Vernisáž » pá 2. prosince » AlHo

Přátelé, ještě jednou zvu na vernisáž, která se bude konat v úterý 6. prosince v 18 hodin v galerii ABF na Václavském náměstí. Bohužel se nám se Zuzanou nepovedlo zajistit následnou hospodu. Jednak je předvánoční čas, ale hlavně období raketového zvýšení cen piva snad ve všech hospodách v okolí Václavského náměstí a to na cenu 39 Kč. V námi oblíbeném divadelním klubu u Stavovského divadla to momentálně vypadá tak, že nealko stojí 28 a pivo oněch 39 Kč. Přesto jsme poblíž Václaváku zjistili dvě hospody s cenou 28 – 30 Kč. Je to oblíbená „Ferdinadka“ a Bránický sklípek ve Vodičkově ulici. Ani v jedné z těchto hospod nám nebyli ochotni potvrdit rezervaci. A dokonce personál tiše diskutoval o tom, že majitel hospody možná ještě zdraží!!! Tak se sejdeme na vernisáži a tam se dohodneme, co podnikneme dál.

Re Vernisáž » pá 2. prosince » SoKu

Ahoj 14ko, zkuste hospodu v Opletalce 17 "U Staré Pošty" cca 200m od Václaváku na levé straně v bloku mezi Polit.vězňů a Růžovou. V 1. patře mají příjemný nekuřácký salónek. My tam často chodíváme, jsme spokojeni i s jídlem, ale současnou cenu piva já vinařka logicky neznám. Zkuste si tam zavolat tel. 224221523, pokud možno hned, snad bude ještě volno. Kdyby byl salónek plnej, zeptejte se ještě na terasu. To je taková jako zimní zahrada vzadu v přízemí. Když tam nebudete kouřit vy, tak je také nekuřácká. Salónek i terasa mají kapacitu cca á 25 osob.

Budapešť » so 3. prosince » LeHni

Ahoj, celý týden řeším problém s hostelem, můžete si to přečíst, jestli máte trpělivost, takže na dotazy neodpovídám. Můžeme být rádi, že nakonec máme kde bydlet, takže ubytování doladíme ve vlaku. Náš hostel má zadarmo kafe, čaj, ručníky, lze platit kartou, ale 6 lidí se bude muset přesunout do blízkého – prý 3 minuty hostelu.

Hi from Downtown Hostel
3. 12. 2016 18:04:03 Hi, and one more problém, 24 people including me will arrive as I wrote you before at about 13.00, but 4 other people will arrive later. We really need the address of the other hostel, please let us know asap. Bye Lenka
3. 12. 2016 14:31:55 Hi, It will be a two 5 bed privates , a 4 bed private, two 3 bed privates , and one double bed private. Tonight, I will know exactly as to how will be the 6 person booking arranged. I suppose it will be in two 3 bed privates, or one 4 bed private and one 2 bed private. To what train station will Yous be arriving, I am asking so I can send You exact instruction as to how to get here. With regards, Martin
2. 12. 2016 14:10:24 Hi, we will arrive by train from Prague starting here at 7.52, so you can find the exact time of arrival at abou 13.00  if it is not delayed. I suppose we know the way to your hostel , but would like to know what kind of rooms are in your hostel available and in the other hostel, because we have to displaced people on our own in advance. Thank you and bye. Lenka
2. 12. 2016 11:30:55 Hi I took it down already, just wasnt sure if Your will come or not. The booking is arranged. At ehst time will You be arriving. Maybe ir will be best if Yous arrive here and I will take the 6 person group to the other place. What means of transport will You be using. I will send You exact direction as to how to get here. With regards.
2. 12. 2016 9:55:14 Hi, plese write me the exact address of the new accommodation for 6 people and how are rooms arranged I have looked at hostelworld .com and it is really suprising that all room in your hostel are still availalble for the dates of our arrival.Can we really rely on accommodation in your hostel from 9.-11.12.2016? Pleasa, write me soon , because I am still nervous. Bye Lenka
1. 12. 2016 17:22:07 Hi Really sorry for that. The person who worked in the summer, didnt write it down, and so I didnt see it. I have arranged the place for the 6 persons. Price stays the same. And I will cover eventual price difference with the other owner. Really sorry again, that Yous have to wait so long. With regards Martin
1. 12. 2016 15:03:41 Please, can you arrange the other hostel for 6 people. Can you write me the prices of room and how big they are? We need definitely one double room for one couple. Still I can not understand your policy, because we have booked your hostel sometimes in June. But now it is too late to book something else, so we will certainly come . Can we pay by credit cards? Are there towels in room and possibility to cook rea in the morning? Bye Lenka
1. 12. 2016 13:20:55 Hi Then we have a slight problem. Hostel can fit 20 people + 2 , cause one room is a double bed. So considering there is a couple between Yous in one room. I can arrange the space for the other 6 persons, nearby. 3 minutes walk, but I need Your agreement as to this. Sorry it, took so long for answering. I was quite sick and I came back yesterday to Budapest. With regards Martin, Királyi Pál utca 7, 1053 Budapest, www.downtownhostelbudapest.com

Pozdrav z Hawaie » ne 10. prosince » MiMa

Pozdrav nejvyšší hory světa, měřeno ode dna oceánu posílá Jarka, Věra, Luděk, Michal. Už se těšíme na Vánoční večírek.

Deník z Karibiku » po 11. prosince » Nikotin

Zdravím, opožděně jsem konečně dodal na své stránky » deník z jarní návštěvy Karibiku.

Sleva pro důchodce od 11. prosince 2016 - změny na ČD » po 11. prosince » StDu

Slevy pro důchodce nabízíme pro cestující:

Pro levnější cestování našimi vlaky můžete využít:

Konec průkazu pro důchodce s modrými pruhy Od 11. 12. 2016 již nebude možné vyřídit si u pokladní přepážky papírový průkaz na slevu pro důchodce s modrými pruhy. Vystavené průkazy však zůstávají v platnosti a můžete je používat až do 30. 6. 2017.
Pokud jste držitelem průkazu na slevu pro důchodce s modrými pruhy, který byl vystaven po 1. 9. 2016, můžete si pořídit nabídku IN Důchodce se slevou 50 Kč. Akce platí do 30. 6. 2017.
S občanským průkazem nebo cestovním pasem pouze do 30. 6. 2017 Do 30. 6. 2017 mohou cestující starší 70 let využívat slevu pro důchodce na základě předložení občanského průkazu nebo cestovního pasu. Od 1. 7. 2017 již musí mít In Kartu s aplikací IN Důchodce.
Bližší informace vám rádi sdělíme u pokladní přepážky.

Silvestr » po 12. prosince » AlKo

Vážení účastníci Silvestra 2016/17 Vyhlašuji téma PIRÁTI, NÁMOŘNÍCI, TROSEČNÍCI. Co vy na to?!

Vycházka 18. 12. 2016 » po 12. prosince » PaTi

Ahoj, na vycházku organizovanou Zuzanou V. je dle mého názoru vhodné si vzít skleničku a panáka.

Vánoční vycházka 26. 12. 2016 » po 12. prosince » PaTi

Odjezd: Rychlík – Praha hl. 9:42, Smíchov 9:50, výstup Zdice 10:27
Kdo chce šetřit nebo jet s námi z tratě pojede: Praha hl. 9:17, Smíchov 9:25, Řevnice 9:50, Beroun 1:07, přestup 10:10, výstup Zdice 10:20.
S sebou si vezměte hlavně teplé oblečení vhodné k ohni, kapry, cukroví, salát, nápoje (mezihospoda není), nože atd.
Celková délka bez nábližek do 14 km, bez velikých kopců, nábližka možná. Trasa vede téměř v celé délce po dosud námi neprošlapaných cestách.
Závěr jako obvykle bude u Berounského Medvěda.

Vánoce » st 14. prosince » šéf

Ahoj všem, a já si zase dovoluji pťipomenout, že zítra, tj ve čtvrtek 15.12,. jsou Trasové vánoce. Restaurace Na Pasece - Rumunská 32, Praha 2 - Vinohrady a to od 18:00!!! Tak zítra.

Vánoce - ÚČAST včas! » čt 15. prosince » MiMa

Hola povahy, Teď mi volal hospodský z restaurace Na Pasece. Má hodně zájemců o náš rezervovaný prostor. Potvrdil jsem naší velikou VÁNOČNÍ účast… tak koukejte přijít včas.

Včerejší vánoční čtrnáctkový večírek » pá 16. prosince » StDu

Uzavírači dávají vědět: obsluha byla s námi spokojená, nic jsme nedopláceli, velmi kladně jsme setkání zhodnotili, kytara v černém obalu s reflexní páskou je v Modřanech u Nováků. Dobrou noc a prima ráno.

Včerejší vánoční čtrnáctkový večírek » pá 16. prosince » MiMa

Stáňo, děkuji za dobrou zprávu. Kytara je moje a rád si pro ni k Petrovi přijedu.

Včerejší vánoční čtrnáctkový večírek » pá 16. prosince » MiNo

Ahoj všichni, ještě přidáváme další nález. U druhého předního stolu se našlo tmavé tričko s dlouhým rukávem ICEBREAKER MERINO, velikost S. Nyní se nachází u nás v Újezdě nad Lesy. Která z přítomných štíhlých dam se nadšením svlékala?

Ad Budapešť a další » pá 16. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, včerejší bezvadnou nadílku Na pasece už zhodnotila Stáňa, a tak se mohu vrhnout na další rest, a sice předvánoční výpad do dalšího německého města – Budapešti.
Když nechám doma někde svítit, tak se mě Jirka vždycky zeptá, jestli mám elektrárnu. Teď musím tedy prohlásit, že Maďaři ji bezpochyby mají. Nejsilnější dojem z těch třech předvánočních dnů je rozzářená večerní a noční Budapešťt. Ten pocit se ještě umocnil, když jsem v pondělí večer projížděla Prahou tramvají. Co se děje? Jsme ve válce, že je zatemnění?
Ale popořadě. Po Lenčině martyriu s lístky na vlak (zase jsme si vybrali víkend se změnou jízdního řádu) a v posledním týdnu před odjezdem i s ubytováním, jsme se nainstalovali ke stolečkům ve vlaku a všechna příkoří byla rázem zapomenuta. Dobrá rada nad zlato, lístek je nejen třeba zakoupit, ale vzít si ho i s sebou. Po příjezdu jsme se rozdělili - nás mladé hřálo mládí a ty staré, že jezdili celé tři dny zadarmo. Zároveň jsme se rozdělili i do dvou hostelů se společným odredovaným ubytovatelem. Žádný polyglot z našich řad nedokázal určit, jaké je národnosti. Ale pak už si nás vzal na povel ZSV a my jsme se jen starali, abychom nastoupili, vystoupili, zahnuli, zastavili, pokud možno ne jinak než náš průvodce. Přejeli jsme do Budy, obešli hotel Gellért, abychom mohli závidět Petře se Soňou nocleh v akci a vyrazili směr sever. Tu krásu nelze popsat slovy - tak jen jedno ilustrační foto (že o té elektrárně nekecám). Přes několikero výtahů, hrad a metro jsme dorazili na páteční večeři, kterou nám zařídila maminka Katalin. Vše bylo báječné, menu, pivo, víno, včetně místního Součka, loudícího bankovky - i ta zapomenutá peněženka a mobil se druhý den našly.
Tržnici jsme měli povolenu ve svém volném čase - takže v sobotním ránu před ostrým startem po Bélvárosi. Pamětihodnosti - jeden povolený svařák - pamětihodnosti - občas nějaký přejezd - krátký výpad za kroji do muzea proti parlamentu, oběd v natřískaném obchoďáku u nádraží Nyugati - dojezd na dohled Széczényiho lázní, ale dnes ne, až jindy. Parky, ulicemi, busem (my mladí bez lístků pěšky), metrem k dalšímu muzeu. Předvánoční party mladých Orbánovců nám přirazila dveře k exponátům, ale zase nám umožnila nalézt u kina příjemnou nálevnu, kde jsme si v sedě!! mohli dát jedno dvě piva. Víc ne, protože musíme na ubytovnu posbírat během dne odpadlé kusy a vyrazit konečně na ty večerní vánoční trhy (samozřejmě s nezbytným KPČ před). Jenže tenhle nápad mělo půl Budapešti, a tak klobása, svařák a rychle pryč. Domů. Což je pro nás hospůdka hned vedle našeho hostelu. Namačkáni u stolečku si trénujeme maďarské číslovky ve spojení s sör a bór. Je to možné, že jsme byli dnes ráno v tržnici? To muselo být před třemi dny!
Stačilo nám, abychom včera škvírkou zahlédli secesní vnitřek muzea a náplň nedělního dopoledne byla pozměněna. Než uklidili po party, obkroužili jsme okolí muzea a nahlédli do přerostlého maďarského Slavína s přerostlými hrobkami. Odškrtli jsme si včerejší Umprum muzeum, zaběhli na oběd zase do obchoďáku, proběhli všechna divadla (naštěstí je mají na jednom místě) a už se loučíme s odpolední frakcí. Ale co to? Opouští nás i náš vůdce a my jsme naprosto bezradní. První hodinku strávíme na poklidném nedělně-odpoledním trhu, ale pak telefonicky žádáme o radu, što dělať, když je Zdeněk ještě ve spáru nového hostelu. Spraví to Andrássyho třída. Konečně jsme opět spojeni pupeční šňůrou a prohlížíme si společně muzeum teroru a židovskou čtvrť. A protože už víme, že výstup D je naše spása, můžeme bez obav zajít opět do naší hospůdky a požívat až do desáté. Zpátky jedem taky rychle, ale bez stolečků, rozstrkaní po celém oranžovém busu. Florenc 6:30, to zas bude den! Ty tři dny byly zase hektické, ale krásné. Köszönöm ZSV, naše ubytovaletko i Miládko, která vše trpělivě snášíš.

Male ohlednuti - 48. MS T14 » pá 16. prosince » JiBu

Opuštěné hrady Děvín a Stohánek v bývalém vojenském prostoru Ralsko »

P. F. » po 19. prosince » Alla

P.F. 2017 Váš ORL lékař

Ještě vánoční večírek » út 20. prosince » StDu

Ahoj, ahoj, po našem vánočním večírku personál našel ocelovou zaklapávající náušnici. Ráda ji předám.
Do nového roku přeji nám všem, abychom nic neztráceli, když náhodou ano, tak aby se vše opět našlo. A také at´ nás nikdo neklame a nezklame.

Přání » út 20. prosince » IvČe

Ahoj, přeji krásné, purpurou provoněné sváteční dny a bujarého Silvestra. Do roku 2017 zdraví, štěstí, lásku.

PF 2017 » st 21. prosince » JaMen

Krásné vánoční svátky a vše nej... v novém roce přejí Jana a Jan

PF 2017 » st 21. prosince » RoTa

Veselé Vánoce a PF 2017

PF 2017 » st 21. prosince » Kestř

Milí kamarádi, přeju vám pohodové vánoce a zdraví a radost ze života v novém roce.

PF 2017 » st 21. prosince » BlBar

Pohodové vánoční svátky a v dalším roce zase hodně krásných společných akcí a ...

Krásné vánoce » čt 22. 12. 2016 » JaVor

Hvězda zářila a vzduch se chvěl… Krásné vánoční dny plné pohody a klidu

Krásné vánoce » čt 22. 12. 2016 » LeJa

Ahoj T14, krásné Vánoční svátky a úspěšný 2017 přeje

Krásné vánoce » čt 22. 12. 2016 » IrAd

Tím nejkrásnějším dárkem k Vánocům není,co se zlatem třpytí, je to úsměv, láska, pohlazení, nad takový dar není! Nejkrásnější Vánoce všem

PF » čt 22. prosince » JiNav

Ahoj kamarádi, Přejeme vám klidné a pohodové vánoce a v novém roce ať jste stále v dobré náladě. Zdenka + Jirka + Zuzanka + Matynka

Ad Vetřelci a volavky 18. 12. » čt 22. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, na nedělním obědě ve Statečném kohoutovi bylo vše O.K., než dorazili poslové špatných zpráv s tím, že venku prší. Společně se zjištěním, že ke Čtrnáctce dosud nedorazil vynález existence deštníků, vypadala vycházka Vetřelci a volavky na předčasné fiasko. Ale zatím si toho nebudeme všimat. Prohlédli jsme si výzdobu stanice metra Kačerov a dlouhatánskou chodbou prošli na nástupiště vlakové zastávky Praha-Kačerov. První nejasnost, proč jsem tak naléhala na dochvilnost, byla vyřešena: Pojedeme vlakem. Nastoupili jsme, ale dřív než stačil ZSV zvolat mohutným hlasem Panika!, jsme zase vystoupili. V Krči. Prošli jsme k sanatoriu dr. Šimsy, který jako zuřivý propagátor abstinence inspiroval Josefa Váchala k postavě šíleného doktora Řimsy. A nás k silně alkoholické vycházce. Hned nad plotem Pavel a Boženka, kteří si na donesení zásob najali i dvě muly z rodinných řad, vybalili štrůdly, narozeninový dort, bramborový salát a začali bouchat nejen obvyklá šampaňská, ale i rozlévat domácí calvados. Přidala se k nim Petra, která se se Čtrnáctkou dožila přesně v neděli pátých narozenin.To byla hezká oslava! Na déšť bylo zapomenuto a naštěstí déšť zapomněl i na nás. Když jsme se prodrali přes kopec k lesnímu divadlu, už nepršelo. Jaký rozdíl - lesní divadlo v Řevnicích, které bylo inspirováno tím krčským, oslavilo ve vší parádě sté výročí, a tady jsme objevili jen zbytky nápovědy a ve svahu spíš tušené lavičky.
Dorazili jsme do centra sídliště Novodvorská. Tady nastal ten pravý čas vysvětlit název vycházky. Sochař Pavel Karous roztřídil plastiky z dob normalizace do pracovních názvů a typické představitele jsme si na jeho mapě Prahy i názorně ukázali. Největší úspěch slavily "Ztratila klíče", "Volavky" na jedné noze a "Kyčelní kost mamuta". Ale hlavně se Karousovi - společnými silami s patrioty svého sídliště - podařilo zachránit nejvýznačnějšího triffida - plastiku Dálky v samotném centru Novodvorské. Bohužel po soše Chlupáče, který se tak líbil (hlavně to jméno) Michalovi, zbyl jen záznam ve filmové komedii a unikátní galérie ve Vyšných Ružbachách. Za vánočními smrčky se choulil další normalizační poklad - Tanec. Zatímco výzdoba ze zřejmě ušetřeného materiálu z Dálek na základce zůstala, místo veselé mozaiky zbylo po rekonstrukci další školy jen nudné okachličkované průčelí. Zamířili jsme ze sídliště do třešňového sadu. Ke stromečku. Ale ne k ledajakému. Pahýl uschlého stromu dovedl Pavel Karous do červené podoby, aby dokázal, že nejen čtyřprocentním uměním živ jest sochař. TAKový červený vánoční stromeček jsme ještě neměli, to musíme oslavit. Cukrovím, svařákem, šampusem, calvadosem a taky svíčkami, prskavkami a aspoň jednou koledou. Dobrá věc se podařilo, konečně se setmělo. Sklopýtali jsme okolo vesnického hřbitůvku ke Kunratickému potoku a vybaveni čelovkami se prodrali divočinou k obrovskému stolu. Čtyři talíře jsme nechali bez povšimnutí, ale jako místo pro odpal se Grande Sculpture hodila ohromně. Tak ještě udržet rovnováhu k Rovnováze a už jsme u Dominikánského dvora. Poslední normalizační plastiku u něj jsme náležitě poučeni hravě zařadili do čeledi Vetřelců. Ale co to? Vchod do hospody ve dvoře je zamčen. Naštěstí si nějaký střízlivý z našich řad všimnul zvonku. Vešli jsem do mobilní buňky a rázem jsme měli celou hospodu pro sebe. Prosvištěli jsme celé jídelní menu (slané brambůrky) a hlavně celý repertoár nabízených piv Zemského pivovaru. Blíží se slunovrat, sklenice, do které čepují Zemský slunovrat, se nápadně podobá spatřeným plastikám - to prostě nejde zůstat u jedné. Moc hezká vycházka. Ale příště dám víc na dobré rady dr. Šimsy. FOTOALBUM »

P.F. naše Vlaší zatím nemáme, tak posílám pozdrav, který poslal správce autokempu ze Stráže nad Nežárkou, kde jsme letos byli na jubilejním 20. cykločundru.
P. S. Asi je pravda, že Češi jsou smějící se bestie. Ministr Pelikán na twitter napsal "Ich bin ein Berliner". A k tomu někdo připsal: Snad se něco nesemele v Hamburku.

PF 2017 » čt 22. prosince » Nikotin

Čas vánoc, rodiny u jednoho stolu... » čt 22. prosince » JiJi

Vánoce jak v dětských létech, v klidu a jen s úsměvy, Vám všem

šéf je latentní básník » čt 22. prosince » ZdeHá

Přátelé, příjemné prožití svátků Vánočních i Novoročních přeje všem Zdeněk z venkova.
Posílám Vám fotku otevírací doby jedné vinotéky. V současné záplavě řvavých reklam, betlémů, jesliček, koled a všelijakého upozorňování na Štědrý den mi to připadá jako opravdu velmi jemňoučké sdělení!

Čas sváteční » pá 23. prosince » MaLo

Milá Čtrnáctko, těším se zase někdy - jste pro mne taky už několik let krásným dárkem

prani » pá 23. prosince » JiBu

Moji milí kamarádi / kamarádky slovutné a jedinečné Trasy čtrnáct. Přišel čas nejkrásnějších svátků v roce. Chtěl bych všem popřát pohodu a potřebné zklidnění v proudu času. V Novém roce pak trochu toho štěstí a hlavně zdraví, abychom toho ještě hodně ušli na našich cestách. Ze srdce

PF 2017 » pá 23. prosince » LuLe

Příjemné prožití vánočních svátků, dostatečně pevné zdraví a potřebnou dávku štěstí do nového roku

pf17 » pátek 23. prosince » JiPa

Prostě zdraví, štěstí a tak! Vždyť už víme!

Vánoční pozdrav » pá 23. prosince » IrPo

Milí přátelé ze čtrnáctky, krásné a požehnané prožití Vánočních svátků, pevné zdraví, štěstí, hodně sil a radostných a spokojených dnů v novém roce ze srdce přeje a vděčně vzpomíná na dny strávené s vámi :-)

Pozdrav všem » pá 23. prosnce » HoDu

s přáním co nejlépe se překlenout přes vánoční svátky do nového roku ve zdraví, a aby nám to i v roce 2017 šlapalo alespoň tak, jako letos
PS: fotka včera navečer, při závozu dortů do Broumova

Krásné vánoce » pá 23. prosince » MaDa

PF 2017 » so 24. prosince » JaVor

Krásné a pohodové vánoce, přiměřeně štěstí a hodně zdraví v roce 2017 ​přeji​​ vám všem, milí kamarádi​ a přátelé

pozdrav z Norrisovy boudy » so 24. prosince » MiMa

Hola, Věra chystá Štědrovečerní večeři a já se s Vámi musím podělit o to, jak je tu krásně.
Povahy, tak my taky přejeme všem hezké Svátky a krásné výhledy do roku 2017.

HITŮRA, ročník 38, Českomoravského SK TURAS Praha-Brno, číslo 320 » po 26. prosince » JiKu

Hity roku 2017: Toulka Podzemím, Kino 64 i Bál.... Již hodnoceny vysoce! Basket – staří+ mladí, muži +ženy - středy19-20 v Gymnasiu Josefská

Pé eF dva tisíce sedmnáct » út 27. prosince » šéf

Ahoj všem, příjemné prožití zbytku roku 2016 a jen jasné a barevné vyhlídky do budoucnosti v roce 2017 slovutné Trase Čtrnáct přejí Nataša a Vláďa

Ad vánoční vycházka a PF 2017 » út 27. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, 26.12 10:26. Zformovali jsme voj na nádraží ve Zdicích a vyrazili do kopce. Na konci stoupání nás čekala odměna - ohniště a pro celou Čtrnáctku připravené lavičky, kde jsme rozbili hlavní tábor. Následovala ochutnávka bramborových salátů, cukroví, ryby, řízky, opékání buřtů, sběr špuntů. V Louníně zázračná studánka - no nic moc, ale ve Tmani zámek, dost dobrá sladovna a k překvapení všech i organizátora otevřená hospoda. Kromě desítky pro Boříka a vánoční Čtrnáctky nás tam měli i rádi. Přijďte zas! Všichni jsme zde byli včetně rodiny Tichých poprvé v životě, tak nemůžeme bohužel slíbit, že se nám podaří do takové díry znovu strefit. Poté ke kostelu s velkolepým pozadím lomů a opuštěnou krajinou k přehradě. Hospodští povaleči a povalečky to vzali zkratkou po silnici, milovníci výletů a výhledů ještě vyšplhali k lomu na kopci. Porušili jsme zákaz vstupu a tři přátelé Alfreda Nikodéma i zákaz koupání. Ano, chápete správně, tři ne právě střízliví z našich řad si na Štěpána ve filmových kulisách lomu kratce zaplavali. Pak už nás přitahovala světla velkoměsta hluboko pod námi. Letošek je rok kulatých výročí: 20. cykločundr, 20. Domov důchodců, 14. Lhota. A letos jsme na vánočním výletě dorazili do berounského Medvěda podesáté (důkaz je v mapě).
Zpočátku to vypadalo, že se nás 42 a dva psi do lokálu nevejde, ale nakonec jsme se namačkali mezi dvě kapely, a tak jsme střídavě poslouchali bluegrass nebo Přátele Staré řeky, kterým vévodil Pařízek s basou. Moc hezké zakončení moc hezkého výletu! FOTOGALERIE »
PF 2017 Vlaši a Chval.

Re vánoční vycházka » út 27. prosince » šéf

Také ahoj, jen bych si dovolil podrobnou zprávu o včerejší vycházce doplnit pár ilustračními snímky. (mj. i důkazem, že zpráva o třech přátelích Afréda Nikodéma se zakládá na pravdě).

PF2017 » út 27. prosince » VrPe

PF2017 » čt 29. prosince » HPap

Hezké svátky a krásný a klidný Nový rok.
PS. Těším se na další zajímavé interpretace snímku, vítěz bude odměněn…

p. f. » čt 29. prosince » ZdeHá

Do nového roku » pá 30. prosince » JiJi

Do toho dalšího roku přejeme všem kamarádům pevné zdraví a radost ze života. A aby měl každý před sebou stále své daleké obzory…

PF 2017 » pá 30. prosince » JkV(D)

PF 2017 » pá 30. prosince » IvLe