ZPRÁVY V ZÁŘÍ 2008
    pondělí 1. září - MiNo
Ahoj všichni,
  náhodně jsem objevil tuto zprávu: Český rozhlas Regina 7.9.2008. V neděli 7.září 2008 proběhne Den otevřených dveří Českého rozhlasu Regina. Po celý den bude umožněna prohlídka studií, setkání s pracovníky a moderátory. Jestliže nepojedete do Brandova či jinam, je možné zkontrolovat Pavlínino pracoviště. Jesti bude přítomna osobně, to by se mohla prozradit sama. «« NAHORU
    pondělí 1. září - PaAd
Budu přítomna osobně :-))
    úterý 2. září -TAKová schůze 2008-09-01
**STALO SE
* LPH - Zúčastnilo se asi 130 lidí, finančně v plusu. PaS navrhuje vyhlásit např. v plavání věkové kategorie, aby mohl bojovat o čelní místa...
* TÁBORY V KEBLANECH - Dle zpráv byly vydařené - vč. předtábora s mrňaty. Dětí nyní "akorát", leč třeba hledat náhradu za odrostlíky. Návrh: co kdyby turnus pro důchodce? Tábořiště koordinuje Řezák, 5w již zabukovaných
* LETNÍ SCHŮZE 10.7.- byla za mizerného počasí v Uhříněvsi, což mnoho lidí odradilo.
Příště snad zase Cinda.
* ALPY LL - viz Poradník - byly vynikající
**AKCE
* 30. LESNÍ HRY 12.-14.9. - Valda vybírá a opětovně upozorňuje: Přihlášky nepodložené pěnězi - jako by nebyly!!!
* STEZKA ...A 1/2 - 25.-28.9. - Pepa Brzák nebude v ČR. Termín proto měněn nebude.
Pořadatelství se chopily dámy SoňaV/17, LenkaBg/18 a JaVor/14, které ji budou
situovat do Posázaví s ustředěním u Panského rybníka v Hodkovicích. Čtěte web a hlašte se (uzávěrka na Radě 15.9.). Vybírá se 150/200 Kč.
* Zakončení CYCLO - 4.-5.10. - Do Kozích hor se hlašte Moravcům
* VÝROČÍ TAKU -14.-17.11 - Viz Poradník. Prezentační možnosti/stroje nabídněte Lence Borgesové
LYŽOVÁNÍ ITÁLIE - Severní Dolomity 29.1.-2.2.2009 (3d) PP 4kKč+75EUR permice
- San Martino di Castrazza - 25.2.-2.3. (4d) hotel 6k2Kč+119EUR, info: Neumanovi 602.... neuman@...cz
** RŮZNÉ - Rada bude 15.9.2008 - Velká rada bude 20.10.2008 - Mirek Dvořák je opět na mailu: dvorak@...cz
  A to bylo skoro všechno IvanŠ «« NAHORU
    středa 3. září - ZuVla
Ahoj všichni, přátelé slovenských hor obzvláště,
  Alla už vypátrala, kde hrajou ve středu 10.9. Bathory. V 17 hodin je na pořadu v Palace Cinema na Smíchově u Anděla (což je kino v dnešním Tescu, dříve Carrefouru). Je snad nějaký účastník slovenských hor, který by odepřel účast (teď mám především na mysli šéfa Šestnáctky, který to lety a úsilím dopracoval až na řadového člena Čtrnáctky)? Ostatní Čtrnáctkaři mají účast nepovinnou, ale ve středu je představení za
neuvěřitelně výhodnou cenu 129 Kč, tomu nelze odolat.
  P.S. Už jste se podívali na webu, jak jsme včera dokázali žít? U Osla v kolébce nám patřil celý dvoreček, ale na Svatováclavské vinici u Richtrovy villy už nám ležela u nohou celá Praha!
  P.P.S. Na dnešní Alenině vernisáži (ulice Jana Zajíce 7 za Spartou) budeme vyprávět a přehánět. «« NAHORU
    úterý 9. září - ZuVla horalům
Ahoj,
  už jsem zakoupila na zítřek lístky na Bathory všem!!! - kromě Luďka, který dal přednost sběru poloshnilých jablek a mého muže, který byl v kině naposled před 17 lety (tehdy pod silným psychickým nátlakem, který se mi tentokrát už nepodařilo vytvořit). Představení začíná ve středu 10.9. t.j. zítra v 17 hodin v druhém patře Tesca u Anděla. Připravte si přesně 129 Kč, nebudu měnit 5x tisícovku. A lístky budou jako veslo převozníka, kdo dorazí později než v 16:50 dostane zbylé lístky a bude čekat na dalšího ještě víc pozdně příchozího. Ušetřené peníze (každý jiný den stojí kino 169) propijeme po představení, což překvapivě na Smíchově není vůbec těžké. «« NAHORU
    středa 10. září - ZuVla
Ahoj všichni,
  včera jsme si na slavnostní otevření čerstvě vymalovaného salónku u Karla najali kapelu, ale rušili jsme úplně stejně jako když hrajou naši - ostatně čtrnáctkoví hudebníci bez nástrojů hlučeli úplně nejvíce. Pro příště si necháme na stěny namalovat stromy a budeme pro pivo k výčepu chodit sami, v letních zahrádkách s mouchami v pivu bylo totiž narváno podstatně více.
  Minulý víkend jsme završili vzpomínky na Anglii stylově tam, kde u nás (lehkou konkurenci občas cítím u Martinů v Jizerkách) prší nejvíce, totiž v Brandově. Ale modlila jsem se tak intenzívně ke Krušnohorskému bohu, až mne vyslyšel a seslal v sobotu místo deště rovnou tropické počasí - příště ty zdrávasy trochu odfláknu. Už v pátek bylo krajně podezřelé, že v září a na horách seděli i ti nejzimomřivější až do deseti večer venku a neustále se dožadovali vychlazeného piva.
  Mapy, brífink, startovní výstřely v 10:14, skupinové foto uže byly? Tak můžeme vyrazit vzhůru a po obědě dolů. Zarazil nás až pohled na Jezeří a důl. To je taková díra v zemi, že tu nám asi opravdu nikdo nevezme. Po osmi letech jsme zaznamenali v opravách jistý pokrok, ale spíš než na expozici ptáků se zámek stále hodí jen na natáčení Kvílení vlkodlaka II. Důvod ke slavení se najde vždycky, na nové terase v Hoře svaté Kateřiny jsme si k fernetu dopomohli Milošovým prasynovcem. Tak na Tvoje voči, Ondřeji! V závodce nám mezitím k večeři uchystala naše kuchařka Helena svíčkovou i výdejní okénko. Při válce růží získal definitivně nad žhavou Itálií (naše budoucí destinace) navrch hrdý Albion a začalo (velice slušně vyjádřeno) chcát. Večírek pod střechou se neobyčejně vydařil, dámská volenka ve dvě v noci měla takový úspěch, že i Alena opustila svůj pelíšek a jala se lovit na zahradě i v podkroví svého vyvoleného Spánka.
  Nicméně i v neděli jsme si plnili: dojeli jsme hustými německými hvozdy až do Kalku. Čekání na přeřízek se protáhlo, a tak jsme opravený kostelíček, který střeží uloupenou hranici, pozdravili jen zdálky a svištěli podle potoka do Brandova, na zahradu, k cizím i vlastním mobilům. Tak naposledy Cheers, párkrát zvoláme Egeszszegedré a už tu bude lahodné cin cin! fotky...
  Frekventanti slovenské malotriedky dnes povinně absolvují výchovné představení Bathory, ostatní jsou zváni Roulinem a JiMim na balkánské zahrádky.
  Když nebudete tento víkend běhat zmateně po lese, můžete stejně intenzívně běhat po pražských zahradách a dalších objektech, z nichž mnohé jsou veřejnosti běžně nepřístupné (viz příloha 1 - 3).
  V úterý 23.září pokračuje pravidelný cyklus hospod u Karla.
  V pondělí 29. září bude Divadlo na provázku předvádět své Shakespyré na lodi, kterou zakotvili bratři Formanovi v Holešovicích u Libeňského mostu. Role jsou rozděleny takto: Lenka zve a já odvedu černou práci - budu kupovat lístky, takže volejte, mailujte.
  V neděli 5. října se o slovo hlásí další Posedlosti, už desáté s názvem Na hraně II. Sraz je nejpozději ve 13:00 v restauraci Stará Fara na zahrádce!!! Pokud chcete obědvat, přijďte rozhodně dřív, neboť odchod je ve 13:14. Ve staré dobré faře jsme končili vycházku "Půjdem spolu do Betléma", takže už bezpochyby trefíte z Hradčanské busem 131 do stanice U Matěje.
  O týden později 9.(bez dovolené 10.) až 12. října je podzimní Stezka. Nejdřív se zdálo, že Stezku má na svědomí Vláďa, ale teď padá podezření na jistého Haranta.
  Uhry 14. - 17. listopadu plaťte a nebojte se tuto finanční transakci na sebe i prásknout.
  A teď ještě Silvestr. Čtrnáctka podle předpokladu nic nesehnala. Naskýtá se jistá možnost, že bychom konec roku strávili s Trasou 13. Ta pořádá Silvestr v autocampu na okraji Liberce www.autocamp-liberec.cz, a to od středy 31. 12. do neděle 4. 1. 2009 (jeden den dovolené). Ubytování je ve 3 a 4 lůžkových pokojích. Cena polopenze 310,-Kč za den, silvestrovské pohoštění se dojednává (dle obsahu cca 400-500 Kč na osobu). Podmínka pana majitele je alespoň 40 účastníků (může být až 60). Počítejte, že záloha 1500,- Kč se bude platit v průběhu října. Je možný i společný autobus. Takže pravidelní účastníci, ozvěte se, co vy na to. «« NAHORU
    středa 10. září - šéf
Ahoj všem,
  právě jsem mluvil majitelem panství panem Kryštofem Harantem (nebo kdo to byl někdo jiný ?) a můžeme prý tam přijet a pobýt.
  Takže letošní malou Stezku bychom měli strávit v Rekreačním areálu u městečka odkud pochází (je to to druhé a není to Pecka) a je to na severním břehu rybníka Zaječí (pozor, to není sloveso).
  Ti, kdo pořád něvědí kde to asi je, tak můžou zkusit http://www.arealbezdruzice.cz/
Chcete další podrobnosti ? Zde jsou:
termín: pátek 10. - neděle 12. října (event. čtvrtek 9.10. - viz dále)
spaní: ve vyhřívaných chatičkách na posteli (bez spacáku), případně v budově na pokoji
cena: 280,- s polopenzí (snídaně údajně ve stylu švédského stolu) za osobonoc v chatce 380,- s polopenzí pak v budově (předběžně jsem zamluvil 50 míst v chatkách a 10 v budově)
Večerní posezení s kytarou u piva možné. Mají gambáč za 18,- (doufám, že tam nemají ZSPL, tedy jeho variantu ZSPTP), kafe za 15,- , presso za 25,-
  Někteří jedinci (a i dvojáci) se chystají, že by jeli už ve čtvrtek odpoledne. Takzvaný 0. noclech zkouší zajistit Vráťa někde po cestě z Prahy (nemůžu si teď vzpomenout kde, ale prý je to tam úžasný). Byla by to klasika se spaním na karimatce ve spacáku. Pokud se mu to nepodaří, tak je předběžně domluveno, že by i čtvrteční nocleh byl tam co ty následující.
  A teď to nejdůležitější: je nutné (a opravdu nutné !), abyste se na Stezku co nejdříve, nejlépe ještě tento týden, přihlásili, abych mohl definitivně potvrdit počty do noclehu, protože jinak to obsadí někým jiným a my budeme spát pod širákem ! A myslím to upřímně a doufám, že nebudu muset trapně snižovat předem domluvený počet.
Takže nejpozději do úterý příštího týdne i se sdělením, jestli pojedete už ve čtvrtek a jestli chcete radši spát v budově. Děkuji !
  Jo a ještě zprávu ze společnosti - Milina v těchto dnech úspěšně absolvovala operaci i druhého kolena. vše o Stezce...
  Mějte se jak chcete, ale hlašte se na Stezku ! «« NAHORU
    čtvrtek 11. září - KáVá
  Zdravím všechny, kdo jsou na drátě a zejména pražákům posílám k nahlédnutí a uvážení tuto výzvu - petici: www.asistence.org/vyzva Jedná se o výzvu směrovanou Radě hl. města Prahy k vypracování koncepce zpřístupňění pražské MHD pro vozíčkáře a obecně k její bezbariérové využitelnosti. «« NAHORU
    úterý 16. září - BoTi
Ahoj všem.
  Máme 3 lístky navíc na pátek do Ypsilonky od 19,30hod - Vdovou proti své vůli. Jde jen Pavel s Helenkou nechce je někdo doprovodit? «« NAHORU
    úterý 16. září - HaPav
  A jaká to náhoda ! Nabízím 2 lístky (jeden za 250 Kc) na představení Ypsilonky Vdovou proti své vůli na pondělí 22.9. «« NAHORU
    středa 17. září - MiMa
Ahoj lidičky,
  Jáson má dnes své první narozeniny. Tak až si dnes budete dávat panáka, víno a nebo pivo, tak si na něj připijte. «« NAHORU
    čtvrtek 18. září - šéf - Stezka
Ahoj všem,
  tak to vypadá, že letos zase jednou po dlouhé době bude komorní Stezka (bude nás něco okolo čtyřiceti). A to jde, ne. Bude docela klid, do hraní hudebníkům nebude kecat moc lidí. Takže přihlášení se mohou těšit na pohodovou Stezku! Noclehy zůstávají tam, kde byly ohlášeny. A propos, Vrato, co je s tim ctvrtecnim noclehem? Zajem ma asi ctrnact lidi!! vše o Stezce... «« NAHORU
    středa 24. září - ZuVla
Ahoj všichni,
  včera tradiční Karel, tradiční sestava (s mimořádnou návštěvou - v deset hodin rozrazil pomyslné dveře salónku Man in Black), tradiční zábava, prostě tradičně velice příjemně strávený večer. Zkuste taky jednou vynechat Ordinaci v růžové zahradě a přijďte pobejt.
  Ti, co se nebudou půlit, mají tento víkend volno, ale příští neděli 5. října jsou 10. posedlosti Na hraně II. Sejdeme se nejpozději ve 13 hodin na zahrádce hospody Stará fara, startovací pivo povinné, oběd od dvanácti silně doporučen. Z Hradčanské pojedete od dejvické sokolovny busem 131. Až minete po pravé ruce stadión Dukla pukla a po levé Starou faru, je nejvyšší čas vystoupit na zastávce U Matěje a spěchat zpět na sraz.
  V úterý 7. října je Karel, kde se musíme nezbytně domluvit, jak (a možná i odkud a po jakých kolejích) vlastně pojedeme ve čtvrtek na Stezku.
  Po 14 měsících konečně bude 14. v úterý, a to znamená jediné: Může se uskutečnit dlouho toužebně očekávaný XIVejt. Tak tedy, sejdeme se s nástroji!!! v úterý 14. října v 18 hodin v restauraci Kapslovna v ulici Pod Parukářkou. Usedlost přestavěli na luxusní bydlení, zůstal jen starý dobrý orientační bod - tovární komín. Nejkratší cesta je od zastávky Černínova busu 133, 136 nebo 207 Domažlickou ulicí nebo od tramvaje 9, 19 ze zastávky Biskupcovy Jeseniovou ulicí směr komín. Ovšem mám pro vás, vlastníky dobré turistické obuvi, ještě jednu lukrativní nabídku. Sejdeme se v půl páté v Pivovarském klubu v Křižíkově ulici přímo proti Karlínskému divadlu. Dáme si pivo na zdraví majitele Aleše Dočkala (netěšte se, za svoje) a před pátou vyrazíme na Parukářku pěšky.
  Na Silvestra se nás zatím přihlásilo devět.
  P.S. V příloze posílám pozvánku od Aleny Hořejší na výstavu (příloha 1) a ode mne všeobjímající pozvánku na Posedlosti, XIVejt, Karla a Stezku (příloha 2). «« NAHORU
    středa 24. září - VrPe
Ahoj,
  nocleh v hospode Kříše č. 6, je to cca 1.5km od nadrazi ve Stupne - rodiste zakladatele McDonalda:
  Ve výšinné poloze v obci 4 kilometry jihozápadně od Radnic stojí novorománský kostel sv. Vavřince z let 1880–1890 s vysokou věží. Jihozápadně od něj se v areálu hřbitova nachází cenná empírová pohřební kaple s podzemní hrobkou rodu Šternberků, viditelná od jejich zámku v Březině. Je tu pohřben i Kašpar Šternberk, spoluzakladatel Národního muzea. Velmi významnou osobností je Raymond Albert Kroc - syn českých emigrantů ze Stupna, který byl zakladatelem firmy Mc Donalds. Jeho pamětní deska je umístěna na budově zdravotního střediska. Stupno proslavila i silná prvoligová tradice v národní házené.
  Zcela ojedinělé je naleziště černého uhlí výborné jakosti hned pod povrchem, což umožnilo jeho dobývání povrchovým způsobem. Tento způsob dobývání černého uhlí je ve světě ojedinělý. Výborně zachovalý svrchní výstup radnické uhelné sloje, která má výšku 4,8 m, se nachází v CHPV Bašta v západní části Břas na území bývalého dolu Matylda. http://www.brasy.rokycansko.cz/index.php?page=historie
 
Patecni vylet: vystup uhelne sloje Basta, Stupno, Sternberska kaple (pohrben spoluzakladatel NM, druhy Klebesberg - stryc Ulriky -je pohrben v Trebivlicich) zelena znacka udolim Korecnickeho potoka, pak po cervene pres Smedcice [v roce 1863 byl postaven 37 metrů vysoký a 100 metrů dlouhý železniční most pres Klabavku] do Chrastu u Plzne na vlak do Planan.
  Ctvrtecni odjezdy z hlavniho 1326, 1426, 1516, 1726, tez mozno Smichov, a prijezdy Stupno 1608 1705 1758 1958, Patecni odjezdy z Chrastu 1530 nebo 1729, Bezdruzice prijezd 1748, 1948.
  Bohuzel ma volny jen jeden pokoj pro 4 lidi + 2 na zem. Ostatni budeme na karimatkach na sale. Hospoda je pekna, ma i venkovni sezeni s grilem, no uvidime.
Krajina oplyva zajimavostmi, skoda, ze tam mame jen jeden den na vylet. Ten navrzeny je pod 10 km. Pro jistotu bych rad vedel pocet zajemcu, postele 250 Kc, prespani 100 Kc. vše o Stezce... «« NAHORU

    čtvrtek 25. září - šéf
Ahoj všem,
  takže opět jednou došlo k tomu, k čemu před Stezkami dochází. Něco jsem už naznačil v úterý u Karla IV. Poslali mi z původně domluveného noclehu u Bezdružic, že musí úrovést nějaké opravy a že tedy ukončují letošní sezónu a ruší všechny rezervace a že děkují za pochopení. Takže jsem se poohlížel jinde s tímto výsledkem:
- autocamping Teplá, s celoročním provozem. Ubytování v ubytovně (10 čtyřlůžkových pokojů), zbytek v chatkách, kde jsou kamna ve kterých bychom si sami topili připraveným topivem. Postel - jednotná cena 130,- Kč za lůžkonoc + polopenze za cca 100,- Kč.
  Večerní posezení ve společenské místnosti a případně přilehlé restauraci. Protože tam budeme sami, tak pan provozovatel nabízí, že bychom se i sami obsluhovali, že koupí sudy s pivem, které bychom si sami čepovali a dá tam nějaké kafe, čaj (k tomu rychlovarnou konvici), limonády, víno. Ovšem, pokud bychom trvali na obsluze, tak by ji zajistil, ale ceny by logicky byly o něco vyšší (např. pivo místo za 16,- za cca 20,-). Ale do té obsluhy se mu moc nechtělo.
  Takže vyhlašuji referendum, jestli takhle s tím souhlasíte a také očekávám tipy na množství piva, abychom mu mohli upřesnit počet sudů, případně vaše požadavky na druh a množství jiného pitiva (nebrání se jeho zajištění).
  Zatím je to předběžně domluvené na víkend od pátku do neděle. Další věc je čtvrteční nocleh. Včera ho Vráťa upřesnil na lokalitu u Stupna, což je trochu z ruky. Dá se to event. nablížit někam k Úterý a pak to dojít pěšky. Teď jsem dostal od Vráti e-mail, že by event. byl možný i původně zamýšlený nocleh na kraji Mariánských Lázní. Nocleh u Stupna je sice již potvrzen, ale změny jsou možné. Tedy druhé referendum - očekávám od čtvrteční frakce názor na místo noclehu.
  V příloze posílám seznam přihlášených, kam jsem s ohledem na změnu noclehu doplnil i pozdě přihlásivší se (význam křížků a písmen neřešte, to se vztahovalo k původnímu noclehu). Vše. vše o Stezce...
  Ahoj a velice netrpělivě (a obratem) očekávám Vaše názory.
  PS: Jo, a tentokrát nejde o apríl, koneckonců není 1.4., že «« NAHORU

    čtvrtek 25. září - VrPe
  Klubovni mistnost "Rozervanych" v hospode Eldorado, stav r. 2004. Podminkou clenstvi bylo venovani umeleckeho dila vlastni vyroby. A to je ta hospoda v Usovicich - Mar. Laznich, kde bychom mohli ve ctvrtek zacit. «« NAHORU
    pátek 26. září - šéf - Stezka
Ahoj všem,
  referendum ohledně čtvrtečního noclehu proběhlo, bylo to tak půl na půl, rozhodlo se tedy demokraticky. Bude v Mariánských Lázních - Úšovicích, Palackého 54, hospoda Eldorado - viz e-mail od Vráti dále. Podle nejposlednějších údajů by čtvrteční frakce měla mít 14 (!) členů (tak to tam Vráťo prosím nahlaš). Pokud jde o samoobsluhu nebo obsluhu v hlavním noclehu, tak slabě vede samoobsluha, ale ještě je trochu času na upřesnění. Lepší je samozřejmě se nechat obsluhovat (o těch pár korun navíc asi nejde), ale je tam pak reálné nebezpečí, že obsluha skončí někdy o půlnoci a mi budeme sušit hubu. Ještě tedy upřesníme. vše o Stezce... «« NAHORU
      pátek 26.  září - MiMa
  A ten středeční nocleh jak organizovala Jitka Součková v úterý v hospodě se konat nebude? «« NAHORU
    pondělí 29. září - JiJi
Ahoj po neděli,
  i když často píšu blbiny, tak v tomto případě doporučuji všem, aby četli. Předesílám, že se předem ohrazuji proti obvinění z rasismu.
  Na úvod: máme chaloupku po prarodičích ta tam jsme si nechávali věci, které k ní tak nějak patřily. Minulou zimu nás vykradli - pro nás neuvěřitelným způsobem. Už se nekradou žehličky, friťáky a televizory. Ukranou vám věci o kterých si myslíte, že nemají žádnou cenu, pro vás však mají obrovskou hodnotu - je to vaše dětství, vzpomínky... řekla bych, že máme v podstatě uklizeno. Ty střepy se vymetou, ale co nepřestane štvát je vykradené rodinné album, dědův výuční list, tátova pracovní knížka z totaleinsatzu. Zmizí vánoční ozdoby, reprodukce co měla babička nad postelí i prasklý hrnek s fialkami.
  Sousedka přes ulici - chalupářka - pochází z poněkud movitější rodimy, takže její ztráty byly podstatně větší (včetně starožitného nábytku). Pozor, nejedná se o samoty, ale domky uprostřed obce. Během dvou měsíců vykradeno 26 chalup v 20ti km okruhu, některé opakovaně.
  No a předevčírem nás tahle sousedka potěšila další historkou - a co je nejhorší, může se to stát každému z nás. Jako invalidní důchodkyně tráví léto v chaloupce. Po pauze asi pěti týdnů se rozhodna nakouknout do městského bytu a nestačila se divit. Jakmile odemkla dveře, opustilo byt urychleně několik osob. Ne oknem (4.patro), ale prostě kolem ní proběhli. Ten byt byl totálně nejen vykradený, ale i vybydlený. Jednoduše si ho
vyhlédla parta celkem mladých lidí, vesměs dosti snědých. Kdyby to nebylo nekorektní, skoro by jeden myslel, že to jsou cigáni. Takže tam bydleli, prodávali zařízení, navařili si ze zásob ve špajzu a mrazáku, vybrali si oblečení (ne to obnošené na doma - to dá rozum), spali v jejích postelích, ale je fakt, že zbytečně nepovlékali, zato se měli hodně rádi, neuklízeli, natož aby myli nádobí. Po prvním pokusu vyprat v pračce, kterou nestihli
prodat, se ukázalo, že odmontovali a ukradli syfon. Vzali si veškeré užitečné doklady jako cestovní pas i rodný list. Dotyčný byt se nachází v centru stotisícového města, které NENÍ proslulé problémovými minoritami.
  Zámky nebyly porušené. Dotyčná dáma vyměnila bezpečnostní zámky za ještě bezpečnostnější, ale pan policista ji ujistitl, že kdo umí, ten otevře každý zámek. Asi čtvrt hodinky poté, co nám převyprávěla skoro těžko uvěřitelný příběh, ozvalo se hlášení místního rozhlasu - policie ČR prosí občany, aby poskytli informace o lidech, kteří loupili v drogerii na náměstí - dvě ženy a tři muži tmavší pleti. Tak teď nevím, byli to Somálci, nebo příslušnícii kmene Zulů. Co myslíte?
  Já bych taky byla ráda tenhleten humanrajtista, když je to teď tak děsně moderní. Ale nějak nechci sloužit jako lovná zvěř.
  Soudím, že ničemu nezabráníte. Ale asi se vyplatí zdokumentovat si věci, na kterých vám záleží (skutečná cena tu nehraje roli) a v případě, že vás tohle taky potká, je to přece jen lepší, nez vykládat policajtům, že vám chybí taková vázička se sýkorkou. Podle toho nic nenajdou. Ne, že by se vám něco vrátilo, ale přece jen se posílí šance, že ty zmetky chytnou. U nás je to komplikované tím, že bychom museli obíhat bazary v Rakousku.
  No a pak mít lepší sousedy. Co naděláte, když "místní" sousedka slyší, že někdo rozbil oknou u nás ze dvora a druhý den si všimne, že další sousedi mají rozbité dveře na zahradu, ale nechá si to pro sebe. Jiná paní vidí, jak ve tři ráno někdo stěhuje nábytek oknem, ale bojí se zavolat policajty. A soudedé v městském bytě si "myslí", že právnička ten byt cigánům půjčila přes léto. Ani je nenapdne jí zavolat, ačkoli mají číslo. Řeší problém, že se budou muset někam přestěhovat, namísto aby si stěžovali domácímu. No s takovou blbostí asi nic nenaděláme.
A přátelé, tento příběh je pravdivý i když ho nevyprávěl T.T.Taylor. Na druhou stranu, kdyby mi tohle někdo poslat, tak to smažu jako HOAX.
  Abych nezapomněla - až vám bude hořet ten olej na pánvi, tak jedině přikrýt pokličkou. Ještě, že mi to Káťa připomněla. «« NAHORU
© Čtrnáctka