Čarodějky » út 1. května » AlKo

Ach jo. Úplně jsem včera zapomněla na pečivo – bylinkovou bagetku, houstičky. šunku, rajčata. Já vždy zlenivím a vy taky nic neřeknete!! Hezký den.
Foto ZSV.

Stezka - důležité! » st. 2. května » šéf

Zdravím všechny účastníky 60.Stezky. Stezka je již za pár. Tak posílám posledních pár informací:

 1. v Bojkovicích budeme ubytováni v chatičkách po čtyřech. Nechci (vlastně ani nemůžu) to natvrdo sám rozdělovat, i když to z kempu po mne požadují. Proto je potřeba, abyste se při cestě na Stezku sami rozdělili do čtveřic, či jinak sami předem domluvili, aby při příjezdu na místo proběhlo ubytování rychle a bez problémů a hlavně, aby nezůstaly zbytečně neobsazené postele, s tím, že ti a ti nebo ten a ten drží místo pro ty a ty nebo toho a toho, který přijede až… (neboť by se musely zaplatit). V příloze posílám aktuální seznam přihlášených s uvedením, kdy kdo přijede (příloha má DVĚ strany !). Proboha, všichni se mezi sebou známe, tak by to snad neměl být takový problém.
 2. V kempu chtějí po nás seznam ubytovaných + další údaje (bydliště, číslo OP a tak). Nataša s páteční ranní frakcí poveze jmenný seznam, kam je potřeba, abyste potřebné údaje doplnili. Já přijedu až pozdě večer, tak s tím prosím počítejte, ať vás Nataša nemusí uhánět.
 3. Na celou dobu pobytu je pro všechny (!) objednaná polopenze (v pátek i budou čekat na pozdě dojíždějíc!!)
 4. Je to kemping, takže tam sice mají na večerní posezení místa dost, ale ne všechna místa jsou pod střechou se stěnami (ale pod střechou jsou všechna místa !!!), mělo by být příznivé počasí, nicméně počítejte s tím při balení oblečení, že večery mohou být o něco chladnější.
 5. Úterní cesta na zakončení - pár lidí se mi ozvalo, že nepojedou společně s Trasou vlakem, o pár lidech to vím, že nepojedou, takže předpokládám, že pro zbytek zakoupím společnou skupinovou jízdenku. Je to potřeba i z toho důvodu, abychom měli zajištěno dostatek místa ve vlaku (tedy alespoň to České dráhy tak slibují).

A to je snad vše, ahoj v pátek na Stezce

Stezka - důležité! » st. 2. května » šéf

TAK ještě jednou ahoj, mám ještě k dnešnímu mailu dodatečně jednu docela zásadní věc.
Několikrát v minulých týdnech jsem posílal seznam přihlášených s prosbou o kontrolu, že vše souhlasí. Nebyla to žádná buzerace. Jde totiž o to, že už nechceme spát někde na sále na podlaze, ale na posteli. A ty je potřeba zamlouvat a objednávat.
A dokonce zaplati zálohu na určitý, objednaný počet (nechtěl jsem vás s tím obtěžovat a zbytečně vybírat předem nějaké peníze navíc, když se pak někteří zase odhlašují, takže v zálohách momentálně máme s Natašou něco přes dvacet tisíc korun).
Jenom v posledních asi deseti dnech jsem musel odvolat kvůli zraněním a nemocem 5 míst (před tím ještě několik dalších). Není to nic příjemného, když do noclehu potvrdíte počty a pak ty počty pořád snižujeme. A k tomu ještě samozřejmě zmatek s tím, že někteří tam přijedou jen na jeden až dva dny (ale ti to alespoň nahlásili předem a včas).
A k tomu jsem se dnes čirou náhodou dozvěděl, že další dva si domluvili nocleh jinde, aniž by se jakkoliv obtěžovali to sdělit!! Takže se zřejmě už dostaneme do jistých finančních problému s ohledem placení objednaných noclehů.
Má-li tedy někdo ještě pocit, že přijede nebo odjede v jiné dny, než to předem nahlásil a přes několik výzev se neobtěžovali to ohlásit (jak je i u některých známých firem zvykem), aby tak laskavě neprodleně učinili!!

Stezka - rozpis chatek » st 2. května » MiPa

Po dohodě s nejmenovanými členy Čtrnáctka prosíme skupiny do chatek dělit do těchto 14 skupin:

 1. Chrápaci komando
 2. Sustici
 3. Smradosi
 4. Nespavci
 5. Podtrhavaci
 6. Chcaci komando
 7. Vyspavaci
 8. Ti co mají svevolny sex
 9. Ti co chlastaji do rána
 10. Pejskari
 11. Muzikanti
 12. Mimozemšťani
 13. Telefonisté
 14. Kuřáci

Dozvuky Stezky - cesta na zakončení » pá 11. května » šéf

Ahoj všem, jak jsem psal včera, tak posílám ten "nepříjemný" e-mail (tedy jak pro koho). Ale, než přejdu k věci, tak začnu jinak: včera jsem poděkováním končil, dnes jím budu začínat. K celkovému velice dobrému vyznění našich zástupců při trasové soutěži na zakončení Stezky přispěla i naše vlajkonoška, kterou jsem včera nezmínil (protože se nejednalo o postavu prezentující končící mocnářství, ale naši novou, svěží republiku). Té také patří dík, hlavně za to, že z podia "odvláčela" výhru. Tady bych ještě zmínil jednu zajímavůstku – jedna z porotkyň neodolala a musela vlastnoručně zkontrolovat, jestli přednosti naší vlajkonošky jsou opravdu pravé…
A teď k té méně příjemné věci. Před Stezkou jsem posílal dva (slovy DVA) e-maily s přáním, aby mi napsali ti z účastníků, kteří nepojedou z noclehu v Bojkovicích do Kyjova na zakončení vlakem, ale dopraví se jinak. Ozvalo se mi zhruba jen sedm lidí.
Proč jsem to chtěl? Bylo totiž nutné minimálně 72 hodin (tj. tři dny) předem zakoupit skupinovou jízdenku, abychom měli docela významnou slevu (větší než pro skupinu pěti lidí), ale hlavně pro to, abychom měli zajištěno místo ve vlacích. Nebylo totiž jasné (kromě prostředního spoje), jak kapacitní spoje přijedou a nacpat 40 - 45 lidí s batohy do jednoho vagónu motoráku by se také nemuselo povést. Proto bylo nutné zakoupit společnou, skupinovou jízdenku předem.
Protože vás znám, tak jsem počet (sedm lidí) radši vynásobil třemi a ten pak odečetl od počtu účastníků, kteří měli být v úterý ráno na Stezce. Nicméně, skutečnost byla ve výsledku mnohem a mnohem horší. Jelo nás nakonec jen 28 místo předpokládaných cca 40 - 45. Někteří to prostě vůbec neuznali za vhodné oznámit, jeli vlastním autem, jiní se radši nechali (zřejmě z pohodlnosti) tím autem odvézt, jiní jeli o vlak dříve (to tedy nevím proč), jiní se zřejmě rozhodli, že už mají Stezky dost a jeli domů (kde je přece tak krásně a jsou tam děti brečící steskem), a tak dále a tak dále.
Chápu, že někdo na Stezku kvůli zdravotnímu stavu musí autem jet, chápu, že to má někdo domů daleko (a špatné dopravní spojení) a tedy jede autem, chápu, že je někdo prostě líný a vlakem se mu nechce trmácet, nechápu, že někdo v průběhu Stezky zjistí, že se mu na ní vlastně ani nechtělo a jede domů, ale pak to laskavě řekněte předem!!!
Cenu jízdenky jsem nechtěl kvůli těmto nezodpovědným osobám těm, kteří jsme společně tím vlakem naprosto v pohodě, klidu a hlavně ve stezkové pospolitosti, navyšovat a vybíral jsem cenu takovou, jako kdybychom jeli v plném počtu konec konců, proč by také měli doplácet na něčí nezodpovědnost, že). Vznikla tak sekyra ve výši něco přes 800 korun!
Takže si dovolím vyzvat všechny ty, kteří nahlásili svou účast až do konce Stezky a nesdělili předem, že vlakem na zakončení nepojedou (nebo před Stezkou neoznámili, že musí z vážných důvodů odjez dříve), aby se "pochlapili" a na trasový účet (2500228174/2010) laskavě poslali částku ve výši 50,- Kč, jako takové penále za svoje nezodpovědné chování. Takže asi TAK!

Bylo MINITAŽENÍ + JiVl - pozdrav z Rasové, ze Stezky v Bílých Karpatech » po 14. května » JiKu

Vážení, Zajeci Perdy Dje, jsou za námí. ..Všichni zdrávi...
Podrobné zpravodajství včetně fot bude uvolněno po kontrole odborníky z Vojenskéhoj Historaského Ústavu...
Leccos se dozvíte jistě dříve než ve středu, kdy se někteří sejdou po basketu v Šatlavě a proberou dobroty spolu s plány na léto...
Rýsuje (rasuje) se nejen Kapitá(l)ní výpad do Sedmihraska cca v prvé pol. července... volejte JaRaSvátka.
HOJ HORAS!
P.S.: týden před (5 dní vcelku) byla 60.tá STEZKA TAKu se zakončením v Kyjově z našinců byli Vlaši, Nikotini, Roulini...nyní i velmi aktivní členové trasy 14., že! Ahoj, při plánování trasy pro stezku v Bílých Karpatech jsem objevil motorest Rasová. Ten musel být naším cílem, i když se cesta protáhla z našich obvyklých 14 na 18 km. Takže posíláme pozdrav z Rasové. Celé album fotek včetně map ze stezky je zde »

SPAS má padesát let » po 14. května » RoTa

Milá Traso.
V roce 1968 se doneslo na naší Elektrotechnickou fakultu v Plzni, že pražští vysokoškoláci mají Turistický Akademický Klub a ten pořádá hvězdicové pochody zvané Stezka. Přihlásilo se nás několik a vyrazili na 9.Stezku, která se konala na Chodsku. Již před tím jsme vyráželi na čundry po vlasti inspirováni dílem Augustina Sedláčka o hradech neb našim romantickým duším lahodily malebné zříceniny a tak na dalším-květnovém čundru, okouzleni Stezkou a vůbec uvolněnou atmosférou Jara 68, která přála různému spolčování, založili jsme si taky spolek. Nazvali jsme ho dle našeho oblíbence Spolek Přátel Augustina Sedláčka-čili zkráceně SPAS. Stalo se tak v neděli 12.5.1968 v půvabném Poohří v zaplivané, leč útulné hospůdce, jaké tehdy bývaly, ve vesničce Stružná pod Doupovskými vrchy. (Mimochodem-dnes je na ní pamětní deska SPASu-můžete se tam jet podívat. Je to hospoda U Skálů a paní Skálová báječně vaří obyč.česká jídla, žádné ty moderní sračky). Před tím jsme byli v Klášterci nad Ohří a tam se náhodně vyfotili samospouští u plotu v Cihlářské ulici. Tehdy nebyly ještě ani psi, natož digitální fotografie. Takže se snímky muselo šetřit a když došel film, bylo vymalováno. A tak se tato fotografie stala první na které byl zachycen celý SPAS.
Po deseti letech jsme výpravu zopakovali a někoho napadlo, že bychom se mohli vyfotit na stejném místě ve stejné pozici. No potom jsme si s focením dali čtvrt století pauzu (ne tak našimi expedicemi-naštěstí). A pak jsme tam zajeli po 35 letech a od té doby tam jezdíme každých 5 let a fotíme se abychom zadokumentovali náš fyzický vývoj :-). Tak se stalo i letos, kdy už od první fotografie uplynulo padesát let. A my jsme stále tady! Byla to už naše 361.expedice! Stáli jsme u kolébky slovutné Trasy 14 a stále s ní jezdíme alespoň na některé na její akce.
A tak se Vám chceme připomenout a zároveň Vám dopřát možnost pokochat se touto unikátní serií 6 fotografijí šesti dnes už dědků. Ale takových správných, jak nám řekl jeden štamgast v N.Bystřici. Ostatně vy jste na tom stejně!
Pokud by nás někdo nepoznal, tak vězte, že na fotce jsou zleva: Miler, Slepice, Borodin, Chapadlo, Ifča a RMV.

Pozdrav z Norrisovy boudy » pá 11. května » MiMa

V Pueblu stále volíme císaře a to sice celý týden. Pokud někdo pojede kolem, je vítán. Dostane pracovní oděv, příslušné nářadí a bude si užívat, že? Hlaste se.

Hospoda dnes! » út 15. května » šéf

Ahoj všem, pro jistotu (protože to určitě vedete v patrnosti) posílám toto malé upozornění: dnes se po dlouhé době opět sejdeme U Ferdinanda (vzpomínáte si ještě, kde to je?). Doufám, že jste se po Stezce už stačili zregenerovat a můžete tak vyrazit zase české pivo.

Ad Ferdinada 15. 5. » st 16. května » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se po dlouhé době sešli opět ve Ferdinandě. Už v šest trůnila v čele stolu Věra Ouř. Hlad naučil Dalibora housti, a tak náš šéf se už v půl sedmé domáhal svého utopence (Nataša si vyvařuje na chalupě sama pro sebe). Pak už se začali Čtrnáctkáři trousit, nakonec nás bylo hodně přes dvacet, Jitka S. se přitrousila dokonce dvakrát. Poslední dorazil Vráťa, který strkal nos, kam neměl. Vzpomínali jsme na líbezné zelené Bílé Karpaty, na česko-moravskou slovanskou vzájemnost, ale zároveň si libovali, že nám zůstal zachován Habsburk Ferdinand. Po těch moravských sračkách pivo jako křen.

Ad Ferdinada 15. 5. » st 15. května » šéf

Taky ahoj všem, doplnil bych Zuzanu ještě jednou věcí, o které jsme včera také mluvili. Jde o to, jak jsem vyzval ty účastníky Stezky, kteří se neozvali ohledně upřesnění způsobu dopravy z noclehu v Bojkovicích do Kyjova. Padlo tam, že u některých bylo přece jasné, že vlakem nepojedou (ale autem), že, když nemá někdo zaplacený stezkový vlak z Kyjova, tak že nepojede ani vlakem do Kyjova… No, něco možná jasné bylo, něco ne (třeba i to, že z Kyjova mohl někdo jet dřívějším vlakem nebo se nacpat někomu do auta…), prostě je nás hodně a tak i možností je hodně a odhadnout to přesně není jednoduché.
Zkrátka, berte to tak, že je to takové upozornění, abyste se příště ozvali, i když si myslíte, že to přece každý musí vědět, jak to s vámi bude, ale hlavně spíše, než penále za neozvání se, to berte jako váš příspěvek na pokrytí dalších výdajů, které Trasa měla - například vypůjčení kostýmů pro trasovou soutěž stálo 700,- Kč a také teď přišla i faktura za trasový web na částku cca 1.600,- Kč. Takže asi TAK!
A ještě jedna malá oprava sdělení ve zprávě o včerejší hospodě, příští hospoda U Ferdinanda bude sice v úterý, ale ne 31. května, ale 29. května. A jedno doplnění ohledně chystaných akcí, je to asi hlavně pro mladé (duchem i tělem), letos opět budou v Soběslavi Pantakovky (bohužel to bude v termínu Anenské Studánky).

Pozdrav z Norrisovy boudy » st 16. května » MiMa

Tak billboard - Za Vlast Za Císaře -, vyvěšený na Pueblu a z dálky viditelný, přilákal na pivo cyklisty z Trasy 10, kteří putovali z Královky přes Novou Ves dále.

14. Anenka » st 23. května » HoBr

Od dneška přesně za měsíc tedy 22.6.2018 vypukne jubilejní čtrnáctá Anenská Studánka. Tímto prosíme všechny účastníky, kteří to dle doporučení dosud neučinili, aby potvrdili příjezd emailem, aby bylo lze plánovat a to hlavně stravování.
K programu: Tradičně cyklistika! Trasy budou specifikovány opět před odjezdy na ně.
Páteční odpoledne 22. 6. bude logisticky náročnější. Letos zahájíme koncertem ústeckého pěveckého sboru "Alou vivat" v kostele v Anenské Studánce věnovaný účastníkům našeho jubilejního setkání. Začátek koncertu je v 18:00 hod. Sbor kromě klasických sborových děl zazpívá i své adaptace známých "zlidovělých" skladeb. (Ostatně všechny pohany bych rád ujistil, že se koncert koná v světském rozměru pro tradičně bezvěreckou Anenskou Studánku). Po koncertě proběhne pak ve stodole vernisáž 2. výtvarného salónu "TAKová krása" z tvorby našich stezkařů. Předpokládaný začátek vernisáže je 19:00 hod. Nabídku našich kamarádů z Ústí na koncertní vystoupení v kostele samozřejmě nebylo možné odmítnout, ale nešlo taky ani posunout koncert na pozdější dobu. Prosím proto, aby jste svůj příjezd plánovali u vědomí těchto termínů. Pro Ty, kteří již nemusí do práce, nabízíme příjezd samozřejmě i v pátek dopoledne nebo během dne.
PS.: Nabízené ubytování v pensionu "Anda" v Anenské Studánce z minulého emailu (200 m od chalupy) je dosud obsazeno minimálně. Event. váhající bych proto rád požádal, vzhledem k dohodě s majiteli, o případnou promptní objednávku nejlépe obratem.

Anenka 2018 » st 23. května » ZuBr

A já prosím o potvrzení účasti i ty, kteří se už přihlásili. Došlo ke ztrátě údajů a databáze není úplná. Děkujeme za přízeň.

Etektůra č. 339 » čt 24. května » Jiku

E F E K T Ů R A Českomoravského SK TURAS Praha – Brno, Ročník 40, Číslo 339
Efekt bude míti hlavně pro ty, co se odhlásí, nebo zapomenou poslat svůj souhlas se zasíláním – neb budou již zítras vyjmuti z adrasáře. Sorras! Desítky pozorných se již hlásí…
Zde progras na další měsíce z TURASu (v přílohách i z okolí):
Středy basket v Josefské, v létě : kde ??? Také p.p. Horské schůzky v Šatlavě – cca 20:20 + Přihlášky ku obnově Baráčnictva Malostranského - TURAS, Zlatá Praha + přátelé …
Zde PROGRAS: RAS + TURAS + (v přílohách i z okolí):
27. - 29. 7. Tož, zas RASROK
Od 28.7. 14 dní Piráti (KORASÁŘI) na TÁBORASu
VIII: TAŽENÍ I. event. MINITAŽENÍ II. - Nadšení kapitáni připravují výpad do Sedmihraska
(RASPUSSENI?) nejspíše na pol. srpna (po Táborasu)
Září 7. -11.9. NA 5 DNÍ C.K. SALONNÍ TAJNÉ STRÁNĚ, RASP. PLÁNĚ....( volejte JiKu)
22. 9. Park Kampa - MALOSTRANSKÉ VINOBRANÍ-Dozvuky Horňáckých slavností
27. - 30. TAŽENÍ Horní Uhry,
19.-21.10 Pivoklát: pá pivovar Zichovec u Klobuk…a dál???!
Konec října ? Přechod Krkonoš Mláde,že…
KONCEM LISTOPADU MINICVIČENÍ :-)
Kdo chce info, hlásí se na skturas(at)gmail.com a bude to chodit, přestane-li, obratem se přihlásí.... HOJ TURAS!

17. Milíčeves 2018 » út 29. května » MiNo

Ahoj kamarádi, již brzy se s mnohými z vás uvidíme v Milíčevsi.
Posíláme těchto několik informací: zahradní kemp v Milíčevsi je pro vás připraven, počasí je objednáno v pátek je možné přijet od 14 hod. jako každý rok prosíme o výpomoc při technickém zabezpečení akce: Nejsme vybaveni sklem na plný počet účastníků. Alespoň někteří z vás, kdo pojedete autem, vezměte si prosím vlastní půllitry. Taktéž vlastníci kempingových křesílek by si je mohli s sebou přibalit – lavic a židlí je rovněž omezený počet. i letos obdržíte černobílé kopie map k vyznačení tras výletů. Kdo chce hledět do plnohodnotné barevné mapy, může si přivézt následující mapové podklady: KČT č.23 Podkrkonoší nebo SHOCART č.113 Podkrkonoší.

Ad Ferdinanda 29. května » st 30. května » ZuVla

Ahoj všichni, nejdřív se servírka ve Ferdinandě divila, jestli máme dneska jen dámskou jízdu, ale po sedmé se začali trousit i muži. Dotrousilo se nás tolik, že pozdě příchozí seděli ve druhé řadě. Téměř kompletní expedice Ky-Pr pozdravila Nohavicu a Pr-Sa-Řež (Sa nám zůstalo utajeno) a pak už jsme se věnovali tématům zajímajícím obě sousední strany (pokud aspoň jedna ze stran v tom randálu slyšela a rozuměla). A taky jsme se potili v tomu vedru a dusnu uvnitř. To už se nám příště nestane, viz níže.
Minulý týden úderná skupina vyrazila na expedici Ky-Pr. Abyste se nedivili jako cyklisté, které jsme potkali cestou, nechtěli jsme ani náhodou dojet na Kypr. Nultá etapa vedla z Krásné Lípy přes Chřibskou, ale ostrý start byl v KYtlici a podél Kamenice, Ploučnice a Labe jsme doputovali až od PRahy. Fotky z expedice už poslal Jirka, ale já vám nabízím jednu fotku, kterou mi poslal Martin. Je z Chřibské, kde jsme byli na 50. Stezce přesně před deseti lety, v roce 2008. Tak se podívejte, štábní kultura našich juniorů (trička výroční Stezky a číslovky) je opravdu příkladná.