Letní cyklo – Dánsko » ne 1. března » šéf

Cyklistice zdar, té letní zvláště!
Přátelé, letní zájezd začíná nabírat konkrétních obrysů. V příloze posílám poslední stav přihlášených (už je to seřazeno podle normální abecedy) a také posílám (téměř) definitivní program. Předem upozorňuji, že vzhledem k tomu, že do Dánska se už asi nikdy takto nepodíváme, tak ho docela dost obsáhneme a tím to možná bude trochu náročnější, každý den budeme spát jinde (nebude to tedy taková úplná pohoda jako loni, kdy jsme spali jen ve třech kempech). A k tomu možná i vyjedeme na nejvyší bod Dánska (který má celých 170,86 m n. m.)
Pokud by se někomu tedy nechtělo, dejte mi prosím co nejrycheji vědět. Slibuji, že příští rok to bude už zase pohodovější. Program »

Už je březen, takže se, bohužel, přiblížila i nutnost zaplatit zálohu. Ta je letos ve ve výši 4.700,- Kč a platit ji můžete až do konce března. A opět bankovním převodem (a jen převodem !) na trasový účet: č. 2500228174, kód banky 2010, variabilní symbol: 1514xx (jde xx je opět dvojmístné číslo u vašeho jména na dnes zasílaném seznamu: 01, 02, .... 14,...27,...), takže např. já s Natašou  máme  v.s. 151430. Prosím nepoplést, zvláště pokud neplatíte z účtu, který je na vaše jméno. A pokud budete provádět platbu za více lidí (kromě zákoné manželky či manžela), uveďte to do zprávy pro příjemce. Jen na vysvětlenou – 15 je letošní rok, 14 – už je to čtrnáctý cyklozájezd (vč. Pobaltí). Doplatek pak budete platit někdy na přelomu června a července už každý sám (k tomu vám přijde pokyn od cestovky).
Příjemné předjaří.

Zítřek a bál » po 9. března » šéf

Ahoj všem, jen připomínám, že zítra je pravidelná hospoda na Výtoni, kde bych, mimo jiné, měl prodávat i lístky na TAKový bál (koná se v pátek 10.dubna, více o tom dovíte na www.takpraha.cz ) a kvůli bálu byl odložen o týden i Řevnický poklad!! Bylo by tedy fajn, aby se Čtrnáctka také nějak ve větší míře společensky angažovala!! 

Poklad Řevnice 2015 » po 9. března » PaTi

Sobota 18. 4. Sraz v Litni, před budovou nádraží v 9.43 hod. Vlak jede: Praha hl. n. – 8:49, Praha Smíchov -8 57, Zadní Třebaň – příjezd 9:25, odjezd 9:31, Liteň příjezd 9:43 hod. Program: Vítání a objímání před nádražím. Start honu na poklad od místa startu. Předtím bude KPČ. Trasa od nádraží Liteň do místa cíle cca 6 km. Terén mírně kopcovitý, silnice, cesty, pěšiny, louky, možná pole. V cíli oheň, jídlo a pití z vlastních zásob – buřty, maso (?), hledání pokladu, poté bude nalezena občerstvovací stanice profesionální cca 3 km, zde povoleny pouze nápoje. Následuje úprk na poslední vhodný spoj do Z. T. cca 1 km a do Řevnic, Fibichova ul. cca 1 km. Zde obvyklé procedury spočívající zvláště v zahánění žízně, hladu, opět oheň, doufám hudba, zpěv… Letos se musíme obejít bez kosočtverce. Předpokládá se páteční účast mladých a části zkušených při ochutnávce, ladění a přípravě. Omezený počet karimatek, spacáků a postelí k dispozici. S sebou nezapomeňte tužky (barvičky), dobrou obuv, kalhoty, hole, zuby, prášky… Zpět do Prahy jedou vlaky po půl hodině, vždy 03 a 33, poslední v sobotu 23:03 hod. První ranní 04:33 hod. Pozor! Některé vlaky vyjíždějí z Řevnic (přijede z Prahy a za chvíli jede zpět). Pavel T. zve společně s B. M. Z. H.

Ad Celnice 10. března » čt 12. března » ZuVla

Ahoj všichni, v úterý se příjemné předjaří v ulicích Prahy změnilo na Výtoni v drsné tropy. Deštný prales vyrostlý z táců piv a vedra mi natolik zatemnil mysl, že si jen matně pamatuju na lákání do cirkusového stanu, poměrně neúspěšné luštění Stezkové křížovky P+S+Z a Lenku převlečenou za Kostrbu, která nám přišla vnucovat lístky až po zavíračce.

Tak teď trochu srozumitelněji a popořadě.

Obnovené otvírání studánek a výčepů » st 18. března » ZuVla

Ahoj, letos vyšel první jarní den na sobotu, a tak jsme se rozhodli obnovit pradávnou akci JKV, a sice Otevírání jarních studánek a výčepů. Pojedeme do Pikovic, které se teď zamaskovaly za název stanice Petrov u Prahy. Vlak odjíždí z Hlavního hl. nádraží 9.22, Kačerov 9.32, Braník 9.40. v Pikovicích jsme ve čtvrt na jedenáct. Šli bychom přes Medník do Třebsína na Smetanovou vyhlídku a poté se vrátili do Pikovic podle Sázavy (14 km). Na cestě jsou dvě studánky a čtyři hospody (dvě v Třebsíně a dvě v Pikovicích) , o nádražce v Braníku nemluvě. Když to nebude vypadat na daleké výhledy, můžeme jít z Pikovic okruh na Hradišťko (10 km). Nabídka kvalitního sexu to sice není, ale nabídka pěkné jarní vycházky určitě jo.

Výzva » st 18. března » šéf

Ahoj všem, mladým zejména! Abych oživil trasovou korespondenci zcela uvízlou na mrtvém bodě (i když se přiznám, že jsem si toho nějak nevšimnul a dokonce mi přišlo, že se v podstatě nic nezměnilo, ale to je zřejmě jen můj dojem pražského egocentristy), tak píšu tuto výzvu. Byl jsem požádádán Trasou 26, abych sdělil naší trasové omladině, že je členové Trasy 26 osobně zvou na letošní TAKový bál, ba přímo je vyzývají k účasti. Takže tímto tak (a velmi rád) činím. Samozřejmě, že se bálu mohou (a je to i velmi žádoucí) zúčastnit všichni členové Trasy 14!!! Loučím se výkřikem "Cirkus bude!!" TAK.

Malá Stezka – přihláška » st 18. března » JaVor

Vážení, vyzývám vás k přihlášení se na květnovou čtrnáctkovou Stezku. Ti, co byli na slezině, mají přihlášku již za sebou. Přemýšlela jsem, jak zajistit neduplicitní přihlášení a na nic kloudného jsem nepřišla. V příloze tedy naleznete volné postele. Tak mně, prosím, do emailu napište název místnosti, ve které chcete spát (první sloupec), samozřejmě jen těch místností, které mají prázdná pole ve sloupcích jméno 1-4, jména budoucích nocležníků. A raději napište dvě eventuality. Zapisovat budu striktně podle dne a času doručeného emailu. Budeme obývat kemp Moře u rybníka Řeka » u Krucemburku.

Výzva ještě jednou » pá 20. března » šéf

Tak ještě jednou ahoj všem, navazuji na svoji výzvu, kterou jsem posílal ve středu ohledně účasti na letošním TAKovém bálu. Před chvilkou jsem dostal následující text od Jirky Bubeníčka: Ahoj Vláďo, chtěl bych podpořit výzvu k účasti Tras na našem letošním Bálu CIRKUS. Včera jsem byl na nácviku a byl jsem velmi spokojen s úrovní nácviku předtančení všech kamarádů pod vedením Evy Ornstové-Vetlínské. Já se letos po dvanácti letech poprvé neúčastním a TAKto pozoruji z jiné sféry vnímání. Myslím, že se všichni pobaví. Je třeba ocenit všechny, kteří nacvičují a potom to předvedou TAkové veřejnosti. Jak řečeno slovy klasika: bez předtančení, je každý Bál je pouhá tancovačka. Zdravím, JiBu Takže, chcete-li se také pobavit, není nic jednoduššího, než přijít v úterý na Výtoň a neustále mne buzerovat: "Nepij pořád to pivo a už nám ty lístky prodej!"

MS – konec přihlašování – čtěte! » pá 20. března » JaVor

Vážení, v tuto chvíli (20.3.2015 16:31) jsou volné pouze dvě přistýlky v domě u Dušáků. Jinak JE PLNO! Přihlášeno 70 lidí! Paní provozní mě ujistila, že se večer vejdeme dobře. Jsem ochotná postoupit svoje místo v domě a spát ve stanu, stejně jako ti, kteří se přihlásí po tomto deadline. Platit budeme na místě, tedy NEPOSÍLEJTE NIC na náš účet! Ještě mi sdělte svůj zájem o dopravu autobusem Florenc - Krucemburk (840319) 16:55 - 19:14, 122 Kč. Pokud o tento spoj bude enormní zájem (asi 20 a více lidí), pokusím se u dopravce vyjednat posilový bus a zajistila bych místenky. Pokud by kdokoliv změnil rozhodnutí jet na MS, ihned mi to, prosím, sdělte! Omlouvám se, že neodpovídám na jednotlivé emaily, je jich opravdu hodně. V přiložené tabulce je konečné rozdělení postýlek, malinko jsem musela improvizovat, ale zástupce šéfa má taky vždycky pravdu :-)

Víte, že… » út 24. března » JaVor

Ahoj všem, víte, že letošní první XIVejt je dvakrát slavnostní? Nejen, že je tradičně v úterý čtrnáctého, ale je také ČTRNÁCTÝ! Takže přijďte v hojném počtu, patřiční samozřejmě s hudebním nástrojem. Historie XIVejtů »

Ad Výtoň 24. 3. a Otvírání studánek a výčepů » st 25. března » ZuVla

Ahoj všichni, včera to byla zase bezvadná hospoda. Bylo nás hrozně moc, a tak se vedly separátní rozhovory. A někdy tak vehementně, že mi to připomnělo hru na čichanou. To první výherce vybere kořalku, druhý ji zaplatí, třetí si k ní čichne a čtvrtý vypije. Naše zrealizovaná verze vypadala takto: Ivan H. vylije Náměstkovo pivo na Provázka a já ho pak jako poslední odcházející z hospody zaplatím. Ale jinak je pití príma, už po druhém pivu jsme se skupinově rozhodli, že si ten cirkus nemůžeme nechat ujít a koupili si lístky na TAKový bál. Pojďte taky, a když se bez manéže obejdete, přijďte určitě po velikonocích 7. 4. do hospody.

Kučeras si všiml, že první jarní den 21.3. připadá na sobotu a my zase, že poslední Otevírání studánek a výčepů (už bez hlavního ydeologa) se konalo před 21 lety!!! S tím se musí něco udělat! A tak jsem vyjeli do přírody, i když místo nezvedených dětí jsme si už pořídili psy. Z Pikovic jsme se vydrápali na Medník a díky Neffovi a ležícím frekventantům jeho fotografického kroužku jsme spatřili a nafotili kandík psí zub. Vrcholová kniha, vrcholový šampus. V Třebsíně se nás všech dvanáct nacpalo do plné hospody a poté jsme došli na zlatý hřeb - Smetanovu leteckou vyhlídku na Vltavu a Ztracenku. Díky ZSV a jeho pověstnému traversu jsme si museli v Třebsíně U Novotných dát chtě nechtě znovu pivo. Sešli jsme zpět nad Sázavu a mezi výhledy na řeku a vodáky konečně otevřeli i studánku, a to ne jednu ale rovnou tři. Poslední výčep jsme otevřeli v Pikovicích U Kukulínka. Záverečný souhrn: Ušli jsme přesně 14 kiláků, navštívili dvě řeky, otevřeli tři výčepy - jeden sice jen s lahváči, ale zato jsme ho opravdu otevřeli zvonkem. Jeden výčep jsme otevřeli dvakrát, šampusy třikrát a studánky s výbornou pitnou vodou taky třikrát. Ať žije otevírání, jaro je konečně tady!

A ještě k tomu kandíku - Neff ho fotil Panasonic LUMIX G MACRO 30mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S., Jirka svým japonským šuntem (viz příloha), ale na fotkách obou se kandík mezi závějemi listů stejně úplně ztrácí.