Zprávy - leden 2007
ZPRÁVY V LEDNU 2007
  úterý 2. ledna - KaPr
  Tak jsem dneska ve 14.50 otevřel trasovní stránku a co nevidím - číslo 50001. S největší pravděpodobností jsem až druhý, že. To nám ten nový rok pěkně začíná. Mohl jsem se zapsat do dějin a zase h... Ahoj Karel
  středa 3. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  do včerejší hospody dorazili mezi nás domorodce z Duhy jen tři běloši. Nepřišel ani Vláďa, aby nám přeložil novoroční přání poslané rovnou do lůna Afriky (viz příloha 1). Kupříkladu třetí slovo zleva nabízí podle Jirky Veverky hned dvojí výklad, a my bychom opravdu měli rádi jasno, kam nás šéf hned na začátku roku posílá. Tak jsme aspoň komisionelně zničili Koppovi košili, která se léta vysmívala zelené svou pistáciovou odrůdou. Mohli jsme si to dovolit, Péťa totiž zmnohonásobil svůj šatník - ale postupně.
  Vánoční cesta do Haloun se opět vydařila. Domorodec Pavel nám sice na nadílce sliboval, co všechno nám ukáže, ale nakonec před námi dal přednost společnosti pana Penicilína. Museli vypomoci rodinní náhradníci a zvládli to skvěle. Provedli nás po kopci krásných vil, našli novou neokoukanou cestu a vybrali vhodná místa pro palbu. I na Skalce jsme museli vzít zavděk náhradním občerstvením, když z útulné zamražovací chodby nás letos vyhnal Vlk. Jen Pavián nezklamal a zůstal na svém místě. Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. A tak jsme opustili kraj hlučných společností, které se všechny usilovně snažily překřičet uječeného paviána a vydali se temnou nocí k Mohamedu Tichému. Z úrodné Sinaje jsme postupně učinili vyprahlou poušť, když jsme v Tichém domě vypili naprosto vše, co teklo. S pocitem uspokojení nad dobře vykonanou charitativní akcí - návštěvou zdravého nemocného, jsme odjeli vystřízlivět zpět do Prahy.
  Ze Sinaje do Afriky nám cesta trvala pouhé dva dny. Už se nedivím, že na Stezce Helena zapomněla v MegaSekáči ve Věšíně hůlku, tady šlo snadno zapomenout i na psíka či Koppa, který na úpatí hory hadrů trpělivě čekal, jaké kosti z hostiny mu děvčata hodí dolů. Zatímco my jsme prstíčkem v Hutích hrabali na dveře zavřené hospody, dámy hrabaly a hrabaly, až Koppovi vyhrabaly 14 košil. Výlety ve sněhu i v předjaří byly kouzelné, obzvláště když jsme uměli načasovat příchody do hospody přesně na dobu otevření. Na Silvestra v několika společnostech Čtrnáctka svými převleky doslova ohromila, to se nedá popsat, to musíte vidět alespoň zprostředkovaně na našem webu a zkuste schválně uhádnout, pod kterou maskou se skrývá Helena, Alla či Márinka. S identifikací vám možná pomůže kouřící papoušek Kakadu. Plzeňáci ve svých červených mikulášských čepicích byli rázem za šašky, a to ještě netušili, že slavně zvítězíme i nad jejich elektrifikovanou hudbou. Po Dětech z Pirea, které se jako chorál nesly celým sálem, jim nezbylo než zklamaně rozšlapat své combo i připojený mikrofon. Stále hrozící déšť zredukoval náš novoroční výstup na rozhlednu v Brdech na výstup na příbramskou Svatou horu krytým schodištěm. Nicměně výhled, dojedení třídenních vepřových hodů a konečné řešení bohemek se setkalo s vlídným přijetím všech zúčastněných. Svatý Václave, vévodo české země, oroduj za nás, ať je takových podařených akcí i v novém roce dosytosti.
  Včera 2.1. ve 14:36 došlo k historickému okamžiku - překročení 50 000. návštěvníka na našich stránkách. A zároveň se potvrdilo moje nejasné podezření, a sice, že Čtrnáctka a návštěvníci našeho webu jsou naprosto disjunktní množiny. Teď už je hranice překročena o 71 návštěvníků a dosud se žádný Čtrnáctkář nepřihlásil o hodnotnou výhru. Ale nevadí, nevadí, naše pružná pravidla si s tím hravě poradí. Oslava bude, kdo přijde v úterý 16.1. ke Karlovi, nebude určitě litovat.
  Předtím nás ovšem ještě čeká vernisáž obrazů Aleny Hořejší na radnici Prahy 9 v pondělí 8. ledna v 18 hodin. Numerologové mohou přijet tramvají číslo 8 na stanici Vysočanská radnice, my ostatní přijedem metrem na Vysočanskou. A co s načatým večerem? Půjdeme do restaurace Cortéz. Jednak uspokojíme své vlastivědné
choutky, protože pohostinství se nachází v bývalém vysočanském privovaru a jednak je majitelem Jirka Havel, kamarád syna IvČe, který nás na Woodstocku v Ratibořských Horách celý den a noc obskakoval s nakládaným masem, takže mu návštěvou alespoň trochu poděkujeme. Opozdilci vynechávají vernisáž nás naleznou ve Freyově ulice po 19 hodině. Když vám prozradím, že nynější náměstí OSN, odkud se máte vydat směr Harfa, se dříve jmenovalo Lidových milicí, musí být cesta jasná.
  A ještě zopakuju další akce v lednu. Přijdete-li v neděli 14. ledna v jedenáct před brány ZOO, oberete zvířátka o rovnou stovku. A hned následující neděli 21.1. se z Depa Hostivař ve 13 hodin vydáme na Dálný východ, abychom byli konečně za vodou.
P.S. S koncem roku je na čase skoncovat s jistou reklamou (viz příloha 2) «« NAHORU
  čtvrtek 4. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  jsem opravdu velice potěšena, že mohu opravit své tvrzení, že Členové Trasy 14 a návštěvníci www.trasa.ctrnactka.net jsou dvě naprosto disjunktní množiny, a to na tvrzení, že tyto dvě množiny mají alespoň jeden společný prvek, respektive provázek, neboť vítězem se stává K a r e l (Provázek). Všechna kritéria splnil, jen poslal své hlášení na lampárnu, protože tenhle email už Jana dávno nemá. Zde je důkaz.
  Od: karel.provazek@...cz
Komu: javor@sendme.cz
Předmět:
Datum: 2.1.2007 - 14:55:26
  Ahoj Jano,
Tak jsem dneska ve 14.50 otevřel trasovní stránku a co nevidím - číslo 50001.S největší pravděpodobností jsem až druhý, že. To nám ten nový rok pěkně začíná. Mohl jsem se zapsat do dějin a zase h...
Ahoj Karel
  Takže h.. se rázem změnilo na pořádné o..(sláva), které bude tím větší, čím víc nás přijde v úterý 16.1. Bohužel se budeme muset u Karla obejít bez Karla, protože bude tou dobou odvlečen na nucené práce v Reichu. «« NAHORU
  pondělí 8. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  přeposílám nabídku Evy Vrbové na divadlo.
Zvu vás do divadla Na Jezerce v úterý 23.1. 2007 na hru Na dotek režiséra Jana Hřebečka. Uvidíme, jak se liší prožívání milostných vztahů muže a ženy v hereckém obsazení Jiřího Macháčka, Nataši Burger, Kristýny Lišky Bokové a Marka Daniela. Sejdeme se v 18.45 před pokladnou a lístky stojí 290 Kč. Těší se Eva Vrbová Eva.vrbova@...cz
  Ode mne pak přeposílám vzkaz, nezapomeňte na dnešní vernisáž !! «« NAHORU
  pondělí 8. ledna - JaVor
Vážení,
  Traband se po roce vrací...
"Žhavíme motory. Milí naši, pomalu se zase chystáme vyjet z garáže, s bázní a třesením, co tomu řeknete. Už je totiž zcela jasné, že Traband model 2007 nebude žádné ryčné dechno. Tancechtiví si moc neposkočí, nové písničky jsou spíše klidné a zadumané, bigbítové dunění se nekoná. Už nás nehledejte na tancovačkách a na velkých festivalech, pokud to půjde, budeme si vybírat spíš menší, intimnější prostory. Na adrese *www.myspace.com/trabandhudba www.myspace.com/trabandhudba najdete mimo jiné i čtyři demonahrávky z nového repertoáru. Seznamte se s novým Trabandem."
  Ve čtvrtek 15.2. na Dobešce mají koncert. Zítra tam jede ZdeRoz, tak kdyby jste někdo chtěl jít, ozvěte se mě nebo Zdeně do 16:00 hod, zkusí koupit lístky. Já tedy jdu.
Hezké lednové jaro «« NAHORU
  pondělí 8. ledna - TAKová schůze
TAKová schůze 08.01.07 - Schůze začala zhruba v 18h pod vedením Pepy Brzáka
AKCE
JÁCHYMOV – 21.1. se ruší. Možnost přeložit na 9.-11.3. Přihlášení ozvěte se Jirkovi Radovi.
SPANILKA - 2.-4.2. 2007 - 4 trasy budou v Krušných horách viz Poradník Odjezd z Butovic v 18.30 Bližší hejtmani.
VÝROČNÍ SCHŮZE – 9.2.2006 bude volební.... Radní "prosí" o výměnu. Konstatováno, že zatím nejsou návrhy na nové členy Rady. Podávejte návrhy ! Zatím ToRo a Petrof + 4 stávající
PLES STEPAŘŮ - 17.2. od 19h Masarykovy koleje 230/250CZK . PaS
Běžkový týden - 18.-25.2. 2007 Filipova Huť asi 150Kč/den, dalši info Honza Maňák - mail manak@volny.cz, ještě několik volných míst.
SHNILKA 23.-25.2.2007 (Moldava) hlaste se Rudovi Mrázovi. S Přihláškami vybírá 200Kč/os.
NORA - na Slovensku - konec 02/2007 - Účastníci: Podolák, Dvořák a další
sv. Mořic 20.-24.3 - Miloš Neuman má ještě 4 místa
BÁL - pátek 30.3.2007 asi 19.30 - Bal "TAKova prodlouzena aneb moje prvni tanecni" bude tradicne v Masarykove koleji v Thakurove koleji. Listky resp. legitimace do tanecnich budou v prodeji od unorove valne hromady. Predtanceni zacne jiz pristi tyden (v PO nebo CT ) a je jiz plne obsazeno. Prijimaji se uz bohuzel pouze nahradnici. Ceny listku budou maximalne ve vysi lonskych. Momentalne hledam levnou a dobrou kapelu, mate-li nejaky typ, tak sem s nim. Probiha "prisne" vyberove rizeni. Letos se balem opravdu protancime, slibuji!!! Pristi tyden pošle VeronikaJ další informace.
CESTA JENOM TAM - 9.-10.6.2007
LPH asi nebudou...
STEZKA ... a 1/2 - 5.-8.5.2007
DACHSTEIN – 30.6.-7.7.2007 s trasou 6. Bus,strava,byt za 6666CZK, hlaste se do konce t.r. M:603404417
GRONSKO - 17.7. (21 dní) Mirek Podolák hledá odolné spolucestující - běžkaře znuděné vyfrézovanými stopami...
LESNÍ HRY - 14.-16.9.2007
49. STEZKA -27.-30.9.2007 zakončení v areálu letního kina v Kyjově. Narození 1949, přemýšlejte o zakončení, i o tom, jak pomůžete s organizací! Piste na 49s@centrum.cz!
RŮZNÉ
- ToRo připravuje Dolomiti pro "lazary", bude upřesněno
- Ivan Fridrich připomenul 20. výročí Spolku přátel vepře, možná bude i připomínková akce
- Řezák chce změny (zdůrazňuje ZMĚNY) do reedice TAKového aresáře. Vyhlásil uzávěrku na dnešní půlnoc.
- Oficiálně pálenou 50% Jabkovici, 1/2l za 100CZK nabízí Honza Maňák 604.214.190
...a to bylo skoro vše .«« NAHORU
  úterý 9. ledna - MiMa
Hoj kamarádi,
  Musím se s Vámi podělit o včerejší zážitek. Tak výstavu jsem bohužel nestihnul, ale podle nadšení všech přítomných v hospodě to bylo úplně super. A hospoda potom byla perfektní dali jsme si s Věrou tatarák a pivo a víno. Protože noc již pokročila zaplatil jsem u pultíku a odebrali se s Věrou k domovu. Jaké překvapení mě čekalo doma, když jsem zjistil, že jsem sice zaplatil všechno pití ale opomenul zaplatit tatarák. No Věra z toho byla úplně paf. Co si o nás pomyslí? Jak jsi to mohl zapomenout? Příště budu platit vždy já! Málem mě donutila abych jel přes celou Prahu zpět do hospody. Pak telefonovala na všechny směry aby upozornila zbytek osazenstva v hospodě na moji chybu. Nakonec vše dobře dopadlo Jirka Vlach vzal telefon a Ivan to zaplatil. Ivane, díky za zaplacení a za tatarský biftek ti posílám na tvůj účet 250 Kč.«« NAHORU
  středa 17. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  hojně navštívená oslava 50 000. návštěvníka našeho webu se vydařila. Jestliže je úterý, musí být Karel skoro až v Belgii, a tak cenu pro vítěze - tričko převzala a pod naším nátlakem na svém těle vytáhla ta, co ji má Karel v občance. Dort byl, šampaňské bylo, a když jsme se telemostem spojili s KaPrem, objednal nám český inženýr zachraňující churavějící německé hospodářství mobilem i rundu, takže i griotka byla.
  A protože by nebylo vítěze bez realizátorky, dostala cenu i JaVor. Zvláštní myšlenkové pochody způsobily, že cenou bylo taky tričko a na tričku taky naše webová stránka, na které jsme při podrobném ohledání našly 14 čtrnáctek. Posílám nezřetelnou přílohu, podrobnější průběh oslav si můžete prohlédnout na webu. Uvědomte si, že pravidelným prohlížením webu podpoříte dobrou věc, urychlíte oslavu dalšího 50 000. návštěvníka našeho webu a umožníte nám tak další dobrý důvod k napití. Oslava byla v závěru tak bujará (už bez dokumentace), že jsme se při odchodu kymáceli z boku na bok a Jana se doma o půl druhé stavěla zřejmě i na hlavu.
  Krátce o proběhlých akcích: Za prvé - Výstava, hospoda, tatarák. Jak se to rýmuje? Výstava potěšila oko, uši, ducha. Hospoda Cortéz je pravá řacha, ale při placení tataráka si dejte na Michala bacha. A zadruhé: zájem o zimní ZOO zdarma trvá, v neděli i přes všechny machinace s podáváním lístků přes turniket došly Lence volňásky.
  Tak Vám předložím další výhodnou nabídku. V pátek 19.1. jsme zváni na premiéru studentského představení Věštkyně pod vedením soušky učitelky Marušky Kestřánkové. Koná se v budově bývalé mateřské školky v Přemyšlenské 1102, asi pět minut od stanice metra Kobylisy. Když se vám podaří dohledat místo představení do 19 hodin, budete ho mít zadarmo!! A to se vyplatí.
  Přátelé usedlostí, chcete být za vodou? Tak s námi pojeďte na Dálný Východ! Sraz je v neděli 21.1. na nové konečné Trasy A v Depu Hostivař těsně po 13. hodině. A když nepostraším, tak se nedočkám. Na východ po transsibiřské magistrále jezdí transport pouze jednou za hodinu, pokud chcete opravdu na východ, přijďte včas! 2x14 vycházek za usedlostmi se zvolna chýlí k závěru, pokud chcete zkouknout, kde všude jste byli nebo nebyli, podívejte se na nově zpracované usedlosti až do pořadového čísla 26. Kde? No přeci, klikněte na ikonu pod výmluvným příkazem "Nepřehlédni".
  Ještě připomenu následující data: úterý 30.1. Přijďte, Karel je přitažlivý i bez oslav. A přesně o dva měsíce později, v pátek 30.3. navštivte první taneční na TAKovém bále v Masarykových kolejích. «« NAHORU
  pondělí 22. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  nedělní pokus dostat se za vodu se setkal s nebývalým zájmem. Třicet žáků s jednou učitelkou bez autority se vydalo na Východ. Na začátku vyučování sice žáci ve školním škamnách předstírali zájem o přednášenou látku, ovšem za zády učitelky pod lavicí tajně konzumovali alkoholické nápoje, bavili se, někteří dokonce svévolně opouštěli sevřený útvar za účelem hledání pokladu a při náhodném ústním testu nedokázali zodpovědět ani jednoduché otázky z probírané látky. Po přestávce, když v trampském kiosku se sídlištěm v zádech požili na mé doporučení jeden lahvový energetický nápoj, se z žáků staly koroptve a neustálým odbíháním z vyučování na záchodky rušili postup v terénu.
  Závěr: Trasa branného cvičení Dolní Počernice, Hostavice (toto jméno většina účastníků slyšela poprvé v životě Lenku nevyjímaje, která nicméně trvala na tom, že v místní Palaestře učila tři roky angličtinu), Kyje, Hloupětín byla dodržena, šest kilometrů zvládli tělesně zdatní žáci v hezkém čase 3,5 hodiny. Na závěr jsem žákům předvedla, kam odložit děti, když nebudou dávat pozor ani v hodinách Plánovaného rodičovství a odvedla je na baštu do Staročeské hospody, kde si konečně většina sveřenců uvědomila, kam se se svou touhou být za vodou pod mým vedením vlastně dostali.
  Páteční představení Věštkyně bylo moc zdařilé. Pokud jste neviděli zdramatizování Čapkovy povídky v podání zahraničních studentů vedených režijně i jazykově Maruškou Kestřánkovou, nemusíte ještě věšet hlavu. Máte možnost spatřit derniéru tohoto představení v pátek 26.1. ve stejný cas na stejném místě tedy v 19 hodin v Přemyšlenské 1102 (budova bývalé mateřské školky asi pět minut od stanice metra Kobylisy). Čtyři ze čtyř očitých diváků, se kterými jsem hovořila,
doporučují: Rozhodně si nenechte ujít roztomilou češtinu všech účinkujících.
  P.S. Nemůžu si stěžovat, ze žádného z mých žáků se nevyklubal kleptoman, všechny materiály mi zůstaly, naopak jedna nejmenovaná snaživá žačka mně dokonce podstrojovala masovým müsli. Srovnej se situací na opravdovém východě v Hornej Lehote (viz příloha). .«« NAHORU
  středa 31. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  kdybyste včera dorazili do hospody, tak jste mohli zase slavit. Radek, který si už sedm let promítá Díky za každé nové ráno, včera místo domů, zamířil do Zanzibaru. Objednal nám rudé svítání, ovšem striktně oddělené a na oplátku se mu na bílou kůži podepsaly všechny přítomné horolezkyně a jedna veselá koppa.
  Kdo odolá tento víkend vábení hor a hurikánu, může jít s Lenkou na výstavu Ivy Hüttnerové do roztockého zámečku. Lenka došla k přesvědčení, že trocha dobrodružství nikoho nezabije. Takže po srazu v neděli 4.2. v jednu na Kulaťáku bude následovat přesun do Suchdola a pak má Lenka v plánu jit Tichým údolím na výstavu. Plán je to hezký, ale jestli opravdu chcete zažít Rodinné štěstí i v Roztokách, doporučuji jistit tento výlet mapou.
  Vycházky za usedlostmi se zvolna chýlí k závěru. Poslední 28. (2 x 14). vycházka s názvem "Cesta kolem světa za 2 x 80 minut aneb Od palem a slunce až k protinožcům" se bude konat přesně o měsíc později v neděli 4.3. Sraz bude ve 13:14 na Palmovce.
  A pak už bude následovat jen bonus s názvem "Končíme! Zavíráme knihu Usedlostí", což není apríl, přestože se vycházka bude konat v neděli 1.4. Sejdeme symbolicky na historicky prvním srazu vycházky za usedlostmi, vzpomínáte? Dám Vašim mozkovým buňkám 14 dní na správnou odpověď. Byla bych ráda, kdyby na toto závěrečné bilancování, které bude v cíli následovat, dorazilo co nejvíce absolventů vycházek. Z pátečních prvních tanečních a následné kocoviny se můžete vzpamatovávat celou sobotu, tak přijďte v hojném počtu.  «« NAHORU
  středa 31. ledna - MiMa
Hdo z Vás , je dostatečně operativní a dokáže mít chuť jet do hor Jizerských tento pátek nebo v sobotu je vítán u Norise na chalupě. Hozvěte se mi co nejdříve, nebo se neozývejte a přijeďte. Hdo pojede první dostane klíče, protože my přijedeme s Norisem až pozdě večer.  «« NAHORU
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Opravné, doplňující
a nové informace zasílejte na adresu javor@ctrnactka.net
ROČNÍK 2007
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
ZPRÁVY V LEDNU 2007
02.01. KaPr
03.01. ZuVla
04.01. ZuVla
08.01. ZuVla
08.01. JaVor
08.01. - TAK
09.01. MiMa
17.01. ZuVla
22.01. ZuVla
31.01. ZuVla
31.01. MiMa
[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Paměť T14 | Zprávy 2005 | Zprávy 2007 ]