JÁSON » po 4. 6. » MiMa

Hola povahy, můj pes Jáson a Věřin Jásonek, Vás všechny pozdravuje a omlouvá se, že se již další Stezky nezúčastní. Společně s Norrisem si nyní, již nastálo, užívá v Jizerských horách.

Milíčeves » ne 3. 6. » JiVl

Ahoj, z další velmi vydařené akce v Milíčevsi posílám pozdrav. V krásných Nových Smrkovicích jsme se potkali s jízdou veteránů.
Při pohledu z rozhledny na Hořickém Chlumu jsme určovali komunikační věž jižním směrem. Já se z Chlumu vydal na kole do Poděbrad a kolem té věže jsem jel. Je vzdálená 23,5 km na kótě 292 Na Pískách v blízkosti Městce Králové. Přidávám její fotku.

Ad 17. Milíčeves » st 6. 6. » ZuVla

Ahoj všichni, když nám Miloš tak hezky poděkoval, tak musíme poděkovat i jemu a jeho rozvětvené rodině. Vstávaly mi vlasy hrůzou, když se v pátek večer ve vratech v Milíčevsi objevovaly další a další alegorické vozy s koly. To se nedá zvládnout. Ale nakonec byla pohoda. Milena s Blankou nosily další a další tácy s pochutinami, okolo ohně jsme udělali ještě větší kolo a večer zvolna plynul. Došlo i na hudbu Praha. Pařízek přijel s padající Loretou dokonce jen na pár hodin, aby nám mohl zahrát na basu.
Ráno nevěstilo nic dobrého, start byl dřív než obvyklých 9:14 a připravená mapa se hemžila vrstevnicemi. Když jsme tlačili kola do kopce na Chloumek, v duchu jsem láteřila, proč si Miloš nevzal k srdci upozornění, že kopce jsou naším společným nepřítelem. Ale pak jsme sjeli do Lomnice nad Popelkou a dojeli k továrně Mastných. Rázem bylo jasné, že sem jsme přes hřeben dojet prostě museli. Nejdříve jsme průvodci vyplenili lednici s lahváči a on nás pak za odměnu vzal na střechu, do svatebního sálu, do muzea motorek Raleigh a do dalších a dalších prostor se stroji, nářadím, prostě vším, co bylo ze železa. Je to neuvěřitelné, ale fabriku si koupil umělecký kovář, aby měl kam umístit vše, co sbírá asi 40 let. Našla jsem odkaz starý 4 roky » A ještě jedna zajímavost. Pavla Doležala učila Vlasta P. matematiku, ale zřejmě špatně, protože do takového podniku by nikdo, kdo umí trochu počítat, nešel. Jen zapálený blázen, a to zřejmě pan kovář je. Po obědě v Košovském sedle (samozřejmě na hrozném kopci) jsme zjistili, že poklidná říčka Cidlina pramení v horách a dokonce na dvou místech. Pak v rychlém sledu hostinec v Železnici, Valdštejnská lodžie a Jičín. Někdo k Šukům, někdo našel úkryt před bouří u Ngueyna. Ale v Milíčevsi po průtrži ani památka. Večer se opět plenily tácy, točila Nová Paka o sto šest a k tomu spojené hudby z TAKu a Jičína. Jak to říct kulantně? Ale co, je skoro dvanáct. Staří jsou pro všední den, ale Vítek a mladí jsou pro svátek. A tak nechte Vítka hrát! Helter Skelter umí líp než Beatles!
V neděli v poklidném tempu (ve Starých Smrkovicích nás dokonce předjeli i veteráni) do Hořic. Na vrchu sv. Gottharda jsme si prohlédli rozličné pískovcové sochy, které tam umělci natahali za posledních sto padesát let. Ovšem největší poctu hořickému pískovci vytvořil stavitel hořického pivovaru. Obnovený pivovar Jungberg nám nabídl výborné hořké pivo a obrovského ptáka umocněného malou cenou. Ale ani výborný oběd není zadarmo, vzhůru do kopce. Naštěstí jsme vytlačili jen dvě zatáčky z 300 zatáček Gustava Havla a už jsme byli u Věže samostatnosti. Byla tam věž a ještě jedna věž a na obě jsme museli vylézt. Ale vyplatilo se, zatímco předvoj šel po červené z kopce dolů, my, co máme kola, jsme zvolili cyklostezku, a ta byla podstatně sjízdnější. Zmrzlina s frontou v Konecchlumí a už nás vítá zahrada a dopíjení nekonečného sudu. Co říct na závěr? Byl to krásný poetický víkend, děkujem Milošovi, který nám jako vždy předvedl své rodiště v nejlepším světle, paním domu Blance a Mileně, Milanovi, Alešovi, Pavlíně a diplom si určitě zaslouží za pozitivní čakry i nejmladší cyklista Prokop.
A ještě něco, jestli se chcete podívat, jak jsme se měli na Ky-Pru, tak klikněte zde »
A jestli jste dneska v Praze a nejdete na filharmonii nebo Balkán, přijďte do Libně k Horkým. Od 16:30 si budeme užívat Pražskou Marínu.

Ad KPČ Milíčeves » st 6. 6. ZuBr

Styčné body mezi Hořicemi a Ústím nad Orlicí - rodným to městem Quida Kociána.

Letní kola se Čtrnáctkou a taky něco o Vítání léta » st 6. 6. » šéf

Ahoj všem, už jsem o tom před časem psal, ale problém se nám vyskytl znovu. Jedná se o pravidelnou trasovou akci - letní kola. Potřebujeme opět obsadit jedno místo, aby nám nehrozily poměrně vysoké stornopoplatky. Pro osvěžení paměti - leto jedeme podél Labe z Hamburku do Magdeburku a pak ještě do oblasti zvané Spreewald. Jedeme tedy po rovině a po větru od středy večera 25. července do neděle 5. srpna. Už nebudeme spát v kempech pod stanem, ale v mládežnických ubytovnách na posteli s povlečením a s polopenzí. Jede se na lehko, věci převáží doprovodný autobus. Cena 17.190,- Kč Takže, kdybyste někdo měl zájem nebo případně o někom věděl (ani nemusí být z Trasy), kdo by zájem měl, tak prosím dejte co nejdříve vědět, nejlépe nejpozději před Vítáním léta, které bude (s největší pravděpodobností) a to opět v úterý, letos tedy 19.června na obvyklém místě s obvyklými podmínkami.
Ahoj příští úterý v Horské nebo další příští úterý ve Vojanových sadech a ještě pořád se můžete hlásit na letošní DD v Liberci

Ohře » čt 7. 6. » IvPr – ZuVla

Ahoj, ještě jednou Ivana Prokešová vzkazuje: Šest lidí ze Šestnáctky jede v podstatě po našich stopách Ohři. V neděli 10. 6. večer se sejdou v Chebu, přespí, smluvní doprava je odveze k pramenům Ohře v Německu a oni se podle ní vrátí opět do Chebu přespat. A pak už pojedou podle ní až do Litoměřic a do pátku. Protože Luděk Ledvina odpadl, a tak hledají jednoho až dva náhradníky - viz níže.
Ahoj, vzhledem k tomu, že Luděk, který po návratu z cest nemůže na námi plánovanou Ohři od 10.6. do 15.6. 2018 Máme 1, při troše dobré vůle 2 místa volná. Jestli to můžeš dát vědět na trase, třeba by někdo rád jel. Bude to tedy i s prameny. Případný zájemce, ať se ozve nejpozději do zítra do 10hod.dopoledne.

Lhota 2018 » pá 8. 6. » JiNa

Přátelé, tak se zase připomínáme a již se na Vás těšíme. Ozvěte se, kdo by ještě chtěl přijet a není na seznamu.

Ad KPČ Milíčeves - Valdštejn » po 11. 6. » JiVl

Ahoj, při přednášce o Valdštejnově životě v lodžii jsme vzpomínali, kde se narodil. Bylo to v dnešních Heřmanicích nad Labem (kousek od Jaroměře a přitom na česko-německé jazykové hranici). Místo jsme viděli v roce 2015 při eŠLaPu ». Ještě následují dvě další fotky z Heřmanic. Celé album jako příprava na letní cyklozájezd  je zde » 

Horská, dnes 18:00 » út 12. 6. » šéf

Ahoj všem, ano, já vím, že poctivě čtete všechny e-maily popisující trasové dění (uplynulé a hlavně plánované), že si pečlivě znamenáte do svých diářů, takže vlastně tohle píšu úplně zbytečně.
Zbytečně tedy připomínám, že je dnes úterý, zbytečně připomínám, že už nejdeme do Ferdinandy, zbytečně připomínám, že začínáme putování po letních zahradách, úplně, ale úplně zbytečně píšu, že začínáme na tradičním místě v kuželkárně v Horské ulici (pod Karlovem a pod Bastionem), ale fakt úplně zbytečně upozorňuji, že už od 18:00 a tou úplně nejzbytečnější věcí je připomínka stran teplého oblečení.
Tedy se omlouvám, že vás úplně zbytečně otravuji tímto úplně zbytečným e-mailem.

Ad Kuželna 12. 6. » st 13. 6. » ZuVla

Ahoj všichni, včerejší už jedenáctá (ano, je to tak, poprvé jsme tu byli v roce 2008) Kuželna se vydařila. Krátce po šesté už byl stůl přes celou terasu téměř obsazen. A i když časně příchozí začali už po osmé!!! zase odcházet, vždy je doplnili noví a noví žíznivci a hlavně hladovci. Postupně jsme vyjedli hostinskému celou studenou kuchyni a vypili Kácov. Naštěstí pro nás objevil vrchní nejen sporák a sýr, ale i Žatec. Kromě pozvolna se rozsvěcujících světel jsme zažili i ohňovou šou dva tři. Zatímco my jsme se na závěr zbaběle uchýlili k éře malých piv, Věra Ouř. statečně až do jedenácté stále třímala velká piva.
Minulou středu jsme při Pražské Maríně prošli z Libně přes MUKL (most určený k likvidaci) do Holešovic a vrátili se přes nejnovější pražský most na pravý břeh do Troje k vodáckému kanálu. Všude se něco staví, Hrabal by svou Libeň nepoznal a Vodňanský se Skoumalem staré Holešovice jakbysmet.

Ad Kuželna 12. 6. » st 13. 6. » šéf

Taky ahoj všem, dovolím si doplnit Zuzanu o pár informací k tomu, co bude.

No a teď už je to snad všechno. Přeji příjemný konec jara.

Lhota » st 13. 6. » JiNa

Ahoj kamarádi, Díky za přihlášky. Doplnil jsem seznam, snad mi nikdo neunikl. Kdyby ano, prosím pište, taktéž další zájemce prosím o přihlášku. Koncem června zašleme bližší info ohledně ubytování. Těšíme se na vás, JIZDEZUMA

Slovenské hory 2018 - Tribeč » čt 21. 6. » PaTi

Ahoj přátelé hor, v příloze program letošních Slovenských hor - termín 16. - 21. 8. 2018 (čtvrtek-úterý). Závazné přihlášky jsou platné po zaplacení zálohy na jízdné ve výši 600 Kč , nejpozději do 10. 7. 2018. Platba hotově nebo na účet …183/0800 (a prosím mail). Hov
Popis trasy

Další informace » Mapy KČT č.137
Sebou nutné: Stan(přístřešek), spacák, jídlo na 2 dny + sebezáchovnou dávku na další 1 den, láhve na vodu min.3 litry na osobu, léky, brýle, klobouky-čepice, sůl, kafe, čelovku, vaření? kořalku, pláštěnku, plavky, kytaru, zápalky a něco na sebe atd. Peníze-eura do osvěžoven a krámů.

TURAS » Rasrok 2018 » ne 24. 6. » JiKuč

HOJ RAS NA VĚKAS! Za 33 dní začne RASROK - 40 dokončených let RASu!!!!
Tema, čili rás: "Tož zas Rasrok!"... Po celou dobu rásovité papu... Spaní na Rasovně sepisuje Ludvas... také lze kRASně stanovat, že! Anebo si objednejte penzion Heřman, hotel Arniku nebo Trejbalovu boudu sami... Tešme se na Rasovu půlnoc v pátek a na divadla a koncert v sobotu večer 28.7. budou hrát GA + Matěj Ptaszek Hoj, tož tu to majo v přílo, že.. ...co HOJ ZAS namaloval Ludvas

Řež 21. 7. » po 25. 6. » Hpap

Ahoj přátelé, nadchází čas zopakovat si po letech lodní pouť do řeže. Díky Michalovi Martinovi jsem našla termín 21.7. objednala 3 lodě u pana Panenky. Ten slíbil dodat i mapu řeky s tím ,jak zvládneme Klecany. Musíme nějak také pořešit legislativu zakazující konzumaci na lodi. Vyjedeme dopoledne asi v 10 hod z loděnice v Troji. Údajně bychom to měli zvládnout za 3-4 hodiny.. Odpoledne tak do 10 večer bychom se sešli s těmi, co přijedou nejspíš vlakem v Řeži. Zahrada je stavbou zdevastovaná, takže víc než odpolední party to nevidím, doufám že povrch bez trávy bude suchý. Vlaky jezdí pravidelně každou půlhodinu, večer do 10 hodin bychom mohli společně využít. Posílám vám rozpis lodí, je mi líto, že někteří nemohou ze zdravotních důvodů a přeju jim brzké uzdravení.
Prosím ty, kteří by plánovali přijet vlakem přijedeme asi kolem 2 hod lodí... aby se napsali do Tabulky, kvůli odhadu piva a dalšího pohoštění. A omlouvám se předem za stavební omezení.
Loď 1 – Michal, Věra, Erika, Hanka, Lenka, Ivana, Mirek, Stáňa; loď 2 – Pavel, Vláďa, Miloš, Ivan, Jirka, Zdena; loď 3 – Honza, Jana, Zdeněk, Milwna Náměstek, Naďa.

cykločundr 2018 » po 25. 6. » JiVl

Ahoj, posílám návrh pěti tras na čtyřdenní cykločundr. Šestá trasa je samotné město Šternberk, kde je také plno zajímavostí.

  1. Pivovarská s koupáním v písníku » Uničov, Litovel, 63 km, 239 stoupání » mapa »
  2. Pivovarská s koupáním v písníku » pískovna Poděbrady, fort Křelov, Horka nad Moravou, Chomoutov, 49 km, 277 m stoupání » mapa »
  3. Historická » klášter Dolany, Svatý Kopeček, Fort Radíkov, 41 km, 420 m stoupání » mapa »
  4. Hradní » Arboretum Paseka, hrad Sovinec, Pradědova galerie u Halouzků, 37 km, 697 km » mapa »
  5. Sudetská » Moravský Beroun, Ecce Homo, 46 km, 877 m » mapa »

Balkan Hills – středa 11.7. 19:00 » po 25. 6. » JiPa

To nám to ale letí! A už je tu zase další výročí! a s ním Malé letní posezení s hraním a občerstvením (do vyčerpání připravených zásob). Jestli máš čas a chuť, tak přijď! Na setkání se těší čerstvý sedmdesátník.
Sebou dobrou náladu, případně hudební nástroj, nic víc! Není to žádná oslava ale letní posezení s trochou živé muziky! Dej prosím včas vědět, pokud přijdeš, aby bylo co pít a kde sedět! Všechny muzikanty prosím o potvrzení účasti kvůli organizaci hudební produkce. Dík!

Ad U Hofmanů 26.6. a Anenská Studánka » st 27. 6. ZuVla

Ahoj všichni, tak jsme se včera sešli na startu Velkého libeňského slalomu U Hofmanů. Pro většinu naprosto neznámá lokalita. Ne tak pro Vráťu, který sem pod kaštany chodil bádat z Akademie věd už před padesáti lety. Srazili jsme stoly a živě se bavili např. o podvodných šamanech. Objevily se zlověstné černé mraky, ale po hlášce: "Kdo první vstane, je nerváček!", se našli takoví jen čtyři. Hypnotizovali jsme proudy deště, které zkrápěly okolní ulice - a vida - naší zahradě se kapky jako zázrakem vyhnuly. A pak že jsou šamani podvodníci! Seděli jsme pak na zahrádce až do deseti u tradičních závěrečných malých piv. Posílám něco fotek, které jsem vyhrabala z Vráťovy úschovny.
Letošní Anenská Studánka byla po všech stránkách jubilejní. Jednak Čtrnáctá, druhak Brádkovi chalupu koupili přesně před třiceti lety a do toho se ještě připletli nějací slavící Janové. Jsme tu na kouzelné zahradě po čtrnácté, tak už víme, co čekat. Vybílená stodola? Uže byla. Vernisáž TAKových uměleckých děl? Uže bylo. A co koncert pěveckého sboru? Nebyl - tak tady ho máte neservírovaný. V pátek v podvečer se zpívalo nejen v místním kostele, ale pak Honza zavelel alou a třicetihlavý sbor Alou vivat se přesunul do stodoly a sázel do nás jednu pecku za druhou od Ježka po plážové chlapce. Holubí letka by měla radost, na této vernisáži hory přeřízků a salátů zasytily nejen všechny účinkující, fotografy, skicaře, ale i nás bez jakýchkoliv uměleckých ambicí. Byl přinesen oheň a nástroje, a tak jsme ani nevšímali, že prší a venku se setmělo.
I v sobotu ráno bylo nevlídno, ale vlak je objednán, a tak nebylo co řešit. Po startovních výstřelech jsme sjeli na nádraží do Třebovic, narvali kola do uliček (ač jsme měli přistavěn hytlák) a odjeli do Hoštejna. Ze začátku to vypadalo, že je Honza kouzelník a dokáže vyčarovat rovinu mezi samými kopci - po zrušené železnici jsme dojeli až do Nemile. Ale pak už bylo vše při starém - nepatrný kousek roviny byl jen v Růžovém údolí, kde nás odměnili pivem. Jinak kopce, kopce, kopce. Např. Cesta nepokořených - krásná téměř slovenská hřebenovka, ale za takovým jebákem, že se vůbec nedivím, že se tam za partyzány žádný fašista nevydrápal. V opuštěném údolí v Drozdovské Pile oběd, uvařený jen pro nás, ještě pár kilometrů a jsme zpět na startu dnešního výletu v Hoštejně. Místo vlaku šlápneme do pedálů a místo roviny hybaj na Korunu. Pak už jen protivítr na poldru, mezi kapkami deště do Lukové do hospody, nejstrmějším kopcem, co znám, do Anenky - rovnou do ráje na zemi - do stodoly na guláš, pivo a TAKovou hudbu.
V neděli byl rozvolněný program s jediným pevným bodem - obědem v Opatovické hospodě. A tak na kola vzhůru dolů a potom samozřejmě zase nahoru vyrazila jen hrstka statečných (když odečtu elektrokola a ty, co se nechali po obědě naložit do auta, nebylo jich ani sedm). My nestateční jsme zatím seděli na zahradě, nic nedělali a jen pojídali, popíjeli a poslouchali našeho trubadúra Koppa. Na nedělní řízek jsme si dojeli autem a pak už alou domů. Moc hezký víkend! Tak Brádkovi, a taky Pavle a Jano, kteří jste nás přijeli na páteční večer zaopatřit, moc děkujeme.

Na poslední chvíli » čt 28. 6. ZuVla

Ahoj, je to sice téměř s křížkem po funuse, resp. dnes výstava končí. Ale jestli máte dneska jenom trochu cestu kolem Staroměstského náměstí, zastavte se na Staroměstské radnici. Je tam výstava Pétera Kornisse (1937), který mapoval zánik maďarského potažmo východoevropského světa. Začal v roce 1967 na taneční zábavě kdesi v Rumunsku a končí až vpádem západního světa do toho tradičního po revoluci 1989. Snad nejdojímavější je příběh dělníka Andráse, který 25 let dojížděl odněkud od Miskolce za prací do Budapešti. Fotograf ho sleduje deset let při jeho práci v budapešťských ulicích, večery na ubytovně a víkendy ve vesnickém domku, na zahrádce a v hospodě. V poslední době mě nic tak nesebralo, jako tohle. Tak účastníci Uherských lázní podívejte, se jak se v Maďarsku žilo a žije.

Cykločundr - obsazení chatiček » čt 28. 6. » ZuVla

Ahoj, Honza B. zajistil chatičky ve Šternberku Okal 2 lůžka 2×, Okal 3 lůžka 2×, Okal 5 lůžek 2×, Flora 2 lůžka 3×, cena celkem 23 024,00 Kč. Podle jejich kapacity jsem přibližně rozdělila účastníky do chatiček – chata Flora 3× 2 lůžka = Jan a Zuzana B., Ivan a Alena H., Karel a Ivana P. Chata Okal 2 lůžka = Jiří a Zuzana V. Okal 2 lůžka = Hana a Blonďák. Okal 3 lůžka = Jirka, Jiskra, Kačka J. Okal 3 lůžka Luděk, Jarmila L., Sonja K. Okal 5 lůžek = Alla, Lenka, Naďa, JaVo a Stáňa od 6. 7. Bez určení Soňa V., Alena P., Míra Š. A Zdeněk a Milada V (?).
Co není jasné? Větrovcovi si zaplatili chatičku, nevíme, zda jsou v těch 26, co zajistil Honza, nebo mají chatičku navíc. Soňa Vašicová a Alena Podráska - na ně by vyšla pětilůžková chatička, což určitě nechtějí platit. A taky určitě nechtějí spát s Mírou Šilarem, o kterém se ovšem neví, zda vůbec jede. Takže by se hodilo, kdyby šel pětilůžák změnit na dvoulůžák nebo aspoň třílůžák (v tom případě by se v pátek k nim nastěhovala Stáňa, jinak bude spát v druhém pětilůžáku jako pátá). Posílám Honzovi, který dá vědět paní v kempu, aby nás správně ubytovala, až budeme postupně ve středu přijíždět.