Srdcem severní Anglie
28.6. - 11.7.2008
    ODKAZY
  MENU
Důležité kontakty
Zastupitelský úřad ČR:
Embassy of the Czech Republic
26, Kensington Palace Gardens
London W8 4QY
Tel: 0044 0207 / 243 11 15, 243 79 20
Fax: 00440207 / 727 96 54
E-mail: london@embassy.mzv.cz
Nouzová volání na místě: 112 (záchranný systém)

Mapy
502 Severní Anglie, Midlands 1:400 000 - automapa
Úvod
Stručné dějiny
Trasa
Vybavení na cestu
Odkazy a dopisy
Písně na cestu
Fotky z cesty
Deník z cesty

   ODKAZY NA INTERNETU
Mapa naší trasy
   KORESPONDENCE K CESTĚ
    16. července - ZuVla
Náš letošní výpad za hranice všedních dní byl sice jen na sever Anglie, ale za dlouhých večerů se zdálo, že se nám podařilo dobýt vysněný severní pól. Zůstaly obvyklé skupinky - Warka tým, skupina K9 přejmenovaná účelově na Ale 9 (jen krycí název, Stáňa s Ivče do sebe tajně lámaly víno) a Vesuv dýmající v poklidu někde po mezích a kavárnách. Pouze skupina Igristoje ztratila od loňska spojovací flašku, a tak neustále měnila svůj počet a složení. Podle předpokladu posledním vzadu měl být osamocený jezdec Kopp. Když ale poněkolikáté Warka v děsivém tempu dorazila na místo, kde už Péťa pokuřoval a rozvážně fotil, vzaly i tyto jistoty za své. Tentokrát Čtrnáctku doplnily jiné trasy a
obohatily naši tichou, poklidnou společnost o šílený Jackův smích, o nečekanou vítězku v konzumaci točených Svijan a o děda Vševěda, který ochotně a zevrubně odpovídal na zasvěcené dotazy provokatéra Můry.
    Původně měly v Anglii soupeřit pouze dva týmy. Zatímco Warka poctivě reprezentovala a dokonce si na trhu ve Scarborough místo šajvěje a tymiánu zakoupila kostkované čepice, které důvěřiví Angličané považovali za součást našeho národního kroje, tým Oranjes se po prohře na Euru hluboce zastyděl a tajil svou příslušnost. Slušivé dresy si oblékl jen na oficiální foto a pak když je mezinárodní sudí Alla dopískala k nástupu na oslavu Hančiných narozenin.
    Teprve po několika slunečních dnech když nastaly deště, jsme pochopili, že anglická šťavnatá zeleň je přímým důsledkem fucking weather, kdy heavy rains přicházejí s rychlostí blesku a povzbuzující věta "it's nearly fine" znamená, že neleje jak z konve, ale jen prší a je tedy možné opustit hospodu a vydat se tlačit kolo do dalšího 33 procentního kopce. Můrův svérázný překlad hospody York (čteno Work) arms jako Ubozí dělníci poměrně úspěšně trumfla naše cestovka. Zřejmě ohlásit řidiči o den pozdější odjezd autobusu, nasměrovat klienty bez mapy na cyklostezku míjející nocleh o pouhých deset kilometrů či ubytovat je u sběratele odpadků považuje Adventura za dobrodružství přiměřené bizarní skupince českých inženýrů doprovázených ošetřujícími lékaři. Zabodovali, korunku Naďa sice nezachránila, ale ortéza, přibalená Honzou Brádkou do povoleného váhového limitu 18 kg, bodla.
    Štíty hor resp. kopců jsme rádi zaměňovali za štíty pubů a innů, obzvlášť když uprostřed léta v útulných krbech praskalo hořící dřevo, pinty lahodného Ale (kdo nezažil Alešovu přednášku, pije nevzdělán) přetékaly a dát si tea for two představovalo obřad s naléváním z nekonečného množství konviček. Hudebníci byli opět skvělí - hráli, i když jim přimrzali prsty ke strunám, i když jsme jim jen zdánlivě! nevěnovaly (y je v tomto případě správně) patřičnou pozornost. Ale Alexander´s Ragtime Band v průtrži mračen na terase v Burton Constable, kdy i rezervovaný Angličan odhodil berle a tancoval, bude patřit k nesmazatelným zážitkům ze staré dobré konzervativní Anglie. Ovšem nejhlasitější večírek se vyvedl na cestě domů na trajektu ve Quiet room, který ukončil až korvetní kapitán v půl třetí ráno s jemnou anglickou výčitkou, že trochu hlučíme.
    Anglické počasí se přelilo i do Čech, a tak v neděli odpoledne na Hráz věčnosti, která tvoří takovou hezkou tradiční tečku za tím naším výletem, dorazily jen silné osobnosti, některé dokonce na kolech.
Promítali jsme si v duchu už vypaléné fotky pro JaVora a přes proudy deště znovu viděli zelené kopečky rozčtverečkované kamennými ohradami, ovečky, přikrčené kostelíčky a zdaleka nás vítající malované štíty hospod.

    16. července - Aleš
Přátelé, naše parta velmi podobným způsobem, jakým probíhala Anglie (t. j. s Adventurou) jede v září do Itálie - Toskánska. Je tam ještě několik volných míst. Termín od 11. 9. do 22. 9. , číslo zájezdu 11,292,801, takže se v případě zájmu kontaktujte přímo s Adventurou. Čím víc nás bude, tím bude
zájezd levnější, zatím je nás cca 24, takže zbytek bude adventura nabízet i "cizím" lidem, ale bylo by samozřejmě příjemné, kdybychom tam byli z "jedné krevní skupiny". Bude tam i několik lidí z trasy 5, zbytek jsou pohrobci kdysi vodáckého oddílu TJ Konstruktiva (čili Destruktýva), co spolu teď jezdíme na kole. Zájezd bude velmi dobře hudebně obsazen (basa, mandolína, kytary, možná housle + moje maličkost). Jediný organizační rozdíl od "anglického" zájezdu je, že jsou pouze snídaně, nikoli večeře. Ještě jednou děkuji za milou společnost v Anglii, zvu vás a doufám, že se s někým z vás potkám na zájezdu v Itálii.
P.S. Abych zbytečně neobtěžoval nevyžádanými maily:
1) má-li někdo z vás zájem dostávat pozvánky na akce Pivovarského klubu (prezentace pivovarů, degustace, apod., zrhuba 1 x za měsíc) nebo
2) máte-li zájem dostat občas informaci o posezení při muzice s některou z kapel, v nichž působím (Zpívovar Swing Band, Druhá Sláma, Destruktýva Street Band) nebo
3) máte zájem si někdy vyjet na kole s trochu jinou společností nebo vše shora uvedené, ozvěte se mi e-mailem zpět a já vás rád zařadím do příslušných skupinových adresářů. (Vyznačte, prosím, konkrétně, o co máte případně zájem, ať vám zbytečně nechodí to, o co nestojíte.)

    27. června - Alla
Aby jste se měli na co těšit. Déšť v neděli- to nám nevadí. ALE převážně suché a teplé počasí v úterý a ve středu.... a pak to začne
Some heavier and more prolonged showers likely for a time on Sunday. Mainly dry and warm on Monday and Tuesday.

    27. června - Alla
dnes je tam jasno slunečno. T kolem 20ti, večer budu volat s Káčou a Petrem kteří jsou již tam zjistí mi předpověď na místě. Janina zpráva přeložená do češtiny člověkem( stále jsme lepší než počítač): Počasí od 1, do 10,6,08 předpověď: V polovině příštího týdne to vypadá ,že začne příjemné ateplé počasí ,hlavně v centrální a východní části země Přesto občas zaprší , někde i bouřky po celé zemi koncem týdne Po té to vypadá , že počasí bude nestálé s dalším deštěm nebo přeprškami občas i lijáky. Nicméně budou okamžiky;teplého ,slunečného počasí mezi dešti -hlavně na východě. Teploty se budou pohybovat kolem průměru, možná trochu vyšší ve slunečných dnech Předpokládáme , že ke konci období se počasí ustálí-zejména na jihozápadě země Zkrátka pravé anglické počasí Zdravím

    27. června
Ahoj od JaVor, nekamenujte, tahle informace mně připadá důležitá, možná přehodnotíte připravené komínky oblečení.
P.S. dík za doplnění mobilů.
  Počasí: Yorkshire & Humber
UK Výhled na 1 července 2008 úterý až čtvrtek 10 července 2008: Polovině příštího týdne je pravděpodobné, kterým zahájíte jemné a teplé ve středních a východních oblastech, zvláště, ale některé déšť, snad předcházela bouřky v místech, bude přesouvat na východ přes celou zemi do konce tohoto týdne. Poté velká část období se zdá být poněkud nestálý s další déšť nebo sprchy ve všech částech, a některé z nich bude těžké v době, tam však bude jasně teplé slunce mezi časy, zejména na východě. Během tohoto období se teploty budou pravděpodobně kolem průměru, možná o něco výše na slunečnější dnů, přičemž některé mírné noci se očekávalo. Ke konci období se začínají objevovat náznaky, že počasí se může stát trochu více ustálené, zejména na jihozápadě.
Aktualizováno: 1157 na Čt 26 červen 2008
Zdroj: http://www.metoffice.gov.uk/weather/uk/yh/yh_forecast_weather.html

    26. června - JaVor
Ahoj, kdybyste mi doplnili přiložené mobily a zaslai zpět do 27.6. 15:00, vytiskla bych pak tabulku pro všechny. Jeden nikdy neví, kdy bude někoho potřebovat. V sobotu ahoj
    25. června - Ivana
Ahoj, nezapomeňte si,prosím,vzít do Anglie vánoční dárek - oranžová trika, ať můžeme konkurovat Warce. Nějaká rezervní pro nováčky budu mít. Krásný den.
    25. června - Alla
Nezapomeťe si vzít s sebou své průkazky pojišťovny (české -euro) A protože v Anglii někde mohou být hryzavé potvůrky kupte si B kompl. Forte /evThiamin) a začněte ho už teď baštit ať už jste v Anglii nasmrádlí (b komp. 1-0-0, Thiamin 1-1-1) Zdravím
    25. června - ZuVla
Ahoj, nebojte se už žádná změna. Jen chci ještě jednou upozornit na ideologickou přípravu, kterou za nás JaVor učinila na našich stránkách. Možná Vám to přijde taková hloupost, no snad se neurazíte, když Vám napíšu, že celá severní Anglie jako na dlani je na hlavní stránce v chlívečku vpravo uprostřed pod názvem "Cyklo mimo ČR" prostě na adrese http://trasa.ctrnactka.net/2008/anglie/gb01.htm. Nejenže se Vám vyplatí balit podle "Vybavení na cestu", aspoň očkem mrknout na píseň Trh ve Scarborough, ale máte tam i úhledně popsánu celé naše anglické putování. Věnujte aspoň zlomek svého drahocenného času, jaký přípravě věnovala JaVor a vytiskněte si itinerář (dobře Vám znám, tak je pro jistotu v příloze).
Stále není jasné, kde budeme trávit rezervní čas čekáním na trajekt. Kdyby nad Bruggami vyhrál Zeebrugge, což je taková belgická Rujána, nebylo by asi od věci mít po ruce plavky a ručník. Vezměte si je raději s sebou do autobusu, ať nám případně nezávidíte, až se budeme vyvalovat v lehátkách na pláži.
    25. června
Ahoj lide do Anglie putující, díky za projevenou solidaritu a ochotu uskrovnit se. Hodně mě to potěšilo a moc si toho vážím. Úřad práce je však nekompromisní, musím se dostavit ke svému kurátorovi na osobní pohovor. V případě, že bych se nedostavil budu vyřazen z evidence pracovního úřadu a přijdu o podporu za červen a červenec a ještě si budu musit platit sociální a zdravotní. A to je dost velká investice. Anglie na kole mi holt není souzena. Takže ještě jednou díky a užijte si to.
    24. června - JaVor
Ahoj cestovatelé, asi jsem Vítkovi špatně položila otázklu, neboť až Alla získala kempy na cestě. Takže jsem upravila mapu, kde jsou vyznačeny i trasy (samozřejmě vzdušnou čarou). Doplnila jsem obrázky (zajímavé je, že v Googlu je spousta odkazů na naše stránky) a opravila odplouvací místo. Stáhněte si tedy popis cesty znovu. A přibyly písničky. Díky všem, kteří svými poznámkami doplnili informace. V sobotu ve 23:00 na Pankráci ahoj
    24. června
Hlásím, že jsem sehnala olej do loučí s repelemtními účinky. Takže olej je a kdo můžete přibalte ještě louč.nebo i. Právě jsem našla na internetu!!!, že v Yorku má být v pátek jasno a 20st.C Zdraví kestř
    24. června - Alla
Posílám seznam kempů, kdyba se někdo někde chtěl s někým setkat. Jinak Zeebruge je přístav k Brugge cca 14 km. Podle času by se dal večer strávit tam, je to nádherné městečko-Benátky severu.
Též je tam několik pivovarů.
    23. června - Kestř
Martinovi by mi chyběli. Máte někdo olej do louče? Někde jsem ho minule zapomněla.
    23. června - Můra
TAK abyste neříkali, že si tu 4ku taháte s sebou úplně k ničemu, sehnal jsem sobotní čekací hospodu. Restaurace herna Na Pankráci (bývalý PANOK-4ka tam mívala sleziny) ,nachází se v ulici Na Pankráci přesně tam, co 18ka odbočuje do kriminálu, je to ta 3. kostka odshora a jsme tam očekáváni kolem půl 12té. Pokud odjíždíme z toho Adveturáckého odjezdiště, je to asi 4 minuty
pěšky. Těší se Můra
    23. června - ZuVla
Ahoj, Vítek mi nabízí, že by mohli ještě jet Věra s Michalem, t.j., že by nás místo 40 bylo 42. Napište, jestli si myslíte, že na to mám kývnout, že se i ve 42 nacpeme se všemi našimi krámy do autobusu.
    21. června - Vítek
Ahoj všem, Druhý řidič s tím tímto počítá, prvnímu to řeknu jak se vrátí z cest. Mám na to v jízdě rezervu. Hezký den všem
    19. června
Já tedy určitě ne. máma kestř
    19. června - Aleš
  V tom případě ať řidiči počítají s tím, že se bude při odjezdu častěji zastavovat. Nebo snad někdo očekává, že v tom non-stopáči budeme sedět jen tak nasucho?...!
    19. června - Vítek
Ahoj všem,
  Jenom upřesnění: místem startu trajektu nejsou Bruggy ale Zeebrugge. Trošku šotek v telefonu...
    19. června - ZuVla
Ahoj,
  tak všechno je jinak (tedy trochu jinak). Na trajekt nastupujeme ne v Rotterdamu, ale v Bruggách. A odjíždíme ne o půlnoci, ale až ve dvě v noci!!! Protože sedět na našich sakách, pakách, kolech a židličkách od posledního metra, resp. posledního metra, kterým přijedou řidiči, a vypadat dvě hodiny jako běženci, není zrovna příjemné, tak autobus přijede na obvyklé místo srazu na Pankrác už ve 23 hodin ( v sobotu), všechno naše naloží a odjede do Krče naložit jídlo, věci na vaření atd. My mezitím
získáme volné ruce, abychom strávili dvě volné hodinky v nějakém útulném nostopáči v okolí. Je to opravdu tak, Vítku?? Veškeré dotazy směřujte na vit.prochazka@...cz, já už jsem ohledně odjezdu autobusů umailovaná.
    18. června - JaVor
  O2 Smart Roaming momentálně zahrnuje vyhledávané letní destinace českých turistů, jakými jsou Chorvatsko, Slovensko, Francie, Itálie, Španělsko, Kypr, Malta, Bulharsko a Řecko. Součástí nabídky jsou navíc i mimoevropské země Egypt, Tunisko, Turecko, Malajsie a Thajsko, které jsou také oblíbeným cílem mnohých cestovatelů. Jestli máte zájem, čtěte více v příloze...
    16. června - ZuVla
Ahoj účastníci zájezdu,
  protože jste se při sobotní manifestační jízdě ŘEV - ŘEŽ překvapivě ochotně nechali označkovat (viz náš web, jsou tam, jak jinak už od včerejška fotky z jízdy i oslav), napadlo nás, že bychom do Anglie nechali vyrobit stejné odrazky na zadní brašnu, jako jsme měli v sobotu. Jen budou dešťuvzdorné a tudíž nebudou zadarmo, ale za cenu do 20 Kč. Čtrnáctce je necháme vyrobit povinně. Teď se obracím na účastníky z jiných tras, zda budou ochotni si na kolo připevnit odrazku se 14 či ne. Napište osobně
jen mně, ostatní nemusí vědět, že je vám Čtrnáctka odporná.
    12. června - Aleš
  Díky za tip. P.S. Zdá se, že se dráty jako téma opravdu ujaly.
    12. června - ZuVla
Ahoj Angličani,
nejen dráty živ jest člověk. Vzala jsem si k srdci Janinu radu a pro jistotu jsem oběhla ještě směnárny v okolí. Výsledek? V tradované nejlevnější směnárně v Kaprovce je kurs 31,45 Kč za libru, v mé oblíbené a dlouhodobě nejlevnější Melantrišce 31,09 a v bývalé Nově (Charvátova za Májem), kterou propagovala JaVor, jsem nakonec zakoupila libry za 30,88. Člověk z toho nezbohatne, ale touhle směnou na dva ku.va dráty určitě našetří.
    11. června - JaVor
Ahoj všem,
  Posílám informaci, která se může hodit nejen nám "Angličanům". Ve Vladislavově 16, P1 (kdysi tam sídlila NOVA) je malá směnárna http://www.camfexgroup.com, kde mají skutečně nízké kurzy. Je dobré si zavolat na 800 160 000 a oni vám denně na jméno a hodinu žádanou měnu připraví. Hezký den a v pátek ahoj
    9. června - Vítek
Spíme v 9 kempech, nakládat se v zásadě bude v Praze a pak až na konci. Teda, pokud to bude někdo chtít zkracovat, tak ještě tak 2-max 3 na místě, jinak popojedeme od lodi, vyhodíme stroje a jedeme a pak v posledním kempu naložíme a frrr domu.
    5. června 2008 - Aleš
  Ještě jednou opakuji, že pokud to jde, tak je ideální místo na náhradní dráty v sedlovce. To je ta trubka, na jejímž horním konci je připevněno sedlo. Znamená to sice, že je potřeba sedlo i se sedlovkou povolit a vytáhnout z rámu. Dráty - dobře svázané například klasickou gumičkou - i s našroubovanejma nyplema (čti s našroubovanými nimply) a omotané hadříkem aby při jízdě nedělaly rámus - se do sedlovky vloží, sedlovka se zašpuntuje - například hadříkem, který je potom možné použít na utírání rukou při montáži - a sedlo se sedlovkou se opět zasune zpět do rámu a utáhne v požadované výši. Já to tak praktikuji od doby, kdy jsem začal jezdit na kole dál než jen kolem baráku...
  Samozřejmě, že může existovat případ, kdy toto řešení nelze z nerůznějších důvodů použít. Jejich vyjmenováváním (těch důvodů) nebudu obtěžovat, stejně bych na nějaký zapomněl, jako jsem zapomněl na kola, která mají i v zadním kole dráty stejně dlouhé. Uvedu jediný: délka sedlovky je kratší, než délka drátů. Ale i tak se to dá udělat, dráty halt z té sedlovky budou trčet, hlavně jestli se to celé vejde do rámu. Ale ve většině případů to takto funguje a lepší řešení neznám. Jinak návod od Sonji je samozřejmě velmi dobrý a hlavně jednoduše proveditelný, takže nevyhovuje-li návod viz nahoře, viz dole.
  P.S. Viz uprostřed. Náhradní drát se ohnutím neznehodnotí. Když se do kola montuje, tak je stejně nutné jej zkroutit jak tkaničku od bot. On se potom utažením zase natáhne. Znám lidi, kteří vozí náhradní dráty smotané do kolečka na způsob strun na kytaru, takže to je další možné řešení.
    5. června 2008
  Jen houšť - na nosič ne!! Je většinou kratší než dráty a zapíchněš si je pak kdovíkam. Dráty se připevňují od nepamětí na trubku rámu mezi bowdeny k přehazovačkám a to , ano, isolepou. Niple se našroubují na tě a je tudíž pak jasné že k nim i pasují.Panika není nutná . V katalogu nejnovější kola mají nen třetinu drátů ( a prý to stačí.). V Maďarsku jsem potřeboval dráty taky asi tak tři. Pro jazykou barieru jsem je nesehnal vlastně celou cestu . Nakonec ani nechyběly. Zdravím Honza B.
    5. června 2008
Doporučuji náhradní dráty připevnit na bok nosiče lepící páskou nebo izolačkou. Vozím to tak léta a je to praktické - nikde netrčí ani nepřekáží. Přeji hezký den Sonja
    5. června 2008
  Ahoj, zrovna včera mi radil opravaář, že si mám buď dráty přilepit na ráfek u kola (ale to by se mohl dostat do drátů, kdyby se náhodou lepení uvolnilo) a nebo drát strčit do řídítek. Tam už mohou zůstat navždy. Zuzana
    4. června 2008
  No jasně, omlouvám se, ale nepředpokládal jsem, že by jel někdo na kole s torpédem nebo planetovou převodovkou (i když ani ta už u nás není tak vzácná).
  Různou tloušťku drátů jsem nebral v úvahu, pouze délku, což je důležitější a samozřejmě předpokládám, že si lidé vozí náhradní dráty i s nyplema. Stahovák, který beru, je použitelný na drtivou většinu kol s "kazetou" a mám i stahovák na vícepastorek se závitem, který já sám sice nepotřebuji, ale vozím ho pro strýčka Příhodu. Zatím se mi nestalo, že bych někde na nějakém zájezdu nedokázal nějaké to vícekolečko stáhnout, ale co není, může být... Aleš (T5)
    4. června 2008
 Dvě poznámky k poznámce o drátech:
  1. dvěma různými délkami drátů se vyznačují kola s vícenásobným pastorkem, tedy ne VŠECHNA. Ani jeden druh však nebývá totožný s dráty do předního kola, protože přední dráty mají zpravidla menší tloušťku než zadní. Ale to by šlo nakonec vyřešit výměnou nyple. To znamená i pro přední kolo použít dráty do zadního s příslušnou nyplí.
  2. pro výměnu drátu na straně pastorku je nutný stahovák, bez něj to prostě nejde. Bohužel jsou stahováky individuální pro různé výrobce, takže nestačí jeden stahovák pro celý autobus. Pokud ho nemáte, berte jen ty delší dráty. Protože však většinou praskají dráty na straně pastorku, je to docela smůla. Karel K.
    4. června 2008
  Milí přátelé, dovoluji si připojit malou, leč dosti důležitou poznámku.
  Seznam potřebných věcí uvádí položku "eventuálně dráty do kola". Doporučuji, abyste slovo "eventuálně" nahradili slovem "určitě". A k tomu připomínám, co jistě někteří vědí, ale spousta lidí to neví. Zadní kolo KAŽDÉHO bicyklu je vypleteno DRÁTY O DVOU RŮZNÝCH DÉLKÁCH!!!! Jeden z nich je zpravidla totožný s drátem kola předního, ale v extrémním případě, např. v případě nějakých těch sámodomo zbastlených nebo naopak vylepšených speciálů se mohou na kole vyskytovat dráty až tří různých délek. Koupit si správný drát pouze s udáním obecného průměru kola (26", 28", atd.) nestačí, protože záleží na typu ráfku. Tak až pojedete s tím kolem do servisu, ať vám prodají pár drátů na míru. Nejde to sice úplně vždy, ale většinou je možné náhradní dráty vozit (a tudíž mít stále při sobě) v sedlovce.
  Zařízení potřebné pro stažení vícekoleček (dráty zásadně praskají na této straně a bez stažení není možné je vyměnit) budu mít s sebou, stejně tak nýtovačku na řetěz. Nejsem sice mechanik formátu Karla Moravce, ale s lecčíms si poradit dovedu. Například loni v Bulharsku jsem těch drátů díky kvalitě tamních cest (a své váze) měnil za cestu asi 6. TAK ahoj. Aleš (T5)
    3. června 2008
  Ahoj Angličani,  možná jste příliš roztržití a nevšimli jste si, že pod již zaslaným odkazem na Anglii se skrývá i mnohé jiné, například podrobnější popis cesty - tu je ke stažení: http://trasa.ctrnactka.net/2008/anglie/gb03.htm. A můžete si i zalistovat mapou a zjistit třeba počet kopečků... Stejně tak se dá stáhnout i již zmíněný seznam věcí. Krásný den od JaVor
    3. června 2008 - Zuzana
  Milí účastníci zájezdu, cesta do Anglie se nezadržitelně blíží, už tento měsíc odplouváme. Vybavení na cestu je samozřejmě na našem webu http://trasa.ctrnactka.net/2008/anglie/gb04.htm, proto zdůrazním jen některé věci především nováčkům a mazákům s paměťovým kvocientem 0,01. Snídaně a večeře nám bude vařit naše dvorní kuchařka Milena, od Adventury dostaneme i nádobí. Na vás je, abyste si vzali vlastní příbory a kdo si chce vychutnat večerní kávu, měl by si vzít nejen kafe, ale i
hrníček s ouškem (v tom nafasovaném se horký nápoj prakticky nedá udržet). Na oběd je dobré přibalit si nějaké trvanlivé salámy, konzervy paštiky, rybiček atd. Máme slíbené točené Svijany, nezapomeňte půllitry (a taky české peníze na zaplacení)!! Pokud si berete nějaké tuctové sklo, originálně si ho označte, ať nepijete pivo kamarádovi, nebo ještě hůř ať neupíjí kamarád vám. Kromě půllitru tvrdého na osobu a povzbuzení Vítek apeluje, abyste nebrali žádné další pití, pokud ho nedokážete zkonzumovat do odjezdu trajektu. Váha zavazadel bez kola a nástroje (hudebního) by neměla přesáhnout 18 kg na osobu, zlí Angličané prý s oblibou převažují.
  Celá Čtrnáctka si už zvykla na pohodlí židliček, sami uvažte, jestli se pod námi budete popelit na zemi, nebo budete i Vy tak trochu mastňáci (my, majitelé židliček tvrdíme, že být mastňákem není zas tak úplně špatný).
  Nezapomeňte na helmu, ano i na kužel se dá s úspěchem nasadit helma, Karle! Na zájezdu s námi nebude žádný servisman, takže si určitě vezměte duše pasující na Vaše! kolo, lepení, drát do kola atd. A hlavně odvezte před cestou kolo do servisu!! Cestovka doporučuje vzít si s sebou 100 - 150 liber (bacha cena piva přes den 2,10 - 2,80 liber), ti bez servisní prohlídky by si rovnou měli vyměnit o 50 liber víc.
  I když jsme všichni kamarádi, neměli bychom toho zneužívat a nechat bezdůvodně ostatní čekat. Když je určena hodina a minuta srazu, tak tam prostě na tu hodinu a minutu dojedu. To platí v prvé řadě na čas odjezdu. Sraz je v sobotu, opakuji v sobotu 28. června ve 23:00 (oficiální odjezd je sice 29.6., ale to jen proto, že odjíždíme přesně o půlnoci). IvČe už ví, že za deset jedna už nejede nic, ale co ostatní a co Jan Tleskač?
  P.S. Někteří a hlavně některé stále předstírají, že nevědí, kam vlastně jedeme. Tak ještě jednou v příloze 1 - tam to všechno je. A jestliže si program opravdu přečtete až do konce, bude Vám jasné, že o letošní hymně nemůže být pochyb viz příloha 2.
    28. dubna 2008
Ahoj, aktivuji skupinu Severní Anglie. Chci připomenout, že doplatek zájezdu je potřeba zaplatit 40 dní před zájezdem a protože letos jedeme skoro o měsíc dřív, budete muset sáhnout do kapsy nejpozději v půlce května!! Cena zájezdu je 14 790 Kč, takže pokud jste zaplatili doporučenou zálohu 4 500 Kč, zbývá Vám doplatit 10 290 Kč. Můžete zaplati na účet KB 402 549 071/0100, variabilní symbol je číslo zájezdu 78181801, specifický prvních 6 čísel vašeho rodného čísla.
  A nekamenujte mne, lidi do kabinky trajektu po čtyřech vybíral náš průvodce Vítek Procházka podle svého nejlepšího svědomí a znalostí občas jemu úplně neznámých lidí. Možná se dá osazenstvo i proházet, ale vězte, že v kabince strávíte jen jednu společnou noc. Ahoj Zuzana
    2. listopadu 2007 - Zuzana
  Ahoj,
tak Vám nabízím další možnost, jak utratit ještě do půlky ledna prachy. V příloze 1 posílám podrobné pokyny k zájezdu do severní Anglie, které už sice mám jistou dobu, ale protože jsme se s Vítkem dohadovali o čase odjezdu (viz dále), tak jsem zatím nechtěla plašit.
  Jedeme v neděli 29. června, vracíme se v pátek 11. července!!! Jednou jsem chybně uvedla datum 13.7. a už se to nenapravitelně ve všech 14tkových materiálech vleče. V pokynech je, že se srážíme ve 4 ráno (s odjezdem trajektu z Rotterdamu ve 21 hodin, + 15 hodin jízdy vyplynul takhle nekřesťanský čas odjezdu na pátou ranní). Protože by nebylo vůbec možné použít k dopravě na sraz nebo od vráceného auta metro, dohodli jsme se, že sraz bude už v sobotu ve 23 hodin (tedy 28. června!!!). A pak se zbývá domluvit s řidiči, zda by souhlasili s odjezdem už ve 24 hodin a my
nashromážděnou rezervu využili na večerní procházku Rotterdamem nebo pokud to nebude možné, bychom strávíli 1,2,3 hodiny v nějaké přilehlé restauraci a odjeli hodinu poté, co by řidiči přistavili autobus.
  Číslo zájezdu už je taky jasné - 78181801, cena zájezdu je 14 790 Kč. S přihláškou se platí 30% záloha, což mi vychází minimálně na 4 437 Kč, tedy 4500 Kč. Takže se přihlašujte (viz příloha 2), plaťte a taky mi dávejte vědět, že jste tak učinili. Stále mi chybí dva závazní účastníci do konečného počtu, budu muset ještě zvýšit v úsilí získat dvě ovečky ze 14tkových řad, pak teprve přijdou na řadu ovečky nebo radši berani? z jiných tras. Ahoj Zuzana
  P.S. V příloze 3 jsou všeobecné pokyny. V Pokynech je tučným písmem, které ještě podtrhl Vítek ústně, napsáno, že množství zavazadel na osobu je 20 kg. Vítek říkal, že v Polsku už mu situace připadala dost neúnosná, a to nám nehrozilo převažování autobusu jako tomu bude na trajektu či
kdekoli na německé či holandské dálnici. Říkal a myslel to zřejmě opravdu upřímně, že nedovolí tahat soukromé zásoby minerálek, piva a u někoho i neskutečné množství zavazadel. Tak dokud si ještě pamatujete, jaké všechny krámy, trička, boty jste v Polsku nepoužili, vyškrtněte je ze svých seznamů a neberte je! Stolečků, sedaček a basy (ovšem jenom té Pařízkovy) se zákaz samozřejmě netýká!
    12. září 2007 - Zuzana
  Všelidové hlasování o zahraniční cykločundr vyhrála čtyřmi hlasy Severní Anglie, termín je od neděle 29.6. (opravdu června) do pátku 13.července. Hlašte se, protože hlasující a účastníci Brandova už zaplnili podstatnou část autobusu.
    16. srpna 2007 - Zuzana
  Všeobecné referendum ohledně Anglie zřejmě taky zruším pro voličskou účast hluboko pod 50% a o tom, kam pojedeme, rozhodne s konečnou platností ve své nevyzpytatelné moudrosti strana, vláda a já.
    8. srpna 2007 - Zuzana
  Last but not least. Zbystřete, cyklisté. Volal mi Vítek, že do severní Anglie (program viz příloha) bychom mohli jet trajektem za stejnou cenu jako je v katalogu letos, (kdy se zájezd odehrává mimosezónně v září tedy za 16 000 Kč), a sice od 29.června do 11. července. 29.6. je neděle, snad nebudou učitelé tak zvrhlí, že by rozdávali vysvědčení v pondělí 30., tím bychom měli mít námitky učitelek z krku. Další problém je tradiční cykločundr. Vzhledem k tomu, že příští rok se Hus s Cyrilem odstěhují na víkend, mohli bychom revolučně změnit nejen místo, ale i čas konání na libovolný jiný víkend o prázdninách. Zájezd trvá 13 dní, ale spotřebujeme na něj 10 dní dovolené. Podle času konání letošního zájezdu zřejmě o ceně rozhoduje nejen sezónnost, ale i den odjezdu. Takže trajekt jede v obou případech do Hullu v neděli večer a vrací se do Rotterdamu v pátek ráno. V pátek večer jsme v Praze a v sobotu už bychom si mohli lízat rány z vřesovišť v bazénu ve Lhotě (jestli nás tam Jirka Navrátil po letošní smršti ovšem pustí).
  Závěr: Chcete-li jet k Martinům, napište Michalovi (michalmartina@...cz), chcete-li jet do Brandova, napište mně. Čas přihlášení rozhoduje o tom, zda se vejdete do chalupy nebo strávíte proklatě studené zářijové noci pod stanem. A hlavně bretanští, maďarští, angličtí, alsasští, polští cyklisté, napište, zda souhlasíte s termínem, s destinací a hlavně, zda chcete jet. Jinak vymyslíme něco jiného (Slovinsko, Etrusky v tradičním termínu).
[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Zprávy T14 | Paměť T14 ]