Srdcem severní Anglie
28.6. - 11.7.2008
    FOTKY Z CESTY
    1. den neděle 29.6.2008 - další fotky...

Brzký ranní odjezd z Prahy přes Německo do Brugge - vyrazili jsme v půl třetí místo o půlnoci, nalodění na trajekt v Zeebrugge. Nočním trajektem do Kingston upon Hull.

«« NAHORU

    2. den - pondělí 30.6.2008 - další fotky...

Ranní příjezd do Kingston upon Hull, vyložení kol, první anglické kilometry pro rozhýbání těla od pobřeží mírně zvlněnou krajinou do vnitrozemí. Kemp Hatfield water park, Old Thorne Road, Hatfield, Doncaster, South Yorkshire, DN7 6EQ.
Tým A:
Tým B: 81,89 km za 04:36:06 hodin, průměr 17,7 km/h, max. 32,2 km/h
Tým Vezuv: 76,2 km
Počasí: slunečno, teplo
Věčeře: rajská omáčka s hovězím masem a houskovým knedlíkem

«« NAHORU

    3. den - úterý 1.7.2008 - další fotky...

Po stezce vedoucí po tělese bývalé železnice přes Selby venkovskou krajinou do metropole severu - Yorku. Kemp Willow house caravan park, Wigginton Road, York.
Tým A:
Tým B: 43,50 km za 03:05:12 hodin, průměr 14 km/h, max. 31,1 km/h
Tým Vezuv: 39 km
Počasí: Celý den slunce, vítr, večer chladno, ve 23:30 začalo drobně pršet
Snídaně: sýrová pomazánka a po všechny dny chléb, kornflakes, müsli, marmelády, máslo, med, čaj, kakao, mléko, káva
Večeře: čočka, vejce, párek, okurka
Do Selby přejezd busem, dojezd do kempu po hlavní silnici s několika šílenými kruháky. Večer telemost na slezinu ke Karlu IV. a povedené muzicírování.

«« NAHORU

    4. den - středa 2.7.2008 - další fotky...

Volný den v Yorku - prohlídka místních krás: staré město, hrad, York Minster... Kemp Willow house caravan park, Wigginton Road, York.
Tým A:
Tým B: 28,3 km za 01:41:07 hodin, průměr 14,5 km/h, max. 28,3 km/h
Tým Vezuv: 17 km
Počasí: polojasno, večer vítr, chladno
Snídaně: paštiková pomazánka
Večeře: knedlo zelo vepřo
Večírek s majiteli kempu, noční tanec pro zahřátí

«« NAHORU

    5. den - čtvrtek 3.7.2008 - další fotky...

Na kole po silničkách na severovýchod do podhůří vřesovišť a první částí North York Moors na pobřeží do Scarborough. Kemp Cayton village caravan park, Mill Lane, Cayton Bay, Scarborough, North Yorkshire, YO11 3NN.
Tým A:
Tým B: 47,96 km za 02:53:51 hodin, průměr 16,5 km/h, max. 55,3 km/h
Tým Vezuv: 46 km
Počasí: dva silné deště, zataženo, vítr
Snídaně:
Večeře: guláš s knedlíkem

«« NAHORU

    6. den - pátek 4.7.2008 - další fotky...

Po trase pobřežní železnice, s vyhlídkami jak na moře, tak na okolní krajinu, na sever přes Robin Hood´s Bay do města kapitána Cooka - Whitby. Kemp Beacon Farm Certified Site, Beacon Way, Sneaton, Whitby, North Yorkshire, YO22 5HS.
Tým A:
Tým B: 54,51 km za 05:03:38 hodin, průměr 10,7 km/h, max.33 km/h
Tým Vezuv: 52 km
Počasí: ve Scarborough slunečno, pak polojasno, teplo, silný vítr, večer chladno.
Snídaně: budapešťská pomazánka
Večeře: vrtule, bílá omáčka s ananasem, kuřecí maso
Zdeněk slavil narozeniny v místnosti u hospody v kempu

«« NAHORU

    7. den - sobota 5.7.2008 - další fotky...

Znovu do vnitrozemí - po náhorní plošině Egton High Moor do Rosdale abbey a dále k cisterciáckému opatství Rievaulx Abbey. Kemp Thirsk racecourse caravan club site, Station Road, Thirsk, North Yorkshire YO7 1QL.
Tým A:
Tým B:
Tým Vezuv: 28
Počasí: několik prudkých dešťů a několik přeháněk, vítr
Snídaně: sýrová pomazánka
Večeře: zeleninové rizoto, okurka
Alla slavila narozeniny, Petr prošel Jardovým stanem

«« NAHORU

    8. den - neděle 6.7.2008 - další fotky...

Thirsk - město zvěrolékaře Herriota; okruh přes nejkrásnější vyhlídku Anglie - White Horse. Kemp Thirsk racecourse caravan club site, Station Road, Thirsk, North Yorkshire YO7 1QL.
Tým A:
Tým B:
Tým Vezuv: 32 km
Počasí: několik prudkých dešťů a několik přeháněk, vítr, zima
Snídaně: vajíčková pomazánka
Večeře: špagety s hovězím masem a zeleninou
Věčer devadesátiminutová přednáška o pivu

«« NAHORU

    9. den - pondělí 7.7.2008 - další fotky...
Po silničkách Yorkshire Dales kolem Jervaux Abbey ke kanálu spojujícímu Liverpool a Leeds. Kemp Gordale Scar Camp Site, Gordale Farm, Malham, Skipton, North Yorkshire BD23 4DL.
Počasí: vytrvalý déšť až liják, vítr, zima
Snídaně: sýrová pomazánka
Večeře: bramborová kaše s uzeným masem
Přejezd busem do dalšího kempu s dvouhodinovou zastávkou u zříceniny Fountains Abbey, večer telemost na Balkán a gratulace Roulinovi k narozeninám, večeře na parkovišti, v kempu hnojiště u pánských sprch, skladiště u dámských sprch, zima, mrholí
    10. den - úterý 8.7.2008 - další fotky...

Po silničkách a cyklostezkách k jihu do podhůří Pennin v Peak District. Kemp Thongsbridge, Holmfirth, West Yorkshire HD9 7TD
Tým A:
Tým B: 9,45 km za 01:02:42 hodin, průměr 9 km/h, max. 37,6 km/h
Tým Vezuv: 30 km
Počasí: přes den několik přeháněk, odpoledne párkrát vysvitlo slunce
Snídaně:masová pomazánka
Večeře: rýže s
hodinový průjezd centrem Bradfordu, ČR2 vysílá v Anglii písničky na přání, kachny dojídají večeři, Hanka slaví narozeniny, bujarý večírek bez deště do tří do rána

«« NAHORU

    11. den - středa 9.7.2008 - další fotky...

Cesta na východ po odstrojené železnici a podél dalšího z mnoha místních kanálů směrem k pobřeží. Kemp Burton Constable Caravan Park, The Old Lodges, Sproatley, East Yorkshire, HU11 4LN.
Tým A:
Tým B: 47,64 km za 04:02:26 hodin, průměr 11,7 km/h. max. 47,3 km/h
Tým Vezuv: 44,44 km
Počasí: přes den jen pár malých přepršek, večer několik průtrží mračen, je o málo tepleji
Snídaně:
Večeře: bramborová kaše s kuřecím masem na hrušce, zelný salát

«« NAHORU

    12. den - čtvrtek 10.7.2008 - další fotky...

Poslední cyklistika po okolí, odpoledne naložení kol, busem do Kingston upon Hull, nalodění na trajekt, nočním trajektem do Rotterdamu.
Tým A:
Tým B: 19,78 km za 01:23:10 hodin, průměr 14,2 km/h, max 30,5 km/h
Tým Vezuv: 43
Počasí: dopoledne slunce, odpoledne přeháňky a jedna průtrž mračen, celkem teplo
Snídaně:
Večeře: gulášová polévka s chlebem

«« NAHORU

    13. den - pátek 11.7.2008 - další fotky...

Nočním trajektem do Rotterdamu. Přejezd Evropy, návrat do Prahy v sobotu v 00:20 hodin.
V Německu začali prázdniny, takže jsme se dostali do asi pěti hodinových zácp, v Česku nás přivítal špinavý hajzlík a na Pankráci jsme přistáli po půlnoci, pro změnu při vykládání pršelo.

«« NAHORU

 Ad Anglie od ZuVla
    Náš letošní výpad za hranice všedních dní byl sice jen na sever Anglie, ale za dlouhých večerů se zdálo, že se nám podařilo dobýt vysněný severní pól. Zůstaly obvyklé skupinky - Warka tým, skupina K9 přejmenovaná účelově na Ale 9 (jen krycí název, Stáňa s Ivče do sebe tajně lámaly víno) a Vesuv dýmající v poklidu někde po mezích a kavárnách. Pouze skupina Igristoje ztratila od loňska spojovací flašku, a tak neustále měnila svůj počet a složení. Podle předpokladu posledním vzadu měl být osamocený jezdec Kopp. Když ale poněkolikáté Warka v děsivém tempu dorazila na místo, kde už Péťa pokuřoval a rozvážně fotil, vzaly i tyto jistoty za své. Tentokrát Čtrnáctku doplnily jiné trasy a
obohatily naši tichou, poklidnou společnost o šílený Jackův smích, o nečekanou vítězku v konzumaci točených Svijan a o děda Vševěda, který ochotně a zevrubně odpovídal na zasvěcené dotazy provokatéra Můry.
    Původně měly v Anglii soupeřit pouze dva týmy. Zatímco Warka poctivě reprezentovala a dokonce si na trhu ve Scarborough místo šajvěje a tymiánu zakoupila kostkované čepice, které důvěřiví Angličané považovali za součást našeho národního kroje, tým Oranjes se po prohře na Euru hluboce zastyděl a tajil svou příslušnost. Slušivé dresy si oblékl jen na oficiální foto a pak když je mezinárodní sudí Alla dopískala k nástupu na oslavu Hančiných narozenin.
    Teprve po několika slunečních dnech když nastaly deště, jsme pochopili, že anglická šťavnatá zeleň je přímým důsledkem fucking weather, kdy heavy rains přicházejí s rychlostí blesku a povzbuzující věta "it's nearly fine" znamená, že neleje jak z konve, ale jen prší a je tedy možné opustit hospodu a vydat se tlačit kolo do dalšího 33 procentního kopce. Můrův svérázný překlad hospody York (čteno Work) arms jako Ubozí dělníci poměrně úspěšně trumfla naše cestovka. Zřejmě ohlásit řidiči o den pozdější odjezd autobusu, nasměrovat klienty bez mapy na cyklostezku míjející nocleh o pouhých deset kilometrů či ubytovat je u sběratele odpadků považuje Adventura za dobrodružství přiměřené bizarní skupince českých inženýrů doprovázených ošetřujícími lékaři. Zabodovali, korunku Naďa sice nezachránila, ale ortéza, přibalená Honzou Brádkou do povoleného váhového limitu 18 kg, bodla.
    Štíty hor resp. kopců jsme rádi zaměňovali za štíty pubů a innů, obzvlášť když uprostřed léta v útulných krbech praskalo hořící dřevo, pinty lahodného Ale (kdo nezažil Alešovu přednášku, pije nevzdělán) přetékaly a dát si tea for two představovalo obřad s naléváním z nekonečného množství konviček. Hudebníci byli opět skvělí - hráli, i když jim přimrzali prsty ke strunám, i když jsme jim jen zdánlivě! nevěnovaly (y je v tomto případě správně) patřičnou pozornost. Ale Alexander´s Ragtime Band v průtrži mračen na terase v Burton Constable, kdy i rezervovaný Angličan odhodil berle a tancoval, bude patřit k nesmazatelným zážitkům ze staré dobré konzervativní Anglie. Ovšem nejhlasitější večírek se vyvedl na cestě domů na trajektu ve Quiet room, který ukončil až korvetní kapitán v půl třetí ráno s jemnou anglickou výčitkou, že trochu hlučíme.
    Anglické počasí se přelilo i do Čech, a tak v neděli odpoledne na Hráz věčnosti, která tvoří takovou hezkou tradiční tečku za tím naším výletem, dorazily jen silné osobnosti, některé dokonce na kolech.
Promítali jsme si v duchu už vypaléné fotky pro JaVora a přes proudy deště znovu viděli zelené kopečky rozčtverečkované kamennými ohradami, ovečky, přikrčené kostelíčky a zdaleka nás vítající malované štíty hospod.

«« NAHORU

[ Úvodní strana | Chystá se | Fotogalerie | Zprávy T14 | Paměť T14 ]