e-ŠLaP – info » út 5. května » ZuVla

Ahoj účastníci e- ŠLaPu, jednak znovu posílám seznam, kde v poslední kolonce je zaznamenáno, kdo zaplatil a kdo ne. Budu vybírat dnes v hospodě a na Stezce.
A hlavně druhak. Nejdřív jsme si s Jirkou s hrůzou mysleli, že ranní vlak v 6:11  (resp. vlak Kolín - Martinice jede jen o svátcích), ale naštěstí je jen zkrácen do Velkého Oseka. Takže pro vás určitě neplatí přestupovat v Kolíně, musíte jet až do Chlumce nad Cidlinou a nastupovat už do přijíždějícího vlaku. Oficiálně má vlak jen 6 stojanů na kola, žádná rezervace není možná. Podle seznamu vás je ale osm: Martinovi, Mentbergerovi,  P a B Tichých, Vlá'da R., Jarmila. A navíc teoreticky už tam někdo s kolem může být. Takže vám(důchodcům především)  dávám znovu na zvážení, jestli opravdu všichni musíte jet až ráno, poslední vlak v úterý jede ještě v 18:11, v Martinicích je v devět.

Dnešní sympatická hospůdka » st 6. května » StDu

Dobrý večer, kde jste všichni byli, minule prý jste se ani nemohli usadit, Pod Smetankou znám na Štědrý den s Nohybem, chodíme tam na Kubu, ve středu tam léta hraje Sedmička, asi dvakrát jsem tam s nimi byla, obsluha rychlá, vstřícná, dokonce odpoledne volala šéfovi, zda  platí, že dojdeme, okny voněl bez a střemcha …vím, že do toho nemám co mluvit, sama moc nechodím, ale jen mi přišlo líto, že někdo domluvil, zajistil …dobrou noc.

Ad Smetanka 5. 5. » st 6. května » ZuVla

Ahoj všichni, jak už Stáňa psala, seděli jsme včera na Smetance pod otevřeným okny, nasávali čerstvý jarní vzduch a já se těšila přízni třinácti mužů. Ano, bylo nás přesně čtrnáct, když dorazily Stáňa a Lenka z koncertu a zkazily mi mou výlučnost. Už jsme chtěli podlehnout nekuřácké lobby a zase se stěhovat, ale náš hospodský investigativec ZSV, který se vydal rekognoskovat Karla IV. v Neklance ve 22:22 hlásil, že u Karla v salónku je ze sousední místnosti zahulíno daleko víc. A tak se po Stezce v úterý 19. května opět sejdeme na Smetance. Tam, co jsme seděli minule a včera, bude hrát tradiční jazz, neb je tam piáno. Takže my budeme dlít vlevo od výčepu, kde je nekuřácká místnost. A my ženy při markýrovaném chození na záchod budeme moci posluchat Hello Dolly.

Letní cykločundr
Kdy: Pátek 3. 7. – pondělí 6. 7. (tři dni, žádná dovolená)
Kde:  Tam co vloni. Kdo si nemůže vzpomenout, byli jsme v Milavách u Písku (www.milavy.cz). A protože jsme se ani nedostali do Písku a navíc se nám na terásce u polotmavého Klostermanna  líbilo, tak si pobyt zopákneme.
Chatičky jsou po čtyřech (2x dvě palandy). Za chatku a noc se platí 440 Kč + odebraná energie. Tak se hlaste, zatím jsem zamluvila 5 chatiček. Zájemci: Vlachovi 2x, Alena Pod., Naďa, JaVor, Marta J., Hořejší 2x, Kestřa, JaBar, Stáňa

Těžká otázka » st 6. května » LuČa

Při touláni po okolí jsme s Věrou čistě náhodně "kontaktovali" jednoho našeho čtrnáctkového společného známého… Jak uvidíte, používá maskování a mimikry, těžko se dá identifikovat…. Má se ale dobře, intenzivně čte detektivní literaturu a dámy pozor!! Před nedávnem absolvoval taneční kurzy pro pokročilé, takže neustrnul a nezahálí, stale trénuje…. Kdo ho na fotce pozná do 5 sec, ať si napíše "za jedna"!!!

Odjezd na malou Stezku ve čtvrtek » st 6. května » JiVl

Ahoj,   v pondělí dopoledne (!!) budu objednávat jízdenku na čtvrtek 14. května, odjezd 15.51 z Praha-hlavní rychlíkem Sázava, příjezd do Ždírce 18.41.  Napište, kdo bude chtít společnou jízdenku (je výrazná sleva a k tomu místenka zdarma). Podle nových pravidel Českých drah se společná jízdenka pro více než 5 osob musí objednat 72 hodin předem.

Pomník generálovi » pá 8. května » LeJa

Hola, přeposílám, byl jsem tam při odhalení, a asi jsem nebyl sám, kdo nechápal. Tohle by mohl být pomník čehokoliv.  Jinak ale Slavnosti svobody byly pěkné, vo tom žádná. Na webu jsou fotky a další. Ta cena za něco takového je neuvěřitelná. To se mají plzeňští "konšelé" čím chlubit!!! Zobrazit video »

Výstava » ne 10. května » AlHo

Ahoj všichni, protože Zuzana má vždy pravdu a ví skoro všechno, tak mohu po návratu z londýnské mlhy potvrdit, že vás srdečně zvu na výstavu, která začíná v pondělí 18.5. v 18 hodin v Galerii 9 ve staré vysočanské radnici (na stanici metra Vysočany). Budu vystavovat se čtyřmi bývalými kolegy, jejichž díla již vytrvalí návštěvníci výstav Tvůrčí skupiny dobře znají. V příloze posílám pozvánku. Těším se na vás. Fotoalbum »

Odjezd na malou Stezku ve čtvrtek » út 12. května » JiVl

Je nás jedenáct: Naďa, Radek, Nataša, Milena T, Mirek T, Pavel T, Zdeněk T, Soňa V, Jiří V, Zuzana V, Jana V. Rychlík 987 Sázava do Brna, odjezd Praha - hlavní 14. 5. v 15.51, vůz 367 - pátý ze šesti, místa 91-96, 101, 103-106 (na konci vozu).

Malá Stezka – informace a pokyny » út 12. května » JaVor

47. Stezka Čtrnáctky, Žďárské Vrchy 14. – 17. 5. 2015 – pozvánka v pdf »
kemp Moře u rybníka Řeka - http://www.morerybnikreka.cz »
Celou Stezku připravuji já – JaVor, případné dotazy tedy směrujte na mě, nikoli na našeho nejmilejšího šéfa Vláďu. Čtvrteční, předstezkový den ve Ždírci nad Doubravou zajišťují Vlaši. 

Na stránkách je k dispozici pozvánka na Stezku, kterou již tradičně vytvořil Bubu. Kdo máte možnost, vytiskněte si ji, letos moc výtisků nebude, bezplatný zdroj tisku totiž vyschl.
TAK snad jsem vypsala vše důležité. Znovu připomínám, případné dotazy směřujte pouze na mě, resp. na Zuzanu a na Stezce ahoj

Motorest v Bílku, cca 150 m od žel. zastávky směrem k Chotěboři » čt 14. května » HoDuš

Doporučuji v obci Bílek nevynechat při silnici od železniční zastávky a přejezdu po silnici cca 150 m směrem k Chotěboři na pravé straně Motorest a pension Bílek. Výborná kuchyně (3x z vlastní zkušenosti), zajímavý interiér, různé výstavy fotografií nebo obrazů. 

Odjezd na malou stezku ve čtvrtek » čt 14. května » ZuVla

Ahoj, lístky už máme koupeny, tak co s načatým odpolednem? Můžeme se sejít po třetí ve Ferdinandě na jedno pivo a pak společně odkráčet k vagónu, který si stejně nikdo kromě Jirky nepamatuje. Ferdinanda je hospoda na rohu Opletalky a Politických vězňů - chodíme vždy do patra.

Stezka – kultura » čt 14. května » JaVor

Ahoj, v sobotu pro nás bude od 10:00 hodin mimořádně otevřena pamětní síň Jana Zrzavého v Krucemburku - 2 km od noclehu (2× mírný kopeček). Normálně mají otevřeno až od 1. června. Tak věřím, že se alespoň 14 lidí půjde podívat. HoDuš děkuji za tip.

Výstavy » ne 17. května » AlHo

Přátelé, protože kultury není nikdy dost a dvě výstavy jsou lepší než jedna, tak vám připomínám zítřejší vernisáž výstavy QUATTROM +1 v 18 hodin v Galerii 9 ve staré vysočanské radnici, Sokolovská 324 na stanici metra Vysočanská (linka B). Pozvánku jsem vám už před časem poslala.
A současně vás zvu na výstavu, kterou pořádá naše Tvůrčí skupina společně s podobným uskupením z italského Orvieta. Vernisáž bude ve středu 20.5. od 17 hodin ve výstavních prostorách ABF na Václavském náměstí. Více podrobností je uvedeno v přiložené pozvánce. Fotoalbum »

Stezka » po 18. května » MaLö

Ahojky všem a velikáááánské Dík za nádhernou slunnou STEZKU, hlavně Janě V. a Vláďovi, muzikantům, národním hereckým umělcům a umělkyním  a té, co až se její jméno stane květdm, včelka si dobroty vysaje BZZZZ.
Já osobně i skororannímu Mololiérovi (bratranec italského gondoliéra)  M.T.hudebně  doprováźející divoký závěrečný taneční rej laděnéný lehce NA MOL
potichoučku zdravím.

Zítřejší slezina a dozvuk stezkové hry » po 18. května » šéf

Ahoj všem, mám těsně před výjezdem směr Prešpurk dvě věci:
1. zítra bude další pravidelná hospoda a bude poslední v první polovině tohoto roku, která by měla být "pod střechou". 
Jak už psala Zuzana, tak jsme se minule dohodli, že bude opět Pod Smetankou (i když se tam některým předminule nelíbilo). Ale připomínám, že zítra budeme (vlastně budete) sedět v nekuřácké části (vlevo od výčepu). V té pravé, kde jsme seděli bude hudba (a určitě bude slyšet i do nekuřácké části) a předpokládám, že kvůli muzikantům se v kuřácké části bude i kouřit méně). Takže určitě není důvod, proč nepřijít na Kácov. K účasti obecně, bylo by fajn, aby se pokud možno chodilo pravidelně, protože, když jsou velké výkyvy v účasti, tak já mám potom dost špatnou výchozí pozici při zamlouvání/objednávání míst (to se ukázalo zrovna posledně). Ale ono to vlastně plně platí i pro jiné akce a jiné organizátory.
2. ad Radůz a Mahulena. Jsem, vlastně všichni zainteresovaní jsme rádi, že se vám to líbilo. K tomu bych měl dvě doplnění - celé to zorganizovala a zrežírovala Ivana Černohorská (to tam možná trochu zapadlo), ale pak hlavně doplnění: autorem hry není nikdo z nás, ale pan Josef Gregor, známý to Ivany a Miloše N. Miloš vám také pošle pár údajů o něm. Od stejného autora už jsme jednu hru hráli - bylo to na oslavě kulatin před několika lety v Kutné Hoře, vzpomínáte? (já jen tiše doufám, že jsem mu to svými úvodními kecy o Juliovi Zeyerovi a Karolíně Světlé moc nezkazil). 
Příjemné jarní dny, jo a hlašte se na Pantakovky!

Expedice e-ŠLaP » po 18. května » ZuVla

Ahoj členové expedice e-ŠLaP, Stezka (parádní)  je zapomenuta, teď už se můžeme věnovat expedici.
Posílám tři přílohy, přesně podle pořadí důležitosti. V první příloze je momentálně nejdůležitější první sloupec za jménem účastníků, tedy těch, co jedou z Jilemnice. Zatím mi vychází, že kritické úzké hrdlo šest kol ve vlaku z Chlumce do Martinic jsme zvládli - 6 lidí jede v úterý ráno v 8:11 (vedoucí skupiny Jirka), čtyři v úterý odpoledne v 16:11 (to zřejmě budu já), čtyři vlakem ve středu ráno v 6:11 (za šéfa jmenuji šéfa) a další čtyři pojedou ve středu ráno autem. Zatím je nejasný úterní odjezd Mirka T. (kdy?) a to, zda jede JaVor.
V druhé příloze je Jirkův popis cesty po dnech. Ten si určitě vytiskněte a účastníci, kteří vědí, že pořád něco ztrácejí, raději rovnou 2x. Je dost dobře možné, že v průběhu expedice mě přestane bavit zodpovídat další a další dotazy a začnu odpovídat: Podívejte se do itineráře, tam to všechno je.
A poslední je KPČ během cesty. Když si ho vytisknete, budete si moct před spaním číst, co vás následujícího dne čeká.
P.S. Kdo nemá, ale opravdu nemá tiskárnu, mohu na vyžádání materiály vytisknout. Veškeré informace »

Úterní odjezd má dvě varianty.
B -  vlakem v 8.11 přímo do Trutnova, odtud po vlastní ose 50 km kopcovitým Podkrkonoším do Jilemnice 
A -  vlakem ve 12.11 s přestupem v Chlumci n. Cidlinou, v Martinicích ve 14.55.
Kopce nás čekají ve středu, takže doporučuji variantu A s poledním odjezdem.

Vlaky, tratě, nádraží, systém, rekordy z kolejí, odkazy... » út 19. května » JiVl

Informačně velmi bohatý web o vlacích atd. Takže zdaleka ne jen všechna česká nádraží... Odkaz na web »

Včerejší slezina » st 20. května » MiMa

Hoj tam bylo veselo! Lenka si přivedla kolegu z maturitní komise, který to tam prý pěkně kosí.

Ad Smetanka 19. 5. a Stezka » st 20. května » ZuVla

Ahoj všichni,
jak už psal a prezentoval Michal, včera byla hospoda parádní. Sice po Stezce a pondělní Alenině vernisáži ve vysočanské radnici vypadala účast na početní fiasko, neboť v následné první letošní zahradní restauraci U Pecků (každá maximálně jedno velké pivo!!!) se účastnice zaříkávaly, že dva večery po sobě pít prostě nevydrží. Ale nakonec se nás sešlo Pod Smetankou (počet kontrolován šéfem až z Prešpurku) 14 + 1 Stáňa. Namačkali jsme se k jednomu stolu a konečně jsme si mohli popovídat všichni dohromady. Semleli jsme nácvik, Radůze, kam se poděla zelená, odjezdy vlaků, Portugalsko, maturity, e-ŠLaP, táborák s hasičskou asistencí, prostě všechno, co jsme si nestačili říct na Stezce. Tísnili jsme se mezi porcelánem, protože v naší místnosti se hrál jazz. A ne ledajaký. Stáňa samozřejmě znala klavír, kytaru, kontrabas, klarinet i zpěvačku - samý profesor či symfonik, kteří před Rudolfinem dali přednost Smetance. 
Scházejí se každý měsíc, takže Stáně řeknou, kdy budou hrát příště. A my si pak zarezervujeme stůl hned vedle v místnosti, abychom nemuseli my ani naši muži neustále předstírat, že chodíme na dámské záchodky.

Co říct ke Stezce? Byla skvělá. A teď trochu šířeji, ale jen trochu, abyste dočetli až do konce. Předstezku jsme po spanilé jízdě vlakem se všemi zakázanými požitky zahájili v Džekově ranči ve Ždírci. Pivovar bez televize neměl chybu. Vždy když mobil hlásil nepříznivý stav, spojilo se dvacet párů rukou a silou vůle dotlačilo puk do finské branky. Ráno jsme podle plánu odjeli vlakem a dobyli stečí údolí Doubravy z obou stran. V údolí jsme otevřeli soukromou chatku i zavřenou chatu Doubravku a v Chotěboři se do záhradky hospody u Pešků dostali lstí zezadu. Naše české dráhy jsou neobvykle pružné. Ráno jsme ještě jeli do Bílku ve dvanácti na tři lístky a odpoledne už fungovala stará dobrá společná jízdenka. A čekalo nás ještě jedno překvapení, když jsme dorazili k rybníku Řeka. Bylo to totiž moře! Při pohledu od kajut stoprocentně. Když všech sedmdesát lidí zkonzumovalo své objednané A/C či B/E, mohlo se konečně začít po desáté hrát.
A co si budeme pamatovat ze sobotního výletu? Zrzavý v Krucemburku, zmenšující se sloní uši ve Vojnově Městci a školu v Radostíně. Jenže pak jsme se rozprchli po všech různých televizích, a tak roztříštěné fandění už proti Kanadě nefungovalo. Zoufalé čekání na grilovaný hermelín zmutovalo po deváté hodině  na zoufalé čekání na Radůze. Když jsem i já pochopila, že nebudu vystavena na vyvýšeném pódiu, které mi naštěstí zasedl průvodce dějem ZSV, a ani že nebudu vtipně vtažena do hry, coby Radůz nebo nedej bože ježibaba s velkým hladem, užívala jsem si ohromně verše, úžasné herecké výkony, nezapomenutelné kostýmy, i nápovědu - jak ti všichni namačkaní dokola. A znovu si užívám teď u monitoru v práci, kdy i kolegové z mého hýkání pochopili,  že se zrovna nevěnuji optimalizaci svých programů. Velké díky za bahenní lázně - jen co najdeme s Radůzem volný víkend, budeme referovat. A pak už se hrálo - všichni mí oblíbení hudebníci hráli jak o život a tancovalo se v baru i na mole, když jsme byli v půl třetí vyhoštěni přes palubu.
Je totiž neděle a mám dost času - už dávno neplatí. Hned po snídani a během pohodového hraní na verandě, začaly tlouct na dveře aut neodbytné povinnosti. A tak prapor Stezky a láhev od zelené třímala (a spolu s ní osm souvěrců) jen čerstvá členka stále se rozrůstajícho klubu, která vyrazila pěšky!!! do Hlinska. Byli jsme všichni odměněni výhledy, třetím pivovarem za víkend a překvapivým malebným Betlémem. Ať žije Stezka, ať žije slovutná trasa Čtrnáct! Tleskám!

Uff, to už je dneska všechno.

Uherské lázně budou!!! A s Katalin! » so 14. května » ZuVla

Účastníci: Jirka a Zuzana Naďa, Marta, Milena a Náměstek, Jirka S., Lenka, Zdeněk a Milada, Ivana a Karel,  Vráťa a Vlasta, Jana a Honza, Hujeři – Bohouš, Lída, Milena, Vlasta Lenka, Mirek a Lída, Jirka a Kateřina, Petr K, Pavlína, Stáňa, Nataša a Vláďa, Jarda a Loreta, Alla (?)
Náhradníci: Ida, kamarádka Marty, Durdíkovi 2× od Stáni.

Anenka 2015 » so 20. května » ZuBr

Milí přátelé, za měsíc (19.-21.6.) Anenka volá hola hola. Přijeďte, pěší i cyklistická frakce! Budeme se na všechny těšit! Program bude bez výrazných změn, cyklistika prakticky po rovině, posezení, popití, potančení ve stodole, obě večeře v místě, obědy zajištěny cestou. Pivo, víno, čaj, kávičky... Nějaké dotazy?
Podejte prosím zprávičku o účasti, případně o zájmu o spaní pod střechou.
Ahojda, užívejme si krásné dny s kamarády ve zdraví a pohodě.

Anenka 2015 – med » st 20. května » JiKo

Ahoj vespolek, Vloni jsem koupil med od včelaře v České Třebové. Cestou do Studánky jsem v Rybníku za Č.T. míjel velkou zahradu s úly a domluvil se. V neděli jsem se pro med zastavil. Na sklenicích s medem má včelař Ladislav Barvínek nálepku svazu včelařů s adresou. Napsal jsem mu. Takže je možné koupit med květový za 120 Kč,  pastový za 130 Kč. Pan Barvínek bývá u včel v Rybníku i ve své truhlářské firmě doma v Č.T. Pokud by byl zájem, zkusil bych zkoordinovat nákupy. Nejlépe asi v neděli v Č.T. Napište mi, o kolik kilových sklenic máte zájem a zda v neděli odpoledne v C.T., případně, pokud to nevyhovuje, v pátek v Rybníku.

Televize Barrandov, Na Cibulce, Judita » čt 21. května » StDu

Ahoj,ahoj, na Stezce jsem zaslechla, že jak jsem vám posílala zprávu, že Judita bude v televizi v ten určitý den, že to nebylo, zavolala jsem Aleši Cibulkovi a on mi sdělil, že vysílání s Juditou bude v úterý 26. 5. ve 20.10 h, a pak v sobotu 30.5. ve 22 hodin.

Poslední pokyny k e-ŠLaPu » pá 22. května » ZuVla

Ahoj e-ŠLaPané, poslední pokyny před expedicí.V úterý spíme v sokolovně a zároveň ubytovně v Jilemnici na Tyršově náměstí, večeři máme zamluvenou v Šaldově statku pod Zvědavou uličkou asi 100 metrů od ubytovny. Středeční frakce: až dojedete od Martinic, jeďte podle přiložené mapy do Jilemnice (dá se tam dojet také vlakem, ale nestojí to zato). Na prvním kruháku v Jilemnici se dejte doleva. Na kopečku je autobusák, kde by měl být přistaven náš autobus.
Pro všechny: vezměte si SPÍNACÍ ŠPENDLÍKY, protože bez cedulky by to nebyla expedice.
Až budete přemýšlet, jestli si máte vzít rukace a kulicha, podívejte se na předpověď na středu a uvědomte si, že budeme ve výšce 1400 metrů nad mořem v blízkosti Hanče. A nedoufejte, že vám pak nějaký Vrbata půjčí bundu.

Dozvuk stezkové hry » po 22. května » MiNo

Ahoj, zdravím a posílám "dozvuk stezkové hry".
Jak bylo řečeno, svěží dílko, které jsme vám předvedli, se jmenuje Vzhůru cestou kamenitou za nevěstou znamenitou aneb zoufalé čekání.
Autorem této hry je Josef Gregor řečený Jogrs.  S Pepou Gregorem se znám již od začátku osmdesátých let. Ivče se s ním potkala ještě o něco dříve.
Jogrs je osobnost vpravdě "renesančního záběru" a nevšedních schopností a talentu. Kromě toho, že v Energoprojektu velmi úspěšně projektoval potrubní systémy jaderných i mnoha klasických elektráren,  napsal řadu dramatických kusů, básní, písní a všemožných (chytrých) ptákovin. Je rovněž  zakladatelem, ideologem a hlavním šéfem -  nezmaršálem Harcovníků nebo tedy přesněji řečeno Druhého pravidelného harcovnického sboru tzv. Jogrsova. 
Koho by zajímali Harcovníci trochu více, může si o historii a současnosti tohoto stále fungujícího sdružení přečíst – odkaz 1 » nebo odkaz 2 ».
Harcovnickými tábory, které rozhodně nebyly tábory pionýrskými (na ně jsme syčeli), za několik desítek let prošly tisíce dětí a následně i jejich dětí. 
Jedním z nich byl i Ruda Merkner », který je autorem scénáře populárního televizního seriálu Vyprávěj. Do něj vložil i harcovníky. Proto některým z vás byl tento pojem již povědomý.
Pro tábory vznikaly i Jogrsovy divadelní hry - jak ta letošní, tak ona, kterou jsme nacvičili při příležitosti velké společné oslavy v Kutné hoře v roce 2009.
Dále jsme při všech oslavách, významných příležitostech a někdy jen tak, protože ho něco napadlo, slyšeli výsledky jeho básnického talentu. Básní jsou snad stovky. Nějaké ukázky jsem přiložil.
V textu Sbohem armádo je něco jako jeho životní vyznání: "Veršování a tábory byla moje soukromá štěstíčka". Jen prosím - jsou to autorská díla. Nepožívejte je nikde jinde I to se už bohužel stalo.
Nakonec přikládám tvorbu zcela čerstvou - soubor gregoráci 50. Je to trochu osobní a rodinné, ale doufám, že tento dojemný text můžu poslat takto do světa. Pro svoji manželku Pepa napsal poděkování k zlaté svatbě - je úchvatné. S trochou závisti musím konstatovat, že něco takového nikdo z nás obyčejných smrtelníků nedokáže.

Radůz a Mahulena na Stezce » út 26. května » IvČe

Ahoj, k Milošovu pěknému povídání o Jogrsovi posílám jeho reakci na video z našeho představení:
"Ahoj Ivanko, až dnes jsem se dostal k počítači a byl jsem z toho paf! Jsi borec! Sehrát mou ptákovinu z vysokohorského terénu na pár metrech čtverečních, tomu říkám režijní počin. Chválím rovněž herce a herečky. Potlesk na otevřené scéně a rozesmáté publikum, co víc si parta nadšenců může přát! Díky všem! Moc jste potěšili starýho sešlýho dědka, bejvalýho nezmaršála! 
Vděčný JOGRS"