57. Stezka 24.–28. 9. 2015 » Plzeňsko » Plasy

Vložné včetně jízdného – TAK 350 Kč, neTAK 400 Kč. 
Vložné bez jízdného – TAK 250 Kč, neTAK 300 Kč.

Informace k Zakončení a vlaku

 • Na Velké louce u kláštera Plasy v pondělí dne 28. 9.
  • kiosky otevřeny od 12:00 h
  • zakončení začne ve 13.15 h.
  • ukončí se úklidem od 16 h.
  • do areálu je zákaz vjezdu auty, nutno použít parkoviště v Plasích
 • Program Zakončení
  • rytíř vtipného jména
  • trasová soutěž – 6 jedinců, dle pořadatelů jim bude stačit jedna ruka
  • Myš Stezky – důstojná i ochotná, pravá středověká žena
  • Král vzejde z předchozích soutěží
  • podrobnosti v pokynech
 • Zpáteční vlak
  • Zvláštní vlak bude odjíždět v 18 hodin z nádraží Plasy přes Plzeň, Rokycany, Kařez, Hořovice, Zdice, Beroun, Prahu-Smíchov (21,20) na hlavní nádraží (21,30).
  • V nám známé soupravě historických vozů bude letos jedna změna. Místo 1 vozu Balm (to je ten červenobílý rozdělený na třetiny s uličkou uprostřed) bude zařazen 1 klasický vůz s kupé. Bude určen přednostně pro lidi toužící si odpočinout a prožít cestu v klidu. Pořadatelé důrazně prosí o sdělení počtu toužících.
  • Z areálu zakončení na nádraží je to podle mapy podél Střely 1,4 km. Pivovar je naštěstí na druhém břeh

Důležitá upozornění

 • Snídaně budou formou bufetu. Jsou tam na to tak zavedeni a nejsou nakloněni změnám. Slíbili sice, že jídla bude dost, ale přesto vás žádám, abyste byli při nabírání jídla střídmí a mysleli na kamarády, rozhodně nemusíte mít od každého druhu něco a rozhodně si to nemusíte brát s sebou na svačinu. K večeři pak budou normální hotovky. 
 • Noclehy jsou v chatičkách. Deky a povlečení v nich jsou, ale možná že zimomřivějším osobám by se šikla nějaká ta přidaná hodnota pro chladna z rána.
 • Odjezd ve čtvrtek 24. 9. – pojedeme rychlíkem, cena cca 100-130 Kč, podle počtu ve skupině. Takže se sejdeme v Dejvicích v nádražní hospodě tak, abychom v 15.12 odjeli. 
  Detail: Masarykovo nádr. 15.02, Dejvice 15.12, Veleslavín 15.19, Hostivice 15.29, Rakovník příj. 16.32, Rakovník odj. 16.37, Jesenice 17.12 

A jaká Stezka byla

Krátká zpráva z dlouhé Stezky. Ve čtvrtek jsme se sešli na sluneční straně Dejvické nádražky, zformovali řady i s čerstvou běženkyní z Turecka, podrželi vlak Bubu, vyhodili spořádané občany z našich míst a nespořádaně vypili všechny zásoby Bohemek. Teprve v Jesenici Na Cháti jsme se spočítali - bylo nás přesně čtrnáct. Zatímco když jsme na hrázi Velkého rybníka potkali Pětku, ani jsme nemuseli přepočítávat - bylo jich pět. Podle dovezených cancáků jsme zjistili, že v autokempu jsme byli na cykločundru před pouhými šesti lety, nebylo to špatne, všechno malo platne - mnozí účastníci kemp stejně nepoznali. Po decentním večírku (ve srovnání s vlakem) jsme ráno vyrazili pro změnu vlakem do Blatna. Babím létem a opuštěným krajem jsme dorazili do Petrohradu, kde kromě Zimního paláce, který dobyli psychiatři a blázni, mají i kantýnu pro traktoristy - a tam jsme se poměli. Přes zříceninu s výhledem a virtuální švýcarskou hájenku zpátky do Jesenice do přízemí i do patra na jedno, dvě a už to bylo. Večer divoký rituální tanec se smyčcem v boku. V sobotu jsme pro změnu odjeli do Blatna, jen jsme po červené vyrazili na opačnou stranu. Jen co jsme dosedli po náročném výstupu na Jelením skoku, už po nás náš geolog začal střílet magmatem. Takže žádná Baba ani Dědek, na které jsme natrefili po dlooouhém obědě v Tisu, ale biotitický labradorit vzniklý termální difúzí. Ještě že Žihle je Žihle a vlak nám neujel. V Mladoticích, v dalším bezvadném kempu, jsme se po večeři namačkali do společenské místnosti a s napětím čekali, zda vůbec dorazí rytíř Miloš Zabouchklíče. Pak už se mohutně hrálo a umírněně (i na stole to nebyl žádný vodvaz) tancovalo. 

Konečně je neděle, kdy máme dost času, a tak jsme na terásce zachumlali do houní a rádi uposlechli rozkazu "Nechoď ven, je tam hrozné počasí, venku řádí sv. Petr". Teprve když slunce neustále zpochybňovalo tento výrok, vyrazili jsme vzhůru dolů k Čoubovu mlýnu. Právě včas, jen co jsme dosedli s pivem pod rozložité lípy, dorazila T12 a T13, a tak netrvalo dlouho a Čouba přepsal vítací ceduli nápisem "Vyprodáno". Tak půjdem vypít Čtyřku. Jenže v Mladoticích si zkušená Čtyřka pojistila sál zámkem, a tak jsme se po Santiniho kapli museli namačkat jen do místního pajzlu. Aspoň jsme dojeli na večeři a oslavu včas. Už je to tak! Nejmladší muž Čtrnáctky slaví dnes šedesát! Generál Miloš si za 14 Milíčevsí vysloužil oslavnou píseň, cyklistický dres, knihu pohlednic Ráje (jen o pár let starší než on sám) a ptáka, který na sebe během večera strhl nemístnou pozornost. Prostě na ptáky jsme krátký! To už nám připomněli naši mladí - Vítek, Míra, Pavel Ch., Aleš a spol., kteří dorazili na poslední večer a na které byla krátká i ostrá servírka - nos to sem, nos to sem si vyvzdorovali až do půl čtvrté. V pondělí dopoledne jsme balancovali nad Střelou skoro tři hodiny, než jsme dorazili do Plas. Naštěstí zbylo ještě dost času na Vašnostu, Metternicha i Felčara, než jsme na Velké louce s úlevou zjistili, že Patnáctka není zas tak mstivá a neoplatila nám loňský úklid. Naopak v našich řadách zavládla spokojenost. Máme majitele TAKu, máme krále (Milošova Stezka byla ve znamení klíčů), ó my se máme. A pak už jedeme ve vlaku, není to náhoda, na té naší trati panuje pohoda. Hraje se v našem vagóně, procházející hudebníci se připojí na pár písniček a pak zase odcházejí do dalších hracích vagónů. My se opravdu máme! 

Všeobecné informace pro účastníky 57. Stezky

 • Stezka je několikadenní pěší (cyklistické) putování podle trasových propozic.
 • Pokud přijedete autem, zanechte ho, prosím, na jednom místě a choďte pěšky. Parkoviště v Plasech není u Velké louky, jsou vyznačena v mapě a v mapce u přihlášky.
 • Podrobnější informace dostanete u vedoucích Tras a v trasových informačních materiálech.
 • Na zpáteční cestu z Plas do Prahy bude vypraven zvláštní stezkový vlak.
 • Ve zvláštním vlaku neplatí jízdenky zakoupené v pokladnách ČD ani žádné slevy jízdného.
 • Účastníci, kteří pojedou zvláštním vlakem, musí zaplatit se zápisným i jízdné.
 • Zakončení se koná za každého počasí.
 • Zdravotní zabezpečení akce je zajištěno primárně zdravotnickou záchrannou službou, tel. 155, případně rychlou lékařskou pomocí Kralovice, tel. 373 349 009. Zdravotní služba na místě akce bude omezena na ošetření drobných poranění a konzultace s případným voláním RZP.
 • Přihlášku a vložné odevzdejte vedoucím příslušných tras do konce srpna. Vedoucí tras převedou peníze na účet TAKu nejpozději 2. 9. 2015 a souhrnné trasové přihlášky předají (nejlépe e-mailem) do zářijové schůze TAKu dne 7. 9. 2015.
 • Storno a dodatečné přihlášky jsou možné prostřednictvím vedoucího trasy do 21. 9. 2015 s poplatkem 50 Kč. Po tomto datu se vložné nevrací

Naše noclehy

1.a 2. nocleh (čtvrtek - pátek)
Autokemp Jesenice, ubytování v chatkách: 420,- Kč/čtyřlůžkovou chatku, polopenze 160,- Kč Jesenice je na trati Rakovník - Blatno a do Rakovníka jezdí vlak z Masaryčky.
3. a 4. nocleh (sobota - neděle)
rekreační středisko Mladotice, ubytování opět ve čtyřlůžkových chatkách 200,- Kč/osobonoc + 125,- Kč polopenze. Středisko je na břehu Střely, kousek od žel.st. Mladotice-zastávka

Fotogalerie