Jaký byl jubilejní 20. Cykločundr » 1. – 6. 7. 2016

Letošní jubilejní cykločundr (a jubilejní v tomto případě neznamená 14., Lenko, ale 20.) jsme z nostalgie uskutečnili tam, kam jsme jezdili prvních deset let. Jen jsme se už neharcovali po sálech, senících, ani jsme z hospody nechodili spát ke hřbitovní zdi či do zahrádkářské kolonie. Tentokrát jsme se pěkně na pět nocí usalašili U Skalníků v chatičkách na postelích (i když hpap neustále něco mlela o teletníku). V počátcích ydeolog JKV(D) pečlivě naplánoval trasu jen proto, aby byla již po první zastávce v hospodě opuštěna (ostatně otec-zakladatel vždy hlásal, že každá ydeologie je dokonalá teprve svým revizionismem). Tentokrát Jirka každé ráno vyvěsil na nastěnku Rozkaz dne: mapu a čas odjezdu - a bylo vymalováno. Nejen že předešel dotazům (chytrým, blbým a ještě blbějším), ale také se podle plánované trasy opravdu jelo. Je to neuvěřitelné, ale objeli jsme snad všechna památná místa a hospody - jen první den Staňkov, pergolu ve Františkově, hospodu v Lutové U Kuželů, kde si hostinský za deset let zřejmě ani nestačil převlíct tričko. Hospoda v Mníšku byla sice zavřená, ale zase nás Roulin odnavigoval do hospody v Libořezích a poté ještě do Příbrazi. V neděli cestou do Nové Bystřice (zopakován novoroční oběd) jsme se stavili na Peršláku. Tady už by se Toníček "Kurva, kde mám to pivo?" zřejmě neodvážil zařvat. Celý rybník je oplocen, stejně jako zelený rybníček v Mníšku - takže teď už by se Norris ani nezasral, ale ani by ho Michal nemohl na Peršláku našamponovat. A jak jsme cestou zpět zjistili, v Sedle v hospodě ve staré škole bychom přišli i o další Norrisův legendární kousek - na místě kravinců stojí šmoulí domek - jak jinak než za plotem. V pondělí nás poctil svou návštěvou samotný zakladatel cykločundru s Káčou a taky jsme si v Třeboni ujasnili, proč jsme vlastně na líbezný a rovinatý!! jih přestali jezdit. Třeboň na začátku července není perla v okvětí vodní růže, ale přřříšerný cyklistický Babylón. Pivovar, Born, hrobka a rychle pryč do Stříbce, který v seznamu navštívených míst nemůže chybět. S Vávry se symbolicky loučíme na náměstí ve Stráži nad kapřími hranolky, ostatní si nechali dovézt pizzu až do domu - tedy do chatičky. Konečně se na nás usmálo štěstí. Když po třech dnech přestalo čutálisty bavit kopat po večerech penalty, uvolili se naši hudebníci zahrát. Chapadlo dodal pjať ozer, Jiskra zázvor v rumu, a tak se večírek poměrně vydařil.

Při úterním výletu do Jindřichova Hradce jsme si konečně mohli odškrtnout i další položku letních cykločundrů - u Horní Pěny jsme se vykoupali. V Hradci se pod černým orlem shromáždily všechny ornitoložky a popily v pivovaru (Koppovi navzdory) ale (čti ejl) v akci. Na památky tak skoro nezbyl čas. V Plavsku jsme se ještě nikdy nestavili, protože je příliš blízko Stráži. Až teď. Celá náves byla posetá stoly, v hasičské zbrojnici měli místo stříkaček sudy a v přívěsu kamiónu byla nastoupená kapela. Ta hrála! Sedli jsme si k pípě a klobásám a jen zodpovědnost účastníka silničního provozu nás přiměla už po čtyřech pivech nasednout na kolo a opustit tak pěknou tancovačku. Ale udělali jsme dobře, úplně jsme totiž zapomněli, že naše bojovnice proti alkoholu slaví (jako každý rok) narozeniny. Hezký večírek před chatičkou se střelbou a hudbou. Poslední snídaně před chatkou, poslední startovací výstřel, poslední mapa. V Plavsku už po zábavě ani stopy a v Evženově Údolí na samotě u lesa - nová hospoda. Tím pádem plány na oběd přehodnoceny. Ale domů? Ještě ne. Ještě jsme letos neviděli vodáky u Metela, Naději, Lásku a Víru, úplně novou parádní cyklostezku z Kolenců do Novosedel a Jemčinu, kde jsme obsluhu učili používat vývrtku. Bylo to krásné a bylo toho dost. A co říct na závěr? Kdo si nechce na radu R.M.V. mořit vlastní svaly a hodlá si koupit elektrokolo, tak mám pro vás, Marconi, jednu dobrou radu: zkuste to bez blatníků. Tři upadlé blatníky z pěti e-kol hovoří jasnou matematickou řečí.
Zuzana

Ujeté kilometry » fotoalbum »

Datum Trip [km] AVG [km/h] Čas Max [km/h] Trasa
2. 7. 2016 60,05 16,85 3:35:50 44,10 Františkov
3. 7. 2016 55,28 14,30 3:51:54 51,60 Nová Bystřice
4. 7. 2016 58,06 14,97 3:52:49 32,00 Třeboň
5. 7. 2016 50,59 14,78 3:25:20 40,40 Jindřichův Hradec
6. 7. 2016 48,48 15,24 3:10:56 36,90 Metel
Celkem 272,46 15,20 17:56:49 průměr 41

Zdravím Slovutnou Čtrnáctou Trasu TAKu

Cca 25 lidí se zúčastnilo této jubilejní expedice a myslím nelitovali. Italským čili Vlašským organizátorům se ostatně jako obvykle povedlo zajistit exelentní ubytování, počasí i trasy. Projezdili jsme Třeboňsko křížem krážem. Jak řekla tenčí Soňa: Odjíždím plná endorfinů!
Nejlépe to jistě popíše Zuzana svým nenapodobitelným způsobem. Já přidám ošatku fotek.
Jen ještě musím konstatovat, že 20% účastníků už jelo na elektrokolech. Včetně mně. Posměšně nám přezdívali elektrikáři ale my víme svý a uvidíme příště :-)
Fotografické krasoduchy upozorňuji, že fotky jsou snímany mobilem Nokia C7-00 a jejich úkolem nebylo žádné vysoké umění ale pouze zdokumentovat průběh a atmosféru. Proto jsem nic nemazal ani neupravoval neb mé fotografické krédo zní:
I fotka technicky nepodařená,
svou dokumentační hodnotu má!
Znáš-li jenom Drtikola,
pomni, že nefotil kola!
No a proto jsou fotky rozmazané, nezřetelné a kompozičně prostě strašné. Taky jsem pojmenoval jenom některé z nich neb jinak bych to nestihl poslat včas. Omlouvám se těm, kteří na fotkách nevypadají právě nejlépe. Ovšem je to trochu i jejich vina neb pokud chci na fotce vypadat krásně, musím se i krásně tvářit-no néé?
Alena H. po mě chtěla nějaké verše. No ty už mě moc nejdou a tak na závěr přidám alespoň čtyřverší:
Dnes je cyklistika jiná
budoucnost má elektřina.
Málo je pokroku dbalý
kdo moří si vlastní svaly.
Bylo to krásné a TAK se mějte!
*RMV* tč.IV. a VI. praes.SPASu zvaný též Rosťa

Jubilejní Cykločundr je minulostí. Byl krásný!
Díky Zuzano a Jirko.
Spali jsme v ATC U Skalníků ve Stráži nad Nežárkou. Pršelo jen jednou, večer a v noci, jinak počasí krásné. Celkem se zúčastnilo 31 lidí.

Fotoalbum »

Pozvánky na akci

duben
Jubilejní cykločundr se bude konat tam, kde vznikl – v jižních Čechách.
Autokemp U Skalníků ve Stráži nad Nežárkou.
Chatičky zamluveny a nocležníci rozděleni, zatím 26 účastník

25. května
zájemci o cykločundr. Volal mi vedoucí z autokempu ze Stráže nad Nežárkou, že se mu uvolnila ještě jedna malá chatka. Jev ní dvojlůžko, ale palanda. Tedy jeden bude dole, druhý nahoře. Nebo jen jeden dole. Zájemci, hlaste se ZuVla.

6. června
Potencionální zájemci o cykločundr, volal mi pán z kempu od Skalníků, že se uvolnila jedna čtyřlůžková chata. Je bez paland, stojí 540 Kč za den bez ohledu nato, zda v ní spí jeden nebo čtyři lidi. Pokud ještě někdo chcete jet, pište mně, já už jsem s pánem v důvěrném kontaktu. ZuVla

15. června
Zájemci: Ch. 411 Zuzana, Jirka, Alla, JaVor Ch. 412 Alena, Ivan, ZuBra a Honza Ch. 413 Ledviny 2x Alena , Sonja Ch. 414 Milada a Zdeněk Ch. 406 Rosťa, Lenka, Naďa, Kestřa – dvoulůžková č. 18 Jindrovi – dvoulůžková č. 19 Hpap – dvoulůžková č. 20 Soňa, Marta – dvoulůžková č. 17 Radek – dvoulůžková palanda č. 1 dvoulůžková palanda č. 2 - volná Nutno zaplatit celou chatu na pět nocí bez ohledu, zda přijedete později nebo odjedete dříve. Chata 4- lůžková 540,- Kč/den Chata 2- lůžková 240,- Kč/den Chata 2- lůžková- palandy 120,- Kč/den.

Mapy jednotlivých tras

23. června
Pro účastníky (i další zájemce) připravil Jirka V. návrhy jednotlivých tras, každá má zhruba 50 km a lze operativně zkrátit.
https://mapy.cz/s/LIFY » Staňkov – Františkov – Lutová
https://mapy.cz/s/NIS9 » Peršlák – Nová Bystřice – Klenová – Čiměř – Sedlo
https://mapy.cz/s/LJ6B » Rožmberk – Třeboň – Rozvodí – Stříbřec
https://mapy.cz/s/LIRG » Horní Pěna (rybník Dřevo – koupání) – Blažejov – JH (pivovar)
https://mapy.cz/s/LJ3v » Holná –Vlkov – Klec – Jemčina