Itálie na kole
PO STOPÁCH ETRUSKŮ NA KOLE
22.7. - 2.8.2009
    ODKAZY A DOPISY
  MENU
 •   Itálie info
 •   Počasí v Itálii
 • 17.7.2009 - AlKo
  Milé dámy - pokud budete jezdit zásadně pouze v kraťasech nezapomeňte dát do sedlové brašny třeba větší šátek, suknici, či jinou drapérii na zahalení.. Itálie je země plná kostelů a jistě nějaký budete chtít navštívit. Dlouho jsem tam nebyla, ale dříve tam v kraťasech nechtěli pouštět.

  16.7.2009 - JaVor
    Ahoj Etruskové, díky, že jsi Zuzano avizovala změny, ale ještě to nebylo zcela hotové. Teď jsem doplnila zbytek, upravila fotky. Už však nemám sílu dát vše do dokumentu k tisku, tak mějte ještě trpělivost, dodělám vše dnes
  odpoledne a zítra, tedy v pátek můžete směle stahovat.
  S minerálkama souhlasím, ale nevím nakolik mi to bude platné. Hezký den

  15.7.2009 - Kestř
    Ahoj, navrhovala bych,aby řidiči vzali s sebou místo sladkých nápojů 1.5litrové mattonky.Souhlasíte?

  15.7.2009 - ZuVla
    Ahoj, Alla včera doporučovala koupit mapy v Kiwi v Jungmannce, tak tam už pro tyhle nechoďte. Ona koupila předposlední, já poslední. Ale stejně dobré, ne- li lepší jsou dvoustovky od Marca-Pola (dříve mapy General), kterých mají v Jungmannce dost. Jsou o 30 Kč dražší než Michelin (jedna za 199Kč), ale když ukážete kartičku Adventury, tak vám 10 % sleví.

  15.72009. - AlKo
    kdo by si chtěl koupit mapy tak zde je jedna informace:
  mapy Micheline žluté 1:200 000
  č.359 Umbria (lago Trasimene, Assisi)
  č.36,0 Lazio (Tarquinia, okolí Říma)

  15.7.2009 - ZuVla
  Ahoj Etruskové,
    doba balení se blíží, a tak chci připomenout. I přes původní vyhrožování nakonec Javor na našem webu trasa.ctrnactka.net udělala slušnou přípravu na naši prázdninovou cestu (Cyklo mimo ČR - 2009 - Itálie ZMĚNA, už vidíte?). Jsou tam nejen pokyny Adventury, ale hlavně naše trasa den po dni s popisem význačných bodů a stručné dějiny Etrusků. A nám, co jezdí tu bez lžíce, tu bez ponožek bude velice užitečné Vybavení na cestu. Vřele doporučuji, "Co s sebou" vytisknout a bod po bodu odškrtávat, teprve když příslušná položka bude opravdu na hromadě v nebo vedle tašky.
    A jak už jsem zmínila ve zprávě z XIVejtu - začněte s předstihem hledat novou nepromokavou Čtrnáctkovou odrazku, ať v Itálii neděláte ostudu tou starou, protáhlou všemi přeháňkami v Yorku. Kdo nenajde, dostane
  poslední šanci - zavolejte šéfovi, který má ještě několik posledních kousků.

    8.7.2009 - AlKo
  Začněte užívat B komplex nebo Thiamin a nezapomeňte na repelent. Znovu připomínám, že běžné léky na bolest hlavy průjem nachlazení apod. si každý veze sám (Brufeny, Paraleny, endiarony apod)

    7.7.2009 - ZuVla
  Pro jistotu ještě jednou přeposílám mail, který mně poslali z Adventury.
  Dobrý den,
  slíbil jsem, že Vám napíšu v pondělí, ale neuvědomil jsem si, že je svátek, tak píšu až dnes. Z otázek na mě je to pivo, o tom řeknu řidičům, jak už jsem Vám myslím napsal v pátek, a židličky. Mohly by se vejít na vlek a v takovém případě se tedy opravdu pokuste omezit celkovou hmotnost svých zavazadel jinak. Rozhodně s sebou ale neberte balené vody a podobně, není žádný problém je nakoupit na místě.
  Pokud budete mít jakékoli další dotazy, obracejte se do konce tohoto týdne na mě, v příštím týdnu pak na Evu Mojžíšovou, která mě bude zastupovat. Přeji hezký den Petr Stribny product manager Adventura LLC.

    7.7.2009 - LeHo 6
  Ahoj Etruskové, jako zkušení cestovatelé jistě snadno najdete adresu www.akropolis.cz. Proč ji hledat?? Proto!!! Protože úterý 21.7. letos přednáška s filmem (záhadní) Etruskové. Vlezné za 80.

    7.7.2009 - ZuVla
  V pátek přišly pokyny od Adventury a protože jste zřejmě ne všichni udali do přihlášky svůj email, pro jistotu přeposílám všem účastníkům ještě jednou - všeobecné pokyny a program zájezdu.
  A zároveň přežvýkávám: Odjíždíme ve středu 22.7. ve 20 hodin (sraz v 19 hodin) na obvyklém místě u metra Pankrác před Motokovem. Máme polopenzi, proto ve všeobecným pokynech pro nás platí - vzít si s sebou pouze příbor a případně hrníček s ouškem (Adventura nám poskytne hrnek bez ouška, v něm se horký kafe opravdu blbě drží). Pokud se bez kafe neobejdete, vezměte si s sebou jen kafe, vařič je zbytečný, horkou vodu nám Milena uvaří.
  Určitě si nechte kolo před odjezdem zkontrolovat v cykloservisu, vezměte si náhradní duše, láhve na vodu a hlavně helmu!!!! Cestovní pojištění je v ceně zájezdu, Vy si nezapomeňte vzít kartičku pojištěnce. Požádala jsem Adventuru, ať vezmou řidiči dost plechovek piva, aby pivo nedošlo hned na začátku a Vy si pro změnu nezapomeňte české peníze, radši drobné, kdyby řidiči chtěli platit útratu rovnou.
  Tím se dostávám k soukromému pití. Adventura důrazně vyžaduje maximálně 20 kg zavazadel na osobu (bez kol) a dokonce po nás chce, abychom si nevzali židličky a stolky. Stolky oželíme, rozkládacích židliček se nevzdáme. Pak je ale opravdu nepřípustné, aby si někdo bral soukromá piva, minerálky (pouze na cestu jo), nebo dokonce vína (do Itálie vozit víno?!?!).
  Našimi průvodci kromě Ivany Středové je i Ondřej Nejedlý. Kopp, který si na rozdíl od nás ještě pamatuje, tvrdí, že je to kolega Štefana-Pišty ze zájezdu do Maďarska, tak ten by mohl být na naše rozvičky a další drobné úchylky aspoň trochu připravený.

    20.5.2009 - ZuVla - placení
  Ahoj Etruskové, připomínám, že se pomalu blíží termín, kdybyste měli doplatit zbytek zájezdu. Odjíždíme 22.7., Adventura chce doplatek 40 dní před odjezdem, takže zhruba do 10.června byste měli zaplatit. Cena zájezdu je 13 390 Kč, pokud jste zaplatili zálohu 4 000, tak zbývá doplatit 9 390 Kč. Nejjednodušší je asi poslat na účet. Adresát: Adventura s. r. o., Voroněžská 20, 101 00 Praha 10, Účet: 402 549 071/0100 u Komerční banky Praha 2, VS: číslo zájezdu, tedy 78-293-902, Specický symbol: prvních 6 číslic vašeho rodného čísla. Nemusíte mi hlásit, že jste zaplatili, jen pokud byste chtěli účast skrečovat, tak se samozřejmě ozvěte.

    15.1.2009 - ZuVla
  Ahoj doufám, že všichni, co chcete jet, upozorňuju, že máte už jen dva týdny na to, abyste se přihlásili a zaplatili Adventuře zálohu čtyři tácy do 31.1.2009. Zatím zaplatilo a oznámilo mi platbu pouhých pět účastníků (resp. jen tři oznámili, dva mi bonzla pátá platící). Zároveň vyhlašuju naprostý konec na získávání dalších duší, je nás 39 a víc se nás do autobusu v žádném případě nevejde. V hospodě se jako poslední přihlásil ještě s berlemi Kužel, doufám, že nejen kyčel, ale i kolo bude mít letos v lepším stavu než vloni. Tak platťe a oznamujte, ať vím jak hodně a koho mám prudit.

    10.12.2008 - ZuVla
  Ahoj, tak už je jisté, že pojedeme. Trpělivým vyhledáváním, šťouráním a osobní domluvou našich headhunterů se podařilo sehnat už cca 30 hledačů Etrusků. Takže do konce ledna je potřeba se přihlásit (viz příloha 1) a zaplatit zálohu 4000 Kč Adventuře. Číslo zájezdu je 78-293-902. Termín od středy 22. července do neděle 2. srpna. Zájezd se jmenuje "Po stopách Etrusků". Veškerá spojení na Adventuru jsou na programu zájezdu, který Vám posílám v příloze 2. A když se přihlásíte a zaplatíte, nezapomeňte se mně tím pochlubit.

    2.12.2008 - AlKo
  Těm co váhají kvůli horku: Na kole to vždy trochu fouká - viz první letní cykločundry v jižních čechách - bylo vedro a my se radovali, že nechodíme, ale jedem. Po propršené chladné Anglii si zasloužíme trochu prohřátí event. i malé přehřátí ve slunné Anglii .
  Program je krásný, staví se (stany pánové) málo a stále u vody. Vzhledem k tomu chrti mohou chrtit a handikepovaní si užívat koupání a poklidného objíždění atd. Měla by to být pohodová, méně stresová záležitost, kterou bychom si neměli nechat ujít. Dvě jezera moře - no to je něco.
  Takže kdo ještě váhá - dobře to rozvažte a klidně se přihlašte. Byla jsem v Itálii prakt vždy na vrcholu sezóny a vidíte -přežila jsem a to jsem musela chodit pěšky a ne na kole s vánkem.

    2.12.2008 - ZuVla
  Ahoj zatímní účastníci, mám dvě zprávy jednu špatnou a druhou dobrou. Je nás žalostně málo, zatím 22, a ta dobrá: Když seženeme alespoň ještě tři lidi, tak zájezd nemusíme rušit.
  Takže postupně: Číslo zájezdu je 78-293-902. Termín od středy 22. července do neděle 2. srpna. Zájezd se jmenuje "Po stopách Etrusků", a tedy není to Toskánsko!! Na Florencii a Pisu zapomeňte, ze známějších měst uvidíme Assisi a Orvieto. Celý program je v příloze 1. Cena zájezdu je 13 390 Kč, je to cena konečná, nelze uplatňovat žádné slevy ať věrnostní, věkové či brzkého přihlášení. Tato cena je zaručena při minimálně 25 účastnících, musíme tedy sehnat ještě alespoň 3 - 5 lidí (kdyby někdo klasicky odpadl). Přihlašuje se klasicky buď osobně v Adventuře nebo přes internet. Přihlášku posílám jako přílohu 2. Záloha se platí 30% z ceny tedy 4017 Kč, když nebude Adventura akurátní, možná jim budou stačit 4000 do konce ledna. Ale ještě neplaťte, musíme nejdříve sehnat ty tři lidi.

    20.11.2008 - ZuVla
  A teď ještě něco vzdálenější budoucnosti, ale okamžitého přihlašování. Konečně jsem domluvila v Adventuře letní kola. Zatím je daný termín od středy 22. července do neděle 2. srpna. Rozehřejeme se dva dny u Lago di Garda a pak rozhicujeme hledáním Etrusků.

  «« nahoru

  Úvod
  Stručné dějiny
  Trasa
  Vybavení na cestu
  Odkazy a dopisy
  Slovníček
  Písně na cestu
  Fotky z cesty
  Deník z cesty

  © Čtrnáctka