ZPRÁVY V LEDNU 2008
    sms 1. ledna 12:11 - JiVl
  Pozdrav a pf od 19 blanických rytířů «« NAHORU
    sms 1. ledna 12:19 - JaVor
  Pozdrav a pf od zapadlých horalů. Spát jsme šli v pět třicet, tak teprv snídáme. «« NAHORU
    mms 1. ledna 12:26 - JiVl
«« NAHORU
    středa 2. ledna IvČe
  Ahoj, děkuji všem za dárečky i přání a i my, navrátivší se opět domů, opožděně posíláme čerstvé PF. Ivana Černohorská a Mirek Škrabálek «« NAHORU
    čtvrtek 3. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  zatímco se mladí hřáli u domácího krbu v Anenské Studánce, staří se uchýlili na výměnek do ubytovny statku v Červené Řečici. Ale nebylo to špatné. Otevřeli jsme předčasně autobusové nádraží Ivana Hořejšího ve Vlašimi, spatřili na kameni Kámen, kde nás školil o bezpečnosti práce domácí slivovicí samotný starosta, objevili dalšího pábitele, který si do mlýna natahal místo pytlů 3660 izolátorů, projeli se po úzkokolejce a málem přistihli mnichy, jak místo motliteb vaří pivo na kšeft, zatímco Ivča přidělával sněhulákovi pořádný atribut zcela veřejně.
  Dokud nepřijela Allina americká kontrababička, netušili jsme, že se smějeme jen samým nepřeložitelným slovním hříčkám. Nebo dokážete vysvětlit do té doby prudérní Američance, proč Kopp v hospodě netrpělivě s foťákem číhá, až hodiny odbijí šestou (viz příloha)? Nebylo zbytí, občas Judy dostávala pouze asymetrické informace. Zato zažila tahací harmoniku, Indiány na vsi, pití šampusu z flašky a po probuzení novoroční výstup na uklouzaný Blaník. Když jsme ji vyvlekli s trochu pokřivenou happy face až na samotnou rozhlednu, musela uznat, že tento Silvestr se pro ni stane nezapomenutelným nejen proto, že se narodil jóó náš Jonáš. fotky...
  Jestli nepojedete s Kučerou v pátek jako novicové na štábní cvičení nebo v sobotu jako týlová složka, máte tento víkend pohov, volno. Zato další víkend nás čeká v sobotu Intimní život (jen exhibicionisticky na pódiu) a v neděli 13.1. v 10:14 od Dejvické sokolovny pochod do Betléma. Blaník to jistí: jak na Nový rok, tak po celý rok. A v úterý 15.ledna je novoroční hospoda, přijďte, těm co se nedívají na náš web, vysvětlím česky!!, co je to atribut.
  Teď ještě trochu vzdálenější horizonty. Protože chceme zajistit početnou čtrnáctkovou účast na Pantakovkách 20. - 22. června, uvolil se Honza Brádka přesunout termín tradičního svatojánského víkendu v Anenské Studánce. Jenomže Neumani přesunuli Milíčeves z obvyklého Dne dětí až na Medarda 6. - 8. června (je to rozumné moknout?), a tak se ze svatojánského víkendu zřejmě stane svatojanský 23. - 25. května (v sobotu je totiž Jany, snad nenastydnem jako ona a maličký námořník). «« NAHORU
    středa 16. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  Karel nás zastihl v novém roce v dobré kondici jak početní, tak hlasové. Tolik jsme toho zažili za ten měsíc, co jsme se mnozí neviděli, že nedošlo ani na zpěv, i když kytara byla. Půlnoc jsme už nezažili, sebrala jsem ze stolu jen štos papírů s naplánovanými akcemi a zbaběle jsme prchli, když se tři nesoudné sestry chystaly objednat další malá piva.
  V neděli nás K + M + B pozvali na opožděný tříkrálový pochod do Betléma. Zvolenou hodinou srazu 10:14 si ovšem zadělali na problémy, které pak za ně musel simultánně řešit někdo úplně jiný, a sice shodou okolností já. Zatímco si černí pasažéři obstarávali neplatné lísky do autobusu, který jim stejně ujel, Majka se řítila okreskami do Prahy a rodina Tichých si přečetla minuty srazu po arabském způsobu, Lenka se 14 minut po desáté probouzela s cizími muži v úplně cizím pokoji. Příště budete mobily, vy královští Kašpaři, zvedat Vy!! Když jsem u zříceniny Baba konečně dotelefonovala a všichni jsme se šťastně sešli v tomto Novém roce, bouchli jsme na oslavu několik šampusů. Pak už mě přestávalo znepokojovat, že se naše Posedlosti dostaly do hledáčku BIS, která na nás poslala inspekci (nebo že by to byla PIS?). Doklouzali jsme na hranu, prohlédli si úředně potvrzenou kultovní Lábusovu vilu z druhé strany než na podzimní hraně a spustili se do údolí.
  Král Baltazar alias Břetislav se tentokrát předvedl v lepším světle a pozval nás na zvěřinové hody. Nad Lysolajským údolím jsme došli až ke studánce, kde jsme se dočetli, kolik s.aček musí obsahovat voda, aby byla prohlášena za zázračnou. Rázem nebyl problém najít v našich řadách dlouho sháněnou vývrtku. Všichni jsme šli pilně do Houslí, jen naše dosud věrná němá tvář zřejmě nesnáší cvičit a běžela až za školu. Ale hned po hodině nás doběhla, jinak by turisti u Břetislava měli zřejmě místo zvěřiny k obědu dnes - knedlík, zelí, saharský pes. Další pouť směr osamělý dům nevedla přes neúrodnou poušť, ale přes velice úrodné bahno. Ostatně velkou část úrody jsme si odnesli na naší vycházkové obuvi. Naštěstí jsou mí kamarádi prozíraví, a tak o mne nepřerazili své pastýřské hole, které si postupně opatřovali, jak padali na uklouzaném sněholedu pod Babou, nad Lysolajemi a v Houslích. Zatraceně by jim totiž chyběly při následném sešupu do Šáreckého údolí. Ještě za světla jsme se vysápali úmrlčí roklí nahoru, a tak jsme si za naše pětihodinové strastiplné bloudění v kruhu od Matěje k Matěji právem zasloužili sladkou odměnu - perníkový Betlém. Zatímco Baltazar alias Břetislav nám nabídl zvěřinu, Melichar alias Matěj perník, Kašpary z nás zřejmě měly udělat Krušovice Na staré faře. Ale my jsme je přelstili. Včas jsme přešli na lihuprosté svařené víno. fotky...
  Pokud chcete začít s hledáním pokladů, není nic ztraceno. Ve čtvrtek 31. ledna v 17 hodin na pobočce MKP Vršovice - Charkovská, kde vládne Boženka Tichá, bude přednáška o geocachingu. První lekci Vám poskytne vlídná paní, zbytek Vám dovysvětlí Mirek Tichý či Martin Roith.
  Další už 7. Posedlosti "Na otočku za Kelty" se uskuteční v neděli 17.února. Sraz je ve 12:14 na stanici tramvaje Vršovické nádraží. Kdo přijde později, poběží na vlakové nádraží, odkud odjíždí vlak ve 12:25. Poté už běžet ani volat netřeba, budeme buď ve vlaku nebo v lesích. A nepojedete-li tramvají načerno, pojedete vlakem zadarmo.
  A teď dojde na ten štos akcí. Březen za kamna vlezem, maximálně odjedeme na hory do Itálie, ale v dubnu budeme po kamnech špendlíčkem hrabat. První víkend nás čeká bál a další Posedlosti, v sobotu 12. dubna je Poklad, který určitě i bez GPS najdeme v Řevnicích, další víkend 18. -20.4. je TURASí Pivoklát, ovšem zbystřete v pivovaru ve Vysokém Chlumci!! a poslední dubnový víkend budeme kroužit s Helenou okolo Kolína.
  Letošní přemety v termínech tradičních akcí načal náš cyklovýlet do severní Anglie 29.6. - 11.7. a kotrmelce zdárně pokračují. Tak tedy poznačte si do svých diářů (nebo se třeba podívejte na "Chystá se" na našem webu): Tradiční Anenská Studánka je opravdu o měsíc dřív, a sice 23.-25. května, protože ustoupila znovuvzkříšeným Pantakovkám 20.- 22.června. Naproti tomu Milíčeves je o týden později 6.-8. června.
  Anglie ( více...) si vynutila i změnu termínu tradičního cykločundru. Vloni jsme změnili místo (a nebylo to špatné), letos zkusíme čas, a sice od čtvrtka 7.srpna do neděle 10.srpna. Jde vám z toho hlava kolem? Tak horalé ještě není všem termínům konec. Pavel Tichý organizuje Slovenské hory pouze pro starší a pokročilé. Sice s báglem, stanem na hrbu a zřejmě dokonce i s kopci Bielych Karpat, ale utrpení bude krátké, jen čtyřdenní, na závěr nás vysaje čachtická paní. Vůdce místopřísežně slíbil časté doplňování zásob a hlavně tekutin. Kdo byl nalákán, vyznačí si do deníčku ještě datum 25.-29. července.
  P.S. JaVor je nastydlá, ale má to své výhody. Za poslední týden upravila všechna fotoalba od sedmdesátých, přes osmdesátá, devadesátá léta až do nového tisíciletí. Podívejte se, co všechno Čtrnáctka prožila a že i ten černobílý svět před skoro čtyřiceti lety byl neobyčejně pestrý. «« NAHORU
    středa 16. ledna - Kestř
Miluji vás! Máma Kestřa
INSPIRACE NA DNES - JAK ZŮSTAT MLADÝM...
1. Zahoďte nepodstatné číslovky. Jsou to věk, váha a výška. Ať se o ně starají lékaři. Platíte je za to.
2. Ponechte si jen veselých přátel.
3. Neustále se učte: Učte se o počítačích, povoláních, zahradničení....cokoliv... Nikdy nenechte svůj mozek odpočívat. "Nevyužitá mysl je dílnou ďábla." A jméno ďábla je Alzheimer!
4. Těšte se z jednoduchých věcí
5. Často se smějte, dlouho a nahlas. Smějte se, dokud nebudete lapat po dechu. A pokud máte přátele, kteří vás rozesmějí, buďte s nimi co nejvíc !
6. Případné slzy: Dají se vydržet, zarmoutí a zmizí. Jediná osoba, která je při nás celý život, jsme my sami. ŽIJTE, dokud jste naživu.
7. Obklopte se tím, co milujete: Ať už je to rodina, domácí zvířátko, dáreček na památku, hudba, květina, záliba, cokoliv..... Váš domov je vaše útočiště.
8. Dbejte o svoje zdraví: Jestli je dobré, chraňte si jej.Pokud není stabilní, zlepšete si ho. Pokud si ho nemůžete zlepšit sami, vyhledejte pomoc. 9. Nepodnikejte výlety s pocitem viny. Choďte na výlet do nákupního centra, třeba i do neznámé krajiny, ale
NECHOĎTE tam, kde pociťujete vinu.
10. Povězte lidem, že je máte rádi, že je milujete - při každé příležitosti. A pokud to nepošlete alespoň čtyřem osobám - koho to bude zajímat? Ale přece jen se o to s někým podělte!!!! «« NAHORU
    středa 16. ledna - MiMa
Ahoj lidičky,
  potěšila mě zpráva od Heleny a hned toho využívám a posílám trojlístek pro štěstí.
Užívejte života a hlavně trochu toho štěstí. MILUJI VÁS Michal
  Jo a pokud to někdo ještě neví, tak můj pes se jmenuje Jáson. Chcete poslat fotky? «« NAHORU
    středa 16. ledna - IvČe
Ahoj,
  milujte se a množí ať se za nás naše děti a jejich děti. Krásný den. «« NAHORU
    středa 16. ledna - JaVor
Ahoj Michale,
  bohužel tvůj torjlístek pro štěstí na stránky neumístím, ale Jásona bych mohla. Tak navrhuji, pošli jeho fotky mně. Na tuto adresu můžeš poslat až 5 GB, ovšem v souborech po 5 MB. Určitě mi nevadí velké přílohy a kdo bude chtít, koukne a bude obdivovat Jásona na webu. Přeju samé šťastné dny «« NAHORU
    středa 16. ledna - MiMa
Jáson, nový člen Čtrnáctky
        «« NAHORU
    pátek 18. ledna - PaAd
Bezva fór :-) Zdravím všechny... «« NAHORU
    úterý 22. ledna - ZdeHa přes JaBar
  Zdravím everybody a forwarduji poslední zprávy o nepočasí na severu a taky "Párek v rohlíku". Hezký den přeje Technical support coordinator manager YardaB.
  Zdravím vrstevníka na jih!
Zde je setsakramenský průvan, jel jsem do Libochovic na trojku, vyšší kvalty to neutáhly. Taky kolem mne létaly větve, igelity a jiné lehké věci. Někde na severu asi nezavřeli dveře! Jako další akci Ti přepošlu "Párek v rohlíku", to je neuvěřitelný, jak Češi dokážou reagovat na denní realitu! Chtěl jsem to z toho emajlu nějak vypáčit, ale vždycky se mi to zbortilo, tak jsem si řekl, že se na to vystolicuji, a že Ty si s tím nějak poradíš. Předpokládám, že to pošleš dalším vrstevníkům, případně JaVoru, aby potěšil i další ze 14ky. Připadá mi to vtipnější než "trojlístek" Michala M. Ahoj Zdeněk «« NAHORU
    úterý 22. ledna - JiJi
  No když jsme u té nabídky ve zdravotnictví, tak nebudu sobec a pošlu to taky všem. Jiskra «« NAHORU
    středa 23. ledna - HoBr
Tip na vycházku tentokrát po Vídni!
  Do 6.4.2007 je ve Výstavní síni Albertina ve Vídni výstava od Moneta k Piccasovi - sbírka rodiny Batlinerů. Vídeň je překvapivě dostupná čistým vlakem na jeden den za "velice zajímavé" ceny - skupiny a wekendy. Od hranice a a k hranici ... Daleko levnější než autem. Výstava jedinečná, stojí za to určitě. Na internetu: www.albertina.at   Zdraví a doporučují Zuzana a Honza «« NAHORU
    čtvrtek 24. ledna - MiMa
Ahoj všichni,
  Zbystřete své smysly. Nabízím zájemcům 2 volná místa v autobusu do Anglie - Cyklo - Zuzka. Výhodná místa před manžely Koopoovými. Dále nabízím 2 volná místa na KOLOLOĎ-(Globetour) do Chorvatska termín 1. -11.5.2007. Dost mě mrzí, že místa uvolňuji, ale budu v té době ( aspoň doufám ) v novém zaměstnání a pochybuji, že dostanu dovolenou. Hoj a hoj «« NAHORU
    čtvrtek 24. ledna - PaAd (hoax)
Nesouhlasíte s politikou ČEZu, s neustálým zdražováním, nehoráznými odměnami managerů ČEZu atd.? Je na čase vyjádřit svůj nesouhlas tím, že v předem daném čase a to: !!! 1.února 2008 minimálně na 10 min. v 18:00 hod. přesně !!! Vypneme všichni všechny spotřebiče! ČEZ to nepřehlédne, neboť mu tím vzniknou technické komplikace. Činíme tak v naději, že si ČEZ uvědomí, že nemůže neustále bezostyšně zdražovat a my budeme jako ovce poslouchat a platit, platit, platit. Pošli teto mail všem tvým známým, aby byl účinek zřetelnější. «« NAHORU
    pondělí 28. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  Alena Hořejší mi připomněla, že by mohlo být zajímavé se jít podívat na cyklus přednášek o Josefu Hlávkovi, který rozsahem svých zájmů připomíná jiného českého génia Járu Cimrmana. Přednášky se konají v Městské knihovně v malém sále, platba jako u lékaře 30 Kč a přednášky začínají vždy od 17 hodin.
st 30.1. J. Hlávka - jeho doba, život, dílo a odkaz (prof. J. Kuklík)
st 6.2. J. Hlávka - architekt (Bc. K. Ksandr)
st 13.2. J. Hlávka a výtvarné umění (doc. J. Kotlík)
st 20.2. J. Hlávka a literatura (prof. V. Viktora)
  P.S. A nezapomeňte taky na výstavu Pražské historické zahrady v sále architektů na Staroměstské radnici. Jsou sice až do konce března, ale to se v případě výstav vždy ukáže, že končí coby dup. «« NAHORU
    středa 30. ledna - ZuVla
Ahoj všichni,
  včera bylo zase plno. Oslavenci Radkovi se podařil husarský kousek, s jednou kytarou ovládl celý pětadvacetihlavý sbor včetně vzrušeného staccata sólistky Lorety. Dokonce i náročné dámy Lenka s Alenou H. uznale pokyvovaly hlavou, že zábava docela ujde. V závěru naše nesoudné sestry vymyslely novou fintu, nabídly nám dlouhý kouř. Měla stejně zničující účinky jako malá piva, zase nám ujela předpůlnoční tramvaj.
  V posledních dvou týdnech se vlastně nic nestalo, zato na webu se přehodnocují naše vlastní trasové dějiny. Přibývají fotky, akce. JaVor pečlivě zařazuje fotky i z akcí, kdy ještě nebyla na čtrnáctkovém světě. Pamětníci, dokud se Vám tak dá ještě říkat, poklikejte na "Paměť" a "Fotky" (možná s překvapením zjistíte, že náš web má nejen hlavní stránku), pokochejte se, zahrabte ve svých fotografických i jiných archivech a nabídněte Janě své skvosty k doplnění.
  Pokud pominu Spanilou jízdu určenou pouze pro přihlášené pěšáky, čekají nás v nejbližší době jen další Posedlosti. "Na otočku za Kelty" se uskuteční v neděli 17.února. Sraz a zároveň odchod ze stanice tramvaje Vršovické nádraží je ve 12:14. Na nádraží se dostanete linkami 6, 7, 24. Kdo se dosud do takových končin ještě neodvážil, vězte, že stanice je ještě dvě zastávky za Fidlovačkou směrem z centra. Stejně jako je vlak (odjíždí ve 12:25, pak už je konec, už je amen, za Kelty se nedostanem), nedílnou součástí vlastivědné vycházky, patří k Posedlostem i závěrečná hospoda. Neúčast omlouvám jen se skřípějícími zuby, ostatně bez čelovky z Altamiry stejně neuniknete.
  A začněte přemýšlet, jaká hračka je vašemu srdci a postavě nejbližší. V pátek 4. dubna totiž bude v Masarykových kolejích bál "Když hračky ožijí". «« NAHORU
    středa 30. ledna - StDu
Ahoj, ahoj,
  ředitel Městského divadla v Mladé Boleslavi pan František Skřípek nás zve do Žikovského divadla, vždy od 19.hodiny: 5.2. - L..N. Tolstoj - Příběh koně- už jsme někteří viděli, já dokonce dvakrát, srdečně doporučuji, 6.2. - Moliere - Tartuffe, je prý dobré a 7.2. Irwin Shaw - Brooklynská idyla, také prý vydařené. «« NAHORU
  čtvrtek 31. ledna - LeHn
Ahoj,
  udělala jsem průzkum a mohli bychom jet na velikonoce do Pece k pí Svatošové, která dřív byla na Krakonoši. Napište mi, kdo by měl zájem, zjistím ještě cenu a kde přesně její penzion je. «« NAHORU
  čtvrtek 31. ledna - LeHn
Z de je adresa - www.toska.cz. Jsme na původní staré > cestě do Pece,je to pěkné a klidné místo, do Pece je to cca 500 metrů a to > samé do Velké Úpy - přímo naproti policii přes řeku. Cena za osobu a den s polopensí je 450,-Kč, na všech pokojích máme WC a sprchu. Myslím si,že cena je solidní,naposledy když jste byli na Krakonoši na velikonoce bylo to za 420,- Kč a pokoje tady a tam je podstatný rozdíl. Budu moc ráda pokud přijedete a také Vám v příloze posílám naši nabídku na ubytování. Chtěla jsem poprosit zda nemáte nějaké známé i na zák. škole - sháním na jaro školy v přírodě. Moc pozdravů Vám i do školy. Monika a Jirka «« NAHORU
© Čtrnáctka