), info o predtanceni sdeli Veronika J. ve stredu 4.2.
- Zakonceni Stezky 2006 bude v pondeli 1.5. na Bezdezu, na web strankach trasy 12 budou zverejnovany veskere informace stran Stezky. TABU noclehy hlaste Rezakovi.
- Spanila jizda 10.-12.2. - beznadejne preplnena
- Shnila jizda 24.-26.2. - priobjednan dalsi autobus, ubytovaci kapacita jeste je, Kc 200,-/os vybira a info podava Rudla Mraz (16) : rudolf.mraz@seznam.cz
- Mirek Dvorak vybira prispevky KCT
- Mirek Soucek podal info o turistickych akcich TJ Banka Praha
- Pepa B. o akcich TURASu
- Jirka Navratil (16) o akci 24.4. u moNa sv. Jiri vylezaji hadi a stiri ... (info : navratil@...cz)
- AKCE:
-- 13.-15.1. lyzovani - Nove Mesto u Jachymova, vlastni pullitry!!! zajemci hlaste se Jirkovi Radovi (16), m. 602...
-- 28.1. sobota - retro-disco Menza Podolskych koleji, Na Lysine 12, Praha 4, listek Kc 100,- prodava a info podava ToRo (1) : rosicky@...cz
«« NAHORU
  středa 4. ledna - ZuVla - Ad K4
Ahoj všichni,
  včera přišel ke Karlovi kromě spousty pravidelných návštěvníků ještě Ježíšek, JiMi, Keňané a JiKo. Zatímco Ježíšek obdarovával jen absentéry, JiMi nadělil mohutným hlasem Dněprdel a Balalajky nám všem i přilehlému předsálí. Spasibo. Ale v jedenáct jako když střelí, po Čtrnáctce v salónku zbylo jen několik předmětů. Co s fanty dámskou kabelkou a brýlemi bych věděla, ale jak si nasadit metrový šroub do hlavy, mi bude muset asi poradit samotný majitel.
  Všichni, co zbaštili bramborový salát doma v kuchyni, teď vyzvídají, jak bylo v Halounech, tak tedy: Zatímco sedm ranních ptáčat skákalo na Skalku, nás osm pohodlných se zájmem sledovalo, jestli Lenka doběhne vlak i bdělého průvodčího. V Řevnicích nás očekával Pavel, pod jeho vedením a tempem se handicap ptáčat rychle zmenšoval a na Skalce u salátu a piva se už zcela vyrovnal. Už i Ivančina barevná poradkyně přišla na to, že modrá je dobrá, Ivanka ve sněhové vánici celá v modrém razila stopu a nad hlavou se jí místo dvou modrých balónků vznášelo modré paraplíčko. Dvakrát jsme si vystřelili (z Bohemky) a už nás chtěli u jezírka v El Pasu zavřít. Ale nakonec jsme měli v Halounech kliku. Místní šerifové sklidili kvéry a my jsme mohli na pódiu zasednout k poslednímu volnému stolu. To už Luděk pádil cestou necestou, v pět v Halounech, v Harrachově pred šestou.
  Ranní ptáčata odskákala, aby mohla být na druhý den zase čerstvá a my jsme se znalci místní dopravy u piva čekali, až se naplní čas vyrazit k Isidorovi na autobus. - Tak, teď už musí být všem (obzvlášť nepřítomným) jasné, jak bylo.
  My, co nás Lenka obscénním obrázky nalákala do divadla, se uvidíme příští týden na darebáku Platonovi, se slušňáky se sejdeme zase až v úterý 17.1. u piva.
  Víkendy máme v lednu volné, uvidíme se až v pátek 27.1. v divadle Na Prádle, kdy bude bál TURASu. Máte jedinečnou příležitost viděl po letech Honzu Adámka a jeho Revival Rolling Stones.
  V sobotu 28.1. si dopřejeme hudbu ještě asi o pět let starší, hity konce padesátých let budou znít v podolských kolejích na Děkance od půl sedmé. No a co s načatým víkendem, než jít v neděli na 21. vycházku po usedlostech. "Usedlosti za velkou ohradou z paneláků" začneme na stanici metra B Stodůlky přesně ve 13 hodin.
  A ještě si poznamenejte jedno datum v daleké blízké budoucnosti. Svatojánský víkend 23. - 25. června strávíme díky pozvání rodiny Brádků opět v Anenské Studánce. Po Ratibořských horách (výhrůžka už v názvu) budou ve Studánce jen mírné kopečky, že Honzo?
  P.S. Zdeněk Hájek poslal pozdrav: Z proklatě zasněženého venkova přeji vše nej... do nového roku. Sníh je krásný, ale kdo to má furt odhazovat, zvláště když je po operaci s rukama. Ale i tak si říkám "Lépe frťana s Parkinsonem rozbryndat, nežli na něj s Alzmeimmerem zapomenout!"
  Já jen dodávám. Zatím to vypadá spíš na Alzheimmera. Z majitelů zapomentutých věcí se dosud nikdo nepřihlásil
«« NAHORU
  středa 4. ledna - MiMa
Vše je naprosto čitelné,
  a proto Vám musím sdělit radostnou novinu do krásného roku 2006. NORIS MÁ ZASE SLÍBÍNO Již chodíme na námluvy a příští týden mu držte palce, ať se ukáže.
«« NAHORU
  pátek 6. ledna - šéf
Ahoj všem,
  dovolil bych si doplnit informace od Zuzany o tom, co nás čeká o informaci o dalších akcích. Zřejmě jste už o nich slyšeli, tak tedy jen pro upřesnění:
  V pátek 31.3. se koná tradiční TAKový bál. Pro připomenutí - letos na téma Ro(c)k na vsi.
  Kdo má zájem, ať dá vědět tak, abych mohl za trasu koupit lístky na začátku února!
  O víkendu 24. - 26. února se koná další ročník tzv. Shnilé jízdy (rekreační běžkové lyžování), tentokrát na Vysočině. Původně byla kapacita naplněna, ale pořadatelé přiobjednali další autobus, tak je pár volných míst. Kdo by měl zájem dejte vědět Rudovi Mrázovi.
  No a pak se už hlásí Stezka. 48. Stezka bude v termínu 27.dubna - 1.května se zakončením pod Bezdězem.
  pondělí 9. ledna - Kestř
  A kdy budete chtít přijet na kola okolo Kolína? V dubnu to asi nepůjde, velikonoce, Poklad a 22.4. kožaři v květnu mám jeden volný termín kolem 12.5., event. i 19.5.
«« NAHORU
  pondělí 9. ledna - Kestř a KáVá
LIDE 14TKOVÝ!!!!! HALO, halo - BUDÍČEK
  Nevěřím tomu, že se Kateřině ozvali jen čtyři lidé na tu adopci mám pocit, že jste to nezaznamenali. tedy--PŘEPOSÍLÁM KÁČINU VÝZVU a kromě známých šetřilů jsem přesvědčená, že budeme všichni. máma kestřa

  Tak vážení adoptivní rodičové (v očekávání),
Zdá se, že už jsme asi všichni, takže nezbývá, než se rozhodnout:
Na webové nabídce "volných" dětí jsem v tuto chvíli našla tuto nabídku:
8 chlapců z Indie (12, 13, 17, 18 a tři 19 let)
tři kluci 14 - 16 let z Ugandy
Dvě dívky 11 a13 let z Indie
a tři dívky(13,14, 19) z Ugandy
Informace o dětech z ostatních zemí nejsou na webu dostupné z důvodu ochrany dat, v případě, že bychom se rozhodli pro ně, musela bych se dostavit osobně do kanceláře). Zeptám se Vás tedy, jaké jsou vaše představy, v případě zásadních rozporů rozhodnu demokraticky buď sama, nebo podle nejpohotovějších respondentů.
Já osobně bych volila děvče, ostatní je mi víceméně jedno. Další kroky mohou následovat teprve až si tohle ujasníme, tak prosím dejte vědět rychle.
Ahoj Káča V.
  Nějak mi nedošlo, že je to hlavně "vo penězích" - tak tedy:
Indie - adopce dítěte - 4 900, případně adopce studenta 6000
Uganda - vždy 7000
Litva, Bělorusko - 6900
Nestala se z toho "celotrasovní" záležitost, jak jsem původně myslela, je nás sice na trase hodně, ale lidi buď se už angažují jinde, nebo je tento nápad nějak nenadchl, nevím, rozhodně odezva byla vcelu minimální. Takže je nás na to - raz dva tři - šest, (a víc už, zdá se nebude) Dělá to tedy na jednoho víc, než jsem si původně představovala (Myslela jsem, že při vyšší účasti to dá na osobu ekvivalent pár piv měsíčně...), ale pořád je to únosné...ne? - vpodstatě zhruba stovka měsíčně - ba méně.
  Tak rozhodujte
«« NAHORU
  pondělí 9. ledna - JaVor
Ahoj,
  další Kátin dopis o adopci se ke mně jaksi nedostal i když jsem se 21.12.
přihlásila. Tak znovu píšu, že se přimlouvám za indickou holčičku a určitě budu přispívat.
  Fakt je, že mám také jiné aktivity, ale nápad společného rodičovství se mi velmi líbí. Nemělo by se pak stát, že třeba po dvou letech napíšeme: milá holčičko, nemám peníze.
  Názorná ukázka drancování naší peněženky:
7000 Kč : 42 lidí = 167 Kč/rok
7000 Kč : 56 lidí = 125 Kč/rok
A při průměrné stezkové účasti 70 lidí by to bylo 100 Kč/rok/člověk
  Mějte se fajn, nebo ještě lépe
«« NAHORU
  úterý 10. ledna - ZuVla – Trocha poezie nikoho nezabije
Ahoj všichni,
  přeposílám nabídku Evy Vrbové do Violy: Ve čtvrtek 12.1.2006 vás zvu do divadla Viola, Národní 7, od 20h na pořad Večírek na Seině - pikantní revuální vyprávění o historii čarokrásné Paříže s francouzskými písničkami, vínem, humorem a poezií. Hrají a zpívají Stanislav Zindulka, Romana Sittová a Martin Hofmann. Lístky jsou po 180 Kč, zamluvte si je na eva.vrbova@...cz.
  P.S. A ještě jeden kvíz. Víte, čím byl Petr D., než se stal Náměstkem? Pionýrským vedoucím. Jeho pionýr Ivča na něj prásknul, že o poledním klidu zdrhal za Krásenskou, ale než své svěřence uložil do postýlek, nechal se s nimi zvěčnit. Důkaz je na našem webu (www.trasa.ctrnactka.net).
«« NAHORU
  středa 18. ledna - ZuVla - Ad K4
Ahoj všichni,
  včerejšek byl ve znamení zmarněných příležitostí. JiMi přivlekl v blizardu kytaru, ale zbylo na nás jen pár stolů, protože salónek obsadila banda adolescentních abiturientů. Ivanovi se na diplom podepsal nejen Kennedy, ale celá jeho rozvětvená rodina, milenky v čele s MM a prezidenti do pátého kolena, ale laureátky se na slavnostní převzetí nedostavily. No, nevadí, nevadí další piva si se vším poradí. Nakonec jsem se hřála v odlesku Nadi, která popisovala podrobně zdařilé extrakce a doprovázel ji zářivý úsměv vděčných pacientů (je to vůbec možné, tohle?) včetně našeho zbytečně skromného úspěšného ruzyňského projektanta.
  Přespříští víkend nás čeká kulturní smršť. Už v pátek 27.1. v šest večer začíná vernisáž JiKuč v divadle Na Prádle na Malé Straně v Besední ulici (ano správně, Prádlo je krycí název Umělecké Besedy). Ten počet fotografií (viz příloha 1) není náhodný, vzpomeňte na Gorlici a parník Vyšehrad před pěti lety.
  Vernisáž zvolna přejde v TURAS bál s Valícími se kameny, převlíkat se netřeba, zaplatit 150 Kč ano.
  A pokud půjdete na Afterparty, máte celý den na to, abyste sebrali síly a odebrali se v sobotu 28.1. do Podolských kolejí (Na Lysině 12), kde od půl sedmé budou nad tácy u výdejového okénka vládnout zakladatelé TAKu a Rudolf Cortéz.
  V neděli je sraz na "Usedlosti za velkou ohradou z paneláků" už ve 13 hodin. A pomněte, že stanice Stodůlky je opravdu v polích kdesi u Berouna, i rychlé vozy metra tam jedou ze Smíchova celou věčnost.
  Včera přišel Michal Martina s každoroční exkluzivní nabídkou na víkend v Lučanech, tentokrát 10.-12. února. Zájemci musí projevit bleskurychlou reakci, neb ušukaný Noris vpustí do chaloupky pouze prvních dvanáct přihlášených.
  A hlašte se na Ro(c)k na vsi v pátek 31.března, různé výklady slibují pestrou společnost. Možná přistihnete Maryšu, jak na záchodku mění s Jimem Morrisonem otrušík za LSD.
«« NAHORU
  středa 18. ledna - MiMa
Jizerky - Přihlášeni: Vlachovi 2x, Naďa, Petr Kopppp, Luděk Čáslavka 2×.
  Tak jsem byl včera U Karla a obdivuji všechny, kteří tam každé druhé úterý zůstávají přesčas.
  Já dorazil domů až po půl druhé a to ještě zásluhou nějaké ženštiny, která se mě ujala na konečné tramvaje a nacpala mě do taxíku se slovy, že platím půlku. Hoj vy 14koví bohatýři, jak to jelo vám? Michal
  P.S. jediný kdo mě doma přivítal byl Noris.
«« NAHORU
  středa 18. ledna - KáVá
  Vážení rodičové,
vše je v příloze!
A je to důležité!
Čtěte pečlivě zejména čísla!!
Zdravím vás všechny a přeju hezký den!
«« NAHORU
  středa 18. ledne - MaSlo
  Ti, kteří nepojedou o víkendu na lyže, mohou v sobotu 21.1. zajít na koncert do Malostranské Besedy. Od 20 hodin se na pódiu sejdou vpravdě sesterské kapely Tajné slunce a Reskata. Bude to jeden z posledních koncertů v Malostranské Besedě před její rekonstrukcí!!! A Bůhví, jak to nakonec se starou dobrou Besedou dopadne.
«« NAHORU 
  čtvrtek 19. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  včera jsme na posledním Měsíčním běsu pod střechou Vinohradského divadla napravili jednu zmarněnou příležitost. ZV Klubu mladých - starých (každopádně vděčných) diváků předal diplom naší zasloužilé kulturní referentce Lence (zatímco klan Kennedyů na svou příležitost stále čeká).
  Po představení u Pešků nám naše lístková mafiánka prozradila, že její dlouhé prsty sahají i do zahraničí. Svatého Václava oslavíme v hotýlku na Montmartru. Lenka zamluvila libovolný počet míst od čtvrtka 28.září do neděle 1.října (jeden den dovolené). Stačí se tedy přihlásit a rozhodnout, jestli pojedeme autobusovou linkou ve středu večer 27.9. nebo využijeme služeb čerstvě otevřeného terminálu Sever 2 a do Paříže poletíme.
Tím se dostávám zase k úternímu Karlovi. Tam totiž prasklo, že máme nejen slavné spřátelené umělce, ale i slavné české inženýry.
  A tak místo do galerie nebo nedej bože na Florenc můžeme na konci září vyrazit na vernisáž prstu C, který projektoval samotný šéf. Včera mi naše BIS předala inkriminující materiály, nemůžu si pomoct, přeposílám informace za Mega, na míň se mi opravdu nepodařilo (v 0.07) stlačit. [webmaster: dále stlašeno na 409 KB]
«« NAHORU
  čtvrtek 19. ledna - šéf
TAK ahoj všem.
  Píšu proto, abych se nechlubil cizím peřím. Přílohu ohledně ruzyňského letiště, kterou poslala Zuzana, neberte zase až tak moc vážně. Zmíněný odbavovací Prst C jsem neprojektoval (nejsem totiž projektant pozemních staveb). Mým oborem je navrhování letištních ploch, takže já jsem jen navrhoval rozšíření a úpravy odbavovacích ploch okolo Prstu C, postavení letadel na nich a tak podobně. Projektantům Prstu C a i vlastního terminálu Sever 2 jsem do toho jen kecal (aby se páni architekti moc nerozmáchli, jak někdy bývá jejich zvykem, ale přesto si částečně prosadili svou).
«« NAHORU
  sobota 21. ledna - JaVor
Ahoj všichni,
  musím se s vámi podělit o zážitek. I když za sebou měl všelijak barevně blikající světýlka a občas i kouř, i když jsme způsobně seděli v křeslech divadla, byl to skvělý zážitek, poslechnout si po dlouhé době živého Nohavicu.
  Že jsme tam s Gustou fakt byli, se můžete přesvědčit na fotce z mobilu, kterou vyfotil Nohavica sám.
  Na každém koncertu natočí dvě písně, které ještě nevydal a nejpozději druhý den je zavěsí na http://www.nohavica.cz/praha2006/, kde budou volně ke stažení. Slíbil přidat i buklet na CD, které se bude jmenovat Pražská pálená. Tak palte.
  P.S. Raut při otevírání prstu C v Ruzyni přišel na 5 milionů. Nepíšu to proto, abych snížila slávu našeho šéfa, ale proto, že je potřeba neustále připomínat kde všude a na co všechno nestoudný Paroubek rozdává z kasičky nás všech. A není to to nejhorší, co dělá...
«« NAHORU
  pondělí 23. ledna - MiMa - Jizerky
  Přihlášeni: Vlachovi 2x, Naďa, Petr Kopppp, Luděk Čáslavka 2 x, Alena Podráská, HPap, hoj a hoj Michal
«« NAHORU
  pondělí 23. ledna - Kestř
  Hlášení z letiště: Ruzyňské letiště potvrdilo neblahé podezření: Dnes přistálo první letadlo z Turecka, infikované ptačí chřipkou - klikni
«« NAHORU
  středa 25. ledna - MiMa - Jizerky
  Tak a chalupa je plná! Přihlášeni: Vlachovi 2x, Naďa, Petr Kopppp, Luděk Čáslavka 2 x, Alena Podráská, HPap, Mucka a Noris a Věra a Já. Doufám, že jsem napsal všechny co se přihlásili.
«« NAHORU
  středa 25. ledna - JiJi
  Doposud jsem na to kašlala, ale tentokrát zprávu nejméně deseti ledem pošlu. Jiskra
  Dostal jsem od kolegy zprávu spolu s žádostí, abych ji poslal nejméně 10-ti lidem. Takže, ač to nemám ve zvyku, takto činím:
"Až dostaneš volební lístky, tak na volební lístek ČSSD napiš "FUCK" a nalep ho na viditelné místo. Pokud tuto zprávu pošleš do voleb nejméně deseti lidem, tak Česká Republika bude mít za 15 let životní úroveň jako Rakousko.
Pokud tuto zprávu nikomu nepošleš, tak tvoje děti budou do konce života platit úroky ze státního dluhu a žrát kořínky".
«« NAHORU
  čtvrtek 26. ledna - JiJi
  Včera jsem byla pokarhaná za ten mejl, takže jako omluvu posílám odkaz na Nohavicu. Už to mám vypálené a pěkně mi tu hraje. Tak si taky užijte. http://www.nohavica.cz/praha2006/prazska_palena.htm Jiskra
«« NAHORU
  pátek 27. ledna - VrPe - Hardwarové řešení softwarového problému
  Když se chce, tak to jde
«« NAHORU
 
 
Opravné, doplňující
a nové informace zasílejte na adresu javor@ctrnactka.net
ROČNÍK 2006
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
ZPRÁVY V LEDNU 2006
03.01 TAK
04.01. ZuVla
04.01. MiMa
06.01. šéf
09.01. Kestř
09.01. Kestř + KáVá
09.01. JaVor
10.01. ZuVla
18.01. ZuVla
18:01 MiMa
18.01. KáVá
18.01. MaSlo
19.01. ZuVla
19.01. šéf
21.01. JaVor
23.01. MiMa
23.01. Kestř
25.01. MiMa
25.01. JiJi
26.01. JiJi
27.01. VrPe
[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Paměť T14 | Zprávy 2005 | Zprávy 2007 ]