49. malá Stezka » 19. – 21. 5. 2017 » Máchovo jezero

 • První skupina pojede na Stezku v pátek 19. května v 9:25 z Hlavního n. » sraz 9:10 u pokladen.
 • Druhá skupina pojede na Stezku v pátek 19. května v 15:25 z Hlavního n. » sraz u pokladen nejpozději v 15:00 (je pátek, teplo, budou fronty).
 • Třetí skupina pojede z Hlavnho n. v 17:25 h.

Jak se dostat ze Starých Splavů do RS Elite

 • Projít (projet) durch Staré Splavy směr Borný.
 • Správná ulice se jmenuje "Dalibora z Myšlína".
 • Minout obdélníkovou značku "Staré Splavy - konec".
 • Za ní cca 200 m je odbočka doprava (nezpevněná) se zákazem vjezdu.
 • Tudy se dá dojít pěšky, nebo na kole k RS Elite.
 1. Automobilisté po silnici mírně do kopce
 2. další odbočka doprava (opět nezpevněná) se zákazem vjezdu – tudy ne!
 3. Stále po silnici až k další odbočce doprava
 4. zde je jakýsi náznak asfaltového povrchu
 5. zde zatočit o cca 170° a jet až na konec.
 6. Mine se několik RS různých názvů, Elite je až poslední po levé straně.
 7. Pokud dojedou k cihlové, patrové a nedostavěné stavbě, Elite jste minuli a zajeli už moc daleko.

Parkování: Počet parkovacích míst v RS Elite je omezen, ale dá se zaparkovat přímo před chatkami, musí se to ale objet a zajet tam od strany od jezera. Cyklisté mohou kola zaparkovat před chatkou, je tam terasa.

Korespondence ke Stezce

Poděkování » po 22. května » StDu

Milí přátelé, moc vám děkujeme za úžasný víkend. Moc rádi jsme s vámi oslavili naše mladé narozeniny. Děkujeme za nápadité trasovní dary. Hrníček budeme s láskou opatrovat, víno po douškách vypijeme, aby se dostavil účinek. Je to přece Elixír mládí. Také moc děkujeme za soukromé dárky, které jsme doopravdy neočekávali. Někteří z nás z nich byli trochu i vedle, patřím mezi ně. Největší dárek byl, že jste s námi si přišli užít času, jak člověk přece jenom stárne, má ho stále méně. Děkujeme i těm, kteří sice chtěli přijet, ale nevyšlo jim to. Víme, že na nás mysleli.
Zvláštní poděkování patří kamarádům, kteří pro nás dlouhou dobu nacvičovali a pak s neskutečným zápalem a hereckým umem zahráli od Josefa Gregora Štˇastné slzy v zatvrzelé tvrzi aneb kterak šlechtic loupil nechtíc (veršovaná ptákovina v jednom až dvou kusech). Sepsal ji u příležitosti zprovoznění skalního divadla mezi Kytlicí a Mlýny péčí Harcovníků v srpnu 1988. Tůze děkujeme:
Ozvěně, předzvěně,ústřední víle s drsným hlasem, nevyhnutelné pro sklerotiky, většinou neviditelné: Miloši Neumanovi,
Knížeti Rosťovi z Tolštejna, svrhovanému pánu v místě děje a širokém okolí, většinou blahosklonnému: Jirkovi Součkovi,
Kněžně Johance z Tolštejna, jeho ztracené choti, většinou malomocné: Božence Tiché,
Božence z Tolštejna, jejich ukradené dceři Romance, většinou nahluchlé: Věře Martinové,
Břetislavu z Tolštejna, jejich synovi, většinou slepému a se ztrátou paměti: Jirkovi Navrátilovi,
Hraběti Tumlířovi z Milštejna, loupeživému rytíři ne vlastní vinou, většinou hrbatému: Michalovi Martinovi,
Hraběnce Evelíně z Milštejna, jeho čekající choti, přítelkyni knížete, většinou věrné: Nataše Roithové,
Jitce z Milštejna, jejich statečné dceři, většinou veverce: Nadě Halaškové,
Oldřichovi z Milštejna, jejich unesenému synovi, většinou němému uhlíři: Pavlu Tichému,
Hejkalovi, zasloužilému strašidlu, většinou konzervativnímu: Vláďovi Roithovi,
Divožence, dlouholeté víle, většinou zlé: Blance Neumanové,
Skalnímu skřítkovi, vyrostlému trpaslíkovi, většinou progresivnímu: Petrovi Koppovi,
Rusalce, studánkové víle, většinou pro všechno: Janě Mentbergerové,
Zbrojnošům, strážcům knížete, většinou tělesným: Zuzaně a Jirkovi Vlachovým.
Za scénu skalního loupežnického hrádku strašného lesů pána Tumlíře z Milštejna, s cimbuřím, ochozem před branou a mýtinkou na úpatí hrádku Božence Tiché a za kostýmy všem herečkám a hercům.
Moc, velmi, tůze děkujeme Ivance Černohorské, která hru vybrala a trpělivě secvičovala k velké spokojenosti a častému až bouřlivému smíchu a dlouhotrvajícím ovacím oslavenců a diváků režírovala.
Děkujeme i Jirkovi Bubeníčkovi a jeho dceři za bezvadně vyvedenému pozvání na malou Stezku.
Z pověření ředitele oslav Jardy Bárty tisková mluvčí Stáňa Dufková, která děkuje všem vrstevníkům za prima setkávání při přípravách oslav. V neposlední řadě Zdeňku Hájkovi za výběr místa, nejrůznější domluvy a úmluvy, pramici, energii. Velké poděkování Blance B, Heleně J, Jitce S, Líbě B, Martě, Ivčovi S,Jardovi B, Jardovi P, Karlovi P, a Leošovi.
P.S. Omlouvám se za případné překlepy, které určitě najdete. Zřejmě text se při odesílání z mého velmi mladého počítače trochu jinak přeskupí. Všem přeji prima dny.

Poděkování » po 22. května » šéf

Milí oslavenci, dovoluji si navázat na závěr děkovného dopisu od Stáni a připojit se jménem Trasy a řadových účastníků Stezky k poděkování za zorganizování pohodového víkendu. K výčtu jmen bych pro pořádek ještě doplnil následující:
- hrníčky vymyslela IvČe a fotky k tomu dodala JaVor
- víno dodala Jižní Morava
- vinětu navrhnul Jirka Bubeníček (pokud jste si jí nestačili všimnout, tak ji posílám v příloze)
Ten, koho oslavenci při sobotních hazardních hrách obrali (:-() o všechny (jimi dodané) peníze (:-)) Hejkal

Průrva Ploučnice podruhé » út 16. května

Vážení zájemci o splutí průrvy Ploučnice, protože jsem už ztratil přehled o tom, komu jsem podal předběžné info o akci, tak to zopakuj

 1. uzávěrka přihlášek je těsně před odjezdem z Elite. Tam budou odpovězeny i případné dotazy.
 2. zatím je přihlášeno 14 lidí - je to zajímavé číslo, ale nemohu si pomoci, je to TAK!
 3. někteří zájemci se přiznali, že letos ještě neseděli v kanoji, někteří se přiznali, že neseděli v životě v kanoji vůbec! Z tohoto důvodu jsem plutí na kanoji zavrhl a poplujeme na laminátové pramici, která je přeci jenom stabilnější. Má 4 lavičky, tedy 4 plavci (ostatně víc pádel a záchranných vest ani nemám). Pramice prázdná má ponor cca 3 cm, ve čtyřech lidech cca 7 cm, tedy stejně jako kanoe.
 4. Předpokládám odjezd z Elite nějak v sobotu po snídani - podle počasí. Deště se nemusíme obávat, průrva je vytesána ve skále a tam neprší! Ale dá se to přeložit na odpoledne nebo na dopoledne neděli.
 5. Vzdálenost Elite - Noviny je cca 20 minut jízdy autem. Při cestě je šikovná hospoda, kde bychom mohli dát oběd - lépe cestou zpět, najedení bychom měli větší ponor!
 6. Na konci průrvy je bufet vhodný k okamžitému občerstvení a zahnání případného úleku uklidňujícími liguéry. Provozovatel mě ujistil, že bude v pohotovosti.
 7. Vezměte si náhradní oblečení, plavba je relativně klidná, až na ten konec, ten je trochu vacherlatý. Nějaké boty do vody, ale dá se plout i bosý.
 8. Utvořte si čtveřice, jeden by měl mít alespoň minimální zkušenosti s kormidlování. Je mi jasné, že 14 nelze dělit 4 beze zbytku, ale předpokládám, že někteří z Vás si to budou chtít splout ještě jednou.
 9. Protože se v průrvě ke konci obtížně pádluje, jsem ochoten na první splutí vzít na "exkurzi" zvolené kormidelníky, aby viděli do čeho jdou. Už jsem to absolvoval 3x, z toho jsem se jednou cvaknul, doufám, že to teď nebude po druhé.
 10. Účelem tohoto elaborátu není Vás vystrašit, jen podat podrobné informace. Nepodařilo mi vypreparovat ze seznamu internetových adres jenom adresy přihlášených a tak bohužel zavalím emilové schránky všem. Srdečně zdraví a těší se Vás Zdeněk z Podřipska!

Také zdravím odvážné zájemce o splutí průrvy Ploučnice, s lítostí musím konstatovat, že Zdeněk bohužel nečte e-maily s důležitými informacemi.

 • Dovolil bych si tedy upozornit, že z bodu 4) platí ta druhá věta … dá se to přeložit na odpoledne nebo na dopoledne v neděli…
 • Takže zájemci o splutí se budou moci déle psychicky připravovat na tento adrenalinový zážitek (i když tím, že poplujeme na pramici, tak adrenalin dostal těžkou ránu). :-)

Stezka - Pozvánka » pá 12. května

Milí kamarádi, vážení borci slovutné Trasy čtrnáct. Přijměte pozvání tentokrát do Máchova kraje a okolí. Krásnou Pozvánku », kterou vytvořil Jirka Bubeníček, najdete v příloze. V papírové formě bude k mání na Stezce, ale jen v omezeném množství (50 výtisků). Pokud můžete, vytiskněte si ji sami. V příloze je také seznam všech 85 borců přihlášených k dnešnímu dni, tj. 12.5.2017. Dávám znovu na vědomí informace již dříve odeslané: Co bude k jídlu: v pátek večer polévka hovězí vývar, guláš a houskový knedlík v sobotu večer řízek, brambor, obloha k snídaní po oba dny dostane každý svůj obložený talíř. Cyklovýlety jsou v oblasti vhodné a doporučované. Platba a ubytování: platbu ve výši 2x (260+8) Kč = 536 Kč (platí pro přihlášené na celou dobu) budeme vybírat při příjezdu během pátku, snažte se, prosím, mít drobné. Dostanete klíče od chatky a povlečení. Jak se dostat ze Starých Splavů do místa ubytování – RS Elite: Kopíruji text, který jsem dostala od Zdeňka Hájka: Projít (projet) durch Staré Splavy směr Borný. Správná ulice se jmenuje "Dalibora z Myšlína". Minout obdélníkovou značku "Staré Splavy - konec". Za ní cca 200 m je odbočka doprava (nezpevněná) se zákazem vjezdu. Tudy se dá dojít pěšky, nebo na kole k RS Elite. Automobilisté - po silnici mírně do kopce - další odbočka doprava (opět nezpevněná) se zákazem vjezdu - tudy ne! Stále po silnici až k další odbočce doprava - zde je jakýsi náznak asfaltového povrchu - zde zatočit o cca 170° a jet až na konec. Mine se několik RS různých názvů, Elite je až poslední po levé straně. Pokud dojedou k cihlové, patrové a nedostavěné stavbě, Elite jste minuli a zajeli už moc daleko. Parkování: Počet parkovacích míst v RS Elite je omezen, ale dá se zaparkovat přímo před chatkami, musí se to ale objet a zajet tam od strany od jezera. Cyklisté mohou kola zaparkovat před chatkou, je tam terasa. Tak se brzy všichni setkáme, moc se těšíme, Blanka a spol

Splutí průrvy Ploučnice » út 25. dubna

Jde o esteticky adrenalínový zážitek. Kanoe, pádla, záchranné vesty - všechno Zdeněk zajistí. Podle počasí a dalšího programu zorganizuje splutí v průběhu soboty. Zájemci, hlaste se a pro další informace pište Zdeňkovi na adresu: kudys1(at)centrum.cz. Příští e-mail bude obsahovat jídelníček, popis cesty k ubytování, informace o možnostech parkování atd.
Tak se mějte hezky a ahoj ve Starých Splavech, těšíme se na vás,

Pozvánka na Stezku » po 3. dubna 2017

Milí kamarádi z Trasy 14, blíží se termín jarní Malé Stezky. My, co letos dovršíme další št´astnou dekádu života a jsme perspektivní nebo už faktičtí 70+, jsme se s šéfovým souhlasem tentokrát ujali organizace Stezky. Posíláme pozvánku a základní informace: Datum konání: 19.-21. května Místo konání: Rekreační středisko Elite STARÉ SPLAVY, Rekreační středisko Elite - chatky Máchovo jezero, Staré Splavy Cena za ubytování s polopenzí za osobu a noc je 260 Kč + 8 Kč rekreační poplatek - všichni spí v chatkách na postelích, psi ve vlastním pelechu zdarma - platba bude vybírána v hotovosti při příjezdu Přihlášky posílejte na adresu bartovab(at)seznam.cz a uveďte, který den přijedete a kdy odjedete, jako vždy stravování začíná v pátek večeří a končí v neděli snídaní Podrobnější informace pošleme později, ale včas, nejspíš začátkem května. Dary v našem věku už nejsou žádoucí, hlavně přijeďte! Srdečně vás zdravíme a na všechny se moc těšíme, Blanka B., Helena J, Jitka S., Líba B., Marta j,, Stáňa D, Ivča S, Jarda B, Jarda P, Karel P, Leoš J, Zdeněk H.

Základní informace
trasové o Stezce

 • Koná se od pátku 19. do neděle 21. 5. 2017
 • Staré Splavy » info o obci »
 • RS Elite » info »
 • Platba za ubytování je 2× 268 Kč = 536 Kč, (platí pro přihlášené na celou dobu) budeme vybírat při příjezdu během pátku, snažte se, prosím, mít drobné 

Co bude k jídlu

 • pátek večer polévka hovězí vývar, guláš a houskový knedlík
 • sobota večer řízek, brambor, obloha
 • obě snídaně » každý dostane svůj obložený talíř

Dokumentace

Poděkování autorovi Josefu Gregorovi

V záplavě vzájemných děkování bychom neměli zapomenout na toho, kdo nám umožnil převést „gratulační kus“ tj., kdo napsal tuto divadelní hru a také ty minulé (Vzhůru cestou kamenitou za nevěstou znamenitou aneb zoufalé čekání a „Černý den na Tolštejně" aneb veselé krveprolévání tamtéž. Je to Pepa Gregor řečený Jogrs. Aby nebyl jen řádkem v programu, posílám alespoň jeho foto. Také jemu patří díky za to, co vytvořil. MiMa

Jogrsovi jsem hned po představení posílala info i poděkování SMSkou s žádostí o další ptákovinu. IvČe

Ubytování

Všechny chaty jsou 4 místné. Čísla 4 až 37 mají jedno místo na palandě. Šéf vzhledem k našemu věku doporučuje palandy neobsazovat. Tedy 19 chat × 3 = 57 míst. Čísla 44 až 49 jsou bez paland, všechny postele jsou přízemní. 6 chat × 4 = 24 míst. Dohromady 81 míst na přízemních postelích. Na vlastní riziko můžeme někoho (mladšího) nadelegovat na palandu. Takže 19 chat × 1 palanda = 19 míst. Celkem tedy 81 + 19 = 100 míst.
Poplatek 8 Kč za čerstvý vzduch se účtuje za noc. Tedy Stezkaři celkem 16 Kč
Šéf nám odpustí poplatky za zvířata, ale předpokládá, že budou mít nějaký pelíšek, aby mu nespala na postelích.
Tak se seskupte po trojicích nebo čtveřicích, neměl by být problém udělat to až na místě