Ad Smetanka 30. 6. a Anenská Studánka » st 1. července » ZuVla

Ahoj všichni, včera to na Smetance nejdřív vypadalo, že se budeme krčit v nekuřáckém salónku a hudba k nám nedolehne. Ale pak dorazila Stáňa a s pomocí svého kámoše basisty Vítka Fialy začala shánět další židle a židličky přímo u jazzu. Plíživá migrace do místnosti jazzu zaslíbené postoupila obsazením stolu rezervovaným pro pana Žížalu a definitvním vytěsněním původního obyvatelstva od stolu, kde nám původně dali k dispozici tři židle. Naštěstí jsme si nezačali stavět mešity, jen jsme poslouchali (i Loreta!!) skvostný jazz. A pak šel "náhodou" kolem syn Vítka a vystřihl kamarádům svých rodičů i nám několik klasických jazzových odrhovaček. Je dobré zůstat v hospodě i po setmění. Příště budou hrát symfionici ve čtvrtek 30. 7. To my už budeme v Dánsku, ale vy Nedánové jste na Smetance od 19 hodin rozhodně vítáni.

A teď ta slibovaná Anenská studánka: My z těch vernisáží nevyjdem. Přijeli jsme do Anenské Studánky a stodola nás místo neomítnutých cihel vítala bělostnými zdmi a na nich instalovanými parádními Hančinými fotkami z Nového Zélandu. Bohaté pohoštění a hudební zahájení vernisáže se už rozuměly samosebou. Jakmile po půlnoci neviditelný kempař zahnal najaté hudebníky z placu do postelí, zrodil se na Čtrnáctce nový kytarista. A hned začal hrát sprosté písně. Pokud se dobře pamatuju, tak jediná slušná byla Když jsme táhli k Jaroměři. V sobotu ráno nám poprchávání a rosničky doporučovaly nevyjíždět. Není nad operativnost - večerní mejdan jsem přesunuli na ráno a prohlídku opraveného kostela na dopoledne. Při ní jsme se přesvědčili, že oprava a pravidelné mše v kostele sv. Vavřince nejsou určitě nadarmo - vždyť jen otec jáhen a jeho šest synů zajišťují kostelu slušnou obsazenost. Pak už se počasí umoudřilo,  a tak jsme vyjeli nejkratší cestou údolím Moravské Sázavy rovnou na oběd do Výprachtic. Protože sliby a daná trasa se mají plnit nejen o vánocích, došlo po obědě i na plánovanou dopolední rozhlednu. Místo pro Marjánku vybral Ivan s Inženýrem výborně - měli jsme výhled na Alenin rodný domek i kol kolem do nádherně zelených Čech. Jako bonus jsme zažili nevěstu na traktoru a čerstvě vymalovanou hasičárnu s Koutem maskovaným ve svijanských půllitrech. Mejdan jsme si užili už ráno, a tak zábava večer byla dost ospalá vzdor Inženýrovi a jeho lahvím vína na oslavu narozenin (zatím kulatých jen číslicemi). 

V neděli na Den otců jsme dojeli k Domu matek (včelích), kde jsme se dozvěděli převratnou informaci. Stačí lepší strava a z mužů-trubců se mohou stát matky. Pro rovnováhu v domácnosti pro mě z toho vyplynulo jediné - nevařit, nevařit, nevařit! O něco smysluplněji než do obřího úlu uprostřed lesů byly investovány peníze do krásně přestavěné obecní hospody v Opatově.

Tak se pro jednou dobře najíme. Pak jsme se rozprchli do všech světových stran, pěšáci po svých, pohodářky rovnou domů a my, co se musíme pořád přesvědčovat, že okolo Brádků jsou opravdu samé kopce, jsme vystoupali dlooouhým obloukem nad Helvíkov, poté sjeli k opravené,  ale zamčemé kapličce a pak už zpátky do Zahrady Čech. Přestože všichni mladí byli na konkurenčních Pantakovkách, Pavel, Hanka s rukou v sádře a Ivanka H. nás tak hezky celý víkend a s úsměvem! obsluhovali, že jsme si říkali: Je dobré být ať už otcem nebo matkou. Protože tohle by pro nás žádné cizí dítě neudělalo. Díky! Odcházelo se nám hezky z této zahrady, protože jsme měli v rukou příslib, který zněl tak hezky - totiž že se sem za rok můžeme zase vrátit. Fotoalbum Anenky »

Lesní hry 2015 » st 1. července » šéf

Servus všetkým, ja by som si dovolil doplniť Zuzanu ešte jednou akciou, ktorá bude nasledovať ďalší víkend po Brandove (teda 11. - 13. septembra).
Áno, ide o Lesné hry. Tohto roku je organizuje Trasa Štrnásť vo spolupráci s Trasou Trinásť. Realizačný tím je už ustanovený a to znamená, že sa môžete tiež prihlásiť, hoci ste z usporiadateľskej  Trasy!
Spomenutý realizačný tím včera otvoril webové stránky Lesných hier », takže sa na ne môžete pozrieť. A ako je tam napísané – jednotlivé disciplíny budú prispôsobené aj pre skôr narodených, takže sa nemusíte báť sa prihlásiť!! Radi vás na nich uvidíme.
Vlado (tentoraz z Prešpurka). Jen doufám, že se mi cestou ty slovenské fonty nepřevedou na české.

V sobotu do Panenského Týnce » st 1. července » JiKo

Pro někoho, kdo nejede s ostatními k rybníku mám alternativu na sobotu..
Chystám se v sobotu zajet do Panenského Týnce, do nedostavěného gotického klášterního chrámu.  Podle mínění mnoha lidí se v něm nachází silné energetické místo s léčivými účinky, působící na náladu, snad i na deprese. Původním záměrem se stavba svojí uměleckou hodnotou, patrnou bohužel jen ve zbytcích,  řadí k nejdokonalejším českým památkám. 
Byl jsem tam nedávno a mohu potvrdit, že je to opravdu podivuhodné místo. Nejen z mojí zkušenosti i to o náladě a depresi.
Pojedu vlakem z Veleslavína v 8:19 do Lužné u Rakovníka, přes Kounovské kamenné řady, poledne přečkám u lesního rybníka a z Týnce se budu vracet až v podvečer na vlak do Stochova. 60 km, bez Kounovských řad 50 km.
Stálo by to někomu zato se přidat?

K cykločundru a Panenskému Týnci » st 1. července » VaUr

Hola stezkaři! Rád slyším, že i někoho jiného zajímají energetická místa. Tentokrát se nepřipojím, ale možná příště? Připojuji pár zajímavostí v dosahu Milav, kde taky letos nebudu...
– ?Vyzařují Boží kameny u Strakonic pozitivní kosmickou energii? 
– Většinou jsme skeptici, pokud od něčeho nedostaneme energetický výboj, nic nás o energii nepřesvědčí. Energeticky nabíjecích míst je u nás řada, nejen balvany, ale i stromy, silokřivky v zemi dokážou s citlivými jedinci dělat divy. Boží kameny jsou prý nejsilnější „nabíjecí elektrárnou“ v Čechách. 

Boží kameny, prý největší agregát kosmické energie 
Psychotronika, třeba proutkařství, využívá lidský potenciál ve vztahu k přírodním silám.
Nedaleko od Strakonic leží v údolíčku Tažovická Lhota. V lesíku nad obcí najdete shluk velkých balvanů, přístup označují ukazatele. Malé zalesněné návrší je pokryto několika velkými žulovými kameny, na první pohled nezajímavými. Léčivé účinky, hlavně při chronických onemocněních, má mít balvan ve tvaru lodi. Nabíjecí místo se nenalézá v jeho středu, ale u kraje, je to tam vyšlapáno, takže se snadno najde. Na místě byste údajně neměli pobývat déle než půlhodiny.
Známý badatel Pavel Kozák tvrdí, že oproti jiným známým „nabíjecím“ místům mají Boží kameny trojnásobnou energii. Nejvýznamnější by měla být první návštěva, kdy dostanete největší energii. Na skeptiky ale nepůsobí.
Kde se vzal a kdy název Boží kameny, se neví, možná někdo ze čtenářů má bližší vědomosti.  
Velmi známými místy jsou například střed chrámové lodi kostela klarisek v Panenském Týnci, kamenný muž – menhir u Klobuk, keltská hradiště – Závist, Plešivec, Hrazany a další, Dolní Kounice u Brna, zřícenina kostela, poutní kostel sv. Anny v Kraselově u Strakonic, Labské pískovce, Křtiny – kostel Panny Marie, Lechův kámen u Kouřimi, balvany na Sedlčansku a další.

Slovenské hory 2015, Zadielský kaňon – změna » st 1. července » PaTi

Ahoj přátelé čundrů, prověřil jsem dopravní a cenové možnosti a rozhodl takto:
Tam: Vlak 20. 8. 2015 – Praha HL. 21:56 hod., RJ 1019 RegioJet, Košice 7:00 hod. Přestup na bus 09:15, přestup Rožnava10:20-11:00, výstup Soroška (sedlo s kolibou) 11:17 a jsme na Horném vrchu. Cena je lidová-vlak 252,- Kč a bude-li nás víc než tři je sleva 25 Kč, bus 4,70 €.Vlak k sezení.
Zpět: 25. 8. 2015 – bus Jasov 19:06 hod, Košice 19:50 hod. (jedou i dřívější). Vlak – bohužel jsme nuceni jet s ČD (v úterý Regio nejede). Košice 22:14, Praha hL. n. 07:47 dne 26. 8. 2015 (koupím lehátka). Cena cca 800 Kč (s lehátkem), bus cca, 4 €. 

Prosím o potvrzení účasti se zálohou 700 Kč hotově do 8. 8..2015 nebo na účet 0705848183/0800 (uvézt jméno) do 8. 8. 2015 a potvrdit mailem, sms, ústně.
Zatím se předběžně hlásí Jana M., Soňa V., Boženka a já, Petr K., Jirka Vev. Hlaste se, kdo unese kytaru alespoň jeden den.
Pro ty co nebyli  v hospodě, s ČD tam i zpět by to bylo s lůžky (tam povinné)  2260 Kč, po všech slevách. Jak je to s důchodci na Slovensku, pořád nevím.
Pavel T. již pomalu zase horský v. (kdo ví co znamená v.?)

Cestujte létem vlakem, ušetříte! » st 1. července » StDu

Ahoj, dostala se ke mně tato veledůležitá informace.SD
České dráhy přicházejí s úžasnou akcí na léto, kdy s rodinami či přáteli můžete cestovat napříč republikou téměř zadarmo.
Níže pod mailem naleznete podrobnější informace výhod, jsou to:
1.      Skupinové jízdenky, kdy za fixní sazbu cestuje po celé republice celá rodina či parta na festivaly
2.      14ti denní jízdenky, kdy můžete jezdit každý den po celé republice za jednotnou cenu
3.      Včasná jízdenka – čím dříve jízdenku nakoupíte, tím levnější bude
4.      Půjčovny kol ve stanicích vlakových nádraží ve všech krajích ČR, kdy si můžete půjčit dospělé, dětské, či elektrokolo a vrátit ho v jiné stanici.
Poznávání krás naší republiky nemusí být vůbec drahé - cestujte vlakem za pouhých 225 Kč po Vašem kraji s přáteli! 
Pokud chcete svoji dovolenou doplnit výlety během víkendů, nechte auto v garáži a vsaďte na romantickou cestu vlakem. Společnost České dráhy, pro vás na léto přichystala řadu výhod, které byste měli zvážit – například praktickou SKUPINOVOU VÍKENDOVOU JÍZDENKU. 
S přáteli či rodinou můžete jet vlakem po celé republice nebo po zvoleném kraji bez omezení počtu najetých kilometrů za bezkonkurenční cenu. Můžete si vybrat - cestovat můžete celý den v sobotu, neděli nebo ve státní svátek. Jednu jízdenku přitom může použít až 5 cestujících (2 dospělí a až 3 děti). Jízdenka je určitě ideální na přesuny s přáteli na oblíbený festival či koncert, takhle cesta vás vyjde opravdu velmi levně. Po celé republice cestujete za pouhých 650 Kč a v regionu za 225 Kč, v přepočtu na osoby potom dospějete k velmi nízké částce, ušetříte a můžete si tedy dopřát více. Poslední sobotu v září může jízdenku dokonce použít až 5 spolucestujících bez ohledu na věk. Využijte šance cestovat levně a pozvěte své přátele. Skupinovou víkendovou jízdenku zakoupíte u pokladen Českých drah nebo pomocí praktické aplikace Můj vlak, kterou si můžete jednoduše stáhnout do telefonu či počítače.  
  Cestování celou republikou téměř zadarmo 
  Máte čtrnáct dní volno a nevíte, co budete dělat? Chtěli byste cestovat po republice, nemáte nebo nechcete jet autem a autobusem se vám nechce? Máme pro vás alternativu, cestujte vlakem po celé republice neomezeně po dobu 14 dnů za pevnou cenu 990 Kč (jste-li držitelem ISIC) nebo za základní cenu 1 190 Kč. České dráhy pro vás přichystali tarif s názvem JÍZDENKA NA LÉTO, můžete si ji koupit v červenci či srpnu u pokladen Českých drah nebo přes praktickou aplikaci Můj vlak, kterou si můžete jednoduše stáhnout do telefonu či počítače.  
  Včasná jízdenka - nejenom letenky jsou levnější, když je rezervujete včas, nyní i jízdenka na vlak může být levná, tak neváhejte dlouho 
  Víte-li dopředu, kdy a kam přesně chcete jet nebo poslat babičku s dědou a vnuky na poznávací výlet po České republice, neváhejte a využijte tarif Českých drah s názvem VČASNÁ JÍZDENKA. Čím dříve jízdenku koupíte, tím bude levnější. Pokud jste držitelem InKarty, jízdenka je ještě levnější. Můžete přitom vybírat mezi 114 městy České republiky: například ceny zpáteční jízdenky Praha – Olomouc začínají na 179 Kč (pro držitele InKarty), zpáteční z Prahy do Ostravy potom na 199 Kč. Neváhejte dlouho, jízdenky můžete pořídit v teple domova na aplikaci Můj vlak, kterou si můžete jednoduše stáhnout do telefonu či počítače.  
  Půjčovny kol přímo na vlakových nádražích! 
  Nechcete na výlet tahat kola autem? Půjčte si kolo pro sebe a své přátele přímo na vlakovém nádraží, nemusíte se vracet na místo zápůjčky, kolo lze pohodlně vrátit na jiném vlakovém nádraží. Půjčovny kol se nacházejí ve všech 14ti krajích České republiky, jejich počet stoupl na 93. Podívejte na mapu půjčoven na https://www.cd.cz/volny-cas/pujcovny-kol-cd/-5888/
Můžete si zapůjčit kola dle vašich preferencí – k dispozici jsou kvalitní trekingová, horská kola, dětská kola a v některých krajích i elektrokola nebo koloběžky s odborně prováděným servisem. Veškeré vybavení ke kolu vám samozřejmě bude nabídnuto taktéž. Abyste měli jistotu zápůjčky, kola si můžete rezervovat předem rezervovat už předem telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. Chcete-li si potom ulehčit cestu, můžete si vypůjčené kolo zdarma převézt vlakem po vybraných tratích blíže k cíli cesty pomocí přepravy spoluzavazadel nebo úschovy během cesty.  Ve vybraných stanicích pak můžete kolo uschovat zdarma. Po celodenním výletu za poznáním krás naší přírody a kulturních památek nemusíte kolo vracet v místě, kde jste si ho vypůjčili - lze ho většinou vrátit i v jiných stanicích, kam opět můžete dojet vlakem bez placení přepravného za vypůjčené kolo. A pozor, při nákupu jízdenky na eShopu ČD získá cestující místo pro sebe i kolo zdarma!

Lhota 17.–19. 7. 2015 » pá 3. července » ZdMa

Kamarádi, již se na Vás těšíme – Pohoda ve Lhotě 2015. Jirka je zdravotně v pořádku. Ani na operaci nebyl – prý se mu to upravilo? V příloze je pozvánka se seznamem přihlášených.Jirka + Zdenka + Zuzanka + Matynka + ostatní zvířectvo a hmyz ze zahrady

Zase ty blbý kola a hory… » po 6. července » JiJi

Ahoj všem - info pro většinu o ničem, ale přesto:
Ve čtvrtek dopoledne odjíždím na reprízu alpské cykloakce, která by měla finalizovat mj. i čumendou na horské etapě Tour de France.
Píši to proto, že se nám to trochu zkomplikovalo a změnilo se složení a program. Mohu nyní na poslední chvíli nabídnout účast příp. zájemcům o účast.
Zájemcům jak o vrcholky horských silnic, tak o pohodové výlety. Je jasné, že každý má už nějak čas naplánovaný, ale co kdyby.... Jiskra mne přesvědčuje, abych to dal na vědomí - my důchodci můžeme s časem více, že?
Akce bude týden ve Švýcarsku a pak Francie - mohu vzít solistu do auta (jsme jen 2), stejně tak se může přidat jiné auto. A jet s námi nebo přijet i později. Dost to tam znám, mohu dát velkou podporu. A účast při horských etapách TdF je životní zážitek. Byl jsem tam už 2x a chci to letos znovu....
Je možno při denních etapách jet si v klidu s námi až nahoru - a nebo to otočit kdekoliv zpět dolů a tam si užívat úžasných údolí. A nebo dát rovnou údolní vyhlídkovou flákárnu... 
Bydlení bude po kempech (mám to dohledané), sem tam asi i volně venku - když to půjde, stravování většinou vlastní.
Takže pokud to (náhodou) někoho oslovilo - napiš nebo zavolej.

19. cykločundr T14 – Milavy » út 7. července » RoTa

Z Krumlova zdravím staroslavnou a věhlasnou Čtrnáctou trasu.
Apelovala na mne Jana V. abych poslal fotky z tohoto cykločundru a to brzo. No dřív to nešlo neb je jich přes sto a to dá nějakýho vybírání :-)
No ale snad si budete z výběru moci udělat představu, že čundr byl nadobyčej vydařený. Stejně jako loni jsem měl to potěšení se ho zúčastnit. Letos jako více méně  jedinný ze SPASu. Leoš se jen mihnul a a další z loňských účastníků – Chapadlo raději miloval svůj život.
Popis přenechám povolanější Zuzaně-já bych to tak nesvedl.
Tak jen telegraficky. Kemp Milavý na 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, tradičně vhodný, počasí tradičně teplé, ba horké, výběr tras Jirkou Vlachem tradičně dokonalý. Pivečko pitelné. Kdo nebyl, neudělal dobře!
Děkuji za příležitost Vás zase vidět a těším se na příští setkání.

ChvalMáme vnuka! » út 7. července » ZuVla

Ahoj všichni, včera v deset večer se nám narodil vnuk Chval Vlach. Přišel na svět o něco dřív, váží 2,65 kilo, ale má se k světu. Už jsme ho viděli, jenže roztržitý dědeček si zapomněl baterky do foťáku, a tak se musíte spokojit s tvrzením, že je krásný. A to Chval opravdu není překlep. Kam se hrabe Žakelína nebo Justin na našeho vnoučka. Jeho narozením se totiž počet Chvalů v ČR zdvojnásobil, viz www.kdejsme.cz ».
Ahoj babička Zuzana a dědeček Jirka

19. cykločundr » st 8. července » KaVá

Rosťovo album potěšilo, neb jest, narozdíl od věch jiných odjinud, popsané, takže i neúčastník něco pochopí... Na tuto fotodokumentaci však mohu říci jedině. "Týý bláho!" V tom vedru..! S knedlíkama a pivem v žaludcích! Určitě to bylo skvělý, ale - Jste fakt hrdinové.(Ale vás zocelilo Toskánsko a jiné exotické končiny...).   Zdravím všechny, čerstvé prarodiče zvláště.

Benzímový vařič » čt 9. července » ZdTi

Ahoj, s mladou čtrnáctkou letíme v termínu 27. 7 až 9. 8 do Gruzie a scháníme benzínový vařič. Nejste někdo jeho majitelem? Půjčíte? Děkuji za ochotu.

Ad XV. XIVejt U Pražana a Cykločundr » st 15. července » ZuVla

Ahoj všichni, letošní již druhý XIVejt jsme strávili na Výstavišti. Běžně liduprázdná zahrádka restaurace Pražan byla slušně obsazená už při našem příchodu a do toho zněly hlasité zkoušky rozhlasu na večerní cirkus Za dveřmi. Takže když nám tajfun začal strhávat Dej Bůh štěstí nad našimi hlavami, celkem ochotně jsme se přesunuli do sálu restaurace. Rázem jsme se ocitli ve windsorské Anglii. Tak jako ve staré Anglii, šampus si do sklenky naliji. Nebylo to plánované, Chval měl přijít na svět až těsně před odjezdem do Dánska. Ale Chvála Bohu, že jsi se narodil! Pak už vše probíhalo jako vždycky. 
Muzikanti hráli, my v zadních řadách kecaly, železný muž Michal posiloval, snaživý číšník nestíhal a těsně před desátou se všichni rozpomněli, že mají povolené vycházky jen do půl jedenácté. Zkuste toho domácího tyrana nějak uplatit, jinak budeme mít zanedlouho večerku dřív než na pionýrským táboře. 

Ad Cykločundr:   
Letos jsme porušili cykločundrovou tradici posledních let a nezměnili základnu. Jeli jsme do chatiček do Milav, kde už všichni věděli, do čeho jdou - tedy až na naši staronovou pěší sekci Větrovcovy. První večer oslovoval Klostermann pivaře až do půl jedné, vinaři se ukryli se svými zásobami do chatičky a byli spatřeni až ráno. Cykločundr už dávno není o improvizaci: mapy rozdány teplota-neteplota a jedeme do Písku. Ještě štěstí, že se nám do cesty postavila "zavřená" hospoda v Čížové a splav na Otavě, který nám skoro po letech připomněl, že původně jsme na cykločundr jezdili jen od jednoho koupacího rybníku k druhému. Podle stinné Otavy jsme dojeli do rozžhaveného Písku. Jeho pamětihodnosti vydaly na šest stránek na našem webu » , ale stejně nás nejvíce zaujal Kopp, kterého jsme načapali u Žižky z písku. Upáleného Mistra a nekonečný výklad jsme spláchli na Ostrově a tam jsme rozdělili naše skrovné řady na větší a menší polovinu, jak je trefně definovaly naše zdatné matematičky. Nás sedm odjelo podle vody do Putimi ke Splavu. Jen představa, že by se nám mohla stát ta nehoda, že bychom pili jedno pivo za druhým, nás vyhnala směr tvrze v Kestřanech a hospodu v Dobevi, kde už nás duch Švejka přímo neohrožoval. Závěr výletu terénem si nejvíce užil Rosťa na svém kostitřasu. Večer jsme pili Klostermanna tak zdatně, že ráno došlo k jeho přecenění - naše poptávka zvýšila večerní cenu 22 K na horentních 23.

I v neděli byl cíl jasný a vzdálený - Svéradice, a tak ti chytří přezuli gumy a vyrazili na čtyřech kolech. My jsme ale cestou potkali Barona na kole, Leoše, který si odskočil od strýčka (na otázku, kolik jí je, zarytě mlžil), a rozhlednu, ze které, jak se posléze ukázalo, byl vidět úplně stejný Boubín jako od Nadi z kuchyně a ze zahrádky. A už je tu Naďa a její tvrz. Konečně nastal nefalšovaný cykločundr - seděli jsme na zápraží, osvěženi hadicí za chalupou, popíjeli, pojídali a měli se fajn. Jenže pak jsme zase byli jako Čech Karel Němec - nestačí dojet na pól (kéž by), ještě musíme nazpátek. V Čečelicích to před hospodou vypadalo, že se budeme muset spokojit s pumpou, ale stačil krátký telefionát a už jsme seděli vevnitř s příjemnou paní hostinskou, která nám poskytla všechno, co nám na očích viděla. Nutno říct, že v tom vedru stačilo i Leošovi jen pivo a koláče. Poslední příjemná zastávka v zahrádce Na Velké v Sedlici a rychle domů do rybníka. Protože živou hudbu o síle jednoho hudebníka známe už z loňska, ustlali jsme si rovnou před chatičkou a dopíjeli a dojídali zbytky z rautu.
Dokonce došlo zásluhou JaVora i na naši živou hudbu.

V pondělí jsme dojeli do Myštic a na břehu Labutě vzpomínali se slzou v oku na dávný dětský cykločundr, zakončený právě zde slavnostními ovocnými poháry (tenkrát ještě naše děti jezdily na tento pohon). Pak přes tvrz v Buzicích jsme si zopakovali loňské stoupání (stejné vedro, stejná procenta) do Sedlice a naposled do Milav. Bylo to krásné a bylo toho dost. Příští jubilejní 20. cykločundr by se mohl odehrávat v místech své pradávné historie - na Třeboňsku. Jen už asi nebudeme spát na podlaze hospody v Lutové, ale zkusíme si sehnat nějaké chatičky.

Krakov 2015 » st 15. července » ZuVla

Ahoj, v zastoupení Lenky oznamuji: Všichni, co jste dostali tento email, jeste si někdy přihlásili Lence, že chcete jet do Krakova 4.–6. prosince. Pokud je to nějaký omyl, napište hned Lence, že jste v této vybrané skupině neprávem. Lenka se dohodla s ydeologickým vůdcem ZSV, že bude vybírat zálohu 300 Kč. Kdo nepojede, musí s třemi stovkami rovnou rozloučit.

Lhota » po 20. července » JiNa

Kamarádi, děkujeme za velkolepou pomoc s bazénem. Jinak to byla opět nádhera. Marcela je již téměř v pohodě – bude to dobré. Měli jsme tu pár zapomenutých věcí. Překvapivě i jedno čtrnáctkové triko. Dále asi Stáňa si tu zapomněla krabičky s léky. Péťo Kolingere, termosku jsme také objevili a ještě patrně váš dětský pohárek. Sluneční brýle si tu asi zapomněla Mucka. Pak tu bylo jedno pěkné dámské tílko. Vše dnes ráno odvezl Jirka do Prahy.

Díky za večer na Kajetánce » po 20. července » ZuVla

Ahoj e-ŠLaPáci, 
tak jsme zkonzumovali na Kajetánce Váš dar. Některé komodity jsme ochutnali i poprvé v životě. Prosecco, krevety, uruguayský rumpsteak doplnilo Chardonnay, Herold a australské bílé. Byl to moc hezký večer. Děkujeme.

Kára i kárá » čt 23. července » PeKo

Dánsko: "Malý krajíc chleba tlustě namazaný máslem". (Karel Čapek)
Ahoj, Zuzana vymyslela další hymnu do Dánska, budeme mít tedy hymny dvě jako v Bretani. Jednu lyrickou (Pár havraních copánků) a tuto údernou (viz příl.) Nesmí nikoho překvapit, že tam o Dánsku není ani slovo. Ve skutečnosti je tam zašifrované, když vezmeme v úvahu rčení"chlastá jako Dán".

Čert ví, kdy kotvy zvednem

1. Náš lodivod už je zas jak kára [3×], koukej, jak se klátí.
Ref.:  Čert ví, kdy kotvy zvednem [3×], když to s ním tak mlátí.
2. Hej, všechen rum rychle přes palubu [3×], ať nepije dále.
Ref.: Čert ví, kdy kotvy zvednem [3×], nejdřív na Tři krále.
3. Náš lodivod už není jak kára [3×], námořníky hloupý.
Ref.: Já vím, kdy kotvy zvednem [3×], až se rum zas koupí.
Až se rum zas koupí, až se rum zas koupí.
-----------------------------------------------------------------------------
The Drunken Sailor
What shall we do with the drunken sailor (3x)
Early in the morning
Chor.: Hooray and up she rises (3x)
Early in the morning
Put him in the long boat till he´s sober (3x), Early in the morning
Pull out the plug and wet him all over (3x), Early in the morning
Put him in the scuppers with the hosepipe on him (3x), Early in the morning
Heave him by the leg in a running bowline (3x), Early in the morning
Tie him to the taffrail when she´s yard arm under (3x), Early in the morning
Put him in a leaky boat and let him bale her (3x), Early in the morning
to heave (hi:v) = to throw, to cast
up she rises = may refer to the sail being up

Ahoj po snídani » čt 23. července » JiJi

Zdravim z kempu v St.Remy, kde je po celovecernim lijaku prijemne rano. A je tu bezva koupaliste pro probuzeni se.
Po minulych dnech na nejvyssich silnicich - napr. vcera Galibier ze St.Michel - sem dnes odpoledne prijede Tour. Chystame se na primo lahudkove misto.  Objevil jsem ho uz doma pres net a tady jsme si to uz projeli. Vrele doporucuji k dnesnimu sledovani na CT4 sport.
Je to serie malinkych serpentin zde z udoli v kolme stene nad vesnici Pontamafrey do obce Montvernier. Helikoptera franc televize bude nad vesnici brat detaily serpentin i zabery celeho udoli. A kamery na motorkach zase detaily jezdcu. My tam budeme v jedne serpentine ve stredni casti steny.
Podle casoveho rozpisu by tam meli prijet po 16:30. Zalezi jakym prumerem se etapa pojede, misto je uz tesne pred cilem v St.Jean-d-M.
To misto se jmenuje Lacets de Montvernier a na vrcholu bude navic vrcharska premie. A pak uz sjezd do cile...
Zitra se tu jede v podstate okruzni etapa ze St.Jean, pojedeme na kolech na 2 ruzna mista nad udolim.

Dnešní dánský film v televizi s nejslavnějším jejich hercem » út 28. července » StDu

Ahoj, ahoj,dnes na jedné televizní stanici po 2o.hodině půjde  film se skvělým hercem, který mj. zazářil ve filmu Hon.

Dnešní film… » út 28. července » ZuVla

Ahoj, dnes je hlavně čtrnáctková hospoda. Když není Ordinace v růžové zahradě, tak nemáte pražádný důvod zdržovat se doma a čumět na televizi.

Slezina » út 28. července » MiMa

Teda, film Hon na Stáňu jsem neviděl, ale byla prima hospoda. Užívejte života, vy Povahy.

Ad U Holanů 28. 7. a Lhota » st 29. července » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se u Holanů překvapivě nevešli k jednomu stolu. A to nám hpap zabrala iniciativně už před šestou ten největší a uhájila ho. JaVor nám rozdala almanachy, Jirka Navrátil nám přítomným členům BSP  slavnostně předal diplom za účast na betonování (viz dále), dozvěděli jsme se o další čtrnáctkové svatbě a hlavně jsme si užívali poslední vlahý večer, protože zlotřilí Norové přisoudili Dánsku v následujícím týdnu setrvalých 14 stupňů Celsia. Michal se zlomenou rukou (už jen jednou) přenechal své místo na zájezd Můrovi. Jenže včera přišel  Můra do hospody s tím,  že si Inka zlomila ruku. Iniciativní Můrův návrh, aby se alespoň do Dánska dali dohromady dva dosud nezlomení, se u Michala překvapivě nesetkal s příznivou odezvou.

Po roce létech 2008 a 2009 je zpracováno i Čtrnáctkové kulturné léto 2010 ». Tak si zavzpomínejte a podívejte se - třeba i na to, jak jsme slavili ve Lhotě před pěti lety.

A ta letošní Lhota? Byla zase báááječná. V pátek jsme se slétli ze všech stran pod pergolu, kde jsme setrvali po celý večer v družném rozhovoru a zpěvu. Teprve v půl třetí Alla polevila ve své bdělosti a poslední mohykáni utekli (bez odpovědi na otázku, proč tak brzy?) před ní spát. V sobotu vedro, přesto jsme po ranní koupeli a šampaňských odjeli na tradiční výlet okolo Mácháče. Ale nic není jako vždycky. Letos se po letech otevřela hospoda  Pod hradem ve Vrchovanech. Tam jsme dosedli  a při utěšené konzumaci se konečně mohli věnovat pohybu našich žen-stíhaček, které se snažily po celý den protnout svou trajektorii s tou naší. Zatímco my  jsme si užívali v Holanech, v Dřevěnce, u Mácháče a na rovné!! silnici, naše vrchařky tlačily kolo do strmých vysokohorských výšin Bernštejna, neboť rozkaz zněl jasně: Jedťe po žluté! Všechny útrapy a bolesti utiší možná láska, ale určitě bazén v lhoteckém Beverly Hills a šampusy. Vždyť komu se poštěstí, aby mu bylo šampaňské servírováno šipkou? A pak už tradiční sobotní večer s kýtou, laskominami a hudbou.

LhotaCelý pátek dokončoval Pán domu instalaci nového bazénu, aby se Čtrnáctka mohla jako každý rok cachtat. Co takhle v neděli vyměnit kolo za míchačku, helmu za fanku a Skalku za Kačírek? Ozvalo se jednoznačné ANO. Investor nestačil zírat, kolik je v téhle nově zformované Brigádě socialistické práce šikovných zedníků, polírů, stavebního dozoru, (ten ale záhy přeběhl na druhou stranu barikády a zdil) a údernic, které hravě nahradily bagr a vykonávaly zemní práce hráběmi. Technologickou přestávku na tuhnutí betonu jsme využili kontrolou kapacity nového bazénu – je to dobrý, vejdeme se tam opravdu úplně všichni – a poté salvou a dortem na počest oslavence.
Stavební dozor sice prskal, ale my, nezatížení zkouškou z trvanlivosti betonových kostrukcí, jsme zeminu přihrnuli až k obrubníku, nasypali oblázky, dovlečené na Beverly Hills naší osvědčenou mulou, a nahrnuli černozem. Mít semeno, tak donutíme i trávu růst. Měli jsme takovou radost z dobře vykonané práce, že jsme to s Jirkou pod darovaným věncem s nápisem "Kamaráde, žij sladce!" ještě znovu hezky oslavili.  Jirka se Zdenou nám všem vzkazují: Přístě určitě zase přijeďte, budeme mít totiž kulatiny. Je to neuvěřitelné, ale Lhota bude už počtrnácté!
Připojuju diplom, který nám Jirka předal včera U Holanů, a který mi Zdena naštěstí poslala mailem. Ani nechtějte vidět, jak naskenoval originál diplom můj skener včera o půlnoci. Zřejmě před výkonem vychlastal pět piv stejně jako já. Nebojte se, vy ostatní brigádníci, o diplom nepřijdete. 
Jsou v úschově u Jirky a Zdeny a kdykoliv k vyzvednutí.
P.S. Už jen za měsíc a pár dnů (4. - 6. září) bude Brandov. Vůbec nevíme, kde chce jet. Tak se hlaste!

Zpráva » pá 31. července » MiNo

Rádi bychom Vám oznámili, že hlavní akce tohoto léta se teprve chystá, a to 22. 8. 2015, kdy vyběhneme z hradu Střekov bok po boku jako Daňkovi Pavla Neumanová a Martin Daněk