ZPRÁVY 2011 - leden
    út 4.1.2011 8:24 – IvŠi - TAKová schůze 2011-01
SCHŮZE TAKu 2011-01-04 (bez diakritiky viz dole)
***STALO SE
** KAMELOT zpívá ztracené písně Wabihi R. - Pěkný koncert, po půlnoci se z výčepu vrátil Roman Horký a hrálo se asi do 3h.
*** KOLEDY u Apolináře vč. rorátů se o5 povedly
*** STŘÍBRNÁ HARFA - se konala za pěkného počasí a vydařila se; stínem bylo Nadino uklouznutí a pochroumaná kytara
**** AKCE
** NORA - bude asi týden po výročce (Mirek Podolák upřesní)
*** SPANILKA - dolaďují se povolávací rozkazy
*** ŽALMAN - ještě je několik lístků, objednávejte, plaťte objednané!
*** VÝROČKA - bude dle plánu v Dolních Počernicích v hotelu Svornost s možností přespání.
*** Maďarské lázně od 15.1. (4dny) - Zájemci obracejte se na Sašu Havránkovou - ještě je několik volných míst.
*** BÁL 1.4.2011 "Aprílový" - bylo hlasováno o kapele: těsně byla schválena sklepácká MTO (25A,12N,11Z)
*** 53.STEZKA - Milevsko... - Zakončení 30.10.2011 ve Veselíčku. Možností kudy putovat je mnoho (sedlčansko, benešovsko, táborsko, Česká Sibiř,...)
****RŮZNÉ
- před vánoci zemřel Jarda Najdekr/T10
- Honza Maňák dělá pokroky (na běžkách s helmou), ale zatím je to opravdu běh na dlouhou trať
...a to bylo skoro vše «« NAHORU
    st 5.1.2011 11:10 – MaDa - 2011 a rukavice
Mám u sebe kožené černé rukavice které jsem našla v hopodě, kde jsme byli po Jitčině pohřbu.
A při té příležitosti Vám posílám PF pro každou věkovou kategorii. «« NAHORU

    st 5.1.2011 11:40 – ZuVla – Ad Silvestr a PF 2011
Ahoj všichni,
  tradiční Silvestr byl tentokrát v komornějším obsazení, museli jsme ke slavnostní silvestrovské tabuli v Milíčevsi posadit i Milošova prastarého psa, aby nás bylo potřebných čtrnáct, ale i tak to bylo fajne, fajne a pěkne. Po letech objevování krás široširého okolí nám Miloš konečně povolil, abychom ve čtvrtek poznali i interiér místní hospody a doplnili si (mnozí velmi chatrné) znalosti Švejka. Na Silvestra jsme v postupných vlnách dobyli Everest - pěšáci ztečí z jičínského náměstí, běžkaři až po náročném sestupu (sic!) z hřebenu Ploužnice, ale na vrcholu, v indické restauraci, nám hrozila smrt jen z přejedení a přepití. To na Nový rok, to byl jiný adrenalín. Na první vyhlídce v Prachovských skalách jsme si dali jednu Bohemku na kuráž a pak už jsme po schodech klouzali nahoru a dolů (Chvála bláznovství a hlavně zábradlí) na další úžasné vyhlídky na zasněžené jehly. Večer Náměstek z radosti že přežil, píchal (jen do zpěvníku) a Kopp pak hrál napíchnuté kousky - někdy i s flažolety, ač tvrdil, že je ve svém zpěvníku vidí poprvé v životě.
  Nedělní vyjížďka po nádherných stopách směr Kozákov opět neměla chybu, jen jsme ze Smetanovy vyhlídky nespatřili téměř nic, a tak Z luhů a hájů II. zřejmě nesložíme. To Péťa s Naďou na Kumburku by mohli aspoň zaznamenat partituru Nezacházej slunce. Útulná hospoda na Ploužnici (na Stezce tam spal Sven údajně poprvé v životě pod stolem, vzpomínáte?) a její oběd byla taková hezká tečka za letošním Silvestrem. TAK, hezký nový rok všem, co jste nebyli s námi!
  A nezapomeňte: V pátek Kučera (viz oslavný novinářský článek v příloze 1), v neděli Zbraslav a v úterý Vorař!
  P.S. Protože ne všichni čtrnáctkáři se dívají na náš web, ještě méně jich objevilo nenápadnou záložku PF 2011 a jen úplné trosky Čtrnáctkářů vědí, že facebook není příručka o liftingu obličeje, posílám PF děvčat Halaškových. Holubičky totiž přistály jako UFO jen na té ksichtknize (příloha 2). «« NAHORU

    st 5.1.2011 13:15 – JiJi - Pohled na 30 MW voltaickou elektrárnu v Ráječku Okr. Blansko - to je humus co?
... jen tak, kdo to ještě neviděl - aby si dokázal představit, proč ten humbuk kolem slunečních elektráren .....
  Tak a teď se přiznejte, kdo volil zelené. Ostatně - komu tahle hrůza patří? Taky Číňanům??? To jen aby bylo jasné, kdo z toho bude profitovat. Občan Běžňák určitě ne. Jediné co mě těší, že zachráníme planetu. Celá diskuce... «« NAHORU
    so 8.1.2011 22:11 – JiBu – Sedmdesátiny
Přátelé, pánové Petr Draský - Náměstek a Jirka Bubeníček si dovolují vás pozvat na oslavu.
  Přátelé, zatrhněte si v kalendáři datum Sobota 29. ledna 2011 v ten den je oslava sedmdesátin Petra Draského - Náměstka a Jirky Bubeníčka připravili jsme pro vás setkání v Posázaví, ve Čtyřkolech - Javorníku, v penzionu Javorník. Penzion je rezervovan jen pro nás od 17. hodin. Večeře se podává v 18.30 hod. K jídlu je vepřový guláš s pečivem, k pití jsou připraveny dva sudy 10° piva Krušovice a to v režii oslavenců (vše formou samoobsluhy). K snídani se podává polévka a párky. Prosíme vás o závazné přihlášky a to ihned na mail: jiri.bubenicek@....cz ev. mobil: 721...
  Je připraveno ubytování pro 40 lidí na postelích s přineseným spacákem za cca 50 Kč. Pro později přihlášené s karimatkou a spacákem na zemi. Pokud by někdo chtěl povlečení (tak s příplatkem), ať to nejpozději do pátku dopoledne 28. 1. oznámí JiBu.
Objekt bude temperován přímotopy. Majitel je připraven splnit další požadavky nad uvedený rámec a to již v rámci individuálních objednávek.
  K dispozici je plzeňské pivo, kořaličky, červené a bílé vino. a drobnosti k jídlu.
Spojení vlakem: odjezdy Pha - Hlavní nádraží: 15.20 - 16.08, 15.50 - 16.38, 17.20 - 18.08. Přesun ze zastávky Čtyřkoly cca 15 - 20 min. Pro orientaci bude cesta označena šipkami. «« NAHORU
    po 10.1.2011 21:54 – šéf – hlásání
Ahoj všem,

  Měl bych několik věcí, tedy celkem tři (3), opakuji TŘI:
  1. Zítra je první letošní slezina U voraře !! Takže určitě přijďte v hojném počtu, třeba proto, abyste si vyzvedli lístka na Lohonku (bude už za čtyři týdny!!) A teď pohled do budoucnosti:
  2. Malá Stezka - Bude a bude silně slavící!! Kromě nějakých životních jubileí (zatím nemohu naznačovat) bude to zejména oslava 40. výročí vzniku Trasy 14!!! Všechno by to mělo být na pomezí jihočeského kraje a kraje Vysočina poblíž Slavonic. No a protože nás toho čeká docela dost, tak by bylo dobré obětovat jeden den dovolené a vyrazit v co možná největším počtu už ve čtvrtek - 12. května. Až budou doladěny podrobnosti, tak je hned pošlu. Ale teď bych potřebval dohodnout jednu věc, už jsme o tom včera mluvili při večerním zapíjení vycházky. Jde o dopravu, která je tam poměrně zdlouhavá. Tak mne napadlo, že bychom si mohli najmout autobus, který by nás tam ve čtvrtek večer odvezl a v neděli zase přivezl zpět. Mělo by to dvě výhody, nemuselo by se ve čtvrtek odjíždět odpoledne, ale až večer, jak se dohodneme a v neděli by pak mezi námi nemuseli být žádní zádumčiví řidiči a oproti veřejné dopravě by se doba cesty výrazně zkrátila! Znamená to však, že by nás muselo jet alespoň něco mezi 35-40, aby to bylo finančně zajímavé (cca 400,- Kč za tam i zpět). Nechte si to projít hlavou, zanedlouho budu přijímat přihlášky.
  3. Letní kola!! Letos se už nejede s Adventurou, ale na přelomu srpna a září na kololodi po Jadranu. Mluvili jsme s Vlachovými, že by to chtělo možná i taky zase něco takového, jak jsme jezdili dosud.
  Takže: je v jednání s CK Nomád možnost osmidenního putování po jihu Švýcarska a přeběžně někdy koncem července. Jedná se o jejich zájezd č. 100 "Na kole od Ženevského jezera k Matterhornu". Bližší se můžete event. dozvědět na: http://www.nomad.cz/cs/ zajezdy/195-na-kole-od-zenevskeho-jezera-k-matterhornu.html
  TAKže: kdo byste eventuálně měl zájem podívat se na švýcarské Alpy, dejte mi pokud možno obratem vědět, než se poptám na TAKu.
Díky, že jste dočetli až sem a zítra U voraře ahoj!!. «« NAHORU
    po 10.1.2011 22:03 – JaVor – chodící hodiny
dobrá sranda - a opravdu jdou :) hezký den
Hodiny pro r. 2011 a opravdu chodí
1. klikni na odkaz - http://lovedbdb.com/nudemenClock/index2.html
2. přiběhnou naháči...
3. až se pokoukáš, klikni na hodiny a máš digitálky!
4. můžeš stále opakovat «« NAHORU
    út 11.1.2011 8:10 – JiVl – Pivokalorie
Ahoj, Kdysi (před necelými dvaceti lety) byl údaj o využitelné energii na nálepce. Posilám jich par. Je vidět, z množství energie bylo závislé na stupních. «« NAHORU
    út 11.1.2011 9:11 – IvPr – pivokalorie
I já přeji dobré ráno, jen letmo jsem nahlédla na net a připojuji v příloze info o dvou typech piva-údaj o využitelné energii velmi rozdílný.
DOBŘE SI VYBER :)
Ivana http://www.csnormy.cz/norma/11941
Gambrinus Dry je pivo, které svým sníženým obsahem cukrů a nízkou energetickou hodnotou splňuje nároky na zdravý životní styl. Je vyroben tradičním varním postupem z nejkvalitnějších domácích surovin. Při zachování chuťových vlastností plzeňského piva je snížen obsah zatěžujících sacharidů, bílkovin a využitelné energie.
Typ piva: světlé
Typ kvašení: spodní
Obsah alkoholu: 4,0 % obj.
Obj. barva: 9 j. EBC
Chuť: lehčí
Balení: lahve
Skladovat v temnu a chladu, NEBO RADĚJI HNED VYPÍT.
Baleno v ochranné atmosféře, ABY SE VAŠEMU PIVU NIC NESTALO.
VÝŽIVOVÉ (NUTRIČNÍ) HODNOTY NA 100 ml PIVA
Bílkoviny: 0,30 g
Tuky: 0 g
Cukry: 0,30 g
Sodík: 0,003 g
Vláknina: 0 g
Nasycené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: max. 0,75 g
Energetická hodnota: 108,5 kJ/26,1 kcal
Neměli bychom ale zapomenout na jeho poměrně vysokou výhřevnost, tedy obsah tělem využitelné energie. U 10° piva je to něco kolem 1600 KJ na liter
www.zdravie.sk/sz/510/t1097403/p1/piva.html?print=1 «« NAHORU
    st 12.1.2011 9:27 – ZUVla - Ad Vorař 11.1.
Ahoj všichni,
včera byla v hospodě po dlouhé době nebývale velká účast. To přece musí mít nějaké hodnověrné vysvětlení. Není to nakonec tím, že jsme si na pátečním bále a nedělní vycházce nestačili vše vyříkat?
  TURAS bál byl hodně povedený, Kučera měl velkou radost ze křtu své knihy 60 fot v časech pravdy, z darů a především z hojné účasti. Čtrnáctka byla reprezentativně zastoupena i oblečena (nás se výtky o odrbaných džínech rozhodně nemohly týkat) a někteří Čtrnáctkáři vydrželi vzorně pít i reprezentovat až do půl šesté ráno.
  Na úvod nedělní posedlostní vycházky jsem si nechtěně zahrála hru na asociace - inzerovaná obědová restaurace se nejmenovala U Vejvodů, ale Škoda lásky. Ale mí vycházkáři mi rozumějí a navíc zjevně milují dechovku, protože jsme se všichni šťastně sešli v tomto novém roce nad švestkovou omáčkou a hlavně pod Jaromírem Vejvodou. Zahřívací kolečko jsme absolvovali po rovině. Prošli jsme okolo slavných vil (Vančurova zopakována na osobní vyžádání našeho doktora z hor), okolo ještě slavnějších říčních lázní Antonína Šůry-Důry a okolo malebného domku, kde se za trojdílnými okny narodil roku 1810 Tylův první Kalafuna. Ale jen co jsme na zbraslavském nádraží dohledali pamětní destičku patnáctkové výpravčí, poklidná nedělní vycházka se dramaticky proměnila.
  Převýšení vánoční Koukolovy hory jsem umně skloubila s uklouzaností novoročních Prachovských skal a vzniklo z toho stoupání po hraně (někdy možná i za hranou) na Závist. Je to neuvěřitelné, ale k Arcibiskupskému altánku jsme se vydrápali všichni. A nejen my, ale i naše kyčle, kolena, kotníky a záda. A ruce, které podle všech předpokladů měly hrozit holemi, je místo toho odhazovaly v dál a sápaly se po zaslouženém šampaňském.
  Cesta po opevnění oppida na hradištní Akropoli už byla procházka růžovým sadem. Přímo vedle svatyně jsme rozdělali oheň. Doba ledová je doba ledová, ale když jsme přibrali na vycházku Pepo, mohli jsme začít opékat kousky mamuta (toho měl ZSV, my jsme si ulovili jen špekáčky) bez zdlouhavého křesání pazourkem. Ale i tak jsme dožvýkávali při ohnivém západu slunce, což značilo jediné - klouzání z hor do údolí za stále houstnoucího šera. Výhrůžně vztyčený Hálkův prostředníček (nebo to byl
pomník?) jsme míjeli téměř za tmy a při noční prohlídce ZOO jsme kýho výra spatřili už jen zlověstná bělma lišky obecné. Slavit šampusem na nejnižším bodě vycházky "Dvojitá (vlastně Trojitá) akce Z (Zbraslav - Závist - Zbraslav) bylo tedy určitě na místě. Pak se výprava tradičně rozdělila na ty, co mají v neděli večer opravdu neodbytné povinnosti a ty, co mohou o víkendu klíďo píďo chlastat. Výletní restaurace U Chladů byla na druhý segment dobře uzpůsobena, a tak jsme museli neustále operativně měnit odjezdy autobusů, až jsme nakonec odjeli zpět do civilizace vlakem.
  Zítra ve čtvrtek je ve Staromětské radnici vernisáž Aleny Hořejší.
Bude zřejmě krátká a úderná, protože začátek je v pět a pak bude spousta účastníků pospíchat jak maurovatí do Emauz.
  Příští čtvrtek 20. ledna snad nebudeme třištit síly, neboť je pokud vím jedna jediná akce, a to počítání sluníček u Nadi. Do Dürerovy 16 je to od metra Skalka kousek. Sčítací komisaři mohou nastoupit do služby už od 15 hodin!!
  V sobotu 29. ledna, na oslavu spolužáků z první třídy, co už to spolu táhnou 64 let, je na postelích už skoro plno. Lenka se přihlásila mailem jako čtrnáctá a zbytek do čtyřiceti zaplnili včerejší účastníci hospody.
  Zkuste na Bubu vyškrábat poslední z pryčen. Nikdo vám nebude z důvodů sešlosti věkem nebo dokonce z galantnosti přepouštět postel. Maximálně se budeme snažit vás v noci na zemi nepošlapat. «« NAHORU
    st 12.1.2011 18:54 MiMa - cyklojachta
Tak rok se překulil a termín, kdy 14ka vypluje na moře se blíží.
Ještě více se blíží, ale termín placení druhé splátky. Viz přiložená tabulka.
Prosím při platbě používejte variabilní symbol. Většinu účastníků zájezdu mohu pochválit, že to takto dělají.
A kontrolní otázka:
Jak jste se měli na Silvestra? My dobře.
Zde je něco foto.
http://picasaweb.google.com/michalmartina54/SILVRSTR2010#
A Silvestr 2011 - zatím jsem zajistil chalupu v Janově, www.velkysemerink.cz Potřebuji znát předběžný zájem. Nebo někam jinam? «« NAHORU
    čt 13.1.2011 20:13 – RaChl – Hlásání
Ahoj Vláďo a ostatní 14kový kamarádi a kamarádky!
Nechci se pouštět do diskuse - pouze říct svůj názor.
Malá STEZKA 14 na východním okraji České Kanady je skvělé téma - krásná příroda i historická města. Ale ROZHODNĚ nejsem příznivcem dopravy busem, i když rychlejší. V busu nikdy nemůže být ta správná atmosféra jako s partou kamarádů ve vlaku!!
Při delším čekání při přestupu je téměř jistě po ruce hospoda a trať Jihlava - Dačice - Slavonice rozhodně stojí za projetí.
Já pojedu určitě vlakem a věřím, že nebudu sólista.
STEZKY byly vždy vlak - bus jen není-li zbytí.
Takže se těším nashle 12. května ve vlaku a večer v té správné hospodě!! 14ce a STEZCE ZDAR! «« NAHORU
    pá 14.1.2011 13:36 – šéf - Letní kola Švýcarsko
Ahoj všem,
spolupráce s CK Nomád se začíná rozjíždět, takže cyklozájezd do švýcarských Alp by se mohl uskutečnit. Ovšem, aby to bylo za katalogovou cenu (9.990,-), musí nás být alespoň 27, pro menší počet to udělají samozřejmě také, ale bylo by to o něco dražší.
Pokud jde o termín, tak zatím tvrdí, že by to udělali podle našeho návrhu.
Předběžně bych tedy navrhoval pátek 22.7. - sobota 30.7. (aby neděle byla na relaxaci).
Pokud jde o program, tak opakuji, že ho najdete na http://www.nomad.cz/cs/zajezdy/195-na-kole-od-zenevskeho-jezera-k-matterhornu.html
Kdo by tedy měl zájem, ohlaste se mi prosím co nejdříve. Zatím zájem projevilo (pokud jsem si to dobře zapamatoval) následujících 15 lidí:
(pokud jsem někoho opomněl, případně napsal omylem navíc, tak se hluboce omlouvám)
Roithovi 2x, Vlachovi 3x, Kužel, Kolingerová, Dufková, Hnízdilová, Kestřánková, Tichý 2x, Vostatek, Součkovi 2x, Takže opakuji, hlaste se co možná nejdříve, než volná místa nabídnu na TAKu. Přeji příjemné prožití teplého víkendu.
PS: jako inspiraci posílám v příloze náhled, jak je podvečer u Alp romantický «« NAHORU
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
ROČNÍK 2010
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
SEZNAM ZPRÁV
04.01. schůze
05.01. MaDa
05.01. ZuVla
05.01. JiJi
08.01. JiBu
10.01. šéf
10.01. JaVor
11.01. JiVl
11.01. IvPr
12.01. ZuVla
13.01. RaChl
14.01. šéf 

 

© Čtrnáctka 2011