Miskolc, Tapolca, Hajdúszoboszló, Tokaj 16. – 19. 11. 2017

1. den, středa 15. listopadu
Ve 23:45 sraz na Budějovické, před hotelem Ilf. Noční přejezd.

2. den, čtvrtek 16. listopadu
V brzkých ranních hodinách vyzvednutí bratra v Budapešti a pokračování v cestě do jeskynních lázní Miskolc-Tapolca. Ojedinělé přírodní termální a jeskynní lázně, kde Vás masíruje prudký vodní proud, a kde se skalním tunelem lze dostat ke dvěma podzemním prohlubním, jejichž voda léčí klouby, revma, srdce a cévní potíže. Po dopoledním osvěžení návštěva hradu Diósgyőr a dále přejezd do vesnice Jászapáti, možnost koupání ve výjimečných hotelových lázničkách, večeře a posezení v hotelu.

3. den, pátek 17. listopadu
Po ranním koupání v hotelových lázničkách odjezd z Jászapáti směr Tišská jezera, návštěva NP Hortobágy, kde si vedle pramaďarského skotu prohlédneme i uchvacující umění čikošů, tzv. maďarských kovbojů. Kromě rozsáhlých natronových pastvin jsou v něm i velké rybníky a 40% oblasti tvoří bažiny. Zdánlivě holá, vysušená “puszta” (= step) je domovem mnoha ptáků. Bažiny využívá pro nocování a hledání potravy mnoho hnízdících i tažných ptáků. Ve starých rákosištích hnízdí velký počet racků chechtavých, volavek červených, bukáčků malých, volavek bílých a bukačů velkých. Pro brodivé a pro ostatní vodní ptáky jsou ideálním životním prostředím a zdrojem potravy rybníky, na kterých žije 40 hnízdících a 200 protahujících druhů. Na rybnících hnízdí například 200 párů přísně chráněných kolpíků bílých. Přejezd do Hajdúszoboszló, ubytování a koupání v hotelových lázních, bufetová večeře v hotelu.

4. den, sobota 18. listopadu
Po snídani výlet do Debrecenu. Toto druhé největší město Maďarska je na základě své přesvědčivé role sehrané v době reformace hrdým nositelem přívlastku „kalvinistický Řím“. Od středověku je studentským městem, v letech 1848-49 bylo „hlavním městem“ revoluce a boje za svobodu. Symbolem města je klasicistní, jednoduše zařízený reformovaný Velký kostel, který je se svojí kapacitou 3000 míst největším Božím domem tohoto vyznání v Maďarsku. Výstup na věž a poté návštěva místní debrecínské tržnice. Po obědě návrat do Hajdúszoboszló a odpolední relax v lázních. Večeře v čárdě v Hajdúszoboszló.

5. den, neděle 19. listopadu
Dopolední koupání v Hajdúszoboszló zakončíme obědem. Po obědě odjezd z hotelu a po cestě zastávka v lázních v Hajdúböszörmény. Po odpoledním koupání přejezd do Tokaje. Město je střediskem historické vinařské oblasti Tokaj-Hegyalja, kde za slunného podzimního počasí na klimaticky příznivých stráních zrají hrozny světoznámého „krále vín a vína králů“, slavného tokajského vína. Večeře a degustace v místním sklepě. Noční přejezd do ČR, příjezd v ranních hodinách (pondělí).

Uherské lázně
užitečné odkazy

Cena zájezdu

Cena ??? Kč
V ceně zájezdu je zahrnuto:

 • 1× ubytování v ***hotelu Andrássy v Jászapáti s polopenzí
 • 2× ubytování ve wellness ****hotelu Béke v Hajdúszoboszló s bufetovou polopenzí
 • 1× večeře v čárdě
 • 1× večeře v Tokaji ve sklípku včetně ochutnávky kvalitního tokajského vína
 • 1× vstup na hrad v Diósgyőru
 • 1× vstup do NP Hortobágy
 • 1× vstup do Velkého kostela v Debrecíně - neomezený vstup do hotelových lázní v Hajdúszoboszló (06:00 – 20:00)
 • zákonné pojištění CK
 • průvodcovské služby
 • doprava
 • náklady na řidiče

Pořadatel zájezdu

Cestovní kancelář CESTA Travel Agency, s.r.o.
Legerova 432
Kolín
IČ: 26735997
Informace a rezervace: 777 608 575