mapa učené toulkySpanilá jízda 10. – 12. 2 – 2 volná místa » út 7. února » ZdeTi

Ahoj, kvůli nemoci nabízíme 2 volná místa na Spanilou jízdu v Krušných horách v termínu tento pátek až neděle tzn. 10.-12. 2. 2017 (odjezd v pátek ráno!), vedoucí houfce Tomáš Rozsíval. Spanilá jízda = běžkařský putovní výlet, tentokráte po Krušných horách, doprava tam i zpět autobusem.

Ad Na Pasece 7. 2. » st 8. února » ZuVla » Foroalbum »

Ahoj všichni, už se z našich úterních hospod stává tak trochu bojovka. Včera jsme si pro změnu dali spicha Na pasece. Ke dvěma stolům vzadu jsme se pohodlně vešli a povídali a probírali a povídali. A taky jsme slavili. Nejdřív Náměstek narozeniny a pak jsem slavila i já, že jsem o čtrnáct!! let mladší. A najednou vám koukám, je půl dvanácté! Je zajímavé, že do konce vydrželo sedm statečných, kteří si dodávali kuráž na páteční Spanilku, a jedna růžová dáma. A kam nás zavede naše úterní bojovka příště? Čtěte dále.
mapa učené toulkyVíkend uprostřed týdne vrchovatě naplnil svůj název Výlet za legendami. Odvážní senioři naskákali mezi nastraženými bombami do rozjíždějícího vlaku z Masaryčky a vystoupili mezi doly v Kamenných Žehrovicích. Pokud jsme si dosud mysleli, že důl je taková díra v zemi, tak jsme na Kladensku byli vyvedeni z omylu. Šli jsme mezi samými umělými zasněženými horami. Nejdřív přes zamrzlý rybník, Fialku (pivo za osmnáct, vrchní bez dvou za dvacet - sveřepě nechtěl pustit Jásona dovnitř). A pak lesy na bájné hradiště Libušín. Tetín a Kazín, navštívené při Pokladech, jsme si tak konečně zkompletovali. Oběd dole v hornickém městečku, kde se k nám připojila Petra, která musela ještě dopoledne překládat radostné holandské "Ano". Další důl Max, takže zase svinský kopec a už jsme se vnořili do okrajových uliček Kladna. Na plotě před úplně obyčejným domem jsme objevili nenápadnou cedulku Jágr tým a začali se formovat na skupinové foto. V tom odcházela z domu Jaromírova sestra. Nejen, že se nabídla, že nás vyfotí, ale zamávala do okna na maminku a ta přispěchala i s Jardou. A tak máme společné foto s legendou číslo 68. Jirka už sice poslal fotoalbum, ale já si nemohu pomoct a posílám stěžejní fota. Tím pádem poslední z navštívených legend - Antonín Čermák, který se z kladenské dělnické kolonie vypracoval na starostu Chicaga, už nutně zůstal ve stínu JJ. Na zakončení v Starokladenském pivovaře jsme si prosvištěli celý repertoár piv. Ostatně pikantní pizzu Budapešť bylo nutné zapít a takový Hasič se na to výtečně hodil. A ještě jsme si domů odvezli výslužku v podobě petek.
Všem, co litují, že nemohli, protože nevěděli, kdy bývá víkend, tak připomínám. Víkend uprostřed týdne, jak už název napovídá, je uprostřed týdne - tedy ve středu. A protože v úterý chodíme do hospody a poté ve středu je hlavnímu veliteli, stejně jako jeho zástupkyni většinou slabo (dnešek je potvrzením pravidla), tak se koná vždy ve středu, která NEnásleduje po úterní hospodě. A protože příští úterý mezi hospodami je 14. a tedy je XIVejt, bude další víkend za čtyři týdny, 1. března. Ale popořadě.

Ahoj a to je vše. Hokeji zdar a JJ zvlášť

Divadlo – pozvánka pro „divadelníky“ » čt 9. února » KáVa

Milý Klube diváků při Trase 14, zkusím Vás dnes místo Lenky (ale s Lenkou!!) pozvat na jedno finančně nenáročné, lehce netradiční (!!) MLADÉ divadlo (v němž, ano, funguje náš Vojta).
Nejdřív jsem myslela, že pozvu napřed jen Lenku, aby napřed posoudila, jestli je to pro vás dost vhodné, ale možná mohu nechat posouzení na Vás, když Vás upozorním, že Vinohradské ani Stavovské, ani Švandovo divadlo to tak docela není... Po ročním docela úspěšném provozování a po úspěších na všech možných divadelních přehlídkách se totiž již chýlí k derniéře, aby se dali do něčeho dalšího, -takže - teď a nebo možná nikdy...
Co: F.RACEK- život a dílo (velmi volně inspirováno Životem a dílem skladatele Foltýna a zejména Čechovovým Rackem, Víceméně humor. I podle reakcí diváků... (I když na to chodí spíš mladší, než jsme my....)
Kdy: 17. února (pátek) od 20:00 hod.
Kde: Ve Venuši ve Švehlovce - což je prostor ve ŠVEHLOVÝCH KOLEJÍCH, ve Slavíkově ulici 22 )od metra Jiřího z Poděbrad směrem na Žižkov cca 350 metrů, vchod průjezdem do dvora koleje, což je velká budova s červenou fasádou)
Kdo: Soubor Relikty hmyzu.
A za kolik: senioři: 90,- (to jsme prakticky všichni...), plná cena: 140,-. Můžete si koupit samostatně přímo na místě, nebo na stránkách divadla zde »
Abyste věděli, jestli na to chcete nebo nechcete jít, hledala jsem pro vás nějaké informace na webu. Tak pro představu: Jedna recenze, z níž zhruba pochopíte, o čem a jaké to je (i s trailerem, z něhož to úplně nepochopíte:-) ZDE ». Případně dvě další - Hronovský zpravodaj - od str. 4 - 6 ».
Zkuste to!

XIVejt – Pinta » út 14. února » MiMa » Fotoalbum »

Hola, povahy, Právě jsem přibyl z restaurace Pinta domů. Akustika úžasná. Vyzývám všechny muzikanty, přijďte a nástroje s sebou.

mapa učené toulkyLetní cyklo » čt 16. února » šéf

A je to tady! Někteří z vás se už netrpělivě pídili po informacích ohledně letních kol. Takže:
1. Čtěte vše až do konce!
2. Letní cyklozájezd T14 opět bude
3. letos bude do již avizovaného Slovinska
4. bude opět v klasickém termínu, tj. od středy 26. července do neděle 6. srpna
5. návrh programu najdete v příloze »
6. jako průvodce by s námi letos měl jet Matěj Rajnošek (byl s námi v Burgundsku), který je i spolutvůrce programu
7. k přihlašování a k programu mám několik poznámek:
jak si můžete všimnou, tak pro letošek cestovka navrhuje, že by nebyl při cestě tam noční přejezd, že bychom přijeli do místa noclehu už večer, přespali a ráno odpočatí bychom vyrazili na kola. Ale, znamená to, že bychom museli vyjet ve středu už někdy před polednem. Ale je samozřejmě možnost to pojmout klasicky s nočním přejezdem: To by třeba také znamenalo, že by ve středu bylo více času na přípravu na odjezd, někdo by si nemusel brát dovolenou a také bychom ušetřili jeden nocleh (a cena zájezdu by byla tím pádem také o něco nižší).
Takže vzhledem k výše uvedenému a k tomu, že loni byla u přihlašování určitá nedorozumění, vyhlašuji pro přihlašování na zájezd následující zásady:
A. hlásí se každý sám jen a jen za sebe (to samozřejmě neplatí pro manželské a tomuto vztahu podobné páry)
B. každému přihlášenému pošlu potvrzovací e-mail (pokud možno co nejdříve, ale nemusím být zrovna u počítače, že)
C. pokud budete mít pocit, že jste se přihlásili a nepotvrdil jsem vám to, tak se přihlaste znovu (ale nemusím být zrovna u počítače, že, tak tomu nechte nějaký časový odstup)
D. při přihlašování uveďte, jestli preferujete denní přejezd nebo noční přejezd (pokud tak neučiníte, budu to brát tak, že je vám to jedno)
E. případně můžete sdělit připomínky k programu zájezdu. Program je možné v této fázi ještě upravit. Při zájezdu už na žádné podněty nebude brán zřetel (pokud se na tom neshodne většina větší než velká). Připomínky můžete samozřejmě sdělit později, ne při přihlašování, řekněme - do konce února.
F. opět pro letošek domluvíme i odjezd z Kolína (tedy pokud vás bude více, pro jednoho nebo dva se tam zastavovat nikdo nebude!)
G. a závěrem vás žádám, abyste pokud možno nekomunikovali s cestovkou napřímo, jenom přes mne. Vyvarujeme se zbytečných zmatků, nedorozumění a časových ztrát (zkušenosti z minulých let)
a H. – hlásit se můžete .................. TEĎ!
A ještě malou poznámku: momentálně (v době poslání tohoto e-mailu) není nikdo, opakuji nikdo přihlášen, pokud si myslíte, že ano, tak ne.

Velikonoční svátky » pá 17. února » StDu

Ahoj všem, blíží se čas velikonoční a bývalo tradicí, že Nohyb pořádal tzv. velikonoční toulkové soustředění. Loni se setkání nekonalo, nyní je snaha opět na navázat, místo je dohodnuto v Lomech u Kunžaku. Už jsme tam se 14. byli na Silvestra. Je to v budově Domu děti a mládeže i s jídlem. Zatím máme málo zájemců na to, aby se budova vůbec vytápěla, a tak se poptávám, zda-li někdo by se nechtěl přidat. Myslím, že by to bylo i na kolo. Prosím, dejte mi co nejdříve vědět. Do týdne by to bylo fajn. Přeji prima víkend.

Cyklojachta v termínu 23. 06. 2017 do 02. 07. 2017 » út 21. února » MiMa

Povahy, ALOHA! Ještě jedna kajuta je volná… Tak nezaváhejte.

U Houmra 21. 2. a 71. Posedlosti » st. 22. února » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se sešli zase U Houmra, a to tak rychle a v takovém množství, že ochotná servírka nestačila uskutečnit svoji vizi stolů do účka. Prostě jsme si dřepli a byli rádi, že se další stojící nevrhali na sedící. Probrali jsme zážitky z vily Winternitz, kterou jsme navštívili v minulých dnech per partes. Nemohu si nepřihřát svou polívčičku. U vily jsme byli už před 14!! lety, v roce 2003 při tehdy ještě usedlostní vycházce Proměny Smíchova od A do Z. (viz příloha). Přišla lázněmi osvěžená JaVor, dozvěděli jsme se, že Stáňa v Dubaji katalas na kaňkach. A taky jsme slavili. Stáňa nedá pokoj, tentokrát přišla s číslovkou 49. A když už jsme byli v tom, slavili jsme i další devětačtyřicítku Miladu. Každopádně tuhle místnost si zapamatujte, půjdeme sem i za 14 dní, to bude už březen. Sedmého. Je někdo z vás Masaryk?
Nedělní vycházku jsme zahájili kulturním obohacováním v čínské restauraci, některé šly dokonce tak daleko, že se podbízely imigrantům hůlkami. A pak že u kalicha na Želivského není hospoda. Popili jsme hned na začátku jubilejní 70. vycházky, jubilejní Stáňa vytáhla totiž celou láhev tullamorky. Ale teď už si nasaďte inzerované klobouky (0), kulichy, kapuce - jdeme na židovský hřbitov. Před našimi zraky začala defilovat židovská jména podnikatelů, továrníků, rabínů, spisovatelů i jména, o kterých jsme si dosud mysleli, že se vyskytují jen v židovských anekdotách. Stejně tak bylo překvapující, kolik architektů a sochařů se věnovalo, jak se teď správně říká funerálnímu designu. Ne všechny příběhy byly smutné, dozvěděli jsme se, že Lence při natáčení filmu Yentl upravovala klobouček samotná Barbra Streisandová, že Perutzové mají v Libni svůj komín a v modrotiskové Pápě stadion, že Max Brod místo s lyžemi odjel do Palestiny s lednicí. Ale každopádně když jsme vypadli z jinak přívětivého hřbitova, oddechli jsme si, že tohle se nás už netýká a snad ani nikdy týkat nebude. To se raději budeme trumfovat, kdo nikdy neviděl ani jeden díl Ordinace v Růžové zahradě. Štěkot psů u strašnického vysílače nás vyprovokoval k první střelbě. Pak už jsme jen sledovali vznikající byty na rumišti velkoskladu Pramenu a vytrhané koleje, které už opravdu nikam nevedou. Výletní hospodu Na Vackově přestavěli k nepoznání, ale blízká Stará Promiň byla tak přívětivá, že se zdálo, že budu muset prominout i já a spousta svěřenců už hospodu neopustí.
Ale to byste přišli o Eggo, které postavili zřejmě jen pro potěchu oka sousedícího paneláku, namačkanou Alfarezidenci a hlavně o Židovské pece. Místo šibenice tu teď instalovali piknikové posezení, a to se nám v téměř předjaří náramně hodilo. Šampus, káva s, šampus, káva, šampus a jdem. U Žižkovské vozovny se vycházkáři trochu zorientovali, Gde Pak vlastně Sou, ale hned jsme zapadli do Pendrekova. Tady nezůstal z jednotné kolonie kámen na kameni, všelijakých přestaveb hrázděných domečků se dokonce zúčastnil i můj syn. Kratce jsme se pokochali netradičním výhledem z hrany Pražačky, ani jsme si nevšimli a prošli okopy a kolonií Krejcárek na estakádu. Vidíte ten rampový kolotoč? Konečně pojedeme z kopečka. Zastavili jsme se až nad Palmovkou. Tady ve veřejných záchodcích začíná cesta dvou přátel na pohřeb na Olšany. Nevím, jak dlouho šli v oblacích anilinu podle Hrabala, ale nám to v opačném směru z kopečka! trvalo přes pět hodin. Už se téměř setmělo, ale nás ještě čekalo střídavě jasno, zamračeno. Pobavil nás kosmonaut pod libeňským plynojemem, ale pak jsme postáli nad kamenem zmizelých tatínka Arnošta Lustiga. U Kroftů jsme probrali všechny branky velkého libeňského slalomu a v téže ulici se zastavili pod deskou šesti obětí heydrichiády v jedné rodině. Ještě jsme si ukázali místo, kde náš šéf kvůli projíždějícímu parnímu vlaku málem nestihl svatbu na libeňském zámečku a už je tu samotný závěr - bar Na Palmě, o kterém slýcháváme od Mirka T. celá léta. Další legenda odkryta - je to takový podzemní pajzlík, kde pije pivo i Mirek Dušín s Červenáčkem. Nemohli jsme se nechat zahanbit, a tak jsme s naším pivním guru postupně prosvištěli celý repertoár.

P. S. A kdyby náhodou se někdo chtěl podívat, kde jsme v neděli byli, co jsme všechno viděli a zažili, klikněte ». Je tam i ten Pohřeb od Bohumila Hrabala. Při čtení povídky někdo vyjádřil pochyby, že si Hrabal vymýšlel. Tak to teda ne! Zde » je vypsáno, jaké sporty byly přiřazeny jednotlivým číslům ve Sportce. Svatýho Josefa (19. 3.) je opravdu Lední hokej a Cyklistika. A oddělení na Olšanech Římská devět je Jachting!

Březnový XIVejt » středa 22. února » šéf

Ahoj všem, včera U Houmra jsme se bavili, že se nebezpečně přiblížil další XIVejt a je potřeba něco zamluvit. A i o tom dnes Zuzana ve zprávě o včerejšku napsala:
„Ale pak nás čeká další XIVejt - v úterý 14. března. A zatím jsme bez hospody a nápadu! Protože místo může být i exotičtější a vzdálenější, máte vzácnou možnost vybrat hospodu blízko vás a získat tím významný bonus při následné cestě domů. Podmínka je cca 35 míst a možnost hraní. Tak, prosím, prosím, vymyslete něco, oznamte a zamluvte.“
Letošek je na XIVejty bohatý, jeden už proběhl, další nás za tři neděle čeká a další bude v listopadu. Takže k tomu březnovému:
Už včera mne něco napadlo a dnes jsem si to ověřil s kladným výsledkem. Takže, myslím, že by bylo vhodné zase po čase zavítat na levý břeh Vltavy a to do čtvrti, kde jsme se Čtrnáctkou už docela dlouho nebyli, konkrétně tedy do Břevnova.
Pro další XIVejt je momentálně zamluven Myslivecký salonek restaurace Na Závěrce, Za Strahovem 12 », Praha 6 - Břevnov. Akorát mi není jasné, proč to má tuhle adresu, když vstup je z ulice Šlikova.
Je to kousek od stanice tramvají 22 a 25 nebo autobusů 143 a 149 "Malovanka" a kousek od příležitostné konečné tramvají Královka. TAKže TAK!