mapa učené toulkyDeník z Filipín a Tchajwanu » po 8. května » Niki

Zdravím, dodal jsem na své stránky www.vploub.cz deník z podzimní cesty po Filipínách a Tchajwanu ». Též je tam nový odkaz na fotky z Thajska » a Tibetského Sečuánu ».

Ad různé » st 10. května » ZuVla

Ahoj všichni, dneska je Noc literatury. Sraz je, jak už jsem, Allo, psala v minulém mailu, v 17:45 pod plamenem plynárny Michle. Tram 11 a 14 nebo bus 188.
Protože na Stezce pro samé slavení a splouvání nebude čas na turistiku, vyrazíme na výlet už v pátek dopoledne. Výlet vybral Jirka, takže pojedeme pochopitelně vlakem, a to z Hlavního Metodějem Vlachem v 9:25. Sraz v 9:10 u pokladen, majitelé lítaček kupují skupinový lístek z Čakovic do Bezdězu. Po jednom přestupu a výsadku nás čeká šantán U Houbaře a poté výstup na vlastní Bezděz. Když nebude pršet, měli bychom dojít až do místa noclehu. Trasa méně než 14 kiláků.
Ač šéf nemá rád, když na Stezku nepřihlášení přijedou a přihlášení nepřijedou, teď mi udělal něco podobného u expedice Roz-Raz-II. Všude mám nasmlouvané noclehy, večeře, a tak budu znovu obvolávat a odhlašovat. Takže kdybyste si někdo na poslední chvíli rozmyslel, že chcete ujet 220 kiláků od pramene Svratky až do Břeclavi od středy 24. května do neděle 28. května, přihlašte se. Máme navíc i dva lístky na vlak zpátky.

KampaNula zve » st 10. května » JiKu

KampaNula pořádá » středa 17.5.-17:05 sraz Učená Toulka Malostranským náměstím Maršál Radecký a jeho pomník. Slovem provází spisovatel Richard Händl (+ Spolek Radecký a Klub Za Starou Prahu). Sraz v podloubí vedle Malostranské besedy. Následné posezení s diskusí v Šatlavě. Dobrovolné vstupné!

Stezka - Pozvánka » pá 12. května » BlaBa

Milí kamarádi, vážení borci slovutné Trasy čtrnáct. Přijměte pozvání tentokrát do Máchova kraje a okolí. Krásnou Pozvánku », kterou vytvořil Jirka Bubeníček, najdete v příloze. V papírové formě bude k mání na Stezce, ale jen v omezeném množství (50 výtisků). Pokud můžete, vytiskněte si ji sami. V příloze je také seznam všech 85 borců přihlášených k dnešnímu dni, tj. 12.5.2017.
Dávám znovu na vědomí informace již dříve odeslané: Co bude k jídlu: v pátek večer polévka hovězí vývar, guláš a houskový knedlík v sobotu večer řízek, brambor, obloha k snídaní po oba dny dostane každý svůj obložený talíř.
Cyklovýlety jsou v oblasti vhodné a doporučované.
Platba a ubytování: platbu ve výši 2x (260+8) Kč = 536 Kč (platí pro přihlášené na celou dobu) budeme vybírat při příjezdu během pátku, snažte se, prosím, mít drobné. Dostanete klíče od chatky a povlečení.
Jak se dostat ze Starých Splavů do místa ubytování – RS Elite: Kopíruji text, který jsem dostala od Zdeňka Hájka: Projít (projet) durch Staré Splavy směr Borný. Správná ulice se jmenuje "Dalibora z Myšlína". Minout obdélníkovou značku "Staré Splavy - konec". Za ní cca 200 m je odbočka doprava (nezpevněná) se zákazem vjezdu. Tudy se dá dojít pěšky, nebo na kole k RS Elite.
Automobilisté - po silnici mírně do kopce - další odbočka doprava (opět nezpevněná) se zákazem vjezdu - tudy ne! Stále po silnici až k další odbočce doprava - zde je jakýsi náznak asfaltového povrchu - zde zatočit o cca 170° a jet až na konec. Mine se několik RS různých názvů, Elite je až poslední po levé straně. Pokud dojedou k cihlové, patrové a nedostavěné stavbě, Elite jste minuli a zajeli už moc daleko.
Parkování: Počet parkovacích míst v RS Elite je omezen, ale dá se zaparkovat přímo před chatkami, musí se to ale objet a zajet tam od strany od jezera. Cyklisté mohou kola zaparkovat před chatkou, je tam terasa.
Tak se brzy všichni setkáme, moc se těšíme, Blanka a spol

Stezka - průrva Ploučnice » út 16. kvetna » ZdeHá

Vážení zájemci o splutí průrvy Ploučnice, protože jsem už ztratil přehled o tom, komu jsem podal předběžné info o akci, tak to zopakuji:

 1. uzávěrka přihlášek je těsně před odjezdem z Elite. Tam budou odpovězeny i případné dotazy.
 2. zatím je přihlášeno 14 lidí - je to zajímavé číslo, ale nemohu si pomoci, je to TAK!
 3. někteří zájemci se přiznali, že letos ještě neseděli v kanoji, někteří se přiznali, že neseděli v životě v kanoji vůbec!
  Z tohoto důvodu jsem plutí na kanoji zavrhl a poplujeme na laminátové pramici, která je přeci jenom stabilnější. Má 4 lavičky, tedy 4 plavci (ostatně víc pádel a záchranných vest ani nemám). Pramice prázdná má ponor cca 3 cm, ve čtyřech lidech cca 7 cm, tedy stejně jako kanoe.
 4. Předpokládám odjezd z Elite nějak v sobotu po snídani - podle počasí. Deště se nemusíme obávat, průrva je vytesána ve skále a tam neprší! Ale dá se to přeložit na odpoledne nebo na dopoledne neděli
 5. Vzdálenost Elite - Noviny je cca 20 minut jízdy autem. Při cestě je šikovná hospoda, kde bychom mohli dát oběd - lépe cestou zpět, najedení bychom měli větší ponor!
 6. Na konci průrvy je bufet vhodný k okamžitému občerstvení a zahnání případného úleku uklidňujícími liguéry. Provozovatel mě ujistil, že bude v pohotovosti.
 7. Vezměte si náhradní oblečení, plavba je relativně klidná, až na ten konec, ten je trochu vacherlatý. Nějaké boty do vody, ale dá se plout i bosý.¨
 8. Utvořte si čtveřice, jeden by měl mít alespoň minimální zkušenosti s kormidlování. Je mi jasné, že 14 nelze dělit 4 beze zbytku, ale předpokládám, že někteří z Vás si to budou chtít splout ještě jednou.
 9. Protože se v průrvě ke konci obtížně pádluje, jsem ochoten na první splutí vzít na "exkurzi" zvolené kormidelníky, aby viděli do čeho jdou. Už jsem to absolvoval 3×, z toho jsem se jednou cvaknul, doufám, že to teď nebude po druhé.
 10. Účelem tohoto elaborátu není Vás vystrašit, jen podat podrobné informace. Nepodařilo mi  vypreparovat ze seznamu internetových adres jenom adresy přihlášených a tak bohužel zavalím emilové schránky všem.…

Průrva Ploučnice – splutí provedení » st 17. května » ZdeHá

Vláďo šéfe a ostatní! Při rozhodování, zda kanoe nebo pramice bylo vzato v úvahu, že cílem akce je oučastníky pobavit a ne namočit!
Co se termínu realizace týká, dohodneme se v pátek večer. Ostatně, v sobotu dopoledne má pršet, odpoledne to má řídnout a v neděli to má být ještě lepší.