Tichá svatba - poděkování a fotky » út 5. září » ZdeTi

Milí svatebčané a příznivci, čas běží jako voda a za chvíli uběhne od svatby 14 dní. Než se tak stane, chceme zúčastněným poděkovat, že to prožili s námi a těm, kteří dorazit nemohli, poskytnout pár obrázků. Zvláštní dík patří všem, kteří nám pomáhali s přípravou. Moc jsme si to užili a budeme rádi vzpomínat, ten den se zadělalo na pár povedených historek.
Svatební statistiky: 114 hostí (nekecáme) + 9 dětí + 4 psi + 80 kilo prasete + 470 piv + my 2. Ještě jednou všem děkujeme za účast, pomoc, přípravu taškařic, poslaná přání a štědré dary. Zdraví A + Z Tichých

Ad Café Taussig a Magistr Kelly 5.9. » st 6. září » ZuVla

Ahoj všichni, tentokrát je obrazová příloha včerejších dvou hospod tak bohatá (14 ks), že pošlu zvlášť zprávu z hospody a teprve posléze, co se bude dít s dalšími veskrze důležitými dokumenty. Cestu strmou Vlašskou ulici do Café Taussig zvládli všichni (příloha 1), ale někteří se usadili v kiosku a nebylo jim podezřelé, že vůbec nevidí Hradčana. Naštěstí styčná důstojnice Zdena vše napravila a už sedíme v zahradě kavárny (2). Tak kvůli tomuhle tu jsme (3). Pivo za třicet, výhled zdarma (4). Před zavíračkou v sedm jsem ještě doplnila KPČ k vycházce "Na cestě Malou Stranou s externím průvodcem" a ukázala Čtrnáctce, kde pařil Bobby Hull (5). Ze zahrady nad kavárnou na nás mezi stromy pořád jukaly Hradčany (6). Pak už jsme se přesunuli ke Kelleymu (7). Před devíti lety byla Kelleyho věž za neprodyšnou mříží (8a), ale dnes bylo schodiště z jediného kusu dřeva přístupné (8), a tak jsme si mohli seshora okouzleně prohlížet malostranské věže i dvoreček pod námi (9). Ano, z této věže pozoroval hvězdnou oblohu magistr Kelley i my (10). Zatímco u Taussigů obsluha prohlásila, že už nemají točené, protože se blíží konec sezóny, tady nám slečna i přes zákaz vedoucího narazila další sud Fabiána z Hostomic a my mládežníci jsme se jí zato odvděčili, že jsme ho skoro celý vypili (11). Dokonce nám přinesla i Elixír mládí (12). Večer v tichém domě pomalu končí (13), ale my jsme se v deset ještě přesunuli dovnitř. Pivo, víno a další elixír mládí tekl proudem (14). A tak vůbec nevím, jestli nás příště poznáte.

Co se bude dít » st 6. září » ZuVla

Ahoj všichni, a teď konečně, co se bude dít.

Yes, Norrisova bouda, Oh, Yes…. Program » st 6. září » MiMa

Už je to za dveřmi… tento víkend… SOB v pueblu se již těší! Takže abyste věděli, jak to bude probíhat.
Přípravný výbor se sejde na Norrisově boudě ve čtvrtek ve složení Jana, Věra, Zdenka, Jirka, Pavel, Jirka, Honza, Michal a narazí sud piva Rohozec 11. A pak společně: 1) zapálíme oheň v Pueblu
2) poté začneme vařit v kotlíku guláš a to sice segedínský (příprava na Maďarské lázně, že)
3) až se guláš uvaří, tak ho odstavíme a přelijeme do železňáku a necháme zrát do pátečního večera, kdy ho zbaštíme
4) do uvolněného kotlíku vsuneme krůtí skelet a zeleninu a dáme vařit polévku a tu budeme vařit, dokud nepůjdeme spát. V pátek ráno vyndáme kostru z polévky, obereme a maso vsuneme zpět do vývaru. Věra provede závěrečné dochucení. Potom jí budeme jíst průběžně celý víkend, dokud se nesní.
5) Vyškvaříme vepřové sádlo, aby bylo co namazat na chleba.
Stravovací program – čtvrtek večer: krkovice na ohni, chleba, (brambory); pátek ráno: polévka, sádlo, džemy, chleba; pátek večer: segedínský guláš, HK; sobota ráno: polévka, sádlo, džemy, chleba; sobota večer: čerství pstruzi ze Smržovských sádek na ohni se šťouchanými bramborami; neděle ráno: polévka, sádlo, džemy, chleba.
pokud se nám podaří nasbírat houby a věřím, že jo, tak bude smaženice. A taky budou špekáčky, hmmm. A taky štrúdl. Pivní plán nechci ani zveřejňovat, ale vychází to na 130piv. Pivo se bude čárkovat Jídlo nakoupím a rozpočítám na hlavu.
Aktivity – Cyklomožnosti: v pátek něco jemného, to bychom mohli sjet do Turnova a zpět vláčkem. V sobotu Ještědský hřeben, V neděli kolem Černé studnice na Zbytky. Pěšárna, to dohodneme na chalupě…
Večery nebudou možná úplně nejteplejší. Budeme tam tři večery. Mám připravený RUM na jednu dávku nápoje: „Cesta na severozápad“ (podkova). Pokud si myslíte, že jedna dávka je málo, vezměte pánové ½ litr RUMu též. Hoj, bude nám teplo!!!, až do rána.
Jo, ještě doplňuji pivo je zajištěno. Píči vína, vezměte si s sebou víno, každý z Vás má jinou chuť. Pro ty, co ještě na Norrisově boudě nebyli,  posílám v příloze přístupový plánek. Jo a budeme také promítat Divadlo, aspoň část. A to už je snad všecko.

skvělá výstava v Rudolfinu » st 6. září » StDu

Ahoj všem, měla jsem to štěstí, že jsem dnes byla na prohlídce právě otevřené výstavy Krištofa Kintery. Provázel nás. Je neskutečně vtipný, chytrý. Zajděte se podívat, díky jedné nadaci je vstup zdarma. Hlavně pánové budou zírat, co všechno našel, rozmotal, upravil, co všechno navezl. Jaké má nápady. Je tam hodně vychytávek, včetně hrací skříně, ve které je uloženo sto písniček zřejmě dle jeho vkusu, ale také .....jo, jsou tam pračky, asi 66 pytlů ve sloupu do ohromné výšky....... těch fórků, pobavíte se.

Stezka - důležité informace » po 11. září » šéf

Ahoj všem, Helena K. skvěle zapracovala a tak mohu poslat následující souhrnné a konkrétní údaje k nadcházející Stezce. Jak už jsem psal, tak první tři noci budeme v Kutné Hoře a poslední v Čáslavi. Přestože budeme tři dny v KH, tak nemusíte mít strach, že bychom to trávili jenom v tomto městě, tady zase zpracoval Jirka V. a tedy budeme tedy vyrážet do okolí (každý den do jiného, samozřejmě).
A teď k jednotlivým noclehům (a rozhodně čtěte prosím až do konce!):
Středa, čtvrtek a pátek: ubytování: Domov mládeže SPŠ a VOŠ Kutná Hora, Komenského náměstí 67/28 Cena za osobu a noc je 208,- Kč (platba - viz níže). Jsou tam dvoulůžkové a třílůžkové pokoje a jeden čtyřlůžkový. Pokoje jsou většinou po třech soustředěny do buněk z nichž každá má pak svoje sociální zařízení. Bylo by vhodné z důvodu rychlejšího ubytovávání, abychom byli už předem rozděleni do pokojů. Dvoulůžkové pokoje přednostně rezervujeme pro manželské a tomu podobné páry. Ostatní se případně předem domluvte a nahlaste, jak byste chtěli být ubytovaní. Slušně vychovaní (!!!) psi povoleni
Ubytování se bude platit najednou a fakturou, takže bude velmi výhodné, když příslušnou částku pošlete předem na trasový účet (ze kterého to pak zaplatím), tedy 210,- krát počet nocí. Do zprávy pro příjemce pak uveďte za koho platíte (např.: "Vopršálkovi dvě noci", což je tedy 840,- Kč, že ).
stravování: večeře: budou v restauraci U Černého kohouta (Husova 148), výběr bude ze dvou jídel.
středa: kuřecí roláda se špenátem a brambory nebo katův šleh s bramboráčky
čtvrtek: bramboráky plněné masem nebo sýrem
pátek: kančí se šípkovou nebo zelím, knedlík nebo halušky s uzeným
snídaně: ty si každý zajistí sám, na ubytovně budou k dispozici kuchyňky s nádobím a lednicí.
Sobota:
ubytování: Čáslav, zde bohužel nemají žádné zařízení s volnou ubytovací kapacitou pro Trasu naší velikosti, takže budeme muset být dokonce na třech místech (jsou okamžiky, kdy Trase 18 strašně závidím)
1. Turistická ubytovna Městské lázně, Na Bělišti 33
2. Vojenská ubytovna, Filipovská 1438
3. Domov mládeže SZeŠ, Sadová 1234
Ceny se pohybují okolo 200,- (platba na místě, kdo kde bude spát se dohodneme na Stezce)
stravování: večeře restaurace Na hřišti (Vodranty 1664)
opět výběr ze dvou jídel: uzené, br. knedlík, zelí nebo kuřecí řízek, brambor
snídaně: opět si zajistí každý sám (v Čáslavi, stejně jako v KH by to neměl být problém)

V 11:10 pak odjedeme vlakem do místa zakončení v Třemošnici. Protože nás asi bude dost, tak je potřeba předem zajistit potřebnou kapacitu ve vlaku, takže mi prosím co nejdříve nahlaste, kdo tímto vlakem NEPOJEDETE.
A poslední věc (která se však už netýká Stezky): už před časem jsme opět platili za čtrnáctkový web. Zatím to šlo z trasového fondu. Takže, když už budete v tom placení za nocleh v KH, tak k tomu můžete přihodit 40,- Kč (za osobu) na úhradu této platby.
Dík, že jste dočetli až sem a hlavně, že vykonáte vše potřebné. JaVor prosím o uveřejnění informací na čtrnáctkových stránkách. Bubu to jistě dá do pozvánky. Ale před Stezkou vám to spolu s dalšími případnými informacemi pro jistotu ještě připomenu. Ahoj na Stezce