ZPRÁVY říjen 2015
    čt 1.10.2015 21:58 – MiMa – V pueblu je jehně!
O víkendu od 9. do 11. září proběhne na Norrisově boudě akce pod názvem: V pueblu je jehně!
Název akce napovídá, že je určena především pro ty, co jedí jehněčí. Jehně je od místního bači z Lučan nad Nisou, Bude jehněčí polévka a jehně na mnoho způsobů. Pokud znáte nějaký dobrý recept, a hlavně máte zkušenost s přípravou, dejte vědět.
Přípravný výbor ve složení Jirka Vlach, Luděk Čáslavka a já, zahájí zpracování jehněte a sudu již ve čtvrtek večer. Takže, vy povahy přijedete v pátek do vyhřáté Norrisovy boudy.
Z výše uvedeného plyne, že stravu na celý víkend zajistím a pak se náklady rozpočítají. Sud - Skalák11 bude. Pokud snídáte jogurty, nebo jiné podobné dobroty, tak ty si prosím přivezte. Vinaři si pitný režim zajišťují sami…
Cíl akce: sníst jehně a vypít sud.
Jemné aktivity přes den: Turistika, či podzimní výlety na kolech krajinou Jizerských hor se nevylučují.
Program na večer: Večer bude hluk a v noci tma a taky bude oblíbená píseň Jackův smích.
Informaci o  akci jsem nestihnul dříve rozeslat, tak se omlouvám.
Ale stále je místo. Tak pokud máte volno, jste vítáni.  Jo, spacáky s sebou.
    pá 2.10.2015 17:31 – ZuVla – Ad Stezka
Ahoj všichni,
"krátká" zpráva z dlouhé Stezky. Ve čtvrtek jsme se sešli na sluneční straně Dejvické nádražky, zformovali řady i s čerstvou běženkyní z Turecka, podrželi vlak Bubu, vyhodili spořádané občany z našich míst a nespořádaně vypili všechny zásoby Bohemek. Teprve v Jesenici Na Cháti jsme se spočítali - bylo nás přesně čtrnáct. Zatímco když jsme na hrázi Velkého rybníka potkali Pětku, ani jsme nemuseli přepočítávat - bylo jich pět. Podle dovezených cancáků jsme zjistili, že v autokempu jsme byli na cykločundru před pouhými šesti lety, nebylo to špatne, všechno malo platne - mnozí účastníci kemp stejně nepoznali. Po decentním večírku (ve srovnání s vlakem) jsme ráno vyrazili pro změnu vlakem do Blatna. Babím létem a opuštěným krajem jsme dorazili do Petrohradu, kde kromě Zimního paláce, který dobyli psychiatři a blázni, mají i kantýnu pro traktoristy - a tam jsme se poměli. Přes zříceninu s výhledem a virtuální švýcarskou hájenku zpátky do Jesenice do přízemí i do patra na jedno, dvě a už to bylo. Večer divoký rituální tanec se smyčcem v boku. V sobotu jsme pro změnu odjeli do Blatna, jen jsme po červené vyrazili na opačnou stranu. Jen co jsme dosedli po náročném výstupu na Jelením skoku, už po nás náš geolog začal střílet magmatem. Takže žádná Baba ani Dědek, na které jsme natrefili po dlooouhém obědě v Tisu, ale biotitický labradorit vzniklý termální difúzí. Ještě že Žihle je Žihle a vlak nám neujel. V Mladoticích, v dalším bezvadném kempu, jsme se po večeři namačkali do společenské místnosti a s napětím čekali, zda vůbec dorazí rytíř Miloš Zabouchklíče. Pak už se mohutně hrálo a umírněně (i na stole to nebyl žádný vodvaz) tancovalo.
         Konečně je neděle, kdy máme dost času, a tak jsme na terásce zachumlali do houní a rádi uposlechli rozkazu "Nechoď ven, je tam hrozné počasí, venku řádí sv. Petr". Teprve když slunce neustále zpochybňovalo tento výrok, vyrazili jsme vzhůru dolů k Čoubovu mlýnu. Právě včas, jen co jsme dosedli s pivem pod rozložité lípy, dorazila T12 a T13, a tak netrvalo dlouho a Čouba přepsal vítací ceduli nápisem "Vyprodáno". Tak půjdem vypít Čtyřku. Jenže v Mladoticích si zkušená Čtyřka pojistila sál zámkem, a tak jsme se po Santiniho kapli museli namačkat jen do místního pajzlu. Aspoň jsme dojeli na večeři a oslavu včas. Už je to tak! Nejmladší muž Čtrnáctky slaví dnes šedesát! Generál Miloš si za 14 Milíčevsí vysloužil oslavnou píseň, cyklistický dres, knihu pohlednic Ráje (jen o pár let starší než on sám) a ptáka, který na sebe během večera strhl nemístnou pozornost. Prostě na ptáky jsme krátký! To už nám připomněli naši mladí - Vítek, Míra, Pavel Ch., Aleš a spol., kteří dorazili na poslední večer a na které byla krátká i ostrá servírka - nos to sem, nos to sem si vyvzdorovali až do půl čtvrté. V pondělí dopoledne jsme balancovali nad Střelou skoro tři hodiny, než jsme dorazili do Plas. Naštěstí zbylo ještě dost času na Vašnostu, Metternicha i Felčara, než jsme na Velké louce s úlevou zjistili, že Patnáctka není zas tak mstivá a neoplatila nám loňský úklid. Naopak v našich řadách zavládla spokojenost. Máme majitele TAKu, máme krále (Milošova Stezka byla ve znamení klíčů), ó my se máme. A pak už jedeme ve vlaku, není to náhoda, na té naší trati panuje pohoda. Hraje se v našem vagóně, procházející hudebníci se připojí na pár písniček a pak zase odcházejí do dalších hracích vagónů. My se opravdu máme!
      Jestli jste dočetli až sem ještě před nedělí, přijďte ve 13 hodin na konečnou Nemocnice Motol. Půjdeme společně na výlet s Pátou A a s překvapením.
    pá 2.10.2015 17:40 – ZuVla – Krakov jízdenky 6.12.2015 (2015285)
Ahoj Krakované,
mám pro vás skvělou zprávu. Zpátky už se dostaneme. Lenka zakoupila lístky viz příloha. Teď už se tam jen musíme dostat, ale na to už máme taky svého koně.
    pá 2.10.2015 20:36 – MiMa – V pueblu je jehně – konec přihlášek
S radostí sděluji že je Jehně pořád ještě v PUBLU je těšící se na Vás.
Uvádím seznam přihlášených.
Vypadá to, že v noci bude velké tulení, abychom se do Norrisovy boudy vešli
    ne 4.10.2015 10:04 – NaHa – Naďa – oslava – pozor! Změna!
Moje milá Čtrnáctko, má druhá rodino,
zvu Vás na oslavu mých kulatin ve středu 14. října od 18 hodin (do 23 h. nebo třeba až do rána).
Přijďte pobejt a zahrát si.
Pizzeria Pavaon, Lovosická 610/21, Praha 9 – Prosek, viz přiložený plánek.
Dopravní spojení: metro C, st. Střížkov, bus 201 Střížkov – Českolipská (směr Bakovská); mezi 17. a 20. hodinou jezdí každých 10 minut (2 zastávky).
Zpět: bus 201 Českolipská - Střížkov – 23:05, -25, -45, 00:05. Bus jede do Nádraží Holešovice, kde další spoje MHD, např. tram 12, 17, 24, 53 a 54.
Metro C Střížkov – 23:08, -18, -28, -38, -48, -58, 00:08
    po 5.10.2015 22:59 – Papík – PodjeBeskydem, tedy Javorníky 2015
Zpráva o MiniTažení c.k. Turasovy infanterie a c.k. Týlu s krycím názvem„RUJNÝM   PODJEBESKYDEM“.
Povalovací raskaz vyslyšelo celkem 28 !                                 
V pátek 25. září 2015 již 18 statečných, kteří přes nepřízeň počasí dorasili postupně do stanice Horní Lideč (na zpožděný vlak však pěkně navázal místní bus, který v dešti zastavil metr od trampské hospody v Půlčíně.)
Pochod po žluté 6 km absolvovalo jen několik nováčků předem a pár párů Brněnských opozdilců.. V hospůdce milá obsluha a kytary dlouho neb venku silno lilo, nocleh Machem operativně zajištěn ve stodůlce 300 let staré, plné prken, barelů a sena. Sotva jsme si tam stoupli ale pak kupodivu i lehli, někteří i venku na verandičky chat. V noci výpady po hlavách u vchodu ležících klidu nepřidaly...
V sobotu lilo méně a snídaně v hospodě posílila i morál. Dlouhý pochod nahoru a dolů s pády v blátě po červené přes Makytu, Krkostěnu (příhodný název, že), Kohútku až k Portáši měřil cca 23 km, což mnozí kvitovali neradostně šíleným třesy z prochlazení a úprky pro zahřátí. Rashledy žádné avšak výhled na již mnohými obsazený hotel Portáš, hnal nás kupředu.
Starší týlová pracovnice Kiša učinila přítrž mukám voje a vozbou-neoznačenou sanitou zkrátila poslední 2 km přesunem do nevytopené restaurace....Tato postupně zadýchána již plným počtem, zvláště pak veselým panem maršálem Rybářem s chotí (jeho uvítací řeč podložena náručí miniklobásek), dýchaly i další novicky a Kišou dovezený Týl. Připojil se i generál LuVoj se synem, (zatím bez ambic na povýšení).
Slavnostní setkání v rastaurasi vyvrcholilo po ručení J.K. a O.B. a předání kolků, povýšením nováčků – zpočátku nic netušícího pana Špačka - Mány a mladšího p. Pšurného zvaného Pipoš na mladší důstojníky c.k....Starší bratr, dosud mladší důst. Pšurný-Mach povýšen na staršího d.
Za zásluhy o rasvoj Týlu po ručení a žádostech přes super ústrojovou kázeň, hádanky a nevyslovené básně podmínečně přijaty Veronika Mull a (matka dceři...) Dagmar s Kristinou Plačkovy – kolky i zkušenými nepozna-ného obsahu  až druhý den přijetí ztvrzeno, že! Body navíc: Veron spěchala ráno s depeší do Vídně...
Za raketový vzestup, účast na všech akcích za poslední 3 roky (3x Tažení) byli mimořádně povýšeni maršálskou-kapitánskou holí z Karpat maršály ndls. JiKu a cpt.Minař. na c.k. kapitány st. důst. Papik, OBoz a MaŠam. Potěšení, dojati, naplakali kolky taky.
V závěru slavnosti byl in memoriam povýšen na vodního maršála nedávno zesnulý Ján Slovák, zvaný Jeff.
V neděli část vál. invalidů převezena vozbou. Ostatní v lepšícím se počasí s výhledy pochodovali po červené po hřebeni přes Malý Javorník, Velký Ja-vorník, Kasárna s obědem, dále lesem a lukami do údolí k Pšurným ve Velkých Karlovicích. Zde málem rasmíšky neb tma a zima bylo a Týl zabezpečil dům na spaní avšak dva malé venkovní krbíky vždy pro tři lidi. Nakonec zvolen nocleh v lese na krásném místě u potoka. Využitím vozby vše rychle přesunuto...Vaření,  pečení i Laboratorasovy horké koktejly pomohly sledovat měsíc úplńku, nikoli však říjící jeleny, které zaslechla ku Pšurným vrátivší se Kiša v dřevěné kádi s pěkně vyhřátou vodou. Porada s myslivci i zásoby z nedaleké hospody, spaní venku a krasné ráno s golfisty za humny. Opět vozbou dosaženo nádraží a pak i Vsetína s občerstvením. Místenky zakoupené předem pomohly velmi k radostnému cestování ze Vsetína 13.03 h, přímý EC 222 Detvan na příjezdu lekce opožděn...
Co napsat závěrem. LOVECKOTRAMPSKÁ ÚSTROJOVÁ KÁZEŇ opravdu mnohým neříká nic! Morava je většinou barvoslepá a lesní tradice nemá. Značně však si zlepšuje postavení množstvím nástrojů a písní, což v restauracích potěší. Na této akci přechodového typu s civilními objekty všude se však ústrojovka nezdála tak nutnou.
Štáb lesních maršálů, generálů i nyní nově i kapitánů plánuje výpady men-ších skupinek v zeleném, kamž známí papoušci nebudou zváni, by se necítili trapně např. v Brdech, či v trampských srubech Křivoklátských lesů.
Celkový dopad akce nového typu je třeba hodnotit kladně. Např. kombina-ce pohybu pěšmo s užitím vozby, spaní venku a uvnitř spolu s vál. invalidy a veterány vyznělo velmi pěkně. Mohl de facto přijet každý...
Radosti bylo všude plno a ti, co si v dešti a chladu hrábli moc, musí příště třeba zkrátit trasy, nebo spát jen uvnitř.
A ani závěrem nevadilo, že jsme do lesa byli odvezení, jinak bychom si ani ohně a širáku neužili. Tož povedlo se a stálo to za to.
Machu, hostiteli náš (i s celou rodinou), díky.
      Hoj kaiser, gott und  faterasland!
https://plus.google.com/photos/116460523893208517919/albums/
6200705761114056801
    po 5.10.2015 23:00 – JiKuč – 14. podzimní přechod – pozvánka
Vážení a milí,
letos se již počtrnácté sejdeme na hřebenech. Veškeré informace naleznete v
pozvánce. Svoji účast hlaste závazně co nejdříve SEM (zejména
chystáte-li se dorazit k Svátkům již v úterý nebo ve středu), událost na
facebooku má pouze informativní charakter. Pro velký úspěch si zopakujeme
polské Schronisko Odrodzenie. Na Rasovně možnost též delšího chilloutu (až
do neděle).
Budeme se na Vás těšit
Jarda a Madla
P.S. JiKu sen. chystá zkrácenou trasu přes Výrovku nebo Dvorskou (Luční je dál a Pláně zavřené) Další nápady vítány...
Program: středa. 28. 10. autem Rasovna (přivezou se i spacáky na pátek), příprava všeho a ve čtvrtek busem Špindl a Sv.Petrem nahoru (jsou tři cesty, že)...
Možno jet buśem z Prahy rovnou ve čtvr....
Kdo chce takto pokořit část Krkonoš hlásí se na 605 21 61 43. Bude pěkně, úplněk ???
HOJ TURAS!
    út 6.10.2015 10:50 – JiKuč – 14. podzimní přechod - + kratší trasa, přepošlete dál
Vážení a milí,
letos se již počtrnácté sejdeme na hřebenech. Veškeré informace naleznete v pozvánce. Svoji účast hlaste závazně co nejdříve SEM (zejména chystáte-li se dorazit k Svátkům již v úterý nebo ve středu), událost na facebooku má pouze informativní charakter. Pro velký úspěch si zopakujeme polské Schronisko Odrodzenie. Na Rasovně možnost též delšího chilloutu (až do neděle).
Budeme se na Vás těšit
Jarda a Madla
Kratší trasu chystá JiKu st. zkrácenou trasu přes Výrovku nebo Dvorskou (Luční je dál a Pláně zavřené) Další nápady vítány...
Program: středa. 28. 10. autem Rasovna (přivezou se i spacáky na pátek), příprava všeho a ve čtvrtek busem Špindl a Sv.Petrem nahoru (jsou tři cesty, že)...
Možno jet buśem z Prahy rovnou ve čtvr....
Kdo chce takto pokořit část Krkonoš hlásí se na 605 21 61 43. Bude pěkně, úplněk ???
HOJ TURAS!
P.S.: Madlo, Adélo nebo Papiku, pošlete sím možnost kratší trasy všem, co váhají s dlouhou.Místa je dost..Díky. A co Ty Zdenále, jedeš???
    út 6.10.2015 12:50 – JiKuč – 14. podzimní přechodHojte se dobře!
i když je toho dnes již hodně, tak taky upřesňuji. Volal jsem teď na hřebeny...
Zatím je pár míst, maximálně patnáct na Výrovce i na Dvorské, která je o něco levnější.
Na obou místech jsou nocležny s vl. spacákem za cca 200 Kč. a pokoje-postele za 2x tolik se snídaní.
místa rychle mizí!!! Chtějí objednávku hned, jinak za nic neručí... Kdo chcete jet, hlašte se obratem! Cesty - trasy - jsou čtvrtek ze Špindlu cca 10 km do kopce. Nocleh večer…
a v pátek 15-20 km na rasovnu s kopce. Nocleh na Rasovně 100 Kč (Středa) pátek. + levná strava + Kladivo...:-)
ož se rashoupejte, jinak ponesete spacáky.
HoJ.K. !
Hoj, jenom upřesňuji, že u Svátků už je PLNO, na polské boudě téměř taky. Kdo se přihlásili na podzimni.prechod(at)seznam.cz, mají místa zajištěná. Těm, na které se nedostalo, doporučuji tudíž vřele kratší tRASu. Mějte se! Jaras
    út 6.10.2015 16:20 – AlHo – Ad Anenka
Milá Čtrnáctko, obracím se touto zprávou především k těm, kteří se zúčastnili cyklovíkendu v Anenské Studánce a zavítali na rozhlednu Mariánka v Horní Čermné. Dávám na vědomí, že se rozhledna a výhled z ní nelíbil jen přátelům ze Čtrnáctky, ale i jiným občanům, neboť rozhledna zvítězila ve všelidovém hlasování Pardubického kraje o stavbu roku. Viz příloha.
Těm, kteří na rozhledně nebyli, se omlouvám za nevyžádanou poštu.
    st 7.10.2015 11:50 – ZuVla – Ad Celnice 6.10. a vycházka Pátá A - školní výlet s překvapením
Ahoj všichni,
   včera nás bylo v hospodě tak přiměřeně, povídali jsme si o všem možném a zase se potvrdilo, že pití piva je velice inspirativní. Víc neprozradím.
   O víkendu jedeme do Norrisovy boudy. Na kola ani lyže to nevypadá, spíš svedeme boj s tuhým jehněčím.
   Ve středu 14.! (krásné datum) se sejdeme v 18 hodin v pizzerii Pavaon na Proseku a budeme slavit s Naďou její narozeniny. Dojedete metrem do stanice Střížkov a pak dvě stanice busem 201 nebo pěšky přes Park přátelství a sídliště do Lovosické 21 (viz přiložený plánek od JaVora).
         Podzimní Pivoklát bude 16.-18. října. Začínáme v pivovaru v Nové Pace, v sobotu budeme v pivovaru v Miletíně. Pokud chcete jet, řekněte mi, já nějak zajistím ubytování.
         DD v Plzni od 30. 10. do 1. 11. věnuju samostatný mail. Zatím musím jen s velkým potěšením konstatovat, že Leoš Jaren je zakopaná hřivna, co se týče organizování turistických zájezdů.
   Teď se totiž budu věnovat proběhlé vycházce. V neděli jsme absolvovali školní výlet s Pátou A. Nepovinný předmět - oběd v Dejvické sokolovně skoro všichni vyignorovali, ale na konečnou Nemocnice Motol přijelo nečekaně hodně výletníků, dorazili i žáci z vedlejších tříd. Vyšplhali jsme se nad prosklenou stanici a tam jsem položila žákům záludnou otázku na název výletu. Bystrý žák ZSV, který si staví mosty z lega i pod lavicí, uhodl, že to značí prodlouženou trasa metra V. A. Ano, my občané Prahy 6 jsme se po 37 letech dočkali prodloužení naším směrem, a tak to oslavíme pochodem nad dunícími vlaky metra. Ještě jsme si prohlédli (teď už naštěstí jen na fotce) provizorní baráky, které nebyly dost dobré pro vojáky Třetí říše, ale pražské matky zde vesele rodily ještě v 90. letech (já za totáče, ale Jana M. dokonce v zářivé porevoluční době - v roce 1996). Ale dost bylo nostalgie a plísně.
   Zanořili jsme se do neprostupného pralesa, a když nás ukazatel nasměroval ostrým výstupem na Everest, vynořili se u garáží Kauflandu a bruslařské dráhy. Zklamání z civilizace zmírnilo pivo v Chapadle. Podtekli jsme spolu s bruslaři rušnou ulici, nechali je dál kroužit směr Ladronka a vydali se na staveniště metra na Vypichu. Tady, kde se dnes rýsuje úhledný park, se sestavovaly obří razící štíty Tonda a Adéla. Nejvyšší čas napít se na jejich zdraví! Další Pražskou divočinou jsme dorazili ke stadiónu Markéta. Zde túrovali své stroje plochodrážní jezdci při pohřbu chartisty Patočky, kterého málem pitval Lenčin Velký bratr. Na stanici Petřiny jsme udělali test, kolik vycházkářů se vejde do 21osobového výtahu - sedmnáct je rozhodně dosavadní rekord. Propátrali ponorku na nástupišti, zda se uvnitř neukrývají aspoň ploutve a po vynoření si prošli místní Šanghají - Miluničovou Hvězdou. Na okraji Petřin nás překvapil pískovcový sráz s výhledy na Prahu. Portýři na Nádraží Veleslavín nebyli jen počáteční rozmar, oni kmitají s kufry dosud. To je tak, když si magistrát ve své nevyzpytatelné moudrosti mne ruce, jak ušetřil a nepostaví terminál, do kterého by do podzemí zajížděly všechny autobusy. V restauraci Šárka jsme se rozloučili s civilizací a vyrazili vzhůru dolů. Včas jsme se zarazili a vrstevnicovým chodníčkem putovali nad údolím, kde ani zcestovalí žáci nedokázali určit, zda jsme ještě v Praze nebo už ve slovenských horách. Praha se prozradila až na Jenerálce výhledem na kostelíček sv. Matěje a tajné překvapení - panelák nad obzorem. Ještě vám ukážu jen tři kříže z bílýho kamení a už šplháme do typického slovenského jebáku.
      Poslední stoupání za nás zvládl výtah, vyjeli jsme na střechu devítipatrového překvapení - a před námi by se objevily celé Čechy, kdyby se babí léto nerozhodlo na dvě hodiny schovat. Takhle jsme si radostně bouchli, že aspoň vidíme zpoza paneláků Hradčany. A pak už nás čekala soukromá paneláková hospoda Pátá A. My majitelé hospody jsme si spolu s žáky spokojeně dřepli a najatý personál začal kmitat. Úslužný číšník roznášel utopence z plovárny Džbán, Šáreckého @, tlapičenku a obsluha v kuchyni se nezastavila při přípravě latté Vlachiatta a otevírání lahváčů. Jako bonus dorazil rytíř Chval z devátého patra, který se naštěstí nedožadoval vůbec ničeho. To jen Naďa špitla, že má dneska narozeniny, a tak jsme to s ní ještě hezky oslavili. Závěrečné hodnocení pedagogického dozoru: Moc hezký výlet - žáci byli vesměs ukáznění, zvídaví a ani se nikdo nezřízeně neopil. Píšu Vám stejně jako Lomcovák za jedna. Kdo si chce zopakovat fakta a mýty a podívat se na fota, klikněte na http://usedlosti.ctrnactka.net/pos59.htm
    Při příští posedlostní vycházce školní tématiku neopustím, jen ji dovedu až do konce. V neděli 8. listopadu půjdeme "Od školičky až do hrobu". Začneme optimisticky před školičkou - kohoutkem v Bezručových sadech v 13:00. Od stanice metra Jiřího Poděbrad vyrazíte směrem k vinohradské vodárně, přejdete Korunní a pokračujte stále rovně sady až na hranu. Teď se Kohoutek maskuje hospodou Na kus řeči.
      A to je skoro vše až na Plzeň, Vávro
    st 7.10.2015 14:13 – ZuVla skoro všem – Oslava Nadi 14.10.
Ahoj všichni,
včera nás bylo v hospodě tak přiměřeně, povídali jsme si o všem možném a zase se potvrdilo, že pití piva je velice inspirativní.
    Ne, nečtete můj dnešní mail podruhé. Teď jen šířeji rozvedu tu inspirativnost piva, když navíc Naďa neposlouchá. Včera jsme se totiž dohodli, že celá oslava bude ve znamení sluníček. Náš šéf bude Král slunce alias Ludvík XIV. a my všichni budeme sluníčka. Čili každý opakuji k a ž d ý  účastník oslavy si vyrobí (patrně ze čtvrtky) sluníčko, které bude mít na špejli před obličejem nebo přímo na obličeji na gumičce. Povoleny jsou i lampiony se sluníčkem, nafukovací slunce atd. A budeme zpívat upravené Sluníčko, sluníčko popojdi maličko. Alla po dvou pivech z fleku vysekla první sloku, já jen doufám, že ji inspirace nepřejde ani za střízliva a vypotí ze sebe tentokrát už zřejmě ne tak snadno aspoň další dvě sloky.
  Ale to není všechno! Budeme mít pánský balet. Dalo to fušku, i když překvapivě ne tak velkou a dali jsme dohromady 14 pánských baletek. Podmínkou jsou punčocháče libovolné barvy a sukýnka (když Vám manželka nepůjčí, tak krepák to jistí) a pokud možno nějaké přiléhavé tričko nebo ještě lépěji nátělník. Sluníčko před obličejem pro vás platí samozřejmě taky. Těch 14 šťastlivců jsou (první dva jsme nominovali bez jejich vědomí) Honza Ment., Pavel T., Michal M., Luděk L., Ivan P., Ivan H., Jirka Souček, Provázek, Bořík Prokeš, Jirka Veverka, Náměstek, Bubu, Jirka Staněk a Vráťa Peřina. Jakýkoliv další muž je vítán, protože hudebníci by se pak mohli věnovat víc nástrojům než pas de deux. Upozorňuji, že žádný nácvik baletu nehrozí - čeká vás jen promenáda v plavkách pardón v punčocháčích.
   Ahoj tak ve středu 14. ve 14+4 hodin na Proseku.
    st 7.10.2015 14:57 – IvHo – Jízdenky do Krakowa - 4.12.2015
Ahoj cestovatelé,
včera jsem zakoupil jízdenky na vlak do Ostravy (jedeme 4.12.,vlak SC 503 v 7.39, vagon č.5) a na autobus do Krakowa (ten navazuje v 11.15 a v Krakowě je ve 13.35).
Cena je bohužel vyšší než jsme předpokládali, vlak stojí i s místenkou cca
290,- Kč (to ještě jde) ale autobus z Ostravy do Krakowa stojí 367,-Kč, místenka je zadarmo. Dohromady tedy 657,-Kč, což je dost, ale bohužel jiný vhodný spoj jsme nenašli.
Takže k záloze 500,-Kč co jsem vybíral na Stezce budu ještě vybírat až během
cesty doplatek 157,-Kč.  
    st 7.10.2015 23:00 – MiMa – V pueblu je jehně – instrukce
Důležité informace PRO PŘEŽITÍ
Mapa pro ty co ještě nikdy nebyli v Norrisově boudě, přikládám přístupovou mapu. Tuto mapu mohou použít i ti, co již v Norrisově boudě byli, i vícekrát, ale neví, proč a jak se tam dostali.
Jehně to má již za sebou a těší se na zpracování.
Stravování. Mám následující plán, ale nevím, co z toho vyjde, neb, že?
               Při příjezdu účastníků zájezdu bude servírována
               jehněčí polévka s játrovými knedlíčky
               dále se možná v průběhu víkendu dočkáme:
               jehněčí guláš s houskovým knedlíkem
               jizerskohoské chalupářské jehly s dvojím druhem masa
               grilované jehněčí kotletky s bazalkou
               pečená jehněčí kýta na víně
zatím nevím v jakém bude výše uvedené jídlo pořadí, ale je zcela jisté, že v pátek večer budou 14kové dámy píchat. neb bez píchání není chalupářských jehel., že?.
k snídani budou podávány v sobotu párky v rohlíku.
Zalehací pořádek
Tak jsem to vymyslel, podle postupného přihlašování. Samozřejmě, změny jsou možné, ( po vzájemné dohodě účastnéků, bez použití násilí) . ….. Ovšem, kromě Jásona, ten se nehne.

kdo

počet

 

 

Marčelína Lof.

1

dívčí kumbál

1.patro

Naďa

1

dívčí kumbál

1.patro

Soňa Vaš

1

dívčí kumbál

1.patro

Tichý

1

válenda

1.patro

Vlach

2

postel u komína

1.patro

Roulin

2

mravenčí pokoj

přízemí

hpap

1

bidýlko

1.patro + 1/2

Jásonovi

2

ložnice

1.patro

Ledvinky

2

postel předsálí

1.patro

Menťáci

2

mravenčí pokoj

přízemí

Javor

1

bidýlko

1.patro + 1/2

Jane

1

bidýlko

1.patro + 1/2

zdeněk

1

auto

mimo

 

18

 

 

(Jane, bude střídat HPAP v sobotu na bidýlku)
Program na víkend bude pečlivě organizovaný a to každým jednotlivcem zvlášť. Prostě, vše je možné. Cyklo, pěšo, krátké i dlouhé trasy. Nabízí se, dobytí Bramberka severní stěnou. To, ale chce silné jedince.
Výbava jednotlivce: Spacák, teplé spodní prádlo, neb noci jsou zde chladné
pantofle?    -
Novinka - do 1. patra a výše vstup pouze po přezutí!   
Pitný režim Pivo – Skalák 11 přímo z pivovaru, no prostě lahůdka. Víno a paňáky si každý jistí sám.

    čt 8.10.2015 9:34 – JiKo – Zámek, bazilika, tvrz
O víkendu bude ještě počasí na vyjížďku na bicyklu. Kdo nebude v Pueblu, mohl by zkusit projet místa kousek za Prahou, která možná moc nezná – zámek ve Škvorci, balvany na vrchu Klepec, románskou baziliku v Tismicích, renezanční tvrz v Tuchorazi. Celkem asi 30 km až do Českého Brodu na vlak zpět.
Zámek je trvale nepřístupný, do baziliky a tvrze mám ale domluvený vstup a obojí určitě stojí zato.
Začátek cesty je v Kolovratech, vlak jede z Hlavního. n. 9:37 - Vršovic 9:42 - Strašnic 9:46, v  Kolovratech je v 10:00
Rád bych věděl, jestli to někoho zaujalo. Pošlu pak podrobný popis míst a cesty.
    čt 8.10.2015 10:08 – AlKo – Oslava Nadi 14.10.
Pánové baletky , sukýnka pokud možno co nejkratší(aby vynokly vaš krásné nohy) -  barevná,veselá , event., žlutý nebo zlatavý krepák?
    po 12.10.2015 23:48 – MiMa – V pueblu je jehně – zpráva
Ve čtvrtek v 19,15 bylo jehně v PUEBLU. V 19,30 dorazili PIVNÍ POUTNÍCI - Vlaši a již z dálky volali: Se vším ti pomůžeme, ale nedávej nám do ruky nůž!  To bychom se mohli dost zle pořezat.! Po absolvování 6ti hospod, kde splnili podmínky pivního poutníka a dali si vždy aspoň jedno pivo, to bylo dost logické.
A tak jsme si dali další pivo a pustili do práce. Jirka se staral o oheň, na kterém se vařila polévka, já porcoval JEHNĚ  a Zuzka chystala marinády. A ve finále o půlnoci si Zuzka dodala odvahu a nakrájela zeleninu do polévky. A ani se nefikla. 
No a zbytek akce proběhl skoro přesně podle toho co jsem napsal v informaci pro přežití.
Stravování: splněno
– jehněčí polévka s játrovými knedlíčky
– jehněčí guláš s houskovým knedlíkem
– jizerskohoské chalupářské jehly s dvojím druhem masa
– grilované jehněčí kotletky s bazalkou
– pečená jehněčí kýta na víně - 
K snídani v sobotu párky v rohlíku.
 Program na víkend -     dobytí Bramberka severní stěnou. splněno
Vyhlídka nad Smržovkou obsazena v neděli - nad plán
Teplé spodní prádlo, neb noci jsou zde chladné - vydrželi jsme z pátka na sobotu venku u ohně při kytarách do půl čtvrté ráno, takže prádlo bylo -  splněno
Pitný režim Pivo – Skalák 11 z pivovaru, 1 sud 100 piv a 1 sud 60 piv vypito - splněno
Velkou medaily zasluhuje Věra, která, i když nejí JEHNĚ, tak nám všechna jídla perfektně ochutila.
Akci považuji za dost povedenou!
    út 13.10.2015 11:55 – ZuVla – Určeno všem frekventatnům DD Plzeň
Ahoj všichni účastníci DD v Plzni,
následuje připravovaný program, který byste si měli prosvištět, protože někde bude potřeba i Vaše spolupráce.
V pátek ráno nás jede zhruba dvacet nejdříve do Plzence. Na čas, kdy jsme si plánovali exkurzi do Bohemky, tam bude naše ochutnávky chlastat samotný primátor Plzně. Správce Bohemia sekt centra nejdřív nechtěla o exkursi ani slyšet, ale naše Stáňa nasadila všechny své páky, a tak tam půjdeme ve 13 hodin. Ochutnávka není možná, jen welcome drink, ale teď když se celý Plzenec ptá, kdo je to ta paní Dufková, už nemůžeme couvnout. Takže půjdeme nejdřív na brzký oběd, pak exkurse, ochutnávku si zařídíme z vlastních zásob a pak ještě domluvíme rotundu, aby bylo turistickým chtíčům učiněno zadost.
K večeru se přesuneme do Plzně a tady už zaúřadoval Leoš, který zařídit VŠE, co bude následovat. Budeme bydlet u bazénu na náměstí gen. Píky 4.
(www.bazenslovany.cz) Třílůžkové a šestilůžkové pokoje jsou za 200 Kč za noc.
Jsou tam jen dva dvoulůžkové pokoje se samostatným příslušenstvím za 400 Kč na osobu a noc, ty by si měl ZSV a ještě jedna rychlá dvojice okamžitě zarezervovat.
V pátek večer od 18 hodin je objednán salónek restaurace a minipivovaru U Lochoty, Karlovarská 103 se zúženým jídelníčkem, aby nebyl místo večeře čtenářský kroužek www.lochota.cz.
Na sobotu si můžeme objednat na bazénu snídani bufetový typ za 80 Kč nebo vyhledat nějaký bufík v okolí. Ještě mi nemailujte žádosti o snídani, budou následovat další dotazy. Každopádně snídani musíme stihnout do devíti, protože na 9:30 je objednána prohlídka historického jádra (celková cena do 50 osob je 1590 Kč, takže to je za hubičku).
Na oběd se přesuneme do pivovarské restaurace Na Spilce. Od 12.15 hod tam máme jídla většinou za 135 K. Nevím, jestli bude čas na kávičku, protože hned na 13.45 hodin objednána prohlídka Prazdroje!
A teď bude čas na další dotaz. Od 16 hodin je možná prohlídka Loosových interiérů. Sraz v Klatovské 10. Za nově otevřený Brummerův interiér se platí 240, resp. 180 Kč důchodce, ať je nás kolik chce, za zbývající dva interiéry by skupina do 20 osob neměla zaplatit víc jak 1590 resp 1060 důchodci.
https://www.plzen.eu/turista/poznej-plzen/to-nejlepsi-z-plzne/loos
ovy-interiery/chap_71256/loosovy-interiery.aspx
Takže tady opravdu potřebuju vědět, kdo opustí Plzeňský Prazdroj a půjde obdivovat plzeňský funkcionalismus.
Každopádně večeře je u Pašáka (www.pivopasak.cz), Poděbradova 12.
Můžeme si vybrat ze tři jídel guláš, svíčková, vepřový řízek.
V neděli se bude opakovat situace se snídaní. V 9.30 bude prohlídka velké synagogy.
Zde už Leoš trochu zeslábl ve svém organizátorském úsilí a navrhl nedělní individuální oběd. To nevím, jestli mu to projde. My už nejsme schopni samostaného života, tak by bylo dobré získat aspoň tip, kam se nás zase těch 45 narve.
A po obědě zajistila Eva Ichová, plzeňská patriotka a sestra Kužela prohlídku Nového divadla na 15 hod. Jindy to nejde, protože tam jsou poř ád nějaké zkoušky.
Ještě nám Leoš nabízí sousedské procházky, ale myslím, že nás návštěva Plzně prokládáná návštěvami pivovarů zcela vyřídí. Každopádně zde je odkaz
http://issuu.com/skrytemesto/docs/katalog_sousedske_prochazky/1
Leoš myslí úplně na všechno, tak ještě píše: MHD - jednotlivé jízdné je 18 Kč nepřestupné, předplatné na 3 dny 66 Kč. Vřele doporučuji koupit předplatné hned na nádraží.
Takže udrželi jste ještě myšlenku? Objednávejte snídaně a Loose. Hned teď.
Uvědomte si, že vy jen napíšete jeden mail a Leoš musel těch mailů napsat desítky a nebylo to prosté ano či ne. Čest a sláva mu.
    út 13.10.2015 12:56 – ZuVla skoro všem – A teď Naďa
Je už zítra!  Alla napsala text - geniální (schválně zkuste si porovnat verš od verše se Suchého originálem), oba posílám v příloze. Určitě si vytiskněte ten Allin a zkuste si ho samostatně přezpívat. Na nácvik v Pavaonu opic už nebude čas.

Naďa a sluníčka – hudba Jiří Šlitr, text Alla

Sluníčka, sluníčka, velká či maličká,
visíte tu na zdi v ceně za tři Mazdy,
Mazda tě zajede.

Všude kam jdeš, koupíš jedno za eura či koruny,
velké, malé nebo střední, kulatý jak meruny.

Počítáš je při večeři nebo taky k snídani,
svítí na zdi bez ustání, kolik je jich, kdo to asi ví?

Nikdo neví, nemá zdání,
tolik prstů není v dlani.

Až zas někam pojedeme, v zimě nebo na léto
Zase si to slunce koupíš, zas ho koupíš,
zas ho koupíš, zas ho koupíš,
zas ho koupíš.

Tak je to!

    so 17.10.2015 21:07 – NaHa – poděkování
Moje milá 14! Z celého srdce Vám děkuji za krásné dárky a milou a hezkou oslavu mých "kulatin".
    po 19.10.2015 14:17 – šéf – Výtoň a koncert Hop Tropu
Ahoj všem,
jen připomínám, že zítra je opět pravidelná hospoda a opět na Výtoni. Opět máme zamluvenu zadní část, tak přijďte.
A dále rovněž připomínám, že si tam můžete zakoupit lístky na koncert skupiny Hop Trop, která v rámci oslav svého výročí 35 let trvání zahraje jen a čistě pro TAK !  Tedy skupiny, vlastně tria. Pokud čirou náhodou vám Hop Trop nic neříká, tak vězte, že je to folkové trio a jedním z nich je Jaroslav Samson Lenk.  A vězte, že koncerty pro TAK měly vždy vynikající atmosféru.
    po 19.10.2015 17:48 – JiKuč - Pivoklát... a co dál, že! Miloš Klikar v úterý v 19 h (20.10.) Hodiny na Kampě – pozvánka
Vážení!
Na Křivo-Pivoklátě (již s číslem 84?) bylo dobře, dorasilo postupně 21, taky dva kluci a fena.
Pátek v Pace zajištěn Aťou ve Sklepích, nikoli ovšem pivovarských ale na půdě výtečného podniku zvaného Sklepy Novopacké...
Takže večerní výsadek kousek od pivovaru v lijáku byl chybný a doběhnuto sady a parky kol trati o stanici dál 2,5 km k místu posezení a večeří...
Debaty i písně nebraly konce ...Spaní výtečné nedaleko...
Ráno postupné snídání i u Roučků dorty, vaječné speciality a barvy burčáků skoro pozdě vyhnaly všechny na vlak.
Pivovar z vlaku spatřen i vyfocen a po chvilce krasnou krajinou již kynuly nám lázně Bělohrad s obědem honosným...
Kol lázeňských domů proniknuto parky a lukami k lesům a na Byšičky ke kostelu ..
Po průzkumu tabulí s K.J.Erbenovou Kyticí i hřbitova oddělili se Novopačtí čtyři a my do lesů zapadli bychom opekli, co tížilo naše povětšinou malé bágly.
Klucí brouzdali vyschlým močálem, lovili zvěř a my u ohně oslavili narasky Jaraslavy Homolové...
Lesy a poli došli jsme k Červené Třemošné - opět kostelík i hřbitov a již za tmy ku Miletímu (12 km)... cestou potkali Batyna s Květou...
Skvělá večeře, přání písní p. Niko opět Jarce (vloni Michalovi, že)...Po Petrovi K.i šéf hospody na držky zahrál i k tanci... i zde oblíbenou Ještěřici...
Spaní trochu dále... avšak snídaně v klidu i cukrárna posílily nás.
Do pivovaru pouze nahlédnuto. Nerudný sládek zrovna Pytláka vařil a nám jen focení zbylo.
Cesta dlouhá městečkem, loukami a jabloněmi, kde obrovští koně, kteří se poměli, když byli námi jablky krmenii...
Dále stráně i s výhledy a paseky s posedy.. Vzrostlé lesy krasné s barevným kapradím...
Ku rastáhlé Hořici  dospěcháno (někteří i sošným parkem) přes náměstí na vlak přesně...Celkem opět tucet km, že.
Komorní akce se vydařila moc pěkně. Překrasná podkrkonošská krajina a trasy akorát...
Na jaro slíbena zklamané mládeži návštěva provozů pivovarů ...by o technologii, chmelech a sladech spolužákům referovati mohli...
(22-24. dubna Jarní Pivoklát nakvadrát - Jince, Hostomice, Všeradice, Zad. Třebáň ...a bude lépe připraven, že!)
HOJ TURAS !
P.S.: Dnes večerní exkurse do pivovaru Vinohradského, nahoře na Korunní (Oslava roku provozu!)
Zítra v úterý 22.let otevření Kafírny páně Vopičkovy na Tržišti - od odpoledne do noci.
Taky přednáška Miloše Klikara v Salle od sedmi a... pak  se uvidí...
(Již v podvečer - od pěti je krásný koncert v kostele p. Marie Pod řetězem na Maltézském nám....Nešpory Maltézských rytířů s volným vstupem)
Ve středu po basketu a tanečních Na slamníku bude hrát Deformace, jak zval MaSlo,
Ve čtvrtek Vernisáže a zpívání...
A o víkendu třeba DRACI s dětmi ? ...
Bude-li foukat, že!
    st 21.10.2015 12:24 – ZuVla – Ad Výtoň 20. 10.
Ahoj všichni,
včera jsme se v hospodě rozplývali, jak byla oslava Nadi báječná. Tak prozářený večer v zasmušilém podzimním počasí jsme ještě nezažili. Všude samá rozzářená, veselá sluníčka a jedna rozzářená Naďa. Ludvík XIV alias král Slunce žongloval s čísly, ale Naďu nerozhodil ani kvízem, kolik těch sluníček vlastně má. Nikdo neví, nemá zdání, jen Alla ví, že ty, co visí u Nadi na zdi, jsou v ceně za tři mazdy. A pak už jsme jen litovaly, že když už kvůli Naďě pánové odhodili stud a převlékli se za baletky, že jsme je nedonutili promenovat okolo stolů prohýbajících se pod pohoštěním. Takhle jsme všechny přišly o přehlídku pánských nohou i o Ivanovou berušku a volba královny krásy v proseckých Pidivajzlicích nezná bohužel vítěze.
Přespříští víkend od pátku 30. 10. do 1. listopadu jsme v Plzni. Ubytování včetně čísel pokojů, snídaně a Loose jsou v excelové tabulce. Zkontrolujte si, zda u vašeho řádku vše souhlasí. Pokud ne, zkusíme to řešit až na místě.
Rozhodně už nebudu správci ubytování psát pošesté. Dále posílám program.
Ten si vytiskněte a vezměte s sebou. Dopředu upozorňuji, že na otázky, na něž  lze nalézt v programu odpověď, n e b u d u  po celý víkend odpovídat.
A hned následující neděli 8. listopadu je 60. Posedlostní vycházka " Od školičky až do hrobu". Začneme optimisticky před školičkou - kohoutkem v Bezručových sadech v 13:00. Od stanice metra Jiřího Poděbrad půjdete směrem k vinohradské vodárně, přejdete Korunní a budete pokračovat stále rovně sady až na hranu. Teď se Kohoutek maskuje hospodou Na kus řeči - byli jsme tam v létě na zahrádce i na nadílce. A když půjdete včas, můžete se stavit na startovací pivo nebo rovnou na oběd v restauraci U vodárny, která je přímo proti knihovně na rohu Korunní a Nitranské http://restaurace-uvodarny.cz/

    A ještě si zaškrtněnte v diáři v úterý 3. listopadu - to je hospodu na Výtoni a úterý 15. prosince - to je nadílka v Malešické tvrzi.

    po 26.10.2015 15:20 – šéf – pro odpolední frekventanty DD
Zdravím všechny pátečně odpolední frekventanty letošního DD.
"Odpolední frakci do odjezdu z Prahy nebudu mluvit."
napsala Zuzana, tedy je na nás, abychom se domluvili.
Pro jízdu hromadnou dopravou jsou dvě možnosti, jak se tam dostat - vlakem nebo autobusem.
Vlak jede z hlavního na hlavní, bus jede ze Zličína na autobusové nádraží v Plzni.
Autobus jede hodinu, vlak o cca půl hodiny déle. Autobus stojí stovku, vlak při využití skupinové slevy o něco méně (pokud nás bude více) nebo v podstatě stejně (pokud nás bude méně). Vlak jezdí každou hodinu (15:14, 16:14. 17:14 ....), autobus každou půlhodinu (00, 0:30).
S ohledem na situování ubytovny v Plzni (a rovnou sobecky dodám, že vzhledem k situování mého pracoviště) navrhuji jet vlakem. U autobusu by to také znamenalo, že by se musely jízdenky koupit s určitým (větším) časovým předstihem, abychom se tam (pokud by nás jelo více) vešli.
Takže navrhuji jet vlakem v 16:14. Příjezd je v 17:50. Po příjezdu bychom zřejmě si zakoupili jízdenky na plzeňskou MHD, urychleně se přesunuli do ubytovny, odložili věci a následně se přesunuli (opět urychleně) k Rytíři Lochotovi.
Pokud tedy je mezi vámi někdo, kdo také pojede na letošní DD z Prahy v pátek po poledni a chtěl by jet ve skupině hromadnou dopravou, ozvěte se !! A ozvěte se s tím, jestli akceptujete uvedený návrh nebo jestli máte jiný návrh.
Jo, a ozvěte se prosím co možná nejdříve.
    út 27.10.2015 10:56 – ZuVla – Odjezd v pátek ráno
Ahoj,
protože  se množí dotazy, jak to bude s ranním odjezdem, tak urychleně píšu. Snad to do pátku nezapomenete. Jedeme v 9:14 z Hlavního nádraží. Sejdeme se před pokladnami a kdo tam bude v 8:55 nebo dá vědět, že určitě dorazí, tomu koupíme hromadný lístek. U pokladen jde koupit skupinu libovolně velkou, přes internet by to šlo jen 72 hodin před odjezdem.
Znovu přikládám program, který si vytiskněte.

Program DD v Plzni 30. 10. - 1. 11
9:14 – Odjezd z Hlavního nádraží do Starého Plzence (v Plzni budeme přestupovat od 10:50 do 11:08)
11:20 – příjezd do Starého Plzence – oběd
13:00 - Exkurze do Bohemia Sekt s welcome drinkem, následnou ochutnávku si zařídíme z vlastních zásob
Po exkurzi vystoupáme k rotundě svatého Petra a Pavla z roku 976.
Odjezd do o 300 let mladší Plzně zřejmě v 16:41 nebo 17:21.
Odpolední frakci do odjezdu z Prahy nebudu mluvit.
Spíme v ubytovně u Bazénu Slovany na náměstí gen. Píky 4. (www.bazenslovany.cz). Dvou-, tří- a šestilůžkové (tam se bude spát po čtyřech) pokoje jsou za 200 Kč za noc. Dva LUX pokoje se samostatným příslušenstvím za 300 Kč na osobu a noc. V příloze je rozdělení účastníků do pokojů (i s čísly pokojů) a zároveň zaevidovány Vaše žádosti o snídaně a Loose.
18:00 – Od té doby je objednán salónek restaurace a minipivovaru U Lochoty, Karlovarská 103 se zúženým jídelníčkem, aby nebyl místo večeře čtenářský kroužek www.lochota.cz.
sobota
snídaně u bazénu bufetový typ za 80 Kč nebo z vlastních zásob či v nějakém bufíku v okolí.
9:30 - prohlídka historického jádra (celková cena do 50 osob je 1490 Kč). Bude trvat cca 1,5 hodiny.
12:15 – oběd v pivovarské restauraci Na Spilce. Jídla většinou za 135 K.
13:45 - prohlídka Prazdroje
16:00 -  prohlídka Loosových interiérů. Sraz v Klatovské 10. (skupina do 20 osob by měla 1590 resp. důchodci 1060 Kč. Jenže nás je 29, takže se budeme muset rozdělit a platit těch 1060 dvakrát.
18:00 nebo později Leoši? je večeře je u Pašáka (www.pivopasak.cz), Poděbradova 12. Můžeme si vybrat ze tří jídel guláš, svíčková, vepřový řízek.
Neděle
Snídaně stejně jako v sobotu
Procházka městem podle nálady
11:15 – 12:00- prohlídka velké synagogy. Cena je 690 Kč za skupinu plus vstupné do synagogy, což je 60 Kč resp. 40 Kč důchodce za osobu.
Oběd – dosud neurčen
15:00 - prohlídka Nového divadla
Nové info o dopravě po Plzni: Předchozí info bylo pro majitele Plzeňské karty. Pro nás platí: papírová jízdenka - 18 Kč nepřestupná. Nebo výhodněji - kdo má bezkontaktní platební kartu, může ve voze zakoupit jízdenku za 16 Kč přestupnou. Celodenní jízdenka je za 70 Kč, nad 70 let se jezdí zdarma!

    čt 29.10.2015 22:55 – LeJa – Lochota
Ahoj,
A k zítřku - předpokládám, že se setkáme u rytíře Lochoty. A že lidi tam trefí. Pro jistotu:
Od hlavního nádraží tram 1 směr Bolevec, na zastávce Pod Záhorskem přestup na tram 4, výstup na zastávce Sokolovská, odtud asi 150 m zpět je U Lochoty.
Kdo pojede od ubytovny tramvají 2, přestoupí na 4 na zastávce Hlavní pošta - musí se ca. 100 m na zastávku Sady pětatřicátníků, směr Košutka.
Snídaně v So ráno - nadaleko je CUKRÁRNA A LAHŮDKY BERUŠKA, Nám.
Generála Píky 9 - tam mě vždy chutnalo, jen se tam vejde snad 25 lidí, to pro ty, co neobjednali snídani.
To je zatím vše.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
ROČNÍK 2015
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
SEZNAM ZPRÁV
0 

 

© Čtrnáctka 2015