mapa učené toulkyBál a slezina » ne 2. dubna » šéf

Ahoj všem, protože prý čtete jen první tři řádky, tak tím hn ed začnu, jde o TAKový bál. Pravidelní účastníci z Trasy 14 mají totiž obavu, že tam budou sami samotincí, bezprizorní...! Už jsem o tom psal minule při zprávě o Humrovi, ale tam to bylo zahrabáno v dlouhém textu. Takže v úterý, kdy je opět pravidelná slezina U Houmra, budu lístky prodávat, případně doporučuji si je zamluvi předem e-mailem (na bále totiž budou dražší!) Takže v úterý u Houmra od 19:00!! (Salonek sice budeme mít až od 20:00, ale sejdeme se samozřejmě už v 19:00 a silou množství se do salonku procpeme.
V úterý ahoj a očekávám záplavu zájemců o bál!!! Už jenom proto, abyste shlédli naše trasové úžasné předtančující a neudělali jsme Trase ostudu.

Pozvánka na Stezku » po 3. dubna » BlaBa

Milí kamarádi z Trasy 14, blíží se termín jarní Malé Stezky.
My, co letos dovršíme další št´astnou dekádu života a jsme perspektivní nebo už faktičtí 70+, jsme se s šéfovým souhlasem tentokrát ujali organizace Stezky. Posíláme pozvánku a základní informace:
Datum konání: 19. - 21. května
Místo konání: Rekreační středisko Elite STARÉ SPLAVY
Rekreační středisko Elite - chatky Máchovo jezero, Staré Splavy. Cena za ubytování s polopenzí za osobu a noc je 260 Kč + 8 Kč rekreační poplatek. Všichni spí v chatkách na postelích, psi ve vlastním pelechu zdarma. Platba bude vybírána v hotovosti při příjezdu.
Přihlášky posílejte na adresu bartovab@seznam.cz a uvedˇte, který den přijedete a kdy odjedete, jako vždy stravování začíná v pátek večeří a končí v neděli snídaní.
Podrobnější informace pošleme později, ale včas, nejspíš začátkem května.
Dary v našem věku už nejsou žádoucí, hlavně přijedˇte!
Srdečně vás zdravíme a na všechny se moc těšíme, Blanka, Helena J, Jitka, Líba, Marta, Stáňa, Ivča, Jarda B, Jarda P, Karel, Leoš, Zdeněk

Poklad » po 3. dubna » PaTi

Ahoj, právě jsem dopil posledí pivo Hostomický Fabian.Zbylo jich dost, ale o to přijemnější byla neděle a dnešek. Děkujeme za hojnou ůčast a pomoc přidistribuci potravin a jiných činností a zváště Hudebníkům za produkci až do 01:30. Tentokát toho moc po Vás nezbylo- pouze pouzdro na klíče a kovová dvacetikoruna.

Ad U houmra a Poklad » st 5. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se U Houmra všichni vešli ke čtvercovému stolu do první řady, ale to jen díky tomu, že se na některých židlích prostřídaly dva zadky. Jako poslední dosedli po Neumanech Provázkovi, kteří hlídali malé děti (jako ostatně celý život). A přišli jen proto, aby s námi mohla Ivanka oslavit svůj svátek. Hezké. Jinak jsme si živě sdělovali zážitky z Pokladu, z Pražských věží a neušukanizovatelná Lenka popsala celý Ouřad akcemi, které pro nás připravila Praha. Ale o těch vám zatím nenapíšu, ještě je čas.
Jak už se i šéf přesvědčil, psaním mailů delších než tři řádky, autor riskuje, že se k zásadním informacím příjemce vůbec neproklestí. Ale mně to stejně nedá. Všem navzdory popíšu ne jednu, ale rovnou dvě akce.
Víkend uprostřed týdne zaujal tentokrát více pracující a Němce - málem jsme získali nad důchodci převahu. Po opuštění vlaku v Žalově nás čekal ostrý výstup a u padacího mostu průvodce. Jeho výklad byl striktně omezen odjezdem autobusu, ale i tak nám stačil nadšený historik říct o době románské, Levém Hradci a Josefovi vařícím kašičku snad úplně všechno. Pak už jsme šli po hraně, na Řivnáči si užili leteckých výhledů na údolí Vltavy a oslavili Sofinku Provazníkovou (Égeszségedré). Úholičky zavřeli hospodu tři dny před naším příchodem, a tak jsme se museli ještě přehoupnout do Mlejna v Černém Volu. Za pět minut dvě jsme stihli polední menu. Vynikající! Pak už jsme došli poklidně údolím Kopaninského potoka přes neklidně šukající žáby do jízdárny Kopanského mlýnu. Tam si od našeho posledního průchodu při Únětické kultůře pořídili pěknou restauraci s teráskou a domažlickým Koutem. Pod křídly letadel s vracejícím se šéfem a rotundou na obzoru jsme dorazili do Přední Kopaniny. Ještě úředně potvrzené nejmenší muzeum v ČR a hrob Martina Friče, který se narodil přesně před 115 lety, a už můžeme jít k Drahušce. Tam jsme si s Menťákem ujasnili, že Přední a Zadní je od sebe někdy nebetyčně daleko, zvláště pokud se jedná o Kopaninu, ale pak už jsme si libovali, že doba románská je doba románská, ale Únětice jsou Únětice.
A teď ještě Poklad. Co ještě říct nového? Že na Poklad přece nikdy neprší, to všichni víme, ale že jsme se letos při výstupu v Srbsku ocitli přímo v Jugošce, to byla nečekaná novinka. Ostré jadranské slunce pálí jak ďas, otevření hospody U Berounky jsme si museli vynutit střelbou. Obsadili jsme celou terásku a jen rozkaz našeho nekompromisního velitele Pavla nás přiměl vyrazit do terénu. Vyškrábali jsme se na hranu a nádhernou jarní přírodou procházeli nad údolím Berounky. Zatímco zdiči komínů stavěli mužíky, my jsme je soustředěnou palbou sráželi zpět k zemi. A už je tu oheň a poklad, který otevírali naši osvědčení hledači Jiříček s Anežkou. Pak už se společnost roztříštila - na pohodlnější cestu a zkratku po srázu, kterou jako prvosestup absolvoval Prokop v kočárku. Na ty, kterým se podařilo vsáknout do Dračí skály, a na vyplazený jazyky, na vlakovou sekci a pěšáky. Ale nakonec nikdo neodolal Mašince v Zadní Třebani a samozřejmě zahradě rajských potěšení ve Fibichově ulici. Následovala těžká robota v podobě konzumace prdelačky, Fabiánů, čínské zabijačky, dortů, calvadosu, bramboračky, štrůdlů, bramborového salátu, košíčků, buřtů v pivě, kterou se nám trochu snažily odlehčit luftbalóny. Marně. Byl založen oheň a došlo i na osvědčenou Čtrnáctkovu hudbu. Po desáté nastoupili mladí mistři se starými fláky, ale to už bylo proklatě pozdě. Dopadli stejně jako knedlíčková polévka. Už jsme je skoro ani neochutnali. Ale jinak to byl báááječný den. Rodino Tichých, moc děkujeme.

mapa učené toulkyU Houmra 4. 4. a Poklad, ale hlavně BÁL » st . dubna » šéf

Taky ahoj, já bych si jen dovolil Zuzanu trochu doplnit:
sice můžete přijít tento pátek do Masarykových kolejí v sedm večer na Fantastický TAKový bál, koupit si lístek na místě, shlédnout naše Fantastické trasové předtanečnice a zcela určitě budete sami Fantastičtí, ale také budete, mírně řečeno, poněkud hloupí. Nejenže nebudete mít zajištěno místo u trasového stolu, ale také za lístek zaplatíte více! Když si ho dnes nebo zítra objednáte u mne (nejlépe e-mailem nebo telefonicky), uvedeného se vyvarujete (a případně i zaplatit mi to můžete později).
Se zvoláním - Buďte Fantastičtí!!

mapa učené toulkyCyklo Slovinsko » st 5. dubna » šéf

Zdravím účastníky zájezdu, přípravy pokročily, už máme smlouvu na zájezd a tedy doladěný program. Referendum ohledně doby odjezdu vyšlo celkem fifty fifty a tak rozhodly hlasy zejména mimopražských, kteří preferují tradiční, odpolední dobu odjezdu. Pokud bychom totiž měli jet přes den, abychom byli večer na místě, tak by se z Prahy muselo odjíždět někdy mezi 8 - 9 hodinou (a z Kolína ještě dříve). Takže pojedeme ve středu v podvečer. V příloze posílám konečný program. Ovšem nejen přípravy pokročily, ale pokročil i čas a už je potřeba zaplatit zálohu. Je stejná, jako jiné roky, tedy 4.500,- Kč a platit se bude opět na trasový účet: 2500228174/2010 A zkuste to prosím uhradit pokud možno do týdne. Variabilní symbol nemusíte uvádět žádný, stejně to vždy někdo spletl. Jen pokud možno dejte do zprávy pro příjemce své jméno (pokud to nebudete platit z účtu, který je na vaše jméno). A mám ještě jednu prosbu, opatrujte se, abyste se ve zdraví dožili odjezdu a rozhodně si účast nerozmýšlejte, letos je celkem málo přihlášených a žádní náhradníci, takže, když někdo odpadne, tak se nám zájezd trochu prodraží. Ovšem, kdybyste věděli o někom, kdo by třeba chtěl jet, tak dejte vědět. Vše. Cyklistice zdar! Informace k zájezdu »

mapa učené toulkyVelikonoce s koly - Smilovy Hory! » čt 6. dubna » IrKou

Ahoj vespolek, ještě nemáte představu, kam vyrazíte na Velikonoce? Nabízíme skvělý LAST MINUTE nepříliš daleko od sídelního města. Mezi 14. a 17.dubnem se chystáme s Hankou a Petrem Řehákovymi (T12) jezdit na kole v jižních Čechách někde mezi mezi Táborem a Mladou Vožicí, kde Petr objevil v obci Smilovy Hory krásnou ubytovnu (http://ubytovna-penzion.cz/penzion/). Pojeďte s námi! Míst je zhruba dvacet, zbývá sedm volných postýlek. Vaší odpověd, nejlépe kladné, prosím obratem. Těším se na ffšechny!

Jarní PivoKřivoKlát 21. - 23. 4., pátek Okna, Sobota v 17:00 pivovar Lobeč » po 10. dubna » JiKuč

Vážení, blíží se: 21. - 23. 4. Jarní Křivo-Pivoklát vlakem na Kokořínsko
V pátek do obce Okna (ne Rámy) u Doks. Spaní á 50kč ve škole s koberci, sprchami, vlastní spacáky a hospoda Vlak pátek 16:25 z Prahy hl. n. Okna 18:29. Sobota: 14 km přes Hrad Housku do Lobče 35 lůžek á 350 na zámku + večeře, 17:00 exkurze v Pivovaru, že! Odjezd v neděli vlakem - 5 km? (Zálohy 200 Kč-JiKu a ZuVl)
Toto posláno do pivovaru dnes: Jsme skupina turistů po hradech a pivovarech. K vám přijdeme odpoledne v sobotu 22.4. - cca 25 lidí asi v 17:00, pobudeme i přes hodimu. bychom vše vyslechli i ochutnali. Pak jdeme na zámek, kde bydlíme a jíme. Děkujeme předem. Upřesníme ještě počet účastníků.
TaK se hlaste obratem ZuVl a JiKu P.S. Na pátek do Hospody v Oknech, chtějí vědět zhruba počet, co k večeří a jakou polívku na ráno...
Tož jedeme, že! HOJ TURAS !

Cykločundr » po 10. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, zejména zájemci o cykločundr, Zatím letos nemáme místo, kam letos jet. Jirka myslel někam na jih od Plzně, ale nenašel žádný kemp s chatičkami. Jestli máte nějaký tip tam, někam do západních Čech anebo kamkoliv jinam, dejte vědět. Už je nejvyší čas. Tentokrát jsou svátky 5. a 6. ve středu a čtvrtek, takže s jedním dnem dovolené v pátek by se měl cykločundr konat od úterý večer 4. července až neděle 9. července

Cykločundr » po 10. dubna » Chapadlo

Hola - a co třeba Nýrsko? Býval tam termální bazén...

Cykločundr II » út 11. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, především chci poděkovat všem, kteří mi obratem poslali tipy na letošní cykločundr. Některé jsme museli s Jirkou vyřadit, protože vyžadují v chatičkách celotýdenní pobyty, některé (konkrétně Nýrsko) si necháme na dobu, až budeme mít všichni elektrokola a nebudou nám na pohodovém cykločundru vadit předůří Šumavy.
A vítězem se stává: Nový rybník u Nepomuku (http://novyrybnik.cz), který navrhla Alena Podráská. Moc díky. Zatím jsem zarezervovala dvě čtyřlůžkové chatičky (cena za noc za chatku je 700 Kč) a 3x dvoulůžkovou chatku (cena 460 Kč za chatku za noc). Vše na pět nocí od úterý 4. července do neděle 9. července. Takže teď potřebuju vědět vážný zájem, později podložený penězi (zřejmě na Stezce), protože kemp vyžaduje zaplatit do 31.5. zálohu v téměř hodnotě pobytu.

Ad nedělní vycházka za kovboji » út 11. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, protože zítra už je zase víkend, musím se ještě vypořádat s nedělní vycházkou "Běch zatvrzelých za kovboji".
Normálních hospod valem ubývá, a tak jsme si tradiční nedělní oběd dopřáli v nádražním bufíku přímo na Masaryčce. A nebylo to špatné přes sklo půllitrů sledovat odjezdy vlaků. Ale ten náš musíme chytit! Vycházka totiž začíná v téměř čerstvé zastávce Běchovice Střed. Novým podchodem jsme došli ke Staré poště s výkopy místo dvora a poté lehkou chůzi došli na start závodu Běchovice-Praha. Druhý nejstarší závod na světě běžel i Emerich Rath, který čtyřicet let před tím zachraňoval Hanče. Stejně mu to nebylo nic platný, udělali z něj téměř hajlujícího Prušáka. Vyfotili jsme se s běžci, zazněl startovní výstřel a náš Běch za tvrzemi mohl začít. V ulici manželů Lyčkových jsme si ještě připomněli první a poslední štaci doktora Lyčky a pak už jsme se vydali jarní přírodou k Rokytce. Velké širé rodné lány a zatím tudy mohly už devět let svištět auťáky. My jsme se ale zanořili k Říčance do křovin a vystopovali tvrz Lítožnici. Ten sklep to je ono? No uznávám, nic moc, ale zase o ní nikdo neví. I chráněné rybníky, kam se nedoporučuje v dubnu chodit kvůli hnízdění ptáků, byly vypuštěné. Úzká hráz, po které jsme se měli brodit téměř amazonským rákosím, byla popílená. Ale zase vycházkáři ocenili, že místo klopýtání přes řepkové pole nám od podzimu postavili luxusní cestu a vysázeli les Robotku. Že těch 53 000 sazenic nevidíte? To je váš problém, přijďte za třicet let. A už je tu Panská zahrada v Dubči a labyrint, o kterém Miloš při cestách okolo celá léta bloumal, co to jen může být. Bouchli jsme si na stromy poznání, a navštívili toho dne už druhou tvrz. Nedopadla o nic líp, skoro celou ji rozebrali na špejchar a Národní divadlo.
U Šimůnků jsme zahnali děsnou žízeň po všech těch bublinkách, pozdravili Milošovu sestřenici z plakátu a vyrazili za vynálezcem baroxytonu a sokolovky. Pak jsme se opět zanořili do rozkvetlé jarní přírody a vynořili až na Rohožníku. Pokochali se výhledy na blízký kostel a vzdálený Krystal a vysvětlili nevěřícímu Tomášovi- Milošovi, že nejdřív byl tento lom a teprve potom jeho sídliště. Nečekaně jsme pronikli do kostela v Dubečku a spatřili nejslavnější obraz v širokém dalekém okolí. Pak už nás čekal poslední cíl - kovbojové. Před dřevěným Country saloonem nám Lenka prozradila, že posledním kovbojem byl zřejmě Nadin Pepča, kterého vztekle kopající Safír při narozeninové party odvezl neznámo kam. Původně vítaný non-stop měl své mouchy. Dosluhující směna si chtěla co nejvíce nahrabat, proto obsluhovala tak šíleně rychle, že za půl hodiny byli všichni napojeni, nakrmeni i zkasírováni. Jen silné osobnosti si nechali zavést nový účet. Budiž jim čest a kovbojská sláva.
A jako obvykle doporučení: Ti kteří neusnou, dokud se nedozví, co je to ta tajemná sokolovka, klikněte zde »

U Houmra dnes » út 18. dubna » šéf

Ahoj všem, ač se to možná bude zdát divné, tak dnes už je úterý a sudý týden k tomu, takže "jen pro jistotu" připomínám, že dnes večer od 19:00 máme opět zamluven salonek v Šumavské ulici!! Ahoj večer

Info – lékařská poradna – zapiš si číslo » út 18. dubna » ZdeHá

Zdravím 14ku! Myslím, že jsme už v letech, kdy by se nám to číslo mohlo někdy šiknout a tak přeposílám zprávu. Dnes jsem narazil na to, že málokdo zná konzultační pohotovostní zdravotnickou linku - tj. tel.číslo, kam lze zavolat když potřebujete akutně poradit od lékaře, ale myslíte si, že to není na výjezd záchranky a nechcete tudíž blokovat číslo 112. Nám dnes např. poradili co lze ještě udělat, když se nám po víc jak půl hodině nedařilo zastavit kolegyni prudké krvácení z nosu ani za pomoci Gelasponu a dalších běžných metod. Takže pro Vás, k teří toto číslo neznají a chtějí ho mít raději uložené: 800888155 - je skvělé nechat si poradit a neblokovat linku kam mají volat jen lidé ohrožení na životech... Zdeněk z venkova

Ad Houmr 18.4. » st 19. dubna » ZuVla

Ahoj všichni, to byla zase včera příjemná slezina. Spolu s Natašou jsme konstatovaly, že zatímco na Výtoni jsme upíraly na závěr večera oči ke dveřím, zda přijde Pažout a bude nás kýžených čtrnáct, včera kupříkladu přišel Ivan o půl deváté, takže nebyl poslední! a hlavně - byl třiadvacátý. Bylo nás tolik, že jsme se bavili hlavně se sousedy a probrali spousty záležitostí zajímajících obě strany.
Víkend uprostřed týdne začal moc hezky. Nastoupili jsme na Hlaváku a cestou sbírali další a další účastníky - na nádraží Praha-Vršovice, Kačerov, Braník a Modřany. To bylo mávání, to bylo vítání. Vítali jsme se a častovali až do Mníšku pod Brdy, kde jsme rovnou zapadli do restaurace U Marjány. Mohli bychom se vychloubat, že jsme vypili celou hospodu, ale Baštýř došel po dvou pivech, a tak jsme dál pili už jen zelené (pivo). Po výtečném a dlouhém obědě jsme vyrazili, tím pádem nás Mirek dohonil v protisměru jen kousek za startem - u sv. Václava. Aspoň stihl vše podstatné: střed České republiky - v polích u Bojanovic je na hranici nejméně 104 kiláky, hospodu U Holínků v Bratřínově a hlavně slibovanou Hadí řeku. ??? Tak totiž staří trempové říkají Kocábě. Hned první osada byla legendární. Poprvé jsme měli na výletě kytaru a hned se hodila. Nataša zagooglila a už jsme pod majestátnými skalami pěli "...bývala Ascalona nejhezčí osadou, kterou jsem znal". Další osada Dashwood zřejmě soupeří s jiným woodem o to, kdo z nich si dřív pořídil nápis na skálu. Procházeli jsme údolím a pozdravili se s další skupinou výletníků, kteří se v osadách, důsledně pojmenovaných anglicky, zřejmě styděli za svůj původ a označili se jako teambuilding. Zvolna jsme stoupali do Bojanovic, nebylo kam spěchat. Nemuseli mapa učené toulkyjsme ani volat doporučených 150. Už od Holínků jsme věděli, že u Hasičů otevírají v pět. Žízeň tam hasí dobře, ale k jídlu neměli nic, nic, nic. A tak jsme seběhli na vlak, odjeli ten den mezi prvními kapkami deště a vystoupili už v Braníku. Od loňska víme, že je to bezpečné, neboť nádražka zavírá v osm. Ale tentokrát číšnice dělala vše proto, abychom nedostali do zavíračky najíst. I zelené pivo nám chtěla upřít. Ale nakonec vše dobře dopadlo, předvelikonočním zeleným pivem jsme začali i skončili náš trempsko-teambuildingový výlet.
Než začnu s akcemi budoucími, posílám jeden opožděný velikonoční pozdrav od Katalin.

Slovenské hory 2017 » čt 27. dubna » PaTi horalům

Ahoj, mám rozpracovány různé varianty a prvotní dotaz: abychom se dostali ve čtvrtek na místo je nutné vyjet z Prahy v časech 13: 22 až 14:48. Je to možné? Jinak je nutné jet přes noc a být na místě v brzkých ranních hodinách.