Trasový Silvestr 2014 (platby) » po 5. ledna » šéf

Ahoj všem v Novém roce, ale e-mail je určen jen pro účastníky Trasového Silvestru v Lomech u Kunžaku, ostatním se omlouvám a přiznávám se, že jsem líný vyzobávat jen předmětné adresy.
Silvestr se (a i ostatní dny) se opravdu povedl a kdo odjel dříve (či přijel později) může jen a jen litovat! Ovšem přichází i ta méně populární část a to vyrovnání účtů.
Účastníci najdou v příloze tabulku, kde jsou uvedeny údaje o délce pobytu a zaplacených zálohách. Délka pobytu byla určena podle předem nahlášeného data příjezdu a odjezdu a nebyl zohledněn případný dřívější odjezd bez včasného řádného nahlášení.
Takže prosím překontrolujte uvedené údaje, jestli odpovídají skutečnosti. V předposledním sloupci pak najdete částku, kterou je potřeba doplatit. Doplatek je nutné provést pokud možno co nejdříve a opět jen a pouze bankovním převodem na trasový účet. Protože stále někteří nevědí, kde jeho číslo najít, tak ho pro jistotu uvádím (jinak to samozřejmě najdete na trasových webových stránkách v rubrice "Chystá se"): č.ú. 2500228174, kód banky 2010, při platbě uveďte variabilní symbol, který najdete v posledním sloupci. Někteří však mají určitý přeplatek (je uveden červeně), takže ti platit samozřejmě nemusí.
Přeji příjemný a úspěšný start do Nového roku!

Norrisova bouda 2015 » st 7. ledna » MiMa

Hola hola, od 16.1.2014 do 18.1.2014 budou vrata Norrisovy Boudy otevřena pro členy trasy 14.
No a jak jsem zjišťoval, kdy je nejlepší termín a radil se s lidmi, tak se stalo, že se hned lidi přihlásili. Takže Vám musím s politováním oznámit, že už se Norrisova Bouda naplnila. V případě, že by měl někdo z Vás ještě zájem, napište mail a uvidím co se s tím dá dělat. Seznam přihlášených: Vlaši 2, Tiší 3, Čáslavci 2, Martinovi 2, Marcela 1, Darina 1.

Pravnučka » út 13. ledna » IvČe

Ahoj, trvalo to dlouhých 292 dnů než se dnes ve 4 hodiny ráno na svět vyklubala naše pravnučka Hanička - 3,4kg,49 cm. Všichni jsou zdrávi,Terka to zvládla. Krásný den přejí prababička Ivče a pradědeček Mirek

Ad Výtoň 13. 1. a Silvestr » st 14. ledna » ZuVla

Ahoj všichni,
tak jsem se všichni sešli v tomto Novém roce včera v hospodě. Aspoň to tak vypadalo. Když se nás okolo stolu tísnilo 24, už jsem přestala počítat. Počítat musel jen Ivan H., protože objednával a doobjednával kalíšky na své kulaté narozeniny. Už dávno není dítě ani teeenager, a tak tam má samá kulatá čísla. My jsem zatím hovořili všichni se všemi. A i s hlavou plnou fernetu a griotky jsme dohodli spoustu termínů - čtěte až do konce.

Teď jen v rychlosti prosvištím Silvestr v Lomech u Kunžaku. Po společné návštěvě prosluněného Pelhřimova jsme se na hřbitově v Kamenici nad Lipou dozvěděli, že náš Karel IV. má ještě slavnějšího příbuzného než on sám - jeho strejda Standa proniknul až do latiny - Rickettsia Prowazeki. Středeční návštěvu Stanislavova rodného domku si odbyla jen vybraná část delegace, my jsme po dobytí Vítkova hrádku a Jindřichova Hradce pod vedením dalšího hradeckého patriota absolvovali romantickou procházku podle Nežárky a hektické hledání zastávky autobusu nazpět. Na Nový rok jsme šli do kláštera a otevřeli si zavřenou hospodu v Nové Bystřici (první ze třech). Meteorologovi-pesimistovi navzdory jsme vyrazili na výlet i v pátek a za slunce dobyli Vysoký kámen. Slejvák se spustil, až když jsme seděli v další zavřené hospodě, tentokrát v Kunžaku. V sobotu jsme se nechali v Kaprounu vyhodit z vlaku jako Jára Cimrman a liduprázdnou krajinou dorazili do Člunku, kde byla zavřená hospoda, ovšem už otevřená jinou partou. Tradiční novoroční výstup na kopec jsme odsunuli až na den odjezdu. Pomocí navigace jsme zase přes Psojedy (navíc zafúkané) dojeli pod Křemešník. Po náročném výstupu jen pro nás nasvítili poutní kostel a ve vrcholové hospodě jen pro nás přichystali stůl pro čtrnáct. Přesně tolik, kolik nás právě bylo.

A co si budeme určitě ještě pamatovat? Každodenní mejdany na Sedmičce, večírek mezi filmovými hvězdami, kde naše rozhlasová hvězda tancovala vsedě a přitom na stole, dva poslední večery v útulném doupátku v podkroví i nákup sněžnic u Vietnamky. Dostali jsem se i do podzemí (příloha 1) a cestovali ponorkou (2). A rozřešili jsme záhadu krematoria v Pelhřimově. Není to náhoda, že hospodskému Lírovi radí, ať jede právě tam. Jiří Lír je totiž pelhřimovský rodák a v první třídě seděl v lavici s Lubomírem Lipským. Nicméně když jsme uviděli vilku okresního hejtmana od architelkta Janáka (3), bylo nám hned jasné, že právě ona je přípravná studie k jeho pozdějšímu krematoriu v Pardubicích (4).

A co nás čeká?

Norrisova bouda 2015 – instrukce » ne 18. ledna » MiMa

Už se to blíží.  
Tento víkend jsme udělali průzkum a projeli trasu  z Kořenova až na Norrisovu boudu a to sice na běžkách a na sněhu.
Takže níže uvádím seznam přihlášených. Je nás 14 statečných.
Pivo: Mirek Tichý přiveze sud piva 50 piv. To znamená, pivo se bude čárkovat a platit Mirkovi. Předběžně jsem stanovil páteční picí plán (viz níže). To znamená, že pokud tento plán dodržíme, tak v sobotu není žádné pivo. Kdo chce v sobotu pivo, tak si ho musí přivézt. 
Jídlo: V sobotu ráno se servíruje vyprošťovací bramboračka a v sobotu večer bude jednotné menu Maso v ohni a česnekové brambory. Věra ještě upeče nějaký koláč. Snídaně a páteční večeři a jídlo a pití na cestu každý z vlastních zásob.
Zaléhací pořádek: Vlaši (10 piv) a Tiší (18 piv) – předsálí 1. patro, Martini (10 piv) – ložnice 1. patro, Marčelína, Hpap a Soňa (6 piv) kumbál 1. patro, Darina, Stáňa a Chloupci (6 piv) – přízemí.
V případě, že někdo z Vás má na víkend jiný program, prosím sdělte mi to obratem, jsou zde další zájemci.

Norrisova bouda 2015 – instrukce, doplnění » út 20. ledna » MiMa

Logistika: V příloze Vám posílám přístupový plánek k chalupě. Vezměte si batohy na záda, neb není jisté, že se dostanete autem až k chalupě. Darina nabízí 2 místa v autě, tak se s ní prosím dohodněte Picí plán: Byl jsem upozorněn, že můj páteční picí plán je velmi ambiciózní a ne všichni ho dokáží splnit, neb se předtím s většinou sejdeme v hospodě v sokolovně v Lučanech. No, zvažte to podle sebe já si pro sebe beru pivní rezervu. Víno, každý z vlastních zásob.Ubytování: Spacáky s sebou.

Narozky Škrdlovice » so 24. ledna » RaChl

Ahoj všem ! Termín pripomenutí mého výročí se přiblížil a tak chci všem, co se dosud přihlásili, poděkovat a sdělit rozdělení do pokojů. Pokud by to někomu nevyhovovalo, domluvte se spolu na místě. Pokoj 3 luž.: Sonja, Stáňa, Alena P. Pokoj 3 luž. Vlaši, Alla. Pokoj 3 luž. Helena Jeř., Jirka Vev. Pokoj 4 luž : Neumani, Ledvinovi. Pokoj 4 luž: Mentbergrovi, Martinovi. Pokoj 6 luž zatím Igor H., Provázek, Staněk Jestli jsem někoho opomněl, tak se omlouvám, napiřšte MAIL či SMS nebo v úterý v hospodě. Ještě jsou volná lůžka příp.možnost spacáků. Všechny rád uvidím a vítám!! Těším se na vás!

Ad vycházka Pražská pivočára II. » po 26. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, start vycházky Pražská pivočára II. jsme zahájili v hospodě Malešická tvrz. Některým bystrým frekventantům připadala povědomá, stejně jako přilehlá usedlost Baroko. Ano správně, byli jsme tu již při vycházce Z Malešic až do Mnichova, jen tentokrát jsme nemuseli čučet přes plot, ale pustili nás na dvůr. I do Malešického zámku jsme pronikli na nádvoří. Po majiteli zámku zbyl na Starém Městě honosný jen pomník, zatímco tady traktor s pětiletkou na kolech. Už na startu dávalo složení účastníků tušit, že nosné téma vycházky přijde zřejmě zkrátka. A taky jo - v Malešickém mikropivovaru s maličkými varnami v oknech byla v našem salónku objednána pouze čtyři velká piva, zato dvanáct malých. Přímo před hospodou jsme si prohlédli předlohu loga pivovaru a šli se podívat, jak stavěl Milunič, než ho pohltil Tančící dům a jak udělali velrybu z betonu, když se obyvatelé paneláku chvíli nedívali.

Když jsme v Malešickém parku připili na zdraví vnuka Tadeáška a pravnučky Haničky, v hlavě se mi rozbřísklo. Žádné pivovary - to už není in, teď na Čtrnáctce letí dětská hřiště. Když naši fotografové zdokumentovali Malešické Défence, prohlédli jsme se, jak se stavělo sídliště těsně po válce. V kulturním domě na Solidaritě nejen prožili Cimrmanové několik Nejistých sezón, ale strašnická veřejnost přežila i několik houslových vystoupení naší virtuózky LeHni. Hned naproti strašnickému kostelu je dobře ukrytá nádrž, kde kachny dávají Roulinovi s Kačenkou dobrou noc. A už je tu další atrakce pro dědečky a babičky - areál Gutovka, s nějakou mechanizační ústřednou se můžu jít vycpat. Pak už se stal nosným tématem Eden - čtyřikrát jinak. Nouzovou kolonii toho jména nahradil zábavný park. Ani horská dráha tak nefrčela, aby se na jejím místě nepostavil sportovní areál. Ale kdo by chodil na fotbal do Edenu, když se maskuje za Synot Tip Arénu? A tak obyvatelé Vršovic zřejmě nalezli největší ráj v nákupním centru Eden. Už za tmy jsem si prohlédli poslední zastávku trolejbusů, pohaslou hvězdu Orion a konečně odhalili, kde je ten koncový pivovar. No přece ve staronovém Vinohradském pivovaru! Přesně čtrnáct nás bylo zvědavo, jak chutná nově vařené pivo. Můžu potvrdit, že dobře. Od malých Jantarů jsme se nemohli odtrhnout. Fotoalbum »

Tentokrát vám nepošlu obvyklé KPČ, aby se nepřítomní nemohli vymlouvat, že nerozumí, ale napíšu vám rovnou odkaz na vycházku. Aspoň se taky jednou podíváte na náš web ».

Minulý týden jsme byli v Akropili na báječném koncertu Nohavici. Všech jeho 11 koncertů v Praze bylo beznadějně vyprodaných, ale ve Foru Karlín ve středu 28.1. jsou ještě nějaké lístky na stání k dostání. pokud váháte, podívejte na Jarkův Turecký pochod s třemi vykřičníky. A určitě přijďte zítra na Výtoň. Proč? No protože je přece hospoda!

Bobr v Norrisově boudě » po 26. ledna » MiMa

Je pátek večer. A když jsme se tam všichni sešli, hoj to bylo lidí! To bylo shledání. Ale co to? Co se to děje v předsíni? Kde se tu vzal ten Bobr. Bobr přeci do Jizerských hor nepatří. Musíme ho zlikvidovat, volali všichni. Ale jak? Jak na Bobra? Kdo poradí? Ano, již to víme! Již je nám to jasné!! VYPIJEME HO!!! A TAK se i stalo Bobra jsme vypili a úplně ho zneškodnili. Zbylo po něm pouho pouhé ubohé doupě v podobě sudu. Hoj, to jsme byli stateční. Než jsem však Bobra udolali tak jsme v sobotu dali na běžkách 35 km z Kořenova přes Montanii (s výborným jídlem a bez fronty) , Knajpu (děsný fronty a bez jídla a bez piva, ale se sluníčkem), Chatu Věčného mlčení (tam nemohou být ubytované ženské), Hrabětice U Kapličky ( kde mají výborný horký záda), Maxov U Toníčka (topinka a pivo) až na Norrisovu boudu. No a tady se stejně jako v pátek žvanilo, zpívalo, řvalo a řvalo jak o život, to když jsme po půlnoci zpívali oblíbenou píseň Jackův smích. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme druhý den ráno, úplně ochraptělí, zjistili, že náš řev nikoho z předčasně odpadlých neprobudil. Hoj to bylo zklamání. Hluboce jsme se zastyděli. Musíme řev více trénovat. No a v neděli šupy dupy na Prezidentskou boudu a cestou zpět Zuzka Vlachová kleje a láteří, že jí někdo ukradl hůlku a nechal jí tam podobnou asi o 30 cm delší. Takže, když se odrážela tak jí to pořád zatáčelo. Asi po 5 km jízdy Pavel Tichý zjistil, že má běžkařské hůlky, které vykazují stejnou chybu a že také zatáčí. Hoj to bylo radosti. Zuzka si padla s Pavlem radostně do náručí, vyměnili si hole a jelo se domů. Hoj, to byl zase podařený víkend!!!

Ad Výtoň 27. 2. » st 28. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, to zas byla včera bezvadná hospoda. V osm už bylo u našich sražených stolů úplně plno a když mezi nás dorazila v půl deváté i zmijovka vzácná, byli už jsme rozjařeni. Kestřa tak hezky popřála všem Milošům k svátku, že ten náš neodolal a objednal nám panáky. Pak už jsme jen probírali o ty skoky o tyči (různé délky) a jak na Traviatě dokazovat, že jsme věčně mladí. A konec dobrý, všechno dobré - zakutálená pajcka se našla! Momentálně je zakutálená ve Čtrnáctkovém fondu.

P.S. Zmijovku vám nepošlu, měli jste se na ni přijít podívat včera, ale pošlu vám jednu au, au, eu.