Důležité informace k DD v ČB

Letošní příprava na domov důchodců by měla být 20. a je pod patronací Blanky a Yardy Bártových.

 • Ubytování a večery
  Domov mládeže, Holečkova 2 »

  V Domově mládeže se můžete ubytovat od 15 hod. Platit bude každý hotově po příchodu na recepci 280 Kč osoba/den.
  Pokoje jsou třílůžkové, ale mělo by jich být dost na to, abyste byli ubytováni po dvou, když budete chtít.
  Řidiči budou moci parkovat svá auta na dvoře objektu.
  Na večerní posezení a hraní je domluvena hospoda Baarovka » v ulici J. Š. Baara 36, což je od ubytování pěšky zhruba15 min. Na stránkách » se moc nedozvíte, budou prý měnit jídelní lístek, ale všechno je domluveno, míst by mělo být v salonku dost (40+), večeře za ceny kolem 130 Kč, pivo Plzeň a Kozel.

 • Sobotní program
  sobota 5. 11. 2016

  Půjdeme si prohlížet město.  Vzhledem k počtu přihlášených lidí by bylo lepší partu rozdělit na dvě skupiny, jedna by měla zhruba dvouhodinovou prohlídku s průvodcem dopoledne, druhá asi od 12.30 hod. Průvodce nám má dělat jeden můj známý historik, chce nás zavést i do menších prostor.  Zamluvím místa na oběd ve dvou různých hospodách s rozumnými cenami blízko středu města. Ve městě jsou umělecké galerie, muzeum s výstavou Indonézie, Černá věž atd, což je také doporučeno během dne absolvovat.
  Od 15 hod je zamluvena návštěva Budvaru ». Je objednáno 50 lidí, maximální počet pro skupinu. Platit se bude až před prohlídkou podle aktuálního počtu osob, vstupné je pro všechny (kromě studentů) 120 Kč. Prohlídka zahrnuje také ochutnávku a film, celkem tak asi 1 hod 20 min.Ze středu města trvá cesta pěšky do Budvaru asi 30 min, přímo před objekt jede trolejbus.
  No a večer od 18 hod nám bude rezervovaná celá restaurace Apetit », kam budˇ dojdeme z ubytování pěšky, vzdálenost asi 2,5 km, nebo dojedeme trolejbusem, který staví blízko ubytování a má i noční spoje. Je tam asi 50 míst a uvaří nám ještě 4 jídla mimo jídelní lístek (španělský ptáček s rýží nebo knedlíkem (příloha se vybere na místě), svíčkovou s knedlíkem, vepřo-knedlo - zelo, řízek vepřový nebo kuřecí (zvolí se na místě) s bramborem, každé za cenu 80-90 Kč i s přílohou, pivo Pilsner Urquell, Gambrinus.

 • Nedělní program
  nedělě 6. 11. 2016

  Bude možnost jet na prohlídku zámku Hluboká nad Vltavou ». Na 11.30 hod je objednána prohlídka pro skupinu 45 lidí, bylo potřeba to zabukovat už takhle brzo. Podle vašich ohlasů počet upravím, jak jsem domluvena.  Mají v téhle době jeden okruh, reprezentační pokoje, vstupné plné 150 Kč, senioři 100 Kč, chtějí ještě rezervační poplatek 10 Kč za osobu, platit se bude před prohlídkou. Oběd na Hluboké také lze zamluvit. Z blízkosti místa ubytování v Č Bu jedou autobusy ve vhodnou dobu tam i zpět. Na zámku je také Alšova jihočeská galerie », kde je stálá expozice středověkého umění současně s českým moderním uměním

Různé

 • K 5. 9. přihlášeno 45 lidí