ZPRÁVY leden 2012
    po 2.1.2012 15:44 – ZuVla - Zítra je Pavlína a Vorař
Ahoj všichni,
  Silvestr jsme strávili po různu. V Mistrovicích, vyvolení na horách, Mata Hari a ostatní silné osobnosti Čtrnáctky u Andělky na skoro horách.
  Jen pro pořádek - krátká zpráva z vánočního výletu. Čtrnáctkoví výletníci postupně okupovali celý spodek vagónu, pozdravili drobnou skupinku spřátelené Třináctky a nechali se vyvrhnout v Srbsku. Letos byl náš vůdce mimořádně benevolentní, nechal nám vybrat, jak dobýt Kódu i Medvěda. Jen co jsme přešli koleje, rozdělil jsme se na frakci žlutá značka a Údolí děsu. Ale oheň v téměř jarním počasí, opékání a hlavně tuhé i tekuté pochutiny jsme si už užívali společně. Délka opékání na ohni byla přesně načasována, na schody Tetínské hospody jsme stoupali naprosto zároveň s hostinskou třímající klíče. Teprve poté jsme byli ochotni sejít na hranu údolí Berounky a zopakovat si u kostelíků něco Starých pověstí českých. Pak už si zase každý podle svého uvážení zvolil vlastní deviaci modré značky (včetně modrého Zubra). Medvěd nezklamal.
  Ač nás bylo třicet, krásně jsme se vešli a mohli postupně vyzkoušet všechny stupně ke zlatu v promilech. To si určitě zasloužili Peřinovi. Ač nestihli společný vlak, stejně jim Strašničtí neunikli. Vráťa je mobilem!! uhnal na závěrečné pivo U kašpárka. Někdy jsem ráda, že bydlím úplně jinde.
  Doufám, že jste dočetli až sem. Zítra je Vorař. Ale před tím půjdeme k Pavlíně. Dneska byla skoro celý den u doktora, ale zítra se na nás hrozně těší. Bydlí v Branické 185. Buď se tam dá dojet od Vltavy 192 a vystoupit na Ryšánce a jít směrem nahoru, nebo od metra Budějovická busem 124, 205 do stanice Na planině a seběhnout. Pavlína na nás bude netrpělivě čekat od půl šesté.
  P.S. Píše nám Katalin - Moji milí přátelé, milovníci Maďarska! Chtěla bych vám popřát jen to nejlepší do nadcházejícího roku, mnoho štěstí, zdraví, osobních úspěchů, vysněného cestování, neopakovatelných zážitků a pozitivní energie! Katalin & Pavel «« NAHORU
    po 2.1.2012 19:34 – JiJi - +++  Dobrá zpráva...
  Koncem roku představil na tiskové konferenci Calvin Rickson, inženýr a výzkumník z Oxfordské university, svůj nejnovější vynález. Calvin navrhl podprsenku, která zamezuje, aby se ženská prsa houpala ze strany na stranu nebo nahoru a dolu a dokonce zamezí, aby byly bradavky vidět skrz blůzu, když se ochladí.
Po tiskové konferenci ho přítomní muži pozvali na dvůr a tam mu rozbili držku.... «« NAHORU

    út 3.1.2012 8:07 – AlKo - Zítra je Pavlína a Vorař
  To je hezké,a od kolika budete u Voraře. Víte že se měnil termín kvůli Judith , tak abych s ní neseděla v prázdné hospodě. «« NAHORU

    út 3.1.2012 9:55 – šéf - Zítra je Pavlína a Vorař
"Doufám, že jste dočetli až sem. Zítra je Vorař. Ale před tím půjdeme k Pavlíně. Dneska byla skoro celý den u doktora, ale zítra se na nás hrozně těší. Bydlí v Branické 185. Buď se tam dá dojet od Vltavy 192 a vystoupit na Ryšánce a jít směrem nahoru, nebo od metra Budějovická busem 124, 205 do stanice Na planině a seběhnout. Pavlína na nás bude netrpělivě čekat od půl šesté.  Ahoj Zuzana"

Ahoj všem,
  zdravím vás všechny v Novém roce a připomínám všem, kteří nedočetli včerejší Zuzanin e-mail až "sem", resp. tedy až "tam", že dnes je Vorař!! Je to i pro to, abychom si mohli navzájem sdělit dojmy z oslav Silvestra dříve, než je zapomeneme, ale taky hlavně proto, že za týden 10.1. se sejít nemůžeme, protože se jde na další koncert pro TAK do Gongu. Tentokrát na skupinu Ginevra (již jsem o tom několikrát před časem psal). A taky jsem před časem nafasoval pro Trasu lístky, ale bohužel zájem je zatím mizivý.
  Zkuste taky jednou za čas jít na někoho méně známého a ne jen na staré známe firmy, zvláště, když lístek je jen za 150,- (o nekupte to za ty peníze) a zvláště, když to máme do předních řad. Večer budu mít lístky k dispozici.
  A ještě bych si dovolil doplnit následující:"Silvestr jsme strávili porůznu. V Mistrovicích, vyvolení na horách, Mata Hari a ostatní silné osobnosti Čtrnáctky u Andělky na skoro horách." A to o Lhotu (to je ta s tím klídkem a pohodou).  Ahoj večer  «« NAHORU

    st 4.1.2012 10:20 – ZUVla - Pavlína a Vorař 3.1.2012
Ahoj všichni,
  včera jsme byli v poměrně úzkém kroužku za Pavlínou. Naše mluvčí, která si snad najímá lidi na zakládaní požárů, aby mohla být stále ve sdělovacích prostředcích, je sicestále o berlích, ale veselé mysli (viz příloha 1). Pak už jsme spěchali k Voraři za Judy. Sešli jsme se tam zástupci všech čtyř významných silvestrovských frakcí, a tak bylo o čem hovořit (pochopitelně česky). Judy poslouchala, usmívala se a jen na závěr večera lakonicky poznamanela, že se jí hovory moc líbily. Že nám rozumí úplně stejně jako rodičům svých portorikánských žáků na třídních schůzkách v Chicagu.
  Jak na nový rok, tak po celý rok. Začneme proto opakováním. Příští úterý 10. ledna od půl osmé  je v Gongu koncert skupiny Ginervy. Vláďa má spoustu exkluzivních lístků dopředu za 150 Kč.
  V pátek třináctého není Míla Fuxa, jak by napovídalo datum,ale koncert Intimního života na Slamníku. Od 20 hodin. Zve rozmazaný Martin Slomek (příloha 2).
  V úterý 17.1. bude opět Vorař, zase s ouverturou u Pavlíny?
  V pátek 27.1. bude v Novomětské radnici 33. TURAS bál. V 19:19 začne Jitka Vrbová s LTV, pak přijede Pavel Sedláček v Cadillacu. Doporučen úbor let šedesátých.
  Bál je 33. ale v neděli 29. ledna jsou už 34. Posedlosti s názvem  "Hostivař   vše co jsme minuli, když jsme se chodili koupat". Sraz a odchod je ve 13 hodin od kostela Stětí sv. Jana Křtitele. Oběd od 12 hodin v hostinci Na Kačabce. K oběma se dostanete od busu 101, 177, 181 ze stanice Hostivařské náměstí. Pokud přijedete od Groše, budete pokračovat ve směru jízdy busu. Při první příležitosti zahněte (doprava). Kostelík nemůžete minout, hospoda je na náměstíčku kousek nad ním.
  A podívejte se na náš web. je tam naše moc hezké Čtrnáctkové PF.
  P.S. Na vánočním výletu jsme se dohadovali, kolikrát už jsme vlastně dorazili do Berounského medvěda. Není co řešit. Mapa "Všechny cesty vedou k Medvědovi" hovoří (viz příloha 3). «« NAHORU
    čt 5.1.2012 9:44 – PaTi -  Výstava Jirky Staňka v Modrém domečku v Řevnicích
  Vážení přátelé, 24.1.2012 v cca 17:30 hod se uskuteční setkání s Jirkou na jeho výstavě. Vlak jede z Hlavního 17:27 ze Smíchova 17:35. Po prohlídce, vypití káviček a jiných nápojů bude pokračování v restauraci U Rysů, také v Řevnicích (na náměstí). Návrat vlakem - poslední 23:30 hod. Srdečně zve Pavel «« NAHORU
    pá 6.1.2012 13:58 – MiMa - +++ co v důchodu
Vážení,
  pomalu se blížíme do důchodového věku, někteří z nás si již důchodu užívají. Co ale s přemírou volného času, že? Je potřeba být silní a postavit se k tomuto problému čelem.  Harold Schlumberg našel přijatelné řešení.
Inspirativní senior!
  Jak stárneme, začínáme pochybovat o své schopnosti dělat něco "užitečného" pro zbytek světa.  Právě v takových okamžicích jsou naše naděje posíleny mimořádnými skutky jiných "seniorů", kteří našli odvahu postavit se problémům, na které bychom si my ostatní netroufli. Harold Schlumberg je taková osobnost:
 „Často se mě lidé ptají, 'Co vy staří lidé děláte, když odejdete do důchodu?' Například já mám to štěstí, že jsem byl chemickým inženýrem a jedna z činností, kterou dělám nejraději je přeměna piva, vína a skotské na moč.  Dělám to každý den a skutečně mě tato činnost těší.“
Harold je inspirací pro nás pro všechny. «« NAHORU
    ne 8.1.2012 9:29 – JiVe – Grupa
Omlouvám se, neděje se nic. Chtěl jsem poslat jednu fotku pro lidi, kteří byli na vycházce po vánocích, ale nějak mi to nevzalo přílohu. Zajímavé ale je, že jsem to posílal už asi před pěti dny, a objevilo s to až teď. «« NAHORU
    ne 8.1.2012 18:44 – KaKu – Grupa - celá diskuse...
Aha, tak to vypadá na to, že JaVor zase aktivovala ten svůj antispamový filtr, jehož smysl mi naprosto unik,á a jednou za čas posílá zachycené maily do skupiny. «« NAHORU
    ne 8.1.2012 21:21 – JaVor - +++ Černobyl
Ahoj, možná, to bude někoho zajímat (přijímajícím TAKovou poštu se omlouvám za dvoják). No, ale co bylo, bylo a už se s tím nedá nic dělat. Možná by nám k tomu mohl něco říct Miloš.
Záznam radioaktivního mraku v Černobylu byl po 25 letech  konečně uvolněn. Zde se můžete podívat, jaké neuvěřitelné množství ve  značné úrovni tehdy spadlo i na naše území v době od 26. Dubna do 9.května 1986.
http://www.irsn.fr/FR/popup/Pages/tchernobyl_animation_nuage2.aspx
Klikněte vlevo černé obrazovky na šipku!
Email šíří ing. Hojdová, Odbor bezpečnosti a krizového řízení, ale nevím které instituce. Hezký den
P.S. Prosím vás, abyste prověřovali původ různých úžasných větných spojení, která občas prosáknou do naší pošty. Šéfredaktor Blesku Pavel Šafr si může takové texty dovolit. My bychom si měli svého společenství a kamarádství vážit a nezavdávat příčiny k nesvárům. Na druhou stranu, pokud máte potřebu se kamarádům svěřit se svými myšlenkami, směle do toho, ovšem bez invektiv. Díky. «« NAHORU
    ne 8.1.2012 22:41 – JiMa - +++ Černobyl
Ahoj Jano a ostatní, kteří ještě čtou čtrnáctkovou diskuzi.
  1. Trochu mi uniká, že by IRSN jako jedno z nejstarších a nejvýznamnějších světových pracovišť v oblasti radiační ochrany cosi uvolňoval až po cca 25 letech. Měření, která bezprostředně po havárii v Černobylu detekovala zvýšené koncentrace radioaktivních látek v ovzduší v prvních dnech sloužila k dopočítání toho, odkud a kolik toho utíká do atmosféry – Rusové se k tomu přiznali až po mezinárodním tlaku. Je to tak – mám model, který mi říká, že pokud někde dojde k úniku radioaktivních látek, tak, díky znalosti stavu počasí, rychlosti a směru větru a dalším faktorům, jsem schopen předpovědět imisní situaci v místech, kam daný únik (vlečka) míří. A opačně, když něco změřím, tak jsem schopen se dopočítat ke zdroji. Díky tomu bylo velmi brzy jasné (i bez Rusů), oč jde. Jeden z nejpřesnějších výsledků měli např. na pracovišti Slovenského hydrometeorologického ústavu v Bohunicích. Všechny údaje, které jsou na té francouzské animaci, jsou tedy dávno známé a podrobně interpretované.
  2. Rád bych věděl, co v kontextu této zprávy znamená „neuvěřitelné množství ve značné úrovni“. Já třeba za neuvěřitelné množství píva považuji 60 – 600 piv za večer.

A ještě ke Karlovi Kuželovi:
Karle, snad sis už všimnul, že jediným, kdo protestuje, že čtrnáctková diskuze funguje pod jednou hlavičkou, jsi Ty. Ostatním nevadí tu a tam si něco přečíst a případně najít klávesu DELETE. A Jana dala už víckrát najevo, že má i jinou práci, než nést odpovědnost za třídění zpráv na nutné a nenutné. Snad jsme už nějaký pátek dospělí. «« NAHORU

    ne 8.1.2012 23:00 – KaKu - +++ Černobyl
Jirko, od Jany nechci třídění zpráv. Chci administrátorský úkon spočívající ve zřízení zvláštní skupiny na organizační záležitosti. V té chci být zařazen. Z klábosivé skupiny chci být vyřazen.
Do "organizační skupiny" by mohly posílat zprávy pouze vybrané osoby, což lze velmi snadno nastavit. Do klábosivé skupiny by mohli posílat zprávy všichni členové (tedy ne například já).
Dostal jsem řadu mailů, ze kterých usuzuji, že by opatření navrhované mnou  vyhovovalo více lidem. «« NAHORU

    út 10.1.2012 8:46 – JiJi – Česko – místo k žití
V záplavě špatných zpráv jedna dobrá. Vono to u nás nebude až tak zlý: http://www.novinky.cz/ekonomika/255651-cesko-je-13-nejlepsi-zemi-na-svete-pro-praci-a-zivot-vede-dansko.html?ref=ostatni-clanky «« NAHORU

    út 10.1.2012 10:34 – KáVa - Česko - místo k žití
No, já nevím, jestli je to dobrá zpráva - zrovna třinácý místo.... čtrnácté by bylo rozhodně lepší!!:-)) - nebo ne snad?!?
(Zvlášť jestliže čtrnácté místo vyžrala Kanada!!) «« NAHORU
    út 10.1.2012 15:55 – JiVe -  druhý pokus
Pokouším se znovu poslat foto pro účastníky vánoční vycházky aby viděli, že hospoda v Kodské rokli, kterou jsme viděli jako zříceninu, byla v roce 1986 docela zachovalé stavení. Co z ní - a z nás?- udělalo 25 let! «« NAHORU
    út 10.1.2012 16:00 – JiVl – druhý pokus
Tady je historie objektu. Prevzato z http://www.udolidesu.cz/historie.php?detail=no
Koda byla a je součástí obce Tetín, ale dodnes je s okolím spojena jen úzkými lesními cestami. Když přišli do Kody první trampové, žilo tam pět místních rodin. Dolní mlýn patřil panu Rabochovi, který jej v roce 1924 přestavěl na hotel. Podle pozdějších hospodských se tam říkalo také "U Špičků", "U Fajta", od šedesátých let 20.století tam bylo rekreační středisko národního podniku Nábytek Praha (avšak, o pouze pěšky přístupný objekt neměli rekreanti zájem), nakonec objekt chátral, počátkem devadesátých let vyhořel a zaniknul. «« NAHORU
    út 10.1.2012 19:02 – KaKu – Pozvánka na kult-tůru
Ahoj všichni,
kteří zůstanete o víkendu doma a nebudete zcela zdecimováni Intimním životem na Slamníku!
Dovoluji si vás pozvat na vernisáž výstavy rozličného umění, která se koná v sobotu 14. 1. nad soutokem řek Vltavy a Sázavy - v Hradištku.
Pokud vám něco říká následující song, pak vězte, že ten divoký,ale krásný kraj má svoje kulturní centrum, a to právě ve zmíněném Hradištku.
Štěchovická laguna když dřímá v zadumaném stínu Kordillér. Pirát zkrvavenou šerpu ždímá. Šerif si láduje revolver. Pikovická rýžoviště zlata čeří se v příboji Sázavy. Ale za to krčmářova chata křepčí rykem chlapské zábavy. Když tu náhle, co se děje, divný šelest houštím spěje. Plch, skunk, vše utíká po stráni od Medníka. Krčmář zhasne, kovbojové ztichnou, zděšen pirát tvář si zakryje. Rudé squaw se chvějí a pak vzdychnou: Blíží se k nám postrach prérie A kdo to je? Mary, babička Mary…
Kulturní prostor Medník - občanské to sdružení, pořádá pravidelné výstavy keramiky, šperků, obrazů, soch, fotografií a jánevím čeho ještě. Na vernisáži bude hrát saxofonové kvarteto s mojí Marjánkou- viz přiložená pozvánka. Jo, a já tam budu mít pár fotek.
Spojení busem ze Smíchova - stanice Hradištko,U rybníčka, vlakem možno do Petrova, pak přes most do Pikovic a po zelené značce do Hradištka.
Výstavní prostor je neobyčejně inspirující a má též cosi společného se slámou, potažmo Slamníkem: http://www.cmsch.cz/
Od stanic U rybníčka nahoru je to pár kroků k docela schopné hospodě Japeka alias U guláše (Krušovice, dobrá kuchyně), zpátky k rybníčku a po hlavní se jde na ČMSCH (plemenáři), kde je výstava.
Kdyby měl někdo zájem a potřebu podrobnějších instrukcí, ozvěte se. «« NAHORU
    čt 12.1.2012 1:30 – JaVor – XIVejt se blíží
Vážení,
úterý 14. února 2012 se blíží a tedy bude XIVejt.
Těší se na nás od sedmi hodin (možno i dříve) U Žíznivého jelena (http://uziznivehojelena.cz), Vltavská 15 (pár kroků od metra Anděl), salónek je po schodech dolů. Na čepu mají staropramen a granát (Lenko, mají i lahvové černé). Vaří doooost dobře.
Muzikanti, a samozřejmě všichni ostatní, rezervujte si úterý čtrnáctého a přijďme v hojném počtu.
(Vláďo, prosím odhlásit Voraře.)
Hezký den «« NAHORU
    pá 13.1.2012 1:32 – LoPa – vysvětlení
Ahoj Karle, mail o Islámu jsem poslala jako informaci, vyjímečně na přání kamaráda, ne jako výzvu  k diskusi. Mám od něj ještě kauci, kde 2 nezletilí Rómové sexuálně zneužívali a málem zabili dvanáctiletého kluka, protože byl bílý. Soud v Praze staršímu z nich snížil trest na polovinu, ale s detaily, ač jsou dost hrůzné, tě už nebudu obtěžovat. Chtěla jsem jen, abychom nebyli jako pštros s pštrosicí a s pštrosáčaty. Všem se omlouvám za nevyžádaný mail a slibuji, že se to už nestane. «« NAHORU
    pá 13.1.2012 2:10 – JaVor – vysvětlení
Ahoj Loreto,
ať už byl příspěvek jakkoliv kontroverzní, nenechej se znechutit. Ustupováním slušnost nezvítězí nikdy. Hezký den «« NAHORU
    pá 13.1.2012 7:26 – Kedlobák – vysvětleníMoc často nepiši,ale na stránkách  14 jsem denně a nemám námitky k uveřejnění této informace na našich stránkách.Text se mi  "líbil ", takové  informace jsou  nezbytné. Díky. «« NAHORU
    pá 13.1.2012 8:30 – JiJi - +++Shakespeare jako spam :-) - celá diskuse...
Tak tohle mi dnes přišlo. A to si musím ještě v knihovně vyhledat toho Senecu, jak běduje nad mládeží a zkažeností doby. Už to tak vypadá, že lidi nepřestanou bejt lidma.
Znaven tím vším,
já chci jen smrt a klid,
jen nevidět, jak žebrá poctivec,
jak dme se pýchou pouhý parazit,
jak pokřiví se každá dobrá věc,
jak trapně září pozlátko všech poct,
jak dívčí cudnost brutálně rve chtíč,
jak lidskou slušnost korumpuje moc,
jak zchromlá vláda na nás bere bič,
jak umění je pořád služkou mocných,
jak blbost zpupně schopným poroučí,
jak prostá pravda je všem jenom pro smích, jak zlo se dobru chechtá do očí.
Znaven tím vším, už chci být, lásko, v hrobě, jen nemuset tím sbohem dát i tobě.
Pokud Vás oslovila aktuálnost básně a ptáte se, který mladý talentovaný autor dokázal tak přesně vyjádřit naši prohnilou dobu, pak vězte, že to byl William Shakespeare a tento jeho sonet je starý 400 let.
Co z toho plyne? Že neprožíváme žádnou krizi identity, kultury, vztahů a čehokoli dalšího.
Pravda je, že lidé jsou - alespoň soudě dle velkého mistra pořád stejní. Tak hlavu vzhůru. A nenechte se otrávit! «« NAHORU
    pá 13.1.2012 8:35 – KaKu – vysvětlení
Ahoj Lorko,
abys rozuměla, já také považuji islám za velkou hrozbu a napsal jsem o tom pár článků.  Ale zrovna tenhle text nepovažuji za moc kvalitní a skoro mám podezření, že se jedná o provokaci. Znáš toto: http://eurabia.parlamentnilisty.cz/default.aspx ?
Jinak - proč jsem na to reagoval: když jsem dříve poslal něco do diskuse, sklízel jsem za to pokárání. Když posílají jiní komunistickofašistické pamflety (to jsem nemyslel ten tvůj!), je to v pořádku. Dal jsem si bobříka, že se na Čtrnáctce nadále budu distancovat od politických diskusí. Jistě, není problém poslat 90% trasovních mailů do koše, ale občas mě to docela dráždí. Zvažuji vystoupení ze skupiny. «« NAHORU
    pá 13.1.2012 15:08 – JiJi - krásné staré fotky
Ahoj, nejsem si jistá, jestli to už nekolovalo, ale raděj dvakrát, než o tohle přijít.
udělejte si radost. - http://www.fotohistorie.cz/ «« NAHORU
    po 16.1.2012 10:05 – ZuVla - Zitra zase Pavlina a Vorar
Ahoj,
dneska předběhnu šéfa a budu inzerovat zítřejší hospodu U voraře. Ale nejen ji. Jsme zase zváni k Pavlíně (mimochodem už neskáče přes kaluže, ale chodí!!). A protože vím bezpečně, že minulý mail s popisem příchozí cesty už je nepochybně smazán, opakuji:
Pavlína bydlí v B.... Buď se tam dá dojet od Vltavy 192 a vystoupit Pod Ryšánkou a jít směrem nahoru, nebo od metra Budějovická busem 124, 205 do stanice Na planině a seběhnout. Pavlína nás očekává od šesti.
Ahoj zítra a K + M + B 2012 Zuzana «« NAHORU
    po 16.1.2012 10:47 – JaVor - +++ Švýcarské kempování
Ahoj,
omlouvám se, že zdržuji...
Teda ne že bych zrovna potřebovala takové vybavení, ale je hlavička, kdo to vymyslel.
A mají českou Škoda Roomster. http://manneli.com/movies/tech/Swiss-RoomBox.html
Hezký den «« NAHORU
    po 16.1.2012 13:40 – ZdeBar - +++ Švýcarské kempování - další informace pro zájemce
Ahoj Jano,
díky za velmi zajímavou a užitečnou informaci, škoda že se toho nedožil Vašek Pauk, ten by si to určitě pořídil.
Ta cena není nijak závratná, od 20.000 Kč, a od začátku letošního roku dokonce začínají nabízet model "swissRoomBox-easyTech" za poloviční cenu.
Tady jsou odkazy na informace a další videa od výrobce: http://www.swissroombox.com/swissRoomBox-home.html
http://www.swissroombox.com/swissRoomBox-movie.html Pěkné - konečně zimní dny - přeje všem na Trase 14 ... «« NAHORU
    po 16.1.2012 17:22 – LeHni – divadla
Posílám další nabídku 7.3.st Nová scéna - Ohrožené druhy za  100,- 21.3.Hoffmanovy povídky - ND, opera za 200,. 19.2. v neděli večer dávají na Nové scéně moderni cirkus La Putyka, se slevou asi za za 160,., napište mi, kdo chcete.
Lístky na Hoffman. povídky - 14x na 21.3. už mám, taky 7.3., jen se bojím, že už vás je na operu víc, dnes je přinesu do hospody, tak , kdo můžete, vzzvedněte si je nebo to spletu, je  toho na mně už moc. Na La putyka ještě objednám Připomínám všem , kdo jdou v sobotu na prodanku - i ti co nejdou, že jsou vítáni v Douletky 381. vedle Saxany, celé odpol. budu čekat a pro ztracence přijdu ve čtyři na stanici Zborov, strašnické divadlo. «« NAHORU
    út 17.1.2012 14:40 – VrPe – divadla
Primo v divadle (mimo vstupne) je hospoda se skvelym pivem Lobkovic 12!
Pozor vedle je hospoda s H(G)ambacem. «« NAHORU
    út 17.1.2012 16:12 – IgHo - +++ Několik vět - celá diskuse...
Bez komentáře. Lžinenávistníkům se omlouvám za nevyžádaný email.
Zdraví «« NAHORU
    st 18.1.2012 10:32 – ZuVla – Ad vorař 17.1.2012
Ahoj všichni,
včera opět zástupci Čtrnáctky zkontrolovali zdravotní stav Pavlíny (děvče nám dělá radost, lepší se) a pak jsme se sešli v útulném doupátku U Voraře. Když nám Ohroženým druhům Lenka vnutila i Hoffmannovy kapky, nastal slavnostní okamžik. Zástupce Klubu stále mladých diváků a účastníků zájezdů do vánočních metropolí Ivan H. předal naší kulturní referentce a ubytovatelce diplom, který si rozhodně nedá za rámeček (protože už tam je) s podpisy všech vděčných klientů. A pak jsme to s Lenkou pěkně oslavili.
Tuto sobotu dávají na Solidaritě místo Nejisté sezóny pyšelskou Prodanou nevěstu. Majitelé lístků i nemajitelé (tento stav dokáže ještě Jirka Kostrba změnit) jsou na odpoledne zváni k Lence domů. Když budete jako pan Brudík bloudit mezi dvouletkovými domečky, ptejte se po Saxaně.
Lenka bydlí hned vedle té čarodejnice.
V úterý 24. ledna půjdeme na výstavu Jirky Staňka. Jeho věhlas přesáhl hranice města Prahy, a tak za ním pojedem do Řevnic. Největší banda pojede asi z Hlavního v 16:57 (sraz ve 3/4 na pět před pokladnami), ze Smíchova pak v 17:05. Ale můžete jet dřív i později, do Řevnic vyjíždí vlaky co čtvrt hodinu. Výstava je na náměstí v Modrém domečku, kde mají otevřeno do sedmi, pak se přesuneme k Rysům. Na vlastní kůži zažijeme co Pavel, který za námi jezdí do Prahy k Voraři a pak se zbytek večera rozhoduje, zda další pivo nebo vlak. My si jako nepřekročitelnou hranici stanovíme 23:30, pak už nejede nic, nic.
Včera jsem u Lenky taky trochu příštipkařila. Měla jsem sice jen jedny lístky - na TURAS bál, ale jen se po nich zaprášilo. Bál začíná v pátek 27. ledna v Novoměstské radnici v 19:19. Tahákem je Jitka Vrbová s LTW (T jako Tomek ze Čtyřky) a věčně mladý sedmdesátník Pavel Sedláček. Zatím máme obsazen stůl č. 2 s deseti židlemi. Pokud se ozvou další zájemci, přikoupím druhý stůl.
Posílám pozvánky. Jednu oficiální a jednu z Času pravdy, která by vás mohla přesvědčit.
V neděli 28. ledna bude lehce pamětnická vycházka po Hostivaři. Oběd je v hospodě Na Kačabce od dvanácti, odchod od kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Selské ulici ve 13:00. Přesný popis, jak se dostat na sraz, je ve smazaném minulém mailu nebo na http://usedlosti.ctrnactka.net .
Za čtrnáct dní 31. ledna je Vorař a hlavně před ním další pravidelná lékařská kontrola Pavlíny.
A ještě vydržte dvě upoutávky. Ve středu 8. února bude Pánská jízda, kterou si určitě užije spousta Čtrnáctkových dam. Míla Fuxa band (pouze v pánském složení) bude ujíždět v Balbínce na blues.
A jestliže je úterý a navíc Čtrnáctého, musí být XIVejt. Tentokrát si JaVor vybrala za partnera Žíznivého jelena na Smíchově. Od sedmi a s nástroji.
P.S. A nezapomínejte K + M + B 2012. To platí i pro mého muže, který se po včerejší oslavě dalšího inženýra v rodině a Lenky u Voraře ráno téměř marně dobýval pro zapomenuté K(líče). «« NAHORU
    st 18.1.2012 10:59 – šéf – Ad Vorař 17.1.2012
Tak taky ahoj všem.
Já si také dovolím přispět trochou do mlýna.
1. Když Zuzana do nás TURAS bálem 27.1., tak já do vás zase TAKovým bálem 30.března. V příloze jsou bližší údaje.
Palubní lístky si můžete zajistit tak, jak je popsáno v příloze anebo jednodušeji si je objednat u mne (včera už tak někteří učinili), já to pak pro celou Trasu vyzvednu najednou.
A nebojte se, je to jen Titanic, není to italská výletní loď.
2. Pak bych si dovolil Zuzanu opravit - vycházku bude v neděli 29. ledna (ne 28.)
3. Mám posledních pár míst v letním cyklo výpadu do Beneluxu !!
Howgh ! V.
Tisková zpráva č. 2 společnosti White Star Line
Dopravní společnost White Star Line tímto oznamuje širokému TAKovému lidu a spřízněným duším, že její kancelář již obdržela dlouho očekávané lodní lístky na plavbu na Titaniku, která se uskuteční dne
30.3.2012 v přístavu Kulturní Dům Vltavská.
Neváhejte proto a si zajistěte lodní lístek na tuto jedinečnou a neopakovatelnou událost co nejdříve. Lístků je omezený počet!
Když napíšete na l.borgesova@seznam.cz nebo zavoláte na číslo 728743814, tak se vám ozve příjemný mladý hlas Dobrý den, tady rezervační kancelář společnosti White Star Line, u telefonu Lenka Borgesová. Co pro vás mohu udělat?“.
TAK                                                                   200 Kč
Hosté (ne TAK)                                                   220 Kč
Přirážka pro váhající splatná u lodního můstku         30 Kč
Za dopravní společnost White Star Line Jirka Klíma «« NAHORU
    st 18.1.2012 15:12 – VrPe – Ad Vorař 17.1.2012
A mne ukradl bundu!!!
    čt 19.1.2012 10:08 – Kestř - +++
Víš, co znamená nápis K + M + B napsaný křídou nade dveřmi?
 To je upomínka pro důchodce před odchodem z domu   -  K líče + M obil + B rýle. «« NAHORU
    čt 19.1.2012 15:16 – JiKo - Poslední neprodaný lístek na Prodanou nevěstu
Zdar vespolek,
mám jeden vrácený lístek na Prodanou nevěstu na 14. hodinu ve Strašnickém divadle za 150 Kč
připomínám, že hrají opravdu krásně pyšelští, slatiňanští a toušeňští ochotníci -  http://www.divadlopysely.estranky.cz/clanky/co-hrajeme/prodana-nevesta.html
Pro jistotu opakuji pro koho mám lístky:
Na 14:00   3x Bártovi - 1+1 s. Černohorských
Na 18:00  2x Hořejší        1+1 s. Jelínková  3x Hnízdilová   2x Větrovcovi
(s. je se slevou za 100)
Před 14. budu u divadla sám,  na 18. lístky nechám u Lenky, která stejně pozvala ostatní před divadlem k sobě. «« NAHORU
    čt 19.1.2012 17:14 - VrPe - chalupa na pomezkach prodej
Na pomezkach se prodava chalupa plne vybavena, 7 ložnic, 2 sprchy, 2 záchody, # společenská místnost, kuchyně, velká vstupní hala, kůlna, sklípek a # přistavěná veranda + jakési zádveří, pozemek 1.3 ha, vyhled na Snezku, 70m od silnice, 18 postelí s matracemi, dekami a polštáři, všude se # svítí a topí (elektrický kotel), je tam pračka, elektrický sporák, # velká lednice, mikrovlnka atd To by byl DD!
Cena 4.4 mil tj. na osobu ze 14 cca 50 tis. «« NAHORU
    čt 19.1.2012 22:57 – ZdeHá - +++abych si to u vás vyžehlil+++
Byli jsme oblečeni a připraveni odejít na Silvestrovskou party.
Rozsvítili jsme noční světlo, zapnuli telefonní záznamník, zakryli klec s andulkou a vyhnali kočku na dvůr.
Zavolali jsme do taxislužby a objednali taxíka. Taxík přijel a my jsme vyšli z domu předními dveřmi.
Když jsme vycházeli, kočka kterou jsme vyhnali na dvůr, proklouzla pod našima nohama zpět do domu. Nechtěli jsme, aby zůstala uvnitř domu, protože se vždy, když je tam sama, snaží  sežrat andulku.
Manželka si šla sednout do taxíku, zatímco já jsem se vrátil dovnitř, abych vyhnal kočku z domu. Kočka mi ale vyběhla do patra  a já jsem běžel za ní.
Manželka, která zatím čekala v taxíku nechtěla, aby taxikář věděl, že dům bude celou noc prázdný. Takže sdělila taxikáři že se hned  vrátím, že jsem jenom šel dát dobrou noc své matce.
Po pár minutách jsem si sedl do taxíku vedle manželky.
"Lituji, že mi to trvalo tak dlouho," řekl jsem když jsme se rozjížděli.
"'Ta kráva pitomá se schovávala pod postelí. Musel jsem ji  šťouchat ramínkem do zadku, abych ji dostal ven! Snažila se mi utéct, tak jsem ji chytil pod krkem. Pak jsem ji musel zabalit do deky, aby mě nepoškrábala. Povedlo se ale! Odtáhl  jsem ji po schodech dolů a vyhodil zpět na dvorek! Doufám že se  zase nevysere do zeleninového záhonu!"
Ticho v taxíku bylo ohlušující. «« NAHORU
    so 21.1.2012 12:04 – JiJi - +++ Sharia 4 Belgium
Multikulturní benevolence a mírumilovné sezení u televize nám nepomůže… http://www.lidovky.cz/podmanime-si-evropu-vyhrozuji-belgicti-islamiste-fs2-/ln_zahranici.asp?c=A120120_163720_ln_zahranici_jv «« NAHORU
    so 21.1.2012 17:35 – JiJI - +++předražené dálnice
Nezlobte se, ale sobotní služba je dlouhá, tak jsem se chtěla odreagovat při zpravodajství. A já holka hloupá bych nyní ráda věděla, jestli má někdo představu, co stojí taková blokace stavby. Někde jsem četla, že přerušení a zakonzervování stavby je fakt docela drahá záležitost. A tohle třeba na plzeňském okruhu trvalo asi 10let? Jaké byly náklady? Je relevantví odvolávat se proti stavbě, protože bylo povoleno pokácet stromy, ale v povolení nebyly výslovně uvedeny keře? Nebo že chybí studie na tvar zábradlí? Nebo že není provedena studie dopadu na zdraví obyvatelstva - konkrétně třeba tady u nás pod Trojou, v místech, kde široko daleko nikdo nebydlí a nová komunikace by naopak odlehčila ulici v Holešovičkách, kde tedy lidé bydlí?
Voliči zelených mi to jistě rádi vysvětlí - AKADEMICKY, takže bez urážek :-)
http://ekonomika.idnes.cz/dostavba-dalnice-d8-se-opet-odklada-odvolal-se-muz-souzeny-za-vydirani-1ki-/ekonomika.aspx?c=A120120_171811_usti-zpravy_alh
Existuje nějaká studie, která by tyto náklady na odvolání, soudy a příspěvky na činnost ochránců všeho zmapovala?
Jinak k předchozím mejlům ohledně stavby dálnic - myslím, že nějací iženýrci z ŘSD akorát zametají stopy. Je potřeba pustit na to politické komentátory z televize (ti mají někdy i maturitu) a oni by to vyprojektovali zajisté podstatně levněji.
Stejně, jako když mě mladá absolventka "Základů společenských věd" utře, že jaderní inženýři jenom mlží, poňevadž by si podřezávali sami pod sebou větev. Ona přece čte noviny a ví, jak je to nebezpečné. Nenechá se optít rohlíkem od nějakého jaderného inženýrka.
Jiskra
"V letech 1993-2007 pracoval v České televizi, mj. na pozici politického reportéra a posléze jako moderátor pořadů "21" a "Události, komentáře" nebo Volebních studií ČT." Tak takovému bych svěřila ty stavby mostů například. «« NAHORU
    po 23.1.2012 9:47 – ZuVla - zítra v  Řevnicích Jirka Staněk
Ahoj všichni,
abyste se nevymlouvali, že jste na to zapomněli. Zítra jedeme na Staňka do Řevnic. Hlavní voj jede pochopitelně z Hlavního v 16:57 (sraz ve 3/4 na pět před pokladnami), ze Smíchova pak v 17:05. Jirka ctí tradice, a tak vystavuje v Modrém domečku Čtrnáct obrazů - čtrnáct ilustrací k dětské knížce viz příloha. «« NAHORU
    út 24.1.2012 12:04 – PaTi - Výstava Jirky S.v Řevnicích
Včera jsem prověřil Modrý domeček,kde je výstava i hospodu U Rysů.Jsou na nás přichystáni,příjďte v hojném počtu.Vlaky jezdí z Prahy po 1/4 hod.,zpět po 1/2hod.,vždy ve 13 a 43,poslední ve 23 13 Pavel T. «« NAHORU
    út 24.1.2012 16:25 – ZdeHá - +++nečíst před spaním 3 - celá diskuse...
Ahoj,
o tom Randákovi mi to přišlo z Chorvatska. Kde to odesilatel objevil, nevím.
Do zákulisí tajných služeb nevidím, ale řadu tam popisovaných věcí jsem tak nějak tušil i včetně "autocenzury" některých novin. Např. o Vondrovi vím svoje, jest naším senátorem, kandidoval 7 měsíců po tom, co si v našem regionu koupil chatu. Před volbami jsem našel ve schránce srceryvný plakátek, podepsaný řadou lidí známých z kultury, divadel, filmu..Apelovali na nás, na voliče, že je to ten pravý, o problematiku volebního obvodu se dlouhodobě zajímá a rozumí tomu, protože tady dlouho žije...A to prosím byli všichni z Prahy! Škoda, že jsem si to neschoval, ale tak mě to rozčílilo, že jsem to hned vyhodil a dal si nitroglycerin pod jazyk.
A k té autocenzuře - v příloze je věc, která mi přišla z Říše. Není mi známo, že by naše některé noviny něco z toho uveřejnily. Ale jsi v nich zběhlejší, když tak mě oprav...
A druhý příspěvek, tak ten už neuveřejnil vůbec nikdo.
Zdravím z venkova!
P.S. O Langrovi jsem jednou v noci v rádiu zaslech, jak ho tam někdo z K.Varů tituloval " hlavní svolavatel ruské mafie".
P.P.S. A abych si udobřil ostatní, posílám třetí přílohu, velmi dojemnou. Vím z doslechu, že vojáci, sloužící u PS jako psovodi, lehávali na čáře v zimě ve sněhu a na nich leželi jejich psi a vzájemně se zahřívali. Ale nikdo je při tom nevyfotil, to by byl asi průser, měli honit narušitele a né se zahřívat! «« NAHORU
    st 25.1.2012 18:02 – LoPa – nabíječka
S křížkem po funuse se ptám, zda někdo nenašel nabíječku Nokia, hranatou s tlustým konečkem (např. ve vlaku). Měla jsem ji naposledy na stezce na posledním noclehu. Tam jsem asi před měsícem volala, ale nic nenašli. Případně se s dovolením ptám, zda někomu nezbyla od staré Nokie. Předem díky. «« NAHORU
    čt 26.1.2012 11:11 – JiJI - odkaz na zajímavou knihu
Něco ke čtení - http://www.cdk.cz/knihy/381/vojvodovo-kus-cesko-bulharske-historie/ «« NAHORU
    čt 26.1.2012 16:47 – KáVa -  Už je to tady (jak označit humor??)
Tohle mě dostalo:-)) http://www.photoextract.com/cs/foto/306614.html autor fotografie - VÁclav Droll «« NAHORU

    pá 27.1.2012 13:44 – JiJi - kniha ke čtení
Ahoj,  snad ještě přežijete jeden nevyžádaný e-mail. Dělám to pro vaše dobro.
http://www.cdk.cz/knihy/384/muslimske-organizace-v-nemecku-rakousku-a-svycarsku/
religionista Martin Klapetek vydal knihu "Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku", Brno, CDK, 2011.Nečekám, že to budeme všichni číst, ale třeba to někoho zaujme. Že by se trochu kultivovaly debaty na dané téma. Ty internetové přeposílky jen naštvávají a stejně nic neřeší. «« NAHORU

    po 30.1.2012 13:42 – ZuVla -  Zitra je Vorař a Pavlina, resp. Pavlina a Vorař
Ahoj,
protože někteří lidé i zapomínají, že je vycházka (slyšeli ti dotyční někdy o vynálezu diáře?), připomínám: Zítra, t.j. 31.1. je Vorař a před tím se na nás opět těší Pavlína. A nemyslete si, že se tam pro nával nevejdete. Pavlína má obývací pokoj opravdu velký. Ani na popis cesty se nemůžete vymlouvat. Zde je: Pavlína bydlí v B.... Buď se tam dá dojet od Vltavy 192, vystoupit ve stanici Pod Ryšánkou a jít směrem nahoru, nebo od metra Budějovická busem 124, 205 do stanice Na planině a seběhnout dolů. U Pavlíny v šest, u Voraře po osmé. «« NAHORU

    út 31.1.2012 11:20 – Kestř -  akce HK v KH a KO
Prosím reservujte si termíny na Kololaokolokolína   27.-29.4.   max 25 osob, hlásit se můžete už teď.
2.-4.11.2012   Poslední ročník přípravy na DD HK v KH, tentokrát v opravdu v Kutné Hoře. Prvních 40 má postel, ostatní nocují na zemi. Program a oficiální pozvánku pošlu dodatečně. Těší se a zdraví kestř «« NAHORU
    út 31.1.2012 17:07 – Jiji – ze starých novinek (příloha)
Nedokázala jsem odolat. Zpráva z tisku:  Pražský deník, 18. 12. 1869 na straně 5 přinesl tuto úžasnou zprávu. Dnešní učitelky mohou akorát závidet?  «« NAHORU
   
   
ROČNÍK 2012
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
SEZNAM ZPRÁV
02.01. ZuVla
02.01. JiJi
03.01. AlKo
03.01. šéf
04.01. ZuVla
05.01. PaTi
06.01. MiMa
08.01. JiVe
08.01. KaKu
08.01. JaVor
08.01. JiMa
08.01. KaKu
10.01. JiJi
10.01. KáVa
10.01. JiVe
10.01. JiVl
10.01. KaKu
12.01. JaVor
13.01. LoPa
13.01. JaVor
13.01. Kedlo
13.01. JiJi
13.01. KaKu
13.01. JiJi
16.01. ZuVla
16.01. JaVor
16.01. ZdeBar
16.01. LeHni
17.01. VrPe
17.01. IgHo
18.01. ZuVla
18.01. šéf
18.01. VrPe
19.01. Kestř
19.01. JiKo
19.01. VrPe
19.01. ZdeHá
21.01. JiJi
21.01. JiJi
23.01. ZuVla
24.01. PaTi
24.01. ZdeHá
25.01. LoPa
26.01. JiJi
27.01. JiJi
30.01. ZuVla
31.01. Kestř
31.01. JiJi 

 

© Čtrnáctka 2012