PAMĚŤ   T14
  39. MALÁ STEZKA - Děčínsko 17. - 20.5.2007
    středa 16. května - JaMe
Ahoj stezkaři,
  na pondělní vycházce jsme se my, co spolu mluvíme míň, a proto jedeme až v pátek, domluvili, že pojedeme i vlakem v 15:50 z "Masaryčky". Předběžný sraz v 15:40 před pokladnami , ale prosím ozvěte se už teď, aby bylo jasné, s kým je možno počítat! Dík a ahoj na stezce!

    pondělí 14. května - AlPo
Ahoj stezkaři,
  na pondělní vycházce jsme se my, co spolu mluvíme míň, a proto jedeme až v pátek, domluvili, že pojedeme i vlakem v 15:50 z "Masaryčky". Předběžný sraz v 15:40 před pokladnami , ale prosím ozvěte se už teď, aby bylo jasné, s kým je možno počítat! Dík a ahoj na stezce!

    neděle 13. května - RaChl
Ahoj všem!
  Vzhledem k post úrazovému stavu mého kolena nemohu chodit, jak by se slušelo na stezce. Zakládám tudíž frakci „ZAPARKUJ a JDI“ (ale ne až tak moc). Nabízím pro ty, kdo také moc nechtějí či nemohou, variantu auto + kratší chůze (max. 7-9km) krásnou skalní a lesní krajinou Českého i Saského Švýcarska - Tiské a Ostrovské skály, Sněžník, Bad Schandau, údolní a lesní tramway. Lichtenhainský vodopád, romanticky rozeklané Schrammsteiny, Lilienstein aj. Nabízím 4 místa v autě i s odvozem na Stezku (ve čtvrtek večer). Chce-li se někdo přidat s autem, je vítán. Pěšo se to stejně stihnout nedá. Pas či OP(zelený) nutný. Těším se na vás!

    pátek 11. května - šéf
Ahoj všem,
  za týden se doufám všichni uvidíme na Stezce.
Personál se už na nás chystá. Snažte se přijet na Stezku co nejdříve, aby paní majitelka nemusela ohřívat večeře. Jsou, stejně jako snídaně, zajištěny pro všechny.
Míst na posteli je dost, na všechny, kteří projevili zájem se dostalo.
Pokud se týká dopravy, fakt je, že ne úplně všichni, kteří jedou už ve čtvrtek (a kteří spolu mluví) jedou Děčínským Sněžníkem. Těm, kteří to prostě na 15:55 nestíhají doporučuji autobus s odjezdem v 16:30 z Florence a s příjezdem do Děčína v 18:20 (dobře na něj navazuje přípoj - viz dále). Tento autobus jede i v pátek. Je však dobré zakoupit místenku !! Pokud pojedete vlakem, dejte bacha na příjezdy, jak je totiž v tomto státě dobrým zvykem, tak autobusy a i vlaky na sebe moc nenavazují, většinou odjíždějí pár minut před příjezdem, tak abyste tam nepřijeli o půlnoci.
  Z Děčína do Jílového pak jezdí místní linka č. 5 Děčín - Libouchec.
Odjezdy z autobusového nádraží (od vlakového o 5 minut později):
14:50, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:30, 18:30, 20:13 - ale ten je tam už opravdu pozdě).
Taky se dá jet vlakem v 18:11 z děčínského hlavního nádraží (dříve Podmokly).
Z Jílového se pak se musí pěšky směrem na sever do kopce (směrem na Sněžník)
  Na místě bude k pití ústecký Zlatopramen, což je pivo sladké, sladové, středně tělnaté, dobře vyvážené plzeňského typu, nepříliš chmelené a které po nalití vytváří velkou šumivou čepici. Aroma je trochu ostré, ale brzy ho nahradí velmi uspokojující chuť a na konci je příjemně hořké (alespoň tak praví populární literatura, bohužel už nepraví na (nebo po) jakém konci je příjemně hořké). Ale zase je, stejně jako Staropramen, příjemně levné.
  Těm, kteří jedou dnes do Kolína přeji krátké a nízké kopce a silnice bez aut a bez deště a ahoj na Stezce

    středa 9. května - ZuVla
My, co jedeme na Stezku ve čtvrtek a co spolu (když zrovna nejedeme na kole) mluvíme, jsme určili i způsob dopravy na Stezku. Poetický název rozhodl, pojedeme Děčínským Sněžníkem ve čtvrtek v 15:55 z Masaryčky, opakuji z Masarykova nádraží. Skupinový lístek kupujeme v 15:45, buďte buď před pokladnami nebo dejte vědět, že se chystáte naskakovat až do rozjíždějícího se vlaku.

Dolní Žleb - přívoz    středa 3. května - zpráva z radnice města Děčína
Z důvodu nízkého vodního stavu byl dne 30.4.2007 zastaven provoz přívozu v Dolním Žlebu. Zatím nelze odhadnout, kdy bude provoz obnoven. Aktuální stav je možné konzultovat přímo s provozovatelem přívozu panem Zimou, tel.: 605 067 784. 02.05.2007 | Bc. Barbora Vechová

    středa 25. dubna - ZuVla
Tiské stěnyJarní Stezka začíná už od čtvrtka 17.5. a trvá až do neděle 20.5. Seniorský kolektiv už skoro zaplnil hlavní budovu, pokud někdo opravdu nechce zažívat kanadské noci v chatičkách (chatičkáři zubní pastu s sebou), ať se ještě urychleně ozve Vláďovi- vladimir.roith@...cz. Díky přílohám (Dolní Žleb, Tiské stěny - Kamenný hřib) se můžete na místa, kam jedeme, těšit už teď. První dvě jsou z Tiských stěn, ta třetí je skoro ze slibovaného levého břehu Labe tam, kde opouští naši vlast.

    pondělí 16. dubna - šéf

Ahoj všem !
  toto je POZVÁNKA na jarní malou (čtrnáctkovou) STEZKU..
Jak již zcela nepochybně víte z e-mailové pošty a hlavně z našich webových stránek, koná se letošní malá Stezka 17.- 20.května poblíž Děčína. Nyní upřesňuji noclehy - přesněji nocleh. Bude totiž opět jenom jeden po celou dobu a to v Chatě Mír v Jílovém u Děčína (opakuji u Děčína !!) je to rekreační středisko na severním okraji obce v lese pod Děčínským Sněžníkem. Podívat se můžete na jejich webové stránky. Na těchto stránkách zjistíte, že mají 38 lůžek v hlavní budově a zbytek v chatkách. Chatky jsou nevytápěné, ale doufejme, že už bude teplo a přežijeme to. I tak doporučuji, aby ti, kteří budou spát v chatkách si vzali spacák.
Cena včetně polopenze (večeře, snídaně) je pro lůžko v budově: 210,- Kč, pro lůžko v chatce: 170,- Kč (za jeden den, samozřejmě).
Aby nedošlo ke komplikacím, tak prosím, aby se mi obratem ozvali ti, kteří chtějí zajistit lůžko v budově.
A protože Stezka bude opět již od čtvrtka, tak dále prosím ty, kteří hodlají jet už od zmíněného čtvrtka, aby se rovněž obratem ozvali. Musím tam totiž předem nahlásit počty kvůli jídlu (ti co tak učinili již v sobotu v horkých Řevnicích, již se ozývat nemusí).
Mějte se jak chcete ! (ale něco pro to dělejte)

    pondělí 2. dubna - JaVor
Šéf trvá na tom, že bude "v oblasti levého břehu labského, tam kde řeka tato republiku tuto opouští" nicméně je rovněž možné říci, že se bude konat na trase Tisá - Děčínský Sněžník - Dolní Žleb (nebo Podmokly).
 
[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Zprávy T14 | Paměť T14 ]