ZPRÁVY V PROSINCI 2008
    úterý 2. prosince - ZuVla - Po stopách Etrusků
Ahoj zatímní účastníci,
  mám dvě zprávy jednu špatnou a druhou dobrou. Je nás žalostně málo, zatím 22, a ta dobrá: Když seženeme alespoň ještě tři lidi, tak zájezd nemusíme rušit.
  Takže postupně: Číslo zájezdu je 78-293-902. Termín od středy 22. července do neděle 2. srpna. Zájezd se jmenuje "Po stopách Etrusků", a tedy není to Toskánsko!! Na Florencii a Pisu zapomeňte, ze známějších měst uvidíme Assisi a Orvieto. Celý program je v příloze 1. Cena zájezdu je 13 390 Kč, je to cena konečná, nelze uplatňovat žádné slevy ať věrnostní, věkové či brzkého přihlášení. Tato cena je zaručena při minimálně 25 účastnících, musíme tedy sehnat ještě alespoň 3 - 5 lidí (kdyby někdo klasicky odpadl). Přihlašuje se klasicky buď osobně v Adventuře nebo přes internet. Přihlášku posílám jako přílohu 2. Záloha se platí 30% z ceny tedy 4017 Kč, když nebude Adventura akurátní, možná jim budou stačit 4000 do konce ledna. Ale ještě neplaťte, musíme nejdříve sehnat ty tři lidi. «« NAHORU
    úterý 2. prosince - AlKo - Po stopách Etrusků
  Těm co váhají kvůli horku
  Na kole to vždy trochu fouká - viz první letní cykločundry v jižních čechách - bylo vedro a my se radovali, že nechodíme, ale jedem.
  Po propršené chladné Anglii si zasloužíme trochu prohřátí event. i malé přehřátí ve slunné Anglii .
  Program je krásný, staví se (stany pánové) málo a stále u vody. Vzhledem k tomu chrti mohou chrtit a handikepovaní si užívat koupání a poklidného objíždění atd. Měla by to být pohodová, méně stresová záležitost, kterou bychom si neměli nechat ujít.
Dvě jezera moře - no to je něco.
  Takže kdo ještě váhá - dobře to rozvažte a klidně se přihlašte.
  Byla jsem v Itálii prakt vždy na vrcholu sezóny a vidíte -přežila jsem a to jsem musela chodit pěšky a ne na kole s vánkem. Zdravím «« NAHORU
    středa 3. prosince - ZuVla - Ad U voraře
Ahoj všichni,
  včera jsme v našlapaném sklepě oslavili nejen tunel, ale hlavně Blanku. To se servírka po schodech naběhala.
  Víkend jsme strávili s Andělem na horách. Rekreace ROH mi není rozhodně proti mysli: teplá jednotná strava, společné výlety za poznáním a krásou našich hor, sportovní soutěže ve společenské místnosti, optimistické písně zpívané radostně všemi soudruhy celý večer a noc - to vše nadšeně vítám. Jen kdyby kulturní referent Mikuláš nevyžadoval za mrzký dárek veřejný přednes básně. Najala jsem si tedy absentující Allu a doufám, že za Krkonošskou Odysseu budu tohoto stresujícího zážitku doživotně zproštěna (viz níže).
  V neděli jsou Posedlosti "Geology proti své vůli". Bez horkého nápoje a prachů nemá ani smysl, abyste do Stodůlek dorazili v 10:14.
  Ve čtvrtek 11.12. je nadílka ve Střešovické vozovně. Už od šesti!!!
  V neděli 14. prosince zvou Pařízkovi na obnovenou premiéru Malované na skle do Dolních Počernic. Představení v bývalém pivovaru začíná v 18 hodin. Kromě toho budou hrát ještě 27. a 28. prosince tentýž kus v Pyšelích. Zájemci o vánoční představení, ozvěte se Loretě, aby vám sehnala lístky. V Pyšelích je tolik Pařízků, že dokážou vyprodat celý sál.
  A v úterý 16.12. je poslední hospoda v tomto starém roce, pak bude až za čtyři týdny 13. ledna (jak to vůbec dokážeme vydržet), a tak přijďte pobejt.
  Pokud jste již investovali do diáře na příští rok, zapište si: Malá Stezka začíná na čarodejnice, Milíčeves je o týden posunuta do května na 22.- 24. 5. a stále lákáme do svých sítí Etrusky od 22.7. do 2. srpna (viz příloha 2).
  P.S. Pro přátele posedlostí a Prahy obzvláště. MKP začala mohutně digitalizovat pragensie, bohužel všichni spolutvůrci dané knihy musí být alespoň 70 let mrtví, a tak jsou naskenované ponejvíce průvodce z přelomu 19. a 20. století. Ale určitě stojí za zhlédnutí digitalizovaná mapa Prahy z roku 1938, najdete na ní mimo jiné, kde původně stály oba michelské plynojemy (www.mlp.cz/digi).

  Mikuláši, Mikuláši,
  nad Pecí se soumrak snáší
  nad Pecí už soumrak kles
  a Tys mi nic nedones.
Přesto to byl pěkný den,
celý pivem prosycen.
  Na Lyžařské první hosté
  číšníci, sem pivo noste!
  Nepolévat! nosit jen
  nechci býti znovu křtěn.
Na rozcestí v bufetu
přerušujem štafetu
Pivo drahé, levný šampus,
tady rozložíme kampus.
  Toulavá nás zase zvedá
  Lesní, Pražská, Oddech - běda
  Žádná bouda napít nedá.
Ve Svornosti tam je síla
Svijany nám nese víla.
A v doprovodu horských vánků
vracíme se na Smetanku.
Zde povinný nás čeká mus
"oblíbený" Gambrinus.
  A po ránu - stará vesta
  na Kolínskou zve nás cesta.
  Nesehnat pivo? To bych slíz
  tak řezané: A život má říz!
Svornost a Svijany, Javor a Prazdroj
už na cestu se, borče, nastroj.
Je to ještě cesty kus
zas nám málem ujel bus.
  Tak jaképak s tím, Mikuláši, fraky
  za tuhle básničku chci dárek taky.
S bolavým zubem a bez piva vypotila absentérka Alla «« NAHORU
    středa 3. prosince - TAK - Poslední letošní schůze byla opět v Tyršáku
### STALO SE
- 45.výročí TAKu v Prášilech se zúčastnilo 124 lidí, k poděkování v Poradníku přidány díky muzikantům a vůbec všem, kteří se podíleli na zábavě a průběhu akce. Pošlete fotky, zejména z hromadného focení...
- Poslední slanění - 28.-30.11. bylo na 5kové chatě na Benecku
### AKCE
- Zamykání tábora v Keblanech 6.12.2008 - Kdo se chcete zúčastnit a nebudete někde na Mikuláši apod., ozvěte se Řezákovi
- Koledy u Apolináře - 15.12 - viz Poradník
- Stříbrná Harfa - 17.12. - viz Poradník
- Spanilka - 6.-9.2.2009 - odjezd do Jeseníků z pátku na sobotu, chodí se od soboty do pondělí Přihlašujte se hejtmanům
- VALNÁ HROMADA TAKu - 12.2.09 - bude patrně opět v Satalicích, kde by mělo být o něco více místa než loni
- Bál - TAK v lázních 3.4.09 - Přetančení začne v úterý 20.1., PaS referoval o nákladech, kapele apod.
- Cesta jenom tam.... 5.-7.6.09 - Ivan Fridrich vybízí trasy, aby mu sdělily zájem o akci
- 31. LPH - vzhledem k fotbalovému kalendáři by mohly být až 26.-28.6.09 v Soběslavi, bude ještě prověřen termín koncem května
### Různé
- 3. Almanach se prodává celkem dobře, LaHla se omluvil za nedostatky -zejména za
neuvedení vzpomínky na Honzu Popela. Připravují se opravy a doplňky. Pokud jste na nějakou závažnou chybu přišli, neváhajte to napsat mě nebo LaHla. Byl zjištěn výtisk s chybějícími stranami - zkontrolujte si svůj výtisk
- Adresář - Řezák sbírá změny--- Neposílejte mu proto - pěkně prosí - maily typu
"zdravím, vše beze změny"
- KČT - Mirek Dvořák vybírá příspěvky
- Ivan Fridrich prodává odznaky k 45. výročí TAKu
- Honza Maňák nabízí MOK za 150Kč/litr
- Miloš Neuman stále přijímá přihlášky na lyže do Itálie
- Francie LES 2 ALPES - 30.1.-8.2.09
Moravcovi hledají náhradníky na lyže: cena 10.300/os. zahrnuje dopravu, ubytování a permici 6d
...a to bylo skoro vše «« NAHORU
    čtvrtek 4. prosince - MiMa
Ahojky lidičky,
  kupodivu, nechtěně, se mi podařilo někeré z Vás zmást a již jste se přihlásili. Proto opakuji. Ten Silvestr, který jsem objednal je doopravdy až na rok 2009 - 2010. viz.: www.velkysemerink.cz Každopádně, bychom tuto chatu Velký Semerink mohli vyzkoušet již letos na běžky a udělat si tak přípravu na příštího Silvestra.
Ceny jsou velmi přijatelné a termíny jsou ještě volné. hoj a hoj «« NAHORU
    úterý 9. prosince - šéf
Ahoj všem,
  přátelé, celosvětová krize zasáhla i čtrnáctkového Ježíška!! Proto letos bude mnohem méně dárků, než jiné roky, zato však pevně věřím, že o to zase budou výrazně klidnější a hudebnější (neplést se slovem hubenější!) a vůbec lepší. Proto vás žádám, pokud byste (samozřejmě čirou náhodou) potkali Ježíška, tak mu pěkně prosím vyřiďte, že ty dárky má výrazně omezit (tak do čtyř, pěti na osobu), že se radši chceme více bavit, více zpívat a ne trávit spoustu času roznášením dárků, jejich rozbalováním a děláním nepořádku z toho obrovského množství papíru.
  Jinak přijďte všichni včas. Když bude těch dárků mnohem méně, mohlo by se stát, že přijdete až po nadělování!!
  Jo, a taky mám ještě dost nových TAKových almanachů, je tam docela dost zajímavého povídání - i o čtrnáctce !! Určitě stojí za to si je koupit (nemusíte to pak nosit v hlavě !). Takže ahoj ve čtvrtek.  «« NAHORU
    úterý 9. prosince - AlKo
  Každý chce někoho obdarovat avšak neví kolik ldalších lidí ho obdaruje též. Takže při tomto omezení by se mohlo stát, že někdo dostane dárků hodně a někdo žádný. Zase pohled na stromeček zavalený dárky je také pěkný. Ale Vláďa má pravdu, teď už je pozdě, dva dny před akcí asi většina lidí dárky má. «« NAHORU
    úterý 9. prosince - Kestř
Mám nápad,co kdyby si každý rozbalil dárky až doma! «« NAHORU
    úterý 9. prosince - AlKo
ale to nejde, co když ježíšek chce obdarovat víc než pět lidí?! «« NAHORU
    úterý 9. prosince - VrPe
jak toze ne , kdyz je Jezisek jen jeden, tak da kazdemu max 5 darku a je to! «« NAHORU
    úterý 9. prosince - JaVor
Ahoj,
  myslim, ze se ztratí kouzlo Vanoc a radost z okukovani, co kolega dostal nebo jak se tvari na darek ode mne. Vladuv navrh 5 darku je dobrý. Mozna bych se primlouvala za (14:2) 7 dárků. (Ovsem pri 40. lidech je to 280 darku, pri papiru o velikosti 20×30cm je to temer 170 m2 papiru?!)
  A jeste mam jeden navrh: 6 darku adresnych a jeden anonymni. Ty anonymni by se daly stranou a pak rozdaly padni komu padni. Tak se nemuze stat, ze by nekdo nedostal zadny darek.
  Rozhodne bych vynechala blbiny a putovni dary. Chtela bych dat darek mnohym z vas, ale nez vec, se kterou si nebudete vedet rady, radeji nic. Potesit kamarada darkem neni nutne jen o Vanocich, darek jen tak (treba 14.4.) je jeste o fous milejsi.
Ve ctvrtek ahoj «« NAHORU
    úterý 9. prosince - MiMa
Počet dárků bych neomezoval. Základ je, že dárky musí roznášet ženský a musí mít brýle. Chlapi budou sedět a konzumovat a tím se to zrychlí, že?! Vyhlašme, že Ježíšek přijde v 19 hod a ti co přijdou s dárky později, tak si je rozdají samy. Do 20 hodin je to odbyto a můžeme začít řvát. «« NAHORU
    úterý 9. prosince - JaVor
Ahoj,
  a kdy se budou zpívat koledy, když má Ježíšek přijít už v sedm?
  P.S. Přimlouvám se, aby si Michal užil rozdávání. «« NAHORU
    úterý 9. prosince - MiMa
Společně s Pavlem Tichým je tam budem z piva t už od pěti. A do sedmi je máme přezpívané všechny 3×. «« NAHORU
    úterý 9. prosince - JaVor
Ještě ahoj,
  možná bude dobré dárky pro lidi, kteří z různých důvodů nepřijdou vůbec nedávat pod stromek, ale přímo jim někdy jindy. Ušetříme čas i šéfa. «« NAHORU
    úterý 9. prosince - ToVo
  Potkají se dva novináři a jeden má na čele přilepenou vložku.
Druhý povídá: nediv se že jsi dostal krámy, když píšeš samé píčoviny. «« NAHORU
    úterý 9. prosince - MiMa
  Z této plodné diskuze mám zajímavý postřeh, v případě že píšeme slovo píčoviny, vynecháváme minimálně písmeno č, ale když se píší kokotiny nevynechává se nic.
Není to diskriminace? Teď ale nevím zda žen či mužů? «« NAHORU
    úterý 9. prosince - šéf
Přátelé,
  jsem rád, že jsem rozpoutal debatu. Připomínek a námětů přišlo několik. Například přinést jen anonymní dárky je dobrý nápad (myslím, že ho už praktikovala šestnáctka).
Uznávám ale, že jsem si vzpomněl pozdě a už nejde nic domlouvat. Námitka, co když Ježíšek bude chtít obdarovat více lidí - no, to je hezké, ale to jsme tam, kde jsme byli. Celé jsem to psal jen kvůli té nekonečné době rozdávání, kdy je strašný zmatek, většina řve, pár lidí se snaží ještě zpívat koledy a celé to působí hrozně. Takže závěr z celé diskuze: Zkuste prosím úplně omezit pí....ny, putovní dary (které kolují třeba i několik let), dárky pro nepřítomné a pod. No a jestli někdo nedostane dárek? Hlavní je, že jsme se sešli, v klidu zazpívali koledy a pěkně se v klidu pobavili. Já osobně bych přežil naprosto v klidu bez dárku. Jo a ještě jedna věc: každým rokem stoupá počet dárků bez adresáta !! Čím to asi bude? Děkuji a pozítří ahoj.
  PS: pokud byste nevěděli, co jsou to pí....ny, tak jsem měl na mysli - píčoviny. Ale kokotiny bych asi neomezoval. «« NAHORU
    úterý 9. prosince - ZuVla - Ad geology proti své vůli
Ahoj všichni,
  šedivá, zamračená neděle na pustém, zabláceném okraji města, těsně po rozednění. Přijde vůbec nějaký zájemce o rekvalifikaci, nebudu muset sníst dvacet náborových obědů úplně sama? Hurá, přišli. Dokonce zřejmě už ani medicína nenese, mezi třiceti uchazeči o změnu profese na geology registruji i dva felčary z Ústí nad Orlicí. Cestu do prvohor nám nejdříve přehradil středověk. Ve skanzenu Řepora jsme prosmýčili vše, comělo dveře nebo aspoň otvor, ovšem nejvíce času nám pochopitelně zabralo vyprázdnění termosek a krabičky vánočního cukroví v krčmě v domě rychtáře. Mezi středověkým popíjením a konzumací v hostinci U české koruny v Řeporyjích jsme vcelku nezaznamenali výrazný rozdíl, ale když jsme se rozhlédli po řeporských obývácích se slámou v posteli, sdílených společně s kozou a dymníkem místo komína, museli jsme společně se šťastným Jimem konstatovat, že vodíková puma, vláda bruselských komisařů a dokonce i Paroubek jsou celkem levným výkupným za právo ve středověku nežít.
Po vydatném obědě jsme vyšplhali na skálu (uff!) a jako kněžna Libuše jsme vnitřním zrakem spatřili Západní město veliké, které se bude dotýkat nejen hvězd, ale i kostelíčka v Krteni a statku Chaby. Místo Severky na nás pomrkávalo rozestavěné Diamantové očko, které už za rok pohltí ve svých útrobách Provázka a Evu Vrbovou. Vysvětlování sprostých slov jako stratotypy, ludlow, přídol u výhledu na opuštěný lom Požáry nechalo mé svěřence celkem v klidu. Ale to jste lidi neviděli, jak urputně bojovali s vojáky v maskáčích, kteří nám chtěli u zbořeniště upřít výklad o Vontské válce s Biskupem. Tak nás ta ucha rozhodila, že jsme ani neopětovali střelbu šampaňským a někteří dokonce málem minuli otevřený!! kiosek s točeným. Červený lom Opatřilka byl v sychravém počasí po dešti spíš černý. Ale zatímco jsme my blázni lezli na kopec, vyšlo zapadající slunce a nejen lom, ale všechny stráně byly dočista červené. A když se objevila další lahvička šnapsu, přísahám, že jsme viděli i fialový les a kulatý obdélníky. Že by Velká Ohrada?
  U Franty jsme se poskládali do salónku, ale hodinu co hodinu naše řady řídly. Možná zdravé, ale určitě nerozumné jádro si u baru objednalo griotku, která bohužel časem došla. Zatímco u Koziček, které se nám o sto metrů dál postavily umíněně do cesty, griotka bohužel nedošla. A tak jsme se stali proti své vůli nejen geology, ale i pijany. Celou noc a den se mi až do nejhlubší 163. vrstvy šedé kůry mozkové potměšile zavrtávali ti zpropadení graptoliti. Zatracený Barrande!
  U Franty i Koziček jsme měli spoustu konstruktivních myšlének, ale jedna mi utkvěla. Ve čtvrtek budeme řídit tramvaje a nejspíš posléze i celou Zeměkouli už od pěti! To pak nám ty dárky bude muset spočítat někdo jiný.
  Výlet 26.12. bude, domluvíme se na nadílce, ale nejspíš při cestě na něj budeme vlakem v Dalejském údolí přejíždět další nadějné geology.
  Na vědomost se dává láskám našim, že třináctá Posedlost "Láska k pasáži" bude v neděli 18.ledna. Sejdeme se na Václavským Václaváku ve 14 hodin klasicky pod koněm. «« NAHORU
    středa 10. prosince - ZuVla Etruskům
Ahoj,
  tak už je jisté, že pojedeme. Trpělivým vyhledáváním, šťouráním a osobní domluvou našich headhunterů se podařilo sehnat už cca 30 hledačů Etrusků. Takže do konce ledna je potřeba se přihlásit (viz příloha 1) a zaplatit zálohu 4000 Kč Adventuře. Číslo zájezdu je 78-293-902. Termín od středy 22. července do neděle 2. srpna. Zájezd se jmenuje "Po stopách Etrusků". Veškerá spojení na Adventuru jsou na programu zájezdu, který Vám posílám v příloze 2. A když se přihlásíte a zaplatíte, nezapomeňte se mně tím pochlubit. «« NAHORU
    středa 10. prosince - IvČe
Ahoj čtrnáctkoví mužský a ženský lidi (jak říká Swein),
  těm, co s námi zítra nebudou na vánoční besídce u tramvajáků,přejeme v tomto předvánočním spěchu hodně sil a trpělivosti, pod vánočním stromkem dárky, které jste si přáli a do roku 2009 hlavně pro nás pro všechny hodně zdraví. Zítra jsem naposledy v práci, v pátek už ujíždíme za poznáváním dalších světů ( viz obrázek). Vaši Ivana a Mirek «« NAHORU
    čtvrtek 11. prosince - JiJI
Ahoj 14ko,
  protože večer nedorazím, posílám teď dárek všem, všem, všem. Hlavně mi nikdo neříkejte, že nemáte zvukovou kartu. Už to tady pro vás suším sedm let (přesně polovinu magického čísla 14) a tak si myslím, že nikdo už nemůže mít počítač, který by tohle nezvládl. Dokolovalo mi to celkem anonymně, ale stejně si myslím, že je to Vlasta Redl ze Zlína. Hezký poslech a užijte si to. «« NAHORU
    čtvrtek 11. prosince - PeKol
  Zdravíme 14tku a přejeme šťastné a veselé a... td.. Aby toho koncem roku nebylo málo, tak si dovolujeme připojit jedno oznámení. ( viz příloha). Vítáme všechny, kdo s námi budou chtít sdílet "ten okamžik". A když nedorazíte .... Zbude víc dortu na ostatní. A v novém roce už v jiném stavu. (stavech :-) «« NAHORU
    pátek 12. prosince - JaVor
Přátelé,
  podivali jste jiz na web, jak krasne jsme si vcera nadilku užili?
foto - http://trasa.ctrnactka.net/2008/f081211/index.htm
video - http://trasa.ctrnactka.net/fotovideo.htm. Krasny treti Adventni vikend «« NAHORU
    sobota 13. prosince - JaVor
Ahoj,
  kdybyste náhodou narazili na tyhle http://www.tchequie.cz/chebsko.html stránky a zjistili, že tam jsou naše fotografie (a dole i odkaz na 14), pak vezte, že se mě ptali a že jsem to dovolila ku větší slávě Čtrnáctky. Hezké dny «« NAHORU
    středa 17. prosince - šéf
TAK zase po roce v tomto roce poslední ahoj všem !
  Protože jsem se včera ke Karlovi, teda k Vorařovi (samozřejmě !) nedostal, a taky protože se už letos zřejmě s nikým z Vás neuvidím, tak bych si dovolil popřát Vám všem příjemné prožití vánočních svátků a hodně štěstí a zdraví v Novém roce.
  A rovněž tak jako každý rok chci zase poděkovat Vám všem, kteří jste pro Čtrnáctku něco udělali, je Vás zaplať Pán B. stále dost. Velkolepé úspěchy Čtrnáctky v letošním roce jsme si připoměli na vánočním srazu minulý týden, takže už o nich psát nebudu.
A propos, trasové vánoce, děkuji, že jste v rámci možností omezili kupu dárků, konec konců je kríze, že, a trasové vánoce tak proběhly (podle mne) velmi, velmi dobře, ve větším klidu, více se zpívalo a tak podobně (jo, a děkuji všem obrýleným).
  Na závěr bych měl jednu důležitou věc: Na Čtrnáctku dorazila Vánoční vlna. Je to vlna, která putuje světem a my máme velké štěstí, že zasáhla i nás. Běh vlny se musí přerušit, proto vás prosím, abyste přerušili řetěz a nepomohli ji valit se dál.
  Už je známo minimálně čtrnáct případů z celého světa, kdy někteří jedinci řetěz neporušili a údajně toho litovali (např. jistý Pavel B. z Prahy nezvítězil, z Václava K. se stal disident a pod.), jiní prý zase zřejmě přerušili a zavalilo se třináct ze čtrnácti, apod. TAK ahoj a to zřejmě 13.ledna !! «« NAHORU
    středa 17. prosince - ZuVla - Ad U posledniho voraře
Ahoj všichni,
  včera se do hospody dostavili téměř samí novicové, kteří se přes hradbu rozjařených předvánočních hostů málem nedostali do našeho útulného doupátka v podzemí. Ale nakonec si berlemi prorazil cestu i úspěšně odoperovaný Kužel. Jitka oslavila Jitku a my všichni posledního voraře řiznou ostravskou čtrnactkou. Nezoufejte, naopak radujte se, veselte se, tento vorař byl poslední jen v tomto roce, příště se ve sklepní kóji sejdeme opět v úterý 13. ledna.
  Na letošní nadílku se dostavil opravdový Ježíšek - usměvavý Jonáš. A dalším překvapení následovalo, místo aby Provázek mezi nás dovlekl zlomenou ženu, přitančila Ivanka, které berle sloužila jen jako doplněk barevně sladěný s jejím modrým topem. I když nás šéf nabádal, ať každý dáme každému účastníkovi maximálně pět dárků, zůstal neoslyšen - pod stromečkem bylo balíčků na.tláno stejně jako vloni. Po koledách jsme si rozdali jen samé hezké a užitečné dary, ovšem největší mediální úspěch (viz náš web) nakonec slavila šéfem přísně zapovězená kokotina. Vozovna se stala lesem a naši muži školou už dáno nepovinní se proměnili pomocí záchodového zvonu v jednorožce vrhající se na dámské kalhotky bez ohledu na velikost, barvu a někdy i pohlaví. A dobře jsme si všimli, že zatímco naši čtrnácteráci kalhotky bodali, šestnácterák Luděk samou radostí píchal. TAK hezké a hlavně veselé!
  Vánoční vycházka 26.12. začíná už v 8:58 na Smíchově (vlak opravdu začíná na Smíchově, pokud si najdete spojení z Hlavního, vězte, že budete přesedat), resp. 8:45 u pokladen. Uděláme si opáčko, projedeme Prokopské a Dalejské údolí, kde jsme nedávno zašlapávali trilobity do vrás. A vystoupíme pozor!! už v Loděnici. Kdyby se někomu nepodařilo stihnout tento vlak, má ještě druhou šanci: jet osobákem v 9:24 do Berouna. Pak ovšem musí dokázat doběhnout za deset minut od nádraží v Berouně k černému koni, kde si osedlá autobus (10:19) ze Dvora Králové přes Loděnici do Zličína. My v loděnické přístavní krčmě budeme netrpělivě očekávat, zda se mu úprk podařil. Pokud snad nebudete úspěšní, můžete se volným krokem vrátit do Berounského medvěda, za pár hodin tam nepochybně dorazíme i my.
  Netradiční den - neděle, netradiční místo - Písecká brána a naštěstí stále ještě tradiční obřad - svatba. 28. prosince se berou čtrnáctkáři od narození Káča Fejglová a přechodník Petr Kolinger. Začíná se přesně v jedenáct. Když vystoupíte na Hradčanské a namíříte si GPS přímo k Belvederu, nemůžete tu slávu minout.
  18. ledna na vycházce "Láska k pasáži" se záchodový zvon promění v původně zamýšlené vycházkové mávátko a běda, jestli budete při výkladu v pasážích rušit. Mám přesný písemný návod, jak a na čí hlavu ho použít.
  P.S. Určitě nemáte před vánoci co na práci, tak Vám dám skvělý tip, jak zabít čas. Můj syn Honza ve čtyřech (tři kluci a jedna holka!!) odletěli v létě do Indie, tam zakoupili motorky Royal Enfield, někteří se teprve v parku v Dillí na nich naučili jezdit a pak vyrazili po vlastní ose do Evropy. Spousta fotek dokumentujících, že projet na motorce pakistánskou i iránskou pouští, je (mámo nešil) přece naprostá pohoda, jsou na picasaweb.google.com/overlandtrip «« NAHORU
    čtvrtek 18. prosince - JiJi
RYCHLÉ RUMOVÉ PRALINKY
Příprava: 2 kg dutých čokoládových figurek
1 litr kvalitního rumu
POSTUP:
Vezmi dutou čokoládovou figurku a ukousni jí hlavu. Do takto vzniklého otvoru nalij rum a vlož do úst.
A PAK ŽE VÁNOČNÍ CUKROVÍ ZABERE SPOUSTU ČASU «« NAHORU
    čtvrtek 18. prosince - SoKu
Krásné svátky vánoční,  pěknou cestu půlnoční,
pod stromečkem dárků dosti,
pozor však na rybí kosti,
na Silvestra pevný krok
a pak šťastný Nový rok.
  přeje Sonja «« NAHORU
    čtvrtek 18. prosince - JaVor
  Ať se vám daří, sousede! Ale na zas moc. To byste mě nasral!!! «« NAHORU
    čtvrtek 18. prosince - VrPe
Ahoj,
  nabizim jeden listek na Olsanku - Jazzove Vanoce, cena 400, lec Dacicky v libovolnem mnozstvi zadara.
Sobota - 20.prosince 2008 - 19.00 hodin v kongresovém sále hotelu OLŠANKA
Vstupenka - 400,- Kč. V Y P R O D Á N O ! ! ! Koncert se ponese v duchu několika výročí: 80. výročí narození Ferdinanda Havlíka, vzpomínka na nedožitých 75 let Antonína Brycha, 60 let od zahájení jazzového revivalistického hnutí v Čechách Jiřím Šlitrem
a 40. výročí činnosti kapely Steamboat Stompers.
  Program:
1. Zahájení koncertu
2. Koncert STEAMBOAT STOMPERS SYMPHONY ORCHESTRA
3. Přestávka
4. Koncert STEAMBOAT STOMPERS na přání diváků
5. Blahopřání zúčastněným oslavencům
6. Závěr - Pár slov o... «« NAHORU
    čtvrtek 18. prosince - MiNo
  Doporučuji k přečtení... «« NAHORU
    čtvrtek 18. prosince - KaKu
  Přidávám se k doporučení!!! «« NAHORU
    čtvrtek 18. prosince - LeHni
  Nabízím 3 lístky na 25.12.15.00do St. opery na koncert Kúhn.sboru jen za 100 «« NAHORU
    pátek 19. prosince - JaVor
  Ahoj kamaradi,
  vy, co jste byli na prednasce Andreje Sumbery vite, o Svatovaclavske koruna Karla IV. hodne. Presto nejen vam, ale i ostatnim doporucuji clanek z rijnoveho National geographic. Dale vcera byla cast poradu Na vlastni oci venovana stejnemu (Novaci se snazili vytriskat z dokumentu co nejvic mysticna). http://archiv.nova.cz... A rekli vcera na Nove, ze dnes budou dalsi informace o korune v radiu Impuls, bohuzel jsem na jejich strankach nenasla kdy. Muzete poslouchat on-line a treba se podari nebyt v inktiminovanou chvili na wc. Preji hezký den«« NAHORU
    nedělě 21. prosince - KaKu
Posílám malé povzbuzení před vánočními svátky, do kterých přeju všem krásnou pohodu, spoustu dárků a hlavně zdraví. příloha... «« NAHORU
    nedělě 21. prosince - JaVor
Ahoj kamarádi,
  v návštěvní knize máme prosbu, viz níže. Tak se přimlouvám, zkuste někdo zapátrat v paměti a hlavně napsat a poslat mi text. Taky bych ho ráda měla. Přeji vám krásné a láskyplné Vánoce
  P.S. Připomínám, že Návštěvní knihu můžete pro svá sdělení používat i vy. .................................................
Zdar a sílu,
jsem hrozně rád, za vaše stránky - hned vysvětlím proč!! :-) Po honu myslivcům hrála kapela, která mj. hrála úžasnou písničku \"Já nejsem laureát\". Text se mi tak líbil, že ho hledám na internetu, ale zatím neúspěšně. Pouze na vašem webu jsem našel zprávu z roku 2001, kde se modifikovaný text objevuje. Zcela určitě jej tam vložila osoba, která originál zná, nebo jej má. Chtěl bych Vás tedy poprosit o zaslání textu této písničky na moji adresu. Byl bych vám moc a moc vděčný. Je to asi nejlepší text písničky, který mě kdy pobavil. pro lepší orientaci přikládám zprávu, kterou jsem na vašem webu našel. Děkuji moc a jsem s pozdravem Vilda
text:
PRÁVY V ŘÍJNU 2001 - 24.10.....
Tedˇuž jsi laureát ,
co si chceš ještě přát,
Paměti budeš psát
Teď když jsi laureát
na všechno můžeš srát.
Ó pivo pěnivé,
ó ženy mámivé
Pochody dálkové
I když jsi laureát
měj stále rád
Měl jsi práci, měl jsi atom, měl jsi všechno tralalala
Kašli na to, co je na tom, užívej si tralalala.
Ó pivo pěnivé ,ó víno perlivé,
Dál budeš míti rád
I přes svých šedesát
[: Budeš mít rád :] «« NAHORU
    pondělí 22. prosince - PeKol
  Znovu zdravím všechny čtrnáctkaře a ke svatebnímu oznámení ještě dodávám, že se posvatební oslava koná odpoledne po obřadu od 16h tamtéž co obřad, tedy přímo v písecké bráně. Od 18 do 22 bude i živá hudba. Jste vítáni.. «« NAHORU
    úterý 23. prosince - IvČe
Ahoj vsichni tam doma,
  jsme v pohode a zatim se nam tu moc libi.Indiani jsou privetivi,uzivame si je plnymi dousky. Mame za sebou Antiguu s pamatkami UNESCO,pesi turu na cinnou sopku Pacaya,cestu mistnim neuveritelne nabitym busem k posvatnemu jezeru Atitlan a vylety lodkami do malych indianskych vesnic,trh v Chichicastenangu,kam se sjizdeji Indiani z cele vysociny.Ted jsme v Hondurasu,videli jsme mayske pamatky v Copanu a vanoce travime na honduraskem ostrove Utila. Pocasi je pekne,tak mezi 25 a 30C. Krasne svatky preji Ivana a Mirek «« NAHORU
    úterý 23. prosince - JkV
  Přeji krásné Vánoce a úspěšnou plavbu rozbouřeným rokem 2009.
  P. S. A jako malý vánoční dárek rodinný recept na štědrovečerního kapra: Na nahřátý pekáč lehce vymazaný máslem naskládáme osolené porce ryby kůží dolů. Hustě je zasypeme strouhankou a vydatně pokmínujeme. Na chvilku dáme do trouby, aby se vše dobře rozehřálo. Poté vše pokapeme rozehřátým máslem a dáme odkryté péct do trouby. Toť vše a dobrou chuť! «« NAHORU
    sobota 27. prosince - ZuVla
Ahoj všichni,
  jízda téměř soukromým vlakem byla takové lákadlo, že dvacet šest lidí nedospalo své sny o třech oříškách a mušketýrech a dorazilo na Smíchov už před devátou. Odměnou jim bylo opáčko z předvánoční vycházky Dalejským údolím. V Loděnici jsme místo razítka na Zdeniččinu zadnici bouchli šampaňské a vyrazili azimutem jen tak volně po loukách do kopců. Další příležitost k plenění zásob se našla u šibenice, v malém vláčku Solvayových dolů a u kříže and sv. Jánem. Snad jsme nestřelili žádného horolezce hluboko pod námi. Prostory v občerstovně se od loňska kupodivu nezvětšily, ale zase jsme se překvapivě (jen trochu vyhřezlí až na venkovním zahrádku) vešli. S Jánem jsme se rozloučili další parádní vyhlídkou a pak už nás síla přitažlivosti táhla přes berounské náměstí rovnou na útulný dvoreček pivovaru. Naši společnost v prostorném sále ještě doplnili se svými životním souputníky výletníci Ladná a Nikotin (pamatujete si ještě podobu? mohu vás uklidnit, vypadají pořád stejně). A když doskotačily dvě dámy o třech berlích, byly naše řady úplně kompletní. Pili jsme a hodovali a poté, co si naši mladí na Silvestra do Brandova zabezpečili k Hanušovicím a Svijanům i třetí sud Berounského medvěda, mohli jsme naši vánoční misi prohlásit za úspěšnou a vyrazit si odpočinout do našich domovů. Ne nadlouho.
  Dnes odjíždí početná výprava do Pyšel na Malované na skle a zítra je svatba Petra Kolingera a Káči Fejglové, na kterou jsme opravdu srdečně!! zváni. Takže zítra v neděli Malovaná brána v jedenáct a ve čtyři. Program mezi Píseckou bránou I a Píseckou bránou II zajištěn. Ahoj a PF 14 14 14 Zuzana «« NAHORU
© Čtrnáctka