mapa učené toulkyV pátek 6. 1. 2017 od 17:17 přijďte na Benefiční učenou toulku podzemím hradeb Menšího Města Pražského » po 2. ledna » JiKuč

B E N E F I Č N Í TŘÍKRÁLOVÁ UČENÁ TOULKA PODZEMÍM HRADEB MENŠÍHO MĚSTA PRAŽSKÉHO (KampaNula, TURAS a KINO 64 U HRADEB) „Předzvěst“ Konference Kampa - Malá Strana Střed Světa. Provází a kamarády srdečně zve Jirka Kučera  (Počet zvídavých neomezen!)
Program:
1) Sras v pátek 6. ledna již před 17.17 h v Juditině věži uvnitř (Knihkupectví-Klub Za starou Prahu, Mostecká 1)
2) 17.30 Dražického nám. Bishops hotel – průchod do věže Biskupského dvora a do Mostecké 16 (U tří zvonků)
3) 17.45 Sklepení v Mostecké 17 (hradba z 10. stol.).
kino U Hradeb4) 18 h KIN0 64 U HRADEB, občerstvení na baru a v 18.18 hod: Přednáška s promítáním archeologa Jana Havrdy
5) 19.19 NicolasBar - Tržiště č.10, občerstvení v „tunelu“ pod hradbami...(Pizza zdarma, tekutiny za vlastní...)
6) Pak individ. prohlídky památek 13. - 15. stol ... U staré studny, galerie Millenium, ....výše Tržištěm je brána na Malostranské náměstí, dolů pak podloubím jsou sklepení - Mecenáš, Rubínu, U tří zlatých hvězd, U Glaubiců atd...
7) Soukromý závěr 20.20 h sdělí našim JiKu (Dárky nebrat!) Vstupné 100 Kč (nájmy+občerstvení+benefice)
Předprodej: Rasovna, Kino 64 U hradeb, Kavárna Čas, Šatlava, Trasa 14 ZuVl.+ 20 min před akcí v Juditině

Ad Silvestr, pátek, úterý, neděle atd. atd. » st 4. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, pokusím se popsat náš pobyt na Silvestra stručněji, abyste nám zase tak moc nezáviděli. Tradiční sraz na oběd tentokrát proběhl v pivovarské restauraci Rebel v Havlíčkově Brodě. Tím pádem okamžitý nákup Vánočních hvězd v sousední pivovarské prodejně. Přelet gripenů signalizoval, že se děje něco neobvyklého. Ano skutečně, pohřeb generála Gablecha, který se dožil přes pobyt v gulagu, stovky litrů vypitého silného čaje a tisíce vykouřených cigaret 101 let. Cimrmanův střed Evropy dohledán jen orientačně zdatnými posádkami. V Novém Městě na Moravě (nmnm) už nás čekala naše ubytovatelka IvČe, a tak rozmísťování po pokojích proběhlo bleskově. Po dva dny jsme se nechali vyvézt autobusem k Pasekám a pak jsme se zasněženou krajinou vraceli domů, do skurvenýho Běliska. První den přes Pasecké skály jsme se strefili do znovuotevřeného Yukonu a do Vlachovic. Vlachůvku se nám nepodařilo otevřít, a tak jsme se všichni občerstvili z vlastních zásob u Bílé skály a někteří z hlediska poznání zasedli i do kožených křesel ve Ski hotelu. V pátek jsme po vystoupení z busu obsadili právě otevřenou hospodu U Janečků v Kadově, dobrodiní legendárního Kadovánku jsme si dopřát prostě museli. Je to neuvěřitelné, ale i ve Třech Studních do hospody U Loubů, která se chlubí návštěvou Bohuslava Martinů s milenkou, jsme se v počtu 26 kusů také vmáčkli a v pohodě poobědvali.
Zatímco první večer se hudebníci ve školním bufetu schovávali v koutě, druhý večer jsme jim my, muzikantské Lidušky, dovláčely do středu místnosti stůl, abychom mohly odezírat z jejich úst a tabletů. A to se vyplatilo. Sedm muzikantů se sice pralo o šest míst u stolu, ale hráli, hráli a hráli. To byla Havaj. Na Silvestra nám Vlasta S. otevřela soukromé Slonkovo muzeum lyží - dost dobré. Pak jsme se rozdělili na lyžaře, kterým při kroužení po oválu nevadí střelba, a ty ostatní. My jsme si taky udělali kolečko, ale pěšky kolem celého nmnm. Kalvárie, pole, Maršovická rychta (kam jsme se přes nedůvěru Náměstka zase všichni vešli), pole, Ski areál, Harusův kopec a zasloužená bombardinová odměna pod kopcem.
Silvestrovský námořnický bál se vydařil. Nikdy bych nevěřila, že je mezi námi tolik námořníků, tolik písní s mořem, přílivem, bárkami a strážními koši a že je mezi námi i pyroman, který odpálí půlnoční ohňostroj. V pruhovaných tričkách, s nožem v hlavě a tetováním jsme vydrželi až do tří. Jako cíl novoročního výstupu byl tentokrát vybrán hrad Orlík u Humpolce a byla to šťastná volba. Před dvěma lety bylo k věži přistavěno schodiště, a tak jsme si mohli z vrcholu věže nejen vystřelit a značně pohnout s téměř nesněditelnou zásobou chlebíčků, ale se i porozhlédnout. Ano, vše je jak na dlani - výhledy na naše předcházející novoroční výstupy - loňskou Lipnici, předloňský Křemešník, bájný Blaník, kde jsme byli v roce 2014 a taky v roce 2008 z Červené Řečice s Judy. A v dálce a v daleké minulosti jsme spatřili i Javořici (2001 a 2002 z Mrákotína). A to nebylo všechno. Na nádvoří hrála kapela, která okamžitě vycítila, že po několika šampusech jsme svolné k čemukoliv. A tak nám zahrála Mašinku - hravě jsme si natáhly koleje okolo stolu českých turistů a potvrzovaly slova písně. Moc hezký závěr silvestrovského pobytu. FOTOALBUM »
Tak a teď do práce.

P. S. Katalin poslala vánoční pozdrav, tak ten vám přeposlat prostě musím.

Poklad Řevnice 2017 » st 4. ledna » PaTi

Ahoj kamarádi, poklad bude, tentokrát 1. 4. 2017. Je to sobota a není to apríl – jiný termín neexistuje, na Turas bál je možné odkvačit. Program, odjezdy a pod. budou včas oznámeny.

mapa učené toulkymapa učené toulkyNovoroční pozdrav » čt 5. ledna » BlaBar

Ahoj všichni, zdravíme v novém roce z jihu a těšíme se na letošní akce se čtrnáctkou! Když jsem loni hledala vhodné ubytování na DD v CB, našla jsem dobrý tip na přenocování v Č Bu o letních prázdninách. Protože je pár lidí, kteří z různých důvodů nemohli dorazit do Č Bu v listopadu a chybí jim tudíž některé informace a zážitky z našeho regionu, posílám adresu stránky, kde lze najít vše o výhodném ubytování: http://www.konzervatorcb.cz/index.php/nabidka-ubytovani. Několik nás slavilo konec roku u JIři Paukové a v blízkém okolí, posílám fotku náměstí v Jablonném nad Orlicí a ukázku ze silvestrovského večera. Tak ať se nám všechno daří. FOTOALBUM »

mapa učené toulkyNorrisova bouda 20. – 22. 1. 2017 » ne 8. ledna » MiMa

Posílám pozdrav Norrisovy boudy. Jsme zasypáni sněhem. Přístup k chalupě pouze na běžkách. Vyhlašuji akci v termínu od 20. - 22.1.2017. Důležitá informace - kapacita Norrisovy boudy je omezena a kdo se dřív přihlásí, tak ten si užije…..i Jackův smích.

Úterní slezina – změna! » ne 8. ledna » šéf

Ahoj všem, pořád si říkám, až budu u počítače a budu mít čas, tak že musím napsat a pořád na to zapomínám a při tom je to důležité. Zuzana napsala na konci zprávy o námořnickém bálu v Novém Městě, že v úterý 10.1. bude hospoda U Houmra. Bohužel, když jsme od tamtud v prosinci odcházeli, tak nebylo možné salonek na další rok ještě zamluvit a pak jsem na to s úspěchem zapomněl a když jsem si na to vzpomněl, tak už bylo pozdě a někdo nás předběhnul. Takže se sejdeme tam, kde jsme byli na vánoční slezině, tedy v restauraci Na Pasece. Uznávám, prostě zmatky (asi by to chtělo nového šéfa!!). Takže v úterý 10. ledna Na Pasece » (Rumunská 32).

Norrisova bouda 20. – 22. 1. 2017 » ne 8. ledna » MiMa

Je fo fofr, ještě zbývají tak 2 místa a kousek. Přihlášení účastníci zájezdu: Vlaši 2×, Tiší 3×, Naďa, Roithi 2×, Martini 2×.

mapa učené toulkyPozvánka na koncert Míly F. » ne 8. ledna » JaVor

První letošní koncert Dylanovek v nepředstavitelném podání skupiny Tired Horses slibuje zábavu i poučení na základě nepřekladů textů Mistra a instrumentace, co to dá(me).
Srdečně zve v úterý 7. února od 20.00 hodin Míla Fuxa, Milan Machulda, Jirka Kozel a Zdeněk Matoušek

Norrisova bouda 20. – 22. 1. 2017 » út 10. ledna » MiMa

S radostí i s lítostí Vám musím oznámit, že Norrisova bouda je plná. Přihlášení účastníci zájezdu: Vlaši 2×, Tiší 3×, Naďa, Roithi 2×, Martini 2×, Soňa, Marčelína. Náhradníci: IvČe 2×, Menťáci 2×, Pařízci 2×.

Slezina » út 10. ledna » šéf

Ahoj všem, jen připomínám, že dnes je první letošní hospoda a to tam, kde jsme slavili trasové vánoce, tedy v restauraci Na Pasece v té zadní, nekuřácké části. Stoly jsou zamluveny na moje jméno a od 19:30, ale samozřejmě můžete přijít dříve (!!!), zkrátka tak, jak vám to bude vyhovovat. Ahoj večer
PS: ještě pro jistotu adresa - Rumunská 32, Praha 2 Vinohrady (50°4'27.629"N, 14°26'5.284"E)

Paseka 10. 1. 2017 » st 11. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, ve včerejší hospodě jsme se místo u obřího čtvercového stolu u Houmra sešli u náhradních dlouhatánských stolů na Pasece. Bylo nás tolik, že jsme z jednoho konce paseky stěží dohlédli na druhou. Ale začátek roku začal sladce. Stáňa do nás vrazila vánoční cukroví a Ivan H. oslavil své Jágroviny griotkou. Pak už zábava per partes resp. per stůl. My jsme třeba řešili společensky vhodný úbor do lázní. Česko-čínský kalendář mohou obdivovat všichni, co zavítají na Norrisovu kadibudku, ale řád v národních barvách pro atomového veterána имени ЙИРЖИ МАРЗК jsme měli čest spatřit jen my, co jsme vydrželi na pasece až do konce.
Změna hospod je teď v kurzu. Třeba hned další akce tuto neděli - vycházka Na cestě Malou Stranou s externím průvodce měla začít obědem U tří zlatých trojek. Ještě v listopadu to byla příjemně natřískaná hospůdka s pivem za 33 a gulášem na Malou Stranu za velice lidových 129 K. Teď jsem tam chtěla před podařeným pátečním podzemním putováním (PPPP) po Malé Straně zavítat na jedno. Už zvenku mi přišla podezřele prázdná. A taky jo. Guláš za 189 a pivo za šedesát. Tak takhle, soudruzi, ne. Najíme se hezky doma a startovací pivo si dáme U Glaubiců. Tam mají Plzeň za 33, což je možná i v rámci celé Prahy nejméně. Ale je to taky asi to jediné, co si tam můžeme dát. Nápověda pro mimopražské - Glaubicovi jsou naproti vchodu do zvonice sv. Mikuláše. Tam tak v půl jedné, pak se jen přesuneme před Malostranskou besedu, odkud vyrážíme v jednu. A ještě jedno upozornění po minulém fiasku s deštníky. Externí průvodce toho ví hrozně moc a tudíž je hrozně ukecaný. Tím pádem budeme nejen na cestě, ale taky budeme postávat. Takže žádné jarmilky, ale teplou obuv - vzpomeňte na adventní zájezdy se ZSV.
Pak už nás čekají jen hory a divadla. Ale jste srdečně zváni i na ples. A ne ledajaký. Česko-čínská společnost nevydává jen kalendáře, ale pořádá i ples. A sice v sobotu 4. února v hotelu Belveder u Štrossmajráku. Začíná se v šest. Můžete se vydávat za Číňany, Vietnamce, Mongoly, nebo ti bez převleků a fantazie za normální Čechy. mapa učené toulky
V letošním roce budeme mít sérii XIVejtů. Ten první bude hned v úterý 14. února. Michal už zajistil CELOU hospodu Pinta v Holešovicích, v Argentinské 18. Přeposílám od Michala: Úžasně vaří. V tom sklepě je velká místnost, kde se hraje normálně, takže naše hulákání by neměl být problém. ÚŽASNÁ AKUSTIKA. Paní servírka mi slíbila, že tam budeme sami, když nás přijde 33, tak se snažte dorazit, s nástroji i bez nich. Dá se tam poměrně v klidu za 10 minut dojít pěšky ze stanice Metra C Holešovické nádraží. Kdo by byl tak nerozvážný nebo musel jet autem, dá se zaparkovat hned vedle na parkovišti před Billou. Já dodávám, že zřejmě nejblíž je to od stanice tramvaje Dělnická. Otočíte se zády k Libeňskému mostu, projdete ulicí s názvem tramvajové zastávky a jste tam.
Ale nezapomeňte, před tím nás ještě čekají dvě hospody 24. a 7. února. Kde? To ví snad jen šéf a možná vítr kolem nás.

Verunka Papežová » čt 12. ledna

Ahoj všichni, máme čerstvou Verunku, 3,85kg. Posílám obrázek. Štastná babi

mapa učené toulkyDeformace hraje 18. 1. Na Slamníku » čt 12. ledna » JiKuč

DEFORMACE naposledy Na Slamníku
Přátelé, od únoru bude v restauraci Na Slamníku probíhat rekonstrukce. Přijďte se spolu s námi a bigbítem šedesátých a sedmdesátých let se starým dobrým Slamníkem rozloučit. Středa 18.01.2017 od 20 hodin restaurace Na Slamníku, Wolkerova 12, Praha 6. Zve Martin Slomek a kapela DEFORMACE (co ji nikdo nechce).
Letmý průřez hraním v aktuální sestavě »

mapa učené toulkymapa učené toulkyPozdrav z Hostivařské přehrady » út 17. ledna » MiMa

TAK povahy, dnes se to povedlo, na Hostivařské přehradě jsme byli s Věrou a Jásonem skoro sami. 10 cm prašanu na ledu a jelo to super.

Trasová slezina úterý 24.1. » st 18. ledna » šéf

Ahoj všem. „Ale nezapomeňte, před tím nás ještě čekají dvě hospody 24. ledna a 7. února. Kde? To ví snad jen šéf a možná vítr kolem nás." napsala Zuzana na konci zprávy o Pasece.
Tak jsem se zkusil poptat toho větru kolem nás, ale zřejmě jsem se ptal ve špatném okolí, protože vítr věděl p .. nic. Takže mi nezbylo nic jiného, než udělat analýzu posledního setkání na Na Pasece (samozřejmě podle legislativy Evropské unie). Tož: pivo - nic moc a ne úplně levné, víno - dobré a cena ucházející, jídlo - poměrně dražší, prostředí - docela dobré, ale seděli jsme ve výsledku u třech stolů (i když byly zamluveny jen dva) seřazených v delší linii vedle sebe, takže se například stalo, že někdo objevil, že u vedlejšího stolu sedí ten a ten (resp. ta a ta) až když dotyčný(a) odcházel(a), a slyšeli jsme se jen v úzkém okolí.
Srovnání s předchozí hospodou U Houmra: pivo - lepší a levnější (případně stejně drahé, ale o řád lepší), jídlo - rozhodně levnější (a lepší a větší výběr), víno - horší, prostředí - dobré, seděli jsme v oddělené místnosti a okolo centrálního stolu, takže jsme všichni na sebe krásně viděli a měli přehled, kdo tam všechno je, ale stejně jsme se všichni navzájem neslyšeli, ovšem na druhou stranu, pokud by se někdo rozhodnul, že nás oblaží tancem na stole, tak by na něj všichni krásně viděli…
A teď vážně: na úterý 24. 1. je zamluven salonek U Houmra (Šumavská 20). Ale! je tam o salonky zřejmě docela zájem, takže, přestože už byl zase předběžně zamluven někým jiným, tak jsem je umlátil sdělením, že bychom tam chodili pravidelně a hlavně, že nás bude 14 - 20 (případně i více) !! Takže operativně tu dřívější (a menší) skupinu přesunuli jinam a do salonku (toho samého, kde jsme byli posledně) dali nás. Tedy pevně doufám, že mě v tom nenecháte a přijdete v hojném počtu a v 19:00 !! Píšu vám to radši s téměř týdenním předstihem, abyste si ve svých diářích udělali včas poznámku. Ale samozřejmě vám to ještě zkraje příštího týdne ještě připomenu.
S někým o víkendu na Norrisově boudě, ale určitě se všemi příští úterý ahoj

Vycházka Na cestě Malou Stranou » čt 19. ledna » ZuVla » Fotoalbum »

mapa učené toulkyAhoj všichni, nedělní vycházku jsme zahájili na místě a způsobem bytostně patřícím na Malou Stranu - v sedm set let starém sklepení hospody U Glaubiců a startovací Plzní za 33 K. Před Malostranskou besedou jsem odtajnila našeho externího průvodce - Dana Hrubého a jeho knihu Na cestě Malou Stranou a vycházkový kvapík mohl začít. Začali jsme trochu neradostně - kvůli základní škole zbourali hned dva pivovary, ale pak už se před našimi zvídavými zraky odvíjely jen samé zajímavosti a kuriozity - střešní bazén na barokním paláci, Ema Destinová s kostrou, Starci na chmelu na místě dalšího zbouraného pivovaru, tichý Američan v Praze s animovaným Oscarem, 27 českých pánů, Zentiva a to všechno na jednom malostranském náměstí. V Zámecké jsme se podívali, jestli Mirek Kovařík ještě neskládá uhlí, na palác, kde přespával Masaryk i Hitler a zamířili okolo krále Brabantského k dalšímu paláci, kde se prostřídal Alfons Mucha s Olga Scheinpflugovou, odkud místodržící prchal před vášní zajatou herečkou, a který si nakonec nechali Italové opravit fyrmou z Turína. Zlatá studna je lemována domy malířů, na náměstíčku pod nimi bydlel přes půl století Josef Fanta, ale dům s nejzajímavějšími osudy nás čekal na Valdštejnském náměstí. Ne, není to palác, ve kterém se hraběnka Valdštejnová prokouřila do 104 let, ale dům U tří růží a především jeho dvorek, který proslavil stárnoucí faun Suchařípa a domovnice Polívková. A Chytilová, Kotalík, Brdečka, Ladislav Matějka a Olof Palme - to si prostě musíte přečíst. Přímo proti Valdštejnovi, který jakoby z oka vypad´ tomu v Jičíně, je palác, kde se přijímal mnichovský diktát a pak se proti němu urputně bojovalo. Prošli jsme okolo monogramu SB, labutí s chřipkou a bohužel už neexistujícího Švába Malostranského ze štětce pana Pivovarského a zamířili k opuštěným křesílkům v Hergetově cihelně u Čertovky. Musíme se v mrazu trochu zahřát grogem a svařákem doneseným z našich zásob. A taky oslavit. Cože? Další vnučka po třech měsících? Vy nás ale zásobujete, pane Roulin! Připili jsme na zdraví Verunky, ale náš externí průvodce už netrpělivě podupává.
mapa učené toulkyMusíme vyrazit. Okolo Holana a Amadeova kárajícího otce jsme došli na náplavku. Tam jsme se dozvěděli o nezastupitelné úloze Karlova mostu při vzniku Švejka, o překonání kanálu La Vltava i o tom, že nad hudebníky z Kampy sedával oficiální akt Národního divadla. Z opěrného bodu sledoval Šebela a Spurný Čáru II a my Kampu plnou příběhů. Okolo nenápadného vchodu do Šatlavy a paláce Beethoven, který jsme celý prošmejdili při TURAS bále, jsme došli do další podzemního středověku - do baru Nicolas. Ti bláhoví si mysleli, že už končíme. Ale kdepak, ještě jsem vám neprozradila, že Franz Kafka bydlel v paláci, který teď střeží samopaly, že sem doputovala Nobelova cena a taky vám musím ukázat malostranské dvorky - bohužel špejle na Jánském vršku už kdosi vytrhal. Šporkova ulička je dost ponurá - z jedné strany hřbitov a z druhé kosil obyvatele schody a svítiplyn. Okolo zaparkovaných trabantů jsme došli k uskladněnému mariánskému sloupu, ale to už se snesla na střechy Malé Strany egyptská tma. Takže o domku, kde pařil Bobby Hull, jsme si za svitu čelovky už jen četli. Výhled na Malou Stranu a Prahu stejně jako stoupání byl dechberoucí. V Nerudovce jsme zavzpomínali na doby, kdy po hospodách ponejvíce sedávali jen místní, a dům, kde pro Mirku vznikly Muchomůrky bílé. Poslední příběh se odehrál v domě, který patřil Santinimu i vnuku Heinricha Manna. Kruh se uzavřel. Vešli jsme do hospody U Kocoura, kterou jsme na začátku vycházky bez povšimnutí minuli. U dvou slunců, U Bonaparta i vchod do divadélka v Nerudovce jsou poničeny honbou za turisty. Ale U kocoura jako by se zastavil čas - a dokonce i ceny. Kdyby tu byl s námi Hrabal, určitě by si přisedl ke stolu štamgastů a poslouchal místního pábitele. Ale my jsme jen tak seděli, nic nedělali, popíjeli malé plzínky a zvolna mizeli do mrazivého večera. Z třiceti malých černoušku na začátku - (z)bylo nás pět. Vyšli jsme na liduprázdné Malostranské náměstí (to víte, je leden a neděle večer – jak nám vysvětlil pan vrchní) a vychutnávali si nádhernou noční opuštěnou Malou Stranu. To byla hezká vycházka. Dane, díky.
Jestli jste se při vycházce courali vzadu a chcete vědět, co všechno lítalo do Čertovky, klikněte sem ».
A jestli jste dočetli až sem, tak vás určitě bude zajímat, kdy bude další vycházka. Jubilejní (5 x 14). vycházka s názvem "Vezměte si klobouky, pojedeme z kopečka" bude v neděli 19. února. Sraz je ve 13 hodin na stanici metra Želivského u železného husitského kalicha. Nejen hadry, už i vařit umějí Číňani levněji než v české Želivárně, a tak budeme obědvat od 12 hodin v čínské restauraci na rohu Vinohradské a U Vinohradské nemocnice – kousek od Želivského směrem do Strašnic.

mapa učené toulkyNorrisova bouda instrukce » pá 20. ledna » MiMa

Notebook mi přestal fungovat a zpráva že 16.1., prý nebyla doručena. Takže, v pátek večer bude tatarský biftek, v sobotu ráno bramboračka a večer maso v ohni a brambory na česneku. Obědy ve stopě. Pivo - sud 60 piv. Sraz v patek v 18 hodin v hospodě u Šárky. Objednáno jídlo. Hospoda u Šárky z parkoviště 4 minuty směr Maxov.

Etiopie » po 23. ledna » IvČe

Ahoj, zvu vás na povídání o mém cestování po Etiopii.
Kde: ZŠ a MŠ nám. Jiřího z Lobkovic 22,Praha 3
Kdy: ve středu 8. 2. v 18.30 hodin, vchod přes sportovní areál, 1. patro, pracovna AJ

mapa učené toulkyAhoj z Jeseníku » út 24. ledna » JaVor

Ahoj kamarádi, Na webu nebudou aktuality minimálně do 8. Února, neboť do té doby na sobě makám v lázních. Tak promiňte vy, kteří čerpade informace ze stránek Čtrnáctky.

U Houmra a další » st 25. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, včerejší hospoda U Houmra byla ozvláštněna přítomností Martina Roitha, který přišel tatínkovi předvést, že už konečně pije pivo (celkem 6 kousků). Ale hlavní trumf vynesl jiný mladý. Nejdříve přišli Miloš a Blanka a pochlubili se tři hodiny starými fotkami svého vnuka Prokopa. A pak se překvapivě dostavil i jeho autor - Aleš. Opět se ukázalo, jak je důležité mít čtvercový stůl. Bouchli jsme šampusy a mohli si všichni!! se šťastným tatínkem a šťastnými dědečkem a babičkou ťuknout na zdraví nového člena slovutné Trasy 14.
Víkend uprostřed týdne je stále ve hvězdách, tak bychom si mohli uspořádat alespoň oběd uprostřed dne. Co říkáte úterý 31. ledna? Všechny hospody na Starém Městě jsou pekelně drahé, ale jakmile udeří poledne, zázračně zlevní. To je i případ restaurace U Vejvodů. Polední jídlo se pohybuje od 89 do 109 K. To dáme. Sešli bychom se ve dvanáct, je to kousek od Perštýna, na začátku Jilské. Jsou tam dvě oddělené restaurace, musíte se strefit do vchodu s rustikální stříškou. Jedině v té jsou schody dolů, po kterých sejdete do sálu s 360 místy. Tak tam se určitě vejdeme.

Víkend uprostřed týdne » pá 27. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, důchodci obzvláště, Jirka se konečně uvolil a rozhodl se zorganizavat v únoru víkend uprostřed týdne. Ale bacha, hned ve středu 1. února, což je prakticky okamžitě po společném obědě U Vejvodů. Název víkendu je "Za legendami" s následující upoutávkou: Chcete poznat místa, kde prožili mládí kněžna Libuše, fenomén č. 68 a muž, který krátce před smrtí řekl: "I'm glad it was me instead of you."? Nejen na tato místa vás zavede další výlet uprostřed týdne, který zakončíme samozřejmě ve Starokladenském pivovaře.
Odjezd je ve středu 1. února v 10.02 z Masarykova nádr. spěšným vlakem do Kladna, odtud dalším vlakem do Kamenných Žehrovic (příj. 10.53). Vlak zastavuje v Dejvicích (10.12) a Veleslavíně (10.19) - až tam přistoupí organizátor, do té doby se musíte organizovat sami. Nevím, jestli ve spěšném vlaku platí OC nebo Lítačka. Pokud platí, tak podle nového tarifu nemohou majitelé OC nebo Lítačky kupovat jízdenku z Ruzyně jako dříve, protože tam vlak nestaví - čili všichni bychom virtuálně jeli z Veleslavína.
Každopádně výlet má přesně 14 kilometrů.

Odjezd na zítřejší výlet » út 31. ledna » NaRo

Ahoj, právě jsme se na obědě U Vejvodů domluvili, že se sejdeme nejpozději v 9:45 před pokladnami na Masarykově nádraží a hned vzápětí budeme kupovat společnou jízdenku. Zuzanu a Jirku nabereme ve Veleslavíně. Podle informací od Zuzany počítejte s obědem v Libušíně.

Odjezd na zítřejší výlet » út 31. ledna » MiMa

A může jet Jáson? Už je taky tak trochu důchodce…

Cesta na severozápad » út 31. ledna » šéf

Ahoj všem, ještě k vydařenému víkendu na Norrisově boudě.  V úschovně jsem uložil soubor s videem přípravy a konzumace nápoje připravovaného za nízkých teplot mezi závějemi sněhu. 

TURAS hlásí » út 31. ledna » JiKuč

Vážení! Dnes Šatlava schůze předstevenstva (Kubát pak 67) i Peron výstava, zítra basket, swing v Malé bretani v Opatovické i v Cafeidoskopu v Lazarské, souběžně i Mandragora? + Milodary a znaky, Toulky a KampaNula taky…
AHOJTE! Milodary ze Suché i znaky: Píše Helenka: Peníze vybrané + 600 Tajný fond = (2.200.-) Milodary se znakem à 200.- platili: Zuzana Dlab, Helena U, Maslo, Kapitán, Adéla Lu, Aleš Merta. Bez znaku 200.- dali JiKuč a Míla R. Čestní nositelé znaku jsou od Krušnejch Alan a Saša P. a Jirka Špaček. Díky za důvěru Helena
Několik loňských neplatičů odolává, platiči lonští někteří již jdou i do letošníhoj kola... Znaků je zatím dost... Kdo chce dostane komplet seznam za rok 2016 ke kontrole..... HOJ TURAS!
P.S. Přechod Krkonoš se těžce rashoupává, starších je pomálu (ví Hába) mladší sepisuje Janek... Dvorská hartusí, neb chce hned zálohu za postele. Rasovna chce množství zásob objednat u Trejbalů... V přílohách Toulky, co byly a budou, atd...čtěte, těšte se a doraste...